Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Trenčín : AEK Larnaka - 23. srpna 2018   18:30

Trenčín
Trenčín
55' Sleegers
1:1
(0:0)
AEK Larnaka
AEK Larnaka
60' Acorán
Trenčín
Šemrinec – Yem, Šulek (86. Mašović), Skovajsa, Julien – Zubairu (83. Zubbink), El Mahdioui – Sleegers (80. Bukari), Čataković, Azango – Mance
Hrdlička – Paur, Ubbink, Umeh, Bukari, Mašović, Kleščík
Mateu – Cebrián, Aguilar (všichni Španělsko)
Štadión Pod Dubňom, Žilina
6107 diváků
AEK Larnaka
Toño – Carioca, Mojsov, González, Truyols – Hevel, Jorge (78. Cases) – Acorán, Tričkovski, Tete (65. Assoubre) – Giannou (83. Taulemesse).
Christodoulou – Antoniades, Tomás, Cases, Assoubre, Taulemesse, Anastasiou

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:8. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:6.
Je dobojováno, první zápas čtvrtého předkola Evropské ligy mezi Trenčínem a Larnakou končí smírně 1:1. Tento výsledek zhruba odpovídá tomu, co jsme na trávníku viděli – oba týmy se snažily hrát ofenzivní fotbal, často jim to ale vázlo v předfinální a finální fázi. Krátce po změně stran otevřel skóre domácí Joey Sleegers, jen o pět minut později však vyrovnal Acorán a skóre 1:1 vydrželo až do závěrečného hvizdu. Před odvetou na Kypru je tak vše otevřené!
90+2'
90+2'
Hevelův dalekonosný projektil byl sražen do zámezí, Osman Bukari poté vybojoval míč pro domácí.
90+1'
V Žilině už se rozběhlo dvouminutové nastavení.
90'
Igor Carioca se šikovnou kličkou zbavil u postranní čáry Azanga, poté mu ale míč sjel do zámezí, a tak budou vhazovat pro změnu Trenčínští.
89'
Yem po svém nepovedeném vhazování zajel do jednoho z hráčů Larnaky, hráči v šedých dresech tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
88'
Domácí po Bukariho akci vybojovali už svůj sedmý rohový kop, jehož exekuce se ujal střídající Ubbink, jeho centr na bližší tyč ale skončil jen u Igora Cariocy.
86'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Martin Šulek, přichází Erhan Mašović.
86'
Zkušený Nacho Cases zbytečně poslal k zemi Ubbinka, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku ze středu hřiště.
85'
Ofsajd a v něm střídající Taulemesse, v závěrečné desetiminutovce utkání je AEK zatím jasně aktivnějším týmem.
84'
Osman Bukari neprošel přes Hevela, načež hosté založili přímočarou protiakci, kterou ovšem za cenu faulu zastavil Šulek.
83'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Abdul Zubairu, přichází Desley Ubbink.
83'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Apostolis Giannou, přichází Alain-Florián Taulemesse.
82'
Exekuce nařízeného přímého kopu se opět ujal Hevel, jenž ale napálil míč jen do zdi a následná hlavička obránce Mojsova postrádala přesnost i razanci.
81'
Ještě předtím měli Larnačtí ponechanou výhodu, během níž fauloval i Zubairu – a ani on se karetnímu trestu nevyhnul.
81'
Skovajsa si pomohl nedovolenými prostředky v souboji s Acoránem, za což si vykoledoval žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Joey Sleegers, přichází Osman Bukari.
80'
Hamza Čataković se pokusil chytrým obloučkem vyzvat ke skórování Azanga, ten ale jeho záměr nepřečetl včas a do zakončení se nedostal.
79'
Nebezpečný přízemní centr Acorána z pravé strany doletěl přímo do Šemrincovy nastavené náruče, dotírající Assoubre se k míči o fous nedostal.
78'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Jorge, přichází Nacho Cases.
77'
Po dalším faulu na aktivního Azanga zahrávali domácí přímý kop, nepřesná střela Joeyho Sleegerse ale Toña vůbec neohrozila.
75'
Assoubre je po svém nástupu na hřiště velmi aktivní. Legionář z Pobřeží Slonoviny teď oslovil úplně volného Igora Tričkovského, ten ale z levého okraje pokutového území minul.
74'
Dnešní utkání sleduje 6107 diváků.
73'
Trenčínští založili rychlý protiútok, který vedl po levém křídle Azango, jehož následný centr do předbrankového prostoru ale zamýšleného adresáta Manceho nenašel.
72'
Po Zubairově faulu na Apostolise Giannoua hosté zahrávali přímý kop, jehož exekuce se ujal Jorge, jeho střelu k pravé tyči si ale Igor Šemrinec pohlídal.
71'
Dnes poprvé byl domácím odmáván ofsajd, v němž se zapomněl chorvatský útočník Antonio Mance.
70'
Střídající Jean-Luc Assoubre se málem dostal k dlouhému nákopu, Igor Šemrinec ale vyběhl včas a celou situaci zkušeně vyřešil.
69'
Po nařízeném rohovém kopu se míč dostal na hranici pokutového území k Zubairovi, ten ale nestihl zakončit a hosté už zakládají rychlý protiútok.
