Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Maribor - 9. srpna 2018   20:45

Rangers
Rangers
6' Morelos  • 50' Tavernier  • 86' Coulibaly
3:1
(1:1)
Maribor
Maribor
40' Bajde
Rangers
Foderingham – Mccorie, Halliday, Kelly, Middleton, Murphy, Sadiq
Reinshreiber – Krasikow, Biton
Ibrox Stadium, Glasgow
Maribor
Pirič – Cretu, Hotič, Mešanovič, Mlakar, Uškokovič, Vršič

Statistikami se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 13:12. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:13.
V Glasgow dnes fanoušci sledovali dva diametrálně odlišné poločasy. Zatímco v tom prvním dominoval po brzkém gólu domácích paradoxně Maribor, jenž dokonce vyrovnal, druhá pětačtyřicetiminutovka se mnohem více vydařila Rangers, kteří Maribor k ničemu nepustili a sami vstřelili dvě branky.
90+4'
90+4'
Dobré předskočení ukázal Viler, jehož pak takticky fauloval Candeias.
90+3'
Suler zůstává na trávníku po souboji se Sadiqem. Nejspíše však bude v pořádku.
90+2'
Načechraný centr do vápna skotského týmu odvrátil Tavernier.
90+1'
Izraelský sudí nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
88'
Morelose v rámci dvojitého střídání Rangers vystřídá vysoký Sadiq.
87'
Kent pro dnešek dohrál. Nahradí jej Mccorie.
86'
Rangers právě vstřelili branku! Střídající Murphy poslal míč na COULIBALYHO, který jej dostal do branky s pomocí svého ramena!
85'
Suler dostal žlutou kartu za protestování.
85'
Jasný faul Sulera na Morelose byl odpískán těsně před vápnem.
84'
Tavernierův pokus zaplachtil do Handanovičovi náruče.
82'
Murphy nešetrně naběhl do gólmana Handanoviče, který balón propustil až na zadní tyč, odkud jej však pohotově odklidil Klinar. Těžko říci, zda by se v případě gólu pískal, či ne.
81'
Vilera od míče odstavil Tavernier a získal balón pro svůj tým.
79'
Také na druhé straně proběhla obměna hráčského personelu. Místo kapitána Tavarese obsadí Vršič.
78'
Zatímco Coulibaly je ošetřován za postranní čárou, jeho spoluhráč Murphy nahradí na hrací ploše Ejariu.
76'
Na zemi se svíjí Coulibaly se zraněním ramene.
76'
Morelos v souboji se Sulerem sice upadl, o faul se ale nejednalo.
74'
Kapitán Rangers Tavernier hraje výtečné utkání, dobře rozehrávat přímé kopy se mu zatím však příliš nedaří.
74'
Domácí rozehrají standardní situaci ze vzdálenosti asi 35 metrů od branky soupeře.
71'
Goldsona ke střele vyhecovali tribuny. Pokus to sice nebyl špatný, gólovou naději však nenesl.
70'
Ejariovi byla udělena žlutá karta za nesportovní chování.
69'
Tavernierův centr našel pouze Handanovičovi rukavice.
67'
Goldson dalším pěkným skluzem zastavil pronikajícího Tavarese.
65'
Tavernier brilantně obešel své strážce na pravé straně a "načepoval" míč na zadní týč. Kent se ale pokoušel vrátit balón do nebezpečného prostoru neúspěšně.
64'
Tavaresovi přistál na hlavě míč, jenž měl však k rozvlnění sítě hodně daleko.
63'
Na Flanaganovu dlouho plachtící střele si Handanovič pochutnal.
62'
Při prvním střídání zápasu nahradí střelce zatím jediného gólu Mariboru Bajdeho Mešanovič.
61'
Rangers se nikam úplně neženou.
58'
Bajdemu střela nesedla a skončila daleko mimo McGregorovu klec.
57'
Opět to byl Arfield, kdo se dostal k odraženému míč, jeho střela však byl včas zablokována.
56'
Zákrok na Kenta nebyl posuzen jako penaltový.
54'
Scottu Arfieldovi odskočil míč na hranici vápna.
53'
Handanovič neskutečně vyškrábl pumelici Taverniera z úctyhodné vzdálenosti!
52'
Goldson v klíčovou chvíli přerušil akci hostů výtečným skluzem!
50'
Ivkovič obdržel žluté varování.
50'
Rangers právě vstřelili branku! TAVERNIER si jako správný kapitán vzal na záda tíhu okamžiku a poradil si s ní naprosto suverénně! Brankáře poslal na opačnou stranu a rozvlnil síť!
49'
Hrotový útočník si prohodil míč přes Ivkoviče, jenž ho následně fauloval v pokutovém území! Máme tady penaltu pro Rangers!
47'
Coulibaly obdržel přihrávku do vápna od Arfielda a ze složité pozice pořádně provětral Handanovičovi rukavic! Rangers budou znovu rozehrávat od praporku.
46'
Rangers rozehrají rohový kop.
46'
Druhou pětačtyřicetiminutovku otevřeli rozehrávkou hosté.
46'
Aktéři dnešního utkání už vybíhají na zelený pažit.
Druhý poločas pravděpodobně začne ve 21.47.
Na Ibrox Stadium jsme mohli sledovat zajímavou první polovinu. Svěřenci legendárního Stevena Gerrarda brzy vsítili branku, ta jim zdánlivě nadělala spíše více škody než užitku. Hráči v modrém podstatě úplně přestali hrát a pouze po ojedinělé šanci jim nebyl uznán gól. Zato Maribor měl gólových příležitostí více, avšak gólový z nich byl pouze ten od Bajdeho ze 40. minuty.
45'
45'
Ejaria znovu vystihl rozehrávku hostů, jeho následný pas však všichni spoluhráči přeběhli.
42'
Derviševičova dalekonosná rána zaplavala mimo oblast tří tyčí.
40'
Maribor právě vstřelil branku! S vysokým míčem na svou stranu si nádherně poradil BAJDE, který nečekaně přehodil McGregora a následně vybuchl radostí! Asistoval mu Derviševič.
39'
Napadající hráči v modrém odebrali míč obráncům Mariboru v gólové pozici, další branka Morelose však nebyla uznána pro ofsajd!
37'
Ani následný kop od rohového praporku nepřinesl Mariboru gólovou radost.
37'
Slibný pas do vápna v podání Klinara obrana skotského celku pohotově odvrátila.
36'
Plajerům Rangers se v posledních minutách nedaří na delší dobu udržet míč na svých kopačkách.
34'
Tavernier střelu z kraje pokutového území velmi přetáhl.
32'
Slibný míč vyslaný ze standardní situace nakonec proskočili všichni hráči Mariboru.
28'
Šikovný Ejaria na sebe vybojoval další nešetrný faul. Tentokráte se provinil kapitán hostů Tavares.
24'
Šanci Zahoviče z velké blízkosti výborně zneškodnil McGregor! Následnou dorážku již do domácí svatyni nepustil jeden z bránících hráčů!
22'
Pihler nechtěl pustit Ejariu dál za žádnou cenu a může být rád, že za nedovolený zákrok neobdržel žlutou kartu.
20'
Posila z Liverpoolu Flanagan udeřila po výkopu Mariboru Klinara loktem do obličeje, za což si vysloužila dnešní první žlutou odměnu.
19'
Na Tavernierův pas do vápna nikdo nedosáhl.
18'
Střelecký pokus ale zamířil pouze do zdi.
18'
Po faulu na Coulibalyho si Tavernier kopne přímý kop z hodně pěkné vzdálenosti.
17'
Vysoký míč po standardce domácích museli bránící hráči odvrátit na roh.
14'
Poměrně dalekonosnou střelu McGregor vcelku nejistě vyrážel. Naštěstí pro něj míč duchapřítomný Katič odkopl na rohový kop!
13'
Ani další centr z pravého křídla skotského celku se neujal a Coulibaly musel hezkým skluzem hasit rozvíjející se protiútok.
11'
Candeias poslal nepřesný centr do vápna Mariboru. Handanovič jej i přes menší potíže, když musel balón nejdříve vyboxovat nad sebe, zkrotil.
10'
Rangers rozehrají další útok odzadu.
8'
Pěkný průnikový balón na Candeiase včas zablokoval Suler.
6'
Rangers právě vstřelili branku! Kent, jemuž balón do vyložené šance předložil Arfield, ještě sice neskóroval díky výtečnému zákroku Handanoviče, dobíhající MORELOS se však již před prázdnou bránou nemýlil a brzy otevírá skóre.
5'
Morelos pěkně sklepl míč na Tavernier, ten ale obranu nepropálil.
4'
Obrana jej však bez problémů odvrátila.
3'
Výhodu rohového kopu dostal Maribor.
2'
Míče se ze začátku ujímají domácí hráči.
1'

