Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dundalk FC : Bratislava - 13. srpna 2019   21:00

Dundalk FC
Dundalk FC
70' Duffy
1:3
(0:2)
Bratislava
Bratislava
12' Ratao   • 33' Čavrič   • 90+3' Daniel
Dundalk FC
McCarey – Dummigan, Gartland, Hoare, Kelly D., Kelly G., McEleney
Robert Schörgenhofer (Rakousko)
Tallaght Stadium, Dublin
Bratislava
Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Ljubičič, De Kamps – Čavrič, Holman, Ratao – Šporar
Šulla, Apau, Daniel, Nono, Rabiu, Strelec, Sukhotsky

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Tak už je to jasné. Slovan Bratislava postupuje do 4. předkola Evropské ligy, kde se utká s řeckým PAOKEM Soluň. Slovenský mistr nebyl lepší v toto utkání, ale dokázal využít nabídnuté šance a vstřelit tři branky. Do toho je podržel výborný Greif, který dokázal chytit penaltu a vytáhl i další výborné zákroky. Skóre otevřel ve 12. minutě Ratao, který hlavou poslal do sítě centr Šporara z pravé strany hřiště. Na 0:2 zvýšil hostující Čavrič, který dokonale využil chyby v obraně domácích, čímž Slovan prakticky už poslal dál. V 70. minutě dal zápasu zápletku Duffy, který se prosadil z hranice vápna po nahrávce Masseye. Do dvojutkání mohl Dundalk vrátit Hoban, ale šanci nevyužil, protože pokutový kop neproměnil.
90+6'
90+5'
Dlouhý míč letěl od Holmana na Šporara, ale ten si nepohlídal ofsajd, takže Slovan o míč přichází.
90+3'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
David Holman poslal dlouhý a přesný míč na pravou stranu hřiště. Tam byl ERIK DANIEL, který nabral rychlost a poslal míč do branky – 1:3. Asistence: David Holman.
90+2'
Míč opět posílal do vápna Duffy, ale ani tentokrát jeho centr nikoho v bílém nenašel.
90+1'
Roh pro Dundalk.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.
88'
Holman posílal nápaditý centr do vápna, ale nerozuměl si se Šporarem, a tak je u míče Rogers.
87'
Domácí se ještě snažili dostat dopředu, ale Gannonova nahrávka nebyla přesná a skončila mimo hřiště.
86'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ratao, přichází Sukhotsky.
85'
Ljubičič už je zpět na hřišti, může se pokračovat.
84'
Na zemi leží hostující Ljubičič, který má zdravotní problém.
83'
Duffy opět čechral míč na zadní tyč, ale Kellyho hlavička přesná nebyla, což by znamenalo jasné vyrovnání.
82'
81'
Další Duffyho centr skončil pouze na hlavě Abeny, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
80'
Roh pro domácí.
79'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází McGrath, přichází G. Kelly.
77'
Domácí Gannon získal rychlost na pravé straně a centroval do vápna. Jeho centr jenom těsně netrefil Hoban.
75'
Žlutou kartu dostává Ljubičič (ŠK Slovan Bratislava).
74'
Hobanovi střela vůbec nesedla a skončila pouze na středu branku, kde byl přichystaný Greif, který kotník míč vyrazil.
73'
Byla nařízena penalta. Provinil se jeden z hostů, takže velkou šanci na srovnání mají domácí.
71'
Žlutou kartu dostává Shiels (ŠK Slovan Bratislava).
70'
Dundalk právě vstřelil branku!
Po levé straně se protáhl Dane Massey, který si ve vápně dal míč na pravou nohu a nahrál na vápno MICHAELU DUFFYMU. Ten na nic nečekal a hned vystřelil. Jeho střela ideálně zapadla do hostující branky – 1:2. Asistence: Massey.
70'
Domácí nyní kombinují na polovině hrací plochy.
68'
Duffův přímý kop však nikoho v bílém nenašel, takže čekání domácích na gól pokračuje.
67'
66'
Žlutou kartu dostává McEleney (Dundalk FC).
65'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Medveděv, přichází Apau.
64'
Stále se nehraje, protože Medveděv je ošetřován. Nachystaný už je Apau.
63'
Na zemi je nyní v nepříjemné pozici Medveděv, který má problémy se zadní částí svého těla.
61'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Čavrič, přichází Daniel.
Ajax dal gól na 3:1, takže se Slovan nejspíše utká se soupeřem z Řecka.
61'
K míči se dostavil opět Duffy, který míč posílal někam na penaltu. Tam byl Božikov, ten míč definitivně odklidil do bezpečí.
60'
Další roh pro Dundalk.
59'
Rozehrávku si na starost vzal opět Duffy, který ale našel pouze Abenu, který míč odhlavičkoval pryč.
58'
V tuto chvíli vede Ajax nad PAOKEM Soluň 2:1, což znamená, že se Slovan nejspíše utká s PAOKEM. První zápas dopadl v Soluni 2:2.
56'
Na pravou stranu dostal míč Gannon, obhodil si protihráče, ale ke střele se už nedostal.
55'
Na stadionu teď vydatně prší, což by mělo pomoci rychlým brejkům Slovanu.
54'
U míče opět Slovan, začíná rozehrávku od vlastní branky.
53'
Z pravé strany centroval do vápna McGrath, jenomže centr se mu moc nepovedl. Abena ho v klidu odhlavičkoval pryč.
52'
K praporku přišel Duffy, který takovým dloubáčkem našel na zadní tyči Hobana, ale ten si pomohl v souboji rukama, takže se píská faul.
51'
51'
Za vápnem se do míče opřel domácí Duffy, ale střela mu příliš nesedla a skončila nad brankou.
50'
Hostující Ljubičič hledal kolmým pasem ve vápně Šporara. Tento úmysl přečetl Boyle a míč si vzal pro sebe.
49'
Po levé straně se dopředu dostal domácí Massey, kterému se nepovedla nahrávka do vápna, takže domácí o míč opět přišli.
48'
Středem hřiště se probíjel domácí McGrath, ale mezi tři hráče se neprosadil, takže u míče je Slovan.
46'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Murray, přichází McEleney.
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Cleary, přichází Hoare.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas skončil jasným výsledkem pro Slovan. Výsledek téměř posílá slovenský tým do čtvrtého předkola Evropské ligy. Dundalk by k postupu musel vstřelit ve druhé půli 4 branky a žádnou neinkasovat. Skóre otevřel ve 12 . minutě hostující Ratao, který zužitkoval centr od Šporara a poslal Slovan do vedení. Ve 33. minutě navýšil vedení hostí Čavrič, který využil chyby Dundalku v obraně a nádherným lobem poslal Slovan do dvoubrankového vedení. Zajímavou příležitost měli domácí 10 minut před poločasem, kdy Mountney zahrával přímý kop těsně za vápnem. Jeho střelu však dokákal Gref vyrazit a de Marco odkopnout do bezpečí.

