Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Újpest FC : Sevilla - 2. srpna 2018   21:00

Újpest FC
Újpest FC
77' Zsótér
1:3
(0:1)
Sevilla
Sevilla
36' Sarabia   • 50' Sarabia   • 83' Muriel
Újpest FC
Pajovič – Balázs, Bojovič, Litauski (C) (89. Horj), Burekovič – Sankovič, Diallo – Nwobodo, Zsótér, Nagy (67. Szucs) – Novothny (66. Tischler)
Gundel – Szucs, Tischler, Horj, Angelov
Levnikov – Dančenko, Šalamberidze (všichni Rusko)
Szusza Ferenc Stadion, Budapest
Sevilla
Rico – Carrico (C), Mercado, Gómez – Corchia, Banega (72. Mesa), Vázquez, Escudero – Sarabia (65. Nolito), Pejino – Yedder (65. Muriel)
Soriano – Arana, Nolito, Mesa, Muriel, Navas

Sevilla splnila povinnost a postupuje do třetího předkola Evropské ligy. Dnes to byla v prvním poločase velká nuda a o vzruch se postaral pouze Sarabia z jediné vyložené šance, když propálil Pajoviče mezi nohama. Ve druhé půli hrál španělský celek na půl plynu. Újpest si užíval konfrontaci se Sevillou. A nakonec zaslouženě vymetl Zsótér pravou šibenici. Ke konci si ještě pohrál Muriel s obranou soupeře a stanovil tak konečné skóre 3:1 pro Sevillu. Újpest se tak s poháry v letošní sezóně loučí.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8.
90+3'
90+2'
Po nahrávce Nwoboda skončil Sankovičův pokus zprava vedle přední tyče.
90+2'
Na polovině hřiště zapískal hlavní rozhodčí v neprospěch hostů.
90+1'
Nwobodo přihrál na levou stranu Zsótérovi, ten centroval na střed vápna, kde Tischler hlavičkoval z výskoku vedle pravé tyče.
90+1'
Dvě minuty se nastavují!
90'
Szucs na tom byl skvěle na levé straně, ale nakonec z jeho snahy nevyplynul ani roh.
90'
Centr na dlouhou tyč stáhl Pajovič do náruče.
90'
Další roh pro Sevillu po centru Carrica zleva.
89'
Po rozehrávce Mesy vystřelil Corchia zprava k zadní tyč jen do protihráče.
89'
Střídání v týmu Újpest FC: ze hřiště odchází Litauski, přichází Horj.
88'
Po zásahu hlavou někoho z domácích hráčů budeme sledovat hostující roh zprava.
88'
Nwobodo proletěl na levé straně kolem Corchii, ale po následné nahrávce pod sebe pálil Sankovič pouze do soupeře.
87'
Pejinův centr levačkou padal na ose malého vápna do koše Pajoviče.
87'
Pejinův centr zprava uklidil Burekovič na roh.
86'
Mesa podržel míč s Escuderem na levé straně, následně pomohl spoluhráčům také Pejino či Nolito na středu.
86'
Burekovičův přizemní centr zleva dokázala obrana hostů zlikvidovat nohou u první tyče.
85'
Muriel spolupracoval s Pejinem, který zprava na hraně vápna minul vzdálenější dolní roh branky.
85'
Mercado je tím, kdo zprava fauluje a hraje se proti hostům po rozehrávce nakrátko.
83'
Sevilla právě vstřelila branku!
LUIS MURIEL vykoupal domácí obranu. Seběhl si na pravé straně na nahrávku Vázqueze a ačkoliv šel do dvou hráčů, tak z pravé části vápna se prosadil střelou mezi nohama brankáře. Ten si srazil balón k bližší tyči.
82'
Pejino oslovil na pravé straně Muriela, ten si narazil míč se spoluhráčem na středu a poté sám před brankářem trefil Pajoviče do pravé ruky, následnou dorážku poslal Corchia vedle přední tyče.
82'
Pejino si pohrál s míčem na pravé straně a poté využil Mercada na polovině domácích.
81'
Nolito se nedostal k míči na levé straně, ale Sevilla bude vhazovat.
81'
Pajovič natáhl domácí kombinaci a posléze zvolil nákop na levou stranu, jenže jeho spoluhráč prohrál hlavu s Mercadem.
