FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Olomouc - 16. ledna 2021   18:30

Slavia
19' Kúdela  • 39' Kuchta  • 62' Kuchta
3:1
(2:1)
Olomouc
15' Breite

O. Kolář – Bah, Kúdela, Hovorka, Bořil (C) – Hromada (90+1. Beran), Oscar (80. Van Buren) – Sima (90+1. Tecl), Stanciu (87. Júsuf Hilál), Provod – Kuchta (80. Musa).
Kovář – Beran, Kačaraba, Musa, Tecl, Van Buren, Júsuf Hilál.
Mandous – Sladký, Beneš (C), Poulolo, Vepřek – Breite, Greššák (56. Daněk) – Hála (72. Látal), Houska, P. González (72. Yunis) – Nešpor (72. Chytil).
Macík – Daněk, Chytil, Látal, Zmrzlý, Yunis, Štěrba.
Mandous

SESTŘIH: Slavia - Olomouc 3:1. Sešívaní otočili dvěma spornými penaltami, pálil Kuchta

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 1:0. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 17:20.
Zápas je u konce, Slavia vítězí 3:1. Sešívaní v utkání prohrávali, ale díky dvěma penaltám v první půli a brance Kuchty v půli druhé skóre otočili a zvítězili 3:1.
90+2'
90+1'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Michal Beran.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Stanislav Tecl.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Také další roh červenobílí ubránili. Akci Slavie vedl záhy Van Buren, který našel hezkým balonem Simu, jenže druhému jmenovanému se nepodařilo uvolnit se přes obránce Sigmy.
88'
Yunisův centr byl zblokován, hráči se přesunují před Koláře, pokračovat se bude rohovým kopem.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
85'
Houska hledal dlouhým balonem Vepřeka. Toho dokázal pohlídat Bah, jenž si v rozehrávce vypomohl s Kolářem.
83'
K Simovi propadl přetažený centrovaný balon, mladičký Senegalec se dostal ke střele, ta byla ale zablokovaná.
82'
Centr od rohového praporku přiletěl na přední tyč. Sešívaní se tlačili do zakončení, proti pozorným Hanákům neuspěli.
81'
Stanciova krásná standardka z úhlu málem zapadla za Mandouse
81'
Také Slavia mohla ohrozit bránu soupeře se standardní situace. Stanciu se rozhodl zkrácený roh zakroutit mezi tři tyče, gólman Mandous si situaci pohlídal a vyškrábl míč na roh.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Oscar, přichází Mick Van Buren.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Petar Musa.
79'
Hráči Olomouce měli k dispozici rohový kop, ani z něj, ani z následné standardní situace si další šanci nepřipravili.
78'
Chytil málem dal Sigmě naději! Obelstil Kúdelu, Hromada zachraňoval
78'
Yunis sklepl přetažený centr k Chytilovi, který se ocitl na malém vápně v obří šanci, míč se mu ale zamotal pod nohy, a tak nakonec ani nedošlo ke střele.
77'
Pražané si nerozuměli na pravém křídle. Olomoučtí mohou otočit hru.
76'
Stanciuova přihrávka za obranu nepatřila k nejpřesnějším. Sima se za ní i tak vydal, balon na hrací ploše ale nestihl.
75'
Míč chvilku poskakoval v malém vápně, brankář Mandous byl pozorný, a tak ho brzy uzmul do svých rukavic.
74'
Hráči obou týmů se znovu stěhují do šestnáctky Moravanů, chystá se další rohový kop.
72'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Jakub Yunis.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Yunis, přichází Mojmír Chytil.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Radek Látal.
71'
Balon přiletěl na přední tyč, slávisté ho protečovali do malého vápna, ale krátký závar nakonec hosté zvládli.
70'
Sešívaní vybojovali další roh.
69'
Fotbalisté Sigmy nadále nic nevzdávají a pokoušejí se neupustit od svého aktivního přístupu. Na druhou stranu Pražané působí výrazněji sebevědoměji díky dvoubrankovému vedení.
