FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Jablonec - 21. dubna 2019   17:00

Bohemians
14' Bartek (M. Dostál)
1:0
(1:0)

Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Jindřišek (C), Vacek, Bartek – Reiter (83. Ljovin), Nečas (34. Júsuf Hilál, 63. Koubek), Vaníček.
Valeš – Ljovin, Koubek, Júsuf Hilál, Krch, Vondra, Puškáč.
Ardeleanu – Pelikán, Horák
Ďolíček, Praha-Vršovice
4079 diváků
V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Jovović, Trávník, Považanec (84. V. Kubista), Vatajelu (75. Kratochvíl) – Doležal (70. Chramosta).
Hanuš – Kratochvíl, T. Pilík, Chramosta, R. Acosta, V. Kubista, Fábry.
Hrubý

SESTŘIH: Bohemians 1905 - Jablonec 1:0. Klokani ukončili čekání na domácí výhru a porazili Jablonec 1:0

Hašek: My nemůžeme vyvyšovat nějaký zápas nad jiné. Hrajeme o záchranu, tak nemůžeme říkat, že teď má přednost pohár FAČR. Všechno je pro nás, dá se říci, play-off. Samozřejmě je to velký zápas pro fanoušky a také z pohledu toho, že nás dělí dva zápasy od případné trofeje a Evropské ligy. Hrát EL na Bohemce by byla samozřejmě bomba.
Hašek: Ta série domácích zápasů na nás samozřejmě uvalila tlak. Pokud bych trénoval špičkový tým a měl takovou sérii, tak už bych tady dávno nebyl. Fanoušky máme skvělé, ale pochopitelně už začali být také nervózní, což mužstvu nepomůže.
Hašek: Júsufa jsem poslal na hřiště s tím, že jsem věděl, že ho budeme muset za nějakou dobu vystřídat. V týdnu prodělal virózu, navíc je po zranění, takže byl schopen odehrát zhruba těch 30 minut. Původně jsem myslel, že tam poté dáme Puškáče, který na tom byl fyzicky podobně jako Júsuf, ale vzhledem k obrazu hry jsme se nakonec rozhodli pro běhavějšího Koubka.
Martin Hašek (trenér Bohemians): Byla to poslední naše šance na domácí vítězství v základní části. Naposledy jsme tu zvítězili v 1. kole, tak jsme si říkali, že by bylo hezké vyhrát také poslední domácí zápas. Jsem rád, že jsme dnes ukončili ty negativní série bez domácí výhry a vstřelené branky.

Dnes jsme nebyli běžecky top jako v Plzni nebo Teplicích. Z posledních zápasů jsme na tom byli asi nejhůře. Soupeř byl naopak silný na míči a dobře se pohyboval. V prvním poločase Jablonec zlobil ze standardních situací. Ve druhém už ne. Měli optický tlak, drželi míč, ale šanci si vypracovali až v závěru. Dnes jsme to spolu s fanoušky ubojovali. V tabulce jsme se posunili na 12. místo, takže v tuto chvíli jsme spokojení a jako bonus se těšíme na pohár v Ostravě, kam za námi přijedou fanoušci speciálním vlakem.
Bartek: Na pohár na Baníku se hrozně těším. V semifinále jsem s Bohemkou ještě nebyl. Když už jsme se dostali tak daleko, byla by škoda se o to nepoprat. Určitě tam bude skvělá divácká kulisa, naši fanoušci tam jedou vlakem. Cítíme šanci, venkovní zápasy se nám daří. Určitě se o to popereme.
Bartek: Před zápasem jsme věděli, že pokud vyhrajeme nad Jabloncem, tak ještě máme naději na účast v prostřední skupině. Dokud ta šance je, tak o ni ještě budeme bojovat. Je samozřejmě příjemnější bojovat o Evropskou ligu, než hrát o padáka.
David Bartek (hráč Bohemians): Radovat se z gólu je skvělé kvůli fanouškům. Kvůli nim to hrajete. Ta šňůra bez vítězství doma byla nepříjemná. Jsem rád, že jsme vyhráli.
