Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Floriana : Flora - 24. září 2020   19:00

Floriana
Akpan – Camenzuli, Pisani (C), Ruiz, Dias – Paiber (81. Carioca), Keqi, Leone (118. Busuttil), Venancio – Tiago, García
Cassar – Agius, Beye, Busuttil, Cini, Garzia, Cheveresan
Peljto – Ibrisimbegović, Beljo (všichni Bosna)
National Stadium - Ta' Qali
Flora
Igonen – Lilander, PÜrg, Kuusk, Lukka – Alliku (69. Miller), Vassiljev (C) (99. Poom), Kreida, Soomets, Sinjavskij (106. Liivak) – Sappinen (81. Lepik)
Lapa – Hussar, Lepik, Liivak, Miller, Poom, Valja

Ani prodloužení tohoto zápasu branku nenabídlo, logicky jsme tak museli přejít do penaltového rozstřelu, ve kterém byl úspěšnější celek z Estonska. Ten totiž využil špatných exekucí v podání domácích, kteří chybovali hned při prvních dvou. Floriana se v závěru penaltového rozstřelu téměř dotáhla, nicméně Tallinn si však postup pohlídal, na penalty se mu povedlo zvítězit výsledkem 4:2.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:19.
Je konec! Finální zářez měl na svědomí hostující Liivak, který přesnou střelou zařídil svému celku postup!
Nůž na krku tak měl domácí Busuttil, který zkušeně vypálil doprostřed branky. Pakliže Talllinn promění, postupuje!
Hostující Kuus se ovšem rovněž nemýlil, také jemu se povedlo brankáře poslat k opačné tyči.
Důležité snížení udělal domácí Tiago, který velice zodpovědně zamířil do protipohybu brankáře.
Poom ovšem rovněž selhal, neboť si vybral stejnou stranu. Šance Floriany tak stále žijí!
Snížit se pokoušel domácí Venancio, jehož dělovka ovšem skončila na pozorném brankáři Igonenovi.
Kreida to pro změnu zkoušel k levé tyči, zatímco se brankář Akpan vydal k opačné konstrukci.
Naopak za domácí se k exekuci postavil Keqi, který svým pokusem branku úplně přestřelil.
Jako první se k rozehrávce postavil hostující Lilander, který dokázal vyzrát na brankáře.
Střílení penalt začíná.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Ono to skutečně vypadá, že budeme sledovat penaltový rozstřel. Ani jeden z celků se už nikam moc nežene, což je pochopitelné.
118'
Střídání v týmu Floriana FC: ze hřiště odchází Leone, přichází Busuttil.
118'
K nesmírně nebezpečné ráně se před malým momentem dostal jeden z domácích hráčů, jehož rána jen těsně minula vzdálenější šibenici.
117'
K odraženému míči se jako první dostal hostující Kreida, který ho ihned vyslal na branku soupeře. Jeho pokus ovšem směřoval zhruba tři metry nad.
114'
Nepříliš dobrý centr vypustil ze své levé nohy Camenzuli, který nedokázal najít nikoho v pokutovém území. Míč dokonce poslal vysoko nad branku.
113'
Tak trochu zbytečně fauloval také Kuusk, který nezachytil náběh protihráče. Soupeř okamžitě rozehrál avizovaný volný kop, a sice směrem dozadu.
112'
Napadající Liivak nakonec podle výroku sudího fauloval rozehrávajícího Camenzuliho. Floriana rozehrála po zemi, do rozehrávky se zapojil také brankář.
111'
Flora si nakonec vybojovala další autové vhazování, po kterém se do útočení zapojil také Lepik. Jeho nahrávka pod sebe ale nebyla nejpřesnější.
110'
Tallinn celkem dlouho pracoval s míčem na vlastní polovině, přičemž to měl na dlouhou nohu obránce Lilander, který přesto vybojoval autové vhazování.
109'
Hodně místa na kombinaci měl hostující Lilander, který se přesto rozhodl pro přenesení hry. Miller ovšem souboj neustál, s míčem tak hrají domácí.
108'
Hned v úvodu druhého prodloužení se k míči dostal hostující brankář Igonen, který raději rozehrál do strany, kde si o nahrávku řekl volný Lukka.