Statistiky 1. poločasu:
Držení míče: 60%:40%
Střely na branku: 3:6
Rohy: 4:2
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Po pravé straně se do vápna chtěl dostat domácí Mountney, ale toho kvalitně odstavil De Marco.
42'
Domácí Cleary poslal vysoký centr doprava pro Gannona, jenomže tuto přihrávku přečetl de Marco, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
41'
Po další chybě v rozehrávce se k míči dostal Čavrič. Fantastickou rychlostí se dostal za obranu domácích, ale neukázal kvalitní finální fázi, takže z šance není nic.
40'
K míči se postavil Holman, jehož centr byl moc prudký, takže nikoho v modrém nenašel.
39'
Šporar byl faulovaný. Hosté mají k dispozici přímý kop z levé strany.
38'
Dosavadní statistika držení míče: 60%:40%.
36'
K míči se postavil domácí Mountney, který míč poslal na vzdálenější tyč. Tam byl připravený Greif, který s De Marcem dokázal míč uklidit do bezpečí.
35'
Přímý kop pro Dundalk z 20 metrů.
33'
Hostující Joeri de Kamps poslal dlouhý míč dopředu pro ALEKSANDARA ČAVRIČE, který důrazem překonal obránce a brankáře Rogerse nádherně přeloboval – 0:2. Asistence: Joeri de Kamps.
32'
Další akce hostí začne od Greifa.
31'
Šporar chtěl poslat nahrávku dopředu pro Holmana, ale při tom pokusu trefil rozhodčího, takže hra je přerušena.
29'
Boyle si chtěl narazit s Duffym a vystřelit, ale jeho nahrávku zachytil Abena, takže Boyle se ke střele nedostal.
28'
Slovan chtěl podržet trochu déle míč, tak kombinoval v blízkosti vlastní branky.
27'
Domácí chtěli opět dopředu, jenomže chybu udělal jeden z jejich záložníků, takže u míče je Slovan.
26'
Holman našel na levé straně Rataa, který se s míčem chtěl dostat na střed. To mu ale překazil domácí Boyle výborným obranným zákrokem.
25'
Z další chyby Slovanu v rozehrávce rezonovala střela domácích. Se střelou si dokázal poradil Greif.
24'
Za vápnem dostal míč domácí McGrath, který okamžitě chtěl vystřelit. Jeho střela skončila pouze na Abenovi.
23'
Šporar opět dostal dlouhý míč, zpracoval si ho a zkusil vystřelit z nepříjemné pozice. Jeho střela skončila pouze nad brankou Rogerse.
22'
I třetí roh za sebou dokázal vyboxovat brankář. Tentokrát měl Greif hodně jednoduchou práci.
21'
21'
K míči se postavil Holman a centr směřoval do malého vápna soupeře. Jeho centr si však našel Rogers a míč v klidu vyboxoval.
20'
Roh pro Slovan.
19'
Dlouhý nákop Greifa našel Šporara u vápno soupeře, ten si míč pokryl tělem a nabídl ho Holmanovi. Holmanova střela však skončila pouze vedle branky.
18'
K míči se postavil Massey, jehož centr povedený nebyl. Greif míč v klidu dokázal vyrazit.
17'
16'
Po pravé straně chtěl dopředu Gannon, ale to mu nechtěl dovolit Ratao, který ho fauloval.
15'
Dopředu se dostával domácí Shields, ale jeho nepřesná nahrávka skončila mimo hřiště.
14'
Dopředu se opět dostal hostující Šporar, ale klička mu u lajny nevyšla, takže o míč přišel.
12'
Na pravou stranu dostal míč Andraž Šporar, který hned poslal centr do vápna. Míč si našel RAFAELA RATAA, který míč hlavou usměrnil přímo do branky – 0:1.
11'
Na levé straně opět úřadoval Duffy, ale jeho nahrávku nedokázal nabíhající Hoban přesně usměrnit do branky.
9'
Následně byl v ofsajdu i hostující Šporar, takže u míče budou domácí.
8'
První ofsajd utkání si připisují domácí, když se v něm při Boyleho nahrávce byl Duffy.
7'
Na pravé straně se uvolnil Čavrič, ale následně ztratil rychlost, tak ještě našel na vápně Holmana. Holmanovi střela vůbec nesedla a skončila v rukavicích Rogerse.
6'
U míče jsou nyní domácí, kteří kombinací na polovině hřiště uklidňují hru.
5'
První velká šance hostí. Božikova poslal dlouhý míč na Šporara, který ve vápně trefil pouze brankáře. Od toho se míč odrazil k Holmanovi, který v prázdné brance trefil pouze Boyleho.
4'
Slovan byl poprvé na polovině soupeře, ale nadějný brejk překazila špatná nahrávka Holmana.
3'
Další míč do vápna nabízel opět z levé strany McGrath, ale jeho centr byl nekvalitní a skončil mimo hřiště.
2'
Do první akce se dostal domácí Massey, který z levé strany nabízel míč do vápna. Tam ale panoval Greif, který si s centrem poradil.
1'

