Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kukësi : Kutaisi - 16. srpna 2018   19:00

Kukësi
Kukësi
29' Reginaldo  • 75' Reginaldo
2:0
(1:0)
Kutaisi
Kutaisi
Kukësi
Baša – Hoxha, Cyrbja, Zguro, Plaku, Škodra, Qaqi.
Bieri – Heiniger, Sbrissa (všichni SUI)
Elbasan Arena, Elbasan
Kutaisi
Kvilitaja – Čičinadze, Kapanadze, Gegetčkori, Kutalja, Cikaridze, Gigauri.

Z tohoto duelu je to vše, mějte se fajn.
Je dobojováno! Kukësi předvedlo velmi kvalitní výkon a gruzínské Kutaisi po celý zápas viditelně přehrávalo. Své manko z prvního zápasu díky penaltám dvakrát zmenšilo, nicméně rozhodující třetí trefa už se na albánské půdě neurodila. Torpedo si tak může oddechnout, neboť po tuhém boji postupuje do čtvrtého předkola.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 4:4.
90+5'
90+4'
Dokonce se to neobešlo bez žluté karty, kterou dostal Rumbullaku.
90+4'
A další faul v domácí neprospěch. Na zemi tentokrát skončil Lačný, kterého vzápětí potrápily křeče.
90+3'
Gigauri si stihl pokrýt balón a došel si pro útočný faul, který byl zapískán Šametimu. Hosté tak mohou pošetřit další vteřinky.
90+2'
V úvodu nastavení se ale nehraje, protože Kvakšvadze "potřebuje" po jednom ze střetů ošetřit.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu je přidáno dalších pět minut!
90'
Další šanci měl Malikji, jehož pokus z delší vzdálenosti hostující gólman vyrazil jenom před sebe a měl kliku, že u něj nebyl nikdo v modrém, kdo by mohl dorážet.
89'
Cordeiro měl na noze rozhodující gól, když pálil z hranice pokutového území a narazil na nohu brankáře Kvaškvadzeho.
87'
Cincadzeho centr byl u malého vápna prodloužen, nicméně nikdo v bílém se k němu nedostal. Maloku bude vykopávat.
86'
Jeden z hostů byl na pravé straně zahnán až k praporku a z minima vytěžil maximum v podobě rohového kopu.
85'
Hostující gólman dobře přečetl hru a vystartoval proti rychlému nákopu, aby sebral balón těsně před číhajícím Reginaldem.
84'
Střídání v týmu FC Torpedo Kutaisi: ze hřiště odchází Kimadze, přichází Gegetčkori.
83'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Musolli, přichází Plaku.
82'
Kutaisi má v posledních minutách obrovské problémy v obraně, která měla co dělat, aby kličkujícímu Škodrovi ukopla balón na roh.
81'
Kvaškvadze uchránil svůj tým od pohromy, když reflexivním zákrokem zneškodnil parádní dělovku z osy hřiště z kopačky Škodry.
79'
Alla utrpěl nějaké krvavé zranění na hlavě a rozhodčí jej nekompromisně vykázal do zámezí, kde bude muset být ošetřen.
78'
Velké zaváhání v rozehrávce Torpeda domácí nepotrestali. Musolli nepovedeným kopem odeslal balón jen do autu.
77'
Dvě nepřesnosti v domácí kombinaci malinko otupily nápor Kukësi, které pochopitelně cítí šanci i na třetí gól.
75'
Kukësi právě vstřelilo branku!
Čtvrthodinu před koncem je zaděláno na pořádné drama, neboť domácím najednou stačí k postupu už jenom jeden gól! I o tuto penaltu se postaral REGINALDO a střelou do levé strany zvýšil náskok albánského týmu na 2:0.
74'
Rumbullakův centr byl sklepnut pro Reginalda, kterého ve vápně fauloval střídající Gigauri. Domácí budou podruhé kopat penaltu!
71'
Reginaldo to měl hodně těžké při příjmu nákopu z poloviny hřiště. Vysoký míč jenom lehce protečoval do zámezí.
69'
Střídání v týmu FC Torpedo Kutaisi: ze hřiště odchází Hlinka, přichází Gigauri.
68'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Dzaria, přichází Škodra.
67'
Albánský tým má sice územní převahu, ale jeho naděje na postup do čtvrtého předkola rychle klesají. Na vstřelení dvou branek má posledních pětadvacet minut.
66'
Hráčů v modrých dresech na chvíli bude v poli jenom devět, autor poslední střely má totiž problémy s tříslem a v zámezí je ošetřován.
65'
Kukësi to stále častěji zkouší centry z pravé strany. Malikji tentokrát našel Dzariu, jenž byl poměrně volný, ale ani tak nevtěsnal své zakončení do prostoru branky.
