FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Plzeň - 31. října 2021   18:00

Slavia
65' Lingr  • 90+5' Krmenčík (Stanciu)
2:0
(0:0)

Mandous – Bah (46. Samek), Ousou, Kačaraba, Masopust – Ševčík (C), Hromada (46. Stanciu) – Ekpai (59. Plavšić), Lingr (79. Traoré), Olayinka – Kuchta (59. Krmenčík).
O. Kolář – Plavšić, Samek, Stanciu, Krmenčík, Takács, Traoré.
Franěk – Caletka, Kříž (Machálek)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
18 179 diváků
Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Kalvach (87. Chorý), Bucha – J. Kopic (77. P. Šulc), J. Sýkora (82. Kaša), Mosquera – Beauguel.
A. Hruška – Falta, Chorý, Al. Čermák, P. Šulc, Janošek, Kaša.

SESTŘIH: Slavia - Plzeň 2:0. Hosté s třemi vyloučenými, pálili Lingr a Krmenčík

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Slavia zvítězila nad Plzní 2:0. Viktoriáni byli v Edenu takřka neškodní, navíc vyfasovali po zásluze hned tři červené a pocítili, že čelit obhájci titulu v oslabení je sakra obtížný úkol. Skóre otevřel z dorážky Ondřej Lingr a vítězství Slavie v závěru pečetil Michael Krmenčík, Slavia tak v tabulce poskočila na druhé místo jen bod za vedoucí Plzeň.
Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:0. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:16.
90+5'
90+5'
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté a jejich fanoušci prožívají závěr z říše snů! Kombinace Pražanů se nesla už v trochu exhibičním duchu, přesto červenobílí přidali druhou branku. Stanciu uvolnil ve vápně MICHAELA KRMENČÍKA, který prostřelil ranou na zadní tyč Staňka a jakožto explzeňský útočník tak hodně symbolicky zpečetil výhru svého současného zaměstnavatele.
90+3'
Slávisté v poklidu kontrolují závěr utkání, když nakrátko kombinují před vápnem Plzně a fanoušci každý úspěšný pas oslavují.
90+2'
Krmenčík bojoval o míč ve vápně soupeře, přičemž fauloval. Také forvard Slavie si neodpustil nějaké ostřejší poznámky směrem k soupeři, za což vyfasoval žlutou.
90+1'
Třetí červená pro Plzeň! Mosquera jednoznačně fauloval Masopusta, na kterého začal záhy cosi pokřikovat. Plzeňský křídelník však totálně zkratoval, neboť už jednu žlutou měl a svým zcela nepochopitelným nesportovním chováním si vysloužil druhou. Obrovská hloupost.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Kačaraba chtěl do šance vyslat Krmenčíka, dlouhý balon kopačky prvně jmenovaného skončil až u Staňka, kterému se ale ani trochu nepovedl odkop, slávisté budou rozehrávat aut.
88'
Plavšić je opravdu hodně aktivní. Tentokrát zkusil pláchnout obraně soupeře po pravé straně, přes Mosqueru se mu však projít nepodařilo.
87'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Tomáš Chorý.
85'
Mohlo být definitivně hotovo! Traoré povedeným stříleným centrem našel na zadní tyči Plavšiće, který ve skluzu nedokázal usměrnit míč do poloprázdné brány.
84'
Rohový kop Pražané rozehráli nakrátko. Po následném centru se k hlavičce prodral Olayinka. Jeho slabý pokus mířil jen do míst, kde byl připravený Staněk a brankář Plzně si tak připsal další zákrok.
83'
Samek hezkou patičkou uvolnil Plavšiće. Centr druhého jmenovaného byl odvrácen na roh.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Filip Kaša.
81'
Plavšić nabral zajímavou rychlost ve středu hřiště. Sledovat průnik srbského fotbalisty ve službách Slavie se rozhodně nechtělo Pernicovi. Ten sestřelil Plavšiće naprosto nevybíravým zákrokem a hlavní rozhodčí tak dnes už podruhé sahá pro červenou kartu!
80'
Dnešní utkání sleduje 18 179 diváků.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
78'
Tutovka také na druhé straně! Krmenčík hlavičkoval v obrovské šanci, také on ovšem zacílil jen doprostřed a gólman Plzně tak dokázal ukrýt míč do rukavic.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Pavel Šulc.
