Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maccabi : Kajrat - 17. září 2020   19:00

Maccabi
Maccabi
31' Ashkenazi  • 71' Rukavytsya
2:1
(1:1)
Kajrat
Kajrat
45' Love
Maccabi
Cohen – Mabouka, Arad, Habashi, Menachem – Ashkenazi (55. Haziza), Lavi (C), Fani – Chery, Rukavytsya (83. Rodriguez), Wildschut (74. Planić)
Keouf – Haziza, Meir, Nachmani, Planić, Rodríguez, Shua
Kristoffersen – Skytte, Kronlykke (všichni Dánsko)
Sammy Ofer Stadium
Kajrat
Pokatilov – Mikanović, Abiken (87. Tunggyšbajev), Dugalić, Alip, Sujumbajev (C) – Guljigit (81. Wrzesinski), Košović, Goralski, Ajmbetov (64. Jeseola) – Love
Ustimenko – Jeseola, Hovhannisjan, Poljakov, Šušenačev, Tunggyšbajev, Wrzesinski

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Maccabi Haify, která svého soupeře porazila výsledkem 2:1. Úvod druhého poločasu nám přinesl hodně nezáživnou podívanou, která dlouhou dobu nepřinesla nic nebezpečného. Zničehonic se ovšem prosadil domácí Rukavytsya, která tak svůj celek poslal zpět do vedení. Koncovka zápasu byla hodně otevřená, hostující obrana se hodně otevírala, avšak žádné další branky jsme se již nedočkaly.
90+5'
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:10. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:20.
90+4'
Haifa zahrávala rohový kop, který ovšem nerozehrála zrovna nejlépe. Domácí se totiž vystavili do ofsajdu, čímž dali soupeři možnost k protiútoku.
90+2'
S rozehrávkou svého celku vypomohl také brankář Pokatilov, který ihned rozehrál na volného spoluhráče. Maccabi však dobře zapracovalo u středového kruhu.
90+1'
Žlutou kartu dostává Cohen (Maccabi Haifa FC).
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Haifa stále vede o jedinou branku. Kajrat se nemůže dostat k míči, stále je před námi nastavení.
88'
Po dlouhé době jsme sledovali rohový kop, který z levé strany obstaral domácí Haziza. Jeho rozehrávka našla protihráče, který se postaral o odvrácení míče.
87'
Haifa se opět dostala na dostřel domácí brance, přičemž si brankář Pokatilov připsal další zákrok. Chery mířil doprostřed, ihned poté přišel výhoz do strany.
87'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Abiken, přichází Tunggyšbajev.
83'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Rukavytsya, přichází Rodriguez.
82'
Žlutou kartu dostává Abu Fani (Maccabi Haifa FC).
81'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Guljigit, přichází Wrzesinski.
80'
Almaty sice dopravily míč do sítě, avšak podle výroku pomezního sudího to bylo z ofsajdu, branka tak neplatí.
79'
Sujumbajev obstaral další dalekonosné autové vhazování, které ovšem na hranici malého vápna dokázal odvrátit Habashi, jenž poslal míč mimo šestnáctku.
78'
Žlutou kartu dostává Ernest Mabouka (Maccabi Haifa FC).
77'
Momentálně se nehraje, na zemi se totiž nachází jeden z domácích hráčů. Vypadá to na Mabouku, která má menší zdravotní problémy.
76'
Po dlouhé době se připomněl také Kajrat, a sice po autovém vhazování. K odraženému míči se totiž jako první dostal Košović, který pálil kousek vedle.
75'
Kajrat to bude mít v tomto případě hodně složité, podruhé v tomto duelu bude muset dotahovat jednobrankovou ztrátu. Nyní k tomu má ale podstatně méně času.
74'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Wildschut, přichází Planić.
73'
Stejně jako tomu bylo v prvním dějství, tak také v tom druhém hlavní rozhodčí nařídil krátkou přestávku, během které se hráči občerství u postranní lajny.
72'
Po delší době se k míči dostal také brankář Pokatilov, jenomže se nejednalo o nic těžkého. Hostující strážce tyčí schoval padající míč do svých rukavic.
71'
Maccabi Haifa právě vstřelila branku!
