Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Galatasaray - 1. října 2020   20:45

Rangers
Rangers
52' Arfield  • 59' Tavernier
2:1
(0:0)
Galatasaray
Galatasaray
87' Marcão
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Helander, Goldson, Barišić – Davis, Kamara, Arfield – Hagi (78. Jack), Morelos (87. Itten), Kent.
McLauglin – Ughelumba, Jack, Defoe, Itten, Jones, Balogun.
Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (LVA)
Ibrox Stadium, Glasgow
Galatasaray
Öztürk – Elabdellaoui, Luyindama, Marcão, Linnes (C) – Feghouli (73. Diagne), Kılınç, Antalyalı, Belhanda (66. Etebo), Babel (65. Bayram) – Falcao.
Kocuk – Etebo, Donk, Bayram, Taşdemir, Sekidika, Diagne.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 5:7.
Skotský klub působil v první půli pasivnějším dojmem. Galatasaray v územní převaze ale nehrozil a po změně stran už na svého soupeře nestačil. Rangers zvýšili tempo a v rozmezí necelých deseti minut rozhodli přesnými zásahy Arfielda a Taverniera. V dalších pětadvaceti minutách domácí nepřidali pojistku a kvůli gólové hlavičce Marcãa si závěr ještě malinko zkomplikovali. Gól na 2:2 už ale nepadl a Rangers tak doplnili konkurenční Celtic v základních skupinách Evropské ligy!
90+3'
90+2'
Rangers se nenechali inkasovaným gólem zastrašit. Soupeř z Turecka si není schopen vytvořit žádný drtivý tlak.
90+1'
Connor Goldson předčil ve vzduchu Diagneho, na kterého letěl výkop vysunutého gólmana Öztürka.
90'
Nad rámec druhé půle jsou přidány tři minuty, což Galatasarayi do karet příliš nehraje. Z turecké ligy je zvyklý na mnohem větší čísla.
89'
Dobré krytí balonu od finského středopolaře Kamary, který si došel pro faul. Rangers díky tomu pošetří hodně cenných vteřinek.
88'
Luyindama posílal ze středového kruhu dlouhý pas na Diagneho, který si ve vápně pomohl při zpracování rukou. Kopat se bude od McGregora.
87'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Alfredo Morelos, přichází Cedric Itten.
87'
Galatasaray právě vstřelil branku!
Ač tomu nic nenapovídalo, tak hosté v výrazně dramatizují závěr zápasu! Elabdellaoui získal na pravé straně rohový kop. Bayram levačkou našel trestuhodně volného MARCÃA a ten hlavičkou do protipohybu vykřesal naději pro mužstvo z Istanbulu!
86'
Morelos prohospodařil další přímočarou akci, když z pravého kraje velkého vápna o hodně přestřelil bránu stráženou Fatihem Öztürkem.
85'
Tentýž muž pak ale nebyl nebezpečný centrem od rohového praporku. Jeho kolegové stáli o několik metrů dál.
84'
James Tavernier je rozhodně jedním z nejlepších hráčů domácího týmu. Teď to potvrdil ziskem rohového kopu.
82'
Diagne byl z jedné strany blokován koncovou čarou a z druhé hned několika obránci Rangers, kteří ho nenechali útočnou akci jakkoliv rozvinout.
81'
Vypadá to na velmi příjemný večer pro dva největší skotské kluby. Po úspěchu Celticu v Sarajevu mají skupinu EL na dosah také Rangers.
80'
Sám faulovaný Tavernier skvěle rozehrál k zadní tyči, u které číhal Morelos, ale prostor mezi třemi tyčemi mu byl malý.
79'
Linnes nevěděl, jak obrat o balon Taverniera. Povedlo se mu to jen za cenu faulu a domácí standardní situace.
78'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Ryan Jack.
78'
Ale k ničemu to nebylo, protože Martin Linnes trochu zbytečným zakončením z velké dálky vůbec netrefil McGregorovu branku.
77'
Mbaye Diagne nadělal trochu problémů Tavernierovi, který poslal míč na rohový kop. Bayram jej rozehrál na krátko.
76'
Morelos přetáhl přihrávku na Kenta a zazdil zajímavě vypadající rychlý kontr těchto dvou hráčů.
