FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Zlín - 3. prosince 2018   17:00

Jablonec
43' Lischka (V. Kubista) • 45' Doležal (V. Kubista) • 57' Holeš (Doležal) • 83' Chramosta (Doležal)
4:0
(2:0)

V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník (82. Sobol), V. Kubista (75. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (85. Janković) – Doležal.
Hanuš – Břečka, Janković, Sobol, Chramosta.
Machálek – Moláček, Hrabovský.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 608 diváků
S. Dostál – Hnaníček (6. Bačo), P. Buchta, Gajič – Matejov, Jiráček (C) (82. Slaměna), Li. Holík (64. Hronek), Podio, Bartošák – Beauguel, Vyhnal.
Šiška – Bačo, J. Balić, Lu. Holík, Masař, Hronek, Slaměna.
Dostál

SESTŘIH: Jablonec - Zlín 4:0. Severočeši rozpárali Ševce a poskočili na třetí místo

To už je ode mne ze Střelnice vše, přeji příjemný večer. Někdy příště se budu těšit znovu na počtenou!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 3:3.
Jablonec s grácií ovládl souboj o třetí příčku a posouvá se v tabulce před Spartu!

Druhý poločas žádné velké vzepětí Zlína nenabídl. Tomáš Holeš se prezentoval luxusní ranou z voleje a zvýšil na 3:0. Jablonečtí hru nadále kontrolovali a po spolupráci s Martinem Doležalem se prosadil rovněž příchozí Jan Chramosta!
90'
Hostující obrana neexistuje, hosty zase zachraňoval Dostál
90+2'
90+1'
Ve dvouminutovém nastavení se zelenobílí vydali ještě do jedné akce. Ta příliš vzruchu nepřinesla, Jan Chramosta se totiž dostal k míči díky postavení mimo hru.
90'
Velká šance na závěr! Tečovaný centr Eduarda Sobola se odrazil k Janu Chramostovi. Ten ještě posunul doleva na Martina Doležala, jehož střelu bez přípravy zalepil Dostál do rukavic.
89'
Tomáš Hübschman přenesl hru na Davida Lischku. Jablonečtí poté získali autové vhazování, o které se od levé postranní čáry postará Matěj Hanousek.
88'
Zoran Gajič vypustil z levé strany velmi dobrý střílený centr. Ten prosvištěl až k Jeanu-Davidovi Beauguelovi, který ho do sítě netečoval, jenže stejně se mává ofsajd.
87'
Jean-David Beauguel neúspěšně chtěl poslat míč mezi Sobolovy nohy. Ten se mu posléze snažil oplatit stejnou mincí, nicméně úspěšný nebyl ani on.
85'
Miloš Kratochvíl odehrál velmi slušný zápas, při svém odchodu si tedy užívá potlesk na otevřené scéně. Do zápasu zasáhne také Nikola Janković.
85'
Jablonec se už za současného stavu nemá důvod někam zvláště hnát, přesto zůstává iniciativa na jejich kopačkách. Kombinace nyní probíhá přes přihrávky po zemi.
83'
Jablonec právě vstřelil branku!
Zelenobílí přidávají už čtvrtý gól! JAN CHRAMOSTA se krátce po svém příchodu na hřiště díky povedené narážečce s Martinem Doležalem dostal ke střele zblízka a procedil balon přes padajícího Stanislava Dostála až za čáru! Situaci ještě kontroloval Eduard Sobol, dorážka už nicméně zapotřebí nebyla.
82'
V demolici Ševců pokračuje Chramosta, 4:0
82'
A nedlouho poté střídá také Fastav. Za hřiště odchází Petr Jiráček, kterému sportovně zatleskali domácí příznivci. Nahrazuje ho Patrik Slaměna.
82'
Michal Trávník se už do hry nevrátí, nahrazuje ho ukrajinský záložník Eduard Sobol.
80'
Matěj Hanousek ve středu pole narazil na Róberta Matejova. Útok Zlína se změnil z rychlého na postupný, Jablonečtí se formují.
78'
Michal Trávník je mezitím ošetřován u postranní čáry. Petr Rada přidává další peprná slovíčka, na což už reaguje také Michal Bílek. U střídaček to v tuto chvíli žije.
77'
Pavel Vyhnal zkusil štěstí z dálky. Nepříjemně se ale ukopl, balon atakoval spíše rohový praporek, nežli domácí klec.
76'
Jean-David Beauguel trošku zadrbal možnost k přihrávce, načež rukou trefil obličej napadajícího Michala Trávníka. Rozhodčí situaci jako faul neposoudil, na což reaguje Petr Rada velice rozzlobeně.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Jan Chramosta.
74'
Jakub Považanec pohotově ukončil zlínský pobyt poblíž pokutového území. Michal Trávník poté vyrazil po levém křídle vpřed, navedl si balon na pravačku, avšak poté se ustřelil.
73'
Tomáš Holeš hraje parádní zápas. Nyní se snažil posadit na Trávníkovu hlavu načechraný centr z pravé strany, úmysly mu překazil dobře postavený Petr Buchta.