68'
Provod stáčel míč rovnou mezi tři tyče. Gólman Mandous se zaskočit nenechal a ukryl míč do svých rukavic.
67'
Míč se odrazil za brankovou čáru od Beneše. Sešívaní budou rozehrávat roh.
66'
Provod poslal dlouhý míč až do vápna Hanáků. Sima vyskočil hodně vysoko, ale balon mezi tři tyče usměrnit nedokázal.
65'
Stanciu zakončil průnik středem solidní ranou
65'
Stanciu se prosmýkl středem hřiště až ke střele. Ta nepatřila k těm nebezpečnějším, a tak si s ní Mandous poradil.
64'
Sima chtěl dát malou domů, ale trefil jen svého spoluhráče, takže mohli jít Olomoučtí do zajímavého brejku. Akci čtyři proti třem nevyřešili ani trochu dobře a Slavia otáčí hru.
62'
Slavia právě vstřelila branku!
Pražané navyšují své vedení! Sima stihl ne úplně přesný pas Hromady a nacentroval. Přetaženým míčem našel zpět Hromadu, který svou hlavičku nasměroval do malého vápna. JAN KUCHTA předvedl skvělý výběr místa, v malém vápně se probil k hlavičce, jeho první pokus dokázal brankář Mandous i za pomoci svého spoluhráče vyrazit, na Kuchtův druhý pokus už byl však krátký.
61'
Kuchta napodruhé dorazil míč do brány, 3:1!
61'
K přetaženém balonu se nikdo z Moravanů protlačit nedokázal. Míč tak jen proskákal z vápna pryč a kupředu mohou jít Pražané.
60'
Hála číhal na centrovaný míč na zadní tyči. Přetažený balon zvládl odvrátit na roh Bořil.
59'
Znovu se píská proti Hanákům. Daněk byl nachytán v ofsajdu.
58'
Další útočnou snahu hostujícího týmu zmařil nedovolený zákrok, Kolář bude rozehrávat.
57'
Tentokrát Sima posouval míč na Stanciua, před kterým však včas zasáhl vyběhnutý Mandous.
56'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Kryštof Daněk.
54'
Stanciu se prosmýkl středem a pokoušel se ještě křižným pasem nalézt Kuchtu, zmiňovaná přihrávka neprošla.
53'
Sima dokázal zpracovat Hovorkův nákop. Následné uvolnění se mu nevydařilo, míč mu totiž utekl do autu.
52'
Olomouc znovu vytáhla napadání hodně vysoko, a tak gólman Kolář míč raději odkopl naslepo.
51'
Hála tentokrát napadal až příliš aktivně, píská se jeho faul a červenobílí rozehrávají.
50'
Vepřek přistrčil unikajícího Baha, jenž upadl. Míč se dokutálel do zámezí a Mandous bude vykopávat.
49'
Hosté rozehrávali další standardní situaci na polovině Slavie. Poulolo si naběhl na centr do šestnáctky, jenže se píská ofsajd.
48'
Slávisté přišli o míč na polovině soupeře. Hromada následně fauloval a dostal žlutou kartu.
47'
Druhá půle začala hodně vlažně. Dlouhý olomoucký nákop nepřinesl žádné nebezpečí.
46'
První poločas je minulostí. Olomouc zatím hraje v Edenu velice dobrý fotbal a je pro Pražany vyrovnaným soupeřem. Hosté se dokonce ujali vedení, sešívaní ovšem díky dvěma penaltám vývoj utkání otočili. Co se uděje ve druhé půli? Nechme se překvapit, pokračujeme zhruba v 19:30.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Vepřek dostává za faul na středu hřiště žlutou kartu.
43'
Sima odcentroval netradičně zleva. Míč z jeho kopačky dokázali fotbalisté v modré poslat do bezpečí.