74'
Vydařenou rychlou kombinaci pokazila až střela Morelose, který zprava minul bližší tyč. Škoda pro Rangers, mohlo být vymalováno.
73'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sofiane Feghouli, přichází Mbaye Diagne.
72'
Feghouliho přetažený centr chytil za vzdálenější tyčkou domácí gólman. Dvacet minut před koncem působí Galatasaray dost odevzdaně.
71'
Ani z rohového kopu hosté nic nevymysleli. Naopak se museli vypořádat s rychlým protiútokem, kterému chyběl lepší centr z levého křídla.
70'
Goldson podává v obraně Rangers velmi dobrý výkon. Potvrdil to i nyní, když prodloužil Kılınçův centr do zámezí.
69'
Bayram to vzal na sebe. Kleště vyrobené Davisem a Morelosem byly nedovolené a na programu bude přímý kop.
68'
Etebo dostal na úvod až moc dlouhý nákop, ke kterému to měl blíže Allan McGregor.
66'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Younès Belhanda, přichází Oghenekaro Etebo.
65'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Ömer Bayram.
65'
Younès Belhanda tak vehementně prosil o odpískání faulu na hranici vápna, až si sám vykoledoval žlutou kartu.
63'
Ryan Babel ulevil hostující obraně, když na vlastní pěst zaútočil po levé straně, jen na krátkou chvíli. Míč šel právě od něj za koncovou čáru.
62'
Borna Barišić byl zahnán až k praporku, kde proti přesile dvou hráčů ukořistil kýžené autové vhazování.
61'
Ještě předním si Turci musí poradit s pokračujícím náporem soupeře, který se snaží najít uličku vedoucí do další palebné pozice.
60'
Reakce v podobě střídání na sebe nenechá dlouho čekat. Dres si přes hlavu dává Bayram.
59'
Rangers právě vstřelili branku!
S šancemi Galatasaraye na postup do skupiny Evropské ligy to vypadá hodně špatně! Glen Kamara rozdal balon doleva Barišićovi, jehož tečovaný centr přistál na hlavě JAMESE TAVERNIERA a ten se hlavičkou z malého vápna nezmýlil.
58'
Hagi si věřil na střelu z velké dálky. Míč ale byl brzy zablokován a pak doskákal do rukavic třiatřicetiletého Öztürka.
57'
Falcao v protiútoku centroval do míst, kde normálně číhá on sám. Takhle to byla snadná práce pro domácí defenzivu.
56'
Velký boj u půlící čáry dopadl lépe pro domácí, kteří to pak vzali přes levou stranu, ovšem přihrávka Barišiće se ukázala být nepřesná.
55'
Luyindama poslal nákop až za koncovou čáru, takže si osmatřicetiletý strážce domácí branky připraví poklidnou rozehrávku.
54'
Hosté by se potřebovali co nejdříve zmátořit, jinak jim může ujet pomyslný vlak. Po faulu Emreho Kılınçe však hrají Rangers.
52'
Mužstvo z Glasgow se ve dvaapadesáté minutě prosazuje jako první! James Tavernier přihrál z hloubi pole Morelosovi, který z osy posunul míč doprava do volného prostoru. Tam si sběhl SCOTT ARFIELD a podél vybíhajícího gólmana precizně poslal Rangers do vedení.
51'
Younès Belhanda se snažil vysunout Feghouliho, ale u toho se rychle zjevili hned dvě překážky v modrobílém dresu.
50'
Domácí vstoupili do druhé půle jako vyměnění. Galatasaray jejich tempo úplně nezachytil a teď odolává jednoznačně největšímu tlaku.
49'
Emre Kılınç podsekl Morelose a to znamená rozehrávku skotského klubu z poměrně klidného středu pole.
48'
Luyindama hned v úvodní fázi srazil centr Barišiće. Ten se navíc dotkl balonu jako poslední, takže vhazovat bude klub z Turecka.
47'
První střela Rangers! Na základě Kentova centru se o ni postaral Morelos, nicméně pro Öztürka to nebyla bůhvíjak nebezpečná hlavička.
46'
Ani jeden z trenérů před startem druhé půle nestřídal, takže na obou stranách pokračuje v původních jedenáctkách.
