Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Djurgården : Kluž - 24. září 2020   19:00

Djurgården
Djurgården
0:1
(0:0)
Kluž
Kluž
55' Vinicius
Djurgården
Bakroth, Holmberg, Kujovic, Mitku, Ring, Vaiho (B), Walker
Frankowski B
Tele2 Arena (Stockholm)
Kluž
Cestor, Debeljuh, Hoban, Chipciu, Manea, Pereira, Sandomierski (B)

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Velká radost hráčů Kluže. Je to tak, hosté postupují v kvalifikaci do Evropské ligy dále. V prvním poločase jsme mnoho neviděli. Druhý poločas se kvalita hry o něco zvýšila. Aktivnější hrou se prezentovala Kluž, který nakonec v 55. minutě byla odměněna brankou. Tu vstřelil po krásném centru Deaca Vinicus. Domácí ještě na konci utkání pohrozili centry, které ale branku nepřinesli. Rozhodla tak zkušenost Kluže.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Ulvestad (Djurgårdens IF).
90+4'
Zatím se to domácím daří na jedničku. Obrana všechny centry odvrací do bezpečné vzdálenosti.
90+4'
Kluž naposledy střídá. Nyní jí čeká posledních pár krušných vteřin, ve kterých se bude snažit udržet nejtěsnější vedení a dojít so pro postup.
90+3'
Střídání v týmu Djurgårdens IF: ze hřiště odchází Rondon, přichází Hoban.
90+3'
Žlutou kartu dostává Rondon (CFR Kluž).
90+1'
Už teď je jasné, že do konce utkání uvidíme pouze nákopy Djurgardenu do vápna Kluže. Ten další přijde nyní, domácí rozehrají nebezpečnou standardní situaci.
90'
Rozhodčí v druhém poločase nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Další pokus končí faulem na Balgradeana, který dlouho ležel na zemi. Nyní se chystá na dlouhý odkop od vlastní branky.
89'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Paun-Alexandru, přichází Pereira.
89'
Ten první přichází nyní. Moc nebezpečí ale nepřinesl, protože byl nepřesný, obrana Kluže si poradila.
88'
Djurgarden drží balón na vlastní polovině. Nyní už je čas na dlouhé nákopy dopředu na útočníky.
87'
Nyní však rozehrají rohový kop hosté. Kluž se tak značně oddálila od vlastní branky.
86'
Hostující tým ve snaze pozdržet hru střídá. Domácím se v posledních mintách dařilo udržet v nebezpečné vzdálenosti od branky Kluže.
86'
Střídání v týmu Djurgårdens IF: ze hřiště odchází Omrani, přichází Debeljuh.
84'
Djurgarden se dostane k rohovému kopu. Od rohového praporku rozehraje Witry.
82'
Domácí se hodně snaží. Mají posledních několik minut na to, aby zvrátili vývoj tohoto utkání.
81'
Velkou šanci měli domácí, kteří se dostali do zakončení z velké blízkosti. Nakonec míč konečky prstů vytáhl z prostorů tří tyčí gólman Kluže!
80'
Žlutou kartu dostává Bordeianu (CFR Kluž).
80'
Fantasticky pracuje obrana Kluže, která nyní zastavila rychlý útok Djurgardenu po levé straně.
80'
Domácí reagují na nepříznivé skóre střídáním. Do konce souboje zbývá několik posledních minut.
79'
Střídání v týmu Djurgårdens IF: ze hřiště odchází Edwards, přichází Kujovic.
78'
Hosté uklidňují hru u vlastního vápna. S balónem se dokonce potkal i brankář Balgradean.
78'
Domácí získali balón a ihned ho nákopem poslali vpřed, tam si však poradila obrana Kluže. Balón ovšem zůstává u Djurgardenu.
75'
Kluž se po nevybíravém zákroku dostala k přímému kopu. Ten nakonec přisel hodně velké nebezpečí, když po odrazu zakončoval jeden z hráčů z vápna z voleje. Nakonec míč skončil na břevně, odkud se následně naštěstí pro Djurgarden odrazil do bezpečné vzdálenosti od branky.
74'
Djurgarden se dostal z pravé strany do zajímavé situace, když už to vypadalo, že vybojuje alespoň roh, míč se odrazil zpět do útočícího hráče a za branku. Míč tedy zpět do hry pošle domácí gólman.
72'
Střídání v týmu Djurgårdens IF: ze hřiště odchází Chilufya, přichází Ring.
71'
