Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hafnarfjördur : Dunajská Streda - 27. srpna 2020   19:15

Hafnarfjördur
0:2
(0:1)
Dunajská Streda
22' Balič   • 76' Ramirez
Nielsen – Vidarsson, Thorisson, Kristjánsson, Gunnarsson – Hafsteinsson (71. Gudnason), Jonsson, Sverrisson (82.Sigurdsson) – Helgason, Finsen (58. Jónsson), Lennon
Arnarsson, Tomasson, Sigurdsson, Gudlaugsson, Jónsson, Gudnason, Beck
J. L. Barcelo (GIB)
Kaplakrikavöllur, Hafnarfjördur
Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Balič, Schäfer – Divkovič (71. Fábry), Friede, Kalmár – Ramirez
Száraz, Maly, Fábry, Andzouana, Njie, Méndez, Bednár

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 13:13.
Dnešní utkání je u konce. Dunajská Streda vyhrála oba poločasy 1:0 a slaví postup do 2. předkola Evropské ligy, tam se utká se soupeřem, který jí přiřadí los poslední srpnový den tohoto roku. Slovenský tým byl jasně lepším v prvním poločase, ale v tom druhém diktoval tempo domácí tým, který se však nedokázal přes dobrou obranu hostů včele s brankářem Jedličkou prosadit. Za DAC se prosadil Balič a ve druhém poločase z dorážky Ramirez.
90+3'
90+3'
Hostující tým se ještě dostal do rychlého brejku, po kterém Fábry zakončoval před brankářem, toho pouze trefil.
90+2'
Kalmár si nepřesný míč zpracoval na levé straně až za lajnou, vhazovat tak bude islandský tým.
90+2'
Dlouhý aut domácích z pravé strany sice nadělal hostům problémy, ale ti si nakonec pomohli odkopem.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Za vápno dostal míč Fábry a pokusil se o střelu levačkou, která skončila o hodně vedle branky.
89'
Kalmár si nevedl z levé strany míč na střed jako před druhou brankou a pálil na zadní tyčku. Branku ovšem o hodně netrefil.
88'
Blackman dostal vysoký míč na pravou stranu hřiště, byl ovšem v ofsajdu a celou akci tím ukončil.
87'
K němu se postavil Kalmár a rozehrál na krátko, hosté nyní drží čas.
86'
Přímý kop pro hostující tým z levé strany hřiště.
85'
Žlutou kartu dostává Thorisson (FH Hafnarfjördur).
84'
DAC nyní hraje na své polovině s míčem a je hodně blízko k postupu.
83'
Míč si postavil Zsolt Kalmár a pálil přes zeď na přední tyčku, trefil ovšem pouze postranní síť.
82'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Sverrisson, přichází Sigurdsson.
82'
I tak si kopne hostující tým přímý kop z levé strany hřiště.
81'
Hosté se už nyní hlavně soustřední na udržení slibného výsledku, dopředu nic velkého nevymýšlí.
80'
Lennon se vložil do střely za vápnem, branku Jedličky však o dost netrefil.
79'
Kalmár se na hranici vápna uvolnil a na dlouhou nohu střílel pouze na střed branky soupeře.
78'
O dlouhý nákop se pokusil i hostující tým, avšak Ramirez se dostal do ofsajdové pozice.
77'
Dlouhý nákop domácích skončil pouze u hostujících stoperů.
76'
Dunajská Streda dala gól! Už je to o dvě branky a slovenský tým je hodně blízko postupu. Z levé strany hřiště si míč do vápna navedl Zsolt Kalmár a vystřelil na branku. Jeho střela trefila brankáře, od něhož se míč odrazil k ERICU RAMIREZOVI, který doklepl míč z voleje do branky.
76'
Hostující Ramirez se otočil za hranicí vápna a pálil na zadní tyčku. Branku však o nějaký ten metr netrefil.
75'
Blackman dostal míč do volného prostoru na pravé straně a pokusil se o centr do vápna, jenže ten se mu o hodně nepovedl.
74'
Dlouhý nákop domácího týmu byl až moc daleký a skončil u brankáře Jedličky.
73'
Hra se nyní hodně kouskuje, na míči je na středu hřiště DAC.
72'
Kalmár se na levé straně uvolnil od soupeře a došel si pro důležitý faul.
71'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Divkovič, přichází Fábry.
