FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Sparta - 14. dubna 2021   18:00

Jablonec
88' Schranz (Krob)
1:0
(0:0)

Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob – Pilař (81. Smejkal), Kratochvíl, Považanec, Jovović (71. Pleštil) – Schranz (90+3. Chramosta), Doležal (C) (81. Hübschman).
V. Hrubý, Vajner – Hübschman, Podaný, Smejkal, Pleštil, Chramosta.
Hrubeš – Mokrusch, Hrabovský.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko (26. Polidar) – Moberg Karlsson (58. Plavšić), Pavelka, Ladislav Krejčí ml., Dočkal (C) (86. Trávník), Ladislav Krejčí st. – Hložek.
Heča – Polidar, Wiesner, Souček, Plavšić, Trávník, Minčev.

SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:0. Schranz v závěru sestřelil Pražany

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký večer.
Je dobojováno! Dlouho naprosto vyrovnané utkání se ve prospěch Jablonce začalo lámat v závěru. Domácí v něm byli jasně aktivnější a v 88. minutě přišla zasloužená odměna z hlavy Ivana Schranze. Svěřenci Petra Rady tak míří právě před Spartu na druhé místo!

To hosté dnes rozhodně nemohou být spokojeni, směrem do ofenzivy si vytvořili pramálo a v posledních minutách se vůbec nedostali k náporu.
90+4'
90+3'
Pražané už jsou u míče, jenže hodně nepovedený nákop brankáře Florina Nity končí v zámezí. Ze strany sparťanů je to velká křeč.
90+3'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Jan Chramosta.
90+2'
Balon se zakutálel do autu, znovu však na obranné polovině Sparty. Její potenciální nápor navíc komplikuje Petr Rada střídáním.
90+1'
Severočeši zkušeně šetří čas u rohového praporku, to jim vyhovuje. Hosté se nemohou dostat k míči.
90'
Znovu se budou nastavovat čtyři minuty. Domácí stále operují na útočné polovině.
89'
Pleštil přesprintoval Polidara a dělovkou prověřil Nitu
89'
Dominik Pleštil znovu prodal svoji rychlost, dostal se až do pokutového území a z poměrně ostrého úhlu tvrdou ranou donutil Nitu zasahovat!
88'
Schranz přeskočil Čelůstku, posílá domácí do vedení, 1:0
88'
Jablonec právě vstřelil branku!
Severočeši jdou těsně před koncem zaslouženě do vedení! Jan Krob rozehrával další standardní situaci. Znovu z toho byl kvalitní centr, nicméně tentokrát s jedním zásadním rozdílem. Nejvýše se tentokrát dostal jablonecký hráč, konkrétně IVAN SCHRANZ, který parádní hlavičkou k tyči nedal Florinu Nitovi šanci!
86'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Michal Trávník.
85'
Dominik Pleštil obdržel dobrou přihrávku do běhu. Přízemním centrem pak hledal nabíhajícího Ivana Schranze, jemuž mířil balon na paty.
84'
David Štěpánek rukama zpracovával Srdjana Plavšiće, rozhodčí píská nedovolený zákrok na polovině hrací plochy.
83'
Mírně více ze hry má před závěrem utkání Jablonec. Svěřencům Pavla Vrby nevychází přechodová fáze a těžko se dostávají do blízkosti domácí šestnáctky.
82'
Jaroslav Zelený si proti Dočkalovi ukrojil poměrně velké sousto, nakonec se mu ale podařilo míč tělem pokrýt a nechat dokutálet až za autovou čáru.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Tomáš Hübschman.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Tomáš Smejkal.
80'
Na karty už máme taky vyrovnáno. Žlutý trest pro Srdjana Plavšiće (SPA) pramenil v úsměvnou diskuzi mezi oběma trenéry.
79'
Martin Vitík si pohlídal dlouhou přihrávku Václava Pilaře a o Martina Doležala odrazil balon do autu.
78'
Martin Doležal si šikovně píchl míč okolo Čelůstky. Velká škoda pro Jablonec, že poté ztratil stabilitu a skončil na zemi.