Petr Rada (trenér Jablonce): Hodnotí se to těžce. Domácí dali gól, my pak měli příležitosti, které jsme nedokázali proměnit. Hraje se to na góly, prohra mě mrzí. Herně nemohu hráčům nic vytknout. Byli jsme lepším týmem, ale na to se nehraje. Za kombinační hru se nemusíme stydět. Bylo tam hodně dobrých věcí. Na Bohemce je pěkné prostředí, přišlo hodně lidí, určitě jsme přispěli ke kvalitě zápasu. Bylo to několikáté utkání, kdy jsme měli venku převahu, ale nedokázali jsme to vyjádřit gólově. Hráči si dnes hrábli. Nerad děkuji týmu po prohře, ale před tím, co odvedli, musím smeknout.
Zůstaňte s námi. Ještě Vám přineseme to nejdůležitější z pozápasové tiskové konference!
Je konec! Fotbalisté Bohemians poráží Jablonec 1:0 a připisují si teprve druhé domácí vítězství v této sezóně! Utkání rozhodl gólem v 15. minutě David Bartek. Klokany poté hlavně v prvním poločase několikrát podržel brankář Fryšták. V posledních 20 minutách měl Jablonec drtivý tlak, ovšem moc vyložených šancí si hosté nevytvořili. Domácí hráči se tak mohou radovat z vydřených, ale o to důležitějších, tří bodů.
90+4'
90+3'
Kubista asi v poslední šanci zápasu míjí bránu Bohemians! Domácím asi hodně zatrnulo.
90+3'
Tohle jsou hodně dlouhé tři minuty pro domácí. Dokumentuje to i pokřik „Pískej konec,“ který zní Ďolíčkem.
90+2'
Po dalším nákopu do šestnáctky balón sebral opět Fryšták! Tentokrát ho má v rukavicích.
90+1'
Centr Trávníka boxuje Fryšták! Ten je dnes pro Bohemians velkou oporou. Hlavně v prvním poločase svůj tým několikrát podržel.
90+1'
Rozhodčí nastaví druhý poločas o tři minuty!
90'
Opět Vaníček. Ten s míčem došel do Hübschmana a vynutil si na něm další autové vhazování.
89'
Vaníček získal pro domácí aut. Fanoušci tleskají, tohle teď klokanům stačí.
88'
Domácí hráči míč na útočné polovině dlouho neudrželi. Už se to zase valí k jejich šestnáctce.
87'
Domácí dokázali ustrážit Sobola a poté i Jovoviće. Míč šel do zámezí od křídelníka Jablonce a kopat od brány tak bude Fryšták. Bohemka může pošetřit cenný čas.
86'
Jablonec je v drtivém náporu, domácí už jen odkopávají míče.
85'
Nakonec přišla střela Michala Trávníka, která minula vzdálenější tyč.
85'
Centr Holeše odhlavičkoval na zadní tyči dostál. Hosté ale zůstávají v tlaku.
84'
Vaníček neutekl Jovovićovi. Ten získal balón pro hosty.
84'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Vojtěch Kubista.
83'
Dostál si nerozuměl s Vaníčkem. Bude se kopat od brány Jablonce.
83'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Vladislav Ljovin.
82'
Další aut pro Bohemku, tentokrát u rohového praporku. Tam to domácím vyhovuje.
82'
Kamil Vacek převzal míč na pravé straně. Už asi neměl sílu někoho obcházet a tak ho odrazem o protihráče poslal do autu. Domácí vhazují.
80'
Hosté se zase usadili na útočné polovině, kde si vyměňují míč a čekají, až se jim otevře nějaká cestička před bránu Bohemky.
79'
Rudolf Reiter operoval na pravém křídle. Dokázal i poslat míč před bránu, kde byl ale Koubek pokrytý.
78'
Dostál neměl komu a tak to zkusil dlouhým nákopem na Vaníčka. Ten se k míči zprvu dostal, ale pak ho sklepl do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
78'
Klokany čeká ještě perná čtvrthodina. Domácí už na ofenzivu rezignovali a pouze se brání tlaku Jablonce.