107'
Odstartovalo nám druhé prodloužení, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude hrát zprava doleva.
106'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Sinjavskij, přichází Liivak.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
V krátkém časovém sledu žlutá karta také pro hostujícího Kuuska.
104'
Žlutou kartu dostává Dias (Floriana FC).
104'
Blíží se nám konec prvního prodloužení, které nám zatím nepřineslo nic moc zajímavého. Uvidíme tedy, jestli nám branku nabídne druhé prodloužení.
103'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další standardní situaci pro Tallinn. Poom centroval do pokutového území, kde našel pouze hlavu protihráče.
102'
Ruiz šel do souboje o hrací předmět příliš agresivně, což se nelíbilo hlavnímu sudímu. Flora rozehrála volný kop nakrátko, následuje protiakce.
99'
Žlutou kartu dostává Lepik (FC Flora Tallinn).
99'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Vassiljev, přichází Poom.
98'
Před malým momentem se znovu do akce dostal hlavní sudí, jenž si všiml nedovoleného zákroku. Provinil se Vassijljev, který k zemi poslal protihráče.
97'
Tallinn tentokráte zvolil rozehrávku po zemi. Kreida navíc mezi obránci zkoušel oslovit svého kolegu Millera, který si ukopl míč daleko od kopačky.
96'
Maltský celek se nakonec protlačil až do zakončení, které ovšem putovalo výrazně vedle branky. Brankář Igonen nakonec nemusel vůbec zasahovat.
95'
Floriana se s míčem konečně dostala na polovinu soupeře, kde rozehrávala volný kop. Keqi si nakonec vybral zcela osamoceného Leoneho.
94'
Žlutou kartu dostává Lukka (FC Flora Tallinn).
94'
Poté jsme sledovali dalekonosný nákop Lilandera na levé křídlo, kde šel příliš agresivním způsobem do souboje Soomets, který fauloval soupeře.
93'
Na útočnou polovinu se dokázal prodrat hostující Vassiljev, který nakonec roztáhl hru na levou stranu, kde si o nahrávku řekl Lukka.
92'
Odstartovalo nám první prodloužení, jehož úvodní rozehrávku si vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Ani druhý poločas nám branku nepřinesl, logicky tak půjdeme do prodloužení.
90+1'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Žlutou kartu dostává Pürg (FC Flora Tallinn).
90'
Druhý poločas bude nastaven o jednu minutu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zřejmě půjdeme do prodloužení. Ani jeden z celků se snaží neudělat chybu.
88'
Nakonec to u postranní lajny dobře provedl bránící Ruiz, který při snaze o odkop trefil napadajícího protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí.
87'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Igonen, který rychlým výhozem zkoušel na druhé straně oslovit Lilandera, který se daleko nedostal.
86'
V hlavičkovém souboji se povedlo uspět Venanciovi, který ještě zkoušel za sebou najít Diase. Před druhým jmenovaným ale včas vystoupil protihráč.
86'
Hezkým způsobem to provedl Sinjavskij, který se po ideálním zpracování pokoušel dostat směrem do pokutového území, kde ovšem narazil na Pisaniho.
84'
Ve středu hrací plochy se k míči dostal domácí Leone, který si ovšem nevěřil na průnik na druhou stranu. Místo toho se s balónem vracel zpět.
83'
Nedovoleným zákrokem si u rohového praporku pomohl hostující Miller, který celkem zbytečně poslal k zemi protihráče. Navíc z toho byla žlutá karta.
82'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Sappinen, přichází Lepik.
81'
Střídání v týmu Floriana FC: ze hřiště odchází Paiber, přichází Carioca.
77'
Hra se nám přesunula na pravé křídlo, kde s míčem operoval hostující Sinjavskij. Z jeho kopačky nakonec vyletěla další zpětná nahrávka.
76'
V posledních minutách sledujeme celkem dost nepřesností, ta další byla vidět na hostující straně. Vassiljev totiž nedokázal nahrát na kopačku Kreidy.
75'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Pisani. Po celkem dlouhé prodlevě si nakonec vybral Paibera.
74'
Estonský celek se po pravém křídle dostal až k přízemní nabídce směrem do malého vápna, kde ovšem číhal pozorný Stopira, který včas odklízel.
