Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Olimpija Lublaň - 30. srpna 2018   20:30

Trnava
Trnava
12' Godál
1:1
(1:1)
Olimpija Lublaň
43' Kapun
Trnava
Chudý – Čonka, Godál (C), Hladík, Kadlec – Oravec – Chanturishvili (90. Lupták), Rada, Grendel (74. Janso), Jirka (90+3 Pekár) – Bakoš
Rusov – Dangubič, Janso, Lupták, Miesenbock, Pekár, Yilmaz
Luca Banti – Alessandro Costanzo, Giorgio Peretti
Štadión Antona Malatinského
15642 diváků
Ivačič – Stiglec, Maksimenko, Ilič (C), Bagnack – Tomič, Kapun (75. Brkič) – Crnič, Kronaveter, Boateng (70. Savič) – Issah (83. Suljič)
Vidmar – Brkič, Jurčevič, Lendric, Savič, Suljič, Zafirovič

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů se budu opět těšit, na shledanou.
Je konec!

Dámy a pánové, fotbalisté Spartaku Trnava to dokázali, poprvé v historii se kvalifikovali do skupinové fáze Evropské ligy! Dnešní zápas nebyl pro diváka vůbec pohledný, hosté se snažili, ale domácí si hráli co potřebovali a vyšlo jim to. Domácí fanoušci se tak mohou těšit na tři další atraktivní soupeře, které se dozví zítra v podvečer.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:11.
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Janso (FC Spartak Trnava).
Žlutou kartu dostává Brkič (NK Olimpija Lublaň).
90+6'
Rozběhla se nám poslední minuta utkání, hosté závěr vůbec nezvládají.
90+5'
Míč na kopačkách domácích.
90+4'
Celý stadion na nohou a tleská!
90+3'
Žlutou kartu dostává Kronaveter (NK Olimpija Lublaň).
90+3'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Jirka, přichází Pekár.
90+2'
Jirka vybojoval u rohového praporku standartku, kterou domácí rozehráli nakrátko.
90+1'
Nad rámec normální hrací doby přidává rozhodčí šest minut.
90'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Chanturishvili, přichází Lupták.
89'
Trnavští už jen odkopávají balony ze své poloviny.
88'
Míč si postavil Brkič, který branku přestřelil.
88'
Faul Hladíka poblíž pokutového území. Velká možnost pro hosty ke zdramatizování utkání.
87'
Marek Bakoš v pokutovém území obešel Iliče, poté jen o pár centimetrů minul bránu.
86'
Centr Erika Jirky byla lahůdka pro hostujícího brankáře Ivačiče.
85'
Domácí hrají velmi takticky. Marek Bakoš opět faulován a na své nohy vůbec nepospíchá.
84'
Domácí drží balon na své polovině, do žádného velkého útočení už se nepohrnou.
83'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Issah, přichází Suljič.
82'
Světlice na hrací ploše, kterou hodil nějaký chytrý divák ze sektorů hostí.
82'
Dnešní utkání sleduje 15642 diváků.
81'
Kronaveter z volného přímého kopu branku přestřelil.
80'
Hra se nám přesunula do závěrečné desetiminutovky, domácí hráče už chytají křeče.
79'
Jirka už nestihl míč na hrací ploše. Hostům se pomalu krátí čas.
78'
Chudý včasným výběhem odkopl míč do zámezí.