72'
Technický centr Matěje Hanouska odvrátil Petr Buchta směrem na své spoluhráče. Moravané se tak mohou vydat do protiakce.
70'
Zlínští v těchto chvílích více drží balon, nemohou se ale dostat na dostřel Vlastimilu Hrubému. Vypadá to, že si Jablonec zkomplikovat závěr nenechá.
69'
Trávníkova jedovka těsně minula cíl!
69'
Matěj Hanousek připravil míč na levačku Michala Trávníka. Ten ho vyslal směrem k brance, do ní se ale prudký projektil o několik metrů nevešel.
68'
Petr Jiráček si už dělal zálusk za zakončení uvnitř domácího vápna, ovšem David Lischka u něj byl včas a rázně jej o příležitost připravil.
67'
Tomáš Holeš skvěle zpracoval vysoký Dostálův nákop a předal míč stoperům. Od těch začíná další jablonecký postup kupředu.
66'
Trávník motal zlínské zadáky! Hosty zachránil Dostál
66'
Michal Trávník mohl přidat čtvrtý gól. Na pravé straně pokutového území si krásně vytvořil prostor k ráně, kterou ke své smůle poslal do rukavic vyrážejícího Stanislava Dostála!
64'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Libor Holík, přichází Petr Hronek.
64'
Zelenobílí v tuto chvíli zklidňují hru a v poklidu kombinují. Hosté se nemohou dostat k míči, jejich výkon je zatím skutečně nevýrazný.
62'
Ze standardní situace vytěžili Zlínští kop od rohového praporku. Ten si vzal na povel Róbert Matejov, jehož tečovaný centr trefil patou pohotově Jean-David Beauguel, avšak těžký kop Vlastimila Hrubého příliš nevystrašil, gólman nemusel zasahovat.
Dnešní utkání sleduje 1 608 diváků.
61'
Vlastimil Hrubý nepříjemně uklouzl při rozehrávce. Jablonec měl štěstí, že míč zamířil na dosah Matěje Hanouska, který ukončil hrozící nebezpečí.
60'
David Hovorka chyboval a odvrátil balon pouze k Petru Jiráčkovi, který postával za pokutovým územím. Následná střela zkušeného záložníka mířila výrazně nad horní tyč.
58'
Po menší výměně názorů ve středu pole rozehrával Zlín standardku, ale místo postupu vpřed zacouval až k vlastnímu brankáři...
57'
Bomba k tyči a Ševci jsou na odpis. Holešova pumelice zapadla do sítě, 3:0
57'
Tak tento gól se v hitparádách neztratí. TOMÁŠ HOLEŠ se přibližně z dvaceti metrů senzačně opřel do odraženého míče a krásným volejem jej zasadil zcela přesně ke vzdálenější tyčce. Fotbalová paráda, 3:0!
56'
Róbert Matejov se snažil vrátit před Hrubého přetažený centr z levé strany, ale míč nakonec skončil právě v rukavicích ochránce domácí klece.
55'
Podiovu průnikovou přihrávku spolehlivě zastavil Matěj Hanousek. Balon se nachází v zámezí, Fastav jej uvede do hry rukama.
54'
Miloš Kratochvíl přihrával šajtlí před branku, nicméně k míči měl jednoznačně nejblíže gólman Stanislav Dostál, který si pro něj také skočil.
53'
Domácí až příliš bohorovně rozehráli standardku těsně za půlicí čarou. Přízemní ťukes k ničemu nevedl, Tomáš Hübschman přihrával do oblasti nikoho.
52'
Severočeši se hnali do zajímavého brejku, Martin Doležal jej ale byl nucen zpomalit. Zlínští už tedy dostali dostatek času ke zformování.
51'
David Hovorka ukončil ofenzivní aktivitu Zlína rázným odkopem. Hosté by měli trošku zvýšit obrátky, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.
49'
Hanouskův oblouček z trestňáku skončil na boční síti
49'
Exekuci si vzal na povel právě levonohý Matěj Hanousek, jehož technickou střelu kontroloval Stanislav Dostál pohledem a nechal ji líznout boční síť.
48'
Jean-David Beauguel těsně před pokutovým územím podkopl nohy Kratochvílovi. Ten pro svůj tým tedy vybojoval zajímavý přímý kop, který je spíše pro leváka.
47'
Tomáš Holeš z bezprostřední blízkosti napálil míč do tváře Libora Holíka. Ten je mírně otřesený, v mrazivém počasí se zcela jistě nejednalo i nic příjemného.
46'
Míč do hry uvedli pro změnu fotbalisté Jablonce. Oba týmy do druhé půle vstupují beze změn v sestavách, domácí v klidu kombinují.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Je za námi polovina dnešního důležitého utkání. V komorní atmosféře sledujeme spíše průměrné představení, ovšem Jablonečtí dokázali ze šedi vytěžit dvě vstřelené branky do kabiny. David Lischka nejprve hlavou zužitkoval zmatek po rohovém kopu, načež Martin Doležal po pěkné akci přidal další gól. Domácí tedy vedou 2:0!

