Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Čichura - 2. srpna 2018   20:15

Maribor
Maribor
70' Zahovič  • 90+6' Tavares
2:0
(0:0)
Čichura
Čichura
Maribor
Handanovič – Pihler, Ivkovič, Šuler, Viler – Bajde (75. Mešanović), Vrhovec, Derviševič, Hotič (89. Vrsić) – Zahovič (86. Cretu), Tavares "C".
Pirić – Cretu, Vrsić, Mešanović, Mlakar, Uskoković, Kramarič.
H. Meler – M. Eyisoy, C. Kömürcüoglu
Ljudski vrt, Maribor
Čichura
Hamzič – Čitejšvili, Majsašvili, Mirtschulava, Chikvajdze "C" (81. Čichladze) – Bugridze, Markozašvili, Kakubava (86. Buchajdze), Kachabrišvili (66. Megrelišvili) – Sardališvili, Gabedava.
Mckerašvili – Jonanidze, Čichladze, Megrelišvili, Dobrovolski, Buchajdze.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.
Domácí prolomili trápení až v 70. minutě, díky tomu postupují do další fáze kvalifikace o základní skupinu Evropské ligy. Hosté se sice snažili, mnohdy nebyli daleko od vyrovnání, ovšem překonat Handanoviče se jim nepodařilo.
90+6'
90+6'
Maribor právě vstřelil branku!
Domácí vyrazili do úplně otevřené obrany hostů, Mešanović šel zcela sám na bránu, ale nezachoval se sobecky, místo toho přihrál na pravou stranu, kam naběhl MARCOS TAVARES, jenž měl poté už snadnou práci. Hlavní arbitr vzápětí ukončuje hru.
90+5'
Domácí drží míč na kopačkách a čekají na závěrečný hvizd.
90+2'
Ještě šance pro domácí tým, jeden z hráčů však hlavičkoval místo do odkryté brány pouze do soupeře.
90'
Nový muž na hřišti Vrsić se hned ocitl v dobré šanci, avšak mezi tři tyče nezamířil.
89'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Hotič, přichází Vrsić.
88'
Markozašvili šel hodně směle za míčem a provinil se faulem na brankáře, za který mohl klidně vidět žlutou kartu, byl by to druhý žlutý trest v utkání, čili předčasný odchod do sprch.
86'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Kakubava, přichází Buchajdze.
86'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Zahovič, přichází Cretu.
86'
Dvakrát pálil hráči Mariboru ve velkých šancích na bránu, v obou případech ale pouze do bránícího protihráče.
85'
Hosté reklamovali ruku soupeře v pokutovém území, ale hraje se dál.
83'
Derviševič pálil krásně z dálky, překonal hostujícího gólmana, ale v cestě do brány stálo míči břevno.
82'
Hamzič byl připraven a letící míč vyboxoval do bezpečí.
81'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Chikvajdze, přichází Čichladze.
81'
Žlutou kartu dostává Majsašvili (FC Čichura Sačchere).
81'
Domácí mají možnost rozhodnout o své výhře, neboť budou rozehrávat přímý kop z hranice pokutového území.
78'
Bugridzeho pokus nebyl nijak prudký, Handanovič si dokázal poradit a balón uklidit do náruče.
76'
Jeden z hráčů Čichury se snažil projít až do zakončení, ale o míč přišel.
75'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Bajde, přichází Mešanović.
73'
Hosté byli hodně blízko srovnání, Sardališviliho přízemní pokus jen těsně minul vzdálenější tyč.
70'
Domácím se daří zlomit střelecké prokletí a dvacet minut před koncem se dostávají do vedení. LUKA ZAHOVIČ poslal tvrdou ranou z pravé strany míč za záda bezmocného Hamziče, který nemohl nic dělat.
66'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Kachabrišvili, přichází Megrelišvili.
65'
Tavares zkoušel střihnout nůžky, ale mířil příliš vysoko nad bránu.
64'
Nepřesná přihrávka hostů končí u Handanoviče, který bere rychle míč do náruče.
61'
Domácí tým zastavuje ofsajd.
59'
Jeden z hráčů Mariboru zkoušel střelu zdálky, mířil ale pouze do protihráče před sebou.
56'
Žlutou kartu dostává Markozašvili (FC Čichura Sačchere).
55'
Hamzič neudržel míč v náruči a k dorážce se dostal Tavares, avšak do brány se mu balón dostat nepodařilo.
52'
Kachabrišviliho rána míjí domácí bránu a rozehrávat bude Handanovič.
49'
Ve druhé půli se toho zatím mnoho neděje, domácí pokračují v aktivitě, ale přes obranou hráz hostů není jednoduché projít.
46'
Maribor zatím nepotvrzuje roli velkého favorita, neboť soupeři nedokázal vstřelit gól už tři poločasy. Byl sice aktivnější, ale všechny jeho nebezpečné pokusy zneškodnil zatím jistý Hamzič. Ani domácí brankář se nenudil, avšak neměl tolik práce, jako jeho protějšek.
45+2'
45+2'
Jeden z hostujících hráčů to ještě v posledních vteřinách zkusil a pálil z pořádně velké dálky, Handanovič však mohl zůstat zcela v klidu.
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
Mírná strkanice mezi dvěma hráči, rozhodčí však celou situaci rychle uklidňuje a nařizuje standardku pro domácí.
43'
Domácí se teď hodně rozčilují na hlavního arbitra, který nařizuje odkop od hostující brány, namísto rohového kopu.
42'
Tavares zkusil střelu z dálky, ale mezi tři tyče vůbec nezamířil.
40'
Domácí si dlouho přihrávali před hostující bránou, do šance se ale nedostali a nevybojovali ani rohový kop.
37'
U levé tyče hostující brány stál připravený hlavičkovat jeden z domácích fotbalistů, míče se ale nakonec nedočkal.
35'
Znovu se gruzínský celek osmělil a vyrazil do útoku, po velmi nepřesné přihrávce ale o balón přichází.
33'
Hosté se na chvíli usadili před bránou Mariboru a málem se jim povedlo zakončit, Handanovič ale nemusel zasahovat, pomohli mu spoluhráči.
31'
Hra může pokračovat, střídání není nutné.
29'
Hra je přerušena, Hamzič zůstal ležet na zemi a vyžádal si ošetření.
28'
Derviševič prudkou ranou k bližší tyči nechal vyniknout také jen hostujícího gólmana.
28'
Velká skrumáž vznikla před bránou Čichury, ale hostům se podařilo míč odvrátit do bezpečí.
27'
Hotič velice dobře zakroutil balón ke vzdálenější tyči a Hamžič musel ukázat své umění, balón fantasticky vyrazil na roh.
25'
Domácím už poněkolikáté utekl míč od kopačky a soupeři se daří držet bezbrankový stav.
22'
Handanovič byl připraven a dokázal si poradit s nepříjemně tečovaným balónem, který směřoval k jeho levé tyči.
20'
Hosté často zapojují do hry i svého gólmana, ten však nyní nezvládl rozehrávku, míč odevzdal soupeři a dostal svůj tým do potíží, spoluhráči ale celou situaci dokázali zvládnout.
17'
Hosté míč odvrátili, ale domácí rychle přenesli hru před soupeřovu bránu, Hamzič podběhl letící míč, následně si však hráči Mariboru dávali až příliš dlouho přednost, nakonec střílel Šuler, ale vysoko nad.
16'
A rohový kop také na druhé straně, dočkáme se první branky?
15'
Žádné ohrožení branky se nekonalo a míče se zmocnil soupeř.
14'
Hosté si vyzkouší rohový kop.
12'
Velmi nepřesná přihrávka končí v zámezí a Hamzič se postará o rozehrávku.
10'
Tavares mohl rozjásat domácí publikum, sám před brankářem ale mířil nepřesně.
9'
Žlutou kartu dostává Vrhovec (NK Maribor).
7'
Poprvé se míče dotkl Handanovič, neměl však mnoho práce, pouze jej ukryl do rukavic.
5'
Tavaresův centr byl hodně nepřesný, míč letí do zámezí.
4'
Tentokrát byl slovinský tým více nebezpečný, hosté v poslední chvíli zblokovali míč na roh.
3'
Domácí poprvé zahrozili, centr z levé strany však pouze proletěl pokutovým územím.
1'

