Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Levadia Tallinn : Stjarnan - 18. července 2019   18:00

Levadia Tallinn
17' Osipov  • 89' Osipov.  • 105' Kruglov
3:2
(1:1)
Stjarnan
Stjarnan
25' Ragnarsson   • 120+3' Gudjonsson
Kotěnko – Jurgenson, Kumlov, Krutogolov, Lipp, Marin, Moreno
Kasumi (Kosovo)
Le Coq Arena (Tallinn)
Stjarnan

Já děkuji za pozornost a příště třeba u fotbalu na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 24:28.
Neuvěřitelný zápas. I na takové úrovni lze zažít kvalitní podívanou. Několik obratů, napínavý konec, a stjarnanský gól v poslední minutě, který poslal Levadii ven z Evropské ligy. Přitom to stačilo přečkat a dál by šli domácí, které diváci mohutně povzbuzovali. Nakonec však zůstali stejně tišší a opaření jako hráči. Kdyby ovšem na konci druhého poločasu neudeřili Tallinnští, tak by postupovali po devadesáti minutách hráči islandského klubu. Závěry, které diváky určitě bavily. Do druhého předkola postupuje tedy islandský Stjarnan. Levadia smutně končí v pohárech už na začátku.
120+3'
120+3'
Stjarnan právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné dámy a pánové, Stjarnan obrátil skóre na svojí stranu, tedy v postupové matematice. Dneska je to zápas obratů. Isdlandský klub udeřil v poslední minutě, co víc si přát. Levadia tak nakonec nejspíš nepostoupí. Branka padla z malého vápna z dorážky hlavou. Autorem branky je BRYNJAR GUDJONSSON.
120+1'
Lepmec likviduje šanci hostů zprava, odtud šla přihrávka do středu na osu a střela na brankáře, ten ale výborně reagoval a šanci zneškodnil.
120'
Islandský stoper odvrátil protiútok, to už by byla velká katastrofa pro islandský celek, inkasovat počtvrté.
119'
Stjarnan má poslední naději, je v útoku, ale nemá prostor ke střele.
118'
Domácí už už napřahovali, ale míč jim byl odejmut.
118'
Levadia nikam nepospíchá.
117'
Levadia má hru pod kontrolou.
116'
Stjarnanu však chybí drajv, přímočarost a vůle.
115'
Žlutou kartu dostává Hedinsson (UMF Stjarnan).
115'
Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Andrejev, přichází Komlov.
114'
Typický dlouhý aut islandského týmu. Nevyšel, k ohrožení branky se hosté nedostali.
113'
Hra se odehrává v polovině hřiště, spousta soubojů. Přecejen Stjarnanu stačí vstřelit jedinou branku k postupu.
112'
Zákrok Lepmece proti střele, která šla k jeho pravé tyči.
111'
Levadia ohromně ožila, takto celý zápas nehrála, vlastně od druhé vstřelené branky dominuje na hřišti. Stjarnanu už zbývalo zápas dohrát, nepovedlo se mu to a možná ho to bude stát postup.
108'
Žlutou kartu dostává Lepmec (FC Levadia Tallinn).
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+3'
První prodloužení skončilo.
105+3'
Další obrovská šance domácích. Ti jsou v laufu, v jakém celý zápas nebyli. Hlavička míří vedle branky.
105+2'
Stjarnan se žene do šance, ale byl obrán a s míčem hraje Levadia.
105'
Levadia právě vstřelila branku!
Penaltu proměnil kapitán DMITRIJ KRUGLOV. Namířil k levé tyči a do střední výšky, Bjornsson neměl šanci, penalta jednoznačně dobře kopnutá.
105'
Byla nařízena penalta.
104'
Centr zleva a zásah hostů rukou. Penalta!!
103'
Bjornsson musí znovu čarovat, míč je na kopačkách domácích a střela, jen do obránců, branka byla chvíli bez brankáře, Levadia toho nevyužila.
102'
Obrovská šance, centr zprava, který našel adresáta, ale zakončení nebylo přesné, byla to však těžká pozice.
102'
Dlouhý nákop Tallinských dpředu, málem to vyšlo, chyběl kousíček a domácí zakončovali.
101'
Faul hostů, rozehraje Levadia.
100'
Roh Levadie, krásně rotoval, ale v brance se nezastavil.
100'
Žlutou kartu dostává Moreno (FC Levadia Tallinn).
98'
Bjornsson předvádí kvalitní zákrok.
96'
J. Laxdal fauluje Ganda. Kruglov si bere míč a zahraje volný přímý kop.
94'
Hedinsson míjí branku.
93'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází D. Laxdal, přichází Baldvinsson.
92'
Lepmecův zákrok po střele Gudjonssona.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Roh pro Stjarnan. Exekutorem je Halldorsson.
90+4'
Faul na Sigurdssona od Kaljumaeho.
90+3'
Levadia zahraje volný přímý kop.
