FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Teplice - 25. července 2021   16:00

Č. Budějovice
61' Mihálik
1:0
(0:0)

Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – Hellebrand (57. Javorek), Čavoš – Hora (77. M. Valenta), Mihálik, Mršić (57. Brandner) – Michal Škoda (89. Bassey).
Šípoš – Talovierov, Sladký, Brandner, Javorek, M. Valenta, Bassey.
Klíma – Hrabovský, Leška
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
2147 diváků
Grigar (C) – Vondrášek (20. Černý), Knapík, Chlumecký, Hyčka (82. Droehnle) – Jukl, Mareček – Laňka, Trubač (70. Krunert), Moulis (70. Švanda) – Ledecký (70. J. Mareš).
Čtvrtečka – Droehnle, J. Mareš, Krunert, Švanda, Černý, Hasil.

SESTŘIH: České Budějovice - Teplice 1:0. Vyrovnanou bitvu rozsekl Mihálik

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.
Zápas úvodního kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Teplicemi je u konce. Jihočeši ve druhém poločase předvedli zlepšený výkon a díky brance Ondřeje Mihálika zvítězili.
90+3'
90+2'
Útočný faul od Krunerta, hostům se krátí čas.
90+1'
Další spolehlivý moment od Vojtěcha Vorla, který drží svůj tým po celé utkání.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Fortune Bassey.
87'
Tepličtí se dostali do zakončení, ale dobře blokoval jeden z obránců Dynama. Tlak hostů pokračuje.
85'
Smolně se balon odrazil od Matěje Valenty a odkopávat tak bude Tomáš Grigar.
83'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Vorel (SK Dynamo Č. Budějovice).
83'
Nebezpečný centr Martin Králik raději odhlavičkoval na roh.
82'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Ruben Droehnle.
80'
Nečistě zasáhl Štěpán Krunert a fauloval uprostřed hřiště.
78'
Úspěšná kombinace Dynama umožňuje domácím pokračovat v držení míče.
77'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Matěj Valenta.
74'
Záložník Čavoš vypíchnul soupeři míč a následně byl i faulován, čímž sklidil od domácích fanoušků potlesk.
71'
Dobrý zákrok od Skovajsy, který zachytil přihrávku směřující po lajně a získal tím míč pro svůj tým.
70'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Josef Švanda.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Štěpán Krunert.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází David Ledecký, přichází Jakub Mareš.
64'
Z rohového kopu Teplice nevytěžily nic.
Dnešní utkání sleduje 2147 diváků.
61'
Tečovaná Mihálikova střela skončila za Grigarem, 1:0
61'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Po centru z pravé strany se do zakončení dostal ONDŘEJ MIHÁLIK, který nachytal Grigara na přední tyči a posílá domácí tým do vedení!
59'
Chlumecký nebezpečně srazil Brandnerovu střelu k vlastní bráně
59'
Střídající Patrik Brandner se hned dostal do zajímavé pozice a Grigar musel zasahovat konečky prstů.
57'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Petr Javorek.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Patrik Brandner.
55'
Škoda padl ve vápně k zemi, byl ale v ofsajdu
55'
V gólové pozici se po odrazu míče ocitl Ondřej Mihálik, ale přestřelil. Pomezní sudí poté stejně zvedl praporek kvůli ofsajdu.
53'
V ofsajdu se nacházel Pavel Moulis.
52'
Dlouhý balon dokázal Hora doběhnout, ale jeho zpětná přihrávka nikoho nenašla.
50'
Teď už to nové posile Jihočechů vyšlo, ale pokus neměl patřičnou razanci.
48'
Za vápnem Teplic se do zakončení dostával Mihálik, ale přes hradbu těl se neprobojoval.
