FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Olomouc - 20. září 2020   15:30

Brno
9' Přichystal (Šumbera) • 51' Růsek
2:4
(1:1)
Olomouc
26' Greššák  (Nešpor) • 61' Černín (vl.)  • 68' Falta  (Hála) • 76' Zifčák  (Mandous)

Floder – Hladík (76. Lhotecký), Černín, Hlavica, Šumbera – J. Sedlák, Vaněk (C) (83. Šmid), Koudelka (66. Ševčík), Pachlopník (76. Jambor) – Přichystal, Růsek.
Marek – Jambor, Ševčík, Lhotecký, Šmid, Endl.
Petřík – Moláček, Kotík.
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Mandous – Hála (73. Látal), R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý (54. Falta) – Zahradníček (46. Zifčák), Breite, Houska, Greššák – P. González (73. Chytil), Nešpor (85. Poulolo).
Reichl – Látal, Poulolo, Falta, Chytil, Zifčák, Radić.

SESTŘIH: Brno - Olomouc 2:4. Sigma obrátila proti zdecimované Zbrojovce

Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 15:18.
Je konec! Domácí šli sice ve druhé půli po gólu Růska do vedení, pak však duel byl už naprosto v režii hostů. Ti nejprve po vlastním gólu Černína srovnali, aby následně vítězný gól po krásné dalekonosné ráně levačkou vsítil střídající Šimon Falta. Domácí už se na nic nezmohli, naopak sami ještě jednou inkasovali, když razítko na výhru Hanáků dal David Houska.