77'
Dominik Pleštil výborně vybojoval roh pro Jablonec. Po rychlé rozehrávce míč poskakoval okolo penaltového puntíku, hosté si situaci pohlídali.
75'
Jakub Považanec krásným přenesením hry oslovoval Ivana Schranze. Slovenský reprezentant se těžký balon snažil sklepnout před branku, už se mu to však nepodařilo.
74'
Největší šance Sparty ve druhé půli! Srdjan Plavšić potáhl balon zleva na střed a přenechal ho ke střele Ladislavu Krejčímu staršímu. Jeho levačku z hranice vápna pohotově vyrazil jablonecký brankář Hanuš!
73'
Plavšič nachystal šanci Krejčímu, jeho ránu skvěle vytáhl Hanuš
73'
Bořek Dočkal se na hraně šestnáctky dlouho rozhodoval, co s míčem. Nakonec ho dloubl do prostoru, kam si v klidu došel Jan Hanuš.
72'
Václav Pilař při krytí míče zasáhl rukou tvář Michala Sáčka, hra je tedy přerušena, rozehrávat budou sparťané.
71'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Dominik Pleštil.
70'
Severočeši byli opravdu blízko! Roh Vladimira Jovoviće prodloužil Jaroslav Zelený. Míč poté skákal podél brankové čáry, jenže nikdo ho za ni nedokázal doklepnout.
69'
Nebezpečný Jovovičův rohový kop málem dotlačili domácí do sítě
69'
Ivan Schranz skákavým pokusem z dálky prověřil pozornost Florina Nity, který míč nadvakrát ukryl ve svých rukavicích.
67'
Martin Doležal se při bránění dostal tělem před Srdjana Plavšiće a nechal se faulovat.
66'
Vitík nakopl Pilaře a míč málem skončil v bráně
66'
Martin Doležal po autovém vhazování šikovně prodloužil míč k malému vápnu. Tam Martin Vitík při odkopu napálil Václava Pilaře, od jehož boku se balon odrazil do boční sítě!
65'
Jan Krob poslal do šestnáctky kvalitní balon, před Florinem Nitou ale dnes zatím ve vzdušných soubojích pevně vládnou Pražané.
64'
Domácí budou mít k dizpozici standardku z dobré pozice pro centr.
63'
Žlutou kartu dostává Matěj Polidar (AC Sparta Praha).
63'
Adam Hložek dnes nedostává ani centimetr prostor zadarmo. Jablonečtí se k němu shlukli ve třech a znovu ho včas odzbrojili.
61'
Hložek padl v šestnáctce a chtěl penaltu
61'
Ošemetná situace v pokutovém území Jablonce! Vojtěch Kubista se střetl s Adamem Hložkem, který padl k zemi. Domácí hráč nicméně trefil nejdřív míč, což VAR prokázal.
60'
Další hezká samostatná akce Vladimira Jovoviće, znovu ale se stejným koncem – místo přihrávky následovala ztráta míče.
59'
Hosté drží balon a kombinují. V těchto chvílích však v uctivé vzdálenosti od jablonecké svatyně.
58'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Srdjan Plavšić.
58'
Jakub Považanec nabral rychlost a chtěl přihrávkou do uličky uvolnit Martina Doležala. Dobře ale zasáhl Ondřej Čelůstka.
56'
Vitíkovu hlavičku s odrazem si Hanuš pohlídal
56'
Bořek Dočkal zakroutil krásný centr na zadní tyč. Tam se v krkolomné pozici snažil zakončit Martin Vitík, jehož hlavička se stala snadným soustem Jana Hanuše.
55'
Vladimir Jovović se po levé straně nádherně prohnal až na hranu pokutového území. Poradil si i s Ondřejem Čelůstkou, jenže pak se do vlastních kliček zamotal a z šance nic nebylo.
54'
Ladislav Krejčí starší v souboji tělem vrazil do Davida Štěpánka. Těžko říct, jestli do byl opravdu faul, píšťalka rozhodčího se každopádně ozvala.
52'
Vladimir Jovović roztáhl hru na Václava Pilaře, jehož centr před Jakubem Považancem odvrátil Martin Vitík. Z následného rohového kopu už domácí nic nevytěžili.