Střely v 1. poločase:
Jablonec 11:2 Zlín.
45'
Doležal prolomil střeleckou smůlu a skóruje, 2:0
45'
45'
MARTIN DOLEŽAL protrhuje střeleckou smůlu posledních dní a domácí se před odchodem do kabin prosazují rovnou dvojnásobně! Miloš Kratochvíl pěkně prostrčil míč do vápna pro Michala Trávníka. Ten nezištnou přihrávkou pod sebe hledal Vojtěcha Kubistu, který sice sám zakončit nedokázal, ale balon se dostal právě k Doležalovi, jenž ho rychle poslal pravou nohou do sítě. 2:0!
44'
Tomáš Holeš to udělal výborně. V blízkosti vlastní klece si tělem odclonil Bartošáka, a poté do něj ještě nastřelil míč tak šikovně, že bude Vlastimil Hrubý vykopávat.
43'
Těsně před odchodem do kabin se Severočeši ujímají vedení. Rohový kop rozehrál zleva Michal Trávník. Před brankou se to poté pořádně mlelo, balon putoval z hlavy na hlavu, až přistál na čele DAVIDA LISCHKY, který jej zblízka poslal za Stanislava Dostála!
42'
Nekompromisní hlavička Lischky a Severočeši vedou 1:0!
42'
Matěj Hanousek centroval z levé strany. Martin Doležal hlavou trkl balon na branku, ale jeden z hostů střelu zblokoval. Roh pro Jablonec!
41'
Petr Jiráček po přihrávce od Beauguela přihrával prudce do vápna, avšak velice nepřesná přihrávka doskákala přímo do rukavic domácího gólmana.
39'
Hrubý zachraňoval domácí po umístěné hlavičce Vyhnala
39'
Zoran Gajič jej z levé strany rozehrál velmi pěkně. Míč zamířil přímo do nejhustěji obydlené oblasti v šestnátce a Vlastimil Hrubý musel krotit hlavičku jednoho ze Zlínských rychlým skokem k tyči!
38'
Petr Jiráček přechytračil Davida Hovorku. Poté se snažil zahrát na housle Davidu Lischkovi, po jehož kontaktu budou Moravané zahrávat roh.
37'
Petr Jiráček, který v Jablonci také působil, se snažil o těžký kop bez přípravy. Z úhlu ale poslal balon jen na vylidněnou tribunu.
36'
Zoran Gajič pohledně rozehrál volný přímý kop. Za jeho centrem se prodíral Pavel Vyhnal, jenž si pomohl útočným faulem a hra je přerušena.
35'
Michal Trávník rozehrál standardku chytře po zemi. Našel Davida Lischku, jehož rána neprošla přes obranný val Ševců. Poslední snaha o dorážku v podání Davida Hovorky skončila vysoko nad.
33'
Vojtěch Kubista lezl doslova po všech čtyřech a zápolil o míč s Lukášem Bartošákem. Nakonec byl faulován, načež Michal Trávník (JAB), zřejmě za slovní připomínku, vidí žlutou kartu.
32'
Róbert Matejov se uvolnil na pravém křídle a po zemi pálil balon na malé vápno. Tam hlídkoval David Hovorka a poslal jej daleko do bezpečí.
31'
Michal Trávník už míč před autovou čarou nechytil. Zlínští tedy budou vhazovat, s čímž si Lukáš Bartošák dává trošku načas.
30'