46'
Žlutou kartu dostává David Černý (FK Teplice).
46'
Máme za sebou úvodní poločas, ve kterém měli navrch tepličtí fotbalisté. Vytvořili si několik slibných šancí, po kterých musel zasahovat Vojtěch Vorel. Další poločas začne v 17:03.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Další nepřesnost ze strany domácích. Odkopávat bude Grigar.
43'
Žlutou kartu dostává David Ledecký (FK Teplice).
42'
Vorel zneškodnil Hyčkův samostatný únik!
42'
Po průnikové přihrávce se do samostatného úniku dostal Alois Hyčka, ale střelou po zemi si na Vorla nepřišel!
40'
Šikovně se protihráče zbavil Matej Mršić, ale po následném ataku o balon přišel. Sudí souboj jako nedovolený neposoudil.
38'
Uprostřed hřiště dobře podržel míč Michal Škoda, ale už nedokázal přesně přihrát do strany.
36'
Nepřesná rozehrávka Teplic a znovu je balon u budějovického brankáře.
34'
David Ledecký, který ještě uplynulou sezonu strávil v barvách Dynama, je dnes opravdu aktivní. Tentokrát pálil za vápnem, ale o kousek minul branku.
32'
Znovu v akci Vojtěch Vorel, který musel na zem zlikvidovat nepříjemnou střelu.
30'
Další nepřesné zakončení hlavou ze strany Teplic.
28'
Žlutou kartu dostává Lukáš Skovajsa (SK Dynamo Č. Budějovice).
28'
Nakonec se do slibné střelecké pozice dostal Jakub Hora, ale trefil jenom soupeře na zemi.
26'
Jihočeši kombinují na polovině soupeře, ale nedaří se jim proniknout skrz obranu Teplic.
24'
Nepřesný pas od Mršiće zhatil slibně rozjetou akci domácích.
22'
Vorel reflexivně vykopl Ledeckého tutovku
22'
Obrovská příležitost Teplic! Po centru z levé strany zakončoval do protipohybu David Ledecký a budějovický brankář předvedl famózní zákrok, kterým podržel svůj tým.
20'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází David Černý.
19'
Přes několik hráčů se snažil dostat Trubač, ale střela mu vůbec nesedla a k Vorlovi vůbec nedošla.
17'
Nepovedený přímák ze strany Teplic. Odkopávat bude Vojtěch Vorel.
15'
Na zemi zůstal ležet Tomáš Vondrášek a je možné, že bude muset střídat.
13'
Pohledná akce Dynama! Na levé straně dostal prostor Lukáš Skovajsa a krásným pasem hledal Jakuba Horu, jehož pokus ve skluzu zablokoval jeden z obránců.
11'
Z nenápadné akce se do zakončení dostal David Ledecký a při pokusu hlavou jenom o pár centimetrů minul. Zatím největší příležitost utkání.
9'
Útočný faul Dynama, po kterém však Teplice nerozehrály přesně.
7'
Do samostatného úniku dostával míč Pavel Moulis, ale Vorel dobře přečetl hru, vyběhl a balon odkopl do zámezí.
5'
Za obranu se rozbíhal Ondřej Mihálik, ale Hora mu dal velice nepřesný pas.
3'
Dlouhý aut Skovajsa nenašel nikoho ze spoluhráčů a skončil za čárou. Odkopávat bude Grigar.
1'
Hned v první minutě proletěl vápnem Dynama zajímavý míč, ale nikdo z hostujících hráčů na něho nedosáhl.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – Hellebrand, Čavoš – Hora, Mihálik, Mršić – Michal Škoda.
Náhradníci: Šípoš – Talovierov, Sladký, Brandner, Javorek, M. Valenta, Bassey.

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Chlumecký, Hyčka – Jukl, Mareček – Laňka, Trubač, Moulis – Ledecký.
Náhradníci: Čtvrtečka – Droehnle, J. Mareš, Krunert, Švanda, Černý, Hasil.

Rozhodčí: Klíma – Hrabovský, Leška.
Poslední vzájemné utkání – 16. 5. 2021:

FK Teplice – SK Dynamo ČB 2:0 (0:0)

Branky: 48. Moulis, 74. Mareček. ŽK: Mazuch, Moulis – Vais, Novák, Králik, Čolić. Rozhodčí: Hocek – Flimmel, Ratajová.