73'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl hostující Vassiljev, který se zřejmě sám postaví ke standardce. Je to z nějakých třiceti metrů od branky.
72'
Po dalším nedovoleném zákroku se k rozehrávce volného kopu postavil hostující brankář Igonen, který se snažil přenést hru do volného prostoru.
71'
Pro Florianu to ale znamenalo zisk rohového kopu, který nabral pořádnou výšku. Míč nakonec přeletěl všechny hráče, hrát tak může opět soupeř.
70'
Další pohledná akce domácích pro změnu přinesla zakončení hlavou v podání Sappinena, který ovšem trefil pouze protihráče před sebou.
69'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Alliku, přichází Miller.
68'
Kreida to zkoušel prudkým pasem k hranici pokutového území, kde se nacházel jeho kolega Sinjavskij. V souboji ovšem kraloval Venancio.
67'
A ten nebyl vůbec špatný. Ba naopak se do vyložené šance dokázal natlačit záložník Paiber, který to měl na pravou nohu. Igonen musel tasit klíčový zákrok.
66'
Vassiljev se postaral o provedení dalšího rohového kopu, který se opět moc nepovedl. Domácí obrana si dokázala poradit a založila protiútok.
61'
Je za námi hodina hry, zatím na první branku stále čekáme. Druhý poločas navazuje na ten první, oba celky se totiž snaží hrát velice ofenzivně.
60'
Žlutou kartu dostává Sappinen (FC Flora Tallinn).
60'
Mezitím si do pokutového území dokázal seběhnout Sappinen, který se ještě pokoušel hlavou prodloužit míč za sebe, což se mu ale nepovedlo.
59'
Domácím se opět povedl přechod k opačnému pokutovému území, kde s vypětím všech sil dokázal zasáhnout Purg, který odehrál míč na volného spoluhráče.
58'
Floriana se chopila rychlé rozehrávky, ke které se postavil sám faulovaný. Ruiz rozehrál na vedle stojícího Leoneho, který pokračuje v kombinaci.
57'
Až příliš agresivním způsobem vletěl do souboje o míč hostující Sappinen, který fauloval Ruize. Hlavní sudí byl v tomto případě maximálně pozorný.
56'
Útočným faulem si pomohl napadající Kreida, který místo míče trefil pouze nohu rozehrávajícího protihráče, rozehrávky se tak ujme brankář Akpan.
55'
V krátkém časovém sledu se Floriana opět nastěhovala k opačnému pokutovému území, odkud pravačkou o metr minul branku Paiber.
54'
Domácí brankář Akpan v tomto případě případě raději zkoušel rozehrát po zemi do strany, kde se nacházel Camenzuli, jenž vyvezl balón.
53'
Zničehonic si prostor pro zakončení dokázal najít hostující Sinjavskij, jehož rána nebyla pomýšlet nad úspěchem. Akpan tak bude moci vykopávat.
52'
Rohový kop se nakonec snášel na přední tyč, kde se ovšem nacházel pozorný Purg, kterému se prudkým způsobem povedlo odklidit balón.
51'
Nakonec z toho bude rohový kop pro domácí, jako poslední se totiž dotkl míče Vassiljev. K rozehrávce rohového kopu se již staví Venancio.
50'
Domácí se nadechli k vydatnému náporu, který způsobil rozruch před hostujícím brankářem Igonenem, avšak hostující obrana si dokázala nakonec poradit.
49'
Floriana se s míčem dostala na druhou stranu, kde se García pokoušel prodrat směrem do pokutového území, což se mu ale nepovedlo.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nedovolený zákrok v podání Allikua, který poslal na zem jednoho z protihráčů.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost domácí hráči, kteří budou tentokráte hrát zprava doleva.
46'
Je za námi první poločas, který nám nakonec nenabídl žádnou branku. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž směrem dopředu byla nebezpečnější Flora, který si vypracovala několik dobrých šancí. K překonání domácího brankáře Akpana ovšem nedošlo, což se dá říct také o Igonenovi. Nezbývá než doufat, že nám druhý poločas nějakou tu branku nabídne.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Paiber (Floriana FC).
