Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Yeni Malatyaspor : Olimpija Lublaň - 25. července 2019   19:00

Yeni Malatyaspor
20' Bifouma  • 67' Jahovič
2:2
(1:1)
Olimpija Lublaň
13' Vukušič   • 74' Savic
Farnolle – Chebake, Meza, Hadebe, Kas – Yildrim (C) – Bifouma, Donald (64. Guilherme), Aydin (62. Ildiz), Fofana (75. Yildiz) – Jahovič,
Damlu – Tozlu, Ildiz, Akbas, Yildiz, Guilherme, Cagiran.
Pinheiro – Tavares, Rodrigues
Yeni Malatya, Malatya
Vidmar (C) – Jurčevič, Samardžič, Bagnack, Boakye – Suljič (73. Menalo), Brkič (70. Putinčanin), Tomič, Savic – Vukušič (90+4. Kadrič), Cekici.
Obranič – Maximenko, Šme, Valenčič, Menalo, Kadrič, Putinčanin.

Tento zápas nabídl čtyři branky a plno nevyužitých šancí klidně mohl také skončit 5:5 či 5:6. Ve druhém poločase se jako první trefil z penalty Jahovič po faulu Bagnacka. Vyrovnávací branku na 2:2 zaznamenal Savic. Lublaň má do odvety lepší výchozí pozici. Malatyaspor má velmi silnou ofenzivní čtyřku Bifouma, Guilherme, Fofana, Jahovič, za hosty byl velmi vidět Savic spolu s Cekicim a Vukuševičem. Obrany jsou slabinou obou celků, oba brankáři zachytali velmi slušně. Kdo postoupí z této dvojice se dozvíme za týden. Přeji všem hezký večer.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:12.
90+6'
90+6'
Erkan Kas si ještě vyšlápl na Kadriče a zápas je vzápětí sudím ukončen.
90+6'
Guilherme sice trefuje branku, ale jeho střela byla slabá a proto s ní neměl Vidmar žádné problémy.
90+5'
Putinčanin se dopustil taktického faulu.
90+5'
Ahmed Yildiz nestřílel zrovna nejpřesněji.
90+4'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Ante Vukušič, přichází Haris Kadrič.
90+4'
Guilherme šel proti míči, vystřelil, ale radost by trenéru Hnátkovi neudělal, jelikož z dobré pozice netrefil zařízení.
90+3'
Hráči v bílých dresech brání velmi výhodnou remízu 2:2.
90+2'
Malatyaspor svírá soupeře kolem pokutového území a chce rozhodnout zápas ve svůj prospěch.
90+1'
Žlutou kartu dostává Guilherme (Yeni Malatyaspor).
90+1'
Chebake na polovině hřiště fauloval Jurčeviče.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
89'
Souboj byl posouzen rozhodčím jako čistý a tak do brejku mohl kvapit Vukušič, jenže naprosto zpackal finální přihrávku na volného spoluhráče.
88'
Cekici si zahraje další rohový kop Olimpije Lublaň.
88'
Kapitán Yildirim fauloval agilního a relativně čerstvého Menala.
87'
Jahovič má dle všeho pravdu, ale rohový kop se stejně nekoná.
86'
Velká nervozita je znatelná na kopačkách hráčů Yeni Malatyaspor.
85'
Vukušičovu ránu pravačkou, skvěle rukou nad břevno vyráží brankář Farnolle – rohový kop!
83'
Menalo si pomohl faulem v souboji vůči Muratovi Yildrimimu.
82'
Menalo perfektně uvolnil Savice a jeho gólovou střelu famózně vyrazil na rohový kop brankář Farnolle!
81'
Kombinace domácích k ničemu nevede, pouze k ztrátě míče.
80'
Chebake nedovoleně v souboji skolil Jurčeviče.
79'
Malatyasporu nevyšel vůbec finální centr do pokutového území soupeře.
77'
Berk Yildiz by se neztratil jako hráč házené za Turecko – hra rukou.
76'
Savic si vyšlápl v souboji o míč na Chebakeho.
75'
Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Moryke Fofana, přichází Berk Yildiz.
74'
Olimpija Lublaň právě vstřelila branku!
Eric Boakye odcentroval zprava od rohového praporku, Farnolle v brankovišti neskutečně podběhl míč a tak STEFAN SAVIC měl snadnou úlohu a napálil míč rovnou do šibenice odkryté branky – 2:2!