64'
Domácí se usadili na útočné polovině, ale přes dobře fungující obranný blok se k ničemu nedostali. Na sebe to vzal až obránce Alla, který podpořil útok a vypálil z dálky dosti nepřesně.
62'
Střídání v týmu FC Torpedo Kutaisi: ze hřiště odchází Dolidze, přichází Kutalja.
61'
Ani z tohoto mráčku ale nezapršelo, protože hlavní rozhodčí si v chumlu těl povšiml útočného faulu.
60'
Z poměrně tradičního souboje dvou čtyřiadvacítek vytěžil Malikji rohový kop pro albánský klub.
58'
Ten však nebyl pro hostující branku nijak nebezpečný a Kvaškvadze se chystá k odkopu. Zdržovat už nemůže, neboť jednu žlutou vyfasoval již v první půli.
57'
Cordeiro sklepával spoluhráčův centr před branku, ovšem trefil Churcilavu, takže je z toho rohový kop.
56'
Dzaria nedal pokoj Kuchianidzemu, kterého uprostřed hřiště fauloval. Míč pro Kutaisi.
55'
Na opačném konci hřiště byl k vidění prodloužený centr, jenž proletěl až k Reginaldovi, ale ten nenastavil nohu tak, aby přesměroval balón za Kvaškvadzeho.
53'
Pokračovalo se ještě rohovým kopem, o který se postaral Dolidze. Míč v nepřehledné situaci propadl k Azackému, jenž ho o břevno a brankáře Maloka dostal až do sítě, ale rozhodčí byli opět proti změně skóre. Zřejmě se jednalo o ofsajd.
52'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Ethemi, přichází Cyrbja.
52'
Kimadze měl dostatek času na přípravu centr, který poslal přesně na Miloše Lačného, nicméně hlavička slovenského útočníka se mezi tyče o kousek nevešla.
51'
Reginaldo šikovně prodloužil míč do úniku, ve kterém se snadno zjevil Harba, ale nakonec mu byl odmáván ofsajd.
50'
Harba sice nedosáhl na centr zprava, ale za ním ještě čekal Cordeiro, který slibně pálil ze svého pohledu k levé tyči, ale tam byl Kvaškvadze včas.
49'
Domácí neměli s centrem Kuchianidzeho sebemenší problém a velmi rychle donutili hráče Torpeda vrátit míč až k jejich brankáři.
48'
Kimadze to zkusil po levé straně, jenže při snaze odcentrovat trefil jenom clony clonícího protihráče. Následuje rohový kop.
47'
Ani jeden z trenérů během pauzy nesáhl do sestavy, a tak pokračujeme v základních jedenáctkách na obou stranách.
46'
Albánské Kukësi po týden staré prohře 2:5 nesložilo zbraně a od prvních minut dostalo gruzínského soupeře pod tlak. Z něj resultovala zatím jediná branka, kterou z penalty vstřelil Reginaldo a lehce navýšil naděje Kukësi na postup. Torpedo zahrozilo jen jednou, když míč do sítě uklidil Marek Hlinka, nicméně pomezní mu odmával sporný ofsajd.
45+2'
45+2'
Před branku Kvaškvadzeho přiletěly dva dobré centry, jenže klíčové hlavičky v obou případech vyhráli obránci Kutaisi. Vše skončilo snahou Malikjiho, jenž na pravém křídle fauloval Marina.
45+1'
Domácí chtěli přenést hru doprava, jenže dlouhá přihrávka Malikjiho o několik decimetrů přeletěla. Torpedo o balón ale záhy přišlo a ještě bude čelit rohovému kopu.
45'
Nastavují se 2 minuty.
43'
Tlak Kukësi po prvním gólu dosti opadl. Na tom teď mohl něco změnit Reginaldo, ale po centru zleva hlavičkoval vedle.
42'
Bývalý záložník ostravského Baníku Marek Hlinka to zkusil z poměrně velké dálky, ale pomalá přízemní střela mezi tyče neletěla.
41'
Kutaisi zpomalilo rychlý přechod a vrátilo se s balónem až k půlící čáře, odkud domácí branka v ohrožení není.
39'
Cincadzeho centr se neujal, míč se pak ještě vrátil do vápna na hlavu Hlinky, který sice překonal Malokua, ale kvůli odmávanému těsnému ofsajdu se z vyrovnání radovat nemůže.
38'
První rohový kop tohoto zápasu bude mít k dispozici jedenáctka gruzínského Kutaisi.
37'
Kvaškvadze dlouhá váhal s odkopem a za zdržování, které možná ani nebylo úmyslné, viděl žlutou kartu.
36'