76'
Cestu na tribuny Ďolíčku si dnes našlo cestu 4079 diváků!
75'
Domácí fanoušci pochopili, že zelenobílí potřebují povzbudit. I hlavní tribuna se přidala k pokřiku Bohemka do toho.
75'
V posledních minutách se hraje hlavně na polovině Bohemky. Domácí mají problém udržet míč na kopačkách a dostávají se pod tlak.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Bogdan Vatajelu, přichází Miloš Kratochvíl.
74'
Ukopl se Martin Dostál. Po jeho minele budou hosté vhazovat.
73'
Po zákroku Barteka, za který dostal domácí hráč žlutou kartu, zahrávali hosté další standardní situaci. Po ní se dostal k odraženému míči Eduard Sobol, jenž ho nakopl vysoko nad bránu Bohemians.
72'
Žlutou kartu dostává David Bartek (Bohemians Praha 1905).
72'
Hosté zahrávali standardní situaci. Vataleju centroval na vzdálenější tyč, kde jeho spoluhráč na balón nedosáhl.
70'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
70'
Velká škoda pro domácí! Na nabídku Vaníčka nedosáhl před bránou Rudolf Reiter. Tomu scházel snad krok!
69'
Vacek si došel ve středu hřiště pro faul a domácí tak budou rozehrávat.
67'
Hovorka hraje na stopera hodně nahoře. Teď našel Holeše, který utekl Bartekovi a namířil si to do pokutového území. Tam ho odzbrojil Josef Jindříšek.
66'
Čerstvý Matěj Koubek měl na levé straně spoustu prostoru. Balon si navedl na pravačku, ale jeho rána neprošla až k Hrubému.
65'
Do zakončení se dostal stoper David Hovorka. Jeho přízemní střelu lapil Fryšták.
64'
Hosté nyní kombinují na své útočné polovině. Jablonečtí určitě chtějí bodovat.
63'
Právě Júsuf je střídaným hráčem, přitom šel na trávník až ve 34. minutě. Jeho zdravotní stav mu asi více nedovolil. Na hřiště přichází Matěj Koubek.
62'
Júsuf napadal Břečku, který míč zakopl jen do autu. Bohemka bude střídat...
Jovović si zaběhl do středu a kolmou přihrávkou hledal nabíhajícího Holeše. K zemi musel Lukáš Pokorný, který míč na Holeše nepustil.
59'
Přehled ve hře ukázal Kamil Vacek. Ten nejprve akci Bohemky rozjel a poté pouštěl přihrávku spoluhráče na Barteka. Toho ale stačil pokrýt jeden z obránců Jablonce.
58'
Další centr z pravé hostující strany. Ten byl ale přetažený a balón následně skončil až v zámezí.
56'
Jovović táhl míč dopředu po pravém křídle. Počkal si na Holeše, jehož první centr byl zablokován a po druhém ideálně nezpracoval míč Doležal.
55'
Centr Bogdana Vataleja si v pohodě stáhl ze vzduchu domácí brankář Fryšták.
54'
Reiter nasadil jesle protihráči a posunul míč na Vaníčka. Ten se však zahnal až k brankové čáře, kterou podle sudího míč dokonce přešel a tak se bude jen kopat od brány hostí.
53'
Hodně ambiciózním pokusem se teď prezentoval Michal Šmíd. Ten vyvezl míč na útočnou polovinu a vypálil snad ze 35 metrů. Balón ale ztlumil obránce a Hrubý si pro něj v pohodě došel.
52'
Vaníček v souboji s Hovorkou získal pro domácí autové vhazování a sklidil potlesk publika.
51'
Eduard Sobol dostal míč na levou stranu hřiště. Před bránu poslal přízemní centr a domácí měli štěstí, že na zadní tyči balón nikdo z hostů nezasáhl.
50'
Martin Dostál bojoval, aby míč stihl ještě na hrací ploše. Ve skluzu ho však přeci jen zasáhl už za postranní čarou a hosté tedy vhazují.
49'
Kombinace domácích teď vypadala velmi zajímavě. Bylo tam několik narážeček na jede dotek, ale poslední přihrávka na Reitera už přesná nebyla. K balónu se dostává Jablonec.
