Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Frankfurt - 22. srpna 2019   20:30

Štrasburk
Štrasburk
33' Zohi
1:0
(1:0)
Frankfurt
Frankfurt
Štrasburk
Sels – Kone, Djiku, Mitrovič (C), Carole – Lala, Martin, Thomasson (76. Mothiba), Lienard – Zohi (64. Sissoko), Ajorque (86. Simakan)
Kamara – Corgnet, Da Costa, Mothiba, Ndour, Simakan, Sissoko
Ivan Kružliak – Tomaš Somolani, Branislav Hancko (vš. SVK)
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Frankfurt
Trapp – Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – da Costa, Gačinovič (46. Rode), Fernandes (78. Kohr), Torro, Kostič – Rebič (46. Paciencia), Kamada
Wiedwald – Durm, Kohr, N'Dicka, Paciencia, Rode, Toure

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:9.
Odveta je naplánována na Čtvrtek 29.08.2019 od 20:30 hod.
Je konec. Štrasburk překvapil a zcela zaslouženě zvítězil v prvním zápase na své půdě 1:0 nad německým Frankfurtem.
Do druhého poločasu vstoupili hosté velice aktivně a už po dvou minutách mohl srovnat Kamada, ovšem Sels jeho střelu vyrazil. V 50. minutě se ocitl ve velké šanci Hasebe, ale ani on nedokázal vstřelit gól. A to taky byla poslední velká šance, jelikož druhý poločas se francouzské mužstvo soustředilo především na defenzívu, což se mu vyplatilo.
90+2'
90+1'
Domácí nyní poslali centr do vápna z levé strany, ale ten skončil pouze na hlavě hostujícího hráče.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
89'
Nyní zní na Stade de la Meinau Marseillaisa, což je hymna Francouzské republiky a fanoušci Štrasburk tak oslavují skoro jistou výhru domácího celku.
88'
Po hodně dlouhé době jsme byli svědky střely na branku, kterou vyslal Kostič, ale jeho pokus z dálky skončil bezpečně v moci brankáře Selse.
87'
Paciencia se provinil šlapákem, který schytal Martin, ale karta se tentokrát nerozdávala.
86'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ajorque, přichází Simakan.
85'
Paciencia si zpracoval míč na prsa a z otočky vystřelil, ovšem jeho pokus skončil hodně vedle branky Selse.
84'
Štrasburk už chce tento zápas dohrát na těsné vítězství 1:0 a neinkasovat tak v domácím prostředí, což mu výrazně pomůže do odvety.
83'
Frankfurt momentálně sice dominuje v držení míče, ale to je tak vše.
81'
Ovšem ani nyní jsme se nedočkali nějaké střely a na nějaký vzrušující moment čekáme přes půl hodiny.
80'
Domácí hráč šel do souboje tvrdě, ovšem sudí faul neodpískal a Štrasburk může postupovat dopředu.
78'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Fernandes, přichází Kohr.
77'
Štrasburk má k dispozici autové vhazování na polovině svého soupeře a s jeho rozehráním nikde moc nespěchá.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Thomasson, přichází Mothiba.
75'
Tentokrát se už sice hostům podařilo dostat do vápna, ale následný pokus o centr byl opět zblokován. Štrasburk je zatím v defenzívě stoprocentní.
74'
Hinteregger se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a akce Frankfurtu je tak opět u svého konce.
72'
Po následném centru z volného kopu sice přišla hlavička hostujícího hráče, ale ta skončila hodně vedle branky Štrasburku.
71'
Tentokrát uviděl žlutou kartu domácí hráč Thomasson, který podkopl Pacienciu.
69'
Ani nyní jsme se po útoku Štrasburku nedočkali ničeho vážnějšího a dopředu může jít Eintracht.
67'
Kostičův centr z levé strany se stočil do zámezí a Sels tak má odkop od své brány.
66'
Momentálně se toho na hrací ploše příliš neděje. U míče je častěji Frankfurt, ovšem nemůže se nyní dostat do nějaké šance.
65'
Tohle je šance pro německý celek, jelikož domácí hráč se dopustil faulu a následuje tak volný kop.
64'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Zohi, přichází Sissoko.