76'
Ousou balon odhlavičkoval hodně vysoko, jenže míč se snesl do vápna Pražanů a zatímco domácí signalizovali, že jeden z jejich hráčů potřebuje ošetření, zakončoval Beauguel. Jeho volej z hodně dobré pozice zamířil jen doprostřed brány, a tak si Mandous poradil.
75'
Západočeši budou moci ohrozit Mandouse z volného přímého kopu. Oba týmy už jsou připraveny ve vápně červenobílých.
74'
Zčistajasna mohli mít velkou příležitost Viktoriáni. Pád Havla v pokutovém území Slavie byl přinejmenším podezřelý.
73'
Míč drží červenobílí. Ti jsou na vlastní půli hodně trpěliví a jen si nakrátko vyměňují balon.
72'
Po několika přihrávkách v zadních řadách Plzně došlo k dlouhému nákopu směrem dopředu. Na ten si nenaběhl ani jeden z hostujících hráčů, a tak balon doputoval až k Mandousovi.
71'
Hosté vybojovali míč ve středu hřiště a po delší době to jsou oni, kdo v poklidu kombinuje bez napadání soupeře.
70'
Ševčík vyslal do křídla Krmenčíka, ten ihned sklepával balon pod sebe, ale jako první se k jeho přihrávce dostal Hejda.
69'
Také Západočeši získali výhodu rohového kopu. Centrovaný balon na přední tyči poslal do bezpečí z pohledu Slavie Krmenčík.
68'
Branka je potvrzena, Slavia vede 1:0!
67'
Hlavní sudí celou situaci ještě komunikuje s asistentem u videa. Kontroluje se, zda nešlo o ofsajd.
65'
Červenobílí se ujímají vedení! První roh hosté dokázali ubránit, následoval ovšem druhý, kdy už tak úspěšní nebyli. Obrana Viktorie dostala míč před vlastní vápno, kde se do něj z první opřel Stanciu. Povedenou ránu rumunského technika vyrazil Staněk jen před sebe a míč do poloprázdné brány jednoduše uklidil ONDŘEJ LINGR.
64'
Krmenčík tentokrát vyslal povedený střílený pas na hranici vápna. Míč si pro sebe zpracoval Stanciu, jenž přes defenzivu Plzně neprošel. Uvidíme roh.
63'
Krmenčík si zpracoval míč na prsa zády k bráně uvnitř šestnáctky Plzně. Vzrušení je zbytečné, píská se ofsajd domácího forvarda.
62'
Další akce Slavie vedla po levé straně, na centrovaný míč si naskočil Masopust, který hlavičkoval zhruba na malém vápně, protože byl ovšem hodně tísněný, poslal balon jen nad.
61'
Plavšić zrychlil hru na levém křídle, hezky kličkou posadil protihráče na zem, následný centr ale odvrátil první bránící hráč.
60'
Stanciu si zaběhl na levé křídlo, kam rovněž dostal přesnou přihrávku, píská se však ofsajd.
59'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Michael Krmenčík.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ubong Moses Ekpai, přichází Srdjan Plavšić.
58'
Žlutou kartu dostává Jhon Mosquera (FC Viktoria Plzeň).
57'
Fotbalisté Viktorie se zatáhli do obranného bloku, který tak dobře známe z prvního poločasu. Slávisté obléhají vápno hostů.
55'
Samek při své snaze otočit se u postranní čáry narazil na Beauguela, který vybojoval pro Západočechy autové vhazování.
54'
Samkův úmysl nikdo v červenobílém nepochopil. Míč se jen dokutálel k rohovému praporku, kde plzeňští rozehrávají.
53'
Ekpai odkopl míč před unikajícím Mosquerou, přičemž při odkopu trefil s balonem zřejmě i obličej plzeňského křídelníka. Hosté si okamžitě přáli druhou žlutou kartu pro prvně jmenovaného, hlavní sudí ještě celou situaci prokonzultoval s videorozhodčím, aby potvrdil svůj verdikt – o faul nešlo.
52'
Olayinka se zleva do šance neprotlačil. Míč kutálející se směrem k bráně v pohodě ukryl do rukavic Staněk.
51'
Až nyní se Pražané dostali poprvé ve druhém poločase s míčem před šestnáctku soupeře, kde kombinují.
50'
Hejda dostal hodně prostoru na zadní tyči, nedokázal ovšem zakončit tak, aby balon ohrozil Mandouse. Míč propadl na malé vápno, kde záhy fauloval Beauguel.
