FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Příbram - 27. října 2018   15:00

Opava
3' Zapalač (Kayamba) • 23' Kayamba (Kuzmanović) • 49' Zavadil  • 84' Průcha(vl.)  • 90+1' Juřena (Hrabina)
5:0
(2:0)

Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa (81. Jan Řezníček), Zapalač (77. Janetzký) – Kuzmanović (C), Smola (87. Juřena).
Fendrich – Helebrand, Radić, Jan Řezníček, Jurečka, Janetzký, Juřena.
Julínek – Moláček, Podaný
Stadion v Městských sadech, Opava
4 066 diváků
Švenger – Nitrianský, Květ (80. Pejša), Průcha, Mingazov (54. Kilián) – Skácel (C), Fantiš, Tregler, Kodr – Hlúpik, Voltr (54. Antwi).
Kočí – Nový, Antwi, Kilián, Katidis, Pejša, Soldát.
Švenger

SESTŘIH: Opava - Příbram 5:0. Další ostuda Příbrami, v Opavě po tristním výkonu dostala nařezáno

V souboji nováčků nebylo o čem. Opavští si díky povedenému startu vytvořili dvoubrankový náskok nad Příbramí, pak Skácelovi chytil penaltu Šrom a po změně stran přidali Slezané další tři branky. Výsledek je všeříkající – 5:0.
90+3'
90+1'
Opava právě vstřelila branku!
Matěj Hrabina rozběhl VÁCLAVA JUŘENU, který se trefil nádherně na zadní tyč a přidává pátý gól Slezského FC!
90'
Rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby tři minuty.
88'
Hostující Tregler sundal Juřenu a vidí žlutou kartu...
87'
Z trávníku odchází i Smola. Na závěrečné minuty nastupuje Juřena.
84'
Katastrofální Příbram! Zmar dodává vlastní gól Průchy, SFC vede 4:0
84'
Zavadil vysunul Janetzkého, který poslal střílený centr do vápna, kde si PETR PRŮCHA srazil míč do vlastní brány. Slezané tak vedou už 4:0!
82'
Dnešní utkání sleduje 4 066 diváků.
81'
Jursa za potlesku tribun opouští hřiště. Zahraje si také Řezníček.
80'
Hosté potřetí střídají. Květ odstupuje ze hry a jeho místo zaujme Pejša.
78'
Janetzký hned spěchal do šestnáctky, kam po rohu Zavadila směřoval balon. Kuzmanović však hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.
77'
Autor prvního opavského gólu Zapalač pro dnešek dohrál. Nahradí ho Janetzký.
72'
Antwi nyní zfauloval Zapalače a stihl jej trest v podobě žluté karty.
71'
Na opačné straně vypálil vysoko nad opavskou bránu Květ.
69'
Solidní šance Opavy! Simerský přiťukl míč Smolovi, který měl balon na dlouhou nohu, a tak mu nedokázal dát razanci a Švenger balon bez potíží kryje!
67'
... Hrabinův centr ale hosté odvrátili a na chvíli zažehnali hrozící nebezpečí.
64'
Opavští nyní kombinují před vápnem Příbrami ...
62'
Hostující lékaři teď ještě ošetřují gólmana Švengera, který utrpěl před bránou nějaký šrám, ale zdá se v pohodě.
61'
Ou, to byla šance! Další zajímavý únik Kayamby vygradoval přihrávkou do skrumáže v bezprostřední blízkosti příbramské brány! Nikdo z domácích hráčů ale nedokázal míč usměrnit do sítě.
59'
Kayamba tentokrát ostrým centrem do vápna hledal Smolu, který po souboji s Kodrem upadl, ale penalta z toho nekouká.
57'
Kayamba rozběhnul Zapalače, ale u míče byl dřív příbramský gólman Švenger.
54'
Zahraje si také Kilián, který na hřišti zastoupí Mingazova.
54'
Dvojstřídání Příbrami. Voltr má odpracováno, na hřiště jde Antwi.
53'
Hostující Nitrianský fauloval Jursu a obdržel žlutou kartu.
49'
To je nástup jak se sluší a patří! PAVEL ZAVADIL zakroutil míč z přímého kopu tak, že na něj sice nedosáhl žádný ze spoluhráčů, ale ani gólman Švenger a balon zapadl krásně k tyči. Opavští tak po dalekonosné ráně svého špílmachra mají v kapse tříbrankový náskok!
46'
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví v první půli jednu minutu, Příbram zkusí ještě jeden útok.
44'
Teď příbramský útočník Voltr zajel do domácího beka Svozila, ale ten se zvedá a bude v pořádku.
43'
Středočeši se stále snaží najít recept na opavskou obranu, ale ta si hostující hráče drží daleko od brány.
40'
Hosté kombinují před opavským vápnem, ale Nitrianský fauloval Zapalače. U balonu je tak Opava.
38'
Opavský tým je znovu nasáčkován před bránou Příbrami. Zavadil totiž rozehraje další roh.
35'
Mingazov hledal Voltra, ale jeho záměr vystihl Zapalač a otáčí hru.
33'
Opava nyní měla dva rohové kopy za sebou. Po druhém z nich se dostal ke střele Smola, ale Švenger jeho střelu zlikvidoval.
31'
Skácel selhal, penaltu nedal!
31'
Míč si vzal zkušený harcovník Skácel, ale opavský gólman Šrom jeho tvrdou ránu vyrazil!
29'
Jursa ve vápně povalil Fantiše a rozhodčí Julínek ukázal na penaltový puntík!
26'
Opavští nyní motali svého soupeře, Kayambova přihrávka před bránu ale byla zblokována.
25'
Průcha fauloval a vidí žlutou kartu.
23'
Stačilo 23 minut a fotbalisté Slezského FC vedou už 2:0! Teď Nemanja Kuzmanović krásně vysunul JOELA KAYAMBU, který se kličkou zbavil brankáře Švengera a elegantně poslal míč do prázdné brány.
18'
Příbramští nyní dlouho kombinují, ale zatím se k ničemu nebezpečnému nedostali.
16'
Centr Zavadila zblokoval jeden z příbramských hráčů do bezpečí.
15'
Jursa po levé straně vysunul Kuzmanoviće, ale toho fauloval Kodr a vidí žlutou kartu. Zavadil už si chystá míč na přímý kop.
14'
Nyní se opavský kotel trochu zlobí po pádu Zapalače ve vápně, ale sudí Julínek nechal ve hře pokračovat.
13'
Teď se hnal do slibné pozice Kayamba, ale na hranici vápna mu jeden z hostujících hráčů ukopl balon.
12'
Ránu Mingazova z přímého kopu ale zablokoval opavský dvojblok.
11'
Teď Jursa zastavil rozvíjející se útok Příbrami faulem na Květa. Zajímavá standardka pro Středočechy.
9'
Smola se možná trochu překvapivě objevil na pravé straně hřiště, ale zkazil přihrávku. U balonu jsou rázem hosté.
7'
Další slibnou akci Opavy zastavil pomezní, který načapal Kuzmanoviće v ofsajdu.
4'
Příbram se zatím moc nedostává do hry. Teď se ale na kraji hřiště provinil útočným faulem Smola.
3'
Přesný centr Kayamby na Zapalače, který otevírá skóre, 1:0!
3'
Hrabinu z úhlu vychytal Švenger
3'
Slezané jsou na nohou! Domácí totiž otevírají skóre! Na centr Joela Kayamby z pravé strany si naběhl PETR ZAPALAČ a ze vzduchu nekompromisně propálil Švengera!
2'
Máme tady první šanci zápasu. Po dlouhém nákopu se dostal dopředu Hrabina, který vypálil přízemní střelu na bránu, ale Švenger byl připraven.
1'
První nákop Opavy skončil až u Švengera. Příbram obrací hru.
1'
Opavu trápí déšť, stadion se přesto slušně plní. Před samotným výkopem si ještě všichni aktéři utkání připomenou výročí 100 let od založení Československa při hymně.

