FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Slovácko - 16. prosince 2020   14:00

Brno
85' Vaněk  • 90' A. Fousek (Vaněk)
2:1
(0:0)
Slovácko
76' Srubek  (Reinberk)

Šustr – Kotula (82. Hladík), Dreksa (C), Jakub Šural, Bariš – Štepanovský (82. Reiter), Ad. Čermák (10. Vaněk), J. Sedlák, Šumbera (62. A. Fousek) – Pachlopník (62. Přichystal) – Růsek.
Floder – Gajić, Vaněk, Reiter, Hladík, Přichystal, A. Fousek.
Dobrovský – Mikeska, Dohnálek
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Bajza – Šimko, Srubek, Mich. Kadlec – Reinberk (80. Tomič), V. Daníček (C), Hellebrand (63. Jurečka), Havlík – M. Petržela (63. Navrátil), Kliment, L. Sadílek (80. Kalabiška).
Nemrava – Kalabiška, Kohút, Navrátil, Tomič, Jurečka, Kubala.

SESTŘIH: Brno - Slovácko 2:1. Bláznivé derby! Zbrojovka otočila v závěru

Ode mne je to pro dnešek ze Srbské vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 1:1. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 9:3. Fauly: 22:13.
Teprve druhá výhra v nové sezóně a k tomu vůbec první na domácím hřišti. Ve druhé půli se dlouho nic nedělo, až čtvrthodinu před koncem po centru Havlíka při svém debutu v dresu Slovácka udeřil ranou zblízka pod víko volný Srubek. Domácí se nevzdali a pět minut před koncem byl nucen Kadlec na čáře zahrát rukou, byl vyloučen a domácí penaltu proměnili, když se trefil Vaněk. Nakonec Zbrojovka využili i přesilovku, když z přímého kopu našel Vaněk Fouska a ten napálil balón do bližší šibenice. Zbrojovka je tak nyní v tabulce na 9 bodech a posunula se na 16. místo.
90'
Vaňkovu nápaditou standardku proměnil Fousek, 2:1!
90+5'
90+5'
Centr Havlíka nakonec proletěl na zadní tyč, kde ale před Tomičem sebral míč Šustr. Duel končí!
90+4'
Hra je rozháraná, plná nepřeností, ale hosté dostanou k dispozici ještě jeden přímý kop...
90+3'
Ten byl odvrácen, ale akce pokračovala a Dreksa musel míč odvracet. Následně si hosté nerozuměli a míč končí v rukavicích Šustra.
90+2'
Zbrojovka už jen odkopává míče a kouskuje hru, po faulu na Srubka ještě jeden přímý kop.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Brno právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné věci se dějí na Srbské, domácí jdou do vedení! Všichni čekali, že Vaněk bude rovnou střílet, ale ten lišácky rozehrál míč pod sebe na levou stranu vápna na ADAMA FOUSKA. Ten se po zpracování dostal pod tlak, měl proti sobě dva bránící hráče, ale přesto míč levačkou napálil nechytatelně do bližší šibenice – 2:1!
89'
Rohové kopy se konaly hned dva, ale ani jeden centr nic nepřinesl. Pak však přišel kousek ze vápnem vzdušný souboj, kdy Jurečka sestřelil jednoho z domácích a Zbrojovka má parádní pozici k ohrožení branky.
88'
Domácí cítí šanci na možné vítězství, ale potřebovali by hru zklidnit a dostat míč na zem. Svěží vítr na pravé křídlo přinesl Reiter a vybojoval další rohový kop.
87'
Reiter dostal krásný míč do běhu do vápna, z čáry odcentroval pod sebe, ale Šimko na poslední chvíli pas na Růska srazil.
86'
Na koni jsou nyní domácí, navíc hrají krátkou přesilovku po vyloučení Kadlece.
85'
Vaněk proměnil penaltu a srovnal na 1:1!
85'
Je srovnáno! K penaltě se postavil zkušený exekutor ONDŘEJ VANĚK, který pomalým rozběhem rozhodil brankáře a míč tvrdou ranou napálil k levé tyči. Pavol Bajza neměl šanci, navíc si vybral opačný kout branky – 1:1.
84'
Kadlec vyrazil míč z brankové čáry rukou a musí do sprch!
84'
Po závaru jeden z domácích pálil už do prázdné branky a Michal Kadlec musel rukou míč vytáhnout z čáry! Přichází jasná červená karta a také penalta!
84'
Ten nic nepřinesl, ale domácí v tlaku pokračují.
83'
Růsek na levé straně dobře zabojoval o již zdánlivě ztracený míč a vybojoval roh.
82'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Rudolf Reiter.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Juraj Kotula, přichází Jan Hladík.
81'
Kliment byl na hrotu opět neobsazen, patičkou našel Havlíka, ale ten se ke střele zpoza vápna neodhodlal a nakonec celou akci zbrzdil.
80'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Michal Tomič.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Jan Kalabiška.
79'
Po dobré kombinaci na pravé straně dostal pas do běhu Růsek, bohužel pro domácí byl ale v ofsajdu.
78'
Hosté teď budou pochopitelně povzbuzení úvodní brankou, opět jsou na míči. Domácí mají na vyrovnání zhruba 15 minut.