73'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Asmir Suljič, přichází Luka Menalo.
71'
Jurčevič poslal nekompromisně na zem Guilhermeho.
70'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Goran Brkič, přichází Marko Putinčanin.
69'
Tentokráte se poté co míč překročil koncovou čáru, bude pouze vykopávat od branky Farnolleho.
68'
Rohový kop pro Olimpiji Lublaň.
67'
Tým Yeni Malatyaspor právě vstřelil branku!
ADIS JAHOVIČ s velkou jistotou dává pokutový kop, umístěnou střelou po zemi k tyči – 2:1!
66'
Žlutou kartu dostává Macky Bagnack (NK Olimpija Lublaň).
66'
Jahoviče sestřelil v pokutovém území Bagnack a bude to pokutový kop!
65'
Yildrim fauloval v souboji Savice.
64'
Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Mitchell Donald, přichází Guilherme.
63'
Rohový kop pro Yeni Malatyaspor.
62'
Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Nuri Fatih Aydin, přichází Ahmed Ildiz.
61'
Vukušič se provinil faulem proti Nuri Fatih Aydinovi.
61'
Bifouma se ocitl za obranou v tutovce, kterou likviduje skvěle brankář Vidmar, ale současně s tímto je pískán ofsajd.
60'
Vypadá to, že Erkan Kas dnes definitivně dohrál.
59'
Hra pokračuje po míči rozhodčího.
58'
Erkan Kas je v polosedě, pololeže na hrací ploše a potřebuje ošetření na hrací ploše.
57'
Narážečka Savice se spoluhráčem na hranici pokutového území, byla více než čitelná pro domácí obranu.
56'
Erkan Kas byl pro změnu faulován právě holohlavým Tomičem.
55'
Tomič byl dlouze a nedovoleně držen obráncem Chebakem.
54'
Boakye vystřelil, ale cestu míči zastavil obětavý obránce.
53'
Žlutou kartu dostává Arturo Mina Meza (Yeni Malatyaspor).
53'
Vukušič byl faulouván Mezou. A Meza měl navíc nějaké nepřípustné připomínky.
52'
Bifoumu včas odzbrojil od míče Asmir Suljič.
51'
Napadající Bifouma se ocitl v ofsajdovém postavení.
51'
Jurčevič si v nouzi vypomohl malou domů svému brankáři
50'
Centr jistě ze vzduchu stahuje brankář Vidmar.
49'
Presink Malatyasporu při rozehrávce soupeře kupodivu úspěch neslavil a následně špatně odcentroval Cekici.
48'
Fofana se z přemíry snahy dopustil faulu. Rozehrání přímého kopu si na povel vzal exekutor Brkič.
47'
Centr Brkiče z přímého kopu byl značně nepovedený a pohodlně ho odvrátila obrana Malatyasporu.
46'
Cekici byl v souboji o míč nekompromisně podkopnut Mezou.
46'
První poločas nabídl velmi svižný fotbal s množstvím šancí. Přičemž skóre otevřel Vukušič a netradičně tečí zády vyrovnal Bifouma. druhý poločas bude zahájen cca ve 20.02 hodin.
45+1'
45+1'
Fofana se rozběhl po pravé straně, našel přihrávkou před brankou soupeře Jahoviče ten zahazuje velkou šanci a po zásahu brankáře Vidmara to bude rohový kop!
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Jahovič se v souboji vůbec nemazlil s brouskem Brkičem.
44'
Na druhé straně hřiště brejk zakončil nepovedenou střelou Bifouma.
43'
Suljič svou přihrávkou do středu hřiště těsně před pokutovým územím nikoho v bílem dresu nenalezl.
41'
Držení míče v tomto momentu hry je naprosto vyrovnané 50% ku 50%.
40'
Cekici si vůbec neohlídal své ofsajdové postavení.
39'
Donald se provinil faulem proti Brkičovi.
38'
Domácí hráč v ideální pozici nedával pozor a tak mu vracející se obránce stačil v pravou chvíli odkopnout míč od nohy.
37'