42'
Provod táhl rychlý brejk Slavie, pas do středu hřiště měl nalézt Simu, jenže se jednalo o přihrávku na paty a rychlá akce sešívaných je tak u konce.
41'
Olomoučtí i nadále hrají velice aktivně. Oba týmy se střídají v držení míče ve středu hřiště.
40'
Oscar hledal ukrytou přihrávkou za obranu své spoluhráče, míč se ovšem dokutálel až do rukavic Mandouse.
39'
Mandous vychytal Kuchtu, ten ale dorazil do sítě! 2:1
39'
Slavia vede 2:1! JAN KUCHTA zvolil levou stranu brány, Mandous stranu vystihl a dokonce míč vyrazil, jenže balon se odrazil zpět ke Kuchtovi, jenž míč jednoduše uklidil do poloprázdné brány.
39'
Jan Kuchta (SK Slavia Praha) neproměňuje pokutový kop.
37'
Další penalta pro Slavii! Houska podrazil Hromadu a hlavní sudí nezaváhal.
37'
Žlutou kartu dostává Jan Kuchta (SK Slavia Praha).
36'
Houskovu standardku si Kolář pohlídal
36'
Na druhé straně Bahův křižný pas propadl až k Provodovi, kterému trvalo zpracování příliš dlouho, Moravané se ubránili.
35'
Houska stočil balon přes zeď do brány, jenže jeho ráně scházela razance, a tak míč dokázal Kolář lapit.
34'
Olomoučtí budou mít k dispozici velice zajímavou standardní situaci, míč si postavil Breite a střílet možná bude také Houska.
33'
Pražané se prokombinovali až před vápno hostí, kde se prokombinoval do šance Oscar, jenže píská se ofsajd.
32'
Opět sledujeme zatím nejčastější obraz hry. Kolář kombinuje na vlastní půli a Olomoučtí aktivně napadají.
30'
Vepřek bojoval s Bahem u lajny a vítězem se stal dánský fotbalista ve službách domácího týmu. Sešívaní budou vhazovat.
29'
Hanáci se po dlouhé kombinaci dostali k centru z levého křídla, ten nikoho z hostujících fotbalistů nenašel. Hraje Slavia.
28'
Kolář se spolu se svými obránci dostal do problémů, hosté velice aktivně napadali a sešívaní po několika krátkých pasech raději míč poslali do bezpečí.
27'
Balon proskákal hodně nebezpečně šestnáctkou sešívaných, nikdo v modrých dresech se ke střele nedostal. Záhy se píská útočný faul a hrát budou červenobílí.
26'
Greššák bojoval u rohového praporku se dvěma slávisty, přesto získal pro svůj tým roh.
25'
Benešův centr se kroutil směrem od Kolářovy svatyně. Slávisté poslali míč na aut.
24'
Rohový kop pro Sigmu.
23'
Olomoučtí zatím působí velice svěžím dojmem a zdá se, že rozhodně nepřijeli zápas odbránit. Nešpor se dral kupředu po pravém křídle a pokračovat se bude autem Olomouce.
22'
Pražané uzmuli balon ve středu hřiště a uklidnili hru pasem ke Kolářovi.
21'
Sima se vydal za obranu, kam také dostal zajímavý pas. Gólman Mandous vyběhl hodně hluboko do hřiště a míč odkopl do bezpečí.
20'
Začínáme tedy opět od začátku, oba celky si vyměnili míč ve středu hřiště.
19'
Kúdela bezpečně proměnil penaltu, 1:1!
19'
ONDŘEJ KÚDELA zacílil ze svého pohledu doprava, gólman Mandous si vybral opačnou stranu, a v Edenu je tak vyrovnáno 1:1.
18'
Potvrzeno – Slavia bude zahrávat penaltu, míč si bere Kúdela.
16'
Píská se penalta pro Slavii! Kuchta byl sražen na zem, hlavní sudí si půjde ještě k videu ověřit, zda předtím nehrál Kuchta rukou.