76'
Srubek pokřtil debut gólem v derby! 0:1 pro hosty, nehrál Reinberk rukou?
76'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají do vedení! Z přímého kopu vyšla nádherný centr na zadní tyč Havlík, na jehož pas si naběhl nikým nehlídaný JAROMÍR SRUBEK a zblízka pověsil míč nechytatelně pod břevno. Šustr neměl sebemenší šanci – 0:1.
75'
Přichystal si vpravo dobře pokryl míč, ale poté mu uskočil a hosté získávají po jeho faulu opět přímý kop.
74'
Tlak Slovácka trval a přišel další ostrý centr, tentokrát pro změnu jen na hlavu Bariše. Hosté ale v kombinaci zůstávají.
73'
Po faulu kousek od rohového praporku zahrávali hosté zajímavý přímý kop, nicméně prudký centr skončil jen na hlavě Šurala.
72'
Pěkná Šimkova dělovka vyprášila Šustrovy rukavice
72'
A další, i když podstatně snažší zákrok si domácí brankář připsal záhy, rána z dálky od Šimka ale skončila přesně v jeho rukavicích.
72'
Na druhé straně se kousek za vápnem uvolnil ke střele střídající Jurečka, tvrdou ránu musel brankář Šustr v pádu vyrazit.
71'
Jurečka se probil za Šurala, ránu kryl Šustr
71'
Další přetažený centr zprava propadl na Štepanovského, který měl prostor jak ke střele, tak k přihrávce, jenže nakonec trefil bránícího hráče.
70'
Rohový kop se stáčel zajímavě někam na malé vápno, Pavol Bajza byl ale ve vzduchu nekompromisní a míč skvěle vyboxoval před dotírajícím Dreksou.
69'
Fousek vytáhl míč středem a včas jej poslal na vlevo volného Přichystala, jeho tvrdý centr skončil jen na bloku Šimka.
68'
Přichystal svůj nadějný průnik nezakončil střelou!
68'
Rohový kop se domácím vůbec nevyvedl, centrovaný míč byl přetažený a Peter Štepanovský jej lovil už zpoza brankové čáry.
67'
První velká šance druhé půle. Novic Přichystal se ve sprintu po levé straně protáhl kolem Kadlece do šestnáctky, míč nakonec ještě dával pod sebe, ale vracející se Jaromír Srubek na poslední chvíli skvěle zasáhl a odehrál míč na roh.
66'
Další akce Slovácka nic nepřinesla, domácí centr z levé strany odvrátili díky Dreksovi.
65'
Domácí vytáhli míč z před vápna a rozjeli rychlou akci. Po Vaňkově pasu centroval Bariš, Růsek zakončoval ramenem a jen k brankáři hostů.
64'
Růskova slaboučká hlavička Bajzu nezaskočila
64'
Oba celky mají za sebou dvojnásobného střídaní, uvidíme, kterému z nich přinese více užitku.
63'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Navrátil.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Václav Jurečka.
62'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Jakub Přichystal.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Adam Fousek.
61'
Rozehrávky se chopil Šumbera, který míč kroutil levačkou na zadní tyč, ale nakonec to přehnal s razancí, a tak balón pouze proletěl nad vápnem za brankovou čáru.
60'
Domácí rozehráli nakrátko a dobře zapracoval Pachlopník, který pod tlakem u pravé lajny vybojoval pro svůj celek zajímavý přímý kop.
59'
Domácí u míče ale zůstali a Růsek si opět sběhl do hloubi pole na centr, který sklepával Sedlákovi a při snaze se prodrat vpřed byl faulován.
58'
Růsek výtečně sebral míč ve středu hřiště a rozdal jej doprava na volného Bariše, ten si ale netroufl jít jeden na jednoho.
57'
Vaněk získal odražený míč a okamžitě jej poslal na Pachlopníka, který se hnal středem kupředu, jenže Kadlec se výtečně vrátil a domácího mladíka čistě odzbrojil.
56'
Jenže akce domácích měla poté jepičí život, navíc přišel nepřesný pas na Růska, a tak hosté budou znovu kombinovat na útočné polovině.
55'
Aktivní Kliment dostal opět rychlou kolmici mezi dva obránce, Šural jej ovšem zkušeně zakřižoval a už ve vápně čistě odzbrojil.
54'
Po rohu domácí skvěle míč odkopli z malého vápna, načež se Štepanovskému na levé straně otevřela šance na brejk. Slovenský záložník se kličkou zbavil soupeře, ale měl nulovou nabídku, a tak hru vrátil k obráncům.
53'
Kliment v brejku postupoval s míčem po levé straně a mohl si vybrat, komu adresuje pas, místo toho ale jeho prudký centr napálil do hlavy Dreksu, který obětavě srazil míč na rohový kop.
52'
Úvod druhé půle zatím nabízí hodně bojovnosti, ale o to méně fotbalovosti z obou stran. Ani jeden z týmu nechce udělat chybu, a tak hrají ze zabezpečných obran.
50'
Hosté kombinovali u pravé lajny, jenže Petržela svým pasem dostal Klimenta pod tlak. Pachlopník si poté v obležení čtyř soupeřů míč pokryl a vybojoval faul.
