FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Liberec - 15. února 2022   16:30

Zlín
65' Tkáč (V. Vukadinović) • 78' R. Hrubý (V. Vukadinović)
2:0
(0:0)

Rakovan – Cedidla, Procházka (C), Simerský, Matejov – Conde, R. Hrubý (80. Nečas) – Y. Dramé (59. V. Vukadinović), Tkáč, Janetzký (88. J. Kolář) – Fantiš (79. Chwaszcz).
Šiška – V. Vukadinović, Nečas, Chwaszcz, J. Kolář, Hrdlička, Hellebrand.
Zelinka – Horák, Slavíček
Stadion Letná, Zlín
Knobloch – Koscelník, Gebre Selassie (72. Mészáros), Plechatý, Mikula (C) – Tiéhi, Stoch (57. Ch. Frýdek), Purzitidis – Rondić, Alijagić (56. Rabušic), Tupta (80. Jan Matoušek).
Vliegen – Fukala, Havelka, Ch. Frýdek, Jan Matoušek, Mészáros, Rabušic.

SESTŘIH: Zlín - Liberec 2:0. Navrátilec Vukadinovič režíroval výhru

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný úterní večer.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:9. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:3.
Zlín dokonale napravuje poslední porážku s Bohemians a dnes proti očekáváním poráží Slovan Liberec! Zápas byl hodně dlouho vyrovnaný, o vítězství žlutomodrých však nejspíš rozhodla 59. minuty, kdy na zelený pažit nastoupil Vukadin Vukadinović, který byl od té doby vidět pořád. Při své premiéře nahrál na gól Davida Tkáče i Roberta Hrubého, ve Zlíně si ho teď nejspíš budou hýčkat. Výraznou měrou tedy pomohl k důležité výhře, která ševce posouvá na jedenácté místo tabulky. Slovan naopak začal jaro špatně, k čemuž však určitě přispěla i nemoc v jeho kabině. K dalším utkání nastoupí Fastav již v sobotu, čeká ho derby se Slováckem. O den později změří Liberec síly s Mladou Boleslaví.
90+4'
90+3'
Imad Rondić nezpracoval vysoký míč a srazil ho mimo hrací plochu. Odkop tak získává Matej Rakovan, který nebude nikam pospíchat.
90+2'
Dominik Simerský dokonale zastoupil roli Mateje Rakovana, který by však další hlavičku Karola Mészárose nejspíš měl, avšak jistota je jistota.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Cheick Conde už toho má v nohách hodně, přesto ale běhá jako laňka. Nyní to ale svým důrazem přehnal a dopustil se nedovoleného zákroku.
89'
Liberec marně hledá cestu na druhou polovinu hřiště a přece jen už to opatrně vzdává. Za chvíli totiž nastane nastavený čas.
88'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Jakub Kolář.
86'
Vesmírný zákrok Rakovana po hlavičce Meszároše!
86'
Tak to bylo opravdu těsné! Karol Mészáros hlavičkoval přímo k levé tyči, Matej Rakovan však vytasil grandiózní zákrok a jde si pro čisté konto!
85'
Martin Cedidla s vhozením autu vůbec nespěchá, po jeho rozehrávce se navíc hosté dopustili faulu. Zlín tak může získat další sekundy.
83'
Domácí pochopitelně hrají většinu času bez balónu, což jim ale příliš nevadí. Soupeře pořád udržují daleko od své brány a nedávají mu žádný prostor.
82'
Hosté to rozhodně nevzdávají, ale už je jim jasné, že to budou mít hodně složité. Ševci navíc i nadále brání velmi dobře.
80'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Jan Matoušek.
80'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Martin Nečas.
79'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Šimon Chwaszcz.
78'
Rychlý kontr Fastavu zakončil Hrubý gólem na 2:0
78'
Zlín právě vstřelil branku!
Fastav dává druhý gól a přibližuje se ke třem bodům! I u druhé branky byl přítomný Vukadin Vukadinović, který na levou stranu posunul ROBERTU HRUBÉMU, jenž šajtlí překonal rozhozeného Milana Knoblocha. Asistence: Vukadin Vukadinović.
77'
Domácím fotbalistům už dochází síly, museli tak řešit další horké chvíle. Liberec však opět nedokázal gólově zakončit, mimo nakonec vystřelil Christ Joel Tiéhi.
75'
Imad Rondić vytasil další zakončení hlavou, tentokrát jeho pokus směřoval pod horní tyč a Matej Rakovan stihl zareagovat až na poslední chvíli.
74'
Vukadin Vukadinović už zase cválal na pravé straně, jeho další vzdušný pas ale skončil v rukavicích Milana Knoblocha, který rychle rozehrál.
73'
Vukadin Vukadinović odvádí opravdu fantastickou práci, v útoku koupil trochu času a připravil i nějaké příležitosti. Tentokrát z toho střely ale nebyly.
72'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Theodor Gebre Selassie, přichází Karol Mészáros.
72'
Mateje Rakovana čeká hodně těžká směna, nyní se zapotil při pokrývání centru. Jeho práce však zdaleka nekončí.
71'
Ľubomír Tupta vymyslel nadějný centr na zadní tyč, avšak domácí se opět ubránili a dostali míč z nebezpečné zóny.
70'
