Ortega – Walker (C), Stones (46. Dias), Akanji, Aké – Rodri – Grealish (66. Doku), De Bruyne, B.Silva, Foden – Álvarez (89. Bobb)
Petrović – Gusto (79. Disasi), Chalobah, Silva, Cucurella (89. Chilwell) – Caicedo, Enzo (89. Sterling) – Madueke (79. Mudryk), Gallagher (C), Palmer – Jackson
Bettinelli – Badiashile, Gilchrist, Chukwuemeka, Washington

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek sobotního dne a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:11.
Semifinálové utkání FA Cupu mezi Manchesterem City a Chelsea je u svého konce. Po vyrovnaném průběhu hry se raduje z postupu Manchester. Velké šance byly k vidění od začátku na obou stranách, ale týmy drželi pozorní brankáři. Jenže přišla 84.minuta, v které si našel odražený balón Bernardo Silva a dokázal prostřelit vše co mu stálo v cestě. Blues se na závěrečný tlak nezmohli, a tak duel končí výsledkem 1:0.
90+9'
90+9'
Sám Mychajlo Mudryk vzal na svá bedra rozehrávku standardní situace. Ta se mu nepovedla, když letí do zámezí.
90+8'
Dlouho trvala souhra hráčů Chelsea. Naštěstí pro ně vybojoval ještě standardní situaci Mudryk.
90+7'
Conor Gallagher měl zřejmě napálit odražený míč, protože po tomto neúspěchu získává balón City.
90+6'
Kevin De Bruyne zahnal míč do rohu hřiště, kde chtěl vybojovat rohový kop, což se mu nepovedlo.
90+5'
Raheem Sterling si nezpracoval ideálně hrací předmět a nabídl autové vhazování Akému.
90+4'
Velký důraz podnikl u rohového praporku Phil Foden, čehož si sudí všiml a píská faul.
90+3'
Manchester již hraje velice zkušeně a to konkrétně Bernardo Silva se udržel v útoku.
90+2'
Po narážečce De Bruyneho se mohl hnát k zajímavé šanci Doku. Nakonec ji nestihl před lajnou.
90+1'
Dlouhý nákop Ortegy našel přesně Bobba, jenž udrží balón na útočné polovině.
90'
Ben Chilwell se hnal do nadějné šance, ve které mohl hledat ve druhé vlně Sterlinga. Nakonec zaváhal a obrana blokuje.
89'
V klidu dokázal pro míč vyběhnout Stefan Ortega a zastavuje nadějnou akci Blues.
88'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Oscar Bobb.

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Enzo Fernádnez, přichází Raheem Sterling,
ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Ben Chilwell.
87'
Citizens dobře drží míč na polovině hrací plochy a zatím soupeře k vážnější šanci nepouští.
86'
Za menší strkanici vidí žlutou kartu dvojice Kevin De Bruyne a Enzo Fernández.
85'
City je i nadále u míče, když dokázalo získat dlouhý balón Blues, kteří musejí chvátat.
84'
Manchester City právě vstřelil branku!
V závěru utkání jdou Citizens do vedení! Trpělivá kombinace před pokutovým územím vedla nakonec ke střílené přihrávce Kevina De Bruyneho. Tu dokázal vyrazit Petrović pouze k BERNARDU SILVOVI, jenž okamžitě z první propálil vše co mu stálo v cestě. – 1:0. Bez asistence.
83'
Špatný nákop podnikl od své branky Petrović a Citizens zamíří k další útočné akci.
83'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Phil Foden).