49'
Rychlá kolmice měla najít mezi stopery rozběhnutého Růska, toho však zastavil praporek pomezního sudího – ofsajd.
48'
Poprvé ve druhé půli byli v delší kombinaci také hosté, ale jejich akce nic nepřinesla. Štepanovský mohl hru rychle otočit, ale nepovedlo se.
47'
Šural s Šustrem se dostali na vlastní polovině napadáním soupeře pod tlak, domácí stoper ale nakonec riskantní pas zvládl.
46'
Domácí uvedli míč do hry a načali druhou půli. Ihned směřoval dlouhý nákop na Růska, ovšem brankář Pavol Bajza byl u míče o chlup dříve, a tak jej sebral do své moci.
46'
Úvodní poločas je minulostí, branku jsme neviděli. Domácí byli zprvu aktivnější, ale jedinou dobrou možnost měl Šumbera, který z hranice vápna pálil vedle. Další šance měli hosté, a to v koncovce půle. Asi tu největší spálil Kliment, který zblízka hlavičkoval do břevna, od nějž se míč odrazil na čáru a ven. Posléze ve skrumáži na brankové čáře neuspěl Srubek, v závěru půle pak Šustr vychytal hlavičkujícího Petrželu.
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
45'
Petržela nebezpečně hlavičkoval po Havlíkově centru
45'
Petrželova táhlá rána byla sražena na roh
45'
Neskutečný závar hostů! Kliment, Daníček ani Srubek nedotlačili míč do sítě
45+4'
45+3'
Nakonec ještě jedna tutovka Slovácka. Havlík vyslal krásný centr o levé lajny na nabíhajícího Sadílka, který v plném běhu prudce hlavičkoval, bohužel pro něj jen doprostřed branky, a tak Šustr míč reflexivně vyrazil!
45+3'
Ten nic nepřinesl a v pokračování celé akce se stoper Dreksa octl v ofsajdovém postavení.
45+2'
Roh ale domácí skvěle odvrátili a vyrazili do brejku. Ten táhl Pachlopník, jenž se protáhl ve sprintu až do vápna, jenže přihrávkou pod sebe Růska nenašel. Míč byl odvrácen na roh.
45+1'
Ostrou ránu z dálky vyslal Petržela a Šustr musel míč vytáhnout na rohový kop.
45'
A mohla přijít vedoucí branka! V závaru na malém vápně se neprosadil nejprve Kliment, míč tancoval kolem brankové čáry, ale Srubek jej s vypětím sil do sítě nedotlačil. Nakonec vracel míč do ohně Kadlec, ale marně.
44'
V závěru půle na útočné polovině vybojoval ještě jeden faul Reinberk, hosté rozehráli nakrátko.
43'
Žlutou kartu dostává Patrik Hellebrand (1.FC Slovácko).
43'
Po dlouhém nákopu se Štepanovský provinil hraničním faulem v souboji s Kadlecem – domácí jsou s výrokem nespokojeni, ale už s ním nic nenadělají.
42'
Teď už jsou u míče v kombinaci opět domácí, ale nedaří se jim přejít přes nahuštěný střed hřiště.
41'
Z něj ale žádné nebezpečí opět nevzešlo a následný centr na Petrželu směřoval do ofsajdu.
40'
Nakonec vybojovali další roh, který měl také zajímavé parametry, leč směřoval jen na hlavu Štepanovského. Tlak ale trvá a uvidíme opět rohový kop.
39'
Následoval rohový kop, který skončil jen na hlavě Šurala, hosté ale mohou v útoku pokračovat.
37'
Sporný moment. Odrazila se Klimentova hlavička od břevna za čáru?
37'
Obrovská šance Slovácka! Kliment dostal krásný centr do vápna, kde domácí obránci úplně zaspali, a měl neobsazen prostor k hlavičce, která se od břevna odrazila na brankovou čáru a ven! Hosté reklamovali gól a situaci zkoumal VAR, ale branka to skutečně není.
36'
Sledujeme pasáž hry, která moc fotbalovosti nepřináší. Oba celky se lehce trápí v kombinaci, naopak v obraně hráči míče raději na jistotu odkopávají.
35'
A znovu akce Brna skončila nepřesnou přihrávkou a také ofsajdem. Bajza bude vykopávat.
34'
Už to vypadalo, že po centru z pravé strany bude Sadílek zcela sám před brankou, jenže Dreksa jej skvěle dostoupil a navíc byl pískán těsný ofsajd.
33'
Akce domácích středem hřiště po postupné kombinaci opět ztroskotala na nepřesné přihrávce, ani jeden z týmů teď nemůže hru uklidnit.
31'
Půlhodina hrací doby je za námi a dá se říci, že domácí jsou mírně aktivnější. Nyní vybojovali další faul ve středu hřiště, ale po rozehrávce kombinují na své polovině.
30'
Tentokrát byl dlouhý nákop vpřed nepřesný, hosté mohli vyrazit do brejku, jenže Kliment byl zastaven taktickým faulem ze strany Sedláka.
29'
Posléze musel Pachlopník nakopnout motory i směrem vzad, ale Hellebranda ubránil a míč si sebral do rukavic Šustr.
28'
Po odvráceném míči vrátil hrací předmět hlavou do ohně Pachlopník a míč se odrážel až ke Štepanovskému, který by nebýt zásahu hostujícího beka číhal na zadní tyči zcela sám.