Po delší době jsme viděli zakončení, které ale nebylo nebezpečné. Pokus z velkého úhlu bez problému chytil do rukavic Worre Bratveit.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. U míče je hostující Kluž, která zatím vypadá velmi jistě.
69'
Djurgarden na malou chvíli projevil snahu útočit, ale zatím to nemá žádný výsledek, naopak Kluž se ujímá míče.
68'
Záběr nabídl pohled do notesu domácího trenéra. Zdá se, že domácí kouč už vymýšlí, čím překvapí mužstvo z Kluže.
66'
Kluž nadále aktivnějším celkem. Djurgarden se v posledních minutách převážně brání. Možná je čas na první prostřídání základní jedenáctky.
65'
Dlouhý nákop domácího týmu končí v náruči Balgradeana. Ten zatím neměl žádnou velkou práci.
63'
Míč po delší době putuje na kopačky hráčů Djurgardenu. Domácí si zatím pouze přihrávají na vlastní polovině.
62'
Fotbalisté Kluže se nyní hodně zlobí. Deac byl na zem poslán Chilufyou. I lavička rumunského celku se hodně hněvá, že rozhodčí nevytáhl žlutou kartu.
61'
Kluž zatím v pohodě diktuje tempo zápasu, nyní dokonce útočí ve snaze vstřelit druhou branku, která by určitě rumunskému týmu hodně pomohla.
59'
Opakovaný záběr nám ukázal sporný moment ve vápně Kluže, kde po souboji skončil na zemi jeden z hráčů v modrém. Rozhodčí však situaci vyhodnotil ve prospěch Kluže.
58'
Domácí teď čeká nelehká úloha – vyrovnat. Nyní mají hráči Djurgardenu malou šanci v podobě autového vhazování.
57'
Nedovolený zákrok na polovině předvedl jeden z hostů. Rozehrává Djurgarden.
55'
Kluž právě vstřelila branku!
Kluž se dostává poprvé v utkání do vedení! PAULO VINICIUS si ve vápně naskočil na centr Deace a hlavou přesně zakončil do odkryté části branky Djurgardenu. Gólman Worre Bratveit neměl šanci na balón dosáhnout. Asistence: Deac.
54'
Kapitán Djuragardenu Karlstrom fauloval u postranní čáry. Kluž se dostane k další nebezpečné standardce, která nejspíš bude centrována.
52'
Po nevydařeném útoku se hosté dostanou k autovému v vhazování na vlastní polovině.
50'
Kluž kombinuje před domácím vápnem, Djurgarden se nyní hodně zatahuje a musí bránit.
49'
Protiútok Djrugardenu vypadal hodně nebezpečné, ale rozhodčí ho přerušuje kvůli útočnému faulu. Míč se dostává zpět na kopačky Kluže.
48'
Kluž se nyní dokonce dostal do zakončení, po centru se jeden z hráčů dostal k odraženému míči, který skončil v obranném bloku. Následuje rohový kop.
47'
Sušič byl faulován, Rumuni se dostanou k standardní situaci z pravé strany.
46'
Kluž začala ve druhém poločase kombinovat na vlastní polovině. Domácí se musejí bránit.
46'
První poločas utkání je za námi! Souboj mezi Djurgardenem a Kluží nám zatím mnoho nepřinesl. V první části první půle byli aktivnější hosté, kteří si vypracovali několik zajímavých útoků, které ale nedokázali zakončit ideálně. Stejně tak si poté počínali Švédi, jenž měli slibnou desetiminutovkou, ve které ale také hostující gólmana mnoho neprověřili.
45+1'
44'
Z pravého rohu velkého vápna rozehrají přímý kop hráči Kluže po faulu Chilufya, který na poslední chvíli zastavil útočícího Omraniho.
44'
Žlutou kartu dostává Chilufya (Djurgårdens IF).
43'
Kluž se dostala dopředu s míčem, ale nakonec balón míří opět až k obráncům. Obě mužstva mají velký problém s finální fází.
41'
Švédský tým se dostal k rohovému kopu, následně obránci Kluže odhlavičkovali míč za vlastní bránu, takže si Djurgarden rozehrávku od rohového praporku zopakuje.
40'
Domácí opět zvolili centr, ale opět jsme neviděli možnost ohrožení branky. Djurgarden však zůstává s míčem vepředu.
39'
Další možnost pro Djurgarden, jenž rozehraje standardní situaci od postranní čáry.
37'
Po centru z hloubi pole se ve vápně Kluže odrážel balón ze strany na stranu. Nakonec však nedošlo k ohrožení hostující branky, zakročil Balgradean.
35'