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Djordje Petrović).
82'
Dlouhá souhra je nakonec zakončena střelou. Obstaral ji z těžké pozice Julián Álvarez, proto míří vysoko nad břevno.
81'
City zamklo soupeře před vlastním vápnem, ale přes zahuštěný prostor zakončení nepřichází.
80'
Manchester se rozhodl uklidnit celou hru a pomalu přebírá otěže tohoto semifinálového střetnutí.
79'
ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Mychajlo Mudryk,
ze hřiště odchází Malo Gusto, přichází Axel Disasi.
78'
Vypadá to, že všechno vyřešil chladivý sprej a my můžeme pokračovat v samotné hře.
77'
Opět se nám hra bude kouskovat, jelikož si ošetření vyžádal brankář Stefan Ortega.
76'
Nepříjemný odraz zatopil obraně Chelsea, všechen oheň dokázal uhasit včasným výběhem Petrović.
75'
Jérémy Doku rozhýbal své nohy a pokoušel se prokousat k centru. Zastaven je ovšem obránci.
74'
Hodně pomalý byl v přechodové fázi Nicolas Jackson, proto ho odstavila bezpečně defenziva soupeře.
73'
Po ošetření se ujmul rohového kopu Julián Álvarez. Jeho centr se nepotkal s úspěchem, když letí do rukavic brankáře.
72'
Na programu je další menší přerušení, protože ke Gustovi míří zdravotnický tým.
71'
Manchester čeká rozehrávka rohového kopu a to díky výborné práci Dokua, který byl zablokován Gustem.
70'
Vzápětí pálil také Kevin De Bruyne. Zajímavý točený pokus ovšem netrefuje svatyni Blues.
69'
Hned po střídání velká šance! Jérémy Doku si dokázal zbavit několika protihráčů a nakonec i nebezpečně zakončit. Při zemi mířil doprostřed branky, kde byl zákrokem nohou nachystán Petrović.
68'
Moises Caicedo se rozhodl vyslat centr na zadní tyč, který je ovšem hrubě nepřesný.
67'
Okamžitě po zisku posílal dlouhý míč za obranu Bernardo Silva. Nakonec jeho pobídku odvrátila defenziva.
66'
ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Jérémy Doku.
66'
Malo Gusto vhodil dobrý aut do pravé lajny, jenže prodloužení Gallaghera nemíří do další nadějné akce.
65'
Po ošetření bude Grealish pokračovat ve hře, ale i tak to vypadá, že bude střídat.
64'
Hra bude momentálně na malý moment přerušena, protože na hrací ploše zůstal ležet Jack Grealish.
63'
Citizens se rozhodli mírně uklidnil celou hru svou postupnou kombinací na obranné polovině.
62'
Znovu v klíčové roli Jack Grealish, když se po průniku dostal k centru, který je zablokovaný.
61'
Zajímavý moment na útočné polovině Blues. Rychlostní souboj podnikl Jackson a Walker, přičemž ve vápně nakonec upadl první jmenovaný. Sudí jasně signalizuje, že penaltu nebude pískat.
60'
Velký prostor dostal ke střele z velké dálky Jack Grealish. Tvrdá dělovka končí na bloku obránců.
59'
Do obrovského tlaku se dostal v rozehrávce Manuel Akanji. Vše nakonec se štěstím vyřešil přihrávkou do ofenzivy.
58'
Žlutou kartu si prohlédne Julián Álvarez, jelikož zdržoval rozehrávku soupeře.
57'
Tak Manchester se k zakončení nedostane, protože akci zastavuje svým ofsajdem De Bruyne.
56'
City se velice snadno dostalo svou kombinací na útočnou polovinu, zde zatím padají pouze přihrávky.
55'
Standardní situaci vzal na sebe Cole Palmer. Nepříjemná skákavá střela proletěla zdí, ale prostor tří tyčí netrefuje.
54'
Nadějný přímý kop pro hráče z Londýna. Vybojoval ho chytře Noni Madueke.
53'
Poprvé se také dostal do velké práce Djordje Petrović! Musel zasahovat proti prudké střele Phila Fodena, která z uvnitř pokutového území mířila k tyči. Jenže skvělý brankář Blues vyráží do bezpečné zóny.
