FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Slavia - 13. února 2022   15:00

0:1
(0:1)
Slavia
44' Lingr  (Bah)

Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), V. Daníček, Šimko (71. Reinberk) – M. Petržela (71. Kohút), Havlík, Ljovin (55. Jurečka), Holzer (79. Juroška) – L. Sadílek – Vecheta (79. O. Šašinka).
Fryšták – Divíšek, Kohút, Jurečka, Reinberk, O. Šašinka, Juroška.
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
1000 diváků
Mandous – Bah, Ousou, Holeš, Jurásek – Ševčík (90+3. Talovierov), Hromada – Schranz, Lingr (79. Traoré), Olayinka – Tecl (C).
O. Kolář – Talovierov, Sor, Madsen, Krmenčík, Traoré, Fila.

SESTŘIH: Slovácko - Slavia 0:1. Sešívaní konečně vyválčili výhru, rozhodl Lingr

Slovácko prohrálo se Slavii 0:1 brankou z prvního poločasu. Ve druhém poločase žádnou tutovou šanci domácí diváci neviděli, hosté byli lepší na míči, ale jen po vápno, Slovácko začalo mít převahu posledních deset minut, kdy se Slavia stáhla do obranné ulity a vyčkávala, co Slovácko vymyslí, bohužel domácí celek si žádnou šanci nevypracoval, za zmínku stojí v závěru nastavení jen střela Havlíka, kterou Mandous neudržel a balon skončil nad břevnem. Slavia se výhrou dostala do čela tabulky před zápasem Sparty s Plzní. Slovácko zůstává tabulce páté.
90+5'
90+5'
Na poslední akci šel brankář Nguyen, Kadlec ještě hlavičkoval do ohně, poslední akci se hosto ubránili.
90+5'
Z dálky to ještě zkoušel Havlík, jeho tvrdou ránu Mandous jeho ránu neudržel a balon skončil nad brankou.
90+5'
Žlutou kartu dostává Ivan Schranz (SK Slavia Praha).
90+3'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Maxym Talovierov.
90+3'
Ondřej Šašinka fauloval v pokutovém území Hromadu a sudí mu ukázal žlutou kartu.
90+1'
Nervozní závěr utkání, sudí Černý odpískal nedovolený zákrok na Baha, který ucitil kontakt a zkušeně upadl.
90'
Ve druhém poločase se budou hrát ještě čtyři minuty.
90'
Když to nešlo po pravé straně, tak to zkusili domácí po levé, ale Kadlec ztratil míč na polovině Slavie.
89'
Jakub Hromada fauloval Šašinku a viděl žlutou kartu.
88'
Nakonec útočná akce šla po pravé straně a domácí hráč se dopustil faulu.
87'
Hra Slovácka je pomalá, hosté stojí v bloku před pokutovým území a čekají na centr.
86'
Slavia už spoléhá na brejky a chce za každou cenu vítězství ubránit.
85'
Veliče Šumulikoski byl potrestaný žlutou kartou, jelikož se mu nelíbilo dvě předešlé rozhodnutí sudího Černého.
82'
Hosté se z něj neprosadili, naopak svěřenci trenéra Svědíka se dostali na polovinu Slavie, kde byl faulovaný Jurečka, sudí však nepískal.
81'
Stanislav Tecl vybojoval rohový kop.
81'
Nakonec domácímu týmu byl balo odebrán, jelikož se slovácký hráč dopustil faulu.
80'
Slavia je stahnutá na své polovině a čeká co domácí mančaft vymyslí.
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Filip Vecheta, přichází Ondřej Šašinka.
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Pavel Juroška.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
78'
Také i Slovácko bude zahrávat rohový kop, kterého se ujal Sadílek, opět míč mířil na první tyč, kde balon odvrátil Olayinka.
76'
Ze standardní situace hosté nic nevytěžili,a le zůstali u míče, v pokutovém území si dělal místo pro střelu Ševčík, ale dobíhající domácí míč mu před střelou míč ukopl na roh.
75'
Slavia kombinovala na pravé straně a bude z toho rohový kop.
73'
Modrobílí nyní zatlačili Slavii, do pokutového území mířil z levé strany, hosté si s tím poradili.
71'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Patrik Šimko, přichází Petr Reinberk.
71'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Michal Kohút.
70'
Jurásek nachystal míč Lingrovi, jehož střelu zblokoval Daníček.
69'
Lingrova rána na Nguyena neprošla, Bahova střela nebyla nebezpečná
69'
Slovácko se kromě začátku druhého poločasu nedostává moc do hry, Slavia je v těchto okamžicích lepší na míči.
68'
Bah si narazil se Ševčíkem, který centroval z brankové čáry, Kadlec ale stačil ještě před brankovou čárou odvrátit míč nadvakrát mimo vápno, poté byl faulovaný Sadílek.
66'
Schranz zakončoval na zadní tyči v tutovce! Olayinka v ofsajdu nebyl
