Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Salihorsk : Esbjerg - 25. července 2019   19:00

Salihorsk
Salihorsk
5' Bakaj  • 55' Rybak
2:0
(1:0)
Esbjerg
Esbjerg
Salihorsk
Klimovič (C) – Matvejčik (52. Burko), Rybak, Sačivko, Antić – Kovalev, Szöke, Ebong, Tatarkov (46. Balanovič) – Bakaj, Gromjko (87. Januš).
Česnovskij – Balanovič, Burko, Chadarkevič, Chvaščinskij, Visnakovs, Januš.
Mete Kalkavan – Esat Sancaktar, Kerem Ersoy (všichni TUR)
Stroitel, Soligorsk
Esbjerg
Højbjerg – Anyembe, Tranberg, Halsti (C) (68. Kristensen), Lauridsen – Brink, Parunašvili, Kauko (46. Sorensen) – Egelund, Petre, Soiri (68. Austin).
Rosenorn – Austin, Brinch, Kristensen, Rojkjaer, Sorensen, Jakovenko.

S konstatováním, že Šachtěr Salihorsk zapisuje důležité vítězství, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
V Bělorusku propukla radost, jelikož Šachtěr se dočkal cenného vítězství! Domácí tým navázal na výkon z druhého poločasu a rychle přidal druhý gól, po kterém se zatáhl do obrany. Esbjerg byl sice často na polovině soupeře, ovšem nefungovala mu předfinální část. Dánský celek bude mít co dělat, v odvetném střetnutí.
90+4'
90+4'
Dánské mužstvo si vybojovalo ještě faul u pravé lajny. Následně mířil centr do šestnáctky, ovšem byl znovu odvrácen.
90+2'
Esbjerg rozehrával rohový kop, který se kroutil přímo do branky. Domácí brankář se musel rychle vracet k zadní tyči, aby balon vyrazil mimo prostor tří tyčí.
90+1'
Hlavní rozhodčí ještě nastavuje tři minuty.
90+1'
Na druhé straně se prezentoval střeleckým pokusem zpoza vápna Kristensen. Ovšem Klimovič byl dobře postaven a pokus v klidu zlikvidoval.
90'
Po zisku míče zakončil Balanovič, jenž se nacházel ještě za šestnáctkou. Jeho zakončení bylo nepřesné a slabé, a tak proletělo jen vedle branky.
89'
Fanoušci domácího celku již oslavují a není se co divit. Vždyť Šachtěr Salihorskhraje na soupeřově polovině a snaží se přidat třetí zásah.
87'
Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Gromjko, přichází Januš.
86'
Hráči dánského mužstva jsou sice u balonu, ovšem stále se nacházejí daleko od soupeřovy branky. Ovšem po chvíli vybojoval faul střídající Kristensen.
84'
Esbjerg fB bude rozehrávat další standardní situaci, jenže předtím hlavní sudí ještě hru přerušuje. Po chvíli letěl centr opět do šestnáctky, ale opět nepřišlo zakončení.
83'
Už to vypadalo, že hostující celek půjde do protiútoku. Ovšem skvěle se vrátil Szöke, který ve skluzu zasáhl míč, jenž mířil mimo hrací plochu.
82'
Centr z volného kopu poslal do vápna Bakaj, který ale našel jen prvního bránícího hráče, jenž se nacházel v pokutovém území.
82'
Hráči ve žlutých dresech mohou hrát v klidu, jelikož se míč nachází na dánské polovině. Navíc Šachtěr si vynutil faul u postranní čáry.
80'
Míč proti noze dostal na hranici vápna Lauridsen, jehož pokus byl zablokován. Hra se rychle otočila a za obranu mířil Kovalev, jenž míč nezpracoval.
79'
Dánský celek se dál snaží něco vymyslet, ovšem další centr z pravé strany byl odvrácen už na první tyči.
78'
Utkání míří do koncovky! K volnému kopu se postavil Kristensen, jenž centrem hledal spoluhráče, který na balon jen těsně nedosáhl, a tak zakročil v pohodě domácí brankář.
76'
Domácí hráč už došel za postranní čáru, a tak se může pokračovat ve hře. Zároveň Salihorsk chystá poslední střídání v dnešním střetnutí.
75'
Chvíli se hrát nebude, jelikož na zeleném pažitu zůstal sedět Szöke. Hlavní rozhodčí přerušuje hru a pouští na trávník lékařskou pomoc.
72'
Tohle Kristensen vypustil, i když je na hrací ploše pár minut. Balon mířil na levou stranu, ale hostující hráč jen vyklusával.