68'
Azango povedenou kolmicí vyslal na zteč Čatakoviće, jehož následnou přihrávku do předbrankového prostoru ale larnacká defenzíva zblokovala.
67'
Ofsajd a v něm Apostolis Giannou, pětadvacet minut před koncem zápasu se na hřišti nic moc zajímavého neděje.
65'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Tete, přichází Jean-Luc Assoubre.
64'
Aktivní Čataković dosud spíše vytvářel šance svým spoluhráčům, nyní to ale vzal bosenský špílmachr na seb. Toño měl co dělat, aby jeho ránu k pravé tyči zlikvidoval!
63'
Yemův nákop do pokutového území zamýšleného adresáta Antonia Manceho nenašel, chorvatský snajpr byl bedlivě střežen obráncem Mojsovem.
62'
Hamza Čataković na útočné polovině vybojoval míč pro volného Azanga, jemuž se ale nakonec nepodařilo odcentrovat.
60'
Larnaca právě vstřelila branku!
Vedení Trenčínským vydrželo sotva pět minut, začínáme opět od nuly! Jorge poslal z vlastní poloviny dalekonosný nákop až do pokutového území, za kterým si seběhl ACORÁN, jenž se tváří v tvář Šemrincovi nezmýlil.
59'
Reuben Yem zůstal ležet v bolestech na trávníku po hlavičkovém souboji u levé postranní čáry, hra je přerušena a domácí budou moci v klidu rozehrát.
57'
Apostolis Giannou mohl bleskurychle vyrovnat, samostatný únik ale zbabral lajdáckým odkopnutím míče.
56'
Pětizápasová série Larnaky v pohárové Evropě bez jediného inkasovaného gólu je u konce, nyní jsou na tahu hosté.
55'
Trenčín právě vstřelil branku!
Tak jsem to asi zakřikl, domácí krátce poté otevírají skóre zápasu! Čataković zavezl míč hluboko na útočnou polovinu, načež vybídl volného JOEYHO SLEEGERSE, jehož následná střela ze střední vzdálenosti zapadla přesně k pravé tyči.
53'
Po změně stran se zatím utkání nedostalo do kdovíjakého tempa, na začátku druhé půle oběma týmům vázne přechod do útoku.
52'
Exekuce nařízeného rohového kopu se ujal Azango, po jehož přetaženém centru se však nikdo v bílém dresu k míči nedostal.
51'
Antonio Mance vybojoval míč ve středovém kruhu a okamžitě se vydal kupředu, jeho následný pokus ale postrádal razanci a defenzíva AEK zblokovala míč do zámezí.
49'
Obrana Trenčína teď úplně zaspala a nikým nehlídaný Acorán měl spoustu času na zakončení z hranice pokutového území, jeho střela placírkou ale byla nepřesná.
48'
Sleegers se pokusil vybojovat rohový kop pro svůj tým, jeho průnik ale Truyols zastavil včas, a tak budou domácí jen vhazovat.
47'
Truyols zbytečně fauloval u postranní čáry, nicméně domácí krátce nato o balon přišli.
46'
První poločas je za námi a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Zatím jsme sledovali vcelku vyrovnanou a otevřenou partii s pár šancemi na obou stranách. Asi největší příležitost měl na kopačce Hevel, jehož rána z přímého kopu orazítkovala břevno. Larnačtí v evropských pohárech už pět zápasů v řadě neinkasovali, změní na tom něco druhý poločas? To začneme zjišťovat v 19:33.
45+1'
45+1'
Zubairu zavezl míč na útočnou polovinu a poté přenesl hru na volného Azanga, jenž ještě vybojoval roh pro Trenčín, ani tentokrát ale domácí ze standardní situace nezahrozili a sudí Mateu už si kontroluje hodinky.
45'
Yemův pokus o přenesení hry na Philipa Azanga postrádal přesnost a míč je v autu. Už známe také délku nastavení, které bude jednominutové.
44'
Centr Kestona Juliena z levé strany byl značně přetažený, míč je v zámezí a larnacký gólman Toño si ho pomalu chystá k rozehrávce.
43'
Po dalším rohovém kopu se hosté opět snažili připravit střeleckou pozici pro Mojsova, makedonský zadák se však tentokrát k hlavičce nedostal.
42'
Na opačné straně hřiště se do zakončení dostal dosud neviditelný Tričkovski, jeho střelu z hranice šestnáctky však Skovajsa srazil mimo Šemrincův dosah.
41'
Azango se prokousal až do pokutového území, kde ale o míč nakonec přišel dříve, než stihl zakončit.
39'
Reuben Yem si pohlídal Teteho náběh a zkušeně přepustil míč Igoru Šemrincovi, který poté poslal kulatý nesmysl až na útočnou polovinu.
38'
I tentokrát se hosté dostali do zakončení, po Teteho značně nepovedené ráně z uctivé vzdálenosti už ale bude následovat jen odkop od Šemrincovy svatyně.
37'
Po trmě-vrmě před hranicí šestnáctky se míč odrazil k Igorovi Cariocovi, jehož rána z voleje byla sražena do zámezí, a tak budeme svědky dalšího rohového kopu pro AEK.
36'
Acoránův průnik u postranní čáry pro jistotu zastavil domácí kapitán El Mahdioui, načež Larnačtí zahrávali přímý kop. Prudký nákop do pokutového území srazil Šulek do zámezí, hosté tak budou zahrávat roh.