Fastav od třech bodů dělí už pouze dvacet minut, což už není příliš mnoho času. Liberec se ale určitě jen tak nevzdá.
69'
Cheick Conde je dnes střelecky aktivní, tentokrát vypálil z velké vzdálenosti, ale k jeho smůle trefil pouze Davida Tkáče.
67'
Hrálo se celkem v klidu, teď už to ale platit nebude. Slovan nemá času nazbyt, ihned se tedy usazuje u pokutového území soupeře.
65'
Tkáč poslal Fastav do vedení 1:0
65'
Premiéra jako hrom! Vukadin Vukadinović sice při své opětovné premiéře zatím gól nedal, avšak blýskl se parádní asistencí! Centr totiž posadil přímo na hlavu DAVIDA TKÁČE, který hlavou zamířil k levé tyči a srovnal střelecký účet s Tomášem Poznarem! Asistence: Vukadin Vukadinović.
64'
Slovan rychle zapomněl na předchozí dvě šance soupeře a nyní se zkoušel sám prosadit, Christian Frýdek však vymyslel pouze přetažený centr.
62'
I při následném rohu se hosté pořádně zapotili! V šestnáctce totiž nastal obrovský zmatek, při kterém Cheick Conde zakončil nůžkami, ale Milan Knobloch i nadále drží čisté konto!
61'
Hrubý nepropálil zeď, Matejova vychytal Knobloch
61'
Obrovská šance pro Zlín! Ze středu šestnáctky nejprve pálil Robert Hrubý, ale ten nastřelil jen obránce. Míč se následně odrazil k Róbertu Matejovovi, který už prověřil brankáře, ale ani on ho nepřekonal!
59'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Vukadin Vukadinović.
58'
Cheick Oumar Conde nakonec nechal míč doputovat až za autovou čáru, i když ten už měl hodně malou rychlost. Odkop pro svého brankáře ale získal.
57'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Christian Frýdek.
56'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Denis Alijagić, přichází Michael Rabušic.
55'
Slovan ukazuje své lepší psychické rozpoložení a žlutomodré i nadále přehrává. Přes obranu soupeře se ale stále nemůže efektivně dostávat.
53'
Liberec rozehrává první roh druhého poločasu. Po rozehrávce nakrátko se o technické zakončení pokusil Christ Joel Tiéhi, ten ale mířil hodně vysoko.
52'
Róbert Matejov s míčem příliš dlouho váhal, nakonec o něj přišel. Jeho zaváhání ale ihned napravil nejbližší spoluhráč, který balón šikovně vybojoval.
51'
Hlavička Rondiče zaplachtila těsně vedle
51'
Imad Rondić je i nadále hodně nebezpečný zejména díky hlavičkám, další jeho zakončení skončilo jen několik centimetrů vedle pravé tyče!
49'
Christ Joel Tiéhi už má za sebou jednu bolestivou grimasu, avšak protihráči na něj rozhodně nejsou měkčí. Při svém dalším sprintu opět skončil na trávníku a zase byl faulován, tentokrát se to ale obejde bez ošetření.
48'
Míč se přece jen zatoulal do pokutového území, tam to ale domácí bez větších problémů ustáli a získali odkop pro svého brankáře.
47'
Liberec se zatím zdržuje s míčem podstatně déle než soupeř, zatím se ale nemůže dostat k šestnáctce. Spěchat ale určitě nemusí.
46'
V prvním poločase jsme se branky nedočkali a nouze byla i o velké příležitosti. Zpočátku si jich několik vytvořil Zlín, ale žádnou nevyužil. To ho stálo spoustu sil, kvůli čemuž otěže utkání poté přebral Liberec, který také několikrát zahrozil. Ani on se ale neprosadil, takže o výherci dnešního duelu bude muset rozhodnout druhá půle.
Druhý poločas začne přibližně v 17:32.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Christ Joel Tiéhi zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a po přerušení hry se nechává ošetřit. Snad to nebude nic vážného.
44'
Davidu Tkáčovi se dobře uvolnil prostor, sebral veškeré sebevědomí do hrsti a zkusil štěstí, rána mu však nesedla a skončila jen vedle brány.
43'
Jakub Janetzký z levé strany opět nebezpečně centroval, tentokrát hledal Youbu Dramého, ale ani on nedokázal ohrozit libereckou svatyni.
42'
Imad Rondić sice velmi šikovně sklepl míč, avšak následně do něj nevložil dostatečnou přesnost a razanci, takže skončil jen mimo tři tyče.
40'
Ľubomír Tupta si sice našel centr v pokutovém území, pod tlakem však nehlavičkoval přesně. Daroval tak Mateji Rakovanovi odkop.
39'
Martin Koscelník si šikovně přehodil bránícího hráče, čímž si vynutil nedovolený zákrok a Slovan tak bude rozehrávat nebezpečný přímý kop.
38'
Jakub Janetzký si hledal prostor za obranou soupeře, vzápětí tak letěl nákop, avšak ten skončil pouze u brankáře Liberce.
37'
Fastav může po delší době v klidu kombinovat, této příležitosti samozřejmě využívá.
36'
Robert Hrubý zkoušel získat další gólovou asistenci, jeho centr ale letěl moc blízko bráně, takže ho v klidu pokryl Milan Knobloch.
35'
