Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Slovácko - 4. srpna 2022   19:00

Fenerbahce
Fenerbahce
17' Mor  • 45+2' Lincoln  • 81' Lincoln
3:0
(2:0)
Slovácko
Slovácko
Fenerbahce
Çetin – Osayi-Samuel, Henrigue, Szalai, Kadioglu (77. Novák) – Arão – Mor (60. Crespo), Zajc (60. Bruma), Rossi (60. Dursun) – Valencia (C) (77. Guler), Lincoln.
Pinheiro – Jesus, Maia (všichni POR)
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Istanbul - Turecko
Slovácko
Nguyen – Reinberk (69. Vecheta), Hofman, Kadlec (C), Doski – Daníček – Petržela (63. Tomič) , Trávník (86. Kohút), Havlík (46. Levin), Holzer (63. Sinyavskiy) – Kalabiška.

S konstatováním, že Slovácko nestačilo na Fenerbahce, se loučím a přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Druhý poločas ovlivnilo necitlivé vyloučení Stanislava Hofmana, který nešikovně zahrál rukou, ale rozhodně nešlo o zákrok na žlutou kartu. Fenerbahce tak mělo usnadněnou cestu k vítězství a spíše bylo otázkou, o kolik konečný výsledek bude. Celek z Istanbulu dominoval na míči a Lincoln svou druhou trefou upravil na konečných 3:0.

Slovácko tak do odvety nepůjde v jednoduché pozici, ale rozhodně svěřenci Martina Svědíka nevhodí flintu do žita. Druhý zápas je naplánovaný přesně za týden a odehraje se v Uherském Hradišti. Doufejme, že s lepším konečným výsledek pro český tým.
90+3'
90+3'
K rozehrání přímého kopu se postavil Arda Guler, který vyslal střílenou přihrávku před branku. Jenomže všichni hráči Fenerbahce balon přeběhli, a tak už se nic zásadního nestane.
90+2'
Dalším potrestaným hráčem je Vlasiy Sinyavskiy, který před vápnem stáhl k zemi pronikajícího Osayie-Samuela.
90+1'
Krásný pas na pravou stranu vyslal Vlasiy Sinyavskiy, ovšem následná přihrávka mířila jen k soupeři. Poté se Slovácko dál drželo v akci, ale zastavil jej ofsajd.
89'
Miguel Crespo viděl v náběhu Lincolna, a tak cpal balon mezi stopery Slovácka. Pas byl ale nepřesný, a tak se ho chopil pozorný Filip Nguyen.
88'
Slovácko se sice dostalo k balonu, kterého si moc neužilo, jelikož byla k vidění další nepřesnost. Fenerbahce si tak může dál užívat konec prvního zápasu.
87'
Pro těžké přenesení hry si na levé straně doběhl Filip Novák, který za asistence rohového praporku udržel balon na hrací ploše.
86'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Michal Kohút.
85'
Chtělo by se říct, že souboj už se pouze dohrává, ovšem stále se hraje o hodně. Pokud by se Slovácku povedlo vsítit ještě branku, rozhodně by pro odvetu nebylo hotovo.
84'
Michal Kadlec zachytil pas soupeře a vyrazil napadat Miguela Crespa až k půlící čáře, kde se kapitán Slovácka dopustil nedovoleného zákroku.
82'
Při zakončení chytla Lincolna křeč, ovšem Fenerbahce už nemůže střídat, ale má pohodlný náskok a navíc Slovácko hraje bez vyloučeného Stanislava Hofmana.
81'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Od postranní lajny se vydal na hranici vápna Bruma, který přihrál ještě na brazilského spoluhráče. LINCOLN měl hodně prostoru a z kroku zamířil přesně. Jeho pokus se otřel o levou tyčku a zamířil za bezmocného Filipa Nguyena. Asistence: Bruma.
81'
Ve druhém poločase hráči Slovácka hodně běhají bez balonu, což je pochopitelně velmi náročné!
80'
Deset minut schází do konce normální hrací doby, Slovácko se ještě snaží napadat rozehrávku soupeře. Jenomže na hráčích v bílých dresech je vidět, že už moc sil nezbývá.
79'
Jeden z hostujících hráčů neustál souboj se soupeřem, a tak Fenerbahce vyrazilo do otevřené obrany Slovácka. Ovšem přihrávka na levou stranu byla nepřesná.
77'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
ze hřiště odchází Enner Valencia, přichází Arda Guler.
ze hřiště odchází Ferdi Kadioglu, přichází Filip Novák.