Hosté mají třetí výhru v sezóně, Zbrojovka naopak na tu svou první i nadále čeká a má jen jeden bod.
90'
Látal zahodil skvělou šanci, nepředal míč před odkrytou bránu spoluhráčům
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Florent Gregoire Poulolo (SK Sigma Olomouc).
90+2'
Akci hostů nakonec utnul faul na Šumberu, za současného stavu je to ale mrzet nemusí.
90+1'
Razítko na vítězství hostů mohl dát Látal, který byl sám za obranu, ale Floder jej nejdřív dobře zastavil při kličce, a poté hostující borec branku přestřelil.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Závěr je nervózní plný dohadů s rozhodčími z obou stran, příliš fotbalovosti nyní nesledujeme.
88'
Akci hostů zastavil útočný faul. Domácí poté chtěli rychle rozehrát, ovšem Sedlák si se spoluhráči nerozuměl.
86'
Zbrojovka se snaží v závěru s výsledkem něco udělat. Po nepřesném odkopu Mandouse centroval Růsek, střídající Šmíd se ale k hlavičce nedostal.
85'
Hosté znovu usazeni v útoku a bezpečně kontrolují svůj náskok.
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Florent Gregoire Poulolo.
83'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Vaněk, přichází Vojtěch Šmid.
82'
Zdravotní potíže má nyní Vaněk, který bude muset střídat...
81'
Chytil se probil před Flodera, ale pálil až moc tvrdě
81'
Také Chytil se nakonec mohl zapsat mezi střelce, když dostal kolmici za beky, branku ale výrazně přestřelil a pouze pozdravil vlastní příznivce na tribuně.
80'
Hosté deset minut před koncem drží balón na svých kopačkách a nikam se s dvoubrankovým náskokem v zádech neženou.
78'
Rohový kop sehráli hosté tentokrát nakrátko, míč se dostal do vápna k Chytilovi, ale ten se po otočce provinil faulem.
76'
Přestřelka pokračuje! Zifčák po sérii nedorazů zvyšuje na 2:4
76'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází David Jambor.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Claude Lhotecký.
76'
Olomouc právě vstřelila branku!
Na Srbské je nejspíš hotovo, hosté vedou o dvě branky. Mandous vyslal dlouhý výkop, který Nešpor poslal za sebe. Velkou chybu následně na stoperu udělal Černín, který nechal propadnout míč na PAVLA ZIFČÁKA a ten vyběhnuvšího Flodera prostřelil po zemi na zadní tyč – 2:4
75'
Domácí šli čtvrthodinu před koncem vpřed, jejich akci ale velmi rychle ukončil ofsajd.
74'
Dalekonosný skákavý Faltův přímák Floder vyrazil na roh
74'
Hosté zahrávali dva rohové kopy v řadě a zejména s tím druhým měli domácí starosti, Floder však míč dobře vyboxoval.
73'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Mojmír Chytil.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Radek Látal.
72'
K hlavičce se po rohu dostal Přichystal, ale neměl dobře seřízená mířidla a hlavičkoval vedle branky.
71'
Rohový kop hosté ubránili, ale po průniku Sedláka a sraženém centru budou mít fotbalisté Zbrojovky šanci na reparát.
70'
Přichystal se dostal až před Mandouse, z úhlu ale pálil mimo
70'
Dvacet minut před koncem se po pravé straně rozběhl Hladík, jeho tečovaný centr však skončil v autu. Roh pro Brno.
69'
V Brně mohlo být prakticky hned vyrovnáno. Dlouhý míč propadl za obranu na Přichystala, ten ale z těžkého úhlu mířil zhruba tři metry nad břevno.
68'
Jeden z gólů roku! Faltova nádherná rána do šibenice, 2:3!
68'
Hosté otáčejí skóre a poprvé v utkání jdou do vedení! Střídající ŠIMON FALTA se ukázal jako pravý žolík. Za vápnem se dostal k míči a napřáhl ke krásné dalekonosné ráně, která skončila přesně v šibenici Floderovy svatyně. Výstavní gól do těch nejlepších hitparád – 2:3.
67'
Domácí šli do brejku a Vaněk ve skluzu vysunul Růska. Místo velké šance ale rozhodčí zapískal a domácímu středopolaři dává za šlapák žlutou kartu.
66'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Michal Ševčík.
66'
Koudelka nejprve rozjel rychlou akci a poté si sbíhal za obranu na dlouhý míč, nakonec ale byl v ofsajdu.
65'
Breite na polovině hřiště zatáhl Růska uza dres a uviděl zaslouženou žlutou kartu.
64'
Opět několik nepřesností z obou stran, Zbrojovka začíná s míčem na obranné polovině.
63'
Zbrojovka chtěla co nejrychleji odpovědět. Šla do rychlého brejku tři na tři, ovšem Přichystalův centr na zadní tyč na Koudelku byl zablokován.
61'
Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
61'
V Brně je opět vyrovnáno. Hosté zahrávali rohový kop z pravé strany, kterého se ujal Falta. Jeho centrovaný míč přistál u JAKUBA ČERNÍNA, který jej však ke smůle domácích prodloužil hlavou přesně k tyči mimo dosah Flodera – 2:2.
60'