77'
Z dalšího rohu hlavičkoval na první tyči Issah nad branku.
76'
Žlutou kartu dostává Hladík (FC Spartak Trnava).
75'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Kapun, přichází Brkič.
74'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Grendel, přichází Janso.
73'
Jubilejní desátý rohový kop Lublaňe nepřinesl žádné nebezpečí.
72'
Martin Chudý drží Trnavu. Střelu Stiglece vytáhl konečky prstů na rohový kop.
71'
I na domácí straně se připravuje první střídání, rozcvička pomalu končí domácímu Jansovi.
70'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Boateng, přichází Savič.
69'
Standartní situaci rozehrál opět Kronaveter, jemuž se dnes vůbec nedaří.
68'
Žlutou kartu dostává Godál (FC Spartak Trnava).
67'
Hosté se snaží stupňovat svůj tlak, vzadu už hrají pouze na tři obránce. Šance pro domácí rychlé brejky.
66'
Crnič hledal na zadní tyči své spoluhráče, jeho přihrávku zachytil na malém vápně Hladík.
65'
Boateng si chtěl obhodit Borise Godála, což se mu povedlo, ale míč už ovšem nestihl na hrací ploše.
64'
Ošklivý pohled. Issah dostal od Marka Bakoše hokejový bodyček, po kterém to vypadalo, že hostujícímu útočníkovi zapadl jazyk.
63'
Erik Grendel proti dvojnásobné přesile neměl šanci.
62'
Kronaveter našel pouze na první tyči domácího Radu.
61'
Tečovaná střela po které budou mít hosté k dispozici další rohový kop.
61'
Marek Bakoš schytal tvrdý direkt loktem, práce pro domácí zdravotníky.
60'
Hodina hry za námi, domácí Trnava nadále drží postupovou remízu.
59'
Ivan Hladík si dovolil nebezpečný skluz v pokutovém území. Štěstí pro celou Trnavu bylo, že trefil pouze balon.
58'
Marek Bakoš čistě ubráněn Bagnackem.
56'
Hosté se zatím ve druhé půli zmohli pouze na jednu zblokovanou střelu. S přicházejícím časem bude na hostující kopačky vstupovat ještě větší nervozita.
55'
Místo fotbalu vidíme ve druhém poločase velký boj o každý metr trávníku.
54'
Kadlec podrazil unikajícího Crniče.
53'
S překvapením všech se faul na Oravce nepíská, přitom hostující obránce zcela evidentně rukou Oravce zasáhl.
52'
Rohový kop i na domácí straně. Na centrovaný balon si počkal Ivačič, který míč chytil do svých rukavic.
52'
Akce hostů pokračovala rohovým kopem, po kterém opět Kronaveter nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
51'
Volný přímý kop rozehrál Kronaveter pouze do zdi.
50'
Žlutou kartu dostává Oravec (FC Spartak Trnava).
50'
Ivačič včasným výběhem vypomohl hostující obraně. Trnavští budou vhazovat.
49'
Jirka vystřelil ve vápně z otočky. Byl to dobrý pokus, ale hodně nepřesný.
48'
Kronaveter s obvázanou hlavou pokračuje ve hře.
47'
Kronaveter má po souboji s Oravcem v obličeji krvavé zranění.
47'
Druhý poločas zahájili výkopem domácí fotbalisté, ty nyní budou útočit zleva doprava.
46'
První poločas je minulostí!