63'
Míč končí opět pouze v zámezí a následuje tak autové vhazování pro domácí mužstvo.
61'
Kostič si udělal místo, ovšem jeho rána nakonec skončila jen vedle brány Selse, který nemusel zasahovat.
60'
Hodina hry je u svého konce a Štrasburk stále vede nad Frankfurtem 1:0.
59'
Následný centr sice letěl do vápna, ovšem tam přišla jen střela, která skončila vedle pravé tyče.
58'
Zohi se snažil dostat dopředu po levé straně, ovšem tam jej soupeř poslal k zemi a následuje volný kop pro francouzské mužstvo.
57'
Posléze získal RC Štrasburk autové vhazování na polovině svého soupeře, ale nemůže se dostat blíž k bráně.
56'
Opět skončil nákop hráčů Eintrachtu pouze na hlavě domácího obránce.
55'
Nyní přišel faul z domácí strany a u balónu tak bude opět Eintracht Frankfurt.
53'
Domácí převedli hru na pravou stranu, kde si vzal míč na kopačky Lala, ovšem ten nakonec předal balón spoluhráči pouze do ofsajdu.
52'
Štrasburk se sice snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
51'
Posléze Hasebe vyjel na rozhodčího a chtěl si vymodlit penaltu, ovšem tu sudí nezapískal a navíc ukázal hostujícímu hráči žlutou kartu.
50'
Další velká možnost pro hosty! Hasebe se uvnitř vápna skvěle zbavil obránce a posléze vypálil, ovšem jeho střelu zblokoval domácí obránce a míč skončil těsně vedle tyče!
49'
Frankfurt zatím ve druhé půli je lepším týmem a předvádí naprosto jiné tempo, než v prvním poločase.
48'
Nyní přišel nedovolený zákrok z hostující strany a u balónu tak bude Štrasburk.
47'
Hosté se hned na začátku druhé půle ocitli ve velké šanci, ale Sels předvedl skvělý zákrok proti střele Kamady!
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Gačinovič, přichází Rode.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rebič, přichází Paciencia.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
První poločas je u svého konce a Štrasburk vede nad Frankfurtem 1:0. Už ve 12. minutě mohl poslat domácí do vedení Lienard, ale ten selhal v tutovce. Ve 28. minutě to mohlo být obráceně, ale Kostičova střela z dálky brankáře Selse nepřekvapila. Ve 33. minutě jsme se nakonec dočkali první branky, kterou vsítil domácí hráč Kevin Zohi.
45+1'
45+1'
Eintracht Frankfurt drží balón na svých kopačkách, ovšem nemůže se dostat do nějaké šance.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Následný volný kop letěl do vápna, ovšem tam přišlo zakončení hostujícího hráče, které letělo jen nad břevno.
44'
Další faul z domácí strany, kterým se tentokrát provinil Koné a uviděl za něj žlutou kartu.
42'
Domácí hráč se provinil faulem ve středu hrací plochy a u míče tak bude Eintracht.
40'
Ani tentokrát se Eintracht nedostal do vápna svého soupeře a vypadá to, že první poločas bude zaslouženě patřit francouzskému týmu.
39'
Jde vidět a především slyšet, že o fotbal je ve Štrasburku velký zájem a vyprodaný Stade de la Meinau nyní povzbuzuje domácí hráče.
38'
Další nákop Frankfurtu, ovšem ten opět končí pouze u domácí obrany a tudy tak cesta zatím nevede.
37'
Opět to byl Thomasson, který odcentroval z pravé strany míč do vápna, po které přišlo zakončení, ale to bylo nepřesné.
35'
Nyní se ocitl v ofsajdovém postavení domácí hráč Thomasson a akce Štrasburku je u konce.
34'
Frankfurt chtěl rychle odpovědět, ale nákop do vápna nepřinesl vůbec nic nebezpečného a balón skončil u gólmana Selse.
33'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Nakonec je tomu tak a domácí proměňují první rohový kop v úvodní branku tohoto zápasu! Centr se odrazil v nepřehlední situaci od da Costy do brankoviště, kde byl nejpohotovější KEVIN ZOHI, který z velké blízky překonal brankáře Trappa.
32'
Nyní domácí celek získal rohový kop z levé strany a to je šance na skórování.