Olimpija Lublaň neúspěšně kombinuje před pokutovým územím Yeni Malatyaspor.
36'
Meza ztratil míč. Naštěstí pro něj Vukušič nahrával dozadu svým spoluhráčům čímž vše zbrzdil a nehrozilo tak rychlé přečíslení v brejku.
35'
Před Fofanou včas sebral míč pozorný brankář Vidmar.
34'
Po rohovém kopu sice nejvýše vyskočil Issam Chebake, ale svou hlavičkou netrefuje brankový prostor.
33'
Bifouma na pravé straně hřiště opět vybojoval pro svůj celek rohový kop.
33'
V oblasti půlícího kruhu přišel hráč Olimpije definitivně o míč.
32'
Fofana u levé postranní čáry nic převratného nevymyslel ani nevyrobil.
31'
Jurčevič si tvrdě vyšlápl na Donalda v souboji o míč.
30'
Boakye zprava, zkoušel citlivým lobem neúspěšně najít svého spoluhráče za obranou soupeře.
28'
Brankář Vidmar byl v souboji o míč faulován Bifoumou.
27'
Střela Bifoumy byla zablokována obranným valem.
27'
Do ofsajdové pasti byl lapen Savic.
26'
Žlutou kartu dostává Endri Cekici (NK Olimpija Lublaň).
26'
Cekici si nepočínal zrovna v rukavičkách v souboji s Chebakem. Obránce Yeni Malatyaspor je ošetřován na hrací ploše.
24'
Farnolle musel rychle z branky, ale u míče byl těsně první a odkopl ho jistě za postranní čáru.
23'
Dlouhý nákop dopředu krotí pozorná obrana Olimpije Lublaň.
22'
Za obranou se opět ocitl Savic, ale skvěle ho vychytal brankář Farnolle a dokonce vyrazil míč tak šikovně, že šel od hostujícího hráče do zámezí, tak to nebude ani rohový kop!
20'
A je vyrovnáno! Střelu Artura MIna Meza tečoval neočekávaně jeho spoluhráč THIEVY BIFOUMA zády a míč zapadl až do branky mimo dosah Vidmara – 1:1!
19'
Meza fauloval v souboji Cekiciho.
18'
Bifouma se utápěl v kličkách a navíc jeho špatná přihrávka do pokutového území byla ihned zastavena obranou soupeře.
17'
Jahovič byl připraven o míč v početní převaze soupeře o síle dvou mužů v defenzívě.
16'
Na hostujícím celku je jasně vidět větší rozehranost, na domácích zase urputná snaha o vyrovnání.
15'
Po snaze Bifoumy má míč ve své moci opět brankář Vidmar.
13'
A tentokráte je to již branka! Endri Cekici oslovil přihrávkou svého kolegu v útoku a ANTE VUKUŠIČ dostává Olimpiji Lublaň do vedení – 0:1!
12'
Velmi pěkně, individuálně to provedl Stefan Savic, když prošel přes tři obránce, ale jeho následná střela těsně minula branku soupeře!
11'
Yildirim taktéž nedovoleně zastavil Vukušiče.
11'
Suljiče nedovoleně atakoval Erkan Kas.
10'
Fofana při své individuální akci skončil na hranici pokutového území.
9'
Držení míče se má zatím následovně Malatyaspor 56% – Olimpija Lublaň 44%.
8'
Hráči Yeni Malatyaspor dlouze kombinují s míčem na své útočné polovině hřiště.
6'
Z pravé strany po přihrávce Bifoumy končí míč od obránce za koncovou čárou což značí rohový kop.
5'
Tentokráte byl faulem zastaven poblíž středového kruhu hráč Yeni Malatyaspor Meza, při svém průniku důrazným Brkičem.
4'
Ve středu hřiště Brkiče nedovoleně zastavil útočník Jahovič.
3'
Jahovič při zakončení z ostrého úhlu minul prostor tří tyčí.
3'
Brkič v osobním souboji nedovoleně dohrál Fofanu.
2'
Centr Fofany a následně i Erkana Kase odvrátila obrana Olimpije Lublaň mimo pokutové území.
1'
Meza centrem z pravé strany hřiště našel pouze připraveného brankáře Vidmara.
1'
Týmové focení před zápasem mají oba celky úspěšně za sebou.
Olimpija Lublaň bude hrát v bílých dresech, Yeni Malatyaspor nastoupí v černých dresech.