76'
Krásná akce tureckého celku nekončí třetí trefou! Kolmou přihrávku vyslal do vápna Bruma a v náběhu se nacházel Lincoln. Jeho přihrávka mířila pod sebe, kam se jako první dostal Merchas Doski, jenž balon odpálil do bezpečí.
75'
Zatímco Fenerbahce kombinuje na útočné polovině, tak do jeho dresu už se obléká Filip Novák. Uvidíme ve hře dalšího českého reprezentanta.
74'
Centr z levé strany odehrál nepřesvědčivě Michal Trávník, a tak před branku Slovácka přišel další centr. Jenomže Enner Valencia vyslal slabou hlavičku, kterou si Filip Nguyen pohlídal.
72'
Slovácko vyrazilo do otevřené obrany, ale přihrávka na pravou stranu byla nepřesný. Fredi Kadioglu se posadil na zelený pažit a ukazuje, že potřebuje vystřídat.
71'
Na levé straně přešel přes soupeře Lincoln, který posílal míč vzduchem do střelecké pozice. Situaci pohlídal Vlastimil Daníček, jenž balon odhlavičkoval do bezpečí. Navíc křeče trápí Frediho Kadioglua.
70'
Dvacet minut hry zbývá k dovršení normální hrací doby. Slovácko na Fenerbahce prohrává o dvě trefy a navíc hraje bez vyloučeného Stanislava Hofmana.
69'
ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Filip Vecheta.
68'
Domácí mužstvo se znovu nacházelo před českou brankou, což vyřešil až Michal Trávník, jehož nedovoleně atakoval střídající Bruma.
67'
Ve druhém poločase už není tlak Fenerbahce takový, jako v první části hry. Slovácko se mnohem více dostává do hry, ale musí myslet především na obranu, vždyť hraje v deseti.
66'
Enner Valencia přihrával na hranici vápna, ale nepřesným zakončením se prezentoval Miguel Crespo. Před odkopem od branky směřuje pohled Martina Svědíka na Petra Reinberka, který je v předklonu s bolestivou grimasou.
65'
Michal Trávník sice chtěl odehrát balon, ale trefil Miguela Crespa, za což uviděl kreativní záložník Slovácka žlutou kartu.
64'
Střídající Vlasiy Sinyavskiy vybojoval rohový kop, který rozehrál Michal Trávník. Jeho centr letěl jen k prvnímu bránícímu hráči, jenž jej odklidil za postranní lajnu.
63'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Michal Tomič.
ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Vlasiy Sinyavskiy.
62'
Se štěstím přes Petra Reinberka přešel do vápna Ferdi Kadioglu , který z úhlu vyzkoušel vystřelit tvrdě k první tyči. Jenomže Filip Nguyen byl připravený balon vyrazit na roh.
60'
ze hřiště odchází Diego Rossi, přichází Serdar Dursun.
ze hřiště odchází Emre Mor, přichází Miguel Crespo.
ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Bruma.
57'
Slovácko inkasovalo potřetí, ale rozhodčí branku neuznává, jelikož faulem si pomohl Gustavo Henrigue. Jenomže obrovskou chybu vytvořil Filip Nguyen, který vyrazil proti míči a pak zacouval zpátky. Následně míč vyrazil před sebe a byl akrobaticky překonán. Český celek je z nejhoršího aktuálně venku.
56'
Za obranu Fenerbahce už mířil Jan Kalabiška, který si nepohlídal ofsajdovou linii. Turecký tým mířil na druhou stranu a dočkal se faulu u postranní lajny.
55'
Dalším potrestaným hráčem zápasu je Emre Mor, před kterého dal tělo Merchas Doski, jenž vybojoval žlutou kartu.
54'
Mor znovu přihrával na pravou stranu pokutového území, kde už se k průniku chystal Diego Rossi. Jenomže skvěle ho dostoupil Michal Kadlec, který navíc vybojoval odkop od branky.
53'
Těžkou přihrávku do souboje dostal Michal Trávník, který si píchl míč kolem soupeře. Jenomže balon doputoval jen mimo hrací plochu a bude vhazovat celek z Istanbulu.
52'
Zpoza šestnáctky si Lincoln přehodil míč na pravou nohu, kterou nemá tak silnou. Zakončení brazilského ofenzivního hráče zamířilo vysoko nad branku Slovácka.
51'
Enner Valencia sice nezvládl zpracování, ale o chvíli později do něj nedovoleně vletěl střídající Vladislav Levin. Volný kop poslal před branku Lincoln, avšak ve vzduchu vládne Michal Kadlec.
