Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Budućnost : Zorja Luhansk - 25. července 2019   20:45

Budućnost
Budućnost
60' Perović
1:3
(0:2)
Zorja Luhansk
16' Gromov   • 19' Gromov   • 82' Ardeladze
Budućnost
Dragojević – Boljević, Damjanović, Milić (C), Vučić – Mirković (76. Bojovic), Stoiljković, Bakić (46. Zarubica) – Božović (46. Raiković), Perović, Mijić.
Radović – Roganović, Raiković, Terzić, Bojovic, Djuric, Zarubica.
Gradski stadion, Podgorica (Černá Hora)
Ševčenko (C) – Tymčyk, Vernydub, Čeberko, Mychajiličenko (85. Abu Hanna) – Kočergin, Ivanisenia, Chomčenovskij – Jurčenko (64. Lunov), Budkivskij, Gromov (79. Arveladze).
Makharadze – Kamenjuka, Lunov, Abu Hanna, Šalfjejev, Čajkovskij, Arveladze.

Ode mne je to pro dnešní večer vše. Přeji vám jeho hezký zbytek, případně dobrou noc a někdy příště zase na počtenou!
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:13.
Přesto všechno ale má Luhansk do odvety velkou výhodu, která mu dává takřka stoprocentní šanci, i díky "domácímu" prostředí může jen pojistit výhru a postup do předkola třetího. Samotná odveta pak je plánována na 1. srpna ve Slavutyč Areně v ukrajinském Záporoží.
V Černé Hoře je dobojováno. Hostující tým si šel houževnatě za vítězstvím a také se ho dočkal, zejména díky vedení z první půle. Ovšem i Podgorica ukázala, že není na hřišti jen do počtu a mnohokrát dokázala zahrozit před brankou ukrajinského týmu.
90+4'
90+4'
Zřejmě ještě jeden z posledních útoků domácích.
90+3'
Po outu se drží u míče hosté. Obrana Podgoricy se ovšem proti nim zmáhá jen na odkopy míče mimo ohrožení.
90+2'
Přesto tím, kdo měl velkou šanci, byl Dejan Zarubica. Střídající hráč na hřiště ale také nezvládl poslat míč na branku zcela dle svých představ a poslal jej mimo branku.
90+1'
I v tomto čase se Luhansk drží u míče, navíc na soupeřově polovině.
90+1'
Hlavni sudí nastavuje čtyři minuty!
90'
Míč je v sevření hráčů Luhansku. Ti už příliš nevymýšlejí, jen pouze dostávají dopředu mimo prostor vlastního ohrožení brankoviště.
90'
Žlutou kartu dostává Dejan Boljević (FK Budućnost Podgorica).
89'
Domácí to ale zkouší i nadále, byť si jsou vědomi, že toho času také příliš nemají. Obrana Luhansku ale rovněž ukazuje své kvality.
86'
A právě přímý kop byl pro tým z hlavního města Černé Hory velmi smolný. Střela ze střední vzdálenosti už mířila na branku, i za gólmana, nakonec však pouze orazítkovala břevno, od něhož se odrazila směrem dolů.
86'
Podgorica ještě může zahrozit z přímého kopu od hranice velkého vápna.
85'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Bogdan Mychajličenko, přichází Joel Abu Hanna.
82'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku!
Velmi důležitý gól pro Luhansk, díky čemuž si hosté berou zpět svůj dvougólový náskok! Po velmi povedeném průniku Maksyma Lunova po křídle a jeho následném centru se dostal k míči další nováček v poli LEVAN ARDELADZE, který volný prostor branky také přesně vymetl.
80'
Luhansk se stále drží u míče. Stále více se také přibližuje k útočnému pásmu. Proniknout do něj je ale pro Ukrajince nadlidský úkol, místo čehož museli bránit opačný prostor.
79'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Artěm Gronov, přichází Levan Arveladze.
78'
Domácí tým cítí šanci a snaží se tím pádem postupovat stále hlouběji do pásma. Ovšem Podgorici se toto vymstilo a naopak musela jít bránit vpád Ukrajinců na opačné straně hřiště.
76'
Střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Luka Mirković, přichází Ivan Bojovic.
74'
Tak dlouho si stavěl Okesandr Tymčik míč k nacentrování před branku Dragojevíće, až se k němu seběhl bek Podgoricy, který jej tělem doslova vytlačil od balonu.
72'
Díky dalekému odkopu v podání hráčů Podgoricy se domácí mohli znovu dostat před branku. Míč ovšem přesně nezpracovali, naopak hosté rohu bryskně využili a sami zahrozili na soupeřově straně.
71'
Žlutou kartu dostává Mihailo Perović (FK Budućnost Podgorica).
70'
Svým výkopem našel Miloš Dragojević za středovým kruhem své spoluhráče. Mohl tak pokračovat postupný přechod Černohorců přes území hostí, leč nezdařilo se.
69'
Následně i Luhansk dokázal dostat hru před Dragojeviće. Nic velkého ale ukrajinský tým před brankou soupeře nepředvedl, naopak, jak pokoutně přišel, tak velmi pomalu pokoutně odcházel.
67'
Je to Mykyta Ševčenko, který je z obou gólmanů častěji u balonu. Svou činnost ale zvládá precizně, čímž drží svůj tým před nadějnou výhodou před nadcházející odvetou.
65'
Domácí tým se snaží probít do útočného pásma. Tomu ovšem Luhansk vystavil tvrdou stopku, výsledkem čehož je několik tvrdých srážek mezi hráči obou týmů.
64'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladlen Jurčenko, přichází Maksym Lunov.
63'