Hlavica pořádně zabrnkal na nervy fanoušků, když míč odehrál ledabyle domů a Floderův odkop se nakonec odrazil od Nešpora naštěstí pro domácí do autu.
59'
Růsek dostal další krásný balón za obránce, ale tentokrát se ke střele nedostal, protože byl doběhnut Greššákem. Následná střela Koudelky šla hodně nad.
58'
Exekuce se chopil David Houska, který se na ránu hodně soustředil, ale nakonec branku vysoko přestřelil.
57'
Koudelka kousek před vápnem trefil nepříjemně Hálu a hosté mají k dispozici hodně zajímavou standardní situaci.
56'
Rohový kop hosté odvrátili, ale Falta vrátil míč nešťastně před branku, kde se do něj z voleje levačkou opřel Hladík. Ten chtěl určitě trefit lépe...
55'
Černín podnikl útočný výlet a dostal hezký centr od Vaňka, míč mu ale nakonec ve skluzu jeden z Olomouckých ukopnul na roh.
54'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Šimon Falta.
53'
Hosté chtěli ihned po inkasované brance projít vpřed, ale domácí obrana byla připravena. Zbrojovka otáčí hru.
51'
Růskova krásná rána se od tyče odrazila do brány, 2:1!
51'
Brno právě vstřelilo branku!
Nyní už ale domácí jdou do vedení! Hosté ledabyle odkopli míč, který zachytil Pachlopník. Při zpracování ho jeden z Olomoucký nešťastně poslal přes Hubníka na úplně volného ANTONÍNA RŮSKA a ten složil úspěšný reparát. Svou ránu nasměroval o zadní tyč přesně do sítě – 2:1.
50'
Na opačné straně se připomněli také fotbalisté v modrém, Zifčákův dalekonosný pokus ale pouze proletěl vedle branky domácích.
49'
Breite dostal hodně prostoru, jeho rána zamířila o pár metrů vedle
49'
Růsek sám před Mandousem! Ale olomoucký brankář soupeře vychytal
49'
Obrovská šance domácích! Pachlopník táhl středem brejk čtyř proti třem a v pravou chvíli vysunul do jasné tutovky Růska, ten ale Mandouse nepřehodil, protože hostující gólman skvěle reflexivně zasáhl levou rukou!
48'
Gonzáleze poslal k zemi u levé lajny Hladík, rychlý brejk ale zvládl zastavit. Hanáci kombinují dále.
47'
Olomouc začíná druhou půli aktivně s míčem na kopačkách, domácí jsou zatažení na své polovině.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Pavel Zifčák.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První půle je za námi a do kabin se jde za nerozhodného stavu. Domácí nejprve přežili tyč Zmrzlého a poté šli do vedení. Po deseti minutách se míč ve vápně dostal k volnému Přichystalovi a ten jej umístil přesně pod břevno. Vyrovnání hostů přišlo po necelé půlhodině hry, kdy po pasu Nešpora skóroval přesně na zadní tyč Greššák. Hra se poté vyrovnala, domácí však byli mírně aktivnější.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Vzápětí se celý scénář opakoval. Dlouhý centr Vaňka propadl do vápna, ale nikdo v červeném nezakončil, a míč tak sebral Mandous.
43'
Ten svůj centr poslal do ohně před branku, kde se snažili protlačit ke střele Černín či Pachlopník, ani jednomu se to však nepovedlo.
42'
Další zbytečně dohraný souboj ze strany hostů a přímý kop z poloviny hřiště, k němuž se staví Vaněk.
41'
Vaněk zahrával další rohový kop. Ten nevyšel a navíc na hranici vápna Šumbera nezpracoval odražený balón, z nějž mohl být brejk, domácí záložník se ale dobře vrátil a zastavil pronikajícího Hálu.
40'
Šumbera si sběhl pro míč do středu útočné poloviny a lobem chtěl vysunout Přichystala, toho však pokryl zkušený Roman Hubník.
38'
Nešpor dotlačil míč do sítě, ale podle asistenta už z ofsajdu. Gól neplatí
38'
Málem to bylo 1:2! Obrana Brna zapomněla na zadní tyči na Nešpora, který hlavičkoval na zadní tyči a jeho pas prodloužil do sítě před brankou volný González, ovšem jeho gólovou radost zastavuje ofsajd!
37'
Hála dostal krásný dlouhý balón do běhu a zpracoval si jej do vápna. Kolem Šumbery udělal dvě kličky a nakonec přihrál, ale Černín pas na poslední chvíli zastavil.
36'
Na pravé straně hosté rychle zakombinovali, ale u Zahradníčka se celá akce zastavila. Olomouc pokračuje s míčem z obranné poloviny.
35'
Tak to Přichystal musel vzít na sebe, jeho prudkou ránu na zadní tyč ale Mandous dobře viděl a lapil ji do svých rukavic.
34'
Růsek ve středu hřiště opět faulován, domácí rychle rozehráli. Jejich kombinace jsou ale momentálně pomalé, hráčům chybí větší pohyb.
33'
Znovu v akci Vaněk, ale znovu nikoho v červenékm svým centrem nenašel. Jeho pas doputoval jen na kopačky Hubníka, který zamezil nebezpečí.
32'
Nepříjemný direkt ve vzdušném souboji nyní inkasoval ve středu hřiště nabíhající Růsek, po nebezpečném pádu na zem ale bude v pořádku a ve hře pokračuje.
31'