Stochovu dělovku vyrazil Rakovan
35'
Liberec je v posledních minutách mnohem aktivnější, nyní z toho těžil Miroslav Stoch, ale jeho bomba z dálky skončila pouze na rukavicích Mateje Rakovana!
33'
Domácí brankář se musel opět činit, na svém místě byl včas, jelikož bez problémů zkrotil nepříjemný centr od Jana Mikuly.
32'
Matej Rakovan zase odkopává až na druhou polovinu hřiště, tentokrát jeho spoluhráči míč konečně získali. Následně se do vápna probíjel David Tkáč, ale tlaku Theodora Gebre Selassieho neodolal.
31'
Imad Rondić na pravé straně nerozehrál aut vůbec ideálně, následně navíc míč zakopl mimo hřiště. Po delší době tak bude rozehrávat Matej Rakovan.
29'
Youba Dramé si šikovně hlídal míč tělem, přitom byl navíc faulován, díky čemuž budou moci jeho spoluhráči rozehrát v poklidu.
28'
Ľubomír Tupta se proběhl na levé straně, ale tam o míč jenom přišel, protože mu nakonec utekl za pomezní čáru.
27'
Liberec se nemůže přiblížit ani k pokutovému území. Sice se poměrně rychle přesunul z pravé strany na levou, potřebný prostor tím ale nezískal.
25'
David Tkáč neměl na levé straně dostatek prostoru, míč ale šikovně udržel pod kontrolou, protože ho od protihráče poslal do autu.
24'
Na hrací ploše končí další liberecký hráč, tentokrát se to však obešlo bez zapískání, díky čemuž mohou ševci pádit dopředu.
22'
Róbert Matejov trochu zaspal při bránění, což musel hasit skluzem zezadu, který odnesl Imad Rondić. Musel tedy samozřejmě očekávat žlutou kartu.
22'
Youba Dramé si opět našel pozici pro střelu levou nohou, tentokrát se však před ním vyrojili dva protihráči, kteří přes sebe míč nepustili.
21'
Slovan si jen tak přihrává kolem půlící čáru a chvíli oddechuje. To se samozřejmě hodí i Zlínu, všichni hráči už přece jen něco naběhali.
20'
Hra se úplně vyrovnala, nyní je o něco málo aktivnější Liberec. Větší šance ale pořád moc často nevídáme.
18'
Centr se Robertu Hrubému příliš nepovedl, nakonec se však brankář hostů musel činit, což zvládl opět na jedničku.
17'
Hosté si při bránění pomohli nedovoleným zákrokem, Zlín tak bude mít k dispozici další standardní situaci.
16'
Slovan vymyslel dva centrované míče, po tom druhém hlavičkoval Denis Alijagić, ale ten mířil opravdu hodně vysoko.
15'
Ševci opět bez problémů brání a zase míří dopředu. Nyní se ale dopustili nepřesnosti, kvůli čemuž protivníkovi odevzdali aut.
14'
Mario Purzitidis si při bránění nebyl vůbec jistý, míč mu tak nakonec utekl až za postranní čáru, což znamená roh pro žlutomodré.
13'
Hosté po delší době operovali na útočné půlce, ke kombinaci ale vůbec nemají prostor, kvůli čemuž musel přijít další nákop, ale ten nebyl úspěšný.
11'
Hrubý vyprášil Knoblochovy rukavice
11'
Milan Knobloch se v bráně rozhodně nenudí, protože musel krýt další dalekonosnou ránu, tentokrát z kopačky Roberta Hrubého. Opět byl ale brankář Slovanu šťastnější.
10'
Dramé střílel z otočky do Mikuly
10'
Antonín Fantiš v pokutovém území výborně uvolnil Youbu Dramého, ten ale musel pálit z otočky, kvůli čemuž nastřelil jen nejblíže postaveného Jana Mikulu!
9'
Imad Rondić se jako první z hostů odhodlal k zakončení, to se mu ale příliš nepovedlo, protože skončilo nějaký ten metr nad bránou.
8'
Rondič se uvolnil a pálil nad
8'
Domácí jsou vysunutí opravdu daleko na útočné polovině a působí tak soupeři obrovské problémy, k další příležitosti to ale zatím nevede.
7'
Imad Rondić se dost nepříjemně střetl s protihráčem, o faul se nejednalo, takže se Zlín bez problémů ubránil.
6'
Youba Dramé dobrým napadáním málem vybojoval balón, nakonec na něj ale nedosáhl, takže se ho chopili obránci Liberce.
4'
Fastav je zatím mnohem nebezpečnější, nyní to zkoušel pomocí centru, který vymyslel Róbert Matejov. Antonín Fantiš však toho nedokázal využít.
3'
Do hry se zapojuje také domácí brankář Matěj Rakovan, který to s rozehrávkou neměl jednoduché, ale nakonec pro své spoluhráče získal aspoň aut.
2'
Ta sedla! Dramé protáhl Knoblocha
2'
A je tu první šance Zlína! Youba Dramé má velmi efektivní levačku, odhodlal se tedy k zakončení, které Milana Knoblocha pořádně protáhlo!
1'
Hosté jako první kombinují na vlastní polovině, nakonec se o rozehrávku pokusil Christ Joel Tiéhi, ale ten ho poslal pouze do zámezí.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Cedidla, Procházka (C), Simerský, Matejov – Conde, R. Hrubý – Y. Dramé, Tkáč, Janetzký – Fantiš.
Náhradníci: Šiška – V. Vukadinović, Nečas, Chwaszcz, J. Kolář, Hrdlička, Hellebrand.
Trenér: Jan Jelínek

