Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Genk - 16. srpna 2018   20:15

Lech Poznań
Lech Poznań
50' Cywka
1:2
(0:2)
Genk
Genk
19' Samatta   • 45+1' Trossard
Lech Poznań
Burić – Janicki, Rogne (29. Orłowski), De Marco – Pedro Tiba, Cywka – Jóźwiak, Gajos (77. Jevtic), Amaral, Kostevych – Gytkjaer (73. Tomczyk)
Putnocký – Tralka, Tomczyk, Jevtic, Vujadinovič, Radut, Orlowski
Guida – Tonolini, Vivenzi
INEA Stadion, Poznań
Genk
Vukovic – Mæhle, Dewaest, Aidoo, Uronen – Malinovskij (74. Seck), Pozuelo (60. Piotrowski), Berge – Trossard (60. Žegrova), Samatta, Ndongala
Jackers – Nastič, Žegrova, Seck, Piotrowski, Lucumi, Gano

Genk vyhrál úvodní zápas na své půdě 2:0, nyní zvládl díky brankám Samatty a Trossarda i druhý zápas 2:1. V celkovém součtu vyhrál 4:1 a postupuje do finální fáze, ve které se ve dvojzápase utká s Brondby o jedno místo v Evropské lize.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:8. Fauly: 15:5.
90+3'
90+3'
V poklidném tempu se zápas dohrává.
90+2'
Lech se nastěhoval na útočnou polovinu, ale do výraznější šance se propracovat nemůže.
90+1'
Domácí Pedro Tiba si na útočné polovině poradil nedovoleně, míč pro Genk. Ten s rozehrávkou vážně nespěchá.
90+1'
Tři minuty se budou nastavovat.
90'
Seck se propracoval k hlavičce, ta končí mimo branku. Gólman bude vykopávat.
90'
Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
88'
KRC Genk míří do dalšího kola předkola, vede v součtu 4:1 a i domácí hráči ví, že cesta do Evropské ligy je pro ně zavřená.
86'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává. Ani jeden celek se nikam nežene.
84'
Nyní to už vyšlo, Žegrova vypálil bez výraznější přípravy, a i tak musel zasahovat gólman Burić.
82'
Hosté se pokoušeli dostat do šance dlouhou přihrávkou, ale Ndongala byl ve špatném postavení. Ofsajd.
80'
Žegrova rozehrával rohový kop, jeho pokus však postrádal přesnost.
80'
Deset minut hry zbývá do konce druhého poločasu, hostující celek bude s největší pravděpodobností po zápase slavit postup.
77'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Gajos, přichází Jevtic.
77'
Piotrowski byl nachytaný v postavení mimo hru, akce tak končí.
76'
Domácí Janicki si pomohl před brankou soupeře nedovoleně, pískán je útočný faul. Rozehrávat bude Vukuvic.
75'
Patnáct minut dělí fotbalisty Genku od postupu do další fáze, v celkovém součtu vedou 4:1.
74'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Malinovskij, přichází Seck.
73'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Gytkjaer, přichází Tomczyk.
73'
Ze střední vzdálenosti to zkoušel Uronen. Jeho pokus se ovšem mezi tři tyče nevešel.
72'
Pedro Tiba rozehrával rohový kop domácích. Míč se snesl před branku, kde byl pozorný brankář.
71'
Do výborné střelecké pozice se dostal hostující Berge. Jeho rána z první se do branky jen o malý kousek nevešla. Brankář zasahovat vůbec nemusel.
69'
Janicki vrací míč svému brankáři, domácí celek rozehrává od svého brankáře. Nikam se nežene, vypracovat výraznější šanci si nyní Lech nemůže.
69'
Amaral se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný obránci.
68'
V celkovém součtu obou zápasů vede Genk 4:1 a má velmi dobře nakročeno k postupu.
67'
Žlutou kartu dostává Malinovskij (KRC Genk).
65'
Domácí celek fauloval malý kousek před svým vápnem. Volný kop pro hosty. Malinovskij vypálil, jeho ránu zblokovala zeď.
64'
Hostující Ndongala byl nachytaný v postavení mimo hru, zajímavá akce hostů končí.
63'
Berge se propracoval do střelecké pozice, ale minul branku.
63'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Hostující mužstvo hraje takticky a snaží se v klidu dohrát zápas a postoupit.
60'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Trossard, přichází Žegrova.
60'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Pozuelo, přichází Piotrowski.
57'
Pedro Tiba centroval před branku, jeho projektil mimo tečoval Janicki.
56'
Jóźwiak velmi dobře vypálil, jeho ránu tečovala obrana mimo hrací plochu. Uvidíme domácí rohový kop.
54'
Akce pokračovala dál, ale Trossard byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce Genku končí.
54'
Malinovskij se dostal do výborné střelecké pozice, tváří v tvář nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
52'
Do dobré střelecké pozice se nyní dostali dva domácí fotbalisté. Nejprve Amaral, a pak ani Cywka nedokázali prostřelit obranu Genku.
51'
V zajímavé pozici byl hostující Uronen, jehož projektil končí mimo branku. Burić zasahovat vůbec nemusel.
50'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Centr před branku dokázala hostující obrana jen odvrátit do míst, kde byl TOMASZ CYWKA. Jeho technicky velmi dobře zvládnutá rána končí přesně u tyčky. Gólman na míč nedosáhl.
49'
