Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Nordsjaelland : Stockholm - 26. července 2018   19:45

Nordsjaelland
11' Andersen
1:0
(1:0)
Stockholm
Stockholm
Larsen – Nelsson, Skovgaard, U. Jenssen – Bartolec, Christensen, Andersen (71. Strunck), Pedersen (C) – Olsen (85. Rasmussen), R. Jensen, Damsgaard (90+1 Hansen).
Vindhal-Jensen – Rasmussen, Aaquist, Hansen, Strunck, Frederiksen, Frese.
Sébastien Delferiere – Yves De Neve, Jo de Weirdt (všichni BEL)
Right to Dream Park
Stockholm
Linnér – Milosevic, Karlsson (C), Jansson – Sundgren, Larsson, Adu, Olsson, Lindkvist (46. Rashidi) – Elyounoussi (80. Goitom), Stefanelli.
Janošević – Hauksson, Avdic, Silva, Rashidi, Dimitriadis, Goitom.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera.
Severské derby lépe skončilo pro domácí celek, který využil zejména úvodu utkání, do něhož AIK vstoupilo rozpačitě. Následně švédský celek hru vyrovnal a místy byl i lepší, ale ta koncovka! Zakončení bude hráče Stockholmu dnes hodně mrzet, jelikož nevstřelil branku z vyložené pozice ani z pokutového kopu, a tak lepší pozici pro odvetu mají hráči Nordsjaellandu.
90+5'
90+3'
Nordsjaelland se hnal do přečíslení ve třech hráčích. Ovšem Jensen nezvládl přihrávku na spoluhráče, a tak slibnou šanci zazdil. Dvoubrankové vedení do odvety by dánskému celku dávalo větší naději, ale bohužel.
90+1'
Střídání v týmu FC Nordsjaelland: ze hřiště odchází Damsgaard, přichází Hansen.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát o čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.
88'
Zdá se, že domácí celek už nikam spěchat nebude a s jednobrankovým vedením je jistě spokojen. Nordsjaelland drží míč daleko od vlastní branky, a tak závěrečný tlak AIK nepřichází.
85'
Střídání v týmu FC Nordsjaelland: ze hřiště odchází Olsen, přichází Rasmussen.
82'
Po rozehraném rohu na krátko, přišel pas na zadní tyč, kam si nabíhalo hned několik domácích hráčů. Do skluzu se položil Skov Olsen, jemuž chybělo pár desítek centimetrů k zasažení míč a dost možná i k brance.
81'
Žlutou kartu dostává Robin Jansson (AIK Stockholm).
80'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Elyounoussi, přichází Goitom.
78'
S nervy fanoušků si zahrál domácí brankář, jenž k sobě nechal přiběhnout útočníka a poté přes něj přihrál na krajního obránce.
77'
Po faulu se k rozehrání přímého kopu postavil Larsson, který poslal centr na levou stranu velkého vápna. Jenže balon dopadl do míst, kde stál pouze domácí bránící hráč.
75'
Stockholm se díky kombinaci soupeře nedostává k dalším šancím. Pro tentokrát se AIK hnalo do útoku po zisku míče po pravé straně, ale přízemní centr zamířil jen do náruče brankáře.
73'
Do šestnáctky si na další centr z pravé strany nabíhal Stefanelli. Jenže Larsen byl opět velmi rychle venku a míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti.
71'
Střídání v týmu FC Nordsjaelland: ze hřiště odchází Andersen, přichází Strunck.
70'
Na zeleném pažitu zůstal ležet domácí Jenssen, jenž potřebuje lékařskou pomoc. Oba celky přerušení hry využily k občerstvení a za pár minut budeme opět pokračovat.
68'
Už to vypadalo, že se švédští hráči dostanou do další velké šance. Ovšem kolmá přihrávka byla domácí obranou pohlídána, a tak můžou hráči v červených dresech hru uklidnit.
67'
Stockholm bude zahrávat další rohový kop, tentokrát z pravé strany. Ovšem místo směrem dopředu musí AIK spěchat směrem do obrany.
66'
U balonu opět najdeme hostující hráče, kteří se přihrávkami zpátky dostali až na vlastní polovině hrací plochy. Obrana Nordsjaellandu dnes funguje na jedničku.
63'