35'
Ani ze svého třetího rohového kopu v utkání ale hráči slovenského celku nezahrozili a na opačnou stranu už se po pravém křídle vydává Acorán.
34'
Z uctivé vzdálenosti to teď zkusil Hamza Čataković, jehož pokus Toño pro jistotu vyboxoval do zámezí a Trenčínští budou mít k dispozici roh.
33'
Antonio Mance se po levé straně prokousal až na okraj pokutového území, odkud vypálil, Toño však jeho pokus snadno vyrazil.
32'
Chvilku po nařízeném rohovém kopu se ke střele ze střední vzdálenosti prokousal Yem, Nigerijcův projektil ale postrádal přesnost.
31'
Keston Julien poslal z levé strany zajímavý centr do pokutového území, který ale Truyols srazil do zámezí.
30'
Acorán po hlavičkovém souboji se Skovajsou přifilmoval pád, načež jej sudí Mateu upozornil, že tyto věci nebude tolerovat.
29'
Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal záložník Čataković, jehož dalekonosný pokus ovšem doletěl přímo do Toñovy náruče.
28'
Joan Truyols za zbytečné postrčení Antonia Manceho vyfasoval žlutou kartu.
26'
Zdá se, že Keston Julien bude v pořádku, hra už pokračuje dál a hosté sportovně odevzdali míč trenčínskému brankáři Šemrincovi.
25'
Acorán se mohl řítit sám na Šemrince, na poslední chvíli ale jeho průnik zastavil vracející se Julien, který si ve skluzu zřejmě přivodil menší zranění a hra musí být přerušena.
23'
Exekuce standardní situace se nakonec ujal Hector Hevel, jehož rána orazítkovala břevno!
22'
Apostolis Giannou upadl na hranici pokutového území po souboji se Šulekem, který za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu a hosté budou zahrávat přímý kop z velmi nadějné pozice.
21'
Po nepřesné kolmici Zubaira je míč v moci larnackých zadáků, protiakce slovenského klubu tak neměla dlouhého trvání.
20'
Mance se parádní kličkou zbavil dvou protihráčů najednou, načež uklidnil hru zadovkou na El Mahdiouiho. Trenčín může po delší době vyrazit kupředu.
19'
Po pohledné kombinaci kyperského celku na jeden dotek se za hranicí pokutového území dostal k míči volný Tete, jenž se ale unáhlil a z voleje vypálil vysoko nad.
18'
Po Jorgeho poněkud přetaženém centru se do zakončení hlavou dostal opět vytáhlý Mojsov, jemuž ale střela ani tentokrát nesedla.
16'
Igor Carioca nasadil jesličky Azangovi, který ho následně fauloval, Larnačtí tak budou zahrávat standardní situaci z pravé strany hřiště.
15'
Julien a El Mahdioui se nešťastně srazili ve středu hřiště, čehož hosté využili k založení rychlé protiakce, ta ale neměla dlouhého trvání a balon je v autu.
14'
Azangův střílený centr do pokutového území zamýšleného adresáta Manceho nenašel, míč je v zámezí a Toño už si ho chystá k rozehrávce.
12'
Po Hevelově nákopu do pokutového území se dostal k hlavičce makedonský stoper Mojsov, jeho pokus ale zamířil přímo do míst, kde stál připravený Šemrinec.
11'
Skovajsa povalil k zemi Giannoua, hra je přerušena a fotbalisté v šedých dresech si budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
10'
Antonio Mance se provinil dalším zbytečným faulem, tentokrát při napadání zatahal za dres obránce Mojsova.
9'
Larnačtí následně vybojovali rohový kop, po němž hlavičkoval Truyols, jeho nepřesné zakončení ale trenčínskou svatyni neohrozilo.
8'
Antonio Mance si v souboji jeden na jednoho pomohl loktem, za což mu sudí Mateu ukázal žlutou kartu.
8'
Po rychlé protiakci Larnaky nebezpečně zakončoval Tete, s přízemní střelou španělského křídelníka si ale Igor Šemrinec bravurně poradil.
7'
Po nepovedené rozehrávce Giannoua skončil míč v autu a vhazovat bude trenčínský zadák Julien.
6'
Právě Antonio Mance se po centru Čatakoviće z levé strany dostal k hlavičce uvnitř pokutového území, balon ale netrefil podle svých představ, a Toño tak mohl zůstat v klidu.
5'
Sleegersův centr od rohového praporku nikoho v bílém dresu nenašel, domácí ale krátce nato vybojovali balon zpět a byla z toho střela Antonia Manceho zpoza hranice šestnáctky, s níž si však Toño snadno poradil.
4'
Průnik Azanga po levém křídle dokázala obrana kyperského celku zastavit, svěřenci Ricarda Monize však budou zahrávat rohový kop.
3'
Dalekonosný nákop Mikela Gonzáleze skončil pouze u Martina Šuleka, teprve dvacetiletý trenčínský stoper už zakládá protiakci domácích.
2'
Sudí Antoniu Mateu přerušuje hru poté, co Šulek ve středu hřiště nedovolenými prostředky zastavil průnik Giannoua.
1'

