Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Young Boys : Tirana - 1. října 2020   20:30

Young Boys
Young Boys
42' Fassnacht  • 52' Nsame  • 64' Nsame
3:0
(1:0)
Tirana
Tirana
Young Boys
Von Ballmoos – Hefti, Camara, Lefort, Garcia – Fassnacht (72. Mambimbi), Sierro, Lustenberger (C), Ngamaleu (65. Gaudino) – Meschack, Nsame (72. Siebatcheu)
Faivre – Zesiger, Gaudino, Bürgy, Siebatcheu, Mambimbi, Maier
Sergej Karasev – Valerij Dančenko, Dmitrij Safjan (všichni Rusko)
Stade de Suisse, Bern
Tirana
Bekaj – Tosevski, Najdovski, Vangjeli, Ismajlgeci – Torassa – Cobbinah (71. Sasraku), Celhaka, Batha (C), Cale (89. Halili) – Muci (85. Hoxhallari)
Lika – Sasraku, Sulley, Nuriu, Halili, Hoxhallari, Toli

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:0. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:14.
Je konec a Young Boys mohou slavit postup do základní skupiny Evropské ligy. Domácí byli i ve druhém poločase jasně lepší a dokázali přidat dvě branky. O obě se postaral kamerunský forvard Nsame, jenž byl dnes již od úvodních minut hodně vidět. Naopak Tirana si směrem dopředu nic nevytvořila a poté, co byl v 67. minutě vyloučen Torassa, navíc musela dohrávat v deseti.
90+4'
90+3'
Ještě jeden nákop vyslal dopředu Camara, nicméně balon zamířil jen do náruče Bekaje.
90+2'
Čerstvý Halili se pokoušel o průnik po pravém křídle, ovšem proti několikanásobné přesile neměl šanci uspět.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Brankář Bekaj si při výběhu špatně šlápl a poté musel být ošetřován. Nakonec se ale zřejmě nebude jednat o nějaký vážnější zdravotní problém.
89'
Střídání v týmu KF Tirana: ze hřiště odchází Cale, přichází Halili.
88'
Utkání už se pouze dohrává, o vítězi je již dávno rozhodnuto.
87'
Sierrovu pomalou nahrávku málem zachytil Cale, avšak zaváhání svého spoluhráče stačil napravit stoper Camara.
86'
Žlutou kartu dostává Cale (KF Tirana).
85'
Střídání v týmu KF Tirana: ze hřiště odchází Muci, přichází Hoxhallari.
84'
Hefti prováhal ideální moment k přihrávce a poté byl odzbrojen důrazným Ismajlgecim.
83'
Hosté se po nějaké době vydali do útoku, ale jejich akce znovu ztroskotala na pozorné defenzivě Bernu.
82'
Bern teď předvedl nacvičený signál, jenže kvůli nepřesnosti Sierra z toho nakonec přímé ohrožení brány nebylo.
81'
Další nabídku do vápna měl na svědomí Meschack. Ten ale nedokázal dostat míč na zadní tyč, kde byl úplně volný Siebatcheu.
80'
Garcia chyboval v rozehrávce a poté musel stáhnout unikajícího Sasraka. Tady se rozhodně dala udělit žlutá karta.
79'
Lustenberger si dal balon daleko od sebe a po zásahu Tosevskiho akce domácího kapitána skončila.
78'
Nebezpečný centr na přední tyč dokázal Siebatcheu nasměrovat na bránu, ovšem trefil jen před sebou stojícího Vangjeliho.
77'
Garcia posílal míč pod sebe a Meschackovi chybělo jen pár kroků k tomu, aby na něj dosáhl.
76'
Meschack to zkusil z velké dálky, avšak balon vylétl vysoko nad hostující pokladnici.
75'
Hefti nepřesně přihrál a Bekaj uvede míč do hry odkopem od vlastní svaytně.
74'
Muci to zkusil individuálně, ale na pozorně bránícího Garciu si nepřišel.
73'
Rohový kop rozehráli Young Boys na zadní tyč, kde se však Camara dopustil nedovoleného zákroku.
72'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Nsame, přichází Siebatcheu.
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Fassnacht, přichází Mambimbi.
71'
Střídání v týmu KF Tirana: ze hřiště odchází Cobbinah, přichází Sasraku.
70'
Naopak hosté se budou snažit dohrát utkání se ctí. Nyní jsou všichni v bílo-modrém stažení na vlastní polovině.
69'
Je jasné, že Bern bude ve zbytku zápasu šetřit síly a spíše se bude fotbalem bavit.
68'
Volný přímý kop rozehrál střídající Gaudino, který ale bránu o pořádný kus překopl.
67'