66'
Slavia si nyní vytvořila územní převahu. Ševčík našel v pokutovém území Holeše, kterému nesedla střela, balon se dostal ke Schranzovi, který vystřlelil z ostrého úhlu těsně vedle vzdánější tyče.
64'
Žlutou kartu dostává Patrik Šimko (1.FC Slovácko).
61'
Holzer centroval z levé strany, balon v pokutovém území se odrazil od kopačky slávistického hráče, ale v prostoru, kde byl míč nebyl Jurečka, který to nečekal, že by se mohl balon od hostujícího hráče odrazit.
60'
Havlík nacentroval od postranní lajny, do výšky v pokutovém území se nejvýše vyšplhal Olayinka a balon odhlavičkoval.
59'
Vecheta vybojoval míč na Holešovi a modrobílí budou zahrávat na polovině Slavie aut.
58'
Ševčík nacentroval do vápna, odkud balon po odehrání jednoho z domácích hráčů šel mimo vápno.
57'
Milan Petržela viděl za faul na Olayinku žlutou kartu.
55'
Trenér Svědík posiluje ofenzívu. Ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, kterého nahrazuje Václav Jurečka.
55'
Po sérii nepřesnosti od obou stran, nakonec šel Petržela středem hřiště a vystřelil, jenže nastřelil hostujícího hráče.
53'
Do hry vstoupí nejlepší střelec Slovácka Václav Jurečka.
52'
Daníček sice nákopem chtěl vybídnout Holzera, ale přihrávka byla až moc prudká a balon skončil u Mnadouse.
50'
Havlík balon kopl na malé vápno, odkud balon se odrazil od slávistického hráče k Petrželovi, jehož hlavičku, která mířila vedle tyče chytil Mandous.
50'
Slovácko začalo druhý poločas aktivně a bude zahrávat rohový kop.
48'
Slovácko bude zahrávalo volný přmý kop, z pravé strany Sadílek centroval,a le hostující obrana balon odvrátila, domácí hráči zůstali u míče, ale Havlíkův centr šel do prostoru, kde byl jen Mandous.
46'
Po chvilce se ale domácí útočník zvedá z trávníku a bude pokračovat ve hře.
46'
Na hrišti leží Vecheta, který se drží za obličej.
46'
Po prvním poločase vede Slavia v Uherském Hradišti 1:0, díky brance na konci poločasu z kopačky Lingra. První poločas se odehrál bez šancí. V prvním poločase měli o trochu více ze hry slávisté, ale jak už bylo napsáno, tak si nevypracovali žádnou šanci, nejaké náznaky šance tam byly, ale to samé i ze strany Slovácka. Obě dvě mužstva nechtěla udělat chybu a pustit soupeře do vedení. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která by mohla být otevřenější.
45+3'
45+3'
Havlík zahrál míč na přední tyč, hosté si situaci pohlídali a balon odvrátili na roh, který už Havlík nezahraje, jelikož sudí Černý odpískal konec první půle.
45+2'
Petržela se v pokutovém území snažil o střelu, ale Ousou mu ránu srazil na roh.
45+1'
V nastaveném čase jsou u míče domácí hráči, kteři se snaží kombinovat po levé straně.
45'
V prvním poločase se budou nastavovat tři minuty.
44'
Gól hostů z ničeho! Lingr doklepl Bahovu pobídku, 0:1
44'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia se ujímá vedení brankou do šatny. Olayinka posunul míč do vápna na Schranze, který kolmicí našel Baha, jenž přihrávkou adresoval míč na malé vápno ONDŘEJI LINGROVI, ten už měl situaci lehkou a doklepl míč za záda Nguyena.
42'
Olayinka přiťukl míč Bahovi, který centroval do vápna, jeho přihrávka byla dlouhá a vyhnala jeho spoluhráče z pokutového území.
42'
Slavie na konci prvního poločasu rozehrává od svého brankáře.
40'
David Jurásek je prvním potrestaným v dnešním zápase, když fauloval Tomiče, sudí Černý mu sečetl tři fauly a udělil mu žlutou kartu.
39'
Petržela na hranici vápna napřahoval k ráně, ale nevystřelil, namísto toho musel stíhat rozběhnutého Tecla, jehož dostihl ještě na polovině Slavie a poté balon rozehrál svému spoluhráči.
38'
Po centru z levé strany, balon odhlavičkoval Holzer, sudí poté odpískal faul Schranze v pokutovém území.
37'
Sadílek vhodil míč z autu Daníčkovi, který mu jej vrátil, poté následoval centr na přední tyč, kde byl Mandous, který balon chytil.
35'
Lingr by faulovaný u lajny Daníčkem, hosté si žádali potrestání domácího hráče žlutou kartou, sudí Černý to však stále řeší bez karet.
34'
Holeš zkoušel vysunout Olayinku, Nguyen s Daníčkem si neporozuměli
34'