Domácí se zničehonic dostávají zpět do vedení! Na hranici pokutového území se totiž povedlo převzít nahrávku NIKITU RUKAVYTSYOVI, který se prohnal až do šestnáctky, odkud nechytatelným způsobem v pádu zamířil přesně pod břevno branky.
70'
Vracející se Love ovšem sám fauloval, což pochopitelně neuniklo ani sudímu. Maccabi rozehrálo volný kop urychleně, Lavimu se povedlo najít Wildschuta.
69'
Love to po přechodu na útočnou polovinu zkoušel vzít sám na sebe, jenomže narazil na prvního protihráče, který navíc zasáhl čistým způsobem.
68'
Kajrat se s míčem přesunul na polovinu soupeře, kde jsme sledovali dalekonosné autové vhazování. To nakonec doputovalo na hlavu Habashiho, jenž odvracel.
67'
Sledovali jsme rozehrávku od hostující branky, o kterou se pochopitelně postaral brankář Pokatilov, jehož odkop ovšem zamířil daleko mimo hrací plochu.
66'
V krátkém časovém sledu sudí opět pískl do své píšťalky, což znamenalo standardní situaci pro Kajrat. K té se postavil Košović, který trefil pouze protihráče.
64'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Ajmbetov, přichází Jeseola.
61'
Hezký centr přímo do pokutového území vyslal Mikanović, kterému se povedlo najít naprosto osamoceného Ajmbetova, jehož zakončení nebylo přesné.
60'
Druhý poločas nám sice nabízí vyrovnanou podívanou, avšak na něco nebezpečnějšího stále čekáme. Nyní budeme sledovat další autové vhazování.
59'
Hezkou střelou z větší vzdálenosti to zkoušel Goralski, jehož pokus se ovšem snesl zhruba dva metry vedle branky. Cohen tak nemusel zasahovat.
58'
Vhazovat mohl také domácí celek, který se celkem jednoduše dostal na útočnou polovinu, nicméně napadající Mikanović vyhnal jednoho z protihráčů.
57'
Přihrávka do běhu sice směřovala na nohu hostujícího Loveho, avšak toho vzorným způsobem dokázal ubránit Lavi, jenž navíc rozjel rychlý protiútok.
56'
Hodně důrazně si v souboji o míč počínal zkušený Love, který ho nakonec dokázal vybojovat. Následná klička kolem Mabouky mu ale vůbec nevyšla.
55'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Ashkenazi, přichází Haziza.
54'
Mikanović si prostřednictvím autového vhazování vybral Guljigita, který neuspěl v souboji jeden na jednoho. Směrem dopředu tak hraje domácí celek.
53'
Za volným míčem musel pelášit zpět domácí Menachem, který nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku až ke Cohenovi, jenž se postaral o vysoký odkop.
52'
Další centr hostujícího celku se pro změnu snesl pouze za postranní lajnu, vhazovat tak bude moci Mabouka. Na pomoc se mu zatím nabídl Ashkenazi.
51'
Přihrávkou za obranu to zkoušel Alip, kterému se nakonec povedlo najít Mikanoviće. Ten si míč potáhl na pravou nohu, jenomže poté neodcentroval.
50'
Kajrat se pozvolně přesunul na polovinu soupeře, kde se o provedení autového vhazování postaral Sujumbajev, který ovšem v šestnáctce našel hlavu soupeře.
49'
U středového kruhu si raději nahrávkou na jistotu počínal Lavi, který pouze přeposlal na vedle stojícího Abu Faniho, jenž spolupracoval s brankářem Cohenem.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do pokutového území dokázal protáhnout domácí Wildschut, kterému se ovšem nepodařilo najít prostor ke střele.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem vyrovnanou podívanou. V úvodu byl aktivnější domácí celek, jenomže posléze otěže zápasu převzal soupeř, který ale inkasoval. Almaty si ovšem před koncem prvního poločasu vytvořily značný nápor, který nakonec přinesl vyrovnávací branku. Druhý poločas tak určitě nabídne hodně zajímavou podívanou.
45+3'
45+2'
S rozehrávkou musel vypomoct také brankář Pokatilov, který velice přesně roztáhl hru do strany, kde ovšem na přesnost nenavázal kolega Sujumbajev.
45'
Kajrat právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se hostující celek před koncem prvního poločasu dočkal vyrovnání! Na levém křídle měl hodně prostoru na centr Sujumbajev, který přízemní nabídkou našel uvnitř pokutového území velekušeného WÁGNERA LOVE, jenž přesnou střelou překonal Cohena.