47'
Sobol posla k zemi Júsufa. Domácím asi trochu zatrnulo, protože reprezentant Bahrajnu je náchylný na zdravotní problémy. Útočník klokanů se ale po chvilce zvedl a bude pokračovat.
46'
Bohemce se dnes konečně podařilo vstřelit v lize gól před domácím publikem. Naposledy se mohli fanoušci Bohemians radovat 24. listopadu loňského roku v utkání s Příbramí, které skončilo remízou 2:2. Tu zachraňoval v nastavení stoper Daniel Krch.
Po prvním poločase odcházejí do kabin spokojenější hráči Bohemians, kteří vedou nad Jabloncem 1:0. O zatím jediný gól se postaral v 15. minutě David Bartek, který na vzdálenější tyči zatloukl do sítě centr Dostála. Hosté si poté vytvořili asi tři velké šance, ovšem klokany při nich podržel brankář Fryšták.
45'
Holeš zakončoval z bezprostřední blízkosti pravačkou, ale brankář Fryšták vytáhl další precizní zákrok
45+3'
45+3'
Obrovský závěrečný tlak Jablonce! Před bránu Bohemky mířila série centrů a domácí si jistě oddechli, že těžké chvíle přestáli bez inkasovaného gólu.
45+2'
Další roh Jablonce. Míč skákal hodně nepříjemně v domácím pokutovém území. Pak se dostal k Jovovićovi, který ho vracel před bránu a po zásahu obránce na vzdálenější tyči se bude opět kopat od rohového praporku.
45+1'
Rozhodčí Petr Ardeleanu nastaví první půli o dvě minuty.
45'
Centr Michala Trávníka byl odvrácen, svěřenci Petra Rady ale ještě zůstávají v útoku.
45'
Ještě tu máme rohový kop pro Severočechy...
44'
Lukáš Hůlka čelil napadajícímu Doležalovi a hlavou prodlužoval míč na Fryštáka. Trochu svého brankáře prohnal, ale Fryšták to zvládl a zabránil rohovému kopu.
43'
V souboji u postranní čáry se provinil Bartek. Ten fauloval Považance.
42'
Júsuf fauloval v hlavičkovém souboji Hübschmana. Hrát mohou hosté.
40'
Nádherná střela Vacka, které chyběly decimetry k navýšení vedení domácích!
40'
Kamil Vacek sebral ve středu hřiště odražený míč a našel Antonína Vaníčka. Ten o balón přišel, ovšem vzápětí se k němu klokani zase dostali. Tak z 18 metrů nakonec vypálil Vacek, jenž jen těsně minul vzdálenější pravou šibenici!
39'
Ve středovém kruhu byl faulován hostující kapitán Tomáš Hübschman. Míč pro Jablonec.
38'
Holeš už nestihl míč na hrací ploše, domácí vhazují.
37'
Ke střele z uctivé vzdálenosti napřáhl Vladimir Jovović. Trefil pouze budovu za bránou Tomáše Fryštáka.
36'
Dlouhý nákop hledal Rudolfa Reitera. K míči měl ale mnohem blíže brankář Jablonce Hrubý-
36'
Hosté zakládali rychlý brejk. Rozběhnutého Vataleja však zakřižoval Kamil Vacek.
35'
Bahrajnský útočník hned zapresoval rozehrávku Jablonce a získal pro domácí autové vhazování.
34'
Je to tak. Jakub Nečas odešel ze hřiště. Jeho místo na hrotu zaujme Júsuf Hilál.
33'
Jablonecký nápor začíná v posledních minutách sílit. Vypadá to, že domácí budou střídat, Jakub Nečas asi nebude moci pokračovat.
32'
Po něm se už domácí ubránili.
31'
Obrovský závar před Fryštákovou bránou! Ani Holeš ani Hovorka ale míč mezi tři tyče neprotlačili
31'
Obrovský závar před domácí bránou! K zakončení se protlačil Tomáš Holeš, který z bezprostřední blízkosti neprostřelil Fryštáka! Dorážka Davida Hovorky pak byla sražena na roh!