Dundalk FC: Rogers – Gannon, Boyle, Cleary, Massey – Mountney, Shields, Murray, McGrath – Hoban, Duffy
Náhradníci: McCarey – Dummigan, Gartland, Hoare, Kelly D., Kelly G., McEleney

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Ljubičič, De Kamps – Čavrič, Holman, da Silva – Šporar
Náhradníci: Šulla, Apau, Daniel, Nono, Rabiu, Strelec, Sukhotsky

Rozhodčí: Robert Schörgenhofer (Rakousko).
Jediný vzájemný zápas odehrály týmy minulý týden na Slovensku, když vyhrál Slovan 1:0.

ŠK Slovan Bratislava:

Devítinásobný slovenský šampion zažil velkou ostudu, když vypadl už v prvním předkole Ligy mistrů s černohorskou Sutjeskou. V Evropské lize dokázal přejít přes kosovské Feronikeli po výsledcích 2:1 a 2:0. Na Slovensku je Slovan zatím suverénní, protože získal ze čtyřech zápasů 12 bodů se skóre 13:1. Nejlepším střelcem týmu v lize je zatím Aleksandar Cavric se dvěma zásahy. Po výprasku v Lize mistrů byl vyhozen trenér Ševela, kterého nahradil Ján Kozák mladší. Celý tým má hodnotu okolo 12 milionů Eur. Nejhodnotnější je slovinský zabiják Andraž Šporar s hodnotou milion Eur.

Poslední tři zápasy:
Slovan VS. Zlaté Moravce 4:0
Slovan VS, Dundalk 1:0
Senica VS. Slovan 0:3

Dundalk FC:

Irská nejvyšší soutěž se hraje od jara do podzimu, takže irská soutěž má za sebou polovinu soutěže. Dundalk v 25 zápasech získal 59 bodů se skóre 47:13. Soutěž vedou o 7 bodů a to mají ještě jeden zápas k dobru. V loňském roce Dundalk vyhrál soutěž o propastných 10 bodů. Irský tým byl nasazen do prvního předkola Ligy mistrů, kde porazil lotyšskou Rigu FC, ale ve druhém předkole nestačil na Karabach z Ázerbájdžánu (1:1 a 0:3). Nejlepším střelcem týmu v domácí soutěži je Ir Patrick Hoban, který se trefil už dvanáctkrát. Celková hodnota týmu je 1,38 milionu Eur a nejhodnotnější hráč je Ir Sean Murray s hodnotou 350 tisíc Eur.

Cobh Ramblers VS. Dundalk 0:1
Slovan Bratislava VS. Dundalk 1:0
Karabach VS. Dundalk 3:0
Zdravím všechny fanoušky Evropské ligy. V rámci třetího předkola se utkají týmy Dundalk a Slovan Bratislava. První zápas vyhrál slovenský mistr 1:0, když se prosadil David Holman.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.