44'
Ono to skutečně vypadá, že nám první poločas žádnou branku nepřinese. Nyní to směrem dopředu nevyšlo ani Alllikuovi, který neobešel protihráče.
42'
Flora se pomalu a jistě dostala zpět na polovinu soupeře, kde ovšem útočnou akci dokázal odrazit Dias, který odehrál balón až za postranní lajnu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Vassiljev zkoušel své spoluhráče hledat na přední tyči, což nebylo vůbec dobré řešení. Nejvýše do vzduchu vystoupal Pisani, který dokázal odvrátit.
38'
Hostující celek se opět dostal na dostřel, jenomže zakončení bylo sraženo za brankovou čáru. Tallinn tak bude moci rozehrávat rohový kop.
37'
Floriana se díky dobré kombinaci dostala až k hranici pokutového území, kde se k centru již dostával Fiola, který neodcentroval přes soupeře.
36'
Nepřesnost na domácí straně přinesla protiútok soupeře. Sappinen si to namířil po pravém křídle, kde ovšem narazil na důrazného protihráče.
35'
Hra se nám opět otočila na domácí polovinu, kde měl možnost k provedení autového vhazování Lukka, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku.
34'
Před malým momentem jsme byli svědky první žluté karty. Hodně nevybíravě šel do protihráče García, který tak vyfasoval žlutý kartónek.
33'
Žlutou kartu dostává García (Floriana FC).
32'
I na druhé straně jsme se dočkali střeleckého pokusu, jenomže Keqi mířil hodně vedle branky. Bylo to bez teče, na řadu tak přijde pouze odkop.
31'
Do další slušné šance se opět dostal hostující Sappinen, který si v pokutovém území našel prostor ke střele, avšak opět neprostřelil Akpana.
30'
Domácím se úspěšně povedlo otočit na druhou stranu, kde to pro změnu na sebe vzal Paiber, který se dokázal prohnat kolem smečky protihráčů.
29'
Hrací předmět se opět snesl pouze do zámezí, což znamená autové vhazování pro Florianu. K provedení se okamžitě postavil Pisani.
24'
Flora se přesto na polovině soupeře zdrží, nedovoleným zákrokem šel do souboje o míč Kreida. Lukka se již chystá k rozehrávce volného kopu.
23'
Nakonec si jeden z hostujících hráčů pomohl v přehuštěném prostoru útočným faulem, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí.
22'
Flora se opět dostala na dostřel domácí brance, přičemž se jí povedlo vybojovat rohový kop. Ten z levé strany zanedlouho rozehraje Vassiljev.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Zatím největší šanci měl Sappinen, Flora je totiž aktivnější.
20'
Hra se nám celkem rychle přesunula ke středovému kruhu. Floriana ovšem nikam nespěchá. Hostující celek se ovšem snaží aktivně napadat.
19'
Flora to znovu zkoušela centrem z pravé strany, avšak to byla snadná práce pro brankáře Akpana, který padající předmět schoval do rukavic.
18'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl Tiago, který se ovšem daleko nedostal. Floriana se ovšem dostala zpět k míči, u něj se nyní nachází obránci.
17'
Navíc na řadu přijde další odkop od domácí branky, Akpan je již připraven. Zcela určitě můžeme očekávat dalekonosný nákop na Garcíu.
16'
Sinjavskij dokázal sklepnout mezi obránce na Sappinena, který ovšem neprošel přes blok protihráčů. Mezitím Camenzuli vyváží hrací předmět vpřed.
15'
Flora se s míčem usadila na polovině soupeře, domácí spíše vyčkávají na případnou chybu. Hrací předmět se momentálně nachází na noze Chavalerina.
14'
Posléze se o rozehrávku standardní situace postaral Leone, který uvnitř pokutového území zkoušel najít Tiaga, kterého ovšem ubránil Lilander.
13'
Najednou se do zajímavé šance dostal hostující útočník Sappinen, který ovšem nevyzrál na brankáře Akpana, jenž musel zasahovat.
12'
Navíc to bylo s útočným faulem estonského celku, pokračovalo se rozehrávkou volného kopu, o kterou se postaral sám brankář Akpan.
11'
Úvodní rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Uvnitř pokutového území totiž vystoupal nejvýše do vzduchu Paiber.