SFC Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa, Zapalač – Kuzmanović, Smola.
Náhradníci: Fendrich – Helebrand, Radić, Jan Řezníček, Jurečka, Janetzký, Juřena.

1.FK Příbram: Švenger – Nitrianský, Květ, Průcha, Mingazov – Skácel, Fantiš, Tregler, Kodr – Hlúpik, Voltr.
Náhradníci: Kočí – Nový, Antwi, Kilián, Katidis, Pejša, Soldát.

Rozhodčí: Julínek – Moláček, Podaný.
Utkání bude mít slavnostní přesah. Oba týmy si totiž připomenou výročí 100 let od založení Československa. Před výkopem se bude hrát státní hymna, podobu státní vlajky budou mít i rohové praporky a do národních barev budou zbarveny také pásky obou kapitánů, které následně poputují do benefiční aukce.
Delegace rozhodčích

Sobotní utkání mezi Slezským FC Opava a Příbramí bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Julínek. Na čarách mu budou asistovat Jiří Moláček a Marek Podaný.
Slezský FC Opava se po třinácti letech dočká nejvyšší soutěže na vlastním stadionu. Než byl v Městských sadech vybudován systém vyhřívání, na který se položil zbrusu nový trávník, museli opavští fotbalisté hrát své domácí zápasy v azylu na brněnské Srbské.

Nyní je čeká první ligový zápas na domovském stadionu, kde už si před Slezané zahráli před dvěma týdny MOL Cup, v němž porazili Jihlavu 1:0. Po odchodu kouče Romana Skuhravého převzal opavský tým Ivan Kopecký a po úvodní prohře v Plzni zapsal dvě cenné výhry nad Teplicemi a na Slovácku.

Od té doby ale SFC na body čeká. S Brnem se rozloučil porážku s pražskými Bohemians a naposledy po gólu z 89. minuty padl na půdě Dukly. Nyní už Slezané, kterým bude chybět vykartovaný defenzivní záložník či stoper Jan Schaffartzik, potřebují zabrat. S deseti body se totiž krčí na 13. místě FORTUNA:LIGY.
Začneme hosty z 1. FK Příbram. Ti nezačali v novém ligovém ročníku vůbec špatně. Porazili Bohemku či pražskou Duklu a bod vyválčili na horké půdě Sparty. Od poslední domácí výhry nad Mladou Boleslaví v poměru 3:0 to už ale tak růžové není. Středočeši chytili čtyřku na Slavii (1:4) a doma naposledy utrpěli šestigólový debakl od Jablonce.

Příbramskému týmu tak zatím patří 10. příčka tabulky se ziskem 14 bodů. Na Opavu tak má výběr trenéra Josefa Csaplára čtyřbodový náskok. Příbram sice opustil ofenzivní klenot Jan Matoušek, jenž zamířil do Slavie, ale v kádru Středočechů se to zajímavými jmény jen hemží. Borci jak Rudolf Skácel, Jan Rezek, Antonín Fantiš, Milan Nitrianský či Milan Švenger jsou zárukou kvality.

K nim lze přičíst i zkušeného útočníka Miroslava Slepičku, který je v současné době na marodce. Zajímavostí je, že Příbram v Opavě poprvé nastoupí v nových bílých dresech.
Opava bude v rámci 13. kola FORTUNA:LIGY hostit souboj ligových nováčků. Domácí Slezský FC vyzve Příbram. Pojďme se krátce zastavit u obou sobotních soupeřů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.