Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Zorja Luhansk - 30. srpna 2018   18:30

Lipsko
Lipsko
7' Cunha  • 69' Augustin  • 90' Forsberg
3:2
(1:1)
Zorja Luhansk
35' Ratão   • 48' Gordijenko
Lipsko
Mvogo – Laimer (79. Bruma), Konaté (59. Forsberg), Orban (C), Klostermann – Cunha, Ilsanker, Kampl, Sabitzer – Y. Poulsen (59. Augustin), Werner
Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko)
Red Bull Arena (Lipsko)
Felipe – Tymčik, Vernydub, Svatok, Mychajličenko – Charatin, Silas – Karavajev (C), Gordijenko (68. Kočergin), Kabajev (69. Čeberko) – Ratão (80. Prijma)

To je ode mě vše. Nezapomeňte s námi sledovat také zápas Sevilla – Olomouc, který je na programu od 21:45. Do té doby na počtenou!
Zatímco domácí se radují, hostům zbyly akorát oči pro pláč. Vždyť překvapivý postup do hlavní fáze Evropské ligy měli na dosah ruky. Pohroma v podobě pokutového kopu v poslední minutě řádné hrací doby je ale o historický úspěch připravila. Ve druhé nejprestiženější evropské klubové soutěži se tak po výsledcích 0:0 a 3:2 objeví Red Bull Lipsko.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 9:1. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 8:10.
90+5'
90+4'
Konečnou podobu výsledku chtěl dát Werner (RB Lipsko), ale také Felipe byl připraven.
90+3'
Hosté neskládají zbraně. Po vyrovnání toužícího Silase však relativně snadno vychytal Mvogo.
90+1'
Utkání potrvá ještě čtyři minuty.
90'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Pevné nervy prokázal EMIL FORSBERG. V rozhodující okamžik utkání se postavil k nařízené penaltě a proměnil ji střelou umístěnou k tyči. Na stadionu tím rozpoutal vlnu euforie.
89'
Penalta pro Lipsko! Nešika Vernydub zahrál uvnitř pokutového území rukou.
87'
V Red Bull Areně mohlo být veselo! Zpoza šestnáctky zakončující Werner (RB Lipsko) vyprášil Felipeho rukavice a dorážející Augustin skóroval z řetelného ofsajdu.
86'
Je to střelecký pokus! Uvnitř pokutového území využil prostoru Bruma (RB Lipsko), trefil však pouze prvního bránícího fotbalistu.
85'
Luhanská defenziva se zatáhla a trpělivě vyčkává, s čím novým na ni německý soupeř vyrukuje.
83'
Takticky hrající gólman Felipe (FK Zorja Luhansk) dostal za zdržování hry žlutou kartu.
82'
Po rohovém kopu se bez přípravy opřel do balonu Werner (RB Lipsko). Spíše měl myslet na přesnost než na razanci, to už teď ale nezmění.
81'
Felipe (FK Zorja Luhansk) prokázal dobrý přehled, když vyboxoval Kamplův prudký pas.
80'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Ratão, přichází Prijma.
79'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Laimer, přichází Bruma.
77'
Ve střehu musel být Mvogo (RB Lipsko), aby nadvakrát zkrotil Mychajličenkovu ránu.
74'
Stala se jí dalekonosná rána, ta ale gólmana nikterak nevyděsila. Cunha (RB Lipsko) totiž zamířil mimo.
72'
Pokutové území obléhající domácí se snaží vymyslet nějakou zajímavou kulišárnu.
70'
Ofsajd a v něm Ratão (FK Zorja Luhansk).
69'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Kabajev, přichází Čeberko.
69'
Fotbalisté Red Bullu přidali na obrátkách a odměnou jim je vyrovnávací trefa! Werner chirurgicky přesným pasem za obranu našel JEAN-KEVINA AUGUSTINA, který zakončením zblízka vrátil svůj tým zpátky do hry o postup.
68'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Gordijenko, přichází Kočergin.
65'
Ani další atak ze strany domácího týmu nevyšel, nad Augustinem sklapla ofsajdová past.
64'
Pokus o vyrovnání. Werner (RB Lipsko) si z boku potáhl míč na střed pokutového území a ostrou střelou ohrozil pouze na tribuně sedící diváky.
61'
Nejprve luhanská a poté i lipská defenziva se hravě ubránily exekucím rohových kopů.
59'
Další výměna hráčů. Konaté (RB Lipsko) pustil do hry Forsberga, je třeba to trochu rozhýbat.
59'
Ralf Rangnick (RB Lipsko) zareagoval na nepříznivý stav střídáním. Poulsena nahradil Augustinem.
58'
Gordijenko (FK Zorja Luhansk) se pak zapomněl v ofsajdovém postavení, takže nemohl hrát.
57'
Exekuce nevyšla podle představ, Kabajev (FK Zorja Luhansk) nikoho ze spoluhráčů nenašel.
56'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, Luhansk z toho vytěžil rohový kop.
55'
Hra se obrátila a Kampl (RB Lipsko) se snažil překvapit Felipeho pokusem z ostrého úhlu.
53'
Luhanský klub kontroluje aktuální stav kombinací na vlastní polovině hřiště.
50'
Lipsko mobilizuje síly. Cunha prověřil Felipeho pozornost ranou ze střední distance.