27'
Po faulu na Pachlopníka rozehráli domácí přímý kop a nakonec domácí vybojovali první rohový kop.
26'
Prvotní útok Zbrojovky k ničemu nevedl, ale poté to domácí zkusili středem. Štepanovský převzal míč od Růska, který vyhrál hlavičkový souboj, ale následně nabíhajícímu Pachlopníkovi nahrával do ofsajdu.
25'
Ve hře ale narozdíl od v úvodu zraněného Čermáka bude ve hře pokračovat, domácí rozehrávají.
24'
Srubek ve středu hřiště zajel do Růska – výsledkem je první žlutá karta a domácí borec zůstává v bolestech ležet na trávníku.
23'
Ofsajdy nyní zastavily akce celků na obou stranách – nejprve Kliment, následně Růsek.
22'
Z následného přímého kopu, respektive vysokého centru ale Zbrojovka opět nic nevytěžila, naopak Růsek se provinil útočným faulem.
21'
Hra domácích nabrala spád, aktivní Bariš se chytře na pravé straně uvolnil přes Hellebranda a hostující borec na hraně žluté karty domácího obránce fauloval.
20'
Štepanovský po kolmici od Šumbery prověřil Bajzu
20'
Domácí se parádně na tři přihrávky vymanili z napadání soupeře a opět podnikli zajímavý brejk. Křižný míč sklepl Pachlopník pod sebe na Šumberu, ten kolmicí do vápna vysunul Štepanovského, ale jeho rána levačkou z první postrádala patřičnou razanci...
19'
Šumberova rána z první zpoza vápna skončila těsně vedle!
19'
První velká šance duelu a v ní domácí! Ti rychlým nákopem otočili hru, míč propadl na Štepanovského k hranici vápna. Domácí záložník jej poté poslal proti noze Šumberovi, jehož technická rána pravačkou zamířila kousek vedle tyče branky hostů.
18'
Zatím přišel asi nejpovedenější centr někam na malé vápno, nicméně Šustr si pro míč došel a okamžitě jej sebral do rukavic. Po dlouhém výkopu zpracoval míč Peter Štepanovský, přihrávka na Růska byla ale pomalá.
17'
Po odrazu ve vápně už měl Kliment k míči hodně blízko, na poslední chvíli ale zasáhl Šural. Po dalším sraženém centru – tentokrát Pachlopníkem – je tu roh pro Slovácko.
16'
Centr nic nepřinesl, načež adresoval míč do šestnáctky zleva Sadílek, ale ani jemu se nepovedlo najít nabíhajícího Klimenta. Hosté ale teď mačkají domácí družinu.
15'
Další ostrý centr směřoval na zadní tyč, tam však Kadlece ustrážil pohotový Bariš a míč odvrátil na další rohový kop.
14'
Domácí vybojovali díky Růskovi faul, ale rozehrávku uspěchali, a navíc přišel faul z jejich strany. Slovácko opět na míči.
13'
Útočnou akci nakonec zakončil dalekonosnou střelou Kadlec, jeho přízemní pokus ale směřoval daleko vedle branky, a Kliment na něj nedosáhl.
12'
Centr z něj skončil jen na hlavě Šurala, další míč z pravé strany poté rychle odvrátil Šumbera. Útočná akce Slovácka ale trvá.
11'
Po delší prodlevě pokračujeme v zápase, centr Sadílka z pravé strany byl sražen a uvidíme první rohový kop duelu.
10'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adrián Čermák, přichází Ondřej Vaněk.
10'
Čermák je hodně naštvaný, ale je jasné, že ve hře nebude moci pokračovat...
9'
Bariš se po Dreksově pasu krásně uvolnil a ostře odcentroval, načež se při hlavičkovém souboji nepříjemně střetli Šumbera a Šimko. Oba budou v pořádku, ale zdravotní problémy má i Čermák, který pro změnu leží ve středu hrací plochy.
8'
K Šustrovi se první dlouhý nákop vrátil, posléze opět dlouhým balónem hledal na hrotu Růska, ale zkušený Michal Kadlec byl ve vzduchu důraznější.
6'
Po sérii nepřesností se míče zmocnil ve středu hřiště Pachlopník, akci chtěl řešit individuální akcí po pravé straně, ale byl čistě odzbrojen Reinberkem.
5'
Bariš na pravé straně chytře obešel Srubka, následně ale v souboji s Havlíkem trefil místo míče nohu hostujícího hráče. Jasný faul a míč pro Slovácko.
4'
Zatím sledujeme z obou stran hru postavenou na dlouhých nákopech, obránci si však míče pohodlně sbírají. V držení jej nyní mají fotbalisté Brna.
3'
První akce domácích přinesla dlouhý nákop na Ruska, ten si ale proti přesile neporadil podle představ a navíc se provinil útočným faulem.
2'
Nakonec dlouhý aut i centr domácí odvrátil, dlouhý balón po levé lajně na nabíhajícího Havlíka poté zastavil včas vystoupivší stoper Dreksa.
1'
Míč jako první uvedl do pohybu hostující útočník Kliment a jeho celek v postupné kombinaci po pravé straně vyráží kupředu.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí hrají tradičně jako vždy v červeném, hosté se oděli do modrého.

