Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Linz : Besiktas Istanbul - 16. srpna 2018   19:45

Linz
Linz
42' Victor  • 69' Frieser
2:1
(1:0)
Besiktas Istanbul
90' Negredo
Linz
Schlager – Ramsebner, Trauner (C), Pogatetz – Ranftl, Holland, Michorl, Ullmann – Goiginger (87. Otubanjo), Tetteh (79. Jamnig), Victor (66. Frieser)
Gebauer – Wostry, Wiesinger, Jamnig, Otubanjo, Erdogan, Frieser
Dabanović – Tatar, Djikanović (vš. MNE)
Linzer Stadion, Linz, Rakousko
Zengin (C) – Adriano, Pepe, Roco, Erkin – Arslan (72. Gönül), Medel – Lens, Özyakup (46. Quaresma), Babel – Larin (72. Negredo)
Yuvakuran – Quaresma, Negredo, Uysal, Vida, Gönül, Love

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec, fotbal dokáže být neskutečně tvrdý! LASK dnes odehrál fantastický zápas, po prohře 0:1 v prvním utkání dokázal vést nad silným Besiktasem 2:0, což ho posouvalo dál, nicméně hosty spasil Álvaro Negredo, který gólem na hřišti soupeře dokázal svůj tým posunout dál, LASK končí.
90+5'
90+4'
Již ve čtvrté minutě nastaveného času se do zakončení dostává domácí Otubanjo, který ale branku soupeře míjí.
90+3'
Rozhodčí nastavil tři minuty, které právě končí, domácí mají oči pro pláč...
90+2'
Střelec prvního gólu hostů se oslavou gólu velmi efektně vykartoval...
90'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
A pozor, že by komplikace? Krásný gól nyní posouvá Besiktas dál! Jeho autorem je ÁLVARO NEGREDO, jemuž spoluhráč přiťukl míč ve vápně a španělský internacionál poslal míč nechytatelně k tyči.
90'
Je tu devadesátá minuta a domácí lavička je již na nohou, netrpělivě již očekává závěrečný hvizd.
88'
Pepe (Besiktas) se nyní pokusil vymodlit penaltu, ale může být rád, že to není žlutá karta.
87'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Yusuf Otubanjo.
86'
Ofsajdem nyní končí akce LASKu, ale to domácí nijak zvlášť nevadí.
85'
Žlutou kartu dostává Álvaro Negredo (Besiktas Istanbul).
84'
Už se to blíží a domácí to vědí, ještě více to vědí hosté, kteří jsou hodně nervózní, nyní se Lens nachytal v ofsajdové pasti.
82'
Žlutou kartu dostává Thomas Goiginger (LASK Linz).
80'
LASK ještě šetří jedno taktické střídání na samotný závěr, mezitím se domácí brání.
79'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Samuel Tetteh, přichází Florian Jamnig.
77'
Pogatetz (LASK) faulován Lensem, míč tak znovu získávají domácí.
76'
Faulem končí nyní snaha o získání míče na polovině soupeře.
74'
Besiktas se nyní s míčem znovu drží na polovině LASKu, dá se očekávat, že hosté budou nyní mocně tlačit.
72'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Gökhan Gönül.
72'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Alvaro Negredo.
72'
Diváci jsou v hledišti Linzer Stadionu u vytržení, mezitím hosté vybojovali roh.
71'
Hosté na polovině soupeře, ale Tetteh bravurně vybojoval míč u středového kruhu, vybídl na pravé straně Goigingera, který nic nevymýšlel a vypálil, ale branku minul.
70'
Posledních dvacet minut dělí nyní LASK od překvapivého postupu přes hvězdami nabitý Besiktas!
69'
Žlutou kartu dostává Dominic Frieser (LASK Linz).
69'
Tým Linz právě vstřelil branku!
Neskutečné! Další chyba obrany Besiktase, dopředu se dostal Tetteh, jehož střelu z pravé strany ještě Zengin parádně vyrazil, ale čerstvý muž na hřišti, DOMINIC FRIESER, dokázal dorazit míč do branky.
67'
Ofsajdem nyní končí akce LASKu, který se hned poté poctivě vrací zpět.
66'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází João Victor, přichází Dominic Frieser.
65'
Diváci pískají, poslední minuty prostě patří Besiktasi, nyní se opět hosté dostali do koncovky, ale míč končí vedle branky.
64'
Žlutou kartu dostává Reinhold Ranftl (LASK Linz).
64'
Hosté ani za tohoto stavu nikam nespěchají, jakoby věřili ve vlastní schopnost dát alespoň gól a alespoň zdramatizovat odvetu.
63'
Besiktas se dostává na polovinu LASKu, ale Lens se s míčem vzápětí vrací zpět k půlící čáře.
61'
Holland (LASK) vhazuje z pravé strany, na polovině soupeře, který se ale dostává k míči.
60'
Hodina hry za námi, LASK stále drží nadějný výsledek, který ho posouvá do další fáze.
59'
Po rohovém kopu se dostal ke střele Tetteh, jehož pokus z pravé strany nemířil mezi tři tyče.
58'
Goinginger vybojoval rohový kop pro svůj tým, domácí rozehrají z pravé strany.
57'
Míč míří do autu, domácí mohou vhazovat z pravé strany, na polovině Besiktase.
55'
Hráči Besiktase mají zatím hodně nepřesná mířidla, Schlager v domácí brance zatím příliš práce neměl, spousta střel míří vedle.
54'
