Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal Tula : Neftchi - 25. července 2019   19:00

Arsenal Tula
0:1
(0:1)
Neftchi
Neftchi
45+1' Frederico
Levašov – Kombarov (C), Beljajev, Grigalava, Álvarez – Čaušić – Banda (46. Kostadinov), Gorbatěnko, Tkačev, Lesovoj – Tudorie (46. Lucenko)
Nigmatullin – Voloďko, Haguš, Adžojev, Lucenko, Kostadinov, Denisov
Jorgji (ALB) – Çokaj (ALB), Tartaraj (ALB)
Stadion Arsenal, Tula
Neftchi
Agajev – Buludov, Petrov, Stanković, Krivocjuk – Mamadou Kane, Mustivar, Machmudov (C) (87. Platellas) – Dário Frederico (73. Alaskarov), Alijev, Joseph-Monrose
Mammadov – Mbodj, Alaskarov, Platellas, Hajijev, Achundov, Valizada

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:15.
Je dobojováno. Domácí fotbalisté na domácí půdě zaváhali a s Neftçi Baku padli, když se hosté prosadili na konci prvního poločasu. Své vedení nakonec uhájili až do konce a před domácí odvetou si tak vypracovali lepší pozici. Domácí však rozhodně neskládají své zbraně a na půdu Neftçi Baku pojedou s jasným cílem, a sice získat tak postup do třetího předkola Evropské ligy.
90+3'
90+3'
Tkačev si nebral servítky a tvrdě srazil k zemi soupeře. A následuje další žlutá karta pro Arsenal Tulu.
90+1'
Poslední šance pro domácí tým, který má necelé tři minuty na srovnání stavu skóre.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
89'
Znovu obrana hostů zabránila další šanci domácích, kterým už nezbývá moc času na vyrovnání.
87'
Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Emin Machmudov, přichází Vangelis Platellas.
86'
Domácí po zisku míče na nic nečekali a opět se dostali s míčem do blízkosti hostující branky. Ale tentokráte ji vůbec neohrozili.
85'
Zápas pomalu, ale jistě míří ke svému konci. Hosté drží stále těsný náskok, domácím se naopak nedaří srovnat.
83'
Igor Gorbatěnko vyslal hodně nebezpečnou střelu, která mířila pod břevno hostující brány. Salahat Agajev ale vyškrábl míč rukavicí na rohový kop!
82'
Mamadou Kane napálil míč z hranice velkého vápna, ale jeho dobrá šance zůstala bez gólového efektu.
81'
Žlutí se poprvé také na domácí straně. Kirill Kombarov si také počínal na svého protihráče příliš tvrdě.
80'
Ale z této standardní situace nebylo vůbec nic. Brankář hostů tak bude mít pouze odkop od své branky.
79'
Buludov je dalším hostujícím hráčem, který inkasuje za tvrdý zákrok na soupeře žlutou kartu. Domácí tak budou zahrávat volný přímý kop.
78'
Domácí brankář Levašov nyní zabránil velké šanci hostů, když u své pravé tyče chytil míč, který na něho mířil. Udržel tak domácí naděje na vyrovnání.
77'
Tkačev ale ve slibné šanci poslal míč jen vysoko nad hostující branku a je tak po další akci.
76'
Kirill Petrov na pravé straně nedostal míč ke svému spoluhráči. Ten poté získali domácí fotbalisté a znovu se pokouší dostat se do akce, která by mohla vést k vyrovnání.
74'
Domácí hráči stále marně buší na vrata v hostující obraně, která je zatím neprostupná. Hosté stále drží velmi nadějný výsledek pro domácí odvetu.
73'
Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Dário Frederico, přichází Namig Alaskarov.
73'
Tak pro Dária Frederica utkání končí a bude muset být vystřídán.
72'
Jednalo se o Dária Frederica, který je už za postranní čárou. Uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře i nadále.
71'
Nyní došlo ke střetu dvou hráčů a jeden z hostů zůstal ležet na zemi. Následuje tak jeho ošetření přímo na hrací ploše.