50'
Petr Reinberk si pohlídal náběh Diega Rossiho, který už mířil do šestnáctky. Svému spoluhráči ještě vypomohl Vlastimil Daníček, jenž se zatáhl do obrany.
48'
Tak to snad není možné, jelikož portugalský rozhodčí necitlivě vylučuje Stanislava Hofmana, který uviděl žlutou kartu. Obránce Slovácka zachytil pas a míč jej trefil do bicepsu. Zcela nepochopitelné vyloučení...
47'
Fenerbahce kombinovalo na levé straně útočné polovině, kde míč nevrátil přesně Miha Zajc. Slovácko mohlo přejít do otevřené obrany, ale postrádalo kvalitu.
46'
Střetnutí pokračuje druhým poločasem, který rozehrál Enner Valencia. Turecký celek zahajuje kombinací na vlastní polovině a následný pas na pravou stranu si pohlídal Michal Kadlec.
46'
ze hřiště odchází Marek Havlík, přichází Vladislav Levin.
46'
Do střetnutí lépe vstoupilo Slovácko, když ve druhé minutě Merchas Doski trefil brankovou konstrukci. Jenomže poté už začalo úřadovat Fenerbahce, které bylo v obrovském tlaku a v sedmnácté minutě jej poslal do vedení Emre Mor. Postupně se český celek vracel do hry a měl v ní i dobré pasáže. Jenomže v závěru poločasu přišel nedovolený zákrok Michal Trávníka a z přímého kopu na 2:0 zvýšil Lincoln. Celek z Uherského Hradiště tak po přestávce nečeká nic lehkého. Případná vstřelená branka svěřenců Martina Svědíka by rozhodně pomohla.
45+2'
45+2'
Trávníkův faul přišel Slovácko draho a už je to 2:0! K přímému kopu se postavil LINCOLN, jenž přes zeď zamířil přesně do pravého horního rohu branky. Filip Nguyen sice plachtil vzduchem, ale pokus brazilského útočníka byl prudký a přesný!
45'
Domácí celek předvedl pas za českou obranu, jenomže z branky vystartoval Filip Nguyen, jenž míč schoval do rukavic. Následně rychle rozehrál, ale na útočné polovině nic nevymyslel Petr Reinberk.
44'
Michal Kadlec roztáhl hru na Merchase Doskiho, kterému ukázal Daniel Holzer, kam by míč rád. Ovšem přihrávka obránce Iráku byla příliš dlouhá.
43'
Marek Havlík se snažil přenést hru, ale dal krátký balon, kterého se chopil soupeř. Fenerbahce okamžitě vysunulo hru, jenomže Enner Valencia si míč pustil a ten mu utekl za postranní lajnu.
42'
Blížíme se k závěru prvního poločasu a musíme přiznat, že tlak Fenerbahceuž není takový, jako byl kolem dvacáté minut hry. Slovácko na hru soupeře zareagovalo a snaží se o vyrovnání.
40'
Po hlavičkované kolem středového kruhu přišel pas na pravou stranu, kde byl rozeběhnutý Milan Petržela. Zkušený záložník se dostal přes soupeře a byl faulován. ovšem portugalský rozhodčí mlčí.
39'
Jan Kalabiška sice sáhl do rozehrávky soupeře, ale balon se odrazil k tureckému brankáři, od kterého začala další akce. Jenomže Diego Rossi se znovu nacházel za obranou Slovácka – ofsajd.
38'
Merchas Doski přešel přes soupeře a už byl ve vápně, jenomže obránce Slovácka šel ochotně na zem, a tak se pokutový kop nepíská. Fenerbahce znovu rychle vyrazilo na druhou stranu, ale nepohlídalo si ofsajdové postavení.
37'
Dlouhý pas od obránců mířil na hranici vápna, kde si situaci hostující obránci pohlídali. Slovácko zůstává u balonu a bude moci předvést postupnou kombinaci.
36'
Hlavičkovaná Slovácka na útočné polovině skončila po zapojení Michala Trávníka. Fenerbahce se pak přesunulo dopředu, ale akci zastavil Stanislav Hofman.
34'
Nejprve to vypadalo na faul, ovšem zákrok na Vlastimila Daníčka nebyl odpískán. Hra se přerušila až po zákroku Michala Trávníka, jenž nedovoleně atakoval Lincolna.
33'
Slovácko dobře napadalo soupeře a dostalo se k míči. Jan Kalabiška přihrával do strany, jenomže další balon mířil až k Filipu Nguyenovi.
32'
V akci se znovu nacházel Emre Mor, který odcentroval z pravé strany. Jeho pas si pohlídal Stanislav Hofman. Na druhou stranu mohlo jít Slovácko, jenomže Milan Petržela byl sám proti soupeřům.