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Kotula, Dreksa (C), Jakub Šural, Bariš – Štepanovský, Ad. Čermák, J. Sedlák, Šumbera – Pachlopník – Růsek.
Náhradníci: Floder – Gajić, Vaněk, Reiter, Hladík, Přichystal, A. Fousek.

1.FC Slovácko: Bajza – Reinberk, V. Daníček (C), Mich. Kadlec, Šimko – Havlík, L. Sadílek – M. Petržela, Hellebrand, Srubek – Kliment.
Náhradníci: Nemrava – Kalabiška, Kohút, Navrátil, Tomič, Jurečka, Kubala.

Rozhodčí: Dobrovský – Mikeska, Dohnálek.
1.FC Slovácko

Celek z Uherského Hradiště je na tom v tabulce o poznání lépe, po deseti odehraných duelech má na svém kontě 15 bodů a patří mu 9. místo v tabulce. Slovácko o víkendu na svém stadionu hostilo pražskou Spartu, proti níž se dokonce dostalo do vedení, ale nakonec prohrálo 1:2. I přes porážku se Spartou drželo Slovácko předtím solidní bilanci pěti duelů bez prohry. Na půdě Zbrojovky bude mírným favoritem.
FC Zbrojovka Brno

Fotbalisté z jihu Moravy se i nadále v nové sezóně trápí. Na svém kontě mají pouze šest bodů, jednu výhru a doma zatím na plný bodový zisk čekají. V tabulce tak Zbrojovce patří pochopitelně předposlední 17. místo, za ní je už pouze Opava se stejným bodovým ziskem, ale horším skóre. Na sobotní porážku v Pardubicích reagovalo Brno včera odvoláním trenéra Miloslava Machálka, jehož pozici převzal u týmu Richard Dostálek. Uvidíme, zdali to kýžený efekt přinese už v derby se Slováckem.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu. Podzimní část FORTUNA:LIGY se pomalu chýlí ke konci – tento týden se hraje vložené 12. kola. V rámci něj se na domácím hřišti představí FC Zbrojovka Brno, jejímž soupeřem bude 1.FC Slovácko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.