71'
Proti dvou soupeřům běžel Petre, jenž vystřelil z pravé strany šestnáctky. Ovšem pokus vyrazil před sebe Klimovič. Esbjerg se mohl dočkat dorážky, ta by ale zablokována.
71'
Další střelecký pokus hostujícího mužstva šlo jen nad branku. Esbjergu se nedaří mířit do prostoru tří tyčí.
70'
Hráči dánského celku jdou za vstřelenou brankou, minimálně snahu mají. Ovšem zatím se jim nepodařilo pokořit brankáře Klimoviče.
68'
Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Halsti, přichází Kristensen.
Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Soiri, přichází Austin.
67'
Szöke přihrál na střed hrací plochy, kde se nacházel Balanovi. Domácí hráč se blížil k vápnu, ale celou situaci pokazil střelou nad branku.
66'
Esbjerg rozehrával další rohový kop, který byl přizvednutý na hranic vápna. Z této pozice sice přišlo zakončení, ale obrana ho znovu zastavila.
65'
Další akce hostujícího týmu je zastavena, a tak uvidíme jen odkopu od branky, kterou hájí Klimovič.
62'
Žlutou kartu dostává Mark Brink (Esbjerg fB), který ve vzduchu trefil rukou soupeře do obličeje.
62'
Běloruské mužstvo se nikam nepožene, jelikož s dvoubrankovým vedením je spokojeno. Šachtěr si raději počká na rychlé protiútoky.
60'
Tentokrát letěl centr do domácího vápna z druhé strany. Jenže také nyní byl nepřesný, Esbjergu zatím nefunguje předfinální část útočné akce.
59'
Esbjerg se opět nachází na útočné polovině a hledá cestu do šestnáctky. Centr z pravé strany tam sice mířil, ale zakončení opět nepřišlo.
58'
Hostující kapitán pořádně zavařil svému brankáři, jenž musel mířil velmi rychle z branky. Nakonec byl Højbjerg dříve u míče než Bakaj.
57'
Hostující mužstvo potřebuje v Bělorusku vsítit alespoň branku, jinak ho doma čeká těžká šichta.
55'
Salihorsk právě vstřelil branku!
Tak to je pro hostující celek velká rána! Na centr od rohového praporku si na první tyči naskočil PAVEL RYBAK, jehož hlavička letěla přesně pod břevno. Højbjerg se sice stihl přesunout, ale už nezareagoval.
54'
Esbjerg rozehrával rohový kop a k hlavičce se dostal Halsti. Jeho hlavička šla jen do vzduchu a ještě vedle, a tak Klimovič pro míč vyběhl. Domácí brankář otočil hru, ale Bakaj nezamířil přesně.
53'
Hostující mužstvo je stále více na balonu, ale zatím se do šancí nedostává. Nic na tom nezměnil ani další centr z pravé strany.
52'
Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Matvejčik, přichází Burko.
51'
Centr zprava byl přizvednut do druhé vlny, kde se k balonu probojoval Lauridsen. Ovšem hostující hráč se pak nechal od míče odstavit, a tak nezakončil.
50'
Na druhé straně si na levou stranu seběhl Petre, jehož centr mířil jen k soupeři. Domácí celek se tak znovu snadno osvobodil.
49'
Aktivní Bakaj se pokusil přihrát na střed pokutového území, ovšem míč z jeho kopačky byl nepřesný a skončil na území nikoho.
48'
Domácí mužstvo rozehrávalo další rohový kop a znovu ohrozilo branku. Ovšem pokus hlavou zamířil jen vedle pravé tyče.
47'
Po vystřídání už hlavní rozhodčí zahájil druhý poločas a do šance se hnali domácí! Kovalev si pustil míč mezi nohama, čímž oklamal soupeře. Následně přihrál na malé vápno, odkud branku překopl Bakaj.
46'
Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Tatarkov, přichází Balanovič.
Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Kauko, přichází Sorensen.
46'
Už v páté minutě jsme viděli jedinou branku, kterou zaznamenal Elis Bakaj. Domácí hráč procedil míč pod zdí až do branky a poslal běloruský celek do průběžného vedení. Esbjerg se ale rychle oklepal a vytvořil si několik šancí, ovšem ty zůstaly neproměněné. Po úvodní pětačtyřiceti minutovce jsou spokojenější hráči Šachtěru.
45+1'
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se bude hrát ještě minuta navíc.