31'
Nakonec hlavní rozhodčí Ivan Kružliak ukázal žlutou kartu Martinovi a Abrahamovi.
29'
Sudí musí uklidňovat vášně na trávníku, jelikož se po jednom ze soubojů do sebe pustili hráči obou týmů a vypadá to, že se budou rozdávat karty.
28'
Fantastický zákrok Selse proti střele hostujícího hráče Kostiče z velké dálky!
26'
Thomasson si chtěl vymodlit faul ve středu hrací plochy, ovšem sudí do píšťalky nefoukl a k míči se tak dostal Frankfurt.
25'
Hosté šli do tohoto zápasu jako favorit, ovšem více jsme se z toho zatím dočkali z domácí strany.
24'
Do další šance se vrhl Štrasburk, ovšem tentokrát solidní akci přerušil pomezní rozhodčí, který signalizoval ofsajd.
22'
Na hrací ploše se nyní lehce přiostřilo a hlavní rozhodčí nakonec odpískal faul hostujícímu hráči.
21'
Nyní přišel faul domácího hráče, který se snažil dostat do vápna Frankfurtu.
20'
Lala si skvěle a pohledně poradil se soupeřem na pravé straně a Štrasburk tak drží balón ve středu hrací plochy.
19'
Francouzské mužstvo velice často zapojuje do své rozehrávky brankáře Selse, který se tak několikrát ocitl pod tlakem napadajících hráčů, ale zatím vše s chladnou hlavou zvládá.
18'
Po krátkém ošetření to ale vypadá, že hostující hráč bude moct pokračovat v utkání a nebude potřeba delší pauza.
17'
Nakonec z toho nebyla špatná šance, ale Sels vyboxoval balón, ovšem cestou s sebou vzal do cesty také Abrahama a udělil mu tak pořádnou nálož do obličeje.
16'
Frankfurt má k dispozici rohový kop z levé strany a může tak ohrozit domácí bránu.
15'
Zápas je zatím poměrně velice vyrovnaný a k vidění jsou šance na obou stranách, ovšem o něco nebezpečnější je domácí Štrasburk.
14'
Hra je pozastavena, jelikož hostující útočník se ocitl v ofsajdovém postavení.
13'
Tentokrát už je u míče Frankfurt, který to zkoušel středem hrací plochy, ale přihrávku zachytila domácí obrana.
12'
Tak tohle byla obrovská šance domácích na vstřelení úvodní branky tohoto zápasu! Lienard si fantasticky sběhl mezi obranu, kde dostal přihrávku do běhu a řítil se sám na gólmana, ovšem posléze vypálil jen do boční sítě!
11'
Posléze se ovšem k míči dostal právě domácí celek, ale centr směřující do vápna odkopl brankář Trapp zpátky na střed hrací plochy.
10'
Německý klub nyní drží míč na své polovině a pomalou kombinací se snaží najít díru v obraně Štrasburku.
9'
Ale centr z kopačky hostujícího hráče skončil pouze v rukou gólmana Selse. Poté se do protiútoku dostal po pravé straně Štrasburk, který tak hodně využívá rychlé nohy Laly, jenž se dostal přes obránce, ale posléze odcentroval jen do zámezí.
8'
Rebič posunul míč na Kostiče, který už uvnitř šestnáctky vystřelil, ale jeho pokus byl zblokován domácím obráncem a následuje tak rohový kop Frankfurtu.
7'
Ovšem nyní to byli opět hosté, kteří se dostali k bráně Štrasburku a získali rohový kop. Následný centr ale nepřinesl ani tentokrát nějaké zakončení.
6'
Posléze se navíc dostal do rychlého protiútoku Štrasburk, který si chtěl vymodlit pokutový kop po ruce hostujícího hráče, ale sudí Ivan Kružliak nechal hru pokračovat.
5'
Opět se hosté pokoušeli něco vymyslet nákopem do vápna soupeře, ale ten nepřinesl žádnou šanci.
4'
Domácí se dostali o něco blíž k bráně soupeře, ale pokus o střelu byl hodně nepodařený a skončil daleko vedle hostující svatyně. Trapp se tak už chystá na odkop.
3'
Následně přišel nebezpečný centr do vápna z levé strany, ovšem s tím si obrana Štrasburku poradila a odkopla balón do bezpečí.
2'
Kone přes sebe za žádnou cenu nechtěl pustit Kostiče, ovšem dopustil se tak pouze nedovoleného zákroku a následuje volný kop pro Frankfurt.
1'
Míč skončil krátce po výkopu v zámezí a Eintracht Frankfurt získal autové vhazování.
1'