52'
Do kombinační hry se zapojil také Stefan Ortega, zatím je Manchester v tomto úspěšný.
51'
Od rohového praporku rozehrával Kevin De Bruyne. Pobídka na přední tyč nenašla spoluhráče a končí odvrácením.
50'
City dostalo zřejmě obrovskou facku, a tak okamžitě míří do útočné fáze a získávají roh.
49'
Dvě obrovské příležitosti pro Chelsea! Opět byl v hlavní roli Nicolas Jackson, když nejprve po úniku mířil nepřesně na zadní tyč. Po malé chvilce zblízka zakončoval hlavou, jenže v obou případech ho vychytal fantastický Ortega.
48'
Velké chyby v rozehrávce mohl využít Noni Madueke. Střela mu za hranicí vápna nesedla a letí vysoko nad.
47'
Hned z kraje druhé půle se začalo velice tvrdě. Kyle Walker sestřelil Gallaghera, ale ve hře se pokračuje.
46'
ze hřiště odchází John Stones, přichází Rúben Dias.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:19.
Úvodní dějství semifinále FA Cupu mezi Manchesterem City a Chelsea je u svého konce. Hra nám chytla od začátku rychlé tempo a přinesla také velké šance na obou stranách. Ty největší měl Foden a Jackson, jenže ani jeden nedotáhl kličku brankáři, a tak jsme se gólu nedočkali. Poločasová přestávka se ponese za stavu 0:0.
45+2'
45+2'
Chelsea na závěr půle kombinuje na útočné polovině, ale vypadá to, že už se do větší šance nedostane.
45+1'
Kevin De Bruyne chtěl hned z první naservírovat balón svým spoluhráčům. Vůbec se mu to nepovedlo, když ho posílá mimo dosah všech.
45'
Moises Caicedo musel zastavit nebezpečně rozjetou akci soupeře a za své počínání uvidí žlutou kartu.
44'
Sám faulovaný Foden si vzal na svá bedra rozehrávku. Pas se mu vůbec nepovedl, protože letí do zámezí mimo dosah spoluhráčů.
43'
Zajímavá standardní situace čeká na hráče ve světle modrých dresech. Vybojoval ho odvážným průnikem Phil Foden.
42'
Individuálně chtěl projít k akci Jack Grealish, jenomže přes pozorného Gusta mu to není povoleno.
41'
Malo Gusto promarnil centrovaný míč, jelikož ho moc přetáhl na zadní tyč. Následně vše v klidu vyřešil Walker a Ortega.
40'
Zajímavý souboj vznikl mezi Bernardem Silvou a Cucurellou. Úspěšnější byl obránce Chelsea a získává pro ni kulatý nesmysl.
39'
Djordje Petrović dokázal včas vyběhnout ze své branky a zastavil dlouhý balón za obranu.
38'
Manchester se rozhodl uklidnit celou hru, když kombinuje na své polovině a to velice opatrně.
37'
Do zákroku se musel donutit Stefan Ortega! Výbornou kličkou se Cole Palmer zbavil obránce, proto poté mohl skrytě pálil. Přízemně to zkoušel na zadní tyč, jenže brankář City přispěchal s pohotovým zákrokem nataženou rukou.
36'
Také ve druhém pokutové území pálil Rodri. Dostal se ovšem do záklonu a míří vysoko nad.
35'
Zajímavý odraz si našel v pokutovém území Noni Madueke. Jeho prudká bomba končí na obětavých obráncích.
34'
Možná až moc brzo se odhodlal ke střeleckému pokusu Bernardo Silva. Technická rána míří o několik metrů vedle.
33'
Svou šikovností to znovu zkoušel do pokutového území Phil Foden. Míč si moc předkopl a přichází o něj.
32'
Julián Álvarez naháněl těžkou přihrávku do náběhu. Neměl na ní žádný nárok, a tak se odkopu ujme Petrović.
31'
Na opačné straně se po rozehraném rohu prokličkoval k centru Jack Grealish. Nabídka vzduchem trefuje prvního obránce.
30'
Trestuhodně neproměněná šance Blues! Zcela osamocen mířil sám na branku Nicolas Jackson. Podobně jako Foden se rozhodl pro kličkou, kterou vůbec nezakončil, protože zbytečně nahrával. Navíc přihrávkou našel pouze vracející se obranu, stadionem to jen zahučelo.
