Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  RoPS Rovaniemi : Aberdeen - 18. července 2019   18:00

RoPS Rovaniemi
2' Kada
1:2
(1:1)
Aberdeen
Aberdeen
27' Cosgrove   • 90+4' Ferguson
Reguero (C) – Hyvärinen, Katz, Sissoko, Taiwo – Sihvonen, Muinonen (81. Jäntti) – Kada, Lingman, Agnaldo (68. Rahimi) – Kokko (66. Jokelainen)
Šiškovski – Jäntti, Ölander, Rahimi, Llamas Pardo, Tamminen, Jokelainen
Öztürk – Uyarcan, Bilir (všichni Turecko)
Keskuskentta (Rovaniemi)
Aberdeen
Lewis (C) – Logan, Taylor, McKenna, Considine – Hedges, Campbell, Ferguson – Gallagher, Cosgrove (66. Main), McGinn (87. Wright)
Černý – Main, May, McLennan, Virtanen, Wilson, Wright

Favorizovaný Aberdeen zvládl dvojutkání shodnými výhrami 2:1 a ve 2. předkole Evropské ligy se postaví gruzínskému FC Čichura Sačchere.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 13:12.
90+4'
90+4'
Aberdeen právě vstřelil branku!
Veškerým obavám učinil přítrž LEWIS FERGUSON! Při brejku vběhl do otevřených vrátek obrany a napodruhé z úhlu překonal Reguera, čímž připnul pojistku na postup Aberdeenu do 2. předkola Evropské ligy.
90+2'
Aberdeenští fotbalisté už nakopávají míče daleko dopředu a všelijak se snaží zdržovat hru. Tato taktika se pro závěrečné vteřiny zdá být tou nejlepší.
90+1'
Rovaniemi rozehraje na svém území nepřímý kop poté, co na začátku nastavení zůstal v ofsajdu Main.
90'
Aberdeen bude bránit remízu ještě čtyři minuty.
88'
Žlutou kartu obdržel Shaleum Logan (Aberdeen)
87'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Niall McGinn, přichází Scott Wright.
85'
Domácí tým přikládá pod kotlem! Snahu dovést zápas do prodloužení projevil Kada. Na levé straně čáry ohraničující šestnáctku zasekl míč, aby ho obratem poslal k bližší tyči. Lewis by v případě přesné střely pravděpodobně zasáhl, ale stejně to byla dobrá šance!
84'
McGinn (Aberdeen) si nepohlídal ofsajdovou linii.
82'
V obrovské šanci se po geniální přihrávce objevil Rahimi (Rovaniemi)! Vyběhnuvšího Lewise však z bezprostřední blízkosti neprostřelil.
81'
Třetí střídání v týmu RoPS Rovaniemi: ze hřiště odchází Eetu Muinonen, přichází Tommi Jäntti.
79'
Na druhé straně zase pálil slepými Campbell (Aberdeen). A čas se začíná rychle krátit.
77'
Domácím se nedá upřít snaha. Zvrátit nepříznivý osud zápasu chtěl Jokelainen, jeho dělovka z hranice pokutového území se ovšem neujala.
75'
A je tady druhý provinilec. Za zastavení slibně se rozvíjející akce podražením Taiwa uviděl žlutou kartičku Dean Campbell (Aberdeen).
75'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
74'
Po odvráceném centru zakončoval Considine (Aberdeen). Z hlubokého záklonu, takže balon proletěl vysoko nad břevnem.
73'
Nebude to však mít vůbec jednoduché. Jeho soupeře z Aberdeenu má navíc k dispozici další roh.
71'
Na to, aby gólem na 2:1 dovedl zápas do prodloužení, mu zbývá ještě dvacet minut.
70'
Dobrá práce. Domácí tým se v krátkém časovém sledu ubránil hned dvěma rohovým kopům.
68'
Střídání v týmu RoPS Rovaniemi: ze hřiště odchází Agnaldo, přichází Youness Rahimi.
66'
Střídání v týmu RoPS Rovaniemi: ze hřiště odchází Aleksandr Kokko, přichází Niklas Jokelainen.
66'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Sam Cosgrove, přichází Curtis Main.
65'
Poslední tři minuty hra probíhala uprostřed hřiště. Oživit by ji měla připravená střídání.
62'
Kokko (Rovaniemi ) při pokusu vrátit svému celku vedení neměl přesně seřízenou mušku.
60'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
59'
Cosgrove mohl rozjásat hostující fanoušky podruhé! Na zadní tyči si naběhl na parádní centr, ale brankovou konstrukci těsně minul.
58'
K ní se postavil Ferguson (Aberdeen), ale zeď postavenou brankářem nedokázal prostřelit.
57'
Znovu se domácí gólman bude muset soustředit, protože soupeř se chystá rozehrát standardku.
55'
To však nepřekazilo Taylorův záměr vystřelit. Na ránu z dálky Reguero (Rovaniemi) dobře viděl, takže neměl žádný problém ji polapit.
54'
Ve hře obou týmů se objevují nepřesnosti.
52'
Hedges (Aberdeen) při výskoku na vysoký McGinnův centr spáchal útočný faul.
51'
Dále pak pokračovat Hedges (Aberdeen). Na pravé straně hřiště podstoupil rychlostní souboj, ze kterého si odnesl rozehrávku rohového kopu.
50'
Odpočinek jim dopřál Campbell (Aberdeen), když zavezl míč ke středovému kruhu.
48'
A další provinění proti ofsajdovému pravidlu. Respektovat ho odmítl Gallagher (Aberdeen). Asistenti mají na startu druhé půle nečekaně moc práce.
47'
Hráči v ofsajdu na obou stranách. Nejprve Cosgrove (Aberdeen), po něm Kokko (Rovaniemi).
46'
Druhá půle odstartovala v sestavách beze změn.
46'
Hráči se vrátili na hřiště.
Podceňované Rovaniemi vstoupilo do zápasu nebojácně, když hned ve druhé minutě vedlo. Aberdeen měl ale více ze hry a díky penaltě dokázal srovnat krok. Skotský celek má navíc nahráno z prvního duelu, takže i remíza by mu k postupu do druhého předkola Evropské ligy stačila.
Držení míče: 40% : 60%.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 0:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:8.
45+1'
45'
Turecký sudí Öztürk nastavil jedinou minutku.
43'
Kokko (Rovaniemi) uvízl v ofsajdu. A to hned dvakrát během pouhé minuty. Měl by mu někdo připomenout, že toto pravidlo platí i v nové sezoně.
41'
Reguero (Rovaniemi) si připsal úspěšný zákrok, když zneškodnil hlavou zakončujícího Campbella.
39'
Ofsajd a v něm Agnaldo (Rovaniemi).
38'
Jeho spoluhráč Cosgrove (Aberdeen) pak projevil snahu dokonat obrat. A málem mu to vyšlo! Hlavičkový pokus se mihnul kolem tyčky.
36'
Přetažený míč totiž skončil až v zámezí. Odtamtud ho zpátky do hry uvedl Considine (Aberdeen).
35'
Muinonenova exekuce nařízené standardky uvnitř aberdeenského vápna žádnou paseku nenadělala.
34'
Ale hned z dalšího útoku získalo Rovaniemi roh.
32'
Aberdeenská defenziva spolehlivě odvrátila nízký centr směřující do předbrankového prostoru.
30'
Známe jméno prvního hříšníka. Aleksandr Kokko (Rovaniemi) nešetrně povalil na zem McKennu.
30'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
27'
Je vyrovnáno! Ferguson vybojoval penaltu, kterou proměnil SAM COSGROVE. A to i přesto, že Reguero směr jeho střely odhadl.
24'
A měl proč. Aberdeen totiž zahrával hned dva rohové kopy. Pozornou defenzivu ale nepřelstil.
22'
Dlouhý nákop se vrátil zpátky na území domácího celku, ten v tuto chvíli usilovně brání.
20'
Rovaniemi už raději uklidňuje hru.
18'
Ferguson (Aberdeen) měl na hlavě vyrovnání! Naskočil na křižný centr a zamířil k pravé tyči. K rozpoutání oslav mu scházelo půl metru!
17'
Že ji našel, si myslel Muinonen ale nebylo tomu tak. Hosté díky tomu mohli zavelet k brejku.
16'
Na vlastní polovině kombinující tým Rovaniemi trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
15'
13'
Hedges (Aberdeen) posílal míč přímo do šestnáctky, po odrazu ho musel Reguero vyboxovat.
12'
Při další aberdeenské akci vypálil Ferguson, po teči obránce se znovu bude kopat od praporku.
10'
Na centr s něj si naskočil Taylor (Aberdeen), ale svůj pokus mezi tři tyče nenasměroval.
9'
Souboje o míč tam vyhráli hosté. Akce založená na pravém křídle jim dává možnost rozehrát roh.
7'
Posléze se hra přesunula doprostřed hřiště.
6'
A tak znovu zaútočili domácí. Škoda pro ně, že Lingman svého soupeře nebyl schopen obejít.
4'
Aberdeen se ze studené sprchy snaží vzpamatovat, kombinační souhra mu však vázne.
2'
RoPS Rovaniemi právě vstřelilo branku!
Tak tohle je snový začátek pro tolik podceňované Rovaniemi! TARIK KADA napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho tečovaná rána skončila až za zády překvapeného Lewise.
1'
Balon rozpohyboval tým Aberdeen.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště. Domácí v modrých a hosté v červených dresech. V severofinském Rovaniemi je vše připraveno k výkopu.
Zápas má i českou stopu. Joemu Lewisovi, brankářské jedničce Aberdeenu, bude krýt záda odchovanec olomoucké Sigmy Tomáš Černý.

