FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Slavia - 21. února 2021   16:30

Teplice
64' J. Mareš (Fortelný)
1:1
(0:1)
Slavia
43' Oscar  (Traoré)

Čtvrtečka – Vondrášek, Heidenreich (53. Gabriel), Mazuch, Černý – Trubač (53. Radosta), Jukl, Fortelný, Žitný (90+2. Kučera), Moulis (76. Macej) – J. Mareš (C) (76. Jakub Řezníček).
Grigar – Hyčka, Gabriel, Radosta, Jakub Řezníček, Kučera, Macej.
Zelinka – Vodrážka, Hurych
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
O. Kolář – Bah (46. Olayinka), Kúdela, Deli, Bořil (C) – Traoré (65. Stanciu), Hromada – Masopust, Beran (65. Provod), Oscar – Lingr (53. Kuchta).
Kovář – Zima, Stanciu, Olayinka, Kuchta, Provod, Kačaraba.

SESTŘIH: Teplice - Slavia 1:1. Další ztráta lídra, o výhru ho obral Mareš

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Je konec! Domácí „skláři“ dokázali urvat s vedoucím týmem tabulky cennou remízu 1:1! Sešívané poslal do vedení v závěru prvního poločasu Oscar. Teplice však dokázaly ve druhém poločase reagovat a cenný bod vystřelil domácím kapitán Jakub Mareš!
90+5'
90+5'
Tlak Slavie gradoval a Nicolae Stanciu vyslal jedovatou pravačku, kterou ještě tečoval Oscar, ale míč nakonec zaplachtil vedle branky!
90+4'
Jan Čtvrtečka zalepil rohový kop Stancia a míč drží ve svých rukavicích.
90+3'
Tomáš Vondrášek odvracel na rohový kop, což je šance pro hosty.
90+2'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Tomáš Kučera.
90+1'
Sudí Zelinka nastavuje utkání o 5 minut.
90'
Simon Deli a Jakub Řezníček se srazili hlavami a opět se chvilku nehraje. Což hraje do karet domácím „sklářům“.
89'
Jakub Řezníček (Teplice) viděl od sudího Zelinky zpětně žlutou kartu za faul na Masopusta.
87'
Už se opět hraje. Jan Kuchta v ofsajdové pozici. Jan Čtvrtečka bude vykopávat ze své šestnáctky.
87'
Tomáš Vondrášek zůstává na hrací ploše po souboji s Janem Bořilem.
85'
Provodova dělovka zamířila nad bránu
85'
Exekuci přímého kopu si vzal na starost Lukáš Provod, ale jeho levačka nemířila mezi tři tyče.
84'
Jan Fortelný (Teplice) po své chybě zatáhl Stancia za dres a viděl žlutou kartu. Navíc nebezpečný přímý kop hostů.
83'
Na trávníku nyní leží Robert Jukl a Lukáš Masopust. Opět se nějaký čas nehraje. Pražanům už utíká čas velmi rychle.
81'
Čtvrtečka vytáhl nad břevno Olayinkovu hlavičku
81'
Následný centr Lukáše Provoda si našel ve vzduchu Peter Olayinka a Jan Čtvrtečka předvedl pod břevnem parádní zákrok!
80'
Tomáš Vondrášek (Teplice) zastavil skluzem Lukáše Provoda a uviděl od sudího Zelinky žlutou kartu.
80'
Teplice se hodně zatáhly a nyní je tlak Slavie celkem výživný.
78'
Lukáš Masopust si dělal prostor nepovoleně a fauloval při svém uvolňování Jana Fortelného.
76'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Martin Macej.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Jakub Řezníček.
74'
Jan Kuchta nyní mimo hru padl na trávník, ale sudí Zelinka i s pomocí videa penaltu neodpískal. Domácí budou vhazovat.
73'
Patrik Žitný se krásně uvolnil ve středu hrací plochy, posunul míč do strany na Jakuba Mareše, jehož centr ale obrana Slavie dokázala odvrátit.
71'
Po dalším závaru střílel Nicolae Stanciu, ale ten zařízení trefit nedokázal.
70'
Stanciu si sebral míč, rána zpoza vápna byla nepřesná
70'
Oscarovu ostrou ránu z úhlu kryl Čtvrtečka
70'
Na druhé straně musel Jan Čtvrtečka do akce. Oscar si přehodil míč na levačku, ale trefil pouze střed branky, kde byl nachytán domácí brankář.
69'
Matěj Radosta rozběhl Jakuba Mareše. Domácí kapitán však narazil na Simone Deliho, který jej obral o míč.
67'
Střídající Lukáš Provod svým obloučkem nenašel adresáta, a tak se k míči dostal pohodlně Jan Čtvrtečka.
65'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Lukáš Provod.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Nicolae Stanciu.
64'
Šok na Stínadlech. Mareš parádním průnikem srovnal, 1:1
64'
Teplice právě vstřelily branku!
„Skláři“ srovnávají s favoritem krok! Jan Fortelný vysunul svou přihrávkou JAKUBA MAREŠ, ten se uvolnil kličkou a nekompromisně překonal Koláře – 1:1! Asistence: Jan Fortelný.
63'
Tomáš Vondrášek teď zkušeně pohlídal dlouhý centr a prsy jej poslal na Čtvrtečku.
61'
Jakub Hromada přišlápl v souboji Tomáše Vondráška, opět míč pro Teplice. Nyní chybí utkání trochu tempo. Nutno říct, že terén fotbalu také nepomáhá.
60'
Lukáš Masopust vybíhal z ofsajdové pozice, a tak nemohla akce sešívaných pokračovat. Vykopávat bude Jan Čtvrtečka.
59'
Simon Deli zasáhl na středu hrací plochy do zátylku Jakuba Mareše. Hrát budou žlutomodří.
57'
Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Robert Jukl, ale s jeho sraženou ranou neměl Ondřej Kolář vůbec žádné problémy.
56'
Simon Deli musel odvracet ostrý centr od Pavla Moulise. Možnost rohového kopu pro domácí tým.
53'
Mazuch poslal Lingra i spoluhráče Heidenreicha do bezvědomí. Šlo o faul?
53'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Jan Kuchta.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází David Heidenreich, přichází Šimon Gabriel.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Matěj Radosta.
51'