Hosté už mají zase míč ve své moci, Olayinka sprintoval za míčem, před pokutovým území se nedomluvili Daníček s Nguyenem a málem z toho byla šance pro Slavii, nakonec to pro domácí celek dopadlo dobře.
33'
Slavie se dopustila chyby v rozehrávce a darovala míč zadarmo Slovácku.
32'
Schranz dostal míč za obranu Slovácka a ve druhé vlně našel Olayinku, který vystřelil, ale nepropálil hráče před sebou.
31'
Olayinka chtěl vysunout Schranze, to dobře přečetl Tomič a vybojoval míč.
29'
Sadílek vhodil balon z autu na hranici vápna, ale na tyto situace jsou hosté velice dobře připraveni, tudy cesta zřejmě nepovede.
28'
Olayinka posunul míč na levou stranu Juráskovi, jehož centr do vápna domácí obrána odvrátila.
27'
Ze zadních řad Slovácka letěl balon až na hranici vápna Slavie, vybíhající Mandous byl u něj včas a chytil jej do rukavic.
26'
Nyní je hra kouskována fauly, nyní dojel Tecl Kadlece u lakny, domácí hráč se drží za pravou nohu.
25'
Vecheta fauloval rozehrávajícího Ousoa, sudí zatím situaci řeší bez karty.
24'
Ten zahráli domácí nakrátko, ale nepodařil se Havlíkovi centr do vápna a balon proletěl pokutovým území a skončil v zámezí.
23'
Po nákopu Daníčka vybojoval Sadílek na Hromadovi rohový kop.
22'
Ljovin po odehrání míče byl faulovaný Lingrem, domácí budou rozehrávat pomalu ze středu hřiště.
21'
Slavia zahrávala rohový kop Juráskem na přední tyč, kde tečoval balon jeho spoluhráč ven z vápna, obránci domácího celku nemuseli tak řešit žádnou složitou situaci.
18'
Míč byl zahraný na přední tyč, kde situaci hosté přečetli, modrobílí zůstali u míče, poté letěl ze stejné strany další centr, ale Holzer si míč jen zpracoval a posunul jej Šimkovi, který se se spoluhráčem na hranici vápna srazil, nakonec domácí hráči dokázali složitou situaci uhrát tak, aby z toho nebyl brejk Slavie.
17'
Slovácko se ze standardní situace neprosadilo, nicméně zůstalo u míč a bude zahrávat rohový kop, tentokrát z pravé strany.
17'
Kadlec měl volný prostor před sebou, a tak se rozhodl centrovat do vápna, odraženého balonu se zmocnil Sadílek, jeho další centr byl zblokovaný na roh.
16'
Ljovin posunul míč ve středu na krajního záložníka Petrželu, který chtěl na polovině Slavie obejít Juráska, ale to se mu nepodařilo.
15'
Petržela centroval po přihrávce Tomiče do vápna, Ljovin se snažil přetlačit Lingra, který byl podle sudího Černého faulovaný.
13'
Slavia kombinovala na polovině Slovácka, Bah posunoval míč na Schranze, kterého k hracímu předmětu nepustil Havlik a domácí brankář Nguyen bude od své branky rozehrávat.
12'
Ševčík poslal míč z rohového praporku do vápna, balon nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil, naopak domácí obraně vypomohl Vecheta.
10'
Sadílek vhodil aut do pokutového území, místo toho, aby to byla výhoda pro domácí celek, tak se z toho pomalu rodil brejk v podání Slavie, domácí zadáci jej nakonec vyřešili hned v zárodku.
9'
Modrobílí postupovali po pravé straně, ale Vecheta u lajny balon neposunul kolem bránícího hráče Slavie.
8'
Sudí Černý ještě situaci, která předcházela faulu probírá s videem, kdy Holeš nastřelil ruku Havlíka, sudí nakonec nechává hru pokračovat dále.
8'
Po rohovém kopu se dostal do zakončení Tomáš Holeš, jeho ránu srazil Havlík, poté se hra odehrála mimo vápno, kde fauloval Jurásek.
7'
Holeš trefil i Havlíkovu ruku, ale penalta se nepískala
7'
Slavia bude zahrávat první rohový kop, když dokázala zatlačit Slovácko před jeho bránu.
6'
Na druhé straně mířil zprava centr do vápna hostů, kteří se ubránili.
5'
Po rozehrání Slavia postupovala kupředu, Olayinka napřáhl z necelých 20 metrů a jeho rána se nevlezla do brány.
4'
Zatím se převážně hraje na polovině Slavie, která se na pravé straně nedostala do úzkých, navíc u krajní lajny byl faulovaný hostující hráč Kadlecem.
3'
Domácí celek ale zůstal u míče, Petržela postupoval středem a před velkým vápnem vystřelil a nastřelil Ousoua.
2'
Sadílek vhodil dlouhý aut sž do pokutového území, kde jej hlavičkoval mimo vápno Ousou.
1'
Hned po rozehrání se Slavia přesunula na polovinu Slovácka, ale tam její akce skončila útočným faulem.
1'
-1'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu.