Domácí hrají co potřebují, navíc se jim povedl husarský kousek, z jediné přímé střely na bránu vstřelili vedoucí branku utkání. Hosté ze Slovinska se snaží, kombinují, ovšem přes výbornou defenzivu domácích to mají těžké. Ujala se až jejich čtvrtá střela, kdy Boateng přihrál v pokutovém území na Kapuna a ten přesnou střelou vyrovnal na konečných 1:1.
45+2'
45+2'
Trnava už poločas dohraje s míčem u svých kopaček.
45+1'
V prvním poločase se nastaví nad rámec normální hrací doby dvě minuty.
45'
Marek Bakoš číhal na ofsajdové linii, balonu se nedočkal.
44'
Tato branka by mohla nalít hostům novou krev do žil, ovšem stále jim k postupu chybí dvě branky.
43'
Olimpija Lublaň právě vstřelila branku!
Branka do šatny je tu! Boateng zpětnou přihrávkou vybídl ke střele NIKA KAPUNA, ten placírkou zamířil přesně k pravé tyčce.
42'
Kronaveter si hezky obhodil bránícího hráče a udělal si místo ke střele. Ale Martin Chudý zasahovat nemusel, protože míč letěl vysoko nad.
41'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek? To nám ukáže následujících přibližně šest minut.
40'
Boateng si naběhl na přihrávku do pokutového území, následnou střelou míjí bránu.
39'
Žlutou kartu dostává Bagnack (NK Olimpija Lublaň).
39'
Kronaveter našel Bagnacka, ten ovšem hlavičkoval v záklonu a nic nebezpečného z toho nebylo.
38'
Výborný zákrok Kadlece, který míč srazil na rohový kop včasným skluzem.
37'
Míč letěl na Godála, Ivačič opustil svoji branku, aby míč jen vyrazil.
36'
První rohový pro Spartak.
35'
Jirka je rychlý, ale hostující obránce Stiglec byl rychlejší.
34'
Crnič se neprobil proti třem hráčům Trnavy.
33'
Trnava mohla jít do rychlého přečíslení, ovšem Grendel dostal přihrávku, která mu utekla až za postranní čáru.
32'
Domácí trenér Jaroslav Látal se mohutně rozčiloval poté co Italský rozhodčí přehlédl zcela evidentní faul hostů.
31'
Máme za sebou více než půlhodinu hry. Utkání zatím není moc pohledné, ale domácí dnes zajímá pouze výsledek a ten nyní hraje s nimi.
30'
Pátý rohový kop pro Olimpiju Lublaň. Jakub Rada hlavičkou odvrací.
29'
Hostům se nedá upřít snaha, ale proti zkonsolidované obraně Trnavy zatím nemohou nic vymyslet.
28'
Kronaveter vyslal něco mezi centrem a střelou. Míč skončil až za brankovou čárou a domácí brankář má na rozehrávku klid.
27'
Erik Grendel si koledoval o žlutou kartu, když po souboji teatrálně upadl.
26'
Erik Jirka hledal ve vápně Godála, ten byl čistě ubráněný.
25'
Žlutou kartu dostává Tomič (NK Olimpija Lublaň).
24'
Míč se kroutil směrem na Chudého, ten boxuje daleko od své branky.
23'
Martin Chudý vytlačil balon na rohový kop.
23'
Míč vyvezl kapitán Ilič, který přesně předal Issahovi, ten se mezitím vrátil na trávník. Byl ovšem následně podražen.
22'
Jirka chtěl nasadit bránícímu Stiglecovi „housle“, nohy hostujícího beka včas sklapli k sobě.
21'
Hostující sedmnáctka se drží za rameno.
20'
Zdravotní potíže má hostující útočník Abass Issah, který bez cizího zavinění zůstává ležet na hrací ploše.
19'
Tvrdá střela Erika Jirky z velké dálky končí nad brankou.
18'
Marek Bakoš upadl po zákroku v pokutovém území, hlavní rozhodčí penaltu nepíská.
17'
Hráči Lublaňe se nadále nemohou dostat před domácí branku, trnavští velmi dobře brání.
16'
A centr jen tak proletěl celým pokutovým územím. Martin Chudý bude vykopávat od své branky.
15'
Nyní to byl Ivan Hladík od kterého se míč odrazil za brankovou čáru, třetí roh pro hosty.
15'
Čonka na první tyči odhlavičkovává na další rohový kop.
14'
Hosté ze Slovinska mohou odpovědět z rohového kopu.
13'
Hosté nyní k postupu musí vstřelit tři branky.
12'
Trnava právě vstřelila branku!
Domácí Spartak se ujímá vedení v zápase. Jakub Rada přesným centrem našel v pokutovém území domácího kapitána BORISE GODÁLA, který přesnou hlavičkou nedal brankáři Ivačičovi žádnou šanci.
11'
Crnič si připisuje první střelecký pokus, Martin Chudý na svém místě.
10'
Na obou mužstvech je vidět patrná nervozita, zatím více drží balon hosté, domácí také nemají kam pospíchat.
9'
Domácí Spartak se snažil zakombinovat po levé straně, poslední přihrávka na Čonku ovšem byla nepřesná.
8'
Zápas má zatím perfektní atmosféru, očekává se, že do ochozů si našlo cestu okolo 18 tisíc diváků.
7'
Zákrok Chanturishviliho smrděl žlutou kartou, ale hlavní rozhodčí je zatím benevolentní.
6'
Domácí zahušťují střed pole, tady to budou mít hosté velmi složité.
5'
Marek Bakoš si žádal míč od Jirky. Ten nakonec dostal, ale jeho málo nebezpečnou hlavičku kryje Ivačič.
4'
Boateng podrazil ve středu hřiště Erika Grendela.
3'
Čonka vracel míč do pokutového území, nicméně tam byli pouze hráči Olimpije.
3'
Grendel si pomohl v souboji rukama, první nedovolený zákrok v zápase mají na starosti domácí.
2'
Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky, ostře sledované utkání začalo. V prvním poločase měli výkop hostující fotbalisté.
1'
Domácí Spartak nastupuje v klasických červenočerných dresech, hosté v zeleném.
Obě mužstva už jsou na hrací ploše, zápas bude co nevidět zahájen.