29'
Je vidět, že mírně iniciativu hru přebírají Citizens, ale zdání klame, protože kombinace nejsou úspěšné.
28'
Do nadějné situace se dokázal prorvat Bernardo Silva. Zakončení mu je zablokováno, ale hlavně mu je máván ofsajd.
27'
Ostrý centr letěl na zadní tyč, kam si nabíhal Nathan Aké. Před ním zasahuje Jackson a odvrací na roh.
26'
City se šoupne o kousek dál, protože bude zahrávat přímý volný kop po faulu na Rodriho.
25'
Přízemní převaha se přesouvá na kopačky hráčů z Manchesteru. Zatím je to ovšem na polovině.
24'
V nebezpečné zóně zvedl hlavu Cole Palmer a pokoušel se o průnikovou přihrávku. Tu přečetl pozorný obránce John Stones.
23'
Platný v defenzivní činnosti byl také Phil Foden. Včasný návrat zastavil nadějnou akci soupeře.
22'
Tentokrát se ukázali v negativním světle hráči Chelsea. Konkrétně Enzo Fernández fauloval.
21'
Londýnský celek se dobře vymotal s kombinace od branky, ale úspěch nepřišel v ofenzivní části.
20'
Po krkolomné akci se rozhodl o střelecký pokus Julián Álvarez. Jeho šance směřovala pouze do nohou svého spoluhráče.
19'
Manuel Akanji neměl moc velkou nabídku v ofenzivě, a tak obrací do obrany.
18'
Blues se dostali do menšího tlaku na útočné polovině. Nicolas Jackson chtěl vše vyšperkovat centrem, jenž je nepřesný.
17'
Skvěle si dokázal dát tělo před protihráče Moni Madueke a díky tomu vybojoval přímý volný kop.
16'
Nicolas Jackson bude pokračovat a my se můžeme momentálně dívat na přízemní kombinaci City.
15'
Hra bude na malý moment přerušena, protože problém s nohou signalizuje Jackson.
14'
Velká tutovka na straně Citizens! Výbornou přihrávku za obranu dostal Phil Foden a mířil osamocen na Petroviće. Anglický šikula mu dokázal udělat kličku, jenže vyhnal se moc k lajně, a tím pádem nezakroutil balón do sítě.
13'
Do několika kliček se zamotal Malo Gusto. Zablokovat ho dokázal soupeř, ale jen na rohový kop.
12'
Po rychlém zisku ve středu pole se pokoušel Ortegu překvapit Cole Palmer. Jeho dloubáček mířený z půlky nemá gólové parametry.
11'
Manchester oproti soupeři svoji standardku využil k zakončení. K němu se dostal na zadní tyči Rodri, ale zamířil pouze do Petroviće.
10'
Od rohového praporku se bude kopat i na druhé straně. Zapříčinil se o to dobrou prací Kevin De Bruyne.
9'
Úvodní rohový kop se Chelsea nepovedl a po hlavičce Stonese bude útočit City.
8'
Individuální akci na pravé lajně podnikl Noni Madueke. Následně posílal centr do vápna, který je zablokován.
7'
První střelecký pokus tohoto střetnutí. Nicolas Jackson se rozhodl v pádu vypálit za hranicí vápna, jenže trefil pouze střed branky, kde byl připraven Ortega.
6'
Začíná se opravdu velice opatrně. Klub z Manchesteru kombinuje, ale do větší šance se zatím nedostává.
5'
Citizens jsou tím týmem, který se dostává do nějaké větší souhry. Napadal ovšem rychle Marc Cucurella a získal pro své barvy hrací předmět.
4'
Slibné vyvezení míče podnikl na polovinu hřiště Manuel Akanji. City bude po faulu zahrávat přímý volný kop.
3'
Do nepříjemné situace se dostal v rozehrávce Thiago Silva. Nakonec dokázal vše vyřešit skluzem.
2'
Možná až překvapivě začíná od úvodních sekund na míči Chelsea. Také přišel první centr z nohy Cucurelly, ale ten míří pouze do zámezí.
1'
Všichni aktéři tohoto semifinále právě nastupují na hrací plochu. Za pár okamžiků jdeme do akce.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin, kde proběhnu poslední přípravy.