Na hranici pokutového území se o stahovačku pokusil Christensen, jenž o balon přišel, a tak se hra přesunula velmi rychle před druhou z branek. Ovšem Larsen včasným vyběhnutím zlikvidoval další obrovskou šanci AIK.
62'
Sledujeme spíše hluchou část zápasu, kdy se bojuje o každý metr hrací plochy. Hraje se hodně kolem půlící čáry, což nevyhovuje hlavně hostujícímu celku.
60'
Hodina hry je minulostí a zatím se z vedení může radovat dánský tým. Ovšem nutno říct, že jen díky nemohoucnosti švédského celku. Ten totiž neproměnil dvě obrovské šance.
58'
Nordsjaelland se snaží otupit nápor soupeře, a tak drží míč mezi obránci. Jenže v kombinaci se objevila trhlinka, a tak se AIK žene směrem k soupeřově brance.
56'
Poprvé ve druhém poločase se ke střele probojoval domácí celek. Jensen se snažil najít místečko u první tyče, ale nechal vyniknout brankáře, a tak Nordsjaelland bude rozehrávat rohový kop.
55'
Hráči v šedivých dresech jsou stále u míče, ale zatím nemohou najít recept ke vstřelení branky. Nutno říct, že oba útočníci AIK již selhali.
53'
Švédský celek svému soupeři zatím moc nepůjčuje míč a na obraze hry se to okamžitě podepisuje. Fanoušci AIK pochopili, že jejich hráči potřebují v cestě za gólem pomoci.
50'
Elyounoussi kopl penaltu hodně špatně a nechal vyniknout domácího brankáře. Pokutový kop mířil do levé části branky, ale chyběla mu větší přesnost.
49'
Nelsson zahrál v pokutovém území rukou a AIK bude kopat pokutový kop!
48'
Stockholm poslal další přímočarou přihrávku do vápna, ale domácí obrana výborně zafungovala a útok švédského celku zneškodnila.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu bude AIK kopat rohový kop z levé strany. Centr zamířil do zadní části šestnáctky, hostující celek bude pouze vhazovat.
46'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Rasmus Lindkvist, přichází Heredi Rashidi.
46'
Do utkání nastoupilo lépe domácí mužstvo, které se zásluhou Andersena dostalo do vedení. AIK od prvních minut předvádělo rozpačitý výkon, jenž se postupně zlepšoval. Vyrovnání měl na kopačce Stefanelli, jenž před opuštěnou brankou odmítl vsítit gól. Uvidíme, co nám týmy předvedou ve druhé pětačtyřicetiminutovce.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje pouhé dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
44'
První poločas se blíží ke konci a hra se hodně vyrovnala. Ovšem díky pozitivnímu výsledku jsou více spokojeni dánští hráči a funkcionáři.
42'
Neskutečné, co AIK dokázalo zahodit! Na pravé straně se rozeběhl Elyounoussi, jenž střílenou přihrávkou dostal míč od brankáře před spoluhráče. Před Stefanellim už zívala opuštěná braná, ale hráč ji trestuhodně přestřelil. Vypadalo to, jakoby se hostující útočník míče lekl.
40'
Žlutou kartu dostává Tarik Elyounoussi (AIK Stockholm).
39'
Autor jediného gólu zastavil rychle se rodící útok a jeho následný centr zamířil pouze na hlavu bránícího hráče.
36'
Obrovská šance hostujícího celku. Na pravou stranu šestnáctky si naběhl Elyounoussi, jemuž se pod nohy vrhl brankář, kterého také hostující sniper trefil.
35'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru, jelikož nedovoleně a hlavně bez míče si počínal Stefanelli. Domácí útočník zbytečně podrazil soupeře, za což je pokárán.
34'
Stefanelli se teď ničeho a hlavně nikoho nebál. Domácí útočník se snažil prodrat až k zakončení, ale těsně před šestnáctkou ho zastavil až třetí hráč, jemuž dělal kličku.
33'
O atmosféru se starají hostující fanoušci, kteří jsou opravdu úžasní. Naopak hráči AIK se pokusili o dlouhý pas, který zamířil do území nikoho.
31'