Sestava Teplic: Grigar – Vondrášek, Knapík, Mazuch, Hyčka – Jukl (90+1. Macej), Mareček, Fortelný (61. V. Vukadinović), Kodad (90+1. Shejbal), Moulis (71. Černý) – J. Mareš (61. Trubač).

Sestava Dynama: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik, P. Novák (70. Skovajsa) – Čavoš, Vais (89. Javorek) – Mészáros (55. Diop), Havelka (55. Brandner), Mršić – Alvir.
SK Dynamo

Přípravu začali Jihočeši v pondělí 21. července a hned na úvodním srazu přivítal trenér David Horejš dvě nové posily. K týmu se připojili Michal Škoda, který přišel z Mladé Boleslavi a Patrik Hellebrand, jenž bude hostovat z pražské Slavie.

Oba hráči se rovněž představili v úvodním přípravném utkání, které Dynamo čekalo ve druhém týdnu přípravy. Černobílé prověřilo na hřišti v rakouském Freistadtu silné Dynamo Moskva, které hlavně díky slepeným brankám ve druhém poločase zvítězilo 4:0.

Ještě před zápasem se k týmu připojila nová gólmanská posila ze Slovenska Dávid Šípoš, který odchytal celé následující utkání s Táborskem. Do regionálního derby, v němž vyhrál druholigový soupeř 2:1, naskočily také další dvě posily – Jakub Hora, který v minulosti už dvakrát oblékal dres Dynama a ofenzivně laděný Ondřej Mihálik z Plzně.

Před odjezdem na soustředění si budějovičtí fotbalisté spravili chuť ve Vlašimi, kde dominovali a po brankách Mršiće, Mihálika a Čavoše zvítězili 3:1.

Stejně jako v loňském roce, tak i letos zamířili hráči s realizačním týmem posíleným o nového kondičního trenéra Tomáše Hornu na soustředění do rakouského Kaprunu. Čekal tam na ně náročný program, několik tréninkových jednotek a také poslední dva přípravné zápasy. Nejprve přišla prověrka s ruským Krasnodarem, která se Dynamu povedla velice dobře. Po vydařeném výkonu remizovalo 2:2. O asistenci se při vyrovnávací trefě postaral obránce Martin Sladký, který přišel z Olomouce a do přípravy se po zranění zapojil až v Rakousku.

Generálka na ligovou sezonu už tak povedená nebyla, protože Jihočeši prohráli s kyperským Pafosem 0:1. O jedinou trefu se v 66. minutě postaral z rohového kopu Alexandros Michael. V posledním týdnu přípravy se ještě dotáhl příchod Emmanuela Tolna z Táborska, který tak rozšířil počet nově příchozích hráčů před sezonou.
FK Teplice

Severočeský klub prožil jednu z nejhorších sezon v klubové historii. Do posledních kol se musel strachovat o sestup, kterému se nakonec vyhnul, ale skončil na velice nelichotivé patnácté pozici.

Výsledkové zlepšení nepřinesla ani letní příprava. Svěřenci trenéra Kučery v ní odehráli hned sedm utkání, ale z vítězství se radovali jenom proti papírově slabšímu Chomutovu a Varnsdorfu. Neúspěšně dopadla také generálka, ve které Tepličtí podlehli druholigové Dukle.

Kádr v létě prošel poměrně výraznou obměnou. Skončilo hned několik důležitých hráčů – David Heindenreich, Jakub Řezníček, Vukadin Vukadinović či Jan Fortelný. Kariéru ukončil Admir Ljevaković. Jeden transfer proběhl také s Dynamem, kde došlo k výměně Davida Ledeckého za Jakuba Horu.
Dobrý den, vítám vás u sledování online reportáže z utkání prvního kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Teplicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.