46'
Žádná fotbalová hitparáda to v první půli nebyla. Galatasaray byl trochu aktivnější, ale na větší šance zůstal stav 0:0. Svěřenci kouče Gerrarda čelili velkému počtu centrovaných balónů, ale McGregora ve štychu ani jednou nenechali. Fatih Öztürk se na druhé straně víceméně nudil.
45+1'
45'
Nastavuje se symbolických šedesát vteřin.
44'
Velká mela u domácí branky byla víceméně k ničemu, protože ještě před dopadem míče byl máván ofsajd Falcaa.
43'
Další faul Rangers. Na zemi poněkolikáté skončil Belhanda a rozehrávat bude moci Emre Kılınç.
42'
Přihrávka Arfielda na Morelose neprošla přes dobře postavené stopery, kteří pak dostali pohov díky faulu Davise.
41'
Barišić měl hodně prostoru na levém kraji, jenže přízemní pas do vápna se stal snadnou kořistí pro Marcãa.
40'
Martin Linnes předvedl lacinou ztrátu, když si na levé straně sám ukopl míč za koncovou čáru. McGregor v klidu vykopává.
38'
Christian Luyindama se po rozehrání Belhandy k zakončení dostal, ale bránící muži v modrém brankáři McGregorovi pomohli.
37'
Belhanda se na křídle nabídl Babelovi. Zkušený Nizozemec pak na krátko předal míč Kılınçovi a ten byl nalevo faulován Tavernierem.
36'
Marcão zablokoval ránu Morelose z delší vzdálenosti. Fatih Öztürk je i nadále bez jediného zákroku.
35'
Počet přihrávek, které létají do domácího vápna, rychle přibývá. Zadáci Rangers to ale zvládají, většinu míčů spolehlivě sbírají.
34'
Feghouli viděl v náběhu Belhandu. Pas na něj ale přišel pozdě a litevský sudí na čáře odmával ofsajd.
33'
Mezitím se hra přesunula na opačný konec hřiště, ale po rohu Barišiće došlo jen na hodně nepřesnou střelu Kamary.
32'
Helander odhlavičkoval míč z malého vápna, kam letěl centr Belhandy. Další pas do ohně zaváněl trefenou rukou Goldsona, ale hlavní rozhodčí zůstal v klidu. Tady je nutno zmínit, že VAR v předkolech EL není.
31'
Davis vyřešil situaci vedle vlastní šestnáctky zahráním na další rohový kop. Probíhá stěhování národů před McGregora.
30'
Třetina základní hrací doby je pryč. Galatasaray je rozhodně častěji na polovině soupeře, ale v tvorbě vyložených šancí jsou oba týmy nulové.
29'
Elabdellaoui napravoval mizernou rozehrávku Öztürka zatažením záchranné brzdy proti Kentovi. Ukázkový případ žlutého faulu.
28'
Radamel Falcao se neprobil přes Goldsona, který ve skluzu odkopl balon za koncovou čáru. Následuje rohový kop.
27'
Hosté propadli ve středu hřiště, ale pak nedali Hagimu a Morelosovi potřebný klid na souhru v rychlém protiútoku.
26'
Morelos ztratil stabilitu v souboji s Marcãem, který to měl v pozici posledního beka o to jednoduší.
25'
Narážečka mezi Kılınçem a Falcaem nebyla ideální. Prvně jmenovaný to dostal na dlouhou nohu a tou podrazil Hagiho.
24'
Goldson se postaral o Babelův prudký centr. Turecký tým v držení míče zůstává, byť daleko od McGregorovy brány.
23'
V posledních minutách je to hlavně o aktivitě Galatasaraye. Ta bude moci pokračovat i po faulu Taverniera na půlící čáře.
22'
Martin Linnes se na křídle zbavil Hagiho, ale finální pas se jednomu z jeho spoluhráčů ve vápně převzít nepovedlo.
21'
Emre Kılınç čekal na podporu z druhé vlny. Ta přišla od Feghouliho, kterému střela ze střední vzdálenosti ale hrubě nepovedla.
20'
Linnes posunul míč Babelovi, který z jedničky centroval na zadní tyč. U té se zjevil Feghouli, ale z nelehké pozice branku netrefil.
19'
Falcao tak dlouho odkládal roztažení hry do křídla, až mu domácí obránci zavřeli všechny cesty ke spoluhráčům.