Azackij dal malou domů Kvaškvadzemu, který zabrnkal na hostující nervy, když se dostal pod velký tlak napadajícího protihráče. Vše ale zvládl a hrát mohou hosté.
35'
Po faulu ve středovém kruhu vyfasoval napomenutí žlutou kartou domácí záložník Cordeiro.
34'
Slovenská spolupráce mezi Lačným a Hlinkou nezafungovala. Po neodpískaném zákroku na aktivního Reginalda se hosté k míči vrátili, ale to vyústilo jen v ofsajd Dolidzeho.
33'
Dzaria nabral rychlost a prošel skrz třicet metrů, aby roztáhl hru doleva na Reginalda, jenže jeho pobídka do druhé vlny zůstala nepochopena.
32'
Kutaisi toho směrem dopředu zatím moc nepředvedlo, slovenský útočník Miloš Lačný se s balónem víceméně nepotkal.
30'
Reginaldo byl opět v hledáčku dlouhého nákopu ze středu hřiště. Opět přitom skončil na zemi, ale zákrok Kobachidzeho byl tentokrát posouzen jako čistý.
29'
Kukësi právě vstřelilo branku! Domácí otevírají skóre a v součtu s prvním zápasem prohrávají už jenom 3:5! Míč si na penaltový bod postavil REGINALDO a střelou doprostřed branky poslal svůj tým do vedení. Kvaškvadze nemohl zasáhnout, neboť zvolil skok ke své levé tyči.
28'
Velká šance pro klub z Albánie! Churcilava v pokutovém území stáhl Reginalda a je z toho pokutový kop.
27'
Marin se vrátil do hry a opět se utkal s Ethemim, kterého odzbrojil na kraji hřiště a získal míč pro Torpedo.
25'
Hned další souboj už kartou oceněn byl. Hodně drsný šlapák od Ethemiho odneslo lýtko Marina, který musí být ošetřen.
24'
Na hony daleko viditelný faul Musolliho na Kuchianidzeho si říkal o žlutou kartu, nicméně švýcarští sudí byli shovívaví.
22'
Miloš Lačný se marně sápal po nákopu a navíc byl v ofsajdu, takže si musel nechat zajít chuť na ohrožení domácího vápna.
21'
Reginaldo už mohl střílet z nějakých dvaceti metrů. Z úhlu přesto ještě přihrával na střed vápna, ale tam se další ofenzivní hráči Kukësi neprosadili.
19'
Cincadze šel odvážně do souboje s Malikjim, kterého sice sestřelil, ale ještě předtím trefil míč. Nakonec je z toho jen odkop od Kvaškvadzeho brány.
18'
Domácí taktéž zachybovali, když po ofsajdu Kutaisi přišli o balón v nebezpečném prostoru. Přihrávka do druhé vlny pak žádného hráče Torpeda ale nenašla.
17'
Torpedo přišlo o míč ještě na vlastní polovině a hned muselo řešit nepříjemnosti. Ethemi se uvolnil na levé straně a křižnou střelou jen těsně minul vzdálenější tyčku.
16'
Malinko kloudnější akci předvedli také hosté. Dvě střely ze střední vzdálenosti však byly zablokované.
15'
A další ofsajd, ve kterém se opět zjevil Harba. Nadějně vypadající únik tak zůstane nezakončen.
14'
Haris Harba dostal těžký pas k pravé autové čáře. Hlavou ho sklepával na střed, ale to už mu byl máván ofsajd.
13'
Torpedo zachybovalo v rozehrávce a proto zůstává pod mírným tlakem. Zprava bude vhazovat Malikji.
11'
Po dalším faulu na druhé straně rozehrával Rumbullaku, jenže během jeho centru fauloval Šameti.
10'
Azackij však rozehrál směrem dozadu a jeho spoluhráči přišli o míč ještě hodně daleko od soupeřovy šestnáctky.
9'
Martin si došel pro faul, kterým se provinil Ethemi. Kopat se bude tentokrát proti brance albánského klubu.
8'
První menší šance pro domácí celek! Dzaria se opřel do míče z hranice velkého vápna, ale trefil jenom boční síť Chvaškvadzeho brány.
7'
Rumbullaku kvůli skluzu Churcilavy neuspěl na levém křídle a k velké nelibosti nezískal ani autové vhazování.
5'
Reginaldo po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku, nicméně faul přišel až o pár chvil později. Míč pro Kukësi.
4'
Ještě jednou v akci Kvaškvadze, který uklidnil situaci, když ze vzduchu sebral letící centr z jeho pravé strany.
3'
První zákrok nebyl pro hostujícího gólmana nijak složitý, pomalá střela z necelých třiceti metrů k němu skoro ani nedoputovala.
2'
Domácí jsou od prvních vteřin aktivnější a co nejrychleji se snaží zmenšit manko z týden starého utkání.
1'