90+3'
Osipov se ocitá v ofsajdu.
90+3'
Hedinsson spáchal faul na soupeře.
90'
Sudí nastaví 6 minut.
89'
Tak jsem to zakřikl. Domácí přečíslili hosty, uháněli na branku 2 na 1 a z levého křídla přihrávka na střed a trknutí míče nohou ve skluzu do branky, Levadie dává na 2:1 a bude se prodlužovat, pokud nepadne ještě nějaká branka. Autorem branky je JEVGENIJ OSIPOV.
88'
Islandskému týmu se daří obrana.
87'
Další obrovská šance Levadie, dlouhý centr, prodloužení hlavičkou, odraz a hlavička mířící nad branku, škoda.
86'
Levadia už musí a musí rychle, jinak vypadne.
85'
Stjarnanští mají balón a opět natahují čas, jak to jde, domácím se nejde dostat do útoku. Sám je pod tlakem.
83'
Co teď?! Obrovská šance, míč ale dlouho padal a tak ho Tallinnští nemohli doklepnout do poloodkryté klece. Neproměněná šance.
82'
Už dvě minuty se domácí nemohou prosadit přes hustou defenzívu Stjarnanu.
80'
Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Nestěrov, přichází Marin.
80'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Ragnarsson, přichází B. Sigurdsson.
79'
Tallinští mohutně tlačí, ale je to málo, akce jsou nedotažené, finální fáze chybí, šance nejsou proměňovány.
77'
Vydělávejte na burze z domova. eToro – forex broker pro začátečníky.
Pěkná individuální akce, průchod, nápřah a střela domáích ze střední vzdálenosti, těsně za vápnem, ale míč letěl nakonec vedle, velká škoda pro Levadii, které už neúprosně běží čas.
76'
Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Peetson, přichází Moreno.
76'
Útočník Stjarnanu zastaven při pronikání přes posledního hráče domácích. Samozřejmě se vstáváním nepospíchá a tahá vteřinky.
75'
Žlutou kartu dostává Osipov (FC Levadia Tallinn).
74'
Islandský klub drží soupeře daleko od své branky.
73'
Levadii začíná téct do bot a výrazně zrychlila rozehru, zakládání útoků.
71'
Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Dudarev, přichází Jurgensson.
70'
Stjarnan už hrjae takticky, ví, že nemůže inkasovat a podle toho uzpůsobil taktiku.
68'
Žlutou kartu dostává Andrejev (FC Levadia Tallinn).
67'
V posledních minutách hře schází kvalita. je taková rozkouskovaná, kostrbatá.
66'
Stjarnan uháněl na bránu sám, jen za ním byl jediný obránce, pískán ovšem ofsajd.
65'
Lepmec vyskočil a vyboxoval míč směrem od brány, když se na něj snášel po rohu.
62'
Rohový kop ale domácí odvrátili.
62'
Stjarnan také po delší době na útočné polovině a co hlavně, vypracoval si obrovskou šanci a po ní ještě roh.
60'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Hafsteinsson, přichází Hedinsson.
59'
Bjornsson sbírá další míč letící jeho směrem.
58'
Opět hrozí Tallinnští, ale gól nikde. Musí být více efektivnější, jinak také mohou z předkola Evropské ligy vypadnout.
57'
Stjarnan se nyní tak tak ubránil, poslední přihrávka šla na hráče, jenž by měl odkrytou klec, jenže obránce islandského klubu tam byl první a míč odkopl.
56'
Levadia pálí ze střední vzdálensoti mimo. Velká škoda pro estonský mančaft.
55'
Nádhera!! Pěkně to domácí sehráli, rychle od nohy z první a kolmice dopředu, ale tam byl dříve brankář Bjornsson, který míč zpacifikoval.
53'
Pěkná šance Levadie, ta se dostala až do pokutového území soupeře, kde po rychlé sklepávačce pálila na branku hostů, míč však těsně minul bránu.
52'
Žlutou kartu dostává Hafsteinsson (UMF Stjarnan).
51'
Volný přímý kop zprava pro islandský celek. Balón skončil po hlavičce jednoho z hráčů hostů na tribuně za brankou.
50'
Stjarnan to nechce jen ukopat na remízu, je sympatické, že se snaží dominovat na míči.
49'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Josefsson, přichází Johannesson.
48'
Ve druhém poločase je to zatím spíš boj než fotbal. Agresivní souboje, dohrávání.
47'
Josefsson faulován, zůstal ležet na zemi.
47'
Stjarnan dobře zapresoval a vybojoval kulatý nesmysl. Z akce víc však nevytěžil.
46'
Domácí rozehráli na stopery.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01
.
