Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Stockholm : Celtic - 29. srpna 2019   19:00

Stockholm
Stockholm
33' Larsson
1:4
(1:2)
Celtic
Celtic
16' Forrest   • 34' Linner (vl.)  • 87' Jullien   • 90+3' Morgan
Stockholm
Linner – Granli, Karlsson, Mets – Lundstrom (79. Rashidi), Larsson (C), Adu, Bahoui (62. Hussein), Jonsson Saletros – Obasi Ogbuke, Sigthorsson (62. Goitom)
Janoševič – Dimitriadis, Elyounoussi, Goitom, Hussein, Lindkvist, Rashidi
Dabanovič – Djukič, Todorovič
Solna Arena
28 410 diváků
Celtic
Gordon – Ajer (15. Ralston), Bitton, Jullien, Bolingoli-Mbombo – Brown, McGregor, Christie, johnston (70. Morgan), Forrest – Edouard (76. Bayo)
Hazard – Bayo, Griffiths, Hayes, Morgan, Nitcham, Ralston

Skončilo nám utkání poslední předkolo Evropské ligy mezi týmy AIK Stockholm a Celtic FC. Domácí celek šel do tohoto utkání s dvougólovým deficitem a bylo to znát po celý zápas. Domácí celek byl po většinu zápasu aktivnější, ale hostující Celtic jim udělal lekci z produktivity, když dokázal vsítit 4 branky. Nejlepší fotbalový celek ze Skotka si tak pohodlně došel pro postup a uvidíme jej ve skupinové fázi Evropské ligy.

Ode mne je to vše, přeji krásný zbytek dne, popřípadě týdne!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:7.
90+4'
90+3'
Celtic právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok Celticu byl zakončen LEWISEM MORGANEM, kterému přistál na hlavě přesný centr z kopačky Jamese Forresta. 1:4
90+3'
Celtic upaluje dopředu.
90+1'
Do útoku mířili domácí, ale o míč přišli a nyní jsou na tahu hosté.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
89'
Míč je v držení domácích, ale utkání už se víceméně dohrává.
87'
Celtic zaúřadoval po rohovém kopu, kdy přišel do pokutového území přízemní centr, který do sítě usměrnil CHRISTOPHER JULLIEN. 1:3
86'
Míč má na svých kopačkách domácí Celtic, který pomalu, ale jistě kráčí za postupem.
84'
U míče domácí, ale pouze na vlastní polovině.
82'
Přes nevole domácích fanoušků byl domácím odpískán útočný faul.
81'
Domácí fotbalisté kombinují na polovině svého soupeře. Zatím se však nemohou prokombinovat až k bráně.
79'
Střídání v týmu AIK Stockholm. Odchází Robert Lundstrom, přichází Heradi Rashidi.
76'
Střídání v týmu Celtic FC. Odchází Odsonne Edouard, přichází Vakoun Bayo.
74'
Až po prodlevě rozhodčí přerušil hru a přivolává ošetření.
74'
Na hřišti zůstává ležet hostující útočník. Hraje však dále, rozhodčí nepřerušuje.
72'
Celtic je nyní nastěhován na polovině soupeře.
71'
Žlutou kartu vidí Odsonne Edouard.
70'
Střídání v týmu Celtic FC. Odchází Michael Johnston, přichází Lewis Morgan.
68'
Po ofsajdu domácích se k míči dostanou po delší době hosté.
66'
Přesný centr Larssona nalezl Obasi Ogbukeho, který však minul zařízení.
65'
Centr Saletrose byl zablokován, ale domácí zůstali u míče a kombinují.
62'
Střídání v týmu AIK Stockholm. Odchází Nabil Bahoui, přichází Bilal Hussein.
62'
Střídání v týmu AIK Stockholm. Odchází Kolbeinn Sigthorsson, přichází Henok Goitom.
60'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden tým není schopen se dostat ke kloudnější akci.
57'
Po zásahu gólmana domácích budeme svědky rohového kopu hostí.
56'
Domácí kombinují na vlastní polovině.
54'
Domácí měli nyní kliku, že Edouard nebyl schopen potrestat jejich trestuhodnou rozehru.
53'
Žlutá karta pro Karola Metse.
51'
Žlutá karta za diskuse pro Enocha Adueho.
51'
Žlutá karta za diskuse pro Scotta Browna.
51'
Faul Julliena znamená výhodu standardní situace pro domácí.
50'
Domácí fotbalisté už jsou na polovině soupeře.
49'
Rozehrávat bude nyní domácí gólman.
47'
Obrovská šance domácích! Obasi Ogbuke se dostal do samostatného úniku, ale Gordon v bráně byl připraven a míč vyrazil!
46'
Domácí hráči začali opět zhurta. Je opravdu vidět, že si v kabině řekli, že nehodlají nic vzdávat a dají do tohoto poločasu vše možné i nemožné.
46'
Skončil nám první poločas, který nám nabídl převahu domácího celku a hlavně 3 gólové situace. O první gól se postaral hostující James Forrest, poté vyrovnal z penalty Sebastian Larsson, a nakonec si míč do vlastní sítě srazil domácí brankář Oscar Linner.
Oba celky tak jdou do kabin za stavu 1:2.