RoPS Rovaniemi: Reguero (C) – Hyvärinen, Katz, Sissoko, Taiwo – Sihvonen, Muinonen – Kada, Lingman, Agnaldo – Kokko.
Náhradníci: Šiškovski – Jäntti, Ölander, Rahimi, Llamas Pardo, Tamminen, Jokelainen.

Aberdeen FC: Lewis (C) – Logan, Taylor, McKenna, Considine – Hedges, Campbell, Ferguson – Gallagher, Cosgrove, McGinn.
Náhradníci: Černý – Main, May, McLennan, Virtanen, Wilson, Wright.

Rozhodčí: Öztürk – Uyarcan, Bilir (všichni Turecko).
Vítěz tohoto dvojutkání se v dalším předkole postaví gruzínskému soupeři FC Čichura Sačchere.
První zápas

Zápasové otěže držel pevně ve svých rukou Aberdeen. Favorizovaný skotský tým vedl krátce po přestávce už o dva góly a k nim přidal nespočet dalších šancí. Vše tedy nasvědčovalo jeho hladkému vítězství.

Jenže tolik podceňované Rovaniemi v poslední nastavené minutě z ničeho nic snížilo, což mu do domácí odvety dává určitou míru naděje. Pořád je však považován za výrazného outsidera.

Aberdeen – Rovaniemi 2:1 (1:0)
Branky:
36. McGinn, 48. Cosgrove – 90+3. Jäntti.
ŽK: Cosgrove – Llamas Pardo, Katz, Sissoko.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 14:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:10.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrtek a zároveň vás vítám u sledování textové on-line reportáže z odvetného utkání 1. předkola EL mezi Rovaniemi a Aberdeenem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.