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Hafsteinsson, přichází Gudnason.
70'
Po dalším centru se ve vápně natahoval Ramirez, ale hostující útočník na míč o kousek nedosáhl.
69'
Dunajská se rychle dostala dopředu a Blackman centroval do vápna, míč však poslal za všechny své spoluhráče.
68'
Žlutou kartu dostává Jonsson (FK DAC Dunajská Streda).
66'
Lennon se pokusil projít po pravé straně hřiště dopředu, skluzem ho čistě zastavil Davis.
65'
Po levé straně se dopředu protáhl Davis a centroval do vápna, kde však zakročil brankář Nielsen.
64'
Hafsteinsson udělal za vápnem kličku a následně se dostal do střely, který však skončila vedle branky.
63'
Lennon se odpoutal od lajny a snažil se nahrát do vápna, jeho nahrávka však byla zablokována.
62'
O vysoký míč se pokusil i domácí tým, ale Jónssona důrazný míč nenašel.
61'
Další nepovedený pas dopředu od Dunajské Stredy a míč končí na kopačkách domácích.
60'
Dlouhý míč hostujícího týmu mířil dopředu na Ramireze, který si však míč nedokázal zpracovat.
59'
Domácí tým tlačí na svého dnešního soupeře, faulu se pod tlakem dopustil Kalmár.
58'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Finsen, přichází Jónsson.
58'
I další dlouhý aut do vápna slovenského týmu posílal Gunnarsson, nyní dokázal zakročit Jedlička.
57'
Gunnarsson následně vhazoval dlouhý aut do vápna, pro nějž si doskočil Müller a míč odhlavičkoval.
56'
Gunnarsson se snažil projít po levé straně hřiště, kde si píchl míč pouze do autu.
55'
Lennon dostal míč na levou stranu hřiště, byl ovšem v ofsajdu a pokračovat nemohl.
54'
Blackman se pokusil vyvézt míč dopředu, jeho následná nahrávka však nikoho ze slovenského týmu nenašla.
53'
Domácí tým je po pauze o hodně lepším týmem, který si rozhodně chce dojít minimálně pro vyrovnání.
52'
Kalmár nahrával ze středu hřiště do lajny, ale jeho nahrávka byla hodně nepřesná.
51'
Jonsson se dostal za vápnem ke střele. Jeho důrazný pokus levou nohou skončil hodně vedle branky.
50'
Blackman důrazně centroval z pravé strany do středu, trefil však pouze dobře postaveného soupeře.
49'
Další vysoký míč dostal Lennon, který se však dopustil faulu.
48'
Dlouhý míč vpřed hledal Finsena, který pouze prodloužil míč za sebe pro Jedličku.
47'
Nějaký problém s kotníkem má hostující Ramirez a nyní odchází za postranní čáru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:18.
První poločas dospěl do svého konce. Nabídl nám jedinou branku, když se ve 22. minutě prosadil v pokutovém území přesnou ranou hostující Balič. Touto brankou dal svému týmu hodně důležité vedení. Dunajská Streda je zatím jasně lepším týmem, tlačí svého soupeře, častěji drží míč, ale zatím to bylo bez nějaké větší šance.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 40%:60%
Střely na branku: 0:3
Rohy: 2:2
45+2'
45+2'
Domácí se ještě jednou dokázali dostat dopředu, ale tam soupeře odstavil Davis.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
45'
Dlouhý nákop středem hřiště nikoho v bílém nenašel a na míči jsou tak znovu hosté.
44'
Davis hodně dlouho váhal s centrem, pak k němu přistoupil soupeř a míč mu sebral.
43'
Blackman si na pravé straně hřiště zpracoval míč, pak však byl v ofsajdu a akce tím skončila.
42'
Hosté stále drží míč na polovině hřiště a dopředu se zatím moc neženou.
41'
Ramirez dostal míč na střed hřiště, jenže při pohybu dopředu si ho moc předkopl a přišel o něho.
40'
Hosté trochu utišili svůj tlak, nyní míč drží na vlastní polovině hřiště.
39'
Hostující Divkovič si navedl míč z pravé strany za vápno a vystřelil. Jeho levačka však míč poslala pouze hodně nad branku.
38'
Dlouhý pas hledal za obranou soupeře Finsena, jeho úmysl přečetl Jedlička a výběhem celou akci zachránil.