49'
Mosquera u rohového praporku soupeře napálil míč do Ekpaie. Právě od něj putoval balon za brankovou čáru, takže uvidíme další plzeňský roh.
48'
Ekpai fauloval na polovině hřiště a od hlavního rozhodčího dostal žlutou kartu.
48'
Na druhé straně se za obranu rozeběhl Kuchta, jenž dostal příliš dlouhý pas, který skončil až u Staňka.
48'
Exekuce standardní situace se ujal faulovaný Bucha. Jeho povedený centr vyboxoval pozorný Mandous.
47'
Hosté rozehráli nakrátko a záhy byl faulován Bucha. Hráči obou týmů zůstanou před Mandousem.
46'
Beauguel vytvářel velký tlak na rozehrávajícího Ousoua a tomu záhy balon utekl za brankovou čáru. Uvidíme roh Plzně.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Daniel Samek.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Nicolae Stanciu.
46'
V Edenu se toho v prvním poločase událo pramálo. Velkou šanci jsme neviděli jedinou. Sešívaní svého soupeře obléhají po brzkém vyloučení Řezníka, hosté se zatím brání dobře, a tak skóre zůstává bezbrankové. Druhý poločas začne zhruba v 19 hodin.
45+2'
45+2'
Po několika odrazech před pokutovým územím Plzně míč získali domácí. Masopust odcentroval záhy zleva jen do rukavic Staňka.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Slávisté se pokusili o dnes tradiční vzorec. Západočeši dokázali Ekpaie nabíhajícího na padáček za obranu uhlídat.
44'
Kalvachovi se rozehrání standardní situace ani trochu nepovedlo. Plzeňský středopolař chtěl míč lehkým obloučkem uklidit přes zeď do brány, jenže trefil právě Pražany ve zdi.
43'
Slávistům se problémy v poslední minutě jen kupí. Roh Pražané krkolomně ubránili, po dalším faulu se ale bude kopat volný přímý kop proti Mandousově svatyni v podstatě z hranice vápna.
43'
Beauguel se pokoušel do vápna Slavie prokličkovat individuálně, cestu mu zatarasil Masopust, který odehrál balon na roh.
42'
Kalvach poslal míč jen kousek za zeď, kde se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel. Sešívaní v poklidu standardní situaci ubránili.
41'
Po dlouhé době se oba celky přesouvají před Mandouse. Chystá se totiž volný přímý kop hostujícího celku.
40'
Kačaraba si nerozuměl s Kuchtou. Průniková přihrávka tak doputovala až do zámezí.
39'
Hodně ostrý pas vzduchem poslal do šestnáctky Plzně z ostrého úhlu Lingr. Pozorný Staněk balon vyboxoval.
38'
Tentokrát se sešívaným podařilo lehkým obloučkem za obranu nalézt Ekpaie. Ten však stihl míč tak tak a stačil ho jen líznout příhodně pro Staňka. Brankář Plzně schoval míč, jak se říká, do teplých.
37'
Beauguel se snažil stihnout míč ještě na hrací ploše, u rohového praporku Slavie mu však balon už utekl za čáru. Hlavní rozhodčí signalizuje Mandousův odkop.
36'
Střílený pas z pravého křídla byl hodně nepřesný. Hosté otočili hru a na polovině hřiště byl o chvíli později faulován Mosquera.
35'
Obléhání pokračuje. Plzeňští brání zcela zatažení a červenobílí se rozhodně nikam neženou.
34'
A opět... Slávisté kombinují a pomalu se posouvají blíže a blíže vápnu plzeňského týmu.
33'
Masopust si ne zcela optimálně rozuměl se Ševčíkem. Kapitán Slavie adresoval dlouhý míč příliš daleko, Staněk bude rozehrávat.
32'
Zdlouhavá kombinace domácího celku nepřinášela nic nebezpečného. O životní trefu se pokusil z velké dálky Kačaraba, jeho střela mířila ale jen doprostřed a Staněk si poradil.
31'
Pražané se prokombinovali až do vápna soupeře, kde Olayinka sklepl míč Kuchtovi. Stále však platí, že kombinaci domácích schází překvapivý nápad, a tak Kuchtův následný centr na zadní tyč obrana Plzně přečetla a zlikvidovala.
30'
Roh pro domácí obranu neznamenal větší nebezpečí. Na bližší tyči kralovali ve vzduchu právě červenobílí.
29'
Beauguel s Mosquerou na levém křídle vybojovali rohový kop.