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), V. Daníček, Šimko – M. Petržela, Havlík, Ljovin, Holzer – L. Sadílek – Vecheta.
Náhradníci: Fryšták – Divíšek, Kohút, Jurečka, Reinberk, O. Šašinka, Juroška.
Trenér: Martin Svědík

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Holeš, Jurásek – Ševčík, Hromada – Schranz, Lingr, Olayinka – Tecl (C).
Náhradníci: O. Kolář – Talovierov, Sor, Madsen, Krmenčík, Traoré, Fila.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: D. Černý – I. Nádvorník, A. Horák (O. Cieslar) | VAR: V. Ondráš | AVAR: J. Paták.
Dnes se v základní sestavě objeví od začátku Šimko, Ljovin a překvapivě Vecheta namísto Jurečky. Do sestavy Slovácka zasáhl koronavirus a také zranění Kalabišky. Ve sestavě Slavie bude mít debut Jurásek, který v týdnu přestoupil z Mladé Boleslavi s kolegou Filou, který je na střídačce. Také v útoku bude hrát místo Krmenčíka jeho kolega z útoku Stanislav Tecl a v obraně misto vyloučeného Kačaraby nastoupí Holeš.
Slavia v týdnu dotáhla příchody dvou hráčů z Mladé Boleslavi, Daniela Filu a Davida Juráska, za talentované mladíky zaplatila kolem 50 milionů korun. Také Slovácko posílilo, na jihovýchod Moravy se přesunul Vladislav Ljovin, který naposled působil v pražských Bohemians 1905.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Sadílek, Havlík – Petržela Kohút, Holzer – Jurečka.