37'
Helgason se postavil k exekuci přímého kopu, ta se mu však hrubě nepovedlo, když pouze trefil postavenou zeď.
36'
Domácí hráč má ještě nějaký problém s krví na hlavě a musí být ošetřen.
36'
Po dlouhém nákopu byl faulován domácí Hafsteinsson a Hafnarfjördur si tak kopne přímý kop ze třiceti metrů.
35'
Hodně vysoko postavený Davis dostal do lajny míč, pokračovat ovšem nemohl, protože se nacházel v ofsajdovém postavení.
34'
Na hranici vápna dostal míč hostující Friede a rozhodl se pro střelu, ta ovšem pouze trefil připraveného soupeře.
33'
Davis si nachystal míč u praporku a centroval do pokutového území, kde našel Ramireze, jež hlavičkoval pouze nad sebe.
33'
Rohový kop pro hostující tým ze Slovenska.
32'
Domácí Gunnarsson se uvolnil na levé straně hřiště a centroval do vápna. Tam však skoro nikdo v bílém nebyl.
31'
Dlouhý nákop domácích našel jen Blackmana, který míč odvrátil do autu.
30'
Helgason od praporku centroval do vápna. Jeho centr našel Jonssona, ale jeho hlavička byla hodně málo důrazná.
30'
Roh pro domácí celek.
29'
Konec ošetřování a hra může pokračovat rozehrávkou domácího týmu.
28'
Žlutou kartu dostává Schäfer (FK DAC Dunajská Streda).
28'
Na zemi je ošetřován hostující Jonsson, který má nějaký šrám na hlavě.
27'
Dlouhý nákop hostujícího Müllera dopředu byl nepřesný a skončil u brankáře Nielsena.
26'
Faulovaný Kalmár rozehrál přímý kop přízemní nahrávkou na vápno, ta však byla hodně nepřesná.
25'
Kalmár dostal míč na levou stranu a byl faulován. Přímý kop pro jeho tým.
24'
Křižná nahrávka vápnem našla Blackmana, který z druhého doteku pálil. Trefil však pouze střed branky soupeře.
22'
Dunajská Streda dala gól! V polovině prvního poločasu tu máme první branku a do vedení jde Dunajská Streda. Na pravou stranu dostal vysoký míč Divkovič, který si dobře zpracoval a nahrál do vápna, kde si míč kousek za penaltou našel ANDRIJA BALIČ a poslal ho do sítě.
22'
Hostující přenesení hru na pravou stranu nepřesné. Míč na tribunu poslal Kružliak.
21'
Domácí Finsen dostal míč na střed hřiště a snažil se obejít dva soupeře, což se mu samozřejmě nepovedlo a míč ztratil.
20'
Oba hráči by měli být zdravotně v pořádku a hra může pokračovat i s nimi.
19'
Hra je nyní přerušena, protože je ošetřován Davis a domácí Thorisson.
18'
Davis zkoušel rychle nahrát po levé lajně, trefil však pouze prvního soupeře.
17'
Dlouhý pas vpřed hledal Kalmára, jenže nahrávka byla nepřesná a skončila na tribuně.
16'
Po pravé straně se dopředu hnal po míči Ramirez, který na něho nestačil a navíc fauloval soupeře.
15'
Nepřesnosti islandského týmu na levé straně, když mu nevyšla narážečka.
14'
Na hranici vápna dostal míč proti noze Hafsteinsson, který hned vystřelil, jenže trefil pouze skrumáž před sebou.
13'
Centr z levé strany si našel ve vápně Ramirez, míč však pouze lehce tečoval a branku netrefil.
12'
K levé lajně dostal míč Kalmár, ale tomu míč utekl a následně mu ho soupeř sebral.
11'
Po horším úvodu je nyní Dunajská Streda už lepším týmem na hrací ploše a drží soupeře na jeho polovině.
10'
Divkovič dostal míč na pravou lajnu, tam si ho však nepřesně zpracoval a nabídl ho soupeři.
9'
Nyní se hraje hodně ve středu hřiště a na míči je hostující tým.
7'
Kalmárův centr si ve vápně našel Ramirez, který však zpracoval míč pouze pro soupeře.
6'
Roh si kopne i hostující tým.
5'
Davis našel z levé strany ve vápně Kalmára, kterému odskočilo zpracování a o míč přišel.
4'
Lennon centroval míč do vápna, kde si však hostující obrana s jeho centrem poradila.
3'
Rohový kop pro domácí celek.
2'
Domácí tým se pokusil dostat dopředu dlouhým nákopem, který našel v ofsajdu Lennona.
1'

