FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Zlín - 23. října 2021   16:00

0:0
(0:0)

Boháč – D. Kostka, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C), Tischler (38. Červ) – Chytil, S. Šimek (67. Beran), Cadu (86. Lee) – P. Černý (67. Huf).
Letáček – Halász, Beran, Lee, Červ, Huf, Lupač.
Ginzel – Kříž, Ratajová
Ďolíček, Praha-Vršovice
582 diváků
Rakovan – Fantiš (78. Cedidla), Procházka, Vraštil, Matejov – Fillo (88. Tkáč), Hlinka (88. Janetzký), Conde, R. Hrubý (63. Y. Dramé), Čanturišvili (78. Reiter) – Poznar (C).
Šiška – Simerský, Reiter, Y. Dramé, Tkáč, Cedidla, Janetzký.

SESTŘIH: Pardubice - Zlín 0:0. Gól nepadl, Cadu nedal penaltu

Dnes v Ďolíčku gól nepadl. O mnoho blíže k němu měli domácí, kteří v 53. minutě po faulu na Chytila zahrávali rohový kop, Cadu ale v důležitém momentu selhal a nechal vyniknout brankáře Rakovana.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 4:8. Fauly: 16:15.
90+4'
90+4'
Youba Dramé se sice raduje ze vstřelené branky, nakonec je ale odmáván ofsajd!
90+2'
U postranní čáry Conde vybojoval míč a poslal ho na Rudolfa Reitera. Ten ovšem byl v očividném ofsajdu a tak můžou útočit domácí.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Dominik Kostka si poradil s dlouhým balónem na jeho stranu a hlavou ho posunul na Mojmíra Chytila. Ten si ho pokryl před obráncem a byl faulován.
88'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Jakub Janetzký.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází David Tkáč.
86'
Domácí ztratili balón po autovém vhazování v rohu. Rudolf Reiter z levé strany ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, i tentokrát ale zamířil mimo hrací plochu.
86'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Sang-hjuk Lee.
85'
Tomáš Poznar na polovině soupeře doběhl balón a přihrál Cheicku Condemu. Ten vyzkoušel své štěstí z dálky, pokus ale zablokoval Jan Jeřábek.
83'
V pokutovém území soupeře Youba Dramé obešel protihráče a našel Tomáše Poznara. Ten už si rovnal míč na střelu, nakonec ho ale zastavil obránce.
82'
Na levé straně se uvolnil Rudolf Reiter. Ten následně před bránou chtěl najít někoho ze spoluhráčů, balón ale skončil nad bránou Boháče.
81'
Tomáš Poznar (FC Fastav Zlín) v hlavičkovém souboji fauloval loktem svůj kapitánský protějšek a vidí v rukou rozhodčího žlutou kartu.
79'
Po prodlouženém centru Kostky se k zakončení v pokutovém území prodral Lukáš Červ, ten ale proti přesile obránců neměl moc šanci a tak se bude odkopávat od brány.
78'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Rudolf Reiter.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Martin Cedidla.
78'
Tomáš Poznar vedl míč po levé straně. Vypadalo to na zajímavé přečíslení hostů, nakonec je ale pískán a máván ofsajd.
76'
Po odvráceném rohovému kopu se Cadu znovu dostal k balónu. Domácí hráč poslal tvrdý centr do pokutového území, před bránou si ale hosté poradili.
76'
Rozhodčí Ondřej Ginzel ještě komunikuje s kolegy u videa.
75'
Cadu kličkoval v pokutovém území a upadl na zem. Dožadoval se pokutového kopu, ten ale pískán není. K odraženému míči se následně dostal Michal Beran, jehož střela byla tečována vedle.
74'
Na levé straně si Čelůstka troufl ve sprinterském souboji na Cheicka Condeho. Byl sice u míče jako první, hostující defenzivní štít ale skluzem zakročil.
71'
Jan Jeřábek se netradičně ocitl na levém křídle v roli centrujícího hráče. Levou našel Mojmíra Chytila, který byl úplně volný v pokutovém území. O tom ale nevěděl a tak zbrkle hlavičkoval nad břevno.
69'
Cadu si na levé straně píchl míč kolem protihráče. Cheick Conde mu ho ale na poslední chvíli vypíchl. Následuje aut domácích.
67'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Samuel Šimek, přichází Michal Beran.
67'
Po rychlé kombinaci Pardubic Cadu posunul míč Lukáši Červovi. Ten netradičně zkusil vystřelit, balón se ale nestočil mezi tři tyče.
65'
Mojmír Chytil je dnes hodně aktivní. Nyní si z pravé strany navedl balón neatakován až na levou stranu. Svou slabší nohou zakončil jen do míst, kde byl připraven Matej Rakovan.
64'
Youba Dramé se ihned po nástupu na hřiště zapojil do akce. Před pokutovém územím Pardubic dostal dostatek prostoru a zkusil tak své štěstí, střelu doprostřed Boháč pokryl.
63'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Youba Dramé.
62'
Šimek nejprve zatlačil na Václava Procházku a nenechal ho rozehrát. Mojmír Chytil po autovém vhazování vybojoval rohový kop.
61'
Z následovného volného kopu Roberta Hrubého mohli hosté zahrozit, to by ale jeden z útočících hráčů nesměl fauloval Pavla Černého.
59'
Tomáš Čelůstka (FK Pardubice) špatně odhadl situaci a skluzem zezadu fauloval Antonína Fantiše. Domácí bek za tento zákrok dostává žlutou kartu.
58'
Na pravém křídlo Martin Fillo sice obehrál Tomáše Čelůstku, jeho centrovaný balón ale odvrátili dobře postavení obránci Pardubic.
56'
Tomáš Poznar sice prodloužil balón po dlouhém nákopu spoluhráče z vlastní poloviny, za ním ale nebyl nikdo v tmavě modrém a tak míč sebral Dominik Kostka.
54'
Cadu penaltu neproměňuje! Brazilský hráč domácího týmu poslal míč trestuhodně slabě po zemi a Matej Rakovan si s touto střelou poradil!
52'
Mojmír Chytil se dostal k prodlouženému míči Pavla Černého, pokryl si míč před dotírajícím Róbertem Matejovem a byl faulován! Pokutový kop bude zahrávat Cadu.
52'
Penalta pro Pardubice!
52'
Už to vypadalo, že se Zlínští dostanou do zajímavé šance. Cheick Conde vyslal centr z prvního dotyku do pokutového území, kde se po něm natahovala dvojice hráčů hostů, nakonec je ale pískán ofsajd.