Půlhodina hry je za námi, fotbalisté toho hrstce promrzlých diváků prozatím příliš nenabídli. Na hřišti vládnou oboustranné nepřesnosti, jedninou větší příležitost měl v úvodu domácí Martin Doležal.
28'
Petr Jiráček táhl protiútok tří proti třem. Rozhodl se posunout míč doprava na nabíhajícího Libora Holíka, leč u toho byl včas Jakub Považanec.
27'
Lukáš Bartošák to nejprve udělal pěkně, když si zasekl balon na osu hřiště. Poté už ale obehrál sám sebe, opět se nic velkého nestalo.
26'
Lukáš Bartošák nedokázal ani v akrobatické poloze zastavit dlouhou křižnou přihrávku. Zápas se nám trošku mění v holomajznu, na hřišti se toho moc neděje.
25'
Pavel Vyhnal se dostal k míči uvnitř pokutového území, ale prováhal možnost ke střele a dobře jej obral David Lischka. Při následném centru se stal Vlastimil Hrubý obětí menšího faulu.
24'
Tomáš Holeš se snažil po pravé lajně nastartovat rozeběhnutého Michala Trávníka. Ten se pustil do sprintu příliš brzy, mává se postavení mimo hru.
23'
Domácí hrají v posledních chvílích dosti bohorovně, což se fanouškům přestává zamlouvat. Jakub Považanec se nyní místo průniku vpřed rozhodl pro přihrávku brankáři.
21'
Stanislav Dostál trošku krkolomně krotil centr Michala Trávníka. Nakonec si poradil, zákrok to ale nebyl zrovna nejsebevědomější.
20'
Pavel Vyhnal (ZLN) rozdmýchal emoce před jabloneckou svatyní, za svůj počin inkasuje žlutý kartonek.
19'
Do zakončení hlavou se nyní dostal Miloš Kratochvíl, jenže míč udeřil slabě. Stanislav Dostál jej spolehlivě zastavil a zakládá protiakci.
18'
Michal Trávník čechral balon do šestnáctky. O zakončení se neúspěšně snažili Martin Doležal s Vojtěchem Kubistou, dobrou práci ale odvedli stopeři.
17'
Rozehrál ho Podio. První centr vyboxoval Hrubý, hosté ovšem pokračovali v náporu. Beauguel nastřelil Holeše, poté se snažil ještě dorážet Petr Buchta, leč zelenobílí vše ustáli.
16'
Jakub Považanec předvedl pěkný čistý skluz proti pronikajícímu Pablovi Joaquinovi Podiovi. Zlínští o chvilku později vybojovali přímý kop z přibližně čtyřiceti metrů.
14'
Míč spadl přímo na kopačku Tomáše Hübschmana, jenž se nerozpakoval a opřel se do něj bez přípravy. Z velké dálky ovšem vystřelil kulatý nesmysl mimo stadion.
13'
Obléhání pokutového území zakončil centrem Matěj Hanousek. Poslal jej příliš nízko pod zemí, Jablonec z této akce nic nezískal.
12'
David Hovorka svým nákopem ukrojil Tomáši Holešovi nestravitelné sousto, jablonecký obránce nemohl zastihnout balon na hrací ploše.
11'
Miloš Kratochvíl se na levé straně uvolnil a velmi dobře odcentroval po zemi, ke smůle domácích však trefil přesně to místo v šestnáctce, kde nikdo v zelené nestál.
10'