Druhý poločas začne pár minut po dvacáté hodině.
45+2'
45+2'
U míče hosté, ale nikam se nehrnou. Vypadá to, že první poločas nám skončí za stavu 1:2.
45+1'
Rohový kop pro hosty po vyražené střele domácím gólmanem Linnerem.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
44'
Nepovedený centr kapitána domácích Larssona skončil až za brankovou čarou. Bohužel pro domácí ale ne v prostoru mezi třemi tyčemi.
43'
Roh pro domácí.
43'
Domácí se dožadovali o odpískání další penalty v jejich prospěch. Tentokrát jim rozhodčí nevyhověl.
41'
Centr Lundstroma si ve vzduchu našel gólman Gordon a rozehrál akci hostů.
40'
Krasná kombinace hostí vyslala Edouarda samotného na bránu, ten však trefil pouze tyč.
38'
Centr domácích si ve vzduchu v pohodě našel Gordon.
38'
Rohový kop domácích byl odvrácen, ale Stockholm u míče zůstane.
37'
Domácí jsou opět aktivní a chtějí do konce první půle vyrovnat.
34'
Obrovská chyba domácího brankáře! Michael Johnston centroval před bránu míč po zemi a Oscar Linner si jej nechtěně srazil rukou za svá záda. 1:2
33'
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
A máme tady vyrovnání! Rozhodčí po menším rozhodování ukázal na puntík a nabídl domácím penaltu. Míče se ujal SEBASTIAN LARSSON a poslal míč k tyči. 1:1
32'
Sledujeme stále tlak domácích. Je vidět, že chtějí pro své fanoušky uhrát dobrý výsledek, i když šance na postup jsou nyní mizivé.
30'
Žlutá karta pro Nira Bittona za pozdržení rozehrávky standardní situace.
30'
Centr domácích byl přesný, ale Sigthorsson si jej ideálně nezpracoval.
28'
Krásná kombinace domácích znamenala velkou šanci pro Bahouiho. Ten byl však v poslední vteřině atakován a jeho střela navykazovala takové kvality, jaké by si domácí středopolař přál.
27'
Střela Bahouiho proletěla pouze těsně kolem tyče brány hostů.
26'
Domácí tým je stále u míče. Snaží se kombinovat, ale zatím to nevede k žádné střele.
24'
Domácí celek je sice aktivnější, ale bude muset vstřelit minimálně 4 branky, aby se mu podařilo postoupit. Tato úloha je proti Celticu velmi těžká a uvidíme, jak se s tím švédský celek vypořádá.
23'
Celtic celkem snadno vyváží míč na polovinu soupeře.
22'
Střela domácích byla zablokována. Uvidíme rohový kop.
21'
Celtic už byl v pokutovém území, ale domácí obrana byla pozorná.
19'
Výkop hostujícího gólmana našel pouze kopačky domácích hráčů.
16'
Hosté jdou do vedení! Domácí obrana zaspala, když se míč dostal k nikým nehlídanému JAMESI FORRESTOVI, který se potáhl míč na levou nohu a obstřelil domácího brankáře. 0:1
15'
Střídání v týmu Celtic FC. Odchází zraněný Kristoffer Ajer, přichází Anthony Ralston.
14'
Hostující hráč je nyní ošetřován na hřišti. Chvíli se hrát nebude.
13'
švédský celek se dostal až do pokutového území, ale zakončení nakonec nepřišlo.
12'
Domácí míří kupředu. Budou vhazovat.
11'
Celtic zkusil akci po křídle, ta však nevyšla.
10'
Hosté jsou nastěhováni na polovině soupeře s míčem na kopačkách.
9'
Domácím se povedl dobrý nákop za obranu. Větší šance z této situace však nebyla.
8'
První žluta karta zápasu. Dostává ji Nabil Bahoui.
7'
Útok hostí domácí obrana zlikvidovala, ale Celtic zůstává nadále v držení míče.
6'
První roh zápasu. Zahrávat jej budou domácí.
5'
Nepřesná rozehrávka Celticu. Stockholm míří dopředu.
4'
Hostující obrana se nyní nenechala opít rohlíkem, ale poté míč opět ztratila, takže hrají opět domácí.
2'
Tyč po střele domácího Sigthorssona! Tak to je bleskový start domácích, chybělo pár centimetrů a měli bychom tady první změnu skóre.
2'
Domácí pokračují v aktivitě, míč je na jejich kopačkách.
1'
Zápas před malou chvílí začal, u míče domácí.
1'
Hráči už jsou na svých místech, za malý okamžik zápas začne. Domácí hráči nastupují v černých dresech, hostující Celtic v bílo-zelené kombinaci.