Aidoo v souboji musel faulovat soupeře, nedovoleným způsobem položil na trávník Gajose. Volný kop pro Poznań.
49'
Belgický klub vede o dva góly, celkově 4:0 a míří za postupem.
47'
Momentálně se hraje na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme rychlý fotbal, který mnoho fotbalové krásy ale nenabízí.
46'
Zdá se, že ani jeden celek neudělal změnu v sestavě pro druhý poločas.
46'
KRC Genk vyhrál úvodní zápas na své půdě 2:0, do odvetného zápasu byl považovaný za favorita. Tuto roli také plní, jako první se trefil Samatta. V nastaveném čase proměnil pokutový kop Trossard. KRC vede 2:0, celkově 4:0, a tak míří za postupem.
45+2'
45+1'
Genk právě vstřelil branku!
Hostující celek měl k dispozici pokutový kop, který dokázal poměrně snadno proměnit LEONADRO TROSSARD. Gólman zvolil špatnou stranu, což se mu vymstilo.
45+1'
Dvě minuty se budou nastavovat nad rámec prvních pětačtyřiceti.
45'
Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
43'
Amaral se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
41'
Když to nešlo kombinačně, zkusil to Gytkjaer samostatně. Jeho rána končí nad brankou. Vykopávat bude Vukuvic.
40'
Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, domácí celek se marně snaží aktivněji kombinovat na útočné polovině.
38'
Žlutou kartu dostává Jóźwiak (KKS Lech Poznań).
38'
Samatta zakončoval z předbrankového prostoru hodně nepřesně. Vykopávat tak bude brankář Lechu.
36'
Nyní se hraje spíše na polovině hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu. Zajímavě to zkoušel De Marco, ale byl zastavený a obraný o míč.
35'
Na poslední chvíli odehrál De Marco míč na rohový kop. Centr před branku postrádal přesnost.
34'
Po krátké pasáži hry, ale se dostal domácí celek na útočnou polovinu, se vrací Genk k aktivní hře.
33'
Další volný kop pro hostující celek. Malinovskij bude rozehrávat. Jeho rána končí malý kousek nad brankou.
32'
Rohový kop pro Lech, rozehrával Pedro, ale jeho centr zastavila poměrně snadno obrana.
31'
Půlhodina hry je pryč, sledujeme aktivní hru hostujícího celku. V tomto zápase KRC dokázalo prosadit jednou, další výraznější šanci si nevypracovalo.
29'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Rogne, přichází Orłowski.
27'
Malinovskij rozehrával volný kop. Rozhodl se pro přímou střelu, kterou vyslal nad branku. Gólman zasahovat nemusel.
26'
Volný kop pro hostující celek, který hraje aktivně a soupeře do šancí nepouští. Genk má územní převahu. Burić si staví spoluhráče do zdi.
25'
Malinovskij centroval před branku, ale Rogne vyskočil nejvýše a získal míč.
24'
Poznań se musí brání aktivní hře soupeře. Následovat bude rohový kop hráčů ve tmavých dresech.
23'
Autové vhazování pro Genk.
22'
Jóźwiak si na útočné polovině počínal nedovoleně, a tak bude rozehrávat autor předchozí branky. Šanci mají hosté. Po volném kopu se centr snesl před branku, ale obrana byla pozorná.
19'
Ndongala výborně ze strany centroval před branku, u tyčky byl osamocený MBWANA SAMATTA, jehož hlavička zapadla přesně do sítě. Hosté, aktivněji hrající, se dostávají do vedení. V celkovém součtu vedou 3:0.
18'
Cywka se dostal k hlavičce, ale gólman byl pozorný.
17'
Hostující Pozuelo si v souboji před pokutovým územím počínal nedovoleně, rozehrávat tak bude domácí mužstvo.
17'
Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, sledujeme aktivnější hru Genku, který nyní vybojoval autové vhazování na útočné polovině
15'
Patnáct minut hry je pryč, hostující celek vstoupil do zápasu aktivněji, nyní se zlepšuje domácí hra.
14'
Trossard si nabíhal do volného prostoru, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.
13'
Domácí celek vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana Genku si poradila poradit.
11'
Malinovskij vypálil z dobré pozice, jeho projektil novu kryj domácí gólman. Následně po rychlé akci zakončoval Gajos a brankář Genku byl pozorný.
10'
Samatta se dostal do dobré střelecké pozice, jeho ránu z velké dálky, ale velmi důraznou, kryje brankář domácího celku.
9'
Domácí se pokouší hrát aktivně, dlouhý míč mířil na nabíhajícího Amarala, ale ten na balon nedosáhl.
7'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, Malinkovskij se pokoušel dlouhým pasem uvolnit spoluhráče, ale pas byl nepřesný.
6'
Burić rozehrával od své branky, jeho dlouhý výkop ale získal hostující tým.
5'
Mæhle se dostal do střelecké pozice, jeho nepříliš povedený pokus kryje velmi snadno domácí brankář.
4'
Genk vstoupil do zápasu aktivně, nyní se pokoušel dostat do šance domácí celek. Gajas špatně přihrával.
3'
Lech se nyní dostal na útočnou polovinu, kde kombinuje, ale Tiba přišel o míč, a tak hraje soupeř.
1'
Hostující Trossard byl nachytaný v postavení mimo hru, akce Genku tak končí.
1'
Hráči nastupují na hrací plochu, zápas brzy začne.