Další centr Kluže z pravé strany skončil v náruči gólmana Worre Bratveita. Ten neměl težkou práci, nyní ho čeká pouze odkop od vlastní svatyně.
33'
Kack se dostal do zakončení, které vůbec nebylo nebezpečné. Jeho pokus bez problému likviduje Balgradean.
32'
Zakončit se nedaří ani jednomu z týmu. Djurgarden se dostal do vápna, kde ale míč následně ztratil. Obránci z Kluže si bez velkých problému poradili a nechali dojít balón za branku.
30'
Do zakončení se ve vápně dostal Djokovič, který si naskočil na centr z pravé strany. Hlavou však mířil pouze mimo tři tyče.
29'
Deax po nedovoleném zákroku končí na trávníku. Rozhodčí rozhodl, že Kluž rozehraje z pravé strany.
27'
Djurgarden se dostane k autovému vhazování na vlastní polovině.
25'
Míč teď lítá ze strany na stranu na obranné polovině Djurgardenu. Domácí zatím nemohou najít prostor pro případný průnik dopředu.
24'
Prozatím sledujeme opatrné utkání z obou stran. Ani jeden tým nechce udělat chybu, aby neinkasoval jako první. O něco aktivnější je rumunská Kluž.
22'
Ani rumunské mužstvo s útokem neuspělo. Hosté se vůbec nedostali do zakončení, naopak se k míči dostali Švédi.
21'
Obránci Djurgardenu si míč klidně přihrávali na vlastní půli, ale hosté začali napadat, což donutilo domácí odkopnout míč na půlící čáru.
20'
Útočný faul Djurgardenu znamená rozehrávku pro fotbalisty Kluže. Míč se zpět do hry dostane z pravé strany kousek za polovinou hřiště.
19'
I hosté z Rumunska na malou chvíli odfrkují. Míč lítá na straně Kluže mezi obránci.
18'
Ránu z velké dálky zkusil Paun-Alexandru, Worre Bratveit ale neměl žádnou práci, protože rána skončila zhruba půl metru vedle levé tyče z pohledu brankáře.
17'
Radetinac se dostal po prvé straně před vápno Kluže, ale před ním byl zastaven jedním z obránců. Do útoku mohou postupovat hosté.
15'
Následně se Kluž dostala do šance, který dlouho netrvala. Čárový rozhodčí si všiml ofsajdového postavení útočníka, a proto je hra přerušena.
14'
Domácí teď uklidnili hru, vyměnili si na vlastní polovině několikrát balón.
12'
Žlutou kartu dostává Eriksson (Djurgårdens IF).
12'
Po rozehrávce je tu opět faul, tentokrát kousek za velkým vápnem, odkud Kluž rozehraje nebezpečnou standardní situaci.
11'
Deac se snažil dostat kličkou na pravé straně přes dva hráče, ale byl poslán k zemi, čehož si všiml hlavní sudí a hru pozastavuje.
10'
Centr Kluže z pravé strany velké nebezpečí nepřinesl, byl totiž moc dlouhý. K odkopu od branky se dostane Worre Bratveit.
9'
Djurgarden se dostal ke střele, na hranici velkého vápna se dostal k míči Karlstrom, ten ale pouze mířil do připraveného obránce před ním.
8'
Do protiútoku se dostali domácí, ale dlouho v útoku nevydrželi. Hosté ve středu pole zastavili domácí.
6'
Po útočném faulu Burca se k míči dostanou po delší době domácí. Ti rozehrají zhruba z poloviny hrací plochy.
5'
Kluž opět nebezpečně obléhala vápno Djurgardenu ve snaze zakončit. Nakonec se však hostům vůbec nepodařilo zakončit, ale zůstávají nadále u míče.
4'
Další útok z pravé strany končí za brankou domácího týmu. Ve snaze dostat se do vápna si jeden z křídelníku Kluže kulatý nesmysl nechtěně předkopl moc dopředu.
3'
Rumuni se mohli dostat po centru z hloubi pole do první šance. K míči se ale ve vápně nedostal Paun-Alexandru, který se pouze marně natahoval na odražený balón.
2'
Kluž se dostane k autovému vhazování zhruba na polovině hrací plochy. Poprvé se tak možná bude bránit Djurgarden.
1'
Zápas právě začal. Domácí ihned nakopávají balón dopředu a vyvíjejí první tlak. Hosté ale zatím úspěšně první rychlý útok brání.
1'
Začátek utkání ještě o několik vteřin posune minuta ticha, za malou chvíli však začneme.
Vše je připraveno k tomu, aby se začalo! Oba celky právě nastoupily na hrací plochu. Utkání začne za několik okamžiků.