45'
Esbjerg fB se bude ještě snažit ohrozit branku. Ovšem po chvíli přišla na útočné polovině nepřesná přihrávka. Jenže ani domácí tentokrát nic nevymysleli.
44'
Běloruské mužstvo dostalo možnost dalšího rohového kopu. Centr mířil na zadní tyč, kde si poradil jeden z bránících hráčů.
43'
Salihorsk vymyslel dlouhý pas po levé straně, který byl obranou zneškodněn. Domácí budou vhazovat a navíc sklidili potlesk z tribun.
42'
Hostující tým se opět nachází v kombinaci na útočné polovině. Jenže běloruský soupeř jej znovu vyhnal za půlící čáru.
41'
Esbjerg se u postranní čáry dopustil faulu, a tak se k volnému kopu postavil autor jediného gólu. Jeho centr byl odvrácen a následný pokus Matvejčika byl zase nepřesný.
40'
Dánské mužstvo se hnalo do akce po levé straně, ovšem Matvejčik si výborně pokryl míč a vynutil si soupeřův faul.
39'
Úvodní poločas se blíží ke svému konci a zatím je spokojenější domácí celek, který je stále ve vedení.
38'
Domácí mužstvo velmi dobře napadá soupeře s balonem. Tentokrát situaci zvládl s pomocí dánského soupeře, jenž se nacházel v ofsajdu.
37'
Šachtěr byl opět v kombinaci, kterou pokazil nepřesnou přihrávkou Tatarkov. Esbjerg začne další akci od vlastního brankáře.
35'
Šmankote, to snad ani není pravda! Egelund se vydal do vápna z pravé strany a podél brankáře přihrával na zadní tyč, kde se nacházel Soiri. Hostující útočník přihrávku asi nečekal, protože na přihrávku reagoval pozdě. Esbjerg byl blízko zaslouženého vyrovnání.
33'
Domácí celek to měl velmi dobře rozehrané, ale centr do šestnáctky se nevydařil. Ovšem běloruské mužstvo dál zůstává u balonu a kombinuje na útočné polovině.
32'
Dánský tým přebírá otěže zápasu a najednou je aktivnější. Centr z levé strany mířil za Petrea, který přesto v krkolomné pozici zakončil. Ovšem slabý pokus letěl jen vedle levé tyče.
31'
Z rozehrání volného kopu se postavil Lauridsen, jenž nasměřoval míč do zdi, která míč přizvedla na rohový kop. Po centru od praporku Esbjerg nezakončil.
30'
Žlutou kartu dostává Nikita Tatarkov (FK Šachtěr Salihorsk), jenž těsně před vápnem zastavil pronikajícího soupeře.
29'
Do pokutového území nabral směr Kauko, jenž oklamal hned dva soupeře. Ovšem nepodařilo se mu zakončení, které letělo jen vedle branky.
28'
Dánské mužstvo nikam nespěchá, což potvrzuje také brankář Højbjerg. Ten se dlouhou dobu rozhodoval, komu balon dál předá.
27'
Rohový kop se také rozehrával na druhé straně, kde se Bělorusové dožadovali pokutového kopu. Je pravdou, že Parunašvili zahrál rukou, ale rozhodčí byl blízko a rychle rozpažil.
26'
Anyembe se rozeběhl na pravé straně a vybojoval další roh! Míč pak zamířil za šestnáctku, kde byl Lauridsen. Jeho centr pak zamířil za obranu, kam si naběhl Petre, jehož hlavička byla nepřesná.
24'
Jenže ani po rohovém kopu se hostující mužstvo nedočká zakončení mezi tři tyče. Hra se naopak otočila na druhou stranu.
23'
K přímému kopu se odhodlal Petre, jenž se pokusil o střelu na brankářovu stranu. Ovšem hostující hráč trefil krajního hráče ve zdi a získal jen roh.
22'
Dánské mužstvo se pokusilo o vysunutí útočníka, jenže obrana si celou situaci pohlídala. Jenže Esbjerg získal míč rychle zpátky a vynutil si přímý kop z nadějné pozice.
21'
Kombinace domácího mužstva dále trvá, ovšem hráči ve žlutých dresech se nikam neženou. Po chvíli přišla přihrávka do strany, ovšem Antić se nacházel v ofsajdu.
20'
Domácí Salihorsk začal další akci až u brankáře, který posunul míč doprava. Ovšem bránící hráči byli důslední a míč získali.
19'
Fanoušci domácího celku se baví fotbalem a mají důvod k radosti. Ovšem tentokrát jsou na míči dánští soupeři.