80'
Corchia nereagoval na pas do pravé části šestnáctky, kde zasáhl rukama Pajovič.
79'
Sevilla bude mít problém s tím, aby vůbec vyhrála nad Újpestem, ale pravda je ta, že ve druhém poločase nehraje španělský celek na plný plyn.
77'
Tým Újpest FC právě vstřelil branku! Domácí si branku zasloužili za aktivitu v posledních minutách! A stadion oslavuje tenhle gól, jako kdyby snad Újpest vyhrál Evropskou ligu! Nwobodo si udělal dobrý den z Mesy a Mercada, následně předal balón na pravou stranu a kousek za vápnem vypálil DONÁT ZSÓTÉR do bližšího horního rohu branky.
77'
Presink Sevilly byl výborný, ale v levé části vápna skočil Pajovič pro míč.
76'
Tomu všemu zatleskal i domácí trenér.
75'
Corchia hodně podcenil rychlého Nwoboda a ten běžel po levé straně prakticky sám na Rica, jenže trefil pouze střelou k přední tyči nataženou pravou ruku brankáře Sevilly.
74'
Mesův střílený míč pravačkou k první tyči dopadl na hlavu bránícího hráče.
73'
Rico poslal míč na pravou stranu, kde prodloužil Corchia míč hlavou a po souhře zřejmě s Pejinem vybojoval centrem k bližší tyči roh.
73'
Corchiovi utekl míč na pravé straně do zámezí a autové vhazování se ujme Burekovič.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Banega, přichází Mesa.
72'
Už ne, protože na ose hostující poloviny jsme viděli faul na Vázqueze.
72'
Hosté byli aktivní, co se týče presinku, ale domácí útok po levé straně trvá dál.
71'
Nwobodo si na levé straně došel pro faul Corchii na polovině hřiště.
70'
Diallo (domácí) nesouhlasil s tím, že Sevilla by měla vhazovat a za řeči dostává po právu žlutou kartu.
69'
Zsótérův nástřel z levé poloviny šestnáctky ke vzdálenější tyči pokryla obrana hostů.
69'
Zsótér nejprve rozehrál levačkou nakrátko a posléze odcentroval na druhou tyč do pravé ruky Rica.
68'
Nwobodo ukončil útok Sevilly. Následný kontr po pravé straně skončil zákrokem Gómeze.
67'
Střídání v týmu Újpest FC: ze hřiště odchází Nagy, přichází Szucs.
66'
Střídání v týmu Újpest FC: ze hřiště odchází Novothny, přichází Tischler.
65'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sarabia, přichází Nolito.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Yedder, přichází Muriel.
65'
Postrčení Escudera na pravé straně, balón pro hosty na vlastní polovině.
64'
Vázquez stihl nastavit nohu v levé polovině vápna, ale domácí mají (opět) autové vhazování.
64'
Novothny unikal po levé straně, ale nedostal se přes Sarabiu, takže alespoň aut pro domácí.
63'
Mercado obstaral rozehrávku z pravé strany až skončil útok ztrátou Yeddera na polovině hřiště.
63'
Sevilla chystá hned dvojí střídání.
62'
Nahrávku Vázqueze po pravé straně přečetla obrana a kontruje tak Novothny.
61'
Po centru zprava je míč na kopačce Mercada mimo vápno soupeře.
60'
Po centru zprava přestřelil Nagy z osy hřiště branku hostů.
60'
Zápas nemá celkem pořádnou atmosféru.
58'
Centr Novotnyho zleva k zadní tyči posunul Rico levou dlaní pouze do pravé části šestnáctky a posléze Gómez zastoupil za gólmana na čáře.
58'
Sevilla kontroluje hru a domácí se stále dnes nedostali do větší příležitosti.
57'
Escudero se dotkl balónu ve skluzu na levé straně již za domácí brankou.
56'
Sevilla má celkem výraznou převahu na držení míče ve druhém poločase.
55'
Corchia narazil na pravé straně na soupeře, ale hosté vhazují z domácí poloviny.
55'
Corchia si zpracoval míč hrudí na pravé straně, následně se přidal také Gómez či Escudero.
54'
Corchia vhazoval zprava a následně se mohl pomazlit s míčem Gómez či Mercado na hranici středového kruhu.