31'
Slovácko se snaží aktivně napadat rozehrávku mezi soupeřovými obránci. Turecký klub se z toho dostal, ale nepřesnou nahrávku vyslal Emre Mor.
29'
Z levé strany postupoval sám na brankáře Daniel Holzer, kterého soupeři dobíhali, a tak místo střely volil oblouček na zadní tyč, kde nikdo nebyl. Situaci uzavíral z lajny až Milan Petržela, který neuspěl v souboji jeden na jednoho.
28'
Portugalský rozhodčí posílá hráče ke střídačkám, aby se občerstvili. Za pár okamžiků se bude pokračovat a u míče bude celek z Istanbulu.
27'
Slovácko se trochu dostalo do hry a centrem z levé strany se prezentoval Daniel Holzer, jenž míč přetáhl do země nikoho. Fenerbahce vyrazilo do protiakce, kterou hokejovým stromem zastavil Stanislav Horman, jenž je prvním potrestaným hráčem zápasu.
26'
Po delší době sledujeme kombinaci českého mužstva na útočné polovině. Michal Kadlec přenesl hru na Milana Petrželu, který vyrazil na střed hrací plochy, ale nedal přesnou přihrávku na Michala Trávníka.
25'
Krásný pas za obranu vyslal Marek Havlík a už to vypadalo, že by Daniel Holzer mohl jít sám na brankáře. Jenomže Çetin z branky také vyrazil a situaci Slovácku překazil.
24'
Na pravé straně pokutového území s míčem kouzlil Lincoln, jehož hostující obrana nepustila více před branku. Slovácko se osvobodilo dalším odkopem.
23'
První centr z pravé strany odvrátil k soupeři Michal Kadlec, na další přihrávku před branku si pak počíhal Vlastimil Daníček. Jenomže Fenerbahce dál tlačí soupeře k vápnu.
22'
Na levé straně se pohybem nabízel Osayi-Samuel, který dostal těžkou přihrávku a navíc byl pod tlakem. Situaci dobře vyhodnotil Michal Kadlec, který vybojoval pro Slovácko autové vhazování.
21'
Slovácko mířilo do otevřené obrany a v situaci tři na tři nic nevytěžilo. Přihrávka z levé strany mířila do druhé vlny, z níž Milan Petržela trefil nataženou nohu soupeře.
20'
Slovácko mohlo také zahrozit, ovšem nesměl by se do akce zapojit Milan Petržela, který byl v ofsajdu. Pokud by zkušený hráč nehrál, šel by Daniel Holzer sám na brankáře.
19'
Další střelecký pokus domácího mužstva, které kombinovala na pravé straně. Emre Mor dával přihrávku pod sebe a zpoza vápna doprostřed branky zamířil Diego Rossi.
17'
Tlak tureckého klubu dál rostl a je z něj první branka zápasu! Na levé straně se nacházel Diego Rossi, který přihrával k penaltovému puntíku. Lincoln už mohl střílet, ale přihrál na lépe postaveného EMREA MORA, který po zemi zamířil do pravého spodního rohu, kam se Filip Nguyen nedostal. Asistence: Lincoln.
16'
Divácká kulisa žene Fenerbahce znovu do útoku, odhadem může být v hledišti padesát tisíc fanoušků. Dalšího faulu se dopustil Michal Trávník, který nedovoleně atakoval Mihu Zajce a dostává kázání od hlavního rozhodčího.
15'
Patnáct minut hry je minulostí a oba celky si připravily po jedné velké šanci. Ovšem branka zatím nepadla, což je pro Slovácko dobře. Vraťme se na trávník, kde Daniel Holzer vytáhl zákrok za hranicí pravidel.
13'
Ferdi Kadioglu přešel přes Milana Petrželu a přihrával na hranici vápna, odkud balon putoval zpátky k obráncům Fenerbahce. Následně dobře rozehrávku napadal Vlastimil Daníček.
12'
Turecké mužstvo se stále nachází u balonu a stále u středového kruhu. Fenerbahce kombinovalo veprostřed a nalevo se nacházel zcela osamocený Kadioglu, jehož si spoluhráče nevšimli.
11'
Slovácko se chvíli nacházelo na útočné polovině, ovšem na levé straně nic nevymyslelo. Balon po chvíli putoval za postranní lajnu a vhazovat bude Fenerbahce.
10'
Vlastimil Daníček se na malou chvíli chopil balonu, ovšem nezvládl přihrávku nalevo. Domácí celek se k míči rychle vrátil a budeme sledovat další postupnou akci.