Z rohového kopu se pokusil zahrozit i Luhansk. Jeho akci ale obrana domácích zastavila.
62'
A právě Perović mohl o malou chvíli později vyrovnat! Tentokrát ovšem jeho dalekonosná střela našla své vyústění jen velmi těsně nad břevnem branky Luhansku.
60'
Budućnost Podgorica právě vstřelili branku!
A jednu z nich také využívá! Z rohového kopu posunul míč k brance Luka Mirković, před ní už stál připravený MIHAILO PEROVIĆ, který vlastním tělem doťukl míč do branky a dramatizuje tak vývoj utkání.
59'
Domácí tým se stále dostává do většího množství šancí.
57'
S celou akcí si ovšem hosté poradili celkem úspěšně a dokázali ji tak ukončit, k tomu navíc otočit těžiště hry a zaútočit.
56'
Přetahovaná o míč ve středu pole dopadla lépe pro domácí tým. Ten má navíc, díky nedovolenému zákroku soupeře, možnost dostat se před branku Luhansku,
55'
Několikero šancí mají na svých kopačkách i Černohorci. Vždy ale narazí na obranný blok v podání hráčů Luhansku, který tvoří neprostupnou tvrz pro domácí fotbalisty.
52'
Náběh a pokus o centr Bogdana Mychajličenka včas skluzem ve prospěch svého týmu zastavil Luka Mirković. Hosté se tak alespoň dostali k exekuci rohového kopu proti soupeřově brance.
51'
Díky tomu se Luhansk dostal opětovně k míči a vyčkává tak s kombinací u vlastní obrany.
50'
Malou chvilku na to se pokusila zahrozit i Podgorica. S její šancí si ale obrana hostí dokázala poradit ještě před plánovaným průnikem do velkého vápna.
49'
Počátek druhého poločasu patří spíše hráčům Luhansku. Ti se drží na soupeřově polovině a tlačí se do většího, či menšího množství střeleckých pokusů.
48'
Žlutou kartu dostává Luka Mirković (FK Budućnost Podgorica).
46'
Střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Draško Božović, přichází Miloš Raiković.
Střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Dušan Bakić, přichází Dejan Zarubica.
46'
Máme za sebou první polovinu dnešního utkání. V ní měli více ze hry hráči Luhansku, kteří takřka celou dobu řídili hru a útočili na soupeřovu branku. Toho také využili díky dvěma gólům Artěma Gromova. Podgorica se osmělila až v závěru poločasu, kdy párkrát zavařila Luhansku před brankou, ke gólové změně však nedošlo a ukrajinský tým tak stále vede o dvě branky.
45+2'
45+2'
V nastavení čekali na Mykytu Ševčenka větší množství práce. Ukrajinský gólman musel čelit hned dvěma centrům Podgoricy, oběma úspěšně.
45+1'
Hlavní sudí nastavuje dvě minuty.
45'
Velmi nadějný centr Luhansku, který na branku následně poslal Gromov. Míč ovšem jen velmi těsně minul pravou tyč branky Dragojeviće a skončil mimo vymezenou hrací plochu.
44'
V přetahované o míč vedou hráči Luhansku. Ti se s míčem stáhli ke středu hřiště a pomalu z těchto míst rozehrávají.
43'
Velmi dlouho otálel Draško Božovič se střelou na branku. Až nakonec poslal míč příliš křižmo, čímž si ho Ševčenko pouze postavil k odkopu.
42'
Podgorici funguje i obrana. Slibně rozehřátou akci Pylypa Budkivskije dokázal mimo hřiště srazit Stefam Milić.
41'
Centr za obranou nacentroval na Ševčenka Dušan Bakić a připravil tak pro gólmana Luhansku krušné chvíle. Mykyta Ševčenko ale zůstal ve střehu a míč dokázal velmi přesně lapit do svých rukavic.
39'
Do nadějného brejku se dostal Jevgen Čeberko na pravém křídle. Ve vhodném momentu také dokázal poslat povedený přízemní centr na branku, kde ho ovšem nestihl žádný z jeho spoluhráčů, míč tak skončil mimo hřiště.
38'
Žlutou kartu dostává Miloš Mijić (FK Budućnost Podgorica).
37'
Načež se k míči opět dostali hosté, kteří pokračují ve svém útočném snažení.
36'
I Podgorica může zahrozit z přímého kopu zpoza velkého vápna! Blafovanou a následnou střelu Dejana Boljeviće ale dokázali hosté přečíst a míč následně Ševčenko vyrazit.
34'
Luhansk se drží u míče i nadále. Proti tomu se Podgorica pokouší o bránění velkého vápna, což se domácím daří, ovšem už ale nedokáží obrat soupeře o míč.
32'
Luhansku se daří kombinovat u středového kruhu a vyčkávat na vhodnou příležitost k přesunu hlouběji do předbrankového prostoru.
29'
Po dlouhém Tymčukově outu se pokusili hosté nacentrovat míč na branku. Místo toho si ale Stefan Milič počínal nedovoleně a ukrajinští fotbalisté tak rozehrávají přímý kop z rohu. Vitalij Vernydub ho ale neposlal přesně na branku, na hosty tak čeká rohový kop.
28'
Luhansk se dostává do další akce. Z ní ovšem nic nevytěžil, naopak z obranného bloku vyběhl Draško Božović ve snaze ukázat se na druhé straně hřiště.
23'
Žlutou kartu dostává Dušan Bakić (FK Budućnost Podgorica).
23'
Žlutou kartu dostává Bogdan Mychajiličenko (FK Zorja Luhansk).
21'
Na opačné straně se do velké šance dostal Luka Mirković. Ten ale v klíčovém momentu minul.
19'
Nedlouho poté ARTĚM GROMOV zaúřadoval podruhé. Tentokrát se dostal k úspěšnému zakončení rozehrávky po přímém kopu svého týmu.
16'