FH Hafnarfjördur: Nielsen – Vidarsson, Thorisson, Kristjánsson, Gunnarsson – Hafsteinsson, Jonsson, Sverrisson – Helgason, Finsen, Lennon
Náhradníci: Arnarsson, Tomasson, Sigurdsson, Gudlaugsson, Jónsson, Gudnason, Beck

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, David – Balič, Schäfer – Divkovič, Friede, Kalmár – Ramirez
Náhradníci: Száraz, Maly, Fabry, Andzouana, Njie, Méndez, Bednár

Rozhodčí: J. L. Barcelo (GIB).

FK DAC Dunajská Streda

Dunajská Streda skončila v loňské sezoně a třetím místě slovenské nejvyšší soutěže, když po nadstavbové části získala celkem 50 bodů se skóre 42:28. Nejlepším střelcem týmu byl Maďar Zsolt Kalmár, který dal 9 branek a na další 3 nahrál. DAC ztratil na druhou Žilinu pouhý jeden bod, na Slovan to bylo propastných 18. Do nového ročníku Fortuna ligy vstoupila Dunajská Streda parádně, když vyhrála všechny čtyři zápasy, a to se skóre 16:2 a vede tabulky o celých pět bodů před Trnavou.

Poslední tři zápasy

Dun. Streda VS. Trnava 2:1
Dun. Streda VS. Nitra 6:0
Pohronie VS. Dun. Streda 1:2

FH Hafnarfjördur

Islandský tým v loňské sezoně skončil na třetím místě islandské Pepsidelidy, když získal 37 bodů v dvaadvaceti zápasech se skóre 40:36. Na první Reykjavík ztratil domácí tým 15 bodů. V letošní sezoně je Hafnarfjördur zatím také na třetím místě tabulky, má na kontě 20 bodů v jedenácti zápasech a na první Valur ztrácí dva body, ale má o zápas navíc. Nejlepší střelec týmu je útočník Steven Lennon, který dal 11 branek a je nejlepším ligovým střelcem.

Hafnarfjördur VS. Kopavogur 4:0
Hafnarfjördur VS. Stjarnan 1:2
KR Reykjavík VS. Hafnarfjördur 1:2
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu. V rámci 1. předkola Evropské ligy se utkají týmy Hafnarfjöduru a Dunajské Stredy. Celý souboj se odehraje v jediném utkání na půdě islandského týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.