Střelec zatím jediného gólu utkání, domácí Victor, si nyní navedl míč na střed a vypálil, ale branku Besiktase netrefil.
53'
Pepe v defenzivě Besiktase nyní odvádí velmi dobrou práci, sbírá velmi důležité míče.
51'
A Schlager samozřejmě nespěchá s rozehrávkou, domácím tento výsledek stačí k postupu.
50'
Nyní to Turci trochu překombinovali u vápna LASKu, následuje nepřesná střela Medela z voleje, který míří hodně vedle branky domácích.
49'
Schlager (LASK) si pohlídal pas soupeře z pravé strany a míč schoval do svých rukavic.
48'
Besiktas nastoupil do druhé půle mnohem koncentrovaněji, je pravděpodobné, že na tom má svůj díl i příchod hvězdného Quaresmy.
46'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Ricardo Quaresma.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:46.
První poločas končí vítězstvím LASKu Linz, který byl lepší a až na pár okamžiků Besiktas jasně přehrával. Domácí bodují hlavně svým pohybem a nasazením, hosté působí trochu ospalým dojmem a hlavně obrana není zrovna v dobrém rozpoložení.
45+1'
45+1'
Defenziva Besiktase nyní kupí jednu chybu za druhou, nyní si mezi dva obránce v klidu naběhl Holland (LASK), který byl ve vyložené pozici, ale branku těsně minul.
45'
Pro LASK možná škoda, že první půle brzy skončí, protože možná by se domácím podařilo vstřelit další gól.
44'
A nervová soustava hráčů Besiktase dostává na frak... nyní zbytečně fauluje rukama Gary Medel, který dostává žlutou kartu.
44'
Pro LASK samozřejmě ideální stav – dát soupeři gól do šatny, to je hodně povzbuzující!
42'
Bravo, aktivita se domácím vyplácí! Besiktas ztrácí míč u půlící čáry, míč se na pravém křídle dostal k JOÃO VICTOROVI, který si položil obránce Besiktase a poté prostřelil brankáře Zengina.
41'
Probíhá poslední pětiminutovka první půle, Pogatetz byl nyní zavalen faulujícím Larinem, který se sice bije na hrotu útoku Besiktase jako lev, ale zatím to k ničemu moc nevede.
39'
Dabanović má opravdu plné ruce a nohy práce, hraje se hodně ostře, zatím ale bez karty.
38'
Domácí Pogatetz nyní odehrál míč do autu, před Larinem (Besiktas).
37'
Sudí Dabanović nyní důrazně domlouvá Arslanovi (Besiktas), po jeho faulu na polovině LASKu, příště to již může být karta.
36'
Holland (LASK) padá v pokutovém území Besiktase, ale faul to nebyl, penalta se pro domácí nepíská.
35'
LASK se spoléhá na dlouhé nákopy, ale ty zatím nenachází ty správně adresáty.
33'
Besiktasi se ale daří odehrát míč na polovinu soupeře.
32'
Michorl (LASK) faulován v hlavičkovém souboji Larinem, domácí tak zůstávají na polovině soupeře.
30'
Je za námi první půl hodina hry, stav stále bezbrankový, ale domácí hrají velmi sympaticky.
29'
LASK se ale znovu dostává k míči u půlící čáry, střed hřiště, to je nyní problém Besiktase.
28'
Samuel Tetteh (LASK) to nyní zkouší z dálky, ale míč míří vedle branky Zengina.
27'
Goinginger rozehrál volný kop domácích, ale hosté se v pohodě ubránili.
26'
LASKu se nyní nabízí zajímavá standardka z nějakých třiceti metrů od branky soupeře.
25'
Tak po nadějné úvodní desetiminutovce LASKu to nyní vypadá, že Besiktas pomalu přebírá tempo.
23'
Střelu Adriana skvěle zlikvidoval Schlager.
21'
Larin (Besiktas) fauluje, u míče tak zůstávají fotbalisté LASKu.
19'
Hosté se znovu dostávají do koncovky, ale Lens byl v ofsajdu, míč tak získávají domácí.
17'
Kanaďan Larin (Besiktas) se dostal ke střele, ale branku LASKu minul.
15'
Je za námi první čtvrthodina, která zatím gól nenabídla, ale v podání LASKu je to velice sympatický výkon.
12'
Larin (Besiktas) je již na nohou a bude se moci pokračovat ve hře, tedy až poté, co sudí Dabanović důrazně napomene hráče Besiktase, že prostě karta nebude a hráči nebudou mít zbytečné řeči.
11'
Nyní se poroučel na trávník hostující Larin, Kanaďan ve službách Besiktase a hosté se dožadují karty pro domácího borce.
10'
Další rychlá akce domácích, kterou Roco (Besiktas) řeší faulem.
9'
A i nyní domácí dobře napadají rozehrávku soupeře a daří se!
8'
LASK zatím v úvodu velmi aktivní, Besiktas se v podstatě nedostal do blízkosti vápna soupeře.
6'
Ve třech se nyní hnali domácí do zakončení, ale Goiginger vše pokazil špatnou přihrávkou a hlavně pozdě načasovanou.
5'
První zákrok brankáře Zengina (Besiktas), při centru soupeře z levé strany, nebyl zrovna dvakrát přesvědčivý.
3'
Maximilian Ullmann (LASK) si nabíhal na levou stranu, kde očekával pas, ale míč končí mimo hrací plochu.
2'
Před pár minutami dostal rakouský klubový fotbal nepříjemnou facku na Kypru, kde domácí Larnaka smetla Sturm Graz, jak si poradí LASK s hvězdami nabitým Besiktasem?
1'