70'
Na malou domů musel balon zahrát Kostadinov. Michail Levašov tak okamžitě míč odkopem vrátil na polovinu hostujícího celku.
69'
Nyní centroval míč z levé strany domácí hráč a k jeho smůle trefil jen nohu hlavního rozhodčího. Další akce domácích je tedy u samého konce.
68'
Machmudov tvrdě zasáhl domácího hráče a poslal ho nevybíravě na trávník. Sudí tak vytáhl žlutou kartu a to je pro hosty už třetí.
66'
Domácí se déle drželi na hostující polovině, ale další pokus jim nevyšel. Čas začíná ubíhat velmi rychle, to do karet rozhodně hraje hráčům hostů.
64'
Zblízka to pravačkou zkusil před Agajevem domácí hráč, ale ten napálil pouze jeho levou nohu.
63'
A další možná šance Arsenalu Tula, která končí zmarem. Hosté toho využili a hned se vydali do rychlého protiútoku.
62'
Ne, domácím hráčům to prostě nejde. Nyní dobrou přihrávku vyslal Sergej Tkačev, ale do ní nohu vložil obránce Neftçi Baku, jenž tak opět zabránil Arsenalu dostat se na vyrovnání.
61'
Hosté se nedostali do ohrožení domácí branky a po zisku míče šli směrem dopředu zase domácí hráči. Avšak ani oni nic před soupeřovou brankou nevymysleli.
60'
Po šedesáti minutách hry drží hosté stále velmi těsný náskok. Domácím tak zatím nepovolili vůbec nic a už vůbec ne vyrovnat. Ač by si to hráči Arsenalu rozhodně přáli.
59'
Míč však prosvištěl jen kolem zdi a dostal se na kopačky hostujících obránců. Ti domácí na Agajeva vůbec nevystřelili.
58'
Volný přímý kop pro domácí z pravé strany. Dobrá příležitost ke srovnání stavu skóre.
57'
Domácí stále neskládají své zbraně, svou aktivitou se dostali zpět do blízkosti pokutového území, kde stále hrozili před Salahatem Agajevem. Ten ale mohl být opět v klidu.
56'
Tkačev střílel, Lesovoj se snažil dorazit míč do hostující brány, ale jeho pokus šel hodně vedle hostující branky. Hráči Neftçi Baku si tak mohli oddychnout.
54'
Průniková přihrávka na volného Lesovoje nevyšla. Míč zachytil znovu obránce hostů a dostal ho do bezpečí. Domácím se tak stále srovnání stavu skóre nedaří.
53'
Po levé straně unikal Daniil Lesovoj, míč mu ale unikl příliš daleko a záhy na něj zase nedosáhl. Rázem tak končí další slibná domácí akce.
52'
Domácí hráči zahráli další akci na hostujícím území, ale znovu jejich pokus nebyl přesný. Hosté tak drží své těsné vedení i nadále.
51'
Rauf Alijev byl nyní otřesen, ve vzdušném souboji inkasoval nezaviněný úder zezadu do hlavy. Nakonec je ale v pořádku a hra pokračuje rychle dále.
50'
Domácí se ale po chvilce vrátili zpět do útočné akce, kde se pokusili ohrozit Salahata Agajeva, ale marně dobývali jeho branku. Stále se jim tak nedaří vyrovnat.
49'
Z této standardní situace ale nezapršelo a brankář hostů nemusel zasahovat. Míč má pod kontrolou a následovat bude odkop od jeho zařízení.
48'
Tkačeva fauloval protihráč a volný kop budou mít k dispozici domácí fotbalisté.
47'
Kirill Kombarov si nabíhal na vysoký míč u pokutového území, ale hlavou na něj nakonec nedosáhl. Balon tak získávají hosté a míří do útočné akce.
47'
Domácí na úvod druhého poločasu dvakrát střídali, hosté této možnosti zatím nevyužili.
46'
Střídání v týmu FC Arsenal Tula: ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Georgij Kostadinov.