54'
Už se opět hraje a kombinuje Mercado s Gómezem na polovině hřiště.
53'
Problémy s balónem přerušily na pár sekund zápas.
53'
Ben Yedder byl zablokovaný v levé části vápna.
53'
Sarbiův roh mířil k přední tyči, ale tam se nedostal k zakončení Gómez.
52'
Střelu Pejina z levé poloviny vápna na bližší tyč vyrazil Pajovič rukama na roh.
52'
Novothny zkusil centr zleva, ale Rico vyboxoval míč na středu malého vápna.
50'
Fatální chyba Sankoviče na polovině hřiště. Sevilla reagovala rychlým kontrem Pejino nahrál z osy hřiště křížem do pravé části šestnáctky. PABLO SARABIA využil nedůrazu Litauskiho a zakončil po zemi do kratšího dolního rohu branky svojí nohou.
49'
Balázs se rozběhl na pravé straně, ale domácím se následně nepovedlo rozpohybovat hostující obranu až zakročil Corchia.
49'
Ztráta Sarabii na pravé straně a hraně vápna končí hostující snažení.
48'
Banega velel útoku po levé straně, ale domácí se stihli vrátit do obrany a jsou připraveni v defenzivě.
48'
Corchiova nahrávka mezi dva hráče směřovala do pravé části šestnáctky, kde si počkal na míč Pajovič.
47'
Špatná rozehrávka Mercada zprava, ale jako poslední se míče posléze dotkl vyskakující Nagy.
47'
Sarabia zahájil útok a následně byl k dispozici Escudero s Pejinem na levé straně.
46'
Nákop na pravou stranu nezachytil Sarabia.
46'
Sevilla rozehrála druhý poločas.
46'
V prvním poločase to byla velká nuda. Újpest je směrem dopředu nulový. Oba týmy ví, že je o výsledku dvojzápasu rozhodnuto. Viděli jsme jednu vyloženou šanci a tu dokázal Sarabia proměnit z jedničky mezi nohama brankáře na zadní tyč. Jinak drží balón více Sevilla, má vše pod kontrolou. Rico je po úvodním dějství bez těžšího zákroku a dá se říci, že tenhle zápas se bude jen dohrávat.
45+2'
45+2'
Corchiův centr zprava srazil Burekovič na aut.
45+1'
Sarabia nabídl na pravé straně balón pouze Litauskimu.
45+1'
Sudí přidal minutu v prvním poločase.
45'
Domácí hráč hrál vysokou nohou na polovině hřiště.
45'
Po rozehře nakrátko vypálil Gómez z pravé poloviny vápna mimo branku.
44'
Sarabia chtěl zprava potrestat špatnou rozehru Pajoviče, ale trefil pouze soupeře, i tak disponuje Sevilla rohem.
44'
Sarabia přihrál Banegovi a hosté poté drželi míč zhruba třicet metrů od branky protivníka.
43'
Sarabia si vyměnil míč s Banegou na pravé straně a poté došlo k roztažení hry do levé poloviny hrací plochy, kde se dostal míč ke Gómezovi.
42'
Rico předvedl hru nohama a poté se rozhodl pro rozehru na pravou stranu ke Corchiovi.
42'
Pejino po levé straně neprošel přes protihráče.
42'
Zsótér rozehrál nakrátko na levou stranu a následný centr na přední tyč se stal kořistí hostující obrany.
41'
Novothny byl postrčený na levé straně, ale Rico zatím může být v klidu.
40'
Escudero absolvoval hlavičkový souboj na levé straně po nahrávce Rica, ale posléze útočí domácí.
39'
Domácí kombinovali na polovině hřiště až udělal chybu Novothny na levé straně proti Carricovi.
39'
Hlavičku Sarabii zprava na druhou tyč chytil Pajovič do náruče.
38'
Střelu Pejina zleva po rozehrávce Banegy zablokoval jeden z domácích hráčů ve velkém vápně.
37'
Po centru Pejina uvidíme roh zleva.
37'
Vynikající Vázquez na levé straně poslal balón do zámezí.
36'
PABLO SARABIA si naběhl na křižný centr Escudera do pravé části malého vápna a z jedničky pravačkou mezi nohama Pajoviče otevřel skóre zápasu střelou do vzdálenějšího dolního rohu branky.