AIK Stockholm: Linner – Granli, Karlsson, Mets – Lundstrom, Larsson (C), Adu, Bahoui, Jonsson Saletros – Obasi Ogbuke, Sigthorsson
Náhradníci: Janoševič – Dimitriadis, Elyounoussi, Goitom, Hussein, Lindkvist, Rashidi

Celtic FC: Gordon – Ajer, Bitton, Jullien, Bolingoli-Mbombo – Brown, McGregor, Christie, johnston, Forrest – Edouard
Náhradníci: Hazard – Bayo, Griffiths, Hayes, Morgan, Nitcham, Ralston

Rozhodčí: Dabanovič – Djukič, Todorovič.
Celtic FC má za sebou pouze 3 kola ve skotské nejvyšší soutěži, ale už se nachází na prvním místě v tabulce s plným ziskem devíti bodů. V předkolech Ligy Mistrů tento klub vyřadil postupně Sarajevo a estonské Kalju, ale poté přišlo nečekané vyřazení, když rumunská Kluž dokázala zvládnout odvetu na půdě Celtic Parku.
AIK Stockholm prozatím prožívá povedenou sezónu. V domácí švédské soutěži se tento celek z hlavního města nachází na druhé pozici se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Djurgarden. Švédský celek musel vydýchat vyřazení z předkola Ligy Mistrů, když slovinský Maribor byl nad síly Stockholmu.
V závěrečném předkole Evropské ligy se v odvetě potkají týmy AIK Stockholm a Celtic FC. Celtic senzačně vypadl v předkole Ligy Mistrů, když nezvládl dvojzápas s rumunskou Kluží, a tak byl tento skotský celek odsouzen pouze k hraní předkola Evropské ligy. První zápas měl poměrně jednoznačný průběh, když Celtic doma zvítězil hladce bez obdržené branky poměrem 2:0 a má taky našlápnuto do skupinové fáze v této soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.