RC Štrasburk: Sels – Kone, Djiku, Mitrovič (C), Carole – Lala, Martin, Thomasson, Lienard – Zohi, Ajorque
Náhradníci: Kamara – Corgnet, Da Costa, Mothiba, Ndour, Simakan, Sissoko

Eintracht Frankfurt: Trapp – Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – da Costa, Gačinovič, Fernandes, Torro, Kostič – Rebič, Kamada
Náhradníci: Wiedwald – Durm, Kohr, N'Dicka, Paciencia, Rode, Toure

Rozhodčí: Ivan Kružliak – Tomaš Somolani, Branislav Hancko (vš. SVK).
Vzájemné zápasy

Jediným vzájemným střetnutím těchto dvou klubů je přípravný zápas z roku 2010, který vyhrál na hřišti Štrasburku Frankfurt 3:2.
Eintracht Frankfurt

Frankfurt je pro změnu tradiční značkou německého fotbalu. Ani on nepatří mezi tu úplně nejužší špičku domácího fotbalu, ale v posledních letech se jí snaží docela úspěšně co nejvíce přiblížit. V loňské sezoně Frankfurt dokázal i přes pokažený závěr finišovat na sedmé příčce, poslední, která ještě německým klubům z ligy za určitých okolností zaručuje evropské poháry. Pouť Evropskou ligou začal Eintracht ve druhém předkole proti Floře, kterou vyřadil po výsledcích 2:1 venku a 2:1 doma. Následně se Frankfurtu postavil do cesty Vaduz a byl pokořen po výsledcích 5:0 venku a 1:0 doma. Frankfurt úspěšně zvládl také první kolo domácího poháru, vyřadil po výhře 5:3 Manheim. V prvním kole německé Bundesligy Eintracht porazil na domácím hřišti Hoffenheim 1:0.
RC Štrasburk

Štrasburk je tradičním francouzským klubem, který však v posledních letech nepatří mezi francouzskou špičku, ačkoliv v nejvyšší francouzské soutěži má poměrně pevné místo. Do předkol evropské ligy se Štrasburk zapojuje díky velkému úspěchu z minulé sezony v podobě vítězství v Ligovém poháru, když ve finále porazil 1:0 na penalty Guingamp. V domácí lize skončil Štrasburk jedenáctý. Letošní sezonu načal Štrasburk druhým předkolem Evropské ligy, ve kterém vyřadil Macabi Haifa (3:1 doma, 1:2 venku), ve třetím pak pokořil Lokomotiv Plovdiv (1:0 venku, 1:0 doma). Mezitím se rozběhla také francouzská nejvyšší soutěž Ligue A a Štrasburk v úvodních dvou kolech remizoval 1:1 s Métami a 0:0 s Remeší.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 4. předkola Evropské ligy mezi týmy RC Štrasburk a Eintracht Frankfurt. Zápase se odehraje na Stade de la Meinau ve Štrasburku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.