Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Tobol Kostanay : Samtredia - 19. července 2018   15:00

Tobol Kostanay
12' Turysbek  • 83' Darabajev
2:0
(1:0)
Samtredia
Samtredia
Nepogodov – Mirošničenko (75. Darabajev), Kassai, Žulpa, Dmitrenko, Bystrov (69. Zharibetov) – Fedin, Kvekveskiri, Kankava, Nurgalijev (C) – Turysbek (63. Nuserbajev)
Kotljar – Darabajev, Larie, Nuserbajev, Zarinbeto, Zumaškalijev, Abilgazy
Pejin – Pataki, Tomas (všichni Chorvatsko)
Centralnyj Stadion (Kostanaj)
Samtredia
Pohorilyj – Gogiašvili (C), Fatić, Guruli – Bačiašvili, Mamasachlisi (67. Olaitan), Endeladze, Achladze (77. Mesiačenko) – Makacaria (71. Khabeišvili), Lipartia, Gui
Kupatadze – Olaitan, Mesiačenko, Chachua, Jgerenaia, Kerdzevadze, Khabeišvili

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 18:13.
Je konec! Tobol Kostanay si nakonec připisuje i druhé vítězství, tentokráte na domácím stadionu porazil gruzínskou Samtredii, která se tak s prvním předkolem Evropské ligy loučí. Nutno dodat, že domácí celek byl celé utkání výrazně nebezpečnější, naopak Samtredia si toho směrem dopředu moc nevytvořila. Tobol tak potvrdil roli favorita tohoto dvojzápasu, nyní se může těšit na druhé předkolo.
90+3'
90+3'
Kolmice na Kankavu byla příliš dlouhá, včas z branky vyběhl hostující brankář Pohorilyj.
90+2'
Dnešní utkání se spíše už jen dohrává. Samtredia se drží s míčem na útočné polovině, brankář Nepogodov je ale stále bez vážnějšího zákroku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Žlutou kartu dostává Aslan Darabajev (FC Tobol Kostanay).
87'
Nurgalijev obelstil napadajícího Fatiće, druhý jmenovaný ale zřejmě špatně došlápl a nyní se povaluje na hrací ploše.
86'
Pohorilyj nyní hodně zariskoval, nakonec se mu polovysoký odkop podařilo natlačit kolem Fedina. Samtredia se ještě nevzdává.
85'
Navíc aktivita domácích celku neutichá, ba naopak. Málem se sám na bránu řítil Kankava, který se přeci jenom nacházel v těsném ofsajdu.
84'
S hostujícím celkem to skutečně nevypadá vůbec dobře. K případnému postupu bude muset vstřelit alespoň tři branky.
83'
Tobol Kostanay právě vstřelil branku!
Domácí přidávají další branku, s jejich soupeřem to nyní vypadá hodně bledě! Jeden z hráčů v bílém kompletu vybojoval balón, doběhl s ním téměř k malému vápnu, odkud oslovil zcela osamoceného ASLANA DARABAJEVA, jenž střelou ve skluzu trefil prázdnou branku.
83'
Hlavní sudí sice upozornil domácího brankáře na velké prodlení při výkopu, i přesto to Nepogodovi trvalo hodně dlouho, žlutá karta ale nepřišla.
83'
Nakonec to kazašský celek zkusil pomocí rohového kopu. Darabajev kroutil balón od branky, nakonec ho ale rukavicí zastavil Pohorilyj.
82'
Žlutou kartu dostává Zaur Khabeišvili (FC Samtredia).
81'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku. Před malým momentem se Gui dostal do palebné pozice, střelu ale poslal do nohy Žulpy.
80'
Poslední vteřiny opravdu nenabízejí nic závratného. Sledujeme hodně nezáživnou pasáž utkání, Tobol se snaží neudělat žádnou velkou chybu.
79'
Nakopávaný míč v podání Dmitrenka se snesl ven z hrací plochy, posléze se autového vhazování ujal hostující zadák Gogiašvili.
78'
Směrem dopředu to zkusil střídající Nuserbajev, který si vymodlil standardní situaci. Hodně nešetrně do něj zajel vracející se Olaitan.
77'
Střídání v týmu FC Samtredia: ze hřiště odchází Giorgi Achaladze, přichází Anatoli Mesiačenko.
77'
Gui sice přešel s míčem na druhou stranu, tam ale narazil na hustý blok protihráčů, který ho obral o kulatý nesmysl.
76'
Gruzínské mužstvo zkusilo zahrozit prostřednictví rohového kopu, včas ale z branky vystoupil pozorný Nepogodov, jenž zažehnal nebezpečí.
75'
Střídání v týmu FC Tobol Kostanay: ze hřiště odchází Dmitrij Mirošničenko, přichází Aslan Darabajev.
74'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry. Samtredia se sice snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, stále se ale nemůže dostat na dostřel.
71'
Střídání v týmu FC Samtredia: ze hřiště odchází Tamaz Makacaria, přichází Zaur Khabeišvili.
69'
Střídání v týmu FC Tobol Kostanay: ze hřiště odchází Marat Bystrov, přichází Samat Zharibetov.
69'
Na levé straně měl hodně prostoru na centr Achaladze, kterému se ale přízemní nabídka vůbec nezdařila. Domácí sbírají další cenné vteřinky.