51'
Pražané se hnali do zajímavého protiútoku. Chvíli to vypadalo, že by se Bořek Dočkal s Ladislavem Krejčím mladším mohli dostat i do přečíslení, nicméně domácí se velmi dobře vrátili a Dočkalovu přihrávku zmařili.
50'
Jablonečtí měli k dispozici další rohový kop. Znovu to na sebe vzal Jan Krob, jehož centr odhlavičkoval David Pavelka.
49'
Centr Jana Kroba nadělal neplechu na hraně malého vápna Sparty. Hosté byli rádi, že míč nakonec přece jenom odkopli do bezpečí.
48'
Po ošetřování Jovoviće se znovu hraje. David Pavelka zatarasil cestu Krobovi, uvidíme rohový kop.
46'
Na hřišti tentokrát zůstal ležet jeden z Jabloneckých. Jde o Vladimira Jovoviće, který zřejmě nešťastně došlápl a je v péči zdravotníků.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
V prvním poločase jsme moc velkých šancí neviděli. Fotbal je to ale zajímavý, oba týmy se střídají v aktivitě a rozhodně není vyloučeno, že se branek dočkáme ve druhé půli. Zřejmě největší příležitost dosavadního průběhu měl na kopačce jablonecký Václav Pilař, jehož ránu do odkryté klece zblokoval Čelůstka.
45'
Schranz procedil míč k Pilařovi, ten pálil nad bránu z ofsajdu
45+4'
45+3'
Tak přece jenom jsme viděli ještě jedno zakončení. Michal Sáček to zkusil z dálky, svoji tvrdou ránu ale namířil vysoko nad horní tyč jablonecké branky.
45+2'
V nastavení se už ani jeden tým nikam nežene, spíš se čeká na pauzu.
45+1'
V úvodu čtyřminutového nastavení vytloukl Schranz z hranice vápna sparťanský blok. Následná střela už byla navíc, mával se ofsajd.
45'
Jan Hanuš pořádně poškádlil nervovou soustavu Petra Rady, když mu při zpracování odskočil míč a měl co dělat, aby z toho nebyla pohroma.
44'
Za obloučkem Sáčka se prodíral Adam Hložek, nicméně i teď velmi dobře zahrál Jaroslav Zelený.
42'
David Moberg Karlsson dobře nacentroval na úroveň penaltového puntíku. Adam Hložek nemohl zakončovat, tak balon alespoň nezištně posouval patičkou. Dobře zakročil Jaroslav Zelený.
41'
V péči lékařů je momentálně Adam Hložek. I v jeho případě to vypadá, že by jeho pokračování v duelu nemělo být ohroženo.
40'
Po krásné šajtli Jakuba Považance centroval do vápna Jan Krob. Martina Doležala ale výborně uhlídal mladý Martin Vitík.
39'
Vladimir Jovović při pokusu o kličku vycestoval mimo hřiště. Na trávníku mezitím zůstal ležet David Moberg Karlsson, ten by však měl být v pořádku.
37'
Krejčí namazal Schranzovi, Pilařovu ránu zblokoval Čelůstka
37'
Další mizerná malá domů Sparty! Znovu skvěle dotíral Ivan Schranz, který posílal balon na hranu pokutového území. Florin Nita se rychle vracel do brány, nakonec však mohl děkovat Ondřeji Čelůstkovi, který zblokoval Pilařovo možná gólové zakončení!
36'
Jakub Považanec se marně snažil zpracovat poskakující balon. Nakonec mu utekl do autu, Florin Nita bude moci vykopávat od své brány.
35'
Tentokrát si však Florin Nita počínal znovu suverénně, po delší době se tak do ofenzivy může vydat i hostující celek.
34'
Dobře kopnutý roh Vladimira Jovoviće se po několika tečích dostal znovu do zámezí, zahrávat se bude i z druhé strany.
Z poměrně hezkého počasí je tu rázem sníh, zápasy v Jablonci mají zimní nádech i v polovině dubna.
32'
Florin Nita měl s Krobovou rozehrávkou co dělat, přes množství hráčů se nebylo snadné k míči protlačit. Poradil si ale velmi dobře.