LASK Linz: Schlager – Ramsebner, Trauner (C), Pogatetz – Ranftl, Holland, Michorl, Ullmann – Goiginger, Tetteh, Victor
Náhradníci: Gebauer – Wostry, Wiesinger, Jamnig, Otubanjo, Erdogan, Frieser

Besiktas Istanbul: Zengin (C) – Adriano, Pepe, Roco, Erkin – Arslan, Medel – Lens, Özyakup, Babel – Larin
Náhradníci: Yuvakuran – Quaresma, Negredo, Uysal, Vida, Gönül, Love

Rozhodčí: Dabanović – Tatar, Djikanović (vš. MNE).
BESIKTAS ISTANBUL
Tureckému Besiktasi unikl v loňském ročníku turecké ligy postup do předkola Ligy mistrů pouze o bod, mistrovský titul o čtyři body... tak vyrovnané bylo čelo turecké ligy, kde se z titulu radoval Galatasaray, následován Fenerbahce a třetím Istanbulem Basaksehir. Také Besiktas zahájil svou pouť Evropskou ligou ve 2. předkole, kde si hladce poradil s B36 Tórsahv z Faerských ostrovů (2:0 venku, 6:0 doma).
LASK LINZ
Čtvrtý tým loňského ročníku rakouské ligy byl letos nasazen do 2. předkola Evropské ligy. Zde na LASK čekal norský Lilleström a základ k postupu založil rakouský klub již v prvním domácím utkání, který vyhrál jasně 4:0. Odveta tak byla již formalitou, přesto jí LASK opět vyhrál – 2:1! Do duelu s Besiktasem nenastupoval v pozici favorita, naopak, nicméně do odvety živí reálné naděje, po výsledku 0:1 ze svého pohledu.
ítejte u dnešní odvety 3. předkola fotbalové Evropské ligy, v němž LASK LINZ přivítá na svém stadionu BESIKTAS ISTANBUL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.