Stjarnan zatím lepším týmem, vypracoval si nějaké šance, dobře a rychleji kombinuje, sice jako první prohrával, avšak pak dokázal srovnat. Levadia je v rozehře pomalá, kombinace jí vázne. Výsledek 1:1 by hrál do not islandskému týmu, udrží tento stav, nebo se Levadia vzchopí a vyřadí Stjarnan? Sledujte náš onlajn.
45+1'
45+1'
Bjornsson chytá dlouhý míč z poloviny hřiště. Byl to takový centr, který skryl v rukavicích.
45'
Tallinn příliš otálí s rozehrou a to je zatím zásadní rozdíl mezi domácími a hosty. Stjarnan dokáže rychle přejít do útoku, Levadia nikoliv.
44'
Po rohu hlavička, která těsně minula prostor mezi třemi tyčemi. Stjarnan udržel přijatelný výsledek.
44'
Volný přímý kop pro Levadii. Míč končí za brankou, bude to roh.
43'
Žlutou kartu dostává Rauschenberg (UMF Stjarnan).
42'
Kolmice domácích na hrot, ale pískán a máván ofsajd.
41'
Poměrně dobře kopnuté, ale nepřesně, míč přeletěl zeď a skončil těsně na břevnem.
40'
Dobrá pozice z přímého kopu a to bude zajímavé sledovat. Prosadí se hosté z přímáku?
39'
Co nyní Tallinnští? Nic, jejich akce skončila brzo. Těsně za polovinou hřiště.
38'
Nestěrov se prohnal po levé straně, pak ale o míč přišel, ve vápně byl atakován tělem a čistě a tak jeho akce skončila neslavně.
37'
Levadia otálí s rozehrou, je presována a neví si rady.
36'
Kombinace hostů nemá konce. Klub z Islandu je v tomto aspektu hry mnohem lepší, prozatím.
35'
Hosté odvrátili slibnou akci Levadie.
33'
Rohový kop Halldorssona, ale ničím nepřekvapil.
32'
Levadia na balónu, avšak nadějná situace se změnila v protiútok modrých, tedy Stjarnanu.
32'
A nyní si vyzkouší odkop i Lepmec na druhé straně.
31'
Bjornsson zakládá útok dlouhým odkopem.
30'
Tallinští se nadechovali ke gólu, centr byl však nepřesný a přetažený.
28'
Přispěchá Levadia s další brankou? Nebo se islandský tým nakopne k lepšímu výkonu a otočí vývoj skóre.
26'
Žlutou kartu dostává Morelli (FC Levadia Tallinn).
25'
Stjarnan vyrovnává a jeho odpověď netrvala dlouho. Akce se zrodila na levé straně, následovala střela na teč z levého křídla a gól se třepotá v síti. Účet utkání srovnán. Autorem branky je THORSTEINN RAGNARSSON.
25'
Islandský tým kombinuje na půlce, dostal se až do vápna.
24'
Bjornsson posouvá na stopera, špatně, ale jeho chybu naštěstí pro něj přikryl faul domácích. Jinak by bylo hodně zle.
23'
Dlouhý míč na útočníka hostů. Balón skotačí za autovou čarou.
22'
Stjarnan vládne s míčem, stále ho má na kopačkách, gól však stále visí ve vzduchu.
20'
Morelli navádí míč z levé strany do středu, přihrává Nestěrovovi, akce ale končí na obráncích hostujícího týmu.
18'
Neurovnaná část hry, míč často mění majitele.
17'
Ano, tak jsem to přivolal. Levadia se prosazuje po rohovém kopu hlavičkou těsně před malým vápnem k pravé tyči Bjornssona. Autorem branky je JEVGENIJ OSIPOV.
16'
Tallinnští si zase vyzkouší rohový kop. Skončí to tentokráte lépe?
14'
Tallinnští kopou roh a je z toho nepřehledná situace před brankářem BJornssonem. Gól to však není!! Míč se poodrážel, ale za brankovou čarou neskončil.
13'
Levadia se otrkala a teď vyráží přímočaře do útoku. Je z toho alespoň autové vhazování ze zajímavé pozice..
12'
Stoper Stjarnanu odhlavičkoval míč do autu, s míčem hrají domácí.
11'
Islandský celek opět aktivnější, o míč se střídá několik hráčů hostů.
10'
Brankář Stjarnanu se ocitl na zemi v nepříjemné pozici po jednom ze soubojů. Přivoláni jsou lékaři na pokyn sudího.
8'
J. Laxdal vhazuje a míč pokračuje po ose až do vápna, odtamtud ho však domácí odkopávají.
7'
Kruglov chtěl zleva procpat míč do pokutového území, záměr se nezdařil.
6'
Stjarnan si pohlídal akci soupeře a nenechal ho projít do nebezpečných pozic.
6'
Lepmec je napadán, nemá komu přihrát a musí zahrát do autu.
5'
Volný přímý kop pro Stjarnan. Krásně načechraný, zatočený, ale hlavička jde vedle.
4'
Estonský mančaft se snaží rozehrát, ale tento aspekt hry mu zatím příliš nejde.
3'
Levadia v problémech na vlastní polovině při rozehře.
3'
Pískán faul domácím před pokutovým územím Stjarnanu.
1'
Levadia zahrozila protiútokem, ale hosté se ubránili.
1'
Islandský tým jako první na útočné polovině, zkouší to po levé straně, vybojoval autové vhazování.
1'
Stjarnan rozehrál.
1'