Manchester City: Ortega – Walker (C), Stones, Akanji, Aké – Rodri – Grealish, De Bruyne, B.Silva, Foden – Álvarez
Náhradníci: Ederson – Dias, Kovačić, Doku, Gómez, Gvardiol, Nunes, Bobb, Lewis
Trenér: Pep Guardiola

Chelsea FC: Petrović – Gusto, Chalobah, Silva, Cucurella – Caicedo, Enzo – Madueke, Gallagher (C), Palmer – Jackson
Náhradníci: Bettinelli – Badiashile, Disasi, Gilchrist, Chilwell, Chukwuemeka, Mudryk, Sterling, Washington
Trenér: Mauricio Pochettino

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook.

MANCHESTER CITY

Poslední roky nejúspěšnější anglické mužstvo tuto roli potvrzuje. Zatím se nachází na vedoucí pozici v lize, ale s náskokem pouhých dvou bodů. Bojovat musí také v FA Cupu, kde už svěřenci Pepa Guardioly došli do semifinále a míří za trofejí.

Citizens neměli svou cestu tímto slavným pohárem vůbec jednoduchou. Nejdřív sice prošli snadno přes Huddersfield, kterého roznesli výsledkem 5:0. Jenže dále je los poslal na horkou půdu Tottenhamu. City se toho nezaleklo a vyhrálo těsným rozdílem 1:0. Jednoduchá šichta přišla následně na Lutonu, jenž si odskákal tenisovou prohru 6:2. Ve čtvrtfinále Manchester nastoupil doma s Newcastlem, s nímž splnil roli favorita a zvítězil 2:0 a slavil postup do Wembley.

Nejvýraznějším mužem v tomto mužstvu je bez větších pochybností Erling Haaland. Třiadvacetiletý norský kanonýr nastřílel v FA Cupu už pět branek, ale zajímavostí je, že všechny nasázel do sítě Lutonu, což je neskutečné.

Půjde si City pro další trofej díky postupu přes Chelsea?

CHELSEA FC

Londýnské mužstvo neprožívá úplně ideální sezónu, ale to pouze v lize. Tam se nachází momentálně na deváté pozici a na místa zaručující evropské poháry ztrácí 13 bodů. Soustředění ovšem míří do FA Cupu, kde je čeká semifinále a rozhodně myslí na vítězství.

Chelsea si musela zatím v tomto prestižním poháru projít pěti zápasy a to s těžkými celky. Nejprve snadno vyřadila na domácí půdě Preston vysoko 4:0. Menší komplikace přišla s Aston Villou, se kterou se hrály dva duely, ale nakonec Blues uspěli celkově 3:1. Vypjatá bitva se nachystala s Leeds, s nímž modří borci vyhráli po velké přestřelce 3:2. Už ve čtvrtfinále narazili na Stamford Bridge na Leicester City. Dlouho nebylo o vítězství rozhodnuto, ale přeci jen domácí rozhodli v nastavení a slavili postup za výsledek 4:2.

Nejproduktivnější postavou pro FA Cup je v tomto kádru útočník Nicolas Jackson. Dvaadvacetiletý Senegalce nastřílel v poháru dvě branky a na jednu dokázal asistovat. Své góly zaznamenal do sítě Leedsu a Aston Villy, ovšem ani v Premier League neváhá, když před týdnem skóroval do sítě Evertonu.

Povede se Chelsea zachránit sezónu a postoupit do finále?
Krásný sobotní večer z největší stadionu v Anglii, tedy z Wembley! Od 18:15 zde odstartuje semifinálové utkání FA Cupu, ve kterém se setkají celky z Premier League. Na neutrální půdě psaný domácí Manchester City se postaví Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.