15'
Bah s Kúdelou propadli, Breite zaskočil Eden! 0:1
15'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté se překvapivě ujímají vedení! Kúdela ve skluzu chyboval, trefil jen RADIMA BREITEHO, kterému se balon odrazil příhodně do běhu, druhý jmenovaný ještě křikl na spoluhráče, aby mu míč přenechal a záhy tváří v tvář Kolářovi i s trochou štěstí poslal balon do sítě.
14'
Balon propadl do vápna, kde se k němu po několika odrazech prodral gólman Kolář, jenž bude rozehrávat.
13'
Nešpor se tlačil za skákavým balonem po pravém křídle. Domácí poslali balon na roh.
12'
Míč drží hostující hráči, také oni se pokoušejí trochu uklidnit hru a hrají na vlastní polovině.
11'
Provod zkusil připravit další šanci svého celku stříleným centrem, Olomoučtí ho dokázali odvrátit.
10'
Gonzálezovi se rozehrávka vůbec nevyvedla, do brejkové situace se vydal Kuchta, ale proti přesile protihráčů se do šance protlačit nezvládl.
8'
Bořilova střela po Simově sklepnutí mířila doprostřed
8'
Tentokrát se píská ve prospěch Olomouce. Houska byl sražen na polovině Pražanů a hráči obou celků se stěhují do vápna Slavie.
7'
González upadl po souboji s Bahem. Právě prvně jmenovaný však fauloval, a tak mohou sešívaní pokračovat v kombinaci na vlastní polovině.
6'
Do vápna Olomouce přiletěl centrovaný míč, který Sima sklepl pro Bořila a jeho ránu z první mířící doprostřed chytil Mandous do náruče.
5'
Pražané drží míč na vlastní polovině hřiště, s rozehrávkou se vrátili až k brankáři Kolářovi, který kombinuje se stopery.
4'
Stanciu nabil na střelu Provodovi, ale jeho dělovka z první skončila hodně vysoko nad.
3'
Pražané budou mít k dispozici volný přímý kop, rozehrávat se chystá Stanciu.
2'
Nová sešívaná akvizice Bah se pokusil vyslat své spoluhráče směrem dopředu dlouhým nákopem, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Kúdela, Hovorka, Bořil (C) – Hromada, Oscar – Sima, Stanciu, Provod – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Beran, Kačaraba, Musa, Tecl, Van Buren, Júsuf Hilál.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Beneš (C), Poulolo, Vepřek – Breite, Greššák – Hála, Houska, P. González – Nešpor.
Náhradníci: Macík – Daněk, Chytil, Látal, Zmrzlý, Yunis, Štěrba..
SK Sigma Olomouc
Hanáci mohou být s podzimem taktéž spokojení, byť závěr úplně podařený nebyl. Fotbalisté Sigmy si připsali pětkrát v řadě remízu 1:1, v posledním kole před Vánoci ale padli 1:3 s Jabloncem. I přesto se drží Moravané v tabulce vysoko, konkrétně jsou čtvrtí. Zimní pauzu si hosté zkrátili na Maltě účastí na Tipsport Malta Cupu, kde ve finále prohráli s pátým celkem rakouské nejvyšší soutěže Swarowski Tirol po penaltovém rozstřelu. V Edenu mohou Olomoučtí jen překvapit. Podaří se jim to?
SK Slavia Praha
Domácí po podzimu jasně vedou ligovou tabulku a v Edenu tak panuje jistě spokojenost. Pražany navíc čeká také play-off Evropské ligy, na úvod "jara" se ale střetnou doma s Olomoucí. Slávisté během krátké pauzy stihli i posílit, přišli stoper Kačaraba z Liberce, nebo pravý bek či záložník Bah z Dánska, dále podepsali sešívaní také brankáře Stejskala. Do duelu s Olomoucí vstupují červenobílí jako jasní favoriti, zvládnou tuto roli také potvrdit?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu české nejvyšší fotbalové soutěže. Proti sobě se postaví celky Slavie a Olomouce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.