Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : Trabzonspor - 22. srpna 2019   20:00

AEK Atény
AEK Atény
4' Livaja
1:3
(1:2)
Trabzonspor
Trabzonspor
29' Ekuban   • 44' Ekuban   • 70' Ekuban
AEK Atény
D. Siebert (Německo)
Olympic Stadium, Atény
Trabzonspor
Kardesler – Avdijaj, Campi, Erdogan, Fernandes, Mikel, Sari

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a těším se zase někdy příště na počtenou.
Je dobojováno. I druhý poločas vypadal velmi dobře z obou stran, gólově se prosadili ale jen hosté. Konkrétně v 70. minutě pojistil výhru Trabzonsporu Caleb Ekuban a přiblížil hosty postupu do základní skupiny EL.

Fauly: 11:12.
90+6'
90+5'
Hra byla nyní přerušena kvůli ošetřování hostujícího hráče, který zůstal ležet ve vápně domácích.
90+4'
Přímý volný kop dokázala obrana Trabzonsporu zareagovat a pohotovým odkopem dostávají míč do bezpečí.
90+3'
Žlutou kartu dostává Erdogan (Trabzonspor AŞ).
90+3'
Geraldes byl faulován Erdoganem poblíž vápna a domácí budou mít nejspíš poslední šanci něco udělat s výsledkem.
90+2'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Ekuban, přichází Sari.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Paulinho (AEK Atény FC).
89'
Donis Avdijaj se dostal až do pokutového území, kde se snažil prostřelit vyběhnuvšího Barkase, bohužel pro něj přestřeluje.
88'
Marko Livaja byl příliš rychlý a nepohlídal si ofsajdové postavení. U míče tak budou hosté.
86'
Už to vypadalo, že se hostující útočník dostane k míči, při přebrání ale stáhl protihráče a rozhodčí píská faul.
85'
Hosté hru vrací až k brankáři Ugurcanu Cakirovi.
84'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Oliveira, přichází Giakoumakis.
83'
Výborně nyní prošel Omur kolem dvou hráčů, přihrál spoluhráči, který ale při snaze zasáhnout míč fauloval.
81'
Jde vidět, že hosté jsou v naprosté pohodě, když se k ním blíží obránce domácích, nic nevymýšlí a ihned vrací míč zpět do obrany.
80'
Domácí mají před sebou ještě 10 minut aby mohli s výsledkem něco udělat. No uvidíme, zda se jím to povede.
79'
Střela Mantalose znovu zblokována hostující obranou.
78'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Sorloth, přichází Erdogan.
76'
Centr z pravé strany našel zcela volného Geraldese, který se zjevil sám před brankářem, jeho tvrdá střela ale nedokázala Ugureana Cakira překonat.
75'
Domácí jsou dnes velmi aktivní, ale ve finalní fázi velmi nepřesní. Hosté co šance, to gól.
74'
Marko Livaja se uvolnil ve vápně a vystřelil, jeho nadějný pokus končí těsně vedle levé tyče.
73'
Centr Ekubana končí jen v rukavicích brankáře Vasiliose Barkase.
72'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Nwakaeme, přichází Avdijaj.
70'
Trabzonspor právě vstřelil branku!
A máme tady hattrick. Anthony Nwakaeme přihrál na penaltový pulkruh Abdulkadirovi Omurovi, který se výborně zorientoval a vybídl do jasné šance CALEBA EKUBANA, který ránou po zemi překonává bezmocného Barkase a kompletuje hattrick.
68'
Hosté se z útoku vrátili v poklidu přihrávkou na brankáře zpět na svou polovinu a v klidu neriskují a nikde nespěchají.
67'
Průnikovou přihrávku na Ekubana dokázal domácí obránce výborným obranným skluzem zastavit.
66'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Verde, přichází Geraldes.
64'
Ekuban posunul ve vápně míč na Sorlotha, který se s míčem vytočil a vystřelil, jeho ránu ale dokázal před brankářem Barkasem zblokovat dobře postavený stoper.
63'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Simao, přichází Krstičič.
62'
Hosté rozehráli rohový kop nakrátko, poté odcentrovali do pokutového území, kde ve velmi zhuštěném prostoru míč nenašel správného adresáta, který by skóroval.
61'
Ekuban se snažil doběhnout míč před Barkasem, ten byl však rychlejší a proti šanci hostů zakročil včasným výběhem.
60'
Rohový kop zahrával Jose Sosa, ale jeho centr nebyl přesný a nikoho ze spoluhráčů nenašel.
59'
Další skvělá průniková přihrávka uvolnila zcela volného Pereiru na pravé straně hřiště, ten prošel s míčem až do vápna domácích, kde však přihrávkou našel jen tělo obránce, od kterého se odráží míč do zámezí na rohový kop.
58'
Hosté měli výhodu dvou rohových kopů za sebou, ani jeden nedokázal ohrozit Barkasovu bránu.
56'
Výborně byl vyslán do úniku po levé straně Mantalos, jeho následná přihrávka hlavou končí u hostujícího hráče, který odkopává do bezpečí.
55'
Další pokus domácích z velké dálky končí vysoko nad bránou.
54'
Marko Livaja vyslal z hranice vápna střelu doprostřed brány, kde stal Cakir, který měl velké problémy míč udržet pod kontrolou, ale nakonec si poradil.
53'
Atény se snaží probít do vápna hostů, Trabzonská tvrz ale drží pevně.
51'
Omur obdržel skvělý míč do vápna, následně přihrával na malé vápno, kudy však jen míč proletěl a končí na druhé straně hřiště.
50'
Pětiminutovka v druhé půli patřila jasně domácím, Atény potřebují vyrovnat.
48'
Abdulkadir Parmak byl zatažen za dres na půli hřiště a sudí okamžitě píská faul.
47'
Domácí vstoupili do druhé půle s velkou chutí bojovat o výsledek a okupovali vápno hostů.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.