28'
Bah byl na pravém křídle obrán o míč po čistém zákroku skluzem Mosquery. Naopak sešívaní se při napadání dopustili dalšího faulu, takže další práce je před gólmanem Staňkem.
27'
Akce Slavie neměla dlouhého trvání, píská se totiž také faul červenobílých a dá se předpokládat, že Staněk využije rozehrávky k odkopu míče hluboko na půli Slavie.
26'
Kalvach byl na středu hřiště agresivní až příliš, za svůj faul navíc vidí žlutou kartu.
25'
Slávistické kombinaci schází moment překvapení. Několik krátkých pasů před šestnáctkou Viktorie vedlo jen k nepovedenému zpracování Lingra, jemuž míč utekl za postranní čáru.
24'
Ekpai udržel míč proti přesile, navíc byl faulován. Slávisté budou rozehrávat na vlastní půli.
23'
Bah se pokusil překvapit Staňka pokusem na jeho stranu brány. Plzeňský brankář se ani nehnul a míč pevně zalepil na své hrudi.
22'
Bah byl před vápnem Plzně hodně tísněn, a tak stačil míč jen prodloužit do země nikoho. Záhy byl ovšem krajní bek Slavie poslán na zem Sýkorou, a tak uvidíme volný přímý kop Pražanů.
21'
Kačaraba poslal míč za obranu, kam si opět zabíhal Bah. Míč ale dopadl až do rukavic vyběhnuvšího Staňka.
20'
Slavia pokračuje v obléhání. Červenobílí kombinují kolem vápna soupeře a čekají, zda se v jeho defenzivním bloku objeví nějaká skulinka.
19'
Olayinka dlouhým pasem hledal Ekpaie, toho uhlídal Sýkora, takže míč i v tomto případě proskákal do zámezí.
18'
Ševčík se rozeběhl do středu a už se zdálo, že vypálí. Nakonec se kapitán Slavie rozhodl pro oblouček za obranu, který měl nalézt Baha, jenže skončil až v zámezí.
17'
S míčem hrají sešívaní. Sledujeme jejich kombinaci zhruba na polovině hřiště.
16'
Hosté se pokusili protlačit do vápna Slavie z levého křídla, proti přesile obránců se jim to ale nepodařilo.
15'
Ekpai se na druhé straně hřiště hodně ukopl. Centr z pravé strany skončil jen na tribuně.
14'
Viktoriáni se nadále pokouší hrát aktivně, na polovině Slavie ovšem zatím nevytvořili nic nebezpečného.
12'
Plzeňští rozehrávali na vlastní půli, dlouhý nákop ve vzdušných soubojích pro sebe získali Vršovičtí.
11'
Řezník, který působil od prvních minut hodně nejistě, obdržel červenou kartu. Plzeňský krajní bek šel do skluzu proti kapitánovi Slavie Ševčíkovi nevybíravě podrážkou napřed, hlavní sudí se šel na popud videorozhodčího podívat na opakovaný záběr a záhy poslal Řezníka do sprch.
9'
Olayinka se uvolnil k centru na levé straně. Balonu dal příliš velkou razanci, a tak si osamocený Staněk na zadní tyči v poklidu poradil.
8'
Po několika krátkých přihrávkách na středu hřiště byla k vidění průniková přihrávka za obranu. Ta skončila až v rukavicích Staňka.
7'
Olayinka hezky obešel Řezníka, akce Slavie byla přibržděna na hranici plzeňského pokutového území. Domácí pokračují v držení balonu.
6'
Možná vůbec poprvé v zápase se před vápno soupeře podívali také hosté. Ousou dokázal několik po sobě jdoucích pasů za obranný val slávistů zablokovat.
5'
Sešívaní rozehrávkou nakrátko Plzeň nepřekvapili. Ševčíkův pokus zablokoval Bucha.
4'
Havel držel hodně okatě za dres Ekpaie, jenž unikal po pravém křídle. Píská se faul a hráči obou celků se stěhují do šestnáctky Viktorie.
4'
Řezník rozehrával příliš váhavě, a tak byl Olayinkou obrán o balon. Trochu krkolomná akce Slavie vedla k centru zleva, míč skončil v rukavicích pozorného Staňka.
3'
Rohový kop rozehrál právě Ševčík, balon odvrátili hostující hráči na přední tyči.
2'
Ševčík na levé straně neuspěl, o chvíli později vybojovali sešívaní rohový kop na pravém křídle.
1'
Plzeňští zvolili tradiční manévr, ke kterému týmy sahají, když vyhrají na Slavii los. Oba týmy si prohodily strany, Slavia tak útočí na svou Tribunu Sever.
1'