Yeni Malatyaspor: Farnolle – Chebake, Meza, Hadebe, Kas – Yildrim (C) – Bifouma, Donald, Aydin, Fofana – Jahovič,
Náhradníci: Damlu – Tozlu, Ildiz, Akbas, Yildiz, Guilherme, Cagiran.

NK Olimpija Lublaň: Vidmar (C) – Jurčevič, Samardžič, Bagnack, Boakye – Suljič, Brkič, Tomič, Savic – Vukušič, Cekici.
Náhradníci: Obranič – Maximenko, Šme, Valenčič, Menalo, Kadrič, Putinčanin.

Rozhodčí: Pinheiro – Tavares, Rodrigues.

Olimpija Lublaň – RFS Riga 2:3 – EL

Tento nepříliš známý, turecký klub světlo světa spatřil v roce 1986. Malatyaspor vyznává žlutou společně v kombinaci s černou barvou.

Největší úspěchy:

5. místo (2018 – 19)

Díky tomuto umístění si tým Yeni Malatyaspor poprvé ve své historii zahraje evropskou soutěž.

Turecký celek doslova připomíná cizineckou legii. Nejznámější jména jsou: Murat Yildrim a Mitchell Donald (oba Nizozemsko), Aboubakar Kamara (Francie), brankář Fabien Farnolle (Benin), Issiar Dia (Senegal), Thievy Bifouma (Kongo), Moryké Fofana (Pobřeží Slonoviny).

Olimpija Lublaň spolu s NK Maribor patří k tomu nejlepšímu co ve fotbale mohou Slovinci nabídnout na klubové úrovni. Klub vyznávající zelené barvy byl založen v roce 2005. Ale ve své podstatě jde o klub jenž se stal následníkem po krachu v roce 2005 (byť ze začátku nosil jméno NK Bežigrad a zpět na výsluní se prokousával až z páté ligy.).

2x – Mistr ligy (naposledy 2017 – 18)
2x – Vítěz slovinského poháru (2018 – 19)

Tento klub je velmi oblíben na Slovensku, neboť ho vždy vyřadil slovenský zástupce (Žilina, Trenčín, Trnava). A právě Trnava vystavila stopku Slovincům v nejlepší evropské sezóně 2018 – 19 těsně před základní skupinou.

Ačkoli na soupisce týmu převažují Slovinci, kádr je tvořen hráči až z jedenácti různých zemí.
Ve druhém předkole EL přivítá turecký Yeni Malatyaspor na svém hřišti soupeře NK Olimpiju Lublaň ze Slovinska. Na domácí půdě by měl být favorit turecký tým, ve prospěch hostí mluví větší rozehranost a celkem slušná forma. Oba celky se ve své historii potkávají poprvé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.