50'
Dominik Kostka (FK Pardubice) na pravé straně šel do skluzu. V tom sice trefil balón, zároveň s ním ale i nohy Vachtanga Čanturišviliho. Za tento zákrok dostává žlutou kartu.
49'
Lukáš Červ kolmou přihrávkou našel v pokutovém území Pavla Černého. Ten se pohotově odhodlal ke střele, tu ovšem vzápětí zablokoval obránce. Míč je nyní až u brankáře Pardubic.
47'
Martin Toml vyslal přihrávku, která nebyla ideální, i tak si s ní ale domácí hráči poradili. Pavel Černý se ale následně natahoval po balónu, na který nedosáhl.
46'
První poločas je u konce, branka v něm k vidění nebyla. Domácí ohrozili bránu Marka Boháče dvakrát, Marek Hlinka ale nechal vyniknout brankáře a jeho spoluhráči dvakrát trefili konstrukci. Na druhé straně měl šanci Šimek, ten ale mířil mimo.
45+2'
45+1'
V nastaveném čase byl po dlouhém nákopu Boháče faulován Černý Václavem Procházkou a tak mají domácí z volného kopu poslední šanci v této půli.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Rohový kop Cadua lapil do náruče Matej Rakovan, jenž byl po chycení míče faulován Mojmírem Chytilem.
44'
Rychlý protiútok červenobílých. Čelůstka přenesl hru na Mojmíra Chytila, který mohl přihrávat Caduovi, nakonec ale zvolil Pavla Černého. Domácí útočník ještě hledal spoluhráče, nakonec se ale bude kopat roh.
43'
Tomáš Čelůstka si rohový kop narazil s Caduem a posílal míč do pokutového území, celá akce ale končí po hraní vysokou nohou Lukáše Červa.
42'
Po dlouhém nákopu Marka Boháče domácí zavřeli hosty v jejich rohu. Václav Procházka přišel o balón a centr Samuela Šimka byl zastaven za cenu rohového kopu Pardubic.
40'
Po několikaminutové převaze domácího týmu se nyní u míče na chvíli ohřejí i hráči Zlína. Marek Hlinka byl dotírajícím Mojmírem Chytilem a tak hosté mají volný kop.
38'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Lukáš Červ.
37'
Cheick Conde nyní dvakrát váhal s rozehrávkou a Pavel Černý získal balón, v obou případech ale následovaly nepřesnosti i na straně domácích.
36'
Hosté chybovali v rozehrávce v okolí svého pokutového území a Pardubáci mohli jít do přečíslení. Ovšem Mojmír Chytil akci trochu zbrzdil a Cadu už poté v obtížné pozici přišel o balón.
33'
Domácí měli po faulu na Emila Tischlera volný kop z pravé strany. Centr Tomáše Čelůstky prodloužil jeden z obránců Zlína, Rakovan míč vyrazil. Navíc je nakonec pískán ofsajd Pardubic.
31'
Už několikáté ofsajdové postavení hostujícího hráče. Tentokrát v něm byl rozhodčí Ratajovou přistihnut Martin Fillo.
30'
Po přenesení hry Matejova prodlužoval balón Martin Fillo, ten ho ale posunul jen k domácímu hráči.
27'
Dominik Kostka přenesl hru na druhou stranu hřiště. Tomáš Čelůstka se poté překvapivě brzo odhodlal k centru, který si našel Pavel Černý, jeho hlavička ale skončila mimo.
26'
Další útočné snažení Fastavu tak nebezpečné nebylo. Václav Procházka hledal mezi obránci volného spoluhráče, přihrávka ale byla až příliš dlouhá.
24'
Obrovská šance Zlína! Po přímém kopu centroval z pravé strany Lukáš Vraštil, míč trefil tyč! K odraženému balónu před bránou se následně dostal Antonín Fantiš, který ho trestuhodně poslal do břevna! Následuje odkop od brány domácích.
23'
Kostka nejprve pohotově vystihl rozehrávku protihráče. K balónu se ale dostal Cheick Conde, který si ho pokryl tělem a nechal se faulovat.
22'
Standardní situaci rozehrál Cadu, pro míč si došel brankář Matej Rakovan. Zlín následně chtěl zaútočit, vše ale skončilo signalizovaný mofsajdem.
21'
Pardubáci nyní zkoušeli konstruktivní rozehrávku. Úspěšně se sice dostali od vlastní brány, přihrávka na levé křídlo už ale byla napřesná. Následoval faul na Pavla Černého, domácí tak mají k dispozici přímý kop.
17'
První příležitost Pardubic! Vše začalo u Martina Šejvla, který rozjel akci. Mojmír Chytil následně na pravé straně obešel Róberta Matejova a Samuel Šimek zakončoval na přední tyč, ovšem nezamířil přesně!
17'
Po jednom z předchozích soubojů s Martinem Fillem zůstal na trávníku ležet Cadu, ten už se ale zvedá a nebude potřeba ošetření.
14'
Míč nyní drželi hráči Zlína. Tomáš Poznar našel na pravém křídle Martina Filla, jeho dva pokusy o centr ale úspěšně odvrátila obrana domácích.
11'
Domácí se dopustili chyby v rozehrávce a Fastav šel do protiútoku. Tomáš Poznar přihrávkou mezi obránce hledal spoluhráče. Tím byl Vachtang Čanturišvili, před ním se ale k balónu dostal vyběhnutý Marek Boháč.
9'
Martin Šejvl už se chystal nakopnout míč kupředu. Nakonec to ale chtěl řešit konstruktivně a měl štěstí, že rozhodčí Ginzel posoudil zákrok Poznara na něj jako nedovolený, jinak by následoval nebezpečný protiútok Zlína.
7'
Byl k vidění první střelecký pokus. Róbert Matejov potáhl míč po levé straně a v pokutovém území našel Marka Hlinku, jeho slabou střelu lapil jeho jmenovec Boháč.
6'
Pardubičtí fotbalisté to nyní zkoušeli kombinací po zemi. Emil Tischler hledal u lajny Samuela Šimka, ten míč na hrací ploše nezastihl.
4'
Hosté měli nyní k dispozici autové vhazování, to ale vystihl Cadu, jenž byl následně faulován Martinem Fillem.
3'
Gólman Marek Boháč nyní dvakrát v rychlém sledu špatně rozehrál, hráči Fastavu toho ale nedokázali nijak využít a tak znovu rozehrávají domácí.
2'
Balón se dostal až ke gólmanovi Zlína. Václav Procházka následně hledal nákopem náběh spoluhráče, vše ale končí u brankáře Pardubic.
1'
Pardubice dnes nastoupí v tradiční červenobílé kombinaci, hosté ze Zlína jsou v tmavě modrém.