44'
Na pořadu dne byl další volný kop, i tentokráte pro hosty. Nebezpečná nabídka se snášela do branky, nakonec si zkušeně počínal brankář Cohen.
42'
Žlutou kartu dostává Sun Menachem (Maccabi Haifa FC).
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Haifa se sice ubránila, jenomže k odraženému míči se jako první dostal Košović, jehož rána z velké vzdálenosti nakonec prověřila připravenost Cohena.
40'
Almaty si vyzkoušely další rohový kop, v tomto případě z levé strany. Míč se nebezpečně stáčel do malého vápna, kde se nejvýše do vzduchu dostal Habashi.
37'
Žlutou kartu dostává Goralski (FC Kajrat Almaty).
36'
Z velké vzdálenosti zkoušel štěstí hostující Love, který ovšem mířil kousek vedle levé tyče. Cohen se pouze prolétl vzduchem, následovat bude další odkop.
35'
Na opačné straně se snažil na pravém křídle najít prostor k centru Guljigit, který ovšem trefil pouze protihráče, jenž si poté došel pro útočný faul.
34'
A navíc jsme sledovali další zakončení, v krátkém časovém sledu ho opět vyprodukoval domácí Chery. Ani tentokráte nemusel Pokatilov zasahovat.
33'
Po rozehrávce to navíc přímou střelou zkoušel Chery, který ale nepropálil blok protihráčů v pokutovém území. Haifa přesto zůstává s míčem na kopačkách.
32'
Almaty to budou mít najednou hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu přesto zbývá dost času, výsledek se klidně může otočit.
31'
Domácím se rozehrávka volného kopu povedla na výbornou! Místo přímého zakončení jsme totiž sledovali cvičenou rozehrávku, která putovala na kopačku naběhnuvšího Rukavytsyi. Ten pod sebou hledal naprosto volného YUVALA ASHKENAZIHO, před kterým číhala prázdná branky.
31'
Ještě před rozehrávkou ale probíhá ošetření, na hrací ploše se totiž ocitl faulovaný hráč. Maccabi bude zahrávat standardku, dočkáme se první branky?
30'
Další nedovolený zákrok, tentokráte kousek od pokutového území. Maccabi bude zahrávat standardní situaci, zřejmě se bude jednat o přímé ohrožení branky.
29'
Hodně překvapivé řešení útočné akce zvolil Chery, který si všiml, že brankář Pokatilov je daleko z branky. Jeho lob nakonec přeletěl hostující branku.
28'
Nahrávka na Goralskiho byla hodně dlouhá, hostující záložník na ni neměl šanci dosáhnout. K míči se tak dostal Arad, který neúspěšně přenášel hru.
27'
Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku, v Izraeli totiž panuje hodně velké vedro. Hráči se tak seběhli k postranní lajně, kde poslouchají taktické pokyny.
26'
Cohen si dal na svém odkopu od branky hodně záležet. Míč nakonec příhodně propadl na kopačku Abu Faniho, který ovšem přihrával hodně nepřesně.
25'
Trochu zbytečně agresivně vletěl do protihráče obránce Habashi, což uviděl také hlavní sudí zápasu. Kajrat bude zahrávat volný kop ze třiceti metrů od branky.
24'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, na první branku stále čekáme. V úvodu byla aktivnější Maccabi Haifa, v posledních minutách jsou to ale Almaty.
19'
Toho se v tomto případě ujal levý obránce Sujumbajev, který ho kroutil směrem do malého vápna. Nakonec se nejvýše do vzduchu dostal Menachem.
18'
Love přenechal míč pod sebe na Košoviće, který si našel prostor pro zakončení pravou nohou. Habashi zakončení zablokoval, na řadu přijde roh.
17'
Hrací předmět se přesto svezl pouze za postranní lajnu, což přinese autové vhazování pro hosty. Mikanović s provedením očividně nikam nespěchá.
16'
Cohen opět obstaral odkop od své branky, který posílal daleko na druhou stranu. Do souboje se dostával Menachem, jenž dokázal prodloužit za sebe.
15'
Snad poprvé se k balónu dostal brankář Cohen, který rovněž vyhazoval balón do strany. Mabouka se ihned pokoušel o pas na Menachema, který nebyl úspěšný.