48'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku!
To je neuvěřitelné! Tolik podceňovaný Luhansk otáčí skóre ve svůj prospěch a má velmi dobře nakročeno k postupu do Evropské ligy. Také tento gól padl z protiútoku, po Karavajevově nabídce ho u zadní brankové konstrukce skluzem zakončil ARŤOM GORDIJENKO, který se nakonec i s míčem zamotal do sítě.
47'
Druhá polovina duelu začala ofsajdem, nachytán v něm byl Laimer (RB Lipsko).
46'
Lipsko mělo zápas dobře rozehraný, od sedmé minuty vedlo zásluhou Cunhy a poté si vypracovalo další střelecké příležitosti. Hosté útočili prakticky jen z brejků, ale právě po jednom takovém vyrovnal Ratão na 1:1. Tato nebo jakákoliv jiná remíza by do skupiny Evropské ligy posunula ukrajinský Luhansk, což by se rovnalo obrovskému překvapení.
45+3'
45+3'
Tak ne, sudí hvizdem poslal fotbalisty do kabin.
45+2'
Hosté se statečně ubránili rohovému kopu, čelit ale ještě budou kopu z trestňáku.
45+1'
Nad rámec první půle rozhodčí přidal dvě minuty.
45'
Štěstí neměl ani z dálky zakončující Ilsanker (RB Lipsko), cílené zařízení minul o podstatný kus.
43'
Získat vedení zpět. S tímto plánem vystřelil Werner (RB Lipsko) a k úspěchu mu scházel opravdu kousíček. Technická střela vyprodukovaná u levého rohu vápna orazítkovala břevno!
41'
Málem je našel Poulsen (RB Lipsko), ten ovšem ve finální fázi bez cizího zavinění upadl.
40'
Na útočné polovině operující Lipsko usilovně hledá skuliny v obraně soupeřova celku.
38'
Za tento faul musí přijít karetní trest. Charatin (FK Zorja Luhansk) stáhl k zemi Cunhu.
35'
Ukrajinský klub zničehonic vyrovnal! Karavajev při brejku potáhl balon po pravém křídle, aby ho následně odcentroval do předbrankového prostoru. Tam se v tu chvíli pohyboval RAFAEL RATÃO, hlavičkující mimo dosah gólmana.
34'
Domácí se po chvíli vrátili na soupeřovu polovinu. Míč se tam snažil srovnat na střelu Poulsen, ale netrefil ho vůbec ideálně. Následuje odkop.
32'
Hosté se osvobodili dlouhým odkopem.
30'
A tak kombinační souhrou kolem šestnáctky alespoň zvyšují své procento držení míče.
29'
Domácí teď hrají daleko od své brány, přesto si nemohou vytvořit žádnou palebnou pozici.
27'
Ani dvě dorážky jeho spoluhráčů na Mvoga neprošly, gólman Lipska tak zůstává bez zákroku.
26'
To byla pozice na přímé ohrožení brány. Exekutor Charatin (FK Zorja Luhansk) to dobře věděl, nepodařilo se mu však obstřelit obrannou zeď.
25'
Tam ukořistil míč Mychajličenko (FK Zorja Luhansk) a Cunha byl nucen ho před vápnem faulovat.
24'
Posléze se hra přesunula doprostřed hřiště.
22'
Lipsko si teď snad poprvé v zápase vyzkoušelo také defenzivní část hry, úspěšně čelilo rohovému kopu.
21'
Ne na dlouho. Werner se v levé části pokutového území dostal k odraženému balonu a naštěstí pro Luhansk ho napálil vysoko nad branku.
19'
Luhansk uklidňuje hru.
18'
Domácí výběr zavelel k další akci a málem slavil podruhé! Z prava přilétl před bránu přízemní centr, ale nabíhající Werner ho nebyl schopen usměrnit mezi tři tyče.
17'
Dobře pro bránící se Luhansk, který soupeřův atak odvrátil zónovou obranou.
16'
Ale jen na okamžik, protože Lipsko spěchá s dalším útokem. Jak dopadne?
15'
Tentokrát ve výskoku fauloval Poulsen, takže si fotbalisté Luhansku mohou odpočinout.
13'
Svatok (FK Zorja Luhansk) u lajny neustál osobní souboj a vpádu rukou záměrně zasáhl balon. Od rozhodčího za to obdržel žlutou kartu.
11'
Marně přes ni projít se snažil například Charatin. I proto mohou hrát zase domácí.
10'
Luhansk má problém s přechodem za půlící čáru.
7'
Favorit brzy zasadil první úder! MATHEUS CUNHA se před hranicí pokutového území opřel do míče a s přispěním teče spoluhráče Wernera otevřel zápasové skóre.
6'
Hosté rozvinuli akci po levém křídle, Mychajličenko však odešel z osobního souboje poražen.
4'
Ta posunula balon na Kampla, jeho rána zpoza vápna trefila obránce. Následně ještě zkusil dorážet Ilsanker (RB Lipsko), ale pálil z příliš velkého záklonu.
3'
Luhanské zatím trápí přechod přes střed hřiště, ten sveřepě ovládá záložní řada Lipska.
2'
Jejich další aktivitu zastavil praporek asistenta, Sabitzer (RB Lipsko) stál v ofsajdu.
1'
Bezprostředně po výkopu vtrhli domácí na útočnou polovinu, provedou tam autové vhazování.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Dannym Makkeliem přivedla fotbalisty na hřiště. Domácí nastoupili v bílých dresech, zatímco hosté oblékli černé barvy dresů.