68'
Od rohového praporku to zkoušel Nurgalijev, který se pokoušel najít Kankavu. Jeho střela byla sražena, posléze Kassaiovi nevyšla dorážka.
67'
Střídání v týmu FC Samtredia: ze hřiště odchází Oleg Mamasachlisi, přichází Michael Olaitan.
66'
Hodně zajímavým způsobem to zamýšlel Fedin, který ale nedokázal odcentrovat přes ležícího Fatiće. Rohový kop pro domácí hráče.
65'
Žlutou kartu dostává Marat Bystrov (FC Tobol Kostanay).
64'
Aby toho nebylo málo, tak to sám na sebe vzal Makacaria, jehož střela skončila u brankáře Nepogodova. Ten si s výkopem dává hodně načas.
63'
Střídání v týmu FC Tobol Kostanay: ze hřiště odchází Baurzhan Turysbek, přichází Tanat Nuserbajev.
62'
Kassai to zkoušel z vlastní poloviny dalekonosným nákopem, který skončil pouze na hlavě Guruliho. Hosté tak uklidňují hru.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Samtredie stále potřebuje vstřelit minimálně dvě branky, do konce zápasu zbývá půlhodina.
60'
Po zhruba minutovém prodlení to směrem dopředu zkusili také domácí, Nurgalijev se ale daleko nedostal. Tobol to pro změnu zkouší napravo.
59'
Menší zdravotní problém ymá hostující Achaladze, který byl nepříjemně dohrán soupeřem. Nakonec to nevypadá na nic vážného.
58'
Endeladze si všiml naběhnuvšího Lipartiu, na kterého okamžitě směřoval svojí nabídku. Pas ale skončil až u brankáře Nepogodova.
57'
Nástup Samtredie je o poznání aktivnější, než v prvním poločase. Tobol má s útočnými akcemi soupeře nebývale velké starosti.
56'
K rozehrávce se nakonec postavil již zmiňovaný Gui, který to zkoušel cvičeným signálem. Nakonec se k hlavičce dostal Lipartia, jenž minul poloprázdnou branku.
55'
Velmi důležitý zákrok si připsal Kassai, který na poslední chvíli vyrušil Guie ze zakončení. Samtredia má k dispozici rohový kop.
54'
Úvod druhého poločasu nám sice přináší aktivnější hru obou celků, do hry se ale začala dostávat také velká řada nepřesností.
53'
Na opačné straně jsme viděli další zakončení, tentokráte z kopačky Makaracii, jehož střelecký pokus proletěl vysoko nad brankou.
52'
Kankava to zkusil kolmicí za obranu na naběhnuvšího Turysbeka, který zkoušel odcentrovat do malého vápna. Tam ale v poklidu zasáhl Žulpa.
51'
Guruli velmi dobře vybruslil z těžké pozice, nakonec se mu podařilo zahájit protiútok, na jehož konci byl Gui, který vypálil hodně vedle.
50'
Až v těchto vteřinách hry se k míči dostali také domácí. Kassai si zbytečně nekomplikoval život, míč raději poslal na kopačku Nepogodova.
49'
Ani tato minuta nenabídla nic závažného. Gruzínské mužstvo se stále nemůže dostat ze své poloviny hrací plochy.
48'
Samtredia to ihned v úvodu zkusil velice poklidnou rozehrávkou, kterou narušil napadající Bystrov. Nakonec to bude aut pro hostující celek.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo tak trochu očekávaný obrázek hry. Domácí celek měl výraznou územní převahu, přičemž se mu podařilo vstřelit jedinou branku prvního poločasu. Tobol si přichystal několik dalších tutových šancí, avšak ani jednu nedokázal zužitkoval. Na druhé straně se Samtredia k ničemu vážnějšímu nedostala.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Achaladze se sice s míčem dostal do zajímavé pozice, avšak centrovaný balón se stočil daleko od branky. Nepogodov neměl žádnou velkou práci.
42'
Přetahovanou u středového kruhu nakonec lépe zvládl domácí hráči, kterým ale nevyšel přechod k opačné šestnáctce.
41'
Tobol měl k dispozici další standardku, avšak tentokráte se jednalo o zakončení nad branku. Pohorilyj okamžitě rozehrál od své svatyně.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, uvidíme zda se bude nastavovat.
39'
Žlutou kartu dostává Vasiko Bačiašvili (FC Samtredia).
39'
Velká šance domácích! Zcela sám na branku háněl obránce Mirošničenko, který ale tváří v tvář brankáři zamířil úplně vedle branky.
38'
Snad po pěti minutách se konečně dostal k míči brankář Nepogodov, jehož rozehrávka trvala několik vteřin. Nakonec svým pasem nenašel Turysbeka.
37'
Fedin byl zpracováván hned trojici protihráčů, o nedovolený zákrok se nakonec nejednalo, i když kazašský záložník zůstal ležet na zemi.
36'
Nyní se Dmitrenko prezentoval patřičným důrazem, díky kterému vybojoval autové vhazování. Samtredia je čím dál více pasivnější.
35'