9'
Hráči v bílých dresech jsou v posledních minutách pod velkým tlakem, jelikož Fenerbahce je často na balonu a kombinuje kolem šestnáctky. Domácí se znovu cpali před branku, kde kapitán Valencia nedovoleně atakoval brankáře Nguyena.
7'
Trochu kostrbatě a s velkou porcí štěstí pronikl přes čtyři hráče Miha Zajc, který z penaltového puntíku zamířil kousek vedle vzdálenější tyče. Filip Nguyen situaci kontroloval, ale Fenerbahce poprvé zahrozilo!
6'
Na levou stranu si naběhl Lincoln, který centrem hledal na zadní tyči Ennera Valenciu, jehož zablokoval zkušený Michal Kadlec. Bude se tak rozehrávat od branky Slovácka.
5'
Fenerbahce se znovu nacházelo na útočné polovině a z hranice vápna přihrával před branku Lincoln. Ovšem čeští hráči byli dobře postaveni a míč odehráli do bezpečných míst.
4'
Domácí mužstvo se snaží vytáhnout obranný blok Slovácka výše, ovšem hráči v bílých dresech nikam nespěchají. Český tým se chopil míče a přešel zpátky do akce, jenomže Merchas Doski z levé strany trefil soupeře.
3'
Rozehrávku tureckého klubu napadal u půlící čáry Michal Trávník, který se dopustil faulu. A tak se Fenerbahce znovu může tlačit na útočnou polovinu.
2'
Centr z pravé strany mířil na hranici šestnáctky, kde se pohyboval Merchas Doski, kterého zklamalo zpracování. Stejný hráč se o chvilku později nacházel znovu za vápna a jeho další pokus zamířil do levé tyče!
1'
Střetnutí třetího předkola Evropské ligy se jako první míče chopil Michal Trávník, avšak Slovácko velmi rychle přišlo o balon, kterého se chopil Diego Rossi.
1'
Enner Valencia vyhrál los nad Michalem Kadlecem a po konzultaci s brankářem si vybral stranu. A tak Slovácko začne s míčem na kopačkách.
Na Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu panuje výborná kulisa a oba celky už jsou na zeleném pažitu. Za pár okamžiků bude střetnutí třetího předkola Evropské ligy zahájeno.

Fenerbahce Istanbul: Çetin – Osayi-Samuel, Henrigue, Szalai, Kadioglu – Arão – Mor, Zajc, Rossi – Valencia (C), Lincoln.
Náhradníci: Bayindir, Akyüz – Beriša, Dursun, Bruma, Güler, Crespo, Peres, Lemos, Novák, Kopacak.
Trenér: Jorge Jesus.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofman, Kadlec (C), Doski – Daníček – Petržela, Trávník, Havlík, Holzer – Kalabiška.
Náhradníci: Fryšták, Borek – Šimko, Levin, Vechceta, Kohút, Brandner, Polášek, Kozák, Šašinka, Tomič, Sinyavskiy.
Trenér: Martin Svědík.

Rozhodčí: Pinheiro – Jesus, Maia (všichni POR).
Střetnutí, v němž Slovácko zkusí zaskočit Fenerbahce a vybojovat nadějný výsledek pro domácí odvetu, se odehraje ve čtvrtek a úvodní hvizd je naplánovaný na 19 hodinu. Z duelu je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit Evropskou ligou!
Po loňské sezóně, kdy Fenerbahce skončilo na druhém místě za Trabzonsporem, a tak zamířilo do druhého předkola Ligy Mistrů. Ovšem mužstvo z Istanbulu nejprve uhrálo bezbrankovou remízu s Dynamem Kyjev. Ukrajinský celek poté v odvetě dohnal ztrátu a poslal střetnutí do prodloužení, které rozhodl Oleksandr Karavajev. A tak turecký klub zamířil do třetího předkola Evropské ligy, kde se mu postaví právě Slovácko. Tomu se nepovedl vstup do FORTUNA:LIGY, kdy uhrálo remízu s nováčkem z Brna. Jenomže celek z Uherského Hradiště má před sebou další obtížnou výzvu, v níž rozhodně nemá co ztratit. Svěřenci Martina Svědíka si příležitost vysloužili po tom, co ve finále MOL Cupu jasně přehráli pražskou Spartu.
Vítám všechny fanoušky u třetího předkola Evropské ligy, v němž Slovácko čeká nepříjemný soupeř. Mužstvo z Uherského Hradiště totiž narazí na tureckého giganta Fenerbahce Istanbul. Souboj českého reprezentanta startuje v 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.