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Katič, Goldson, Flanagan – Arfield, Ejaria, Coulibaly – Candeias, Morelos, Kent
Náhradníci: Foderingham – Mccorie, Halliday, Kelly, Middleton, Murphy, Sadiq

NK Maribor: Handanovič – Klinar, Ivkovič, Suler, Viler – Bajde, Vrhovec, Derviševič, Pihler – Tavares (C), Zahovič
Náhradníci: Pirič – Cretu, Hotič, Mešanovič, Mlakar, Uškokovič, Vršič

Rozhodčí: Reinshreiber – Krasikow, Biton.
V tomto přenosu se podíváme na třetí kolo kvalifikace Evropské ligy, v němž se utkají skotští Rangers se slovinským Mariborem. Vítěz dvojzápasu si to poté o základní skupinu EL rozdá s jedním z dvojice Ufa, Niedercorn.

Rangers FC:

Tým z Glasgow již má za sebou první ligový zápas, z něhož si po pozdním srovnání Aberdeenu odnesli pouze jeden bod. V minulém ročníku skončili s konečnou ztrátou dvanácti bodů na první místo třetí. Pro zajímavost mohu uvést, že právě zmiňovaný Niedercorn vyřadil Rangers v prvním předkole před rokem. Před letošní sezónou přivedli množství posil, z nichž asi tou největší byl Scott Arfield z Burnley.

NK Maribor:

Slovinský mančaft má za sebou už tři ligové zápasy, ze kterých si odnesli dvě výhry a jednu remízu. Ročník 2017/18 můžeme považovat jako poměrně špatný, vzdyť Maribor zůstal bez trofeje v náručí poprvé za posledních deset let. Co se týče ligy, tým pod vedením Darka Milaniče se musel kvůli vzájemným zápasům sklonit před Lublaní. Největším pozitivem byl jisto jistě postup do základní skupiny Ligy mistrů, v níž Maribor doplnil Spartak Moskva, Sevillu a Liverpool. Asi není nutno dodávat, že však skončil poslední. Před letošní sezónou slovinský celek kádr nijak extra neposiloval.

Oba týmy začínaly až v prvním předkole. Rangers postupně vyklepli Shkupi a Osijek, zatímco Maribor zastavěl cestu Partizani a Chikhuře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.