Je tu další nepříjemnost pro hosty. Agustín Torassa dojel Fassnachta a byl potrestán žlutou kartou. Ta byla navíc druhá v zápase, takže následovala karta červená.
65'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Ngamaleu, přichází Gaudino.
65'
Žlutou kartu dostává Vangjeli (KF Tirana).
64'
Young Boys právě vstřelil branku!
A máme tu třetí gól v síti Tirany. Lefort vyslal do útoku po pravém křídle Fassnachta a ten před vápnem nahrál sbíhajícímu JEANU-PIERROVI NSAMEMU, jenž tváří v tvář Bekajovi nezaváhal.
63'
Nsame znovu prověřil Bekaje, ale ten s jeho zakončením tentokráte neměl příliš práce.
62'
Albánský tým se ve druhém dějství lehce osmělil, ovšem je zcela patrné, že fotbalová kvalita je jasně na straně domácích.
61'
Hosté to zkusili vzduchem, ale Lefort měl v hlavičkovém souboji s Mucim jasně navrch.
60'
Jednalo se o Celhaka, jenž však bude po krátkém ošetření schopen vrátit se do hry.
59'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hostujících fotbalistů a hra je přerušena.
58'
Tirana zkoušela zahrozit po pravé straně, nicméně akce Muciho neměla dlouhého trvání.
57'
Bekaj má v posledních okamžicích spoustu práce, nyní musel vyběhnout z brány a uzmout pro sebe dlouhý pas směřující na Nsameho.
56'
Ngameleu si píchl balon na pravačku a poté technickým pokusem na zadní tyč těsně minul.
55'
Meschack teď pálil z hranice vápna a pořádně zaměstnal Bekaje, jenž balon zkrotil až napodruhé.
54'
Žlutí i nadále pokračují v aktivní hře, a pokud je nepostihne nějaký neočekávaný kolaps, tak tento zápas dovedou do úspěšného konce.
52'
Bern vede už o dvě branky! Tentokráte Hefti našel Ngameleua, jehož parádní volej dokázal Bekaj ještě vyrazit. Celou situaci ale dobře dohrál JEAN-PIERRE NSAME, který pak pouze dorazil míč do prázdné brány.
52'
Tosevski se kvůli své nerozhodnosti sám dostal pod tlak a poté doslova odevzdal balon Garciovi.
51'
Hefti se uvolnil na pravé straně a měl spoustu času k centru, který ale zamířil jen do náruče Bekaje.
50'
Meschack se probíjel do šestnáctky, avšak nakonec byl vytlačen do zámezí.
49'
Tentokráte už se Nsame k balonu dostal a dokázal vybojovat alespoň autové vhazování u vápna hostů.
48'
Lustenberger hledal dlouhým nákopem Nsameho, jenž ale neměl šanci pas domácího kapitána zastihnout na hrací ploše.
47'
Hosté se hned vydali napadat rozehrávku soupeře. Jejich snažení skončilo nedovoleným zákrokem Cobbinaha.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
V té už se nic důležitého neodehrálo a Young Boys odchází do kabiny s jednobrankovým náskokem v zádech. Švýcarský celek od začátku zápasu diktuje tempo hry, nicméně zatím se poměrně těžce dostává do nějakých větších šancí. Přeci jen ale jejich převaha vedla k brance, ve 42. minutě se do vzduchu pověsil Fassnacht a zblízka překonal hostujícího brankáře.
45+2'
45+1'
Nad rámec úvodního dějství byla nastavena jedna minuta.
45'
Z něj ovšem nic nevzniklo, defenziva Tirany se bez problémů osvobodila.
44'
Do další šance se hnal Nsame. Ten byl ale stíhán Tosevskim a nakonec získal roh.
42'
Bern se krátce před koncem prvního poločasu dostává do zaslouženého vedení! Ngamaleu se kličkou zbavil svého strážce a poté našel sbíhajícího CHRISTIANA FASSNACHTA, který hlavičkou z hranice malého vápna překonal bezmocného Bekaje.
42'
Lustenberger znovu dostal balon proti noze, avšak tentokrát mu míč na poslední chvíli ukopl Tosevski.
41'
A Agustín Torassa byl nakonec z svůj zákrok potrestán žlutou kartou.
40'
Torassa u půlící čáry sestřelil Leforta a sám si při tom ublížil. Oba borci jsou nyní v péči lékařů.
39'
Muci se vydal napadat rozehrávku Bernu, nicméně obránci Young Boys ho v klidu vykombinovali.
38'
Jenže Celhakův centr byl hodně nepovedený a na balon nemohl nikdo v bílo-modrém doskočit.
37'