David Heidenreich a Ondřej Lingr zůstali nyní na hrací ploše, když je zboural Ondřej Mazuch. Oba hráči jsou nyní na trávníku s hodně bolestivou grimasou a nevypadá to s nimi vůbec dobře.
49'
Lingrova skákavá rána skončila ve Čtvrtečkových rukavicích
49'
Jan Čtvrtečka opět musel trávník, když jej vyzkoušel z dálky Ondřej Lingr. Teplický brankář byl však přesný.
48'
Čtvrtečka skvěle vyškrábl Oscarovu hlavičku
48'
Oscar měl na hlavě druhou branku v utkání! Jan Bořil jej našel na zadní tyči krásným centrem a Jan Čtvrtečka musel vytáhnout míč nad břevno!
47'
Peter Olayinka udělal hned vítr v obraně Teplic, posunul míč na Hromadu, jehož centr v poslední chvíli zablokoval na roh Ondřej Mazuch.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Peter Olayinka.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:30 .
První poločas je na Stínadlech minulostí. Teplice začaly utkání velmi sympaticky, postupně však hosté převzali iniciativu a nakonec byli odměněni brankou, když v samém závěru první půle překonal Čtvrtečku Oscar.
45'
43'
Oscar napodruhé posílá lídra do vedení. Slavia vede, 0:1
43'
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní se dočkali ještě v prvním poločase! Ibrahim Benjamin Traoré poslal oblouček za obranu Teplic, k míči se dostal OSCAR, který prostřelil chybujícího Čtvrtečku – 0:1! Asistence: Ibrahim Benjamin Traoré.
42'
Obrovská šance! Lingr nepropálil Čtvrtečku, Traoré trefil břevno
42'
Tak jsme se dočkali první obrovské šance! Ondřeje Lingra nejprve vychytal Jan Čtvrtečka a dorážka Traorého skončila na břevně teplické branky!
40'
Alexander Bah předvedl skvělý náběh za obranu, našel v šestnáctce Oscara, ten si však netroufl na střelu a jeho zpětná přihrávka našla pouze Ondřeje Mazucha.
39'
Neúspěšný útočný pokus Teplic skončil za brankovou čarou. Odkopávat od své branky bude Ondřej Kolář. Stále čekáme na první větší šanci.
37'
Aktuální držení míče – 21% – 79%.
36'
Další standardní situaci rozehrával Alexander Bah, ale svým centrem nenalezl ve vzduchu číhajícího Simone Deliho.
34'
Jan Čtvrtečka á la Manuel Neuer vyběhl ze své branky a hlavou dokázal zastavit rodící se akci Slavie.
32'
Jan Bořil přetáhl až příliš centr na zadní tyč, kde hledal Masopusta. Odkopávat bude od své branky Jan Čtvrtečka.
30'
Ondřej Kúdela měl dobrý náběh na centr Baha, ale nakonec šel nahoru praporek asistenta.
29'
David Černý tentokrát fauloval Baha a hosté mají k dispozici přímý kop.
27'
Ondřej Kúdela si v poklidu pohlídal dlouhý míč z kopačky Davida Černého a Pražané opět kombinují s míčem na svých kopačkách.
25'
Slavia v posledních minutách zabrala a opět nadělal domácí obraně problém centr z pravé strany z kopačky Ondřeje Lingra.
23'
Lukáš Masopust se protáhl do šestnáctky a jeho centr musel vyrážet do bezpečí brankář Jan Čtvrtečka. Následně přišel ještě jeden nebezpečný míč, který o kousek nestihl Matěj Beran.
21'
Marešovi střela v tutovce nesedla. Co Deliho malá domů Kolářovi?
21'
Teď zase horko před Kolářem! Moulisův centr se dostal k Jakubu Marešovi, který Koláře téměř překonal, ale v malém vápně míč odvracel Simon Deli, který míč nakonec poslal Kolářovi do rukavic.
19'
Alexander Bah předvedl rychlou reakci za velkým vápnem a jeho rána měla velmi dobré parametry. Jan Čtvrtečka se musel hodně natahovat, aby ránu dokázal vyrazit.
18'
Bahovu ránu si pokryl Čtvrtečka
18'
Robert Jukl si hledal místo na hrotu, ale Jan Fortelný jej svou přihrávkou nedokázal najít.
16'
Alexander Bah zastavil nešikovně Jana Fortelného a sudí Zelinka si jej vzal na osobní pohovor, jelikož už jednu žlutou kartu tento dánský hráč má.
15'
Bah nedovoleně zastavil Fortelného, měl dostat druhou žlutou!?
15'
Domácí kapitán Jakub Mareš chycen v ofsajdovém postavení. Teplice ale úvod utkání s velkým favoritem zatím zvládají.
13'
Pavel Moulis si vzal na starost exekuci přímého kopu i následného kopu rohového, ale pro domácí to žádné ovoce nepřineslo.
12'
Alexander Bah (Slavia) přes sebe nepustil Pavla Moulise, avšak pouze za cenu žlutého faulu.
11'
Ondřej Mazuch musel být pozorný před Janem Bořilem, který si netradičně zaběhl ze své pozic na hrot útoku.
9'
Následný volný přímý kop odvrátil z pohledu Teplic velmi dobře Tomáš Vondrášek.
7'
David Heidenreich (Teplice) trefil nešetrně kopačkou Onřeje Lingra a viděl za tento zákrok žluté napomenutí.
7'
První náznak možnosti také na straně Teplic. Jakub Mareš rozběhl přihrávkou Pavla Moulise, který hledal centrem na zadní tyči Patrika Žitného, který na míč jen tak tak nedosáhl ve skluzu.
6'
Centr z pravé strany si našel Simone Deli, ale jeho pokus skončil nad brankou Čtvrtečky.
5'
Žitný málem dosáhl na Moulisův centr
5'
Pavel Moulis poslal na zem Baha a Slavia bude rozehrávat první volný přímý kop, a to z pravé strany.
3'
Jakub Mareš si nepotykal s těžkou přihrávkou a hosté budou vhazovat.
2'
První dlouhý míč mířil na Lukáše Masopusta, ale ten byl dobře pohlídán. Sešívání každopádně pokračují v poklidné kombinaci.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše teplických Stínadel. Trávník není dnes v nejlepším stavu, tak uvidíme, jak se s ním oba dnešní soupeři vypořádají.