46'
Střídání v týmu FC Arsenal Tula: ze hřiště odchází Alexandru Tudorie, přichází Jevgenij Lucenko.
46'
Střely na branku: 2 – 1
První poločas tohoto zápasu je za námi. Dlouho ani jeden tým nedokázal otevřít skóre zápasu. Povedlo se to až v první nastavené minutě, kdy se do vedení dostali hosté. Dário Frederico využil zaváhání obrany i gólmana domácího celku a dopravil míč za jeho záda. Domácí tak mají ve druhém poločase rozhodně co dohánět. Ten začne přibližně ve 20:05.
45+2'
45+1'
Něftči Baku právě vstřelilo branku!
Tak jsme se přeci jenom úvodního gólu dočkali. Z pravé strany poslal do pokutového území balon Steven Joseph-Monrose. Obránci i brankář domácích se snažili zabránit vzniklé šanci, ale to se jim nepovedlo. Z levé strany se pak k míči dostal DÁRIO FREDERICO a uklidil ho za záda Michaila Levašova – 0:1. Asistence: Steven Joseph-Monrose.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty navíc.
44'
Dário Frederico se šikovně dostal za obranu domácího celku a jeho střela tváří v tvář Levašovovi končí v jeho rukavicích.
43'
Blíží se závěr prvního poločasu a stále jsme se nedočkali první branky. Uvidíme, zda se to jednomu z týmů podaří ještě v této části hry, nebo zda si budeme muset počkat i do druhého poločasu.
42'
Stanković na polovině hřiště čekal, komu by balon přihrál. Nakonec zvolil cent nabíhajícího Antona Krivocjuka, který na něj ale vůbec nedosáhl.
41'
Alexandru Tudorie se nyní zlobil k sudímu, který praporkem ukázal, že se jednalo o zásah míče z jeho strany a míč tak nekončí na rohovém kopu. Agajev bude posílat balon pryč od své branky.
40'
Lesovoj odcentroval balon z levé strany až do pokutového území, ale tam nikdo ze spoluhráčů nebyl připraven. Hostující Buludov ho tak odhlavičkoval mimo ohrožení hostující branky.
39'
Rauf Alijev se ocitl v ofsajdové pasti a to postrannímu sudímu neuniklo. Je pískáno a u míče budou zase domácí hráči.
38'
Agajev si vyběhl na míč, který směřoval k jeho brance a poté ho vyboxoval do bezpečí. Nicméně domácí se stále drží na míči a kombinují před jeho brankou.
38'
Maxim Beljavev si pohrál s míčem na vlastní polovině a poté ho zahrál i na malou domů pro Michaila Levašova, jenž ho odehrál daleko od své branky.
37'
Žlutou kartu dostává Rauf Alijev (Neftçi Baku).
37'
Rauf Alijev podkopl Giju Grigalavu, jenž se snažil odehrát míč a sudí okamžitě tasí další žlutou kartu pro hostující Neftçi Baku.
35'
Ovšem ani hosté nepředvedli nic před domácí brankou a znovu tak mají míč domácí hráči. A hned se snaží o průnik před Salahata Agajeva, jenž už je mezi třemi tyčemi připraven.
34'
Ta byla však překažena taktéž obranou Neftçi Baku a hosté tak budou nyní týmem, který se pokusí ohrozit branku soupeře.
33'
Následuje tak pouze odkop od branky Arsenalu a ten tak míří do další útočné akce.
32'
Volný kop zahráli hosté z Neftçi Baku, dalekonosný centr však v pokutovém území Arsenalu odhlavičkoval jeden z domácích beků do bezpečí.
31'
Nyní byla k vidění další šance hostů, Steven Joseph-Monrose vypálil po zemi, ale jeho střelecký pokus se nevešel do domácí branky.
30'
Po další akci Tuly zahrávali domácí rohový kop a poté zasahoval znovu Salahat Agajev, jenž v pádu chytil střelou levačkou z kopačky domácího kapitána Kirilla Kombarova.