Tirana se dostala do útoku a Cobbinah dokázal vybojovat standardní situaci pro svůj tým.
36'
A znovu měl hostující brankář práci, tentokráte si ze vzduchu stáhl nabídku Heftiho.
35'
Domácí šli do situace dvou proti dvěma a Nsame hledal Meschacka, jenže trefil pouze Vangjeliho a od něj se balon odrazil do náruče Bekaje.
34'
Balon mířil na Leforta, před kterým ovšem stačil míč odehrát do bezpečí Najdovski.
33'
Lustenberger byl ve středu hřiště zastaven jen za cenu faulu a uvidíme další volný přímý kop švýcarského celku.
32'
Meschack se vrhl mezi dva protihráče a hned se ukázalo, že si ukousl až příliš velké sousto, neboť o balon ho obral Celhaka.
30'
Z úctyhodné vzdálenosti nyní vypálil Sierro, jenž ale bránu o kus přestřelil.
29'
Muci se dostal do slibné palebné pozice, jenže byl rychle dostoupen Camarou a nakonec ani nezakončil
28'
Hefti si úplně neporozuměl s Fassnachtem a po jejich neshodě bude Tirana vhazovat.
27'
Garcia dostal na levé straně spoustu prostoru a jeho centr s vypětím všech sil odvrátil až stoper Vangjeli.
26'
Po souboji srážce s Nsamem zůstal ležet Bekaj, který se však po chvíli zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
25'
Žlutí nyní opět zamkli svého soupeře a kombinují kolem jeho šestnáctky.
24'
Meschack byl poslán k zemi a opět se dožadoval standardky. Tentokráte ale nechal sudí Karasev hru plynout dál.
23'
Ngamaleu to chtěl zkusit sám po křídle, jenže balon mu utekl za postranní čáru.
22'
Hosté se po dlouhé době usadili na balonu a nyní ho budou chtít co nejdéle udržet na útočné polovině.
21'
Young Boys zahrával poté ještě další roh, ovšem tentokrát to k žádné šanci nevedlo.
20'
Z volného přímého kopu sice nic nebylo, ale míč se poté odrazil k Lustenbergerovi a jeho tečovaný pokus proskákal těsně kolem pravé tyče Bekajovy brány.
19'
Žlutou kartu dostává Najdovski (KF Tirana).
18'
Po rohu Fassnachta hlavičkoval mimo branku Garcia. Z této pozice se rozhodně dalo zakončit lépe.
17'
Najdovski měl hodně práce s dotírajícím Meschackem a nakonec odehrál míč jen na rohový kop.
16'
Nadýchaný centr z levé strany si hledal Meschack, jenž na balon o kousek nedoskočil.
15'
Ngamaleu byl poslán k zemi Tosevskim a domácí se pak hodně divili, že nebyl nařízen volný přímý kop.
14'
Bern od začátku zápasu diktuje tempo hry, ovšem do nějaké větší šance se zatím nedostal.
13'
Cale si znovu naváděl balon na střelu, avšak tentokráte byl velmi důrazně zastaven Camarou.
12'
Nsame mohl zakončovat z malého vápna, jenže opět byl přistižen v postavení mimo hru.
11'
Cale to zkusil ze střední vzdálenosti a donutil Von Ballmoose k zákroku. Míč nicméně zamířil doprostřed brány a domácí gólman si poradil.
10'
V dobré příležitosti se ocitl Ngamaleu, jehož střela si ovšem cestu mezi tři tyče nenašla.
9'
Domácí zatím hodně hrají přes urostlého Nsameho. Ten byl ale doposud pokaždé dobře pohlídán.
8'
Po nákopu Heftiho postupoval do velké šance Nsame, kterému byl však nakonec odmáván ofsajd.
7'
Hosté rozehráli na krátkou vzdálenost a poté následoval centr Cobbinaha, s nímž si ale defenziva Young Boys bez problémů poradila.
6'
Dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Ngamaleu a tentokráte už z toho bude standardka z dobré pozice.
5'
Nsame byl odstaven od balonu a následně fauloval Celhaku, takže Tirana bude moct v klidu rozehrávat.
4'
Na přední tyči si naskakoval Lefort, nicméně jeho zakončení hlavou zblokoval jeden z obránců soupeře. Míč poté odkopl Torassa.
3'
Na druhé straně centroval Fassnacht a Vangjeli odvrátil balon na rohový kop.
2'
První akci táhl po pravé straně Tosevski, jenž se ale kvůli zákroku Sierra daleko nedostal.
1'
Je pískáno, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Tirany, kteří nastupují v bílo-modré sadě. Jejich soupeř pak bude hrát ve žlutých dresech.
1'