Je za námi první poločas, ve kterém se dostali domácí do brzkého vedení zásluhou Marka Liveje ze 4. minuty. Ve 24. minutě nařídil rozhodčí penaltu za faul na Nováka, hostující Sosa ale nedokázal skórovat, když nastřelil jen břevno. Skóre se měnilo ve 29. minutě kdy se míč od Filipa Nováka dostal k Calebu Ekubanovi, jenž neměl problém míč dopravit do odkryté brány. Ve 44. minutě ještě hosté přidali druhý gól, o který se znovu postaral Caleb Ekuban. Stav je tak zatím 1:2.
45+3'
45+2'
Rohový kop odvracen domácí obranou do bezpečí.
45+1'
Další šanci na skórování měl Alexander Sorloth, jeho pokus překonat Barkase nebyl úspěšný a míč směřuje na rohový kop.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
44'
Hosté se ujímají vedení. Zahrávaný rohový kop Jose Sosy našel hlavu CALEBA EKUBANA, který hlavičkou do země překonal brankáře Barkase.
42'
Alexandre Sorloth posunul míč na pravou stranu, pak si naběhl do vápna a hlásil se o přihrávku, centr na něj ale byl odvracen dobře stojícím obráncem domácích.
41'
Daniele Verde předvedl skvělý sprint, když prošel s míčem na kopačkách asi 60 metrů, následně volil přihrávku do běhu, kde však v tomto prostoru jeho spoluhráči nebyli.
39'
Joao Pereira zabránil velké možnosti jít do protiútoku, když na poslední chvíli zastavil pronikající přihrávku.
38'
Nadějná střela Marka Livaje končí metr vedle brány Cakira. Následuje odkop od brány.
37'
Domácí znovu přebrali iniciativu a jsou v součtu minut zatím lepším celkem na hřišti.
36'
Marko Livaja nyní musel opustit hrací plochu, kvůli problému s ramenem.
35'
Výborně si teď narazil Marko Livaja s Nélsonem Oliveirou, následný centr prvně zmiňovaného ale dokázal odvrátit první obránce hostů, který stal v cestě.
34'
Caleb Ekuban dokázal předskočit Stratose Svarnase, který na poslední chvíli musel hasit šanci odkopem do zámezí.
33'
Rohový kop dokázal vyboxovat Cakir na volného domácího hráče, který ale z velké dálky nedokázal dostat míč do brány.
32'
Střela Nélsona Oliveiry z hranice vápna byla zblokována na rohový kop.
31'
Domácí nyní kombinují na vlastní polovině a hledají skulinky kudy by mohli projít přes hostující obranu.
29'
Rohový kop směřoval přímo na hlavu Anthonyho Nwakaemy, který míč poslal na zcela volného Filipa Nováka, od něhož se míč s velkou porcí štěstí odrazil k CALEBU EKUBANOVI, pro kterého již byla střela do brány lehkou věcí.
28'
Hostující akce na pravé straně byla sražena Mantalosem jen na rohový kop.
26'
Pro hosty by byla vyrovnávací branka velkou vzpruhou, jelikož se zatím nedostali do žádné vážnější šance a gól na hřišti soupeře by se jim velmi hodil.
25'
Po nezachycené přihrávce Omura budou domácí vhazovat na půli hřiště.
24'
K exekuci pokutového kopu se postavil kapitán José Sosa, který ale nastřeluje břevno, od kterého se míč odrazil pro domácí do bezpečí.
23'
Žlutou kartu dostává Vranjes (AEK Atény FC).
22'
Trabzonspor bude kopat penaltu. Po faulu Vranjese na Filipa Nováka rozhodčí neváhal a ukazuje na penaltový puntík.
21'
Domácí měli k dispozici rohový kop, ten však byl neúspěšný.
20'
Paulinho skrz hostující obranu dokázal prostrčit míč na Nélsona Oliveiru, který ale z velkého úhlu střílí míč do boční sítě.
19'
Hosté z Trabzonu nyní trochu začali aktivněji tlačit a hra se pomalu vyrovnává.
18'
Parmak faulován a hosté jsou v držení míče.
17'
Caleb Ekuban se dostal do úniku společně s posledním bránícím hráčem a snažil se přes něj projít, domácí obránce ale výborně stínoval a následná střela Ekubana šla jen do boční sítě.
16'
Míč který si přebral na hranici vápna Oliveira se chtěl otočit a následně vystřelit, popichnutím ale vybídl Livaju, který střelou po zemi míjí bránu.
15'
Rohový kop odvracen spolehlivě hrající Aténskou obranou.
14'
Domácí obrana si poradila s protiútokem hostů a odvrací míč na rohový kop.
13'
Abdulkadir Omur poslal skvělou přihrávku před malé vápno, tam však nikoho ze spoluhráčů nenašel.
12'
Ugurcan Cakir je dnes velmi nejistý, Oliveira vyslal střelu po zemi doprostřed brány a hostující brankář měl plné ruce práce, aby si s pokusem poradil.
11'
Hra je zatím až na úvodní branku klidná, utkání se odehrává za zavřenými branami a to je také výrazně znát.
9'
José Sosa si teď dokázal skvěle poradit s odebráním míče soupeři u rohového praporku. I přes pád domácího útočníka sudí nepíská.
8'
Už to vypadalo, že hostům se konečně povede přejít na polovinu soupeře kombinační hrou, akci ukončila velmi nepovedené přihrávka na Filipa Nováka.
7'
Abdulkadir Omur výborně napřáhl ze střední vzdálenosti, jeho pokus zaplaval a nakonec jej konečky prstů dokázal vytáhnout Barkas na rohový kop.
6'
Atény jsou i po prvním gólu stále hladoví a hosté si zatím neví rady.
4'
AEK Athény právě vstřelily branku!
Domácí se z ničeho nic ujímají vedení. Míč doputoval až na levou stranu k Hélderu Lopesovi, který z první krásně přihrál na kopačky MARKA LIVAJE, který i s trochou štěstí dostává Atény do vedení.
4'
Hostující obrana srazila míč na rohový kop. Atény budou mít první možnost více zahrozit.
3'
Atény se dostávaly přihrávkami středem hřiště až k obraně hostů, nepřesnost však všechny šance zhatila.
2'
Míč se dostal až brankáři Cakirovi, který zakládá útok hostů.
1'
Žlutou kartu dostává Livaja (AEK Atény FC).
1'