18'
Znovu si to Morelos nepohlídal. Když na něj šel pas ze středového kruhu, tak byl za posledním obráncem.
17'
Ofsajd a v něm domácí Alfredo Morelos.
16'
Po faulu Hagiho na Babela kopal Belhanda standardní situaci z blízkosti levé autové čáry. Centr byl odvrácen na Antalyalıho a ten ambiciózní střelou hodně minul.
15'
Iannis Hagi vystihl hostující souhru na levém kraji hřiště. Domácí ale nerozehráli a budou čelit vhazování Linnese.
14'
Nejhůře z předchozí situace vyšel Omar Elabdellaoui, který jen velmi pomalu kráčí na svůj post pravého obránce. Na střídání to ale nebude.
13'
Öztürk uklidnil situaci lapením centru Davise. Jeho dva spoluhráči se mezitím srazili a možná budou potřebovat ošetřit.
12'
Christian Luyindama nadzvedl Goldsonovu nebezpečnou hlavičku nad břevno.
11'
Hosté roh ubránili a pak si poradili i s nákopem Davise. Další ze soubojů však způsobil ještě jeden rohový kop.
10'
Tavernierův výpad po pravém kraji končí rohovým kopem, jenž si kapitán Rangers sám zrealizuje.
9'
Taylan Antalyalı nakopával před Feghouliho, který ukázal záda Barišićovi, ale u balonu byl dříve vybíhající McGregor.
7'
Tentokrát to domácí vzali zleva. Morelovo sklepnutí centru však jeden z obránců přesměroval k Fatihu Öztürkovi.
6'
Na Tavernierův centr z pravé strany však dobíhající útočník skotského týmu o chloupek nedosáhl.
5'
Nepřesný pas k pravé lajně na Radamela Falcaa. Rangers po autu ze své poloviny rychle přechází kupředu.
4'
Po centru Barišiće se míč ve vápně mnohokrát odrazil, ale ani jednou to nebylo pro Rangers tak příhodně, aby se mohlo pálit na bránu.
3'
Po prvotním oťukávání se z útoku Rangers vyklubal první rohový kop.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v modrobílých, zatímco hosté v oranžovočervených dresech.
1'

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Helander, Goldson, Barišić – Davis, Kamara, Arfield – Hagi, Morelos, Kent.
Náhradníci: McLauglin – Ughelumba, Jack, Defoe, Itten, Jones, Balogun.

Galatasaray Istanbul: Öztürk – Elabdellaoui, Luyindama, Marcão, Linnes (C) – Feghouli, Kılınç, Antalyalı, Belhanda, Babel – Falcao.
Náhradníci: Kocuk – Etebo, Donk, Bayram, Taşdemir, Sekidika, Diagne.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (LVA).
Galatasaray Istanbul

Tradiční mužstvo z turecké špičky hrubě nezvládlo závěr předchozí sezóny, v závěrečných kolech se propadlo až na šesté místo a nebýt zákazu startu v Evropě pro druhý Trabzonspor, tak se do pohárů vůbec nepodívalo. Takto se Galatasaray musel spokojit s účastí ve druhém předkole Evropskou ligu. V tom porazil 3:1 Neftçi Baku a kvalifikoval se do souboje s chorvatským Hajdukem Split, jenž porazil 2:0. V novém ročníku turecké Superligy tento loňský účastník základní skupiny Ligy mistrů posbíral sedm z devíti možných bodů, naposledy remizoval v derby s Fenerbahce 0:0.
Rangers FC

Vítěz čtyřiapadesáti ligových titulů je po svém comebacku ze čtvrté ligy zpátky mezi skotskou elitou, kde zdatně konkuruje dlouho neohroženému Celticu. Zároveň už se zařadil i mezi stabilní členy evropských soutěží, kde si dvakrát za sebou zahrál základní skupinu Evropské ligy. V té si před rokem zahrál po postupu přes Bragu osmifinále, které už prohrál 1:4 s Leverkusenem. Před pár týdny Rangers začali svou pouť ve druhém předkole EL, kde porazili 5:0 gibraltarský Lincoln. Žádný problém pak neměli ani s nizozemským Willemem, nad kterým triumfovali 4:0.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého předkola Evropské ligy. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi týmy Rangers FC a Galatasaray Istanbul!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.