AIK Stockholm začíná více držet míč, čímž se také dostává více k šancím. Další střelu ze střední vzdálenosti zaznamenal Olsson, ale branku pouze přestřelil.
29'
Švédský celek se po rychlé kombinaci hnal do slibné šance, ale díky obránci k zakončení nedošlo. Přitom balon mířil už na hranici malého vápna, kde číhal Elyounoussi.
28'
Už se opět hraje, když se rozehrálo od branky AIK. Ovšem míč se velmi rychle k hostujícímu brankáři vrátil. Také druhý výkop si domácí obrana ale pohlídala.
26'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru, aby se oba celky mohly jít občerstvit. Za pár desítek vteřin budeme znovu pokračovat.
25'
Domácí celek na levé straně vybojoval další roh. Centr od praporku se sice nekonal, ale i tak se Nordsjaelland dostal k tutovce. Na zadní tyči zůstal osamocený domácí hráč, jehož pokus na zdaní tyč byl nepřesný.
24'
Po vzdušném souboji zůstal na trávníku sedět Lindkvist, ovšem hlavní sudí ukazuje, ať hráč vstává. Nordsjaelland zatím výborně drží míč a výborně brání.
23'
Švédský tým, jenž měl být mírným favoritem je zatím zaskočený. AIK se zatím nemůže usadit na polovině soupeře a nic nezmění ani přenesení hry, jelikož bylo velmi nepřesné.
20'
Dánský tým se opět snadno dostal do šestnáctky soupeře. Už to vypadalo, že se domácí kapitán dostane k nůžkám, které by znamenaly nejspíše dvoubrankové vedení. Ovšem výborný přehled předvedl Linnér, jenž byl u míče dříve.
19'
Po dlouhé době registrujeme kombinaci Stockholmu na polovině soupeře. Ovšem útok tažený po pravé straně rychle skončil a vedoucí celek švédské ligy se musí velmi rychle vracet zpátky.
17'
Švédský celek opět nezvládl kombinaci na vlastní polovině a musel se zase bránit. Nutno říct, že tentokrát s obrovskou porcí štěstí! Nordsjaelland vedl útok po pravé straně a před branku si nabíhal Christensen, jemuž chybělo jen pár centimetrů k zasažení míče.
16'
O výbornou atmosféru se starají hostující fanoušci, ale jejich celek je zatím směrem dopředu bezzubý. U balonu se po dalším nepovedeném útoku AIK usídlili domácí borci.
14'
První zákrok večera si připisuje také domácí brankář. Ovšem zakončení švédského celku zamířilo jen doprostřed branky.
11'
Nordsjaelland právě vstřelil branku!
Domácí celek rychle otevírá stav zápasu! Po zisku míče přišel okamžitě centr do šestnáctky, kam si nabíhal MAGNUS KOFOD ANDERSEN. Jeho pokus zamířil do pravé části branky, kam hostující brankář nemohl dosáhnout.
9'
Jensen obral o míč soupeře a vydal se do rychlého protiútoku. Posunul míč do strany a následně přišel přízemní centr, na který si naběhl před bránu Pedersen. Norský kapitán chtěl zaujmout patičkou, čímž se vyřadil z dobré příležitosti.
7'
Rohový kop registrujeme také na opačné straně. Nordsjaelland jej rozehrál nakrátko, ale následný centr mířil na zadní tyč, kde se faulu dopustil Andersen. AIK pošle míč do hry od vlastní brány.
6'
Po špatném vystoupení krajního obránce poslal přihrávku do šestnáctky Stefanelli, jehož přihrávku poslal na rohový kop soupeř. Následný centr od rohového praporku mířil na malé vápno, kde jej odvrátil domácí hráč.
5'
Atmosféra na stadionu je zatím úžasná, ale hraje se spíše uprostřed pole. Aktuálně drží balon švédský celek, ale po zastavené přihrávce bude jen vhazovat.
3'
Nordsjaelland je na začátku zápasu aktivnějším celkem, ale k ohrožení branky se zatím nedostal. Na trávníku po souboji skončil Pedersen a míč zamířil jen mimo hrací plochu.
1'
Za špatné viditelnosti bylo utkání zahájeno, hlavní sudí start duelu trochu posunul, jelikož nebylo opravdu nic vidět. Atmosféra je zatím vynikající a duel zahájilo domácí mužstvo.
1'