28'
Emin Machmudov se chystal ke střele kus před velkým vápnem, ale nakonec trefil jen obránce před sebou. Takže u balonu budou opět hráči Arsenalu a už se chystají útočit.
28'
Autové vhazování nyní zahrají hosté.
26'
Akce vystřídala akci a v té další se znovu ocitli domácí hráči. Střela Daniila Lesovoje ale nebyla přesná.
25'
Domácí sice dopravili míč za záda hostujícího brankáře, ale gól nemůže platit, jelikož se jednalo o ofsajdovou situaci. Stále si tak musíme na úvodní branku zápasu počkat.
24'
Žlutou kartu dostává Mamadou Kane (Neftçi Baku).
24'
Víktor Álvarez zůstal ležet na hrací ploše po loktu soupeře a bude potřebovat ošetřit. Dle grimasy ale nevypadá dobře. Už je za čárou a jeho ošetření pokračuje dále. Sudí bude vytahovat žlutou kartu.
23'
Hosté si neporozuměli a jejich pokus o souhru končí v zámezí. Standardní situaci v podobě autového vhazování mají k dispozic zase hráči domácího Arsenalu Tula.
22'
A také obrana Neftçi Baku zakročila včas a nedopustila žádné ohrožení brankáře Salahata Agajeva. Ten si v poklidu míč přebírá a bude mít další odkop od svého zařízení.
21'
Na vlastní polovině nyní získali autové vhazování domácí fotbalisté a zůstanou tak u míče i nadále. Hosté se vrací zpět do obrany, neboť se domácí dostávají už před jejich branku.
20'
Kirill Petrov prošel skrze Beljajeva a vystřelil po zemi, znovu byl jeho pokus nepřesný a nekončí mezi třemi tyčemi.
19'
Následuje tak pouze odkop od branky Arsenalu, který provede Michail Levašov.
18'
Obránci Tuly ale byli pozorní a akci Neftçi Baku velmi rychle zastavili. Hosté tak opět nevyslali na branku domácích žádnou nebezpečnou střelu.
17'
Dário Frederico byl úspěšnější v souboji o míč s domácím Víktorem Álvarezem a snaží se hned přenést hru před branku Michaila Levašova.
15'
Z akce hostů však nebylo vůbec nic a naopak jdou do další útočné akce domácí.
14'
Dva domácí hráči si mezi sebou vyměnili míč, ale ze zisku se radovali hosté. Ti domácím balon sebrali a rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
13'
Domácí vycítili šanci a derou se do další akce. Hosté se tak musí znovu vracet z pět do obrany, aby zakročili v případné další domácí šanci.
12'
A byla z toho první velká šance zápasu. Na vysoký míč si v pokutovém území vyskočil Gija Grigalava a jeho hlavička vystrašila hostujícího brankáře, který pohotově zakročil a ukryl míč do rukavic!
11'
Daniil Lesovoj u zadní čáry centroval balon do pokutového území, ale ten končí díky zásahu obránce Neftçi Baku za. Tentokráte je tu rohový kop pro Arsenal Tula.
11'
Ne, nic z toho nebylo a rodí se bleskový protiútok domácího Arsenalu.
10'
Hosté po své další aktivitě vybojovali rohový kop. Ohrozí domácí branku z této standardní situace?
9'
Unikajícího Vojislava Stankoviće zastavil čistě Kirill Kombarov a domácí fotbalisté okamžitě otáčejí hru na opačnou stranu.
8'
Víktor Álvarez to myslel dobře. Kousek od postranní čáry přihrával spoluhráči, číhající hostující hráč Mustivar však zakopl balon za postranní čáru. Autové vhazování pro Tulu.
7'
Dário Frederico si hrudí zpracoval míč a poté ho dostal dopředu. Spoluhráč ho sice zachytil, ale následně pak nedotáhl další akci hostů do zdárného konce.
6'
Skrze obranu se nyní neprodral Lameck Banda, ten i upadl a rázem skončila slibně se rodící akce na straně Arsenalu Tula.