FC Levadia Tallinn: Lepmec – Kruglov (C), Osipov, Podholjuzin, Dudarev – Kaljumae, Peetson – Nestěrov, Morelli, Gando Biala – Andrejev
Náhradníci: Kotěnko – Jurgenson, Kumlov, Krutogolov, Lipp, Marin, Moreno

UMF Stjarnan: Bjornsson – Jósefsson, Rauschenberg (C), Gudjónsson, J. Laxdal – Aegisson, D. Laxdal, Hauksson – Halldorsson, Ragnarsson, Hafsteinsson
Náhradníci: SIgurjonsson – Baldvinsson, Fodilsson, Hedinsson, Johannesson, Runarsson, B. Sigurdsson

Stjarnan – 12 odehraných zápasů, 19 bodů, 4. místo v lize, skóre 19:16

Levadia Tallinn – 19 odehraných duelů, 44 bodů, 2. místo v v lize, ztráta 5 bodů na vedoucí tým ligy, skóre 61:15
Sestavy z posledního duelu

UMF Stjarnan: Bjornsson – Jósefsson (46. Jóhannesson), Rauschenberg (C), Gudjónsson, J. Laxdal – Hauksson, D. Laxdal, Aegisson (62. Hédinsson) – Halldorsson, Hafsteinsson (90+1. Sigurdsson), Ragnarsson
Náhradníci: Sigurjónsson – Rúnarsson, B. Sigurdsson, Gribenco, Jóhannesson, Fodilsson, Hédinsson

FC Levadia Tallinn: Lepmec – Jurgenson, Podholjuzin, Osipov, Kruglov (C) (72. Dudarev) – Peetson (79. Marin), Kaljumae, Morelli – Gando, Andrejev, Roosnupp (40. Nesterov)
Náhradníci: Kotenko – Lipp, Nesterov, Moreno Serna, Dudarev, Marin, Oigus
Minulý zápas

Utkání ovládl islandský tým, který v zápase vedl už 2:0 po 2 gólech T. Ragnarssona. Na 1:2 z pohledu Tallinnu snížil Andrejev. Pro estonský tým hovoří vstřelený gól z cizího hřiště, pro islandský mančaft zase to, že mu stačí venku uhrát remíza. Tuto odvetu bude zajímavé sledovat, nic není rozhodnutého a postoupit můžou oba celky.

- rok 2018: 2. místo v lize
Hezký den s fotbalem, máme červenec a evropské poháry píší své další příběhy, započala nová sezona. Já vám přiblížím duel estonské Levadie Tallinn, která na svém hřišti přivítá norský Stjarna. Utkání začíná v 18 hodin, přeji příjemné čtení.