17'
Šachtěr se opět nacházel v kombinaci, ale další velkou šanci zahodil! Na střed hrací plochy si naběhl Tatarkov, jehož pokus z hranice šestnáctky zamířil jen těsně vedle pravé tyče.
16'
Domácí tým je zatím lepším celek na zeleném pažitu. Ovšem tentokrát se kolem soupeře neprosmýkl Kovalev.
15'
Na levé straně se rozeběhl Antić, který by měl dost času k centru. Ovšem přihrávka byla nepřesná, a tak se bude jen kopat od brány.
14'
Už to vypadalo, že se domácí celek požene do otevřené obrany. Ovšem Ebong byl takticky poslán na zelený pažit.
13'
Žlutou kartu dostává Sergej Matvejčik (FK Šachtěr Salihorsk), který šel do skluzu, v němž trefil soupeře.
12'
Další kombinace hostujícího celku začal až u brankáře, jenž odkopem našel spoluhráče na útočné polovině.
10'
Dánské mužstvo se znovu odhodlalo k centru z levé strany, jenže domácí obrana byla opět pozorná.
9'
Hráči v bílomodrých dresech kombinovali na útočné polovině, ovšem soupeř je napadáním vytlačil až za půlící čáru.
8'
Centr z volného kopu mířil na hranici malého vápna, kam si vyběhl Klimovič. Domácí kapitán se k balonu dostal jako první a míč vyboxoval do bezpečí.
7'
Dánský celek se okamžitě snaží usadit na útočné polovině, ovšem vybojoval pouze faul. Přímý kop bude tak rozehrávat také Esbjerg.
5'
K rozehrání přímého kopu se postavil dám faulovaný hráč, který situaci vyřešil na jedničku! ELIS BAKAJ zkusil překvapit hráče ve zdi, což se mu podařilo. Bránící soupeři totiž vyskočili a míč pod nimi zamířil až do levého spodního rohu brány.
4'
Salihorsk bude rozehrávat přímý kop z hranice velkého vápna! Parunašvili dal do souboje hodně síly, čímž povalil soupeře.
4'
Přihrávku na střed hrací plochy dostal Ebong, který už mohl střílet. Ovšem celou situaci si rozmyslel a předvedl jen přihrávku zpátky.
3'
U postranní čáry zůstal ležet domácí Gromjko, a tak hlavní rozhodčí hru raději přerušil.
2'
FK Šachtěr Salihorsk nastoupil do dnešního střetnutí ve žlutých dresech, naopak Esbjerg fB oblékl bílomodrou sadu.
1'
Turecký rozhodčí pan Mete Kalkavan zahájil dnešní utkání, jako první se balonu chopili domácí. Jejich nákop na pravou stranu byl odvrácen.
1'

FK Šachtěr Salihorsk: Klimovič (C) – Matvejčik, Rybak, Sačivko, Sntić – Kovalev, Szöke, Ebong, Tatarkov – Bakaj, Gromjko.
Náhradníci: Česnovskij – Balanovič, Burko, Chadarkevič, Chvaščinskij, Visnakovs, Januš.

Esbjerg fB: Højbjerg – Anyembe, Tranberg, Halsti (C), Lauridsen – Brink, Parunašvili, Kauko – Egelund, Petre, Soiri.
Náhradníci: Rosenorn – Austin, Brinch, Kristensen, Rojkjaer, Sorensen, Jakovenko.

Rozhodčí: Mete Kalkavan – Esat Sancaktar, Kerem Ersoy (všichni TUR).
Pojďme si představit dnešní soupeře. Běloruská nejvyšší soutěž už má odehraných čtrnáct kol a Salihorsku zatím patří třetí příčka. Domácí celek v lize získal jednatřicet bodů, lepší už je pouze BATE a Brest. Šachtěr již musel odehrát první předkolo, v němž Hibernians. Naopak dánská Superliga má za sebou pouze dvě kola, v nichž se Esbjergu moc nedařilo. Hostující celek získal pouze jediný bod a krčí se až na dvanáctém místě. Dánské mužstvo si tak odbude letošní premiéru v evropských pohárech.

Pokud budeme hledat favorita, měl by jím být spíše dánský klub. Ovšem spíše se očekává vyrovnaná partie, čemuž napovídá i současné rozpoložení obou mužstev.
Vítám všechny fotbalové nadšence u druhého předkola o Evropskou ligu. V dnešním střetnutí se představí FK Šachtěr Salihorsk a Esbjerg fB.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.