FK Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Heidenreich, Mazuch, Černý – Trubač, Jukl, Fortelný, Žitný – Moulis, J. Mareš (C).
Náhradníci: Grigar – Hyčka, Gabriel, Radosta, Jakub Řezníček, Kučera, Macej.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Kúdela, Deli, Bořil (C) – Traoré, Hromada – Masopust, Beran, Oscar – Lingr.
Náhradníci: Kovář – Zima, Stanciu, Olayinka, Kuchta, Provod, Kačaraba.

Rozhodčí: Zelinka – Vodrážka, Hurych.
 Podzimní duel

Letošní první vzájemný duel na podzim se odehrál v pražském Edenu a ovládla jej s přehledem domácí Slavia.

18.09.2020
SK Slavia Praha – FK Teplice 5:1 (3:0).
Branky: Olayinka, Stanciu, Musa, Holeš Takács – Jakub Mareš.
 SK Slavia Praha

Sešívání vyplní utkáním s Teplicemi prostor mezi duely Evropské ligy s anglickým Leicestrem. Čtvrteční duel EL v Edenu skončil bezbrankovou remízou 0:0 a hned další čtvrtek je v plánu odveta na anglické půdě. Je tedy pravděpodobné, že Jindřich Trpišovský výrazně protočí sestavu pro ligový duel právě v Teplicích. Určitě do utkání nezasáhne kometa posledních měsíců Abdallah Sima, který bude stát kvůli žlutým kartám.

V tabulce FORTUNA:LIGY má aktuálně první Slavia komfortní náskok deseti bodů před druhou Spartou a stále je neporažená. V Teplicích se bude jednat o souboj nejlepší a zároveň nejhorší obrany ligy. Slavia inkasovala 11 branek, Severočeši 40.
 FK Teplice

Teplice představily v týdnu velkou posilu do řad managmentu, když se novým ředitelem klubu stal Rudolf Řepka, a to s platností od 1.3. 2021. „Skláři“ potřebují jednoznačně impuls, jelikož v novém kalendářním roce získali pouhý jeden bod z pěti utkání při hrozivém skóre 2:11. Teplicím aktuálně patří 14. místo v ligovém pelotonu, což určitě není, dle představ kouče Radima Kučery.

Pikantní bude duel pro navrátilce do sestavy Davida Heidenricha, jehož otec působí jako šéftrenér mládeže právě u dnešního soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.