14'
Avšak ani tento volný kop nakonec nic nebezpečného nepřinesl. Snadnou práci měl brankář Pokatilov, který si dal na následnou rozehrávku pozor.
13'
Další ofsajdové postavení, kterému předcházel nedovolený zákrok na domácí Ashkenaziho. Maccabi Haifa má k dispozici další standardní situaci.
12'
Od středového kruhu tak rozehrával volný kop obránce Alip, kterému se jako první nabídl Goralski, jenž pro změnu úspěšně přenášel hru k postranní lajně.
11'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si velice přesně všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel domácí křídelník Wildschut.
10'
Habashi si poradil s napadajícím Lovem, načež velice přesně oslovil Menachema. Ten se s míčem dokonce dostal na druhou stranu hrací plochy.
9'
Pokatilov musel v krátkém časovém sledu opět zasahovat, tentokráte se mu povedlo zlikvidovat střelu na přední tyč. O ní se pokoušel domácí Rukavytsya.
8'
Haifa se s míčem vracela na vlastní obrannou polovinu, odkud to obránce Arad zkoušel pasem na opačnou stranu, kde si o nahrávku řekl Ashkenazi.
7'
Posléze jsme ale sledovali první ohrožení branky Kajratu. Do pokutového území se totiž prodral Wildschut, který místo zakončení ještě pod sebou hledal Cheryho.
6'
Velké problémy s rozehrávkou měl na opačné straně Dugalić, kterému se nakonec povedlo odehrát míč před napadajícím Rukavytsyou.
5'
Uvnitř pokutového území to maximálně zkušeně provedl Menachem, který poskakující míč dokázal hrudí dopravit do rukavic domácího brankáře Cohena.
4'
U středového kruhu se ovšem povedlo dobře vystihnout rozehrávku Alipovi, který následně hledal spoluhráče u pokutového území, kde zasahoval Habashi.
3'
Na řadu přišlo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se přihlásil domácí obránce Mabouka, který raději spolupracoval s brankářem Cohenem.
2'
Žlutou kartu dostává Aljkulov Guljigit (FC Kajrat Almaty).
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Maccabi Haifa FC: Cohen – Mabouka, Arad, Habashi, Menachem – Ashkenazi, Lavi (C), Fani – Chery, Rukavytsya, Wildschut
Náhradníci: Keouf – Haziza, Meir, Nachmani, Planić, Rodríguez, Shua

FC Kajrat Almaty: Pokatilov – Mikanović, Abiken, Dugalić, Alip, Sujumbajev (C) – Guljigit, Košović, Goralski, Ajmbetov – Love
Náhradníci: Ustimenko – Jesola, Hovhannisjan, Poljakov, Šušenačev, Tunggyšbajev, Wrzesinski.
FC Kajrat Almaty

Na opačné straně stojí kazašské Almaty, které se v tomto duelu pokusí o překvapení. Kajrat se po osmi odehraných duelech své domácí soutěže nachází na první pozici, přičemž má na svém kontě hned jednadvacet bodů, což činí náskok hned sedmi bodů na druhou Astanu. Hostující tým tohoto zápasu doposud ztratil body pouze v jediném duelu, avšak v posledních zápasech má hodně dobrou formu. Poslední ligový duel navíc nabídl vítězství proti čtvrtému Kaisaru, který nakonec na hřišti soupeře podlehl výsledkem 1:2, což nebylo vůbec špatné.
Maccabi Haifa FC

Izraelská Maccabi Haifa bude mírným favoritem tohoto zápasu, zejména zkušenosti by měly být na její straně. Domácí celek tohoto zápasu má navíc svou domácí soutěž již v plném proudu, navíc má za sebou hned dva ligové duely. Ten první, na hřišti Hapeolu Hadery, se mu po vyrovnaném duelu povedlo vyhrát výsledkem 2:1. V minulém kole navíc přišel souboj s nevyzpytatelnou Ber Ševou, která nakonec soupeři podlehla výsledkem 1:3. Maccabi Haifa tak vstupuje do tohoto zápasu v dobré formě, pro vedení tohoto klubu by měl být postup do třetího předkola samozřejmostí.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu druhé předkolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Maccabi Haifa FC a FC Kajrat Almaty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.