FK Pardubice: Boháč – D. Kostka, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C), Tischler – Chytil, S. Šimek, Cadu – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – Halász, Beran, Lee, Červ, Huf, Lupač.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Fantiš, Procházka, Vraštil, Matejov – Fillo, Hlinka, Conde, R. Hrubý, Čanturišvili – Poznar (C).
Náhradníci: Šiška – Simerský, Reiter, Y. Dramé, Tkáč, Cedidla, Janetzký.

Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Ratajová.
Fastav Zlín také není ve formě, v lize nebodoval už pět zápasů. Dnešní utkání je tak střetnutí dvou celků s vůbec nejhorší formou ve FORTUNA:LIZE. Zlín naposledy bodoval na konci srpna v Liberci, kde vyhrál 1:0. Od té doby má problémy především v defenzivě, Ševci totiž ze zmiňovaných pěti zápasů dostali v průměru více než tři branky na zápas. Problémy měli i v domácím poháru, na půdě Vyškova ale nakonec zvítězili po prodloužení.
Pardubice zažívají nejhorší období od svého loňského postupu do nejvyšší soutěže. Momentálně mají v lize šňůru čtyř zápasů bez body, navíc k tomu ještě vypadly z domácího poháru.
Pardubáci nejprve nezvládli derby s Hradcem Králové, se kterým podlehli 0:2. Následovalo vypadnutí z poháru v Jihlavě a ligové prohry s Plzní, Českými Budějovicemi a Spartou.
I přes špatnou formu týmu si udržuje svou výkonnost brazilský univerzál Cadu, který si už připsal dva góly a má na svém kontě také šest asistencí, což je nejvíc z celé ligy.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 12. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FC Fastav Zlín. Úvodní výkop v Ďolíčku je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.