Kazašský celek se pokusil zahrozit z dalšího rychlého kontru, který po levém křídle táhl Turysbek. Jeho střílená přihrávka nakonec prolétla do zámezí.
34'
Standardka také na druhé straně, avšak o poznání horší. Ze vzdálenosti třiatřiceti metrů to zkoušel Lipartia, který našel náruč brankáře.
33'
Obrázek hry se nikterak nemění. Tobol má výraznou územní převahu, v posledních minutách sledujeme hru na jednu branku.
32'
Následoval rohový kop z levé strany, který se kroutil do malého vápna. Zde ale kraloval připravený Pohorilyj, jenž okamžitě zahájil protiútok.
31'
U balónu se sešla hned trojice hráčů v bílém. Nakonec to sám na sebe vzal Turysbek, jehož obstřel výborně vyrazil brankář Pohorilyj.
30'
To je šance pro Tobol. Kousek za šestnáctkou byl poslán k zemi Fedin, následovat bude přímý volný kop z lukrativní pozice.
29'
Nedůraz hostující obrany se pokoušel potrestat Kvekveskiri, který to zkoušel střelou ze vzduchu. Míč ale skončil zhruba dva metry vedle.
24'
Tobol je v posledních vteřinách častěji na míči, k ničemu vážnějšímu se dlouho nedostal. Obrana soupeře zatím působí přesvědčivým dojmem.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nabídla jedinou branku. Stále tedy platí, že domácí jsou nebezpečnější.
22'
K vidění byl "vylepšený roh", který ale nepřinesl nic nebezpečného. Centr pouze proletěl vápne, navíc poté fauloval hostující Gui.
21'
Nurgalijev to u hranice velkého vápna zkusil drzou kličku, která mu překvapivě vyšla. Napadající Guruli ale fauloval protihráče.
20'
Zakončení proběhlo na druhé straně. Z velké dálky to zkoušel Endeladze, který svojí táhlou střelou našel rukavice pozorného Nepogodova.
19'
K její rozehrávce se postavil sám faulovaný, tedy Endeladze. Centrovaná nabídka ale nedoletěla na místo určení, tedy na Lipartiu.
18'
Hodně ostrým zákrokem si pomohl důrazný záložník Kankava, který po odehrání míče dohrál Endeladzeho. Další standardka pro hosty.
17'
Samtredia se prezentovala dobrou aktivitou kousek od středového kruhu, nakonec to s agresivitou přehnal Kvekveskiri, jenž fauloval.
16'
Mamasachlisi měl uprostřed hrací plochy hodně prostoru, i tak nedokázal poslat míč na nohu Guie. Domácí si posléze vybojovali aut.
15'
Nyní to má hostující mužstvo hodně složité. Momentálně totiž potřebuje vstřelit alespoň dvě branky, do konce zápasu zbývá dostatek času.
14'
Najednou se na druhé straně rozjížděl nadějný protiútok, který nakonec čistým zákrokem zastavil Guruli, jenž si potom vykoledoval faul.
13'
Momentálně sledujeme pasáž hry, která patří výhradně hráčům gruzínského celku. Jejich pobyt na útočné polovině ale není nebezpečný.
12'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! BAURZHAN TURYSBEK si kousek za šestnáctkou navedl míč na pravačku a posléze parádním obstřelem poslal svůj celek do vedení. Pohorilyj si na míč sice sáhl, nakonec ho ale nedokázal vyrazit.
12'
Hosté měli k dispozici rohový kop z pravé strany. Centr směřoval po zemi, nakonec ho z nebezpečného prostoru odkopl Kassai.
11'
K rozehrávce se postavil Endeladze, který to trochu překvapivě zkoušel přímo na bránu. Jeho rána ale trefila jednoho z protihráčů.
10'
Je tu standardní situace pro Samtredii. Na hrací ploše totiž zůstal ležet Lipartia, kterého kousek od středového kruhu fauloval Kankava.
9'
Konečně se k souvislejší práci s míčem dostal hostující celek, který ale daleko nedošel. Přihrávku na levou stranu totiž zachytil Mirošničenko.
8'
Kazašský celek zahrával rohový kop, který nebyl vůbec špatný. Hlavičkující Kankava se nacházel daleko od branky, tudíž měl brankář lehkou práci.
7'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Gui, kterému ale zakončení vůbec nesedlo. Nepogodov nemusel vůbec zasahovat.
6'
Poprvé se s míčem seznámil hostující brankář Pohorilyj, který ho razantním způsobem poslal na druhou stranu, kde číhal pouze Žulpa.
5'
Výborně z obrany vystoupil Dmitrenko, který navíc založil velice nebezpečnou akci. Následná přihrávka jen těsně minula Turysbeka.
4'
Další kolmice za obranu směřovala na Turysbeka, který se mohl dostat do zajímavé šance. Nakonec ho zastavil praporek sudího.
3'
Úvodní nakopávaný míč směřoval na levou stranu, avšak naběhnuvší Nurgalijev se ho vůbec nedotkl. Vhazovat tak bude hostující mužstvo.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva
1'