30'
Na pravé straně hostující ofenzivy spolupracovali Jovović s Holešem. Domácí ale dobře bránili a tak musela přijít přihrávka dozadu na stopery.
28'
Domácí útočník bude v pořádku. Hra opět pokračuje.
27'
Centr Reitera se snažil zasáhnout Nečas. V pádu to ale nedokázal a navíc se při dopadu zřejmě zranil. Bude potřebovat ošetření.
26'
Nečas skončil na zemi po souboji s Břečkou. Domácí se dožadovali odpískání faulu, ale hraje se dál.
25'
Reiter dobře napadal rozehrávajícího Sobola. Levý bek Jablonce tak pouze bezcílně nakopl míč na polovinu soupeře, kde se ho ujal brankář Fryšták.
25'
Protiútok hostí zastavil praporek pomezního rozhodčího. Bogdan Vatajelu byl v ofsajdu.
24'
Centr od rohového praporku hosté odvrátili k Davidovi Bartkovi, který to zkusil z hodně velké dálky. Služebně nejstarší hráč současného kádru Bohemians prostor mezi tyčemi netrefil.
23'
Domácí mají k dispozici rohový kop...
21'
Na pravé straně měl dost prostoru Tomáš Holeš. Jeho centr se snášel na zadní tyč, kde zasáhl Fryšták.
21'
Dvacet minut hry je za námi. Domácí mají duel lépe rozehraný, Jablonec ale nic nevzdává a začíná se nadechovat k náporu.
18'
Hosté zahrávali rohový kop, po kterém hlavičkoval Břečka, ale brankář Fryšták vytáhl parádní zákrok!
18'
Hostující tým zahrával rohový kop. Míč poslal do šestnáctky Vataleju a k hlavičce se dostal Břečka. Fryšták míč vyrazil a dorážka dalšího jabloneckého hráče skončila mimo!
17'
Domácí tedy zápas rozjeli velmi dobře. Připomínám, že v Ďolíčku letos dokázali zvítězit jen v prvním kole.
14'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí se ujímají vedení! Na centr z pravé strany si naběhl DAVID BARTEK, který z pozice křídelního obránce výtečně zavřel zadní tyč a jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti brankář Hrubý zastavit nedokázal. Klokani tak prolamují střelecké trápení v domácích zápasech!
14'
První zákrok si připsal domácí brankář Fryšták. Skákavá střela Považance skončila v jeho rukavicích.
12'
Míč dostal na levou stranu Jakub Nečas. Ten odcentroval, ovšem našel pouze obránce soupeře. Akce Bohemky však pokračovala i nadále a kousek za šestnáctou to zkusil Antonín Vaníček. Jeho rána prosvištěla tak půl metru vedle vzdálenější tyče!
11'
Před napadajícím Nečasem musel téměř ve skluzu odkopávat míč jablonecký brankář Hrubý. Klokani se postupně osmělují.
11'
Tu rozehrával Martin Dostál. Jeho centr však hosté v poklidu odvracejí do bezpečí.
10'
Na trávníku zůstal ležet domácí Nečas a rozhodčí po chvíli přerušil hru. Bohemka bude zahrávat standardní situaci z levé strany.
9'
Domácí zajímavě kombinovali poblíž šestnáctky soupeře. Ani jeden z hráčů si ale nedovolil vystřelit.
8'
Vacek rozehrál doprava na Dostála, který odcentroval. Hostující obrana měla první vážnější práci.
7'
Protiútok domácích měl jít přes pravé křídlo, kde operoval Rudolf Reiter. Ten ale obdržel nepřesnou přihrávku a Jablonec tak bude vhazovat.
6'
Po Fryštákově nákopu se nedostal k míči Jakub Nečas. Útočník Bohemians má jiné přednosti, než hlavičkové souboje.
4'
Jakub Nečas získal na vlastní polovině míč a snažil se ho vyvézt dopředu. Neměl však podporu spoluhráčů a tak 30 metrů od brány Jablonce o něj definitivně přišel.
3'
Jablonečtí zatím více drží míč na svých kopačkách, domácí se brání.