Po faulu ve středu hřiště dostali domácí k dispozici přímý kop. K němu se postavil Vaněk, centr mu ale vůbec nevyšel a jeho spoluhráči na zadní tyč nabíhali marně.
30'
Vzápětí si Nešpor řekl pohybem o další přihrávku vpřed, nakonec ale svůj náběh lehce vypustil, a opět byl u míče dříve Floder.
29'
Pachlopník si našel před vápnem odražený balón, ale nevyšlo mu zpracování, Hosté mohli jít do brejku, průnikový pas však dobře odkopl Floder.
28'
Po vyrovnání jsou samozřejmě hosté aktivnější a tlačí se vpřed. Houska si říkal o faul po kontaktu ve vápně, rozhodčí ale nechává ve hře pokračovat.
26'
Nešpor pobídl Greššáka do tutovky, ten se nemýlil! 1:1
26'
V Brně je vyrovnáno! Domácí propadli na hranici vápna a hned byli potrestáni. K míči se dostal Nešpor, který naznačil střelu a posunul balón přes obránce doleva do vápna na volného LUKÁŠE GREŠŠÁKA, který Flodera obstřelil na zadní tyč – 1:1.
25'
Přichystalova patička po Vaňkově rohu zamířila mimo bránu
25'
Domácí měli k dispozici rohový kop a opět zahrozili! Po prudkém centru Vaňka se na přední tyči uvolnil Přichystal, lehkou tečí ale nasměroval balón po zemi o kousek vedle.
24'
Míč nakonec z kopačky Šumbery směřoval na nabíhající Koudelku a Přichystal, mezi ně však na poslední chvíli vběhl Hubník a balón odkopl do autu.
23'
Dlouhý sprinterský souboj za balónem předvedli Nešpor a Hlavica, úspěšnější byl nakonec vleže domácí stoper, který rychle otáčí hru.
22'
A tak celou akci zakončil centr na nabíhajícího Nešpora, ten ale neseřídil mířidla a hlavou mířil vysoko nad branku.
21'
A do třetice centr do šestnáctky Brna, tentokrát byl ale odvrácen na rohový kop. Pas na přední tyč byl odvrácen, ovšem Pachlopník s Přichystalem míč nevyvezli.
20'
Další dva centry směřovaly jen na hlavu Hlavici, který zatím dobře diriguje obranu z pozice středového stopera.
19'
Domácí dobře četl patičku Nešpora a mohli přejít do kontru. Koudelka si chtěl narazit s Přichystalem, ten mu ale míč nevrátil přesně a navíc fauloval.
18'
Domácí získali na obranné polovině faul a zkusili rychle rozehrát, pas na Pachlopníka ale směřoval do ofsajdu.
17'
Přichystal si náběhem řekl o dlouhý míč za obranu, ovšem pas na něj skvěle pokryl Jemelka, který domácího forvarda důrazně odstavil od balónu.
16'
Tempo hry nyní hodně zvolnilo a oba celky se přetahují ve středu hřiště o každý metr hřiště.
15'
Nakonec po čtvrthodině hry akce skončila u Zahradníčka, který se sice dostal k centru, ale s míčem už se dostal za čáru, a tak se jeho spoluhráči k zakončení tlačili zbytečně.
14'
Několik nepřeností ve středu hřiště z obou stran, jako poslední se faulem provinili domácí. Hosté zkoušejí projít vpřed po levé straně.
13'
Mandous nyní dostal hodně riskantní pas a musel z branky, situaci však zvládl. Hlavica dlouhý odkop dobře pokryl před Nešporem a pomohl si pasem na Flodera.
11'
Přichystal znovu v centru dění, když se u pravé čáry dostal k míči, jeho centr byl ale příliš vysokoý, a tak na něj nikdo v červeném nedosáhl.
10'
Domácí jsou nyní pochopitelně na koni a jsou všude o krok dříve, Olomoučtí se naopak snaží s míčem na noze zklidnit hru.
9'
Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
9'
Domácí se dostávají do vedení! Pachlopník skvěle prošel po pravé straně přes dva soupeře, jeho centr sratil Mandous na Šumberu a ten ještě stihl v pádu posunout míč na JAKUBA PŘICHYSTALA, který poslal balón zblízka nekompromisně pod břevno – 1:0!
8'
Další útok domácích skončil nepřesnou přihrávkou Pachlopníka. Hosté otočili hru, ale také Houska si představoval daleko lepší centr – ten směřoval jen do rukavic Mandouse.
7'
Domácí hrají v hodně okleštěné sestavě, ale zatím velice aktivně. Teď šli dopředu ale hosté, centr Greššáka byl ale hodně přetažený.
6'
Na druhé straně opět v akci celek z Hané, centr Zahradníčka směřoval na Nešpora, ale dříve u něj byl Černín.
5'
A hosté málem litovali! Po krásné kolmici šli v akci 3 na 1 vpřed, Růsek obešel Mandouse a dal míč pod sebe, ovšem Jemelka jej stihl před prázdnou brankou a dvěma dobíhajícími hráči rychle odkopnout.
4'
Parádní centr ze strany Olomouce proletěl vápnem na zadní tyč až ke Zmrzlému, ten však zblízka trefil jen tyč!
3'
Šumbera se protáhl po levé straně a odcentroval, obrana Olomouce však byla připravena a míč pohotově srazila do rukavic Mandouse.
2'
Úvod duelu patří zatím hostům. K míči se dostal Zahradníček, který do vápna směřoval prudký centr, ovšem ten zablokoval Černín.
1'
Hosté, kteří nastupují v modrém, uvedli míč do hry, ale jejich první akce končí útočným faulem.
1'