31'
Domácí zatlačili na rozehrávajícího soupeře a vynutili si aut na útočné polovině. Hned poté byl pískaný faul na Jovoviće.
30'
Po několika přihrávkách zakroutil záludný centr do vápna Ladislav Krejčí starší, který hledal svého jmenovce. I díky dobrému zákroku Vojtěcha Kubisty měl však Jan Hanuš snadnou práci.
29'
Domácí se pořádně zlobí, když rozhodčí posoudil střet Jovoviće s Dočkalem jako faul. Hosté tak mají k dispozici další standardní situaci.
28'
Následou standardku rozehrál Bořek Dočkal. Martin Vitík se dostal k hlavičce, byla ale slabá a mířila jen do středu Hanušovy klece.
27'
Vitíkovu hlavičku si pohlídal Hanuš
27'
Miloš Kratochvíl (JAB) pořádně přitvrdil muziku a zajel do Sáčka. Rozhodčí za zákrok na polovině hřiště vytahuje žlutou kartu.
26'
Dávid Hancko nakonec přece jenom musel střídat. Hned poté jsme viděli další pokus zelenobílých, Schranzova kolmice však byla moc prudká.
26'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Dávid Hancko, přichází Matěj Polidar.
25'
Hancko musí ze hřiště po dvou tvrdých střetech
25'
V těchto chvílích je znovu lepší Jablonec. Domácí celek zatím vypadá přesvědčivěji převážně ve středu pole, kde sbírá většinu míčů.
24'
Sparta odvrátila míč za pokutové území k Jaroslavu Zelenému, jenž se bez skrupulí napřáhl. Po zásahu hráče Sparty se kopal další roh, z nějž už nic nevzešlo.
23'
Domácí vybojovali roh, který rozehráli nakrátko. Soupeře to trošku zaskočilo, po další teči se standardka bude opakovat.
21'
Václav Pilař hezky přenášel hru na Jovoviće. Toho už dnes ale podruhé zradilo hřiště, když se balon od drnu odrazil daleko mimo jeho dosah.
20'
Čelůstka nakopl jen Doležala, osamocený Schranz byl v ofsajdu
20'
Ivan Schranz v obrovské šanci pálil vysoko nad branku. Mrzet ho to ale tolik nemusí, stejně se totiž mával ofsajd.
19'
Zdá se, že sparťané chytili tempo. Dobrým napadáním teď dostali pod tlak rozehrávajícího Jana Hanuše, jemuž odkop vůbec nesedl. Jablonec mohl být rád, že míč nezastavil žádný z protihráčů.
18'
Po šanci hostů následoval jablonecký brejk. Škoda pro Severočechy, že Vladimir Jovović v rozhodující moment nevyprodukoval přesnější přihrávku.
17'
Hložek si vyměnil míč s Dočkalem, před Krejčím zasahoval Štěpánek
17'
Po bleskové kombinaci Sparty dostal od Hložka přesnou přihrávku Bořek Dočkal, který z pravého křídla prosvištěl až k pokutovému území. Na následný střílený centr jen těsně nedosáhl Ladislav Krejčí starší!
16'
Pražané si zatím moc nevědí rady s přechodem na útočnou polovinu. Domácí hrají velmi dobře pozičně a Vitík byl donucen k dlouhému nákopu, který zamířil až do zámezí.
15'
Vladimira Jovoviće při zpracování zradil terén, balon skončil v autu.
14'
Jan Krob hezkým centrem rozehrával standardní situaci, sparťané museli být ve vlastní šestnáctce pozorní.
12'
Michal Sáček sklepával míč pro Florina Nitu, ale Ivan Schranz úmysl skvěle vystihl a byl u balonu jako první! Na hraně pokutového území si pak chtěl poslat míč špičkou okolo vyběhnuvšího brankáře, ovšem Nita se oklamat nenechal a napravil Sáčkovo zaváhání.
11'
Martin Doležal vybojoval v souboji s Pavelkou autové vhazování na polovině hřiště.