Ukrajinský tým jde do vedení! V posledních minutách využívá obrovského tlaku na branku Podgoricy ARTĚM GROMOV, který přesnou trefou posílá svůj tým do vedení. Asistence: Bogdan Mychajličenko.
15'
Dragojeviće záhy otestoval opět Chomčenkovskij, ovšem i s touto šancí si dokázal gólman domácích poradit.
10'
Rukou zahrál Dušan Bakić. Což rozhodčí zpozorovali a nařídili tak rozehrávku proti brance Miloše Dragojeviće.
9'
O chvilku později se ke střele dostal Vladyslav Kočergin, ale i jeho akci gólman domácích zlikvidoval.
7'
Do ohromné šance se dostal Dmytro Chomčenkovskij. Proti němu ale stál připravený gólman Dragojević, který záhy celou akci dokázal zblokovat.
3'
Po malé chvíli se odehrála obdobná situace na opačné straně hřiště. A byli v ní namočeni oba předcházející aktéři, byť nyní v opačných rolích.
2'
Poněkud aktivněji zahájil utkání ukrajinský celek. Po faulu Dušana Bakiće se dostal k exekuci přímého kopu Bogdan Michajiličenko.
1'

FK Budućnost Podgorica: Dragojević – Boljević, Damjanović, Milić (C), Vučić – Mirković, Stoiljković, Bakić – Božović, Perović, Mijić.
Náhradníci: Radović – Roganović, Raiković, Terzić, Bojovic, Djuric, Zarubica.

FK Zorja Luhansk: Ševčenko (C) – Tymčyk, Vernydub, Čeberko, Mykajiličenko – Kočergin, Ivanisenia, Khomčenovskij – Jurčenko, Budkivskij, Gromov.
Náhradníci: Makharadze – Kamenjuka, Lunov, Abu Hanna, Šalfjejev, Čajkovskij, Arveladze.

Rozhodčí: Massimiliano Irrati – Lorenzo Manganelli, Giacomo Paganessi – Gianluca Manganiello (ITA).
Kdežto Luhansk má ve své pětileté EL historii za sebou hned dvě účasti ve skupině. Naposledy v sezóně 2016/17, kdy nestačil na španělské Bilbao a švédský Östersunds, ovšem nechal za sebou Herthu Berlin. Trochu jiný průběh měla účast ve skupině sezóny předcházející. Zde Luhansk doslova narazil na skupinu smrti. A také se v konkurenci Fenerbahce Istanbul, Manchesteru United a Feyenoordu Rotterdam nezmohl na více než dva body a tedy i poslední místo.
Oba týmy jsou ovšem již tradičními účastníky EL. Podgorica navíc i Ligy mistrů. Černohorský tým ale obvykle v prvních fázích skončí, ať už to bylo s Trenčínem loni, či předloni v LM s Partizanem Bělehrad. Do třetího předkola se dostali Černohorci jen jednou, jedinkrát. A to v sezóně 2010/11, kdy si nejdříve poradili s ázerbajdžánským Baku, aby nestačili následně na dánské Brondby. Vyšší účast již neznamenali.
Pro oba týmy se bude jednat o vůbec první vzájemný duel v Evropské lize. Celek z hlavního města Černé Hory se kvalifikoval do EL z druhého místa s devítibodovou ztrátou na vítěze soutěže Sutjeska Nikšić. Jinak na tom byl Luhansk. V základní části loňského ročníku ukrajinské ligy vyšplhal na čtvrté místo, načež jej ovšem předskočil Mariupol, který měl o jednu výhru více, bodově na tom oba byly stejně.
Zdravím vás u prvního duelu druhého předkola Evropské ligy. Černohorská Podgorica v něm vyzve ukrajinský Luhansk na svém Gradski Stadionu. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.