5'
Rauf Alijev vyslal střelu z velké dálky, poté se míč dostal do pokutového území, kde ho znovu získal Michail Levašov a bude odkopávat.
4'
Álvarez překazil souhru hostů a hned na to se pokusil roztáhnout akci po levé straně. Avšak obrana Neftçi Baku byla hodně pozorná a nepustila svého soupeře před branku Agajeva.
3'
Další nepřesnost na domácí straně a je tu další autové vhazování pro Neftçi Baku.
2'
Grigalava dostal míč pod kontrolu před vlastní brankou a hned ho odehrál do bezpečí. Domácí brankář tak mohl být v klidu a nyní sleduje další útok Arsenalu Tula.
2'
Poté Arsenal ztratil balon a ten skončil v zámezí. Přichází tak autové vhazování pro hosty. Ti se pokusí dostat míč na opačnou stranu.
1'
Daniil Lesovoj to zkusil z levé strany, jeho centr ale nenašel adresáta. Nicméně domácí celek se stále drží na útočné polovině.
1'

FC Arsenal Tula: Levašov – Kombarov (C), Beljajev, Grigalava, Álvarez – Čaušić – Banda, Gorbatěnko, Tkačev, Lesovoj – Tudorie
Náhradníci: Nigmatullin – Voloďko, Haguš, Adžojev, Lucenko, Kostadinov, Denisov

Neftçi Baku: Agajev – Buludov, Petrov, Stanković, Krivocjuk – Mamadou Kane, Mustivar, Machmudov (C) – Dário Frederico, Alijev, Joseph-Monrose
Náhradníci: Mammadov – Mbodj, Alaskarov, Platellas, Hajijev, Achundov, Valizada

Rozhodčí: Jorgji (ALB) – Çokaj (ALB), Tartaraj (ALB).
Vzájemná utkání

Oba celky se v historii spolu ještě neutkaly, dnes to tak pro ně bude premiéra. Jak už bylo zmíněno, favoritem bude Tula, ale hosté rozhodně zadarmo svému soupeři nic nedají.
Neftçi Baku

Hosté z ázerbájdžánského Neftçi Baku skončili v uplynulém ročníku místní nejvyšší soutěže na druhém místě a vybojovali si tak právo na účast v předkolech o Evropskou ligu. A to první zvládli velmi dobře. Narazili na moldavský tým, Speranta Nisporeni, který doslova a do písmene smetli. V prvním utkání fotbalisté Baku vyhráli na půdě tohoto týmu 3:0, v domácí odvetě pak dokonce 6:0. Soupeři tak nepovolili ani gól a s velkým přehledem dokráčeli do druhého předkola, kde je ale čeká daleko těžší oříšek. Proti ruské Tule to nebude nic jednoduchého. Baku ještě nezačala sezóna, co se týče přípravy, mají jeho hráči odehrán jeden zápas, když porazili 3:1 Chabarovsk. Jak si dnes povedou proti dalšímu ruskému týmu, nám napoví až samotný zápas.
FC Arsenal Tula

Domácí celek, Arsenal Tula, vstupuje do předkol až právě dnešním dnem. A určitě bude chtít dojít až do hlavní, skupinové fáze této prestižní soutěže. Proti Baku bude i favoritem, tak uvidíme, zda v následujících dvou utkáních tuto roli naplní. Po konci přípravy už mají fotbalisté Tuly za sebou dva ligové duely. V prvním zápase nového ročníku ruské Premier League remizovali s moskevským Dynamem 1:1, poté přišla výhra 3:2 na hřišti Samary. Zatím tak domácí celek okupuje čtvrté místo se ziskem čtyř bodů. Dnes ale mají před sebou úkol, a sice před domácími fanoušky získat co nelepší pozici do odvetného utkání na půdě Baku. Podaří se jim to?
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je dnes druhé předkolo Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy FC Arsenal Tula (Rusko) a Neftçi Baku (Ázerbájdžán).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.