NK Maribor: Handanovič – Pihler, Ivkovič, Šuler, Viler – Bajde, Vrhovec, Derviševič, Hotič – Zahovič, Tavares "C".
Náhradníci: Pirić – Cretu, Vrsić, Mešanović, Mlakar, Uskoković, Kramarič.

FC Čichura Sačchere: Hamzič – Čitejšvili, Majsašvili, Mirtschulava, Chikvajdze "C" – Bugridze, Markozašvili, Kakubava, Kachabrišvili – Sardališvili, Gabedava.
Náhradníci: Mckerašvili – Jonanidze, Čichladze, Megrelišvili, Dobrovolski, Buchajdze.

Rozhodčí: H. Meler – M. Eyisoy, C. Kömürcüoglu.
Vzájemné zápasy

Kromě prvního vzájemné duelu, který skončil 0:0, se oba týmy střetly v rámci přípravného utkání před dvěma lety a zápas skončil také remízou, tehdy 2:2.
Maribor

Slovinský celek si v loňské sezóně zahrál prestižní milionářskou Ligu mistrů, kde se ocitl v silné konkurenci Liverpoolu Spartaku Moskva a Sevilly. Letos se však musí spokojit "pouze" s předkolem Evropské ligy. V jejím prvním předkole porazil albánské Partizani v obou duelech, nejprve 1:0 a poté 2:0.

Čichura

Gruzínský celek do 2. předkola postoupil díky vítězství nad B. Jeruzalémem, se kterým nejprve uhrál doma bezbrankovou remízu, následně prohrával na hřišti soupeře ještě v 73. minutě 0:1, nakonec se ale radoval z výhry 2:1 a postupu do další bojů o základní skupinu Evropské ligy.
Dobrý den, fotbalovým fanouškům dnes nabídne 2. předkolo Evropské ligy další pořádnou várku zápasů, v tomto on-line přenosu budeme sledovat slovinskogruzínský souboj mezi Mariborem a Čichurou Sačchere. První duel skončil bezbrankovou remízou, což nahrává více domácím, kteří vstupují do utkání jako velký favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.