2'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Centr Trávníka ale obrana Bohemky odvrátila.
1'
Utkání rozehráli domácí klokani.
1'
Teď už oba týmy nastoupily na trávník. Domácí v klasické zelenobílé, Jablonec v černé.
Fanoušci čekají na příchod aktérů utkání na hrací plochu. Z reproduktorů hymna domácího klubu.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Jindřišek (C), Vacek, Bartek – Reiter, Nečas, Vaníček.
Náhradníci: Valeš – Ljovin, Koubek, Júsuf Hilál, Krch, Vondra, Puškáč.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Jovović, Trávník, Považanec, Vatajelu – Doležal.
Náhradníci: Hanuš – Kratochvíl, T. Pilík, Chramosta, R. Acosta, V. Kubista, Fábry.

Rozhodčí: Ardeleanu – Pelikán, Horák.
Poslední tři vzájemné zápasy vyhrál Jablonec. V letošní sezóně na svém hřišti 3:1. V loňském ročníku pak Severočeši uspěli 1:0 v Ďolíčku a 2:1 zvítězili u Nisy.
Bohemians Praha 1905 (13. místo, 7 – 9 – 12, skóre 27:36, 30 bodů)
Bohemians bojují o záchranu. Ve zbytku sezóny se budou snažit vyhnout barážovým pozicím. Výhrou nad Jabloncem by ještě oživili naději na proniknutí do prostřední skupiny, ve které se bude bojovat o místečko v předkolech Evropské ligy, ovšem to už není jen v jejich rukou. Klokani doplácejí především na špatnou domácí bilanci. Před svým publikem totiž za celý ročník zvítězili pouze jednou, hned v úvodním ligovém kole porazili 2:1 Slovácko. Od té doby v Ďolíčku pětkrát prohráli a hned osmkrát remizovali.

Venku si přitom vedou zejména v poslední době velmi dobře. Z posledních čtyř utkání totiž na hřištích soupeřů hned třikrát vyhráli a padli pouze v Plzni. Na půdě mistra přitom srovnali dvougólové manko a to poté ještě Ljovin neskóroval do prázdné brány a Viktoria vzápětí rozhodla. Naposledy zelenobílí vyhráli 2:1 v Teplicích a trenér Hašek byl s výkonem svých svěřenců velmi spokojen.

Kromě boje o záchranu žijí hráči a fanoušci Bohemians také pohárem FAČR. Zde Bohemians poprvé v historii prošli mezi nejlepší čtyři týmy soutěže a ve středu cestují k semifinálovému utkání do Ostravy. Příznivci klubu navíc vypravují na zápas speciální vlak.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Bohemians – Opava 0:0
Plzeň – Bohemians 3:2
Bohemians – Olomouc 1:0 (pohár FAČR)
Bohemians – Ml. Boleslav 0:0
Teplice – Bohemians 1:2
FK Jablonec (4. místo, 16 – 4 – 8, skóre 49:25,48 bodů)
Celek Jablonce v létě i v zimním přestupovém termínu prodával opory, přesto si svěřenci kouče Petra Rady nevedou vůbec zle. V tabulce drží čtvrté místo a je jasné, že si zahrají skupinu o titul. Severočeši navíc už pět zápasů neprohráli, za tuto dobu si připsali tři výhry a dvě remízy. Naposledy zdolali doma 2:1 poslední Duklu. Nejlepším ligovým střelcem Jablonce je s 10 zásahy Martin Doležal.

Posledních 5 zápasů Jablonce:
Jablonec – Teplice 2:1
Slovácko – Jablonec 0:0
Jablonec – Příbram 3:0
Liberec – Jablonec 0:0
Jablonec – Dukla 2:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V neděli od 17:00 se odehraje kompletní předposlední kolo základní části FORTUNA:LIGY. Zajímavý duel bude k vidění i ve vršovickém Ďolíčku, kde třináctí Bohemians přivítají čtvrtý Jablonec. Domácí potřebují body v boji o záchranu, Severočeši by se zase rádi přiblížili ke třetí Spartě, na kterou momentálně ztrácejí šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.