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Masopust – Ševčík (C), Hromada – Ekpai, Lingr, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: O. Kolář – Plavšić, Samek, Stanciu, Krmenčík, Takács, Traoré.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Kalvach, Bucha – J. Kopic, J. Sýkora, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Falta, Chorý, Al. Čermák, P. Šulc, Janošek, Kaša.

Rozhodčí: Franěk – Caletka, Kříž (Machálek).
FC Viktoria Plzeň
Plzni se daří. Letos Viktoria poznala v lize jen jednu jedinou porážku, když padla nejtěsnějším možným rozdílem s nováčkem z Hradce Králové. Od té doby ale Západočeši neztratili ani bod.

Vítěznou sérii zahájili Bílkovi svěřenci hned pěti duely, které vyhráli o jeden jediný gól. Plzeňští si pořádně zastříleli až v posledním utkání, kdy doma přivítali Jablonec, který deklasovali 5:0.

Jak už bylo zmíněno, Plzeň má v tabulce náskok na Slavii čtyři body, v případě výhry v Edenu by tak Západočeši svému soupeři odskočili už na rozdíl sedmi bodů.

Zřejmě jedinou kaňkou, kterou utrpělo v posledních dnech plzeňské sebevědomí je vypadnutí z poháru. Byť se Viktoriáni představili na půdě Mladé Boleslavi v sestavě plné známých jmen, zápas nezvládli a po prohře 0:2 se s pohárem rozloučili.

Jak se jim bude dařit jen o pár dní později ve Vršovicích? To se dozvíte, pokud budete utkání s námi sledovat, zápas startuje v 18 hodin!
SK Slavia Praha
Obhájci titulu především v posledních dnech a týdnech zdaleka nepůsobí tak suverénním dojmem jako v minulých letech. Sešívaní padli v derby na Spartě, čímž skončila jejich rekordní série neporazitelnosti v domácí soutěži a v kádru Jindřicha Trpišovského to skřípe.

Na vině jsou i četná zranění, ovšem není náhodou, že Pražané prohráli dvakrát po sobě v Evropské konferenční lize a v Českých Budějovicích minulý víkend uhráli jen hodně rozpačitou remízu 2:2.

Po té se ve středu v duelu s Olomoucí postavil mezi tři tyče namísto Koláře, jenž celý podzim pravidelně chybuje, Mandous, který pomohl k výhře 1:0 svou první nulou ve Slavii. Je tak otázkou, kdo odchytá pro Slavii veledůležitý zápas s Plzní.

Sešívaní v tabulce na vedoucí Plzeň ztrácí čtyři body a nutně tak potřebují zvítězit, aby svému sokovi opět dýchali na záda jen s jednobodovým odstupem.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u jednoznačného šlágru 13. kola české nejvyšší soutěže, v němž se spolu střetnou pražská Slavia a Viktoria Plzeň.