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Talovjerov, Plavšič – Holeš, Ševčík – Lingr, Madsen, Olayinka, Schranz.
Slovácko porazilo Slavii skoro před dvěma roky výsledkem 2:0, blízko bylo i v minulém domácím zápase, kdy vedlo ve druhém poločase 2:1, ale Slavia dokázala v posledních dvaceti minutách nepříznivý výsledek otočit dvěma brankami. Jinak Slovácko dokázalo deset zápasů vyhrát, devětkrát se dělilo o body a dvacetkrát odešlo ze hřiště s prázdnou. Co se týče branek, tak ve většině zápasů padly více jak dvě branky.
SK Slavia Praha

Pražané vykročili po zimní přestávce do ligy levou nohou. V minulém kole hostili poslední tým ligy Karvinou. Souboj prvního týmu s posledním měl být jen formalitou. A ejhle, i mistr tesař se někdy utne. Karviná si po devadesáti minutách odvážela z Edenu všechny tři body za výhru 1:0. Toto vítězství dalo velkou vzpruhu slezskému mančaftu v boji o záchranu v lize. Pojďme ale po stopách zápasu. Slavia si vypracovala v prvním poločase územní převahu a i šance, Plavšič hlavičkoval nad branku a střelu Madsena vyškrábl Bajza mimo tři tyče. Ve druhé půlce si vypracovala jako první šanci Karviná a hned mohla jít do vedení. Durosinmiho hlavička mířila z výhodné pozice jen do prostoru, kde stál Mandous. Po hodině hry rozehrál špatně Bajza, čehož využil po rozehře Olayinka a šel z levé strany na branku Karviné, jeho slabá střela se nevešla do brány, dobíhajícího Masopusta však stáhl Bartošák a byla z toho penalta. Tu si vzal na starost Olayinka a střelou ze značky pokutového kopu orazítkoval břevno. O to větší šok způsobil na druhé straně Durosinmi, který usměrnil centr Čmelíka za záda Mandouse, Slavia se snažila o vyrovnání, ale marně, měla ještě jeden závar, který vyřešil Bajza se svými kolegy v obraně.
Přípravné zápasy Slovácka

Sk Kroměříž – 1. FC Slovácko 1:5
HNK Rijeka – 1. FC Slovácko 1:1
Olimpija Lublaň – 1. FC Slovácko 3:1
Domžale – 1. FC Slovácko 3:0
1. FC Slovácko

Slovácko přezimovalo v tabulce na čtvrtém místě, na pátou pozici jej odsunula výhra Baníku Ostrava v Mladé Boleslavi, ostravský celek má stejně 36 bodů jako Kadlec a spol., ale lepší skóre. Moravané mají ale k dobru duel s Pardubicemi, jenž byl odložen kvůli karanténě východočeského mužstva. Přípravu svěřenci trenéra Svědíka absolvovali v chorvatském Umagu, kde se střetli s třemi kvalitními soupeři. Dokázali však remizovat s Rijekou. Generálka modrobílím nevyšla a prohrali se slovinským Domžale 0:3.
Příjemné nedělní odpoledne z Uherského Hradiště, vítám vás u sledování 21. kola FORTUNA:LIGY. Páté 1. FC Slovácko bude hostit druhou SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.