AEK Atény FC: Barkas – Paulinho, Vranjes, Svarnas, Lopes – Simao, Simoes – Verde, Livaja, Mantalos – Oliveira
Náhradníci: Athanasiadis – Bakakis, Galanopoulos, Geraldes, Giakoumakis, Krstičič, Oikonomou

Trabzonspor AŞ: Cakir – Pereira, Turkmen, Hosseini, Novák – Parmak, Sosa – Omur, Ekuban, Nwakaeme – Sorloth
Náhradníci: Kardesler – Avdijaj, Campi, Erdogan, Fernandes, Mikel, Sari

Rozhodčí: D. Siebert (Německo).
AEK Atény

Aténský klub měl cestu do dnešního zápasu podobnou. V zápase 3. předkola narazili na rumunskou Craiovu a po výsledcích 2:0 a 1:1 postoupili dále. V Řecku se ještě domácí soutěž nerozjela, takže je to jejích teprve třetí ostrý zápas. Hrozby v útoku jsou velké, jména jako Livaja, Oliveira nebo Mantalos budou určitě dělat neplechy.
Trabzonspor AŞ

Turecký celek se dokázal do této fáze EL dostat přes Spartu Prahu, která v prvním zápase vedla 2:0 a během posledních deseti minut dokázal Trabzonspor vyrovnat na konečných 2:2. Odveta se konala na horké turecké půdě, kde nakonec domácí uhájili výsledek 2:1 a postoupili dále. Hlavní zbraní Turků by měl být norský střelec Alexander Sorloth, který zde přestoupil z belgického Gentu.
Všem příznivcům kopané přeji hezký čtvrteční večer. Dnes budeme v rámci play-off EL sledovat utkání mezi týmy AEK Atény a Trabzonspor AŞ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.