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Skovajsa, Julien – Zubairu, El Mahdioui – Sleegers, Čataković, Azango – Mance
Náhradníci: Hrdlička – Paur, Ubbink, Umeh, Bukari, Mašović, Kleščík

AEK Larnaca FC: Toño – Carioca, Mojsov, González, Truyols – Hevel, Jorge – Acorán, Tričkovski, Tete – Giannou.
Náhradníci: Christodoulou – Antoniades, Tomás, Cases, Assoubre, Taulemesse, Anastasiou

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Aguilar (všichni Španělsko).
AEK LARNACA FC

Ambiciózní Larnaca obsadila v minulém ročníku kyperské nejvyšší soutěže až čtvrtou příčku, a tak svou pouť evropskými poháry začala ve druhém předkole Evropské ligy. V něm Kypřané ani jednou neinkasovali proti irskému Dundalku a po výsledcích 4:0 a 0:0 hladce postoupili. Ani rakouský Graz nepředstavoval pro AEK obtížnější překážku, Larnačtí tamní Sturm vyřadili hladce 2:0 a 5:0.
AS TRENČÍN

Slovenský celek zatím prochází předkoly Evropské ligy s nečekanou lehkostí. Trenčínští nejprve po výsledcích 2:0 a 1:1 vyřadili černohorskou Podgoricu, načež díky výhrám 4:1 a 1:0 přešli přes polský Górnik. Ve třetím předkole čekal svěřence nizozemského kouče Ricarda Monize slavný Feyenoord Rotterdam, slovenská družina rotterdamského rodáka ale slavný kolos zdolala komfortně 4:0 a 1:1. Jak uspěje aktuálně pátý tým slovenské ligy v konfrontaci se zkušeným kyperským sokem?
Co nejsrdečněji vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu ze závěrečného předkola Evropské ligy, v němž AS Trenčín změří síly s kyperským celkem AEK Larnaca FC. Tak si to od 18:30 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.