Zoran Gajič před hranicí vápna čistě obral o balon Jakuba Považance. Ten byl při svém postupu až příliš čitelný, Moravané zatím dobře brání.
9'
Z rohu Jablonec vytěžil pouze nevýraznou hlavičku Tomáše Hübschmana. Nadále se snaží aktivně útočit a stále více přebírá pověstné otěže do svých rukou.
8'
Gólovku Doležala vytáhl Dostál!
8'
První velká šance dnešního pozdního odpoledne! Prudký centr Michala Trávníka z pravého křídla si skvěle zpracoval Martin Doležal, avšak z oblasti penaltového puntíku vystřelil sice pod horní tyč, nicméně do středu klece. Stanislav Dostál vyráží na rohový kop!
7'
Miloš Kratochvíl za pokutovým územím dlouho váhal, co dál. Při snaze o přihrávku do tandemu na Hanouska trefil pouze obránce, Fastav vyráží kupředu.
6'
Zraněný Josef Hnaníček přepouští své místo na zeleném pažitu Ondřeji Bačovi. Nepříjemnost pro Zlín, nucené střídání hned v úvodu.
6'
Miloš Kratochvíl si troufl na velice těžkou střelu z voleje zpoza vápna, míč ovšem proletěl vysoko nad brankou. Zlín bude střídat!
5'
Jakub Považanec na sebe získal faul na vlastní obranné polovině a domácí tedy mohou rozehrávat. Útok vede zatím aktivní Tomáš Holeš.
4'
Jeden z hráčů Fastavu zůstává ležet před hostující brankou. Zdravotníci mu obstřikují lýtko, věřme, že bude v pořádku.
3'
Hrubku gólmana Dostála zachraňoval Hnaníček
3'
Tomáš Holeš obdržel přihrávku do běhu na pravém křídle. Pěkný střílený centr Stanislav Dostál nezachytil, leč práci za něj odvedl z malého vápna odkopávající Josef Hnaníček.
2'
Jablonečtí se drží na útočné polovině. Tomáš Holeš posílá balon až dozadu na Lischku, který rozjíždí novou akci.
2'
Pavel Vyhnal si chtěl Bartošákův nákop píchnout kolem stopera, ale mokrý míč nezkrotil ideálně, Vlastimil Hrubý tak může v poklidu rozehrávat.
1'
Souboj vykopli hosté. Jean-David Beauguel okamžitě odvedl dobrou práci ve vzduchu, načež Libor Holík vybojoval pro svůj tým aut poblíž rohového praporku.
1'
Hráči obou celků již vstupují na hrací plochu, a to ve svých tradičních barvách. Jablonec se představí v zelené, Zlín ve žluté. Utkání za chvíli začne!
Počasí dnes fotbalu zrovna nepřeje. Na severu Čech se po mrazivém týdnu oteplilo, jenže teplota kolem pěti stupňů Celsia a mrholení zřejmě do ochozů moc diváků nepřiláká. Což je škoda, zápas o třetí místo by si zasloužil důstojnější kulisu.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník, V. Kubista, Považanec, Kratochvíl – Doležal.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Hnaníček, P. Buchta, Gajič – Matejov, Jiráček (C), Li. Holík, Podio, Bartošák – Beauguel, Vyhnal.
Náhradníci: Šiška – Bačo, J. Balić, Lu. Holík, Masař, Hronek, Slaměna.