10'
Dočkalův centr propadl ke Karlssonovi, jeho ránu vytáhl Hanuš
10'
Teď už ale Sparta dobře zakombinovala a hned z toho bylo ohrožení branky. Adam Hložek míč sklepl proti noze Davida Moberga Karlssona, který zpoza šestnáctky vystřelil z voleje. Hanuš musel skákavý pokus vyrazit.
9'
Sparťané se stále ne a ne usadit na útočné polovině. Trošku jim pomohl nepřesně přihrávající Jovović, Bořek Dočkal byl ale nucen obrátit hru dozadu.
8'
Ladislav Krejčí ml. adresoval Nitovi hodně nepříjemnou přihrávku. Rumunský brankář nicméně prokázal dobrou kopací techniku a balon ze vzduchu odpálil.
7'
Hancko je na hřišti a ještě to zkusí. Po pauze se znovu hraje, Pražané se budou do utkání chtít vrátit rozhodně aktivněji, než jak do něj vstoupili.
6'
Dávid Hancko už je na nohách, zatím to však nevypadá, že by ve hře měl pokračovat...
5'
Jan Krob čechral centr do šestnáctky, kde v souboji bojoval Pilař s Hanckem. Na zemi se ocitl hostující obránce, se kterým to bohužel nevypadá zrovna dobře, možná došlo ke zranění při dopadu na hřiště.
4'
Severočeši pokračují v aktivním nástupu. Ivan Schranz se z levé strany tlačil až do potenciálně střelecké pozice, míč se mu nakonec smolně odrazil na ruku.
3'
Schranzův centr by asi doskákal do rukavic Florina Nity, Dávid Hancko míč každopádně ještě před gólmanem rezolutně odpálil na tribunu.
2'
Sparta kombinuje na vlastní obranné polovině. Jablonečtí poměrně vysoko napadají a nechtějí svému soupeři dát ani metr hřiště zadarmo.
1'
Jdeme na to! Úvodního výkopu se chopili domácí fotbalisté, a hned se vydali na útočnou polovinu. První nákop odvrátil Michal Sáček, napodruhé už se ale Vladimir Jovović protlačil do šestnáctky, kde ho zastavil pohotový Martin Vitík.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob – Pilař, Kratochvíl, Považanec, Jovović – Schranz, Doležal (C).
Náhradníci: V. Hrubý, Vajner – Hübschman, Podaný, Smejkal, Pleštil, Chramosta.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Moberg Karlsson, Pavelka, Ladislav Krejčí ml., Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. – Hložek.
Náhradníci: Heča – Polidar, Wiesner, Souček, Plavšić, Trávník, Minčev.

Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Hrabovský.
AC SPARTA PRAHA

Pražané vstoupili do nového kalendářního roku na výbornou a zejména po nástupu Pavla Vrby na lavičku předvádějí výborný fotbal. Přesto do nejvýše položené ligové destinace nepojedou v úplně ideálním rozpoložení. O víkendu totiž v derby podlehli Slavii 0:2 a po dvou a půl měsících zapsali porážku. Sparťané jsou aktuálně v čele trojlístku, který bojuje o druhé místo. Oproti svým soupeřům navíc mají zápas až dva k dobru. Pokud by v Jablonci, který se jim lepí na záda, zvítězili, jejich pozice by se ještě rapidně vylepšila.
FK JABLONEC

Severočeši patří i letos mezi černé koně soutěže a v tabulce jim patří skvělá čtvrtá příčka. Nad Libercem s Plzní si navíc už vypracovali velice zajímavý náskok, znovu tak mají slušně nakročeno, aby zabojovali o účast v evropských pohárech. Tým charismatického kouče Petra Rady bude chtít Spartě oplatit týden starou porážku 1:4 ze čtvrtfinále MOL Cupu. Po vypadnutí z poháru se Jablonec znovu naladil na pozitivnější vlnu, když o víkendu na ligové scéně přehrál Zlín 3:1. V případě plného bodového zisku by navíc shodil právě Spartu pod sebe!
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! FORTUNA:LIGA má na pořadu dne dohrávku z kategorie velice důležitých. V souboji dvou předních celků Jablonec přivítá Spartu. Utkání bylo přeloženo z původního termínu kvůli koronaviru v kabině Pražanů.