RB Lipsko: Mvogo – Laimer, Konaté, Orban (C), Klostermann – Cunha, Ilsanker, Kampl, Sabitzer – Y. Poulsen, Werner
Náhradníci: Müller – Upamecano, Forsberg, Bruma, Mukiele, Augustin, Demme. Trenér: Ralf Rangnick.

FK Zorja Luhansk: Felipe – Tymčik, Vernydub, Svatok, Mychajličenko – Charatin, Silas – Karavajev (C), Gordijenko, Kabajev – Ratão
Náhradníci: Macharadze – Prijma, Kočergin, Lytvyn, Kazakov, Čeberko, Arveladze. Trenér: Jurij Vernydub.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko).
Čtyřicet minut před výkopem zahájili hráči rozcvičku. Kteří z nich odehrají zápas od úvodní minuty a kdo bude jen zahřívat lavičku? To vám prozradí sestavy.
První utkání

Zorja Luhansk – RB Lipsko 0:0

ŽK: Ratao – Cunha, Saracchi.
ČK: 16. Ledněv (Luhansk).
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:9. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 0:4.
FK Zorja Luhansk

Oslabená Zorja minulý týden překvapivě ubránila bezgólovou plichtu, takže na západ Evropy přicestuje ve velmi dobrém rozpoložení. To však neznamená, že by se zbavila role outsidera. Ba naopak, v Lipsku může jedině překvapit.
Red Bull Lipsko

Jasný favorit na postup. V Lipsku by zažili obrovský šok, kdyby to nedej bože nevyšlo. Vždyť na Ukrajině Red Bull bušil do svého soka hlava nehlava, chybělo mu však štěstí v koncovce. To by se mělo změnit v domácím prostředí.
Krásný čtvrteční podvečer u Evropské ligy. Ta má na programu odvetný zápas 4. předkola mezi Lipskem a Luhanskem. Začátek je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.