FC Tobol Kostanay: Nepogodov – Mirošničenko, Kassai, Žulpa, Dmitrenko, Bystrov – Fedin, Kvekveskiri, Kankava, Nurgalijev (C) – Turysbek
Náhradníci: Kotljar – Darabajev, Larie, Nuserbajev, Zarinbeto, Zumaškalijev, Abilgazy

FC Samtredia: Pohorilyj – Gogiašvili (C), Fatić, Guruli – Bačiašvili, Mamasakhliši, Endeladze, Akhladze – Makatsaria, Lipartia, Gui
Náhradníci: Kupatadze – Olaitan, Mesiačenko, Chachua, Jgerenaia, Kerdzevadze, Khabeišvili

Rozhodčí: Pejin – Pataki, Tomas (všichni Chorvatsko).
První zápas

První utkání těchto dvou celků skončilo celkem očekávanou výhrou kazašského celku. Vítězství se ale nerodilo vůbec snadným způsobem, jediná branka zápasu přišla až v poslední minutě nastaveného času. Tobol Kostanay si tak do odvety odvezl nadějnou pozici na postup, na domácím stadionu bude moci i remizovat. Naopak Samtredia bude muset za každou cenu zvítězit.
FC Samtredia

Na opačné straně stojí gruzínská Samtredia, která ve své domácí soutěži dokázala uválčit třetí příčku. Samtredia se v posledních zápasech nemusela soustředit na postavení v tabulce, za sebou totiž měla pohodlný osmibodový náskok. Tento celek je v evropských pohárech potřetí za sebou, avšak ani jednou se mu nepodařilo probojovat do hlavní části turnaje. Bezesporu největší úspěch pamatuje minulý ročník, ve kterém se Samtredia dostala do druhého předkola Ligy mistrů, ve kterém nestačila na Karabach.
FC Tobol Kostanay

Kazašský Tobol se v loňské sezóně umístil až na páté pozici, což ale stačilo k dosažení prvního předkola Evropské ligy. Tobol se neprezentoval vůbec špatnou hrou, avšak na mistrovskou Astanu mu scházelo propastných dvaatřicet bodů. Domácí tým dnešního utkání dokázal svojí domácí soutěž vyhrát jednou jedinkrát, a sice v sezóně 2010. Rovněž se mu podařilo vyhrát kazašský pohár, následně také pohár Intertoto, ve kterém se utkal i se Slovanem Liberec. Poslední pohárová účast se datuje do ročníku 2011-12, ve druhém předkole ale Tobol nestačil na slovenskou Bratislavu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu odvety prvního předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Tobol Kostanay a FC Samtredia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.