FC Spartak Trnava: Chudý – Čonka, Godál (C), Hladík, Kadlec – Oravec – Chanturishvili, Rada, Grendel, Jirka – Bakoš
Náhradníci: Rusov – Dangubič, Janso, Lupták, Miesenbock, Pekár, Yilmaz

NK Olimpija Lublaň: Ivačič – Stiglec, Maksimenko, Ilič (C), Bagnack – Tomič, Kapun – Crnič, Kronaveter, Boateng – Abass
Náhradníci: Vidmar – Brkič, Jurčevič, Lendric, Savič, Suljič, Zafirovič

Rozhodčí: Luca Banti – Alessandro Costanzo, Giorgio Peretti.
Hezký večer ze Slovenské Trnavy!

Dnes budeme společně sledovat odvetné play off utkání, kdy FC Spartak Trnava na svém hřišti přívítá tým ze Slovinska – NK Olimpija Lublaň.

Minulý týden sehráli oba celky první utkání ve Slovinské Lublaňi a Spartak Trnava si domů odvezl velice slušnou výchozí pozici, když zvítězil 2:0. Na obou brankách měl prsty plzeňský host Marek Bakoš, který do konce podzimu ve Spartaku hostuje z mistrovské Viktorie. „Baky“ nejprve ve 23. minutě střelou doprostřed brány proměnil pokutový kop a o dvanáct minut později jeho centrovaný balon srazil do vlastní sítě Branko Ilič. Slovenský celek navíc utkání dohrával o deseti hráčích, jelikož za skluz proti unikajícímu Abaasovi byl vyloučen ve 29. minutě Martin Tóth.

Spartak do dnešního utkání vstupuje ze sedmého místa Fortuny ligy, když ze šesti zápasů uhrál dvě výhry, dvě remízy a dvakrát odešel ze hřiště poražen s bilancí čtyři vstřelené a dvě obdržené branky. Domácí se dnešní den mohou zapsat zlatým písmem do historie Trnavského fotbalu, jelikož tomuto celku se ještě nikdy nepovedlo postoupit do jakékoliv skupiny evropského formátu.

Olimpija Lublaň do dnešního zápasu jde úplně ze stejné pozice jako Spartak. Také v domácí Prva lize odehráli šest zápasů, ve kterých si připsali dvě výhry, dvě remízy a dvě porážky. Skóre mají vyrované 8:8. Spartak si musí dát pozor hlavně na nebezpečného Issaha Abasse, který hraje ve velké pohodě a povedlo se mu letos vstřelit už tři branky.

Dámy a pánové pohodlně se usaďte, dnešní ostře sledované utkání začíná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.