Rozhodčí: Machálek – Moláček, Hrabovský..
FC FASTAV ZLÍN

Moravané, vedení zkušeným trenérem Michalem Bílkem, působí relativně nenápadným dojmem, avšak výsledky mají parádní! V dosavadním průběhu soutěže nasbírali úplně stejně bodů, jako dnešní soupeř. V minulém kole přivítali před svými příznivci Opavu a po přesvědčivém výkonu vyhráli 2:0. Zajímavé je, že kromě totožného počtu bodů disponuje rovněž stejnou bilancí výher (9), remíz (3) a proher (4). Fastavu se vyplácí neuvěřitelná bojovnost až do konce, už několikrát totiž gólem v posledních desítkách sekund zvrátil nepříznivý osud. Právě to je tajemství, které jej vyšvihlo tak vysoko.

Jeden z těchto případů byl mimochodem k vidění také v domácím souboji s Jabloncem. Zelenobílí byli mírně lepší, jenže Jean-David Beauguel vyrovnal v nastaveném čase, čímž odmítl, že by jeho tým odcházel s nulou v kolonce bodů. Právě francouzský útočník zažívá senzační sezónu. Zlín střelecky táhne, trefil se už devětkrát, což činí 37% podíl na všech gólech mužstva. Pro Ševce je o to důležitější z důvodu, že další forvardi, Tomáš Poznar s Lukášem Železníkem, jsou zraněni.

Paralyzují Zlínští favorizovaného soupeře a posunou se na třetí místo před Spartu? To je jistě velké lákadlo, na Střelnici to ovšem nikdo nemá lehké. Věřme ale, že se bude na co dívat!
FK JABLONEC

Jablonečtí jsou, co se FORTUNA:LIGY týče, ve skvělé formě. Poraženi totiž v této soutěži odešli naposledy v polovině září, minulý víkend navíc vybojovali cenný bod na Spartě! Právě ta svým výbuchem na Slovácku vydláždila vítězi dnešního zápasu cestičku na třetí příčku tabulky. Severočeši měli ve čtvrtek opět evropské povinnosti, doma totiž přivítali francouzské Rennes. K jablonecké smůle to byla, pro Evropskou ligu, tolik známá písnička. I přes velice dobrý a aktivní výkon odešel český celek bez bodu, když doplatil na chabou produktivitu a padl 0:1.

Svěřenci Petra Rady musejí řešit svízelnou situaci na pravé straně hřiště. Kromě dlouhodobě zraněného Masopusta se totiž na marodku přidali rovněž Vladimir Jovović s Rafaelem Acostou, indisponován je i Davis Ikaunieks. Proti Rennes tak měl Jablonec na lavičce pouze čtyři náhradníky! "Stejně tam byl jeden navíc," prohodil kouč po utkání. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Martin Doležal, jenž dokonce v zápasech s Polskem a Slovenskem poprvé nakoukl do národního týmu. Proti Rennes nicméně neproměnil minimálně dvě vyložené příležitosti, což jeho tým stálo bodový zisk.

Potvrdí Jablonec v domácím prostředí kromě role favorita také to, že se mu proti Zlínu na Střelnici dlouhodobě daří? Nechme se překvapit!
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! 17. kolo nejvyšší soutěže má v pondělí na programu dvojici dohrávek. My se společně zaměříme na atraktivní souboj o třetí místo tabulky mezi týmy FK Jablonec a FC Fastav Zlín. Sledujte tedy náš přenos a užijte si aktuální informace!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.