KKS Lech Poznań: Burić – Janicki, Rogne, De Marco – Pedro Tiba, Cywka – Jóźwiak, Gajos, Amaral, Kostevych – Gytkjaer
Náhradníci: Putnocký – Tralka, Tomczyk, Jevtic, Vujadinovič, Radut, Orlowski

KRC Genk: Vukovic – Mæhle, Dewaest, Aidoo, Uronen – Malinovskiy, Pozuelo, Berge – Trossard, Samatta, Ndongala
Náhradníci: Jackers – Nastič, Zhegrova, Seck, Piotrowski, Lucumi, Gano

Rozhodčí: Guida – Tonolini, Vivenzi.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské ligy. V tomto zápase předkola proti sobě nastoupí KKS Lech Poznań a KRC Genk.

Jedná se o odvetný zápas. Ten první se odehrál v Genku a domácím vyšel domácím velmi dobře. Klíčový byl konec prvního a začátek druhého poločasu. Nejprve se prosadil ve 44. minutě Malinovskij, a pak v 56. Samatta. Polský klub v zápase vypálil jen jednou na branku, Vuković byl pozorný, a tak udržel jedno ze snadnějších čistých kont v kariéře.

Nyní čeká na Poznaň náročný úkol. Pokud chce pomýšlet na postup, musí se prosadit přinejmenším třikrát a ani jednou neinkasovat. Očekává se mohutná podpora polských fanoušků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.