10'
Po pravém křídle se až k centru dostal Sinjavskij, kterému se povedlo vybojovat rohový kop. Tallinn se tak žene do pokutového území.
9'
Poté přišel na řadu dalekonosný nákop na pravou stranu, kde si ovšem prostor dokázal pohlídat domácí Pisani, který prudce odkopával.
8'
Flora tentokráte raději rozehrála nakrátko po zemi, přičemž sledujeme trpělivou kombinaci u vlastního pokutového území.
7'
Ke střeleckému pokusu se posléze prodral domácí Keqi, kterému se nepovedlo ohrozit branku soupeře. Na řadu přijde další odkop.
6'
K míči se tak dostal hostující brankář Igonen, který mohl odkopávat od své branky. Jeho pas směřoval daleko na druhou stranu.
5'
Floriana se opět nadechla k útočnému výpadu, tentokráte středem hrací plochy, avšak tam číhala pozorná obrana soupeře.
4'
K rozehrávce volného kopu se nakonec postavil domácí Camenzuli. Jeho rozehrávka putovala po zemi, domácí to tak zkoušejí velice pozvolně.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se postaral domácí hostující Alliku, jenž fauloval Leoneho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Floriana FC: Akpan – Camenzuli, Pisani (C), Ruiz, Dias – Paiber, Keqi, Leone, Venancio – Tiago, García
Náhradníci: Cassar – Agius, Beye, Busuttil, Cini, Garzia, Cheveresan

FC Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Purg, Kuusk, Lukka – Alliku, Vassiljev (C), Kreida, Soomets, Sinjavskij – Sappinen
Náhradníci: Lapa – Hussar, Lepik, Liivak, Miller, Poom, Valja

Rozhodčí: Peljto – Ibrisimbegović, Beljo (všichni Bosna).
FC Flora Tallinn

Také Estonci začínali svou pouť evropskými poháry v Lize mistrů, kde se jim do cesty postavil další pobaltský celek – Suduva z Litvy. Floru poslal do vedení krátce po změně stran Sappinen, ovšem v 78. minutě srovnal skóre z penalty zkušený Mihret Topčagić a zápas došel do prodloužení, ve kterém branka nepadla. V penaltovém rozstřelu Flora zahájila neúspěšným pokusem Vassiljeva, ovšem ve třetí sérii se na straně Suduvy také neprosadil Tadić. Jenže ve čtvrté sérii zklamal Soomets, načež Topčagić poslal Litevce do další fáze a Florianu do Evropské ligy. Tam byl los k Floře opět relativně shovívavý, když ji poslal proti celku KR Reykjavík a utkání se odehrálo v Tallinu. Po první půli domácí vedli 2:0, když přesně mířili Sappinen a Lilander. Ve druhém poločase snížil Finnbogason, nicméně to už bylo od hráčů z Islandu všechno. V domácí soutěži má za sebou Flora rovných dvacet utkání a míří za dalším titulem, když před druhým Paide má náskok 13 bodů, jelikož zapsala 18 výher, jednu remízu a jednu prohru při skóre 54:14.
Floriana FC

Celek z Malty za sebou má dvě utkání evropských pohárů. V předkole Ligy mistrů nestačil podle očekávání na rumunskou Kluž, které na domácí půdě podlehl 0:2, ovšem hosté se až překvapivě trápili, a na držení míče dokonce Floriana soupeře porazila. Ovšem fotbal se hraje na góly, které vsítili v 53. minutě Cestor a v sedmé nastavené minutě střídající Golofca. Florianu tedy čekala jako cena útěchy Evropská liga, kde los nebyl z nejpříznivějších – hráči týmu z ostrovního státu museli do Severního Irska, kde se utkali s Linfieldem. Hosté se v desáté minutě Garciou dostali do vedení, které už do konce utkání nepustili, a proto je můžeme sledovat ve třetím předkole s estonskou Florou. Maltská liga má za sebou dosud jediné kolo, ve kterém si Floriana poradila s Gzirou 2:1.
Ve třetím předkole Evropské ligy na sebe narazí celky Floriana FC a FC Flora Tallinn. Dopředu těžko hledat favorita utkání, na čemž se shodují i bookmakeři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.