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Gebre Selassie, Plechatý, Mikula (C) – Tiéhi, Stoch, Purzitidis – Rondić, Alijagić, Tupta.
Náhradníci: Vliegen – Fukala, Havelka, Ch. Frýdek, Jan Matoušek, Mészáros, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Zelinka – Horák, Slavíček.
FC Slovan Liberec
Liberec se po naprosto zpackaném začátku aktuálního ročníku přece jen rozkoukal a zejména od konce října začal ukazovat, že rozhodně nehodlá hrát o udržení. Slovo také plní, protože se nachází na přijatelné desáté pozici a bez problémů tak může zaútočit na skupinu o titul. Na jaře ale Slovan potkaly nemalé komplikace, jeho dva úvodní duely odložila nákaza Covidu-19. Dnešní hosté tak od poloviny prosince nehráli soutěžní zápas, tak uvidíme, jestli to bude v dnešním střetnutí poznat.

Poslední tři utkání
Sparta B vs. Liberec – 2:3
Liberec vs. Škendija – 3:1
Charkov vs. Liberec – 1:0
FC Fastav Zlín
Zlín se ještě bude muset hodně snažit, aby se udržel v nejvyšší české soutěži. Aktuálně se totiž nachází na třináctém místě, avšak na čtrnácté Teplice a patnácté Pardubice má pouze dvoubodový náskok. Fastav tak nutně potřebuje začít sbírat body, což se ale v úvodním soutěžním zápase nového roku nepovedlo. Žlutomodří padli na hřišti Bohemians 0:1 a dnes tedy mají co napravovat.

Bohemians vs. Zlín – 1:0
Zlín vs. Senica – 4:0
Zlín vs. Kroměříž – 2:0
Dobré odpoledne u české kopané! Dnes odpoledne nás čeká dohrávka úvodního jarního kola, ve kterém na sebe narazí Zlín a Liberec. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.