BSC Young Boys: Von Ballmoos – Hefti, Camara, Lefort, Garcia – Fassnacht, Sierro, Lustenberger (C), Ngamaleu – Meschack, Nsame
Náhradníci: Faivre – Zesiger, Gaudino, Bürgy, Siebatcheu, Mambimbi, Maier

KF Tirana: Bekaj – Tosevski, Najdovski, Vangjeli, Ismajlgeci – Torassa – Cobbinah, Celhaka, Batha (C), Cale – Muci
Náhradníci: Lika – Sasraku, Sulley, Nuriu, Halili, Hoxhallari, Toli

Rozhodčí: Sergej Karasev – Valerij Dančenko, Dmitrij Safjan (všichni Rusko).
KF Tirana

Také celek z hlavního města Albánie loni získal mistrovský titul a po dvouleté odmlce se znovu objevil v evropských pohárech. V rámci kvalifikace Ligy mistrů nejprve přemohl Dinamo Tbilisi a poté ve třetím předkole milionářské soutěže nestačil na CZ Bělehrad. Nyní se bude ale chtít poprat o účast v Evropské lize, do jejíž hlavní části zatím ještě nikdy nepostoupil. Tirana bude ale do dnešního duelu vstupovat nerozehraná, jelikož nový ročník albánské ligy na rozdíl od té švýcarské ještě neodstartoval.
BSC Young Boys

Young Boys loni celkem jasně opanovali nejvyšší domácí soutěž a díky tomu se kvalifikovali do předkola Ligy mistrů. Tam si nejprve poradili s Klaksvíkem a následně jim v cestě stál Midtjylland, na který ovšem už síly úřadujícího švýcarského šampióna nestačily. Nyní se budou žluto-černí chtít prokousat do základní skupiny Evropské ligy, ve které v minulé sezoně figurovali. Tehdy jim los přiřkl velmi těžkou skupina a Young Boys v konfrontaci s Portem, Glasgow Rangers a Feyenoordem obsadili třetí příčku, takže do vyřazovacích bojů nepostoupili.
Hezký večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes se odehrají zápasy závěrečného předkola Evropské ligy a k vidění bude také souboj mezi Young Boys a Tiranou. Úvodní výkop je v Bernu naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.