FC Zbrojovka Brno: Floder – Hladík, Černín, Hlavica, Šumbera – J. Sedlák, Vaněk (C), Koudelka, Pachlopník – Přichystal, Růsek.
Náhradníci: Marek – Jambor, Ševčík, Lhotecký, Šmid, Endl.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý – Zahradníček, Breite, Houska, Greššák – P. González, Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Látal, Poulolo, Falta, Chytil, Zifčák, Radić.

Rozhodčí: Petřík – Moláček, Kotík..
Na ligové scéně se oba celky potkaly naposledy v únoru 2018, kdy Zbrojovka doma vyhrála 1:0. Letos se týmy potkaly hned třikrát v rámci přípravy – květnový dvojzápas ovládla Sigma (3:1 a 2:0), na začátku srpna ovšem byli úspěšnější na Hané fotbalisté Zbrojovky.
SK Sigma Olomouc

Hanáci problémy s koronavirem tento týden neřešili, a tak se mohli plně soustředit na přípravu na utkání. Do něj budou z osmého místa tabulky a šesti body v zádech. Olomouc je zatím stoprocentní v domácím prostředí, kde ještě neinkasovala a porazila nejprve Liberec 1:0 a poté také Bohemians 3:0. Jediná ztráta přišla na hřišti pražské Sparty 0:3.

Také Olomouc sčítá ztráty. Ze zdravotních důvodů neodcestují k utkání proti Brnu Vít Beneš, Jan Štěrba, Milan Kerbr a Jakub Yunis. „Brno je sice nováček, ale my nemůžeme nic vypustit. Je to derby, euforie, budou diváci. Nic lehkého nás tam nečeká. Mají 1 bod. Už jen pro to nás bude čekat těžké utkání,“ říká na klubovém webu před nedělním duelem trenér Olomouce Radoslav Látal.
FC Zbrojovka Brno

Domácí zažívají krušné období. V lize se jim nedaří, počítají přibývající zraněné a ještě v sobotu se v poledne se nevedělo, zdali se utkání vůbec odehraje, protože během pátečních testů na COVID-19 bylo v týmu hned pět nakažených. Sobotní kontroloní testy však dopadly dobře a Zbrojovka se může poprat o první výhru v nové sezóně.

Aktuálně je jihomoravský celek v tabulce na předposledním 17. místě tabulky se ziskem pouhého jednoho bodu a skóre 2:7. Zatím jediný bod vybojovali Brňané za bezbrankovou domácí remízu proti Bohemians. Od té doby však sčítají zraněné, proti Olomouci bude určitě chybět vykartovaný Štepanovský, otazníky visí také nad Dreksou či Moravcem.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Nejvyšší soutěž FORTUNA:LIGA má tento víkend na programu své čtvrté kolo a v rámci něj se v moravském derby utkají FC Zbrojovka Brno a SK Sigma Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.