FC Nordsjaelland: Larsen – Nelsson, Skovgaard, U. Jenssen – Bartolec, Christensen, Andersen, Pedersen (C) – Olsen, R. Jensen, Damsgaard.
Náhradníci: Vindhal-Jensen – Rasmussen, Aaquist, Hansen, Strunck, Frederiksen, Frese.

AIK Stockholm: Linnér – Milosevic, Karlsson (C), Jansson – Sundgren, Larsson, Adu, Olsson, Lindkvist – Elyounoussi, Stefanelli.
Náhradníci: Janošević – Hauksson, Avdic, Silva, Rashidi, Dimitriadis, Goitom.

Rozhodčí: Sébastien Delferiere – Yves De Neve, Jo de Weirdt (všichni BEL).
Vzájemné zápasy:

Oba celky se již setkaly v letmí přípravě. Psal se rok 2015 a duel skončil remízou 1:1. Další společné střetnutí mezi oběma kluby nikdy neproběhlo.
FC Nordsjaelland

Zatímco švédská liga je v plném proudu, tak dánská je zatím na svém začátku. Nordsjaelland ovšem neprožil snový start a po dvou kolech s dvěma body je zatím na sedmém místě tabulky. Účastník druhého předkola Evropské ligy v obou případech remizoval 1:1. O jeho branky se postarali osmnáctiletý Andreas Skov Olsen a třiadvacetiletý Ghaňan Godsway Donyoh, jenž se v posledním střetnutí zranil, a tak se dá očekávat, že nenastoupí.

V prvním předkole vyfasoval Nordsjaelland soupeře ze Severního Irska, s nímž dvakrát zvítězil. Nejprve účastník z Dánska zvítězil 1:0 na půdě soupeře a o týden později zvládl také domácí odvetu, kterou ovládl v poměru 2:1. Prosadili se oba již zmínění střelci z ligových zápasech.
AIK Stockholm

Švédská nejvyšší soutěž již je v plném proudu a celky mají odehráno již patnáct zápasů. AIK se zatím vyhřívá na první pozici, když posbíralo třiatřicet bodů. Ovšem druhé Hammarby má o tři body méně, ale také odehrálo pouze čtrnáct duelů. V poslední čtyři ligové utkání nepoznal Stockholm hořkost porážky a navíc soupeřům nasázel jedenáct branek. Nejlepším střelcem týmu je třicetiletý norský záložník Tarik Elyounoussi, jenž se prosadil pětkrát.

V prvním předkole Evropské ligy změřilo AIK síly s irským soupeřem. Úvodní duel se odehrál na půdě Shamrocku, kde se z vítězství radovalo švédské mužstvo. Odveta se poté přesunula na sever Evropy, kde střetnutí došlo k vítězství hostujícího celku. Ovšem v následném prodloužení se prosadil Stefanelli, a tak se z postupu mohl radovat Stockholm.
Vítám vás u úvodního střetnutí druhého předkola Evropské ligy, v němž uvidíme severské derby. Narazí na sebe totiž dánský FC Nordsjaelland a švédský AIK Stockholm.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.