FK Kukësi: Maloku – Malikji, Alla, Šameti (C), Rumbullaku – Dzaria, Cordeiro, Musolli, Ethemi – Reginaldo, Harba.
Náhradníci: Baša – Hoxha, Cyrbja, Zguro, Plaku, Škodra, Qaqi.

FC Torpedo Kutaisi: Kvaškvadze (C) – Churcilava, Kobachidze, Azackij, Marin – Cincadze, Kuchianidze, Hlinka – Dolidze, Lačný, Kimadze.
Náhradníci: Kvilitaja – Čičinadze, Kapanadze, Gegetčkori, Kutalja, Cikaridze, Gigauri.

Rozhodčí: Bieri – Heiniger, Sbrissa (všichni SUI).
1. zápas

Gruzínské Kutaisi před týdnem využilo výhodu domácího prostředí a nastřílelo svému soupeři hned pět branek. Kukësi v závěru alespoň snížilo na konečných 2:5 a lehce si zvětšilo naději na postup, pro který dnes potřebuje vyhrát 3:0.

09.08.2018
Kutaisi – Kukësi 5:2
Branky:
2. Kuchjanidze, 15. Kuchjanidze, 28. Marin, 31. Kimadze, 86. Kapanadze – 22. Harba, 88. Plaku
FC Torpedo Kutaisi

Torpedo v sezóně 2017 vybojovalo svůj čtvrtý titul v gruzínské nejvyšší soutěži, která se hraje systémem jaro – podzim. V probíhajícím ročníku 2018 se mu už tolik nedaří, neboť v polovině soutěže je až na pátém místě, bez reálné šance na obhajobu titulu. Celek z druhého největšího města Gruzie byl letos nasazen do prvního předkola Ligy mistrů, ovšem nestačil na moldavský Sheriff Tiraspol. Ve druhém předkole Evropské ligy si však zpravil chuť, když faerský Vikingur smetl celkem 7:0. Nutno také dodat, že za Torpedo nově hrají dva nedávní hráči Baníku Ostrava – obránce Oleksandr Azackij a defenzivní štít Marek Hlinka. Známý je také slovenský útočník Miloš Lačný, jenž před lety neprorazil ve Spartě.
FK Kukësi

V roce 1930 založený klub v minulém ročníku nejvyšší albánské ligy obsadil konečnou druhou pozici, když s devítibodovým mankem nestačil jen na mistrovské Skënderbeu Korçë. V pohárové Evropě tým z města Kukës hraje pravidelně od léta 2013, kdy prošel až do čtvrtého předkola, ale do skupiny Evropské ligy se přes Trabzonspor nedostal. V právě probíhající sezóně Kukësi postoupilo přes maltskou Vallettu do druhého předkola Ligy mistrů, na ázerbájdžánský Qarabağ ale nestačilo, a tak bylo přeřazeno do bojů o Evropskou ligu. Také albánský klub má ve svém středu jednoho hráče, který delší dobu působil v české nejvyšší soutěži. Řeč je o útočníku Harisi Harbovi, jenž válel především v Jihlavě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.