35'
Pejino je zpět připravený na hřišti poté, co domácí vrátili míč sportovně soupeři.
35'
Pejino je v doprovodu dvou členů Sevilly mimo hrací plochu a kulhá.
34'
Hostující útočník je ošetřovaný.
34'
Pejino leží na trávníku a drží se za nohu, chvíli se hrát nebude.
33'
Na kratší tyči kraloval domácí celek, nařízený je výkop pro Pajoviče.
33'
Bojovič ve skluzu proti Escuderovi odehrál balón ve vápně na roh.
32'
Corchia se neodhodlal k centru zprava. Následně přenesl hru na druhou stranu k Escuderovi.
32'
Pískaný je faul Pejina zprava poté, co hráč Sevilly zapsal ztrátu.
31'
Zatím bez jakékoliv střely na branku...
30'
Po kterém jeden z domácích hráčů na levé straně střílel naprosto mimo tři tyče.
30'
Sražený míč napálil Nagy v levé polovině vápna do protihráče a domácí mají roh.
29'
Yedder napadal rozehrávku zleva, ale domácí vše ustáli a mají míč na polovině hřiště.
29'
Gómezova dlouhá křižná nahrávka zleva nedošla na druhou stranu ke Corchiovi.
28'
Corchia si našel odražený míč. Následovala souhra Escudera s Pejinem na levé straně.
27'
Zsóter minul zprava bližší dolní roh branky, vše bez teče kohokoliv na hrací ploše.
27'
Banega málem přetáhl míč k druhé tyči, ale nakonec hlavičkoval Carrico doprostřed branky a rukou Pajoviče.
26'
Vázquez otřel centr zleva o Nwoboda, takže roh po pravici Pajoviče.
26'
S centrem Pejina zleva si uměla domácí obrana poradit.
25'
Hodně nepovedená rozehrávka a míč drží Pajovič v náruči v pravé části šestnáctky.
24'
Sarabia byl držený na pravé straně a hosté budou zahrávat standardní situaci.
24'
Novothny presoval bez úspěchu a hosté jdou po pravé straně s Vázquezem na branku soupeře.
23'
Carrico rozehrál na levou stranu, kde se chopil míče Gómez, ale pouze počkal na spoluhráče.
23'
Novothny podnikl výpad po levé straně, ale následně zpomalil hru, i tak hraje ještě Sankovič.
22'
Balázs měl k míči na pravé straně daleko a vhazovat bude Escudero.
21'
Nwobodo se na pravé straně zasloužil o aut pro Balázse z poloviny hostů.
21'
Vše je v pořádku a Pajovič může pokračovat v zápase.
20'
Po kontaktu s Yedderem zůstal Pajovič ležet na hrací ploše a na nohy se mu vůbec nechce.
20'
Sarabia rychle rozehrál standardní situaci do levé poloviny vápna, kde měl ruce Pajovič.
19'
Rico pomohl spoluhráčům s rozehrou až Banega na levé straně zrychlil hru.
19'
Nwobodo kooperoval s Balázsem na pravé straně, ale následovalo nedorozumění s Novothnym.
18'
Sarabiova hlavička padala z pravé části vápna vedle vzdálenější tyče.
18'
Zatím velká nuda a nikomu se vůbec nechce hrát.
17'
Balázs reagoval chybou na pravé straně a hosté mají míč zcela zdarma.
17'
Dlouhý pas do vápna schoval Pajovič do rukavic.
16'
Zsótér si na levé straně nevymodlil faul na vlastní osobu a Sevilla tak rozehrávat Gómezem.
16'
Banegův centr pravačkou k přední tyči odvrátila domácí obrana.
15'
Po centru z pravé strany bude Sevilla kopat roh.
14'
Výkop Pajoviče skončil na pravé straně u Escudera.
14'
Diallo centroval zprava na zadní tyč do rukavic Rica.
13'
Nwobodo vytěžil na pravé straně ze souboje s Gómezem aut poblíž vápna Sevilly.
13'
Mercado vyslal pas na levou stranu, kde jeho spoluhráč byl bráněný na hranici pravidel.