Djurgårdens IF: Worre Bratveit (B) – Witry, Une Larsson, Augustinsson, Kack – Ulvestad, Karlstrom (C), Edwards – Radetinac, Eriksson, Chilufya
Náhradníci: Bakroth, Holmberg, Kujovic, Mitku, Ring, Vaiho (B), Walker

CFR Kluž: Balgradean (B) – Sušič, Vinicius, Burca, Camora (C) – Bordeianu – Deac, Paun-Alexandru, Djokovič – Rondon, Omrani
Náhradníci: Cestor, Debeljuh, Hoban, Chipciu, Manea, Pereira, Sandomierski (B)

Rozhodčí: Frankowski B.
CFR Kluž

Pro české fanoušky mnohem známější Kluž postupovala do pozdější fáze kvalifikace napřímo, takže Rumuni neodehráli zatím ani jedno utkání. V rumunské Lize 1 už ovšem stihli zápasy čtyři. Začátek ročníku Kluži vyšel vcelku dobře. Ze čtyř utkání dokázali hráči hned třikrát vyhrát a jednou remizovali, což je zatím řadí na druhé místo v tabulce. Dnes se fotbalisté Kluže budou snažit o postup v Evropské lize, který však nebude vůbec jednoduchý.
Djurgårdens IF

Domácí celek se do semifinále kvalifikace dostal díky výhře nad týmem Europa FC z Gibraltaru. Švédský tým na měl však na domácím hřišti co dělat, aby mužstvo z Gibraltaru přemohl. Nakonec domácí vyhráli těsně 2:1, když se nejprve na konci první půle trefil Edwards, na něhož v druhém poločase navázal Ulvestad, jenž proměnil penaltu. Dnes čeká Djurgarden o dost těžší zkouška, protože narazí na zkušenější Kluž.
Dobrý den všem fotbalovým nadšencům! Vítám vás u kvalifikace do Evropské ligy. Dnes nás čeká zajímavý souboj mezi švédským Djudgardenem a hostující Kluží.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.