12'
Diallo navíc fauloval zprava po ztrátě míče a Carrico tak rozehrál nakrátko.
12'
Balázs odcentroval zprava nepřesně, resp. pouze na nohu Banegy, který stál mimo vápno.
11'
Escuderovi nezafungovala narážečka se spoluhráčem na levé straně a kontr soupeře začne po autu Balázse.
11'
Sarabia převzal míč na levé straně a spolupracoval s Escuderem, nakonec přihrával na půli.
10'
Zatím sledujeme opatrné utkání bez pořádné střely na Pajoviče či Rica.
9'
Nwobodo si na pravé straně obhodil Escudera a po zásahu nohou jednoho z hostů vybojoval autové vhazování.
9'
Nwobodo získal míč zprava a na polovině hřiště je na balónu Diallo.
8'
Mercado na pravé straně nastavil tělo před Nagyho a navíc měl možnost nahrávky pod sebe na Rica.
8'
Hosté byli trpěliví v rozehrávce s Corchiou na pravé straně.
7'
Balázs nakopával míč na pravou stranu, ale Gómez vyhrál hlavu.
6'
Pejino nezastihl míč na levé straně na hrací ploše a přichystal tak autové vhazování pro Balázse.
6'
Gómez a Carrico byli součástí rozehrávky až přišla chyba Sevilly na pravé straně.
6'
Pejino byl na levé straně pokrytý Balázsem, ale hosté pokračují v kombinaci na polovině hřiště.
5'
Centr domácích zleva míří do boční sítě a vykopávat bude Rico.
5'
Bojovič podržel míč v rozehrávce a měl proti sobě Yeddera, následně byl volný Balázs na pravé straně.
4'
Po ztrátě Burekoviče na pozici levého obránce má Sevilla k dispozici autové vhazování.
4'
Yedder hlavičkoval z pravé poloviny vápna výrazně vedle přední tyče.
3'
Gómez a Carrico rozehrávali a rozhodně se nikam nehnali, tou dobou presoval zprava Zsótér.
3'
Corchia si zprava pokryl svého protihráče a hosté můžou vhazovat z vlastní poloviny.
2'
Seville nevyšla souhra s Yedderem, ruce Pajoviče byly u míče ve velkém vápně dříve.
1'
Gómez zasáhl hlavou na postu stopera a fauloval, domácí rozehrají zleva.
1'
Sevilla v červeném, Újpest v bílém.
1'
Maďarský Újpest je jasným outsiderem tohoto dvojzápasu a i dnešního utkání podle mínění sázkových kanceláří. V lize navíc zatím v letošní sezóně uhrál ze dvou duelů pouze bod za remízu a má negativní skóre vypsané poměrem 2:4. V uplynulém ligovém ročníku skončil na třetí pozici s velkým odstupem na vítěze Vidi a druhý Ferencváros. Toto umístění jej katapultovalo do prvního předkola Evropské ligy. Tam postoupil přes Neftči Baku (1:3 venku, 4:0 doma).
Sevilla má tohle dvojutkání skvěle rozjeté. Vede 4:0 a odveta by měla být jen formalitou. Uvidíme, zda do hry zasáhne Tomáš Vaclík, stejně jako v prvním duelu. Český brankář se pere o pozici brankářské jedničky se svým španělským konkurentem Sergiem Ricem. Je notoricky známé, že do týmu přišel ze švýcarské Basileje.

Nyní je reprezentační gólman součástí mužstva, které vyhrálo Evropskou ligu celkem v pěti případech. A mezi lety 2014 – 2016 zaznamenalo zlatý hattrick. Od roku 2017 už má vítěz zmiňované klubové soutěže jistou účast v Champions League. V ní dokráčela Sevilla na jaře překvapivě do čtvrtfinále poté, co v osmifinále vyřadila Manchester United.
Pro tento zápas byli delegovaní ruští rozhodčí. Jakožto hlavní bude dohlížet na dnešní utkání Kiril Levnikov, role pomezních sudích se ujmou poté Valerij Dančenko a Konstantin Šalamberidze. Mezi střídačkami bude připravený Vladimir Moskalev.
Hezký večer, vítejte u textové reportáže ze zápasu odvety druhého předkola Evropské ligy mezi Újpestem a Sevillou. Utkání má výkop stanovený na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.