FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Karviná - 28. července 2018   19:00

Slavia
13' Milan Škoda  • 32' Milan Škoda (Hušbauer) • 66' Hušbauer (Stoch) • 81' Baluta (Tecl)
4:0
(2:0)

O. Kolář – Coufal (71. Frydrych), Ngadeu, Deli, Bořil – Zmrhal (74. Baluta), Hušbauer, Souček, Sýkora, Stoch (80. Tecl) – Milan Škoda (C).
Kovář – Tecl, Zelený, Kúdela, Baluta, Frydrych, Pokorný.
Petr Ardeleanu – Tomáš Mokrusch, Jakub Hrabovský
Eden Aréna, Praha-Vršovice
12 103 diváků
Berkovec – Jan Moravec, Dreksa (40. Piroch), Janečka (C), Letić – Kalabiška (53. Lingr), Mertelj, Suchan (72. Weber), Tusjak – Budínský – Wágner.
Pastornický – Čolić, Piroch, Šisler, Lingr, Weber, Ramírez.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Karviná 4:0. Sešívaní zdemolovali dalšího soupeře

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 11:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:10.
Utkání je u konce a Slavia si připisuje po výborném výkonu jasné vítězství 4:0. I po přestávce pokračovala převaha domácích a ta byla zúročena dalšími dvěma góly. Nejprve se prosadil Josef Hušbauer, když si pohrál s obranou Karviné a skóre utkání uzavřel střídající Alexandru Baluta. Slavia tak má po dvou kolech šest bodů a skóre 7:0. Karviná naopak na body čeká a skóre má 0:5.
90'
Škodova patička, Sýkora těsně přestřelil
90+1'
90+1'
Ještě jeden útočný výpad Slavie. Ta si pohrála s obranou, Škoda patičkou přihrál Sýkorovi, jeho křížný pokus ale Berkovcovu branku minul.
90'
Bude se nastavovat jedna minuta.
89'
Tecl chce skórovat, nyní vyslal takovou polo střelu, polo přihrávku. Každopádně Berkovec musel zasahovat.
89'
Karviná po delší době v akci, zprava centroval Weber, jenže na jeho přihrávku si v pokutovém území naskočila lépe obrana domácích.
88'
Tecl si neporadil s přesilou obránců na levé straně, kličkami je nepřekonal a o míč přišel.
88'
Rohový kop pro Slavii, vybojoval jej Frydrych. Před Berkovcem je tak zase živo.
87'
Sýkora byl s míčem kousek za vápnem a měl spoustu času si promyslet, co udělat. Nakonec vyslal střelu po zemi, se kterou si ale Berkovec poradil.
86'
Souček hledal Balutu, ten pak ale akci pokazil, narazil na jednoho z obránců Karviné.
85'
Pokus hostů o přenesení hry na levou stranu skončil nepřesností, míč je v zámezí.
84'
Utkání sleduje 12 103 diváků.
83'
I za rozhodnutého stavu se domácí tlačí do útoku, předvádí oku lahodící fotbal.
82'
František Ringo Čech se usmívá, i on může být s dnešním výkonem svých oblíbenců spokojený.
81'
Debutant Baluta se uvedl dokonale a zvýšil na 4:0
81'
Slavia právě vstřelila branku!
No a Tecl se ihned zapojil do útoku. Pláchl soupeřům a poté narýsoval skvělou přihrávku za obranu. ALEXANDRU BALUTA pak měl jednoduchou pozici a pravou nohou překonal bezmocného Berkovce. Střídající hráči upravili na 4:0.
80'
Poslední střídání Slavie, Miroslava Stocha nahrazuje Stanislav Tecl.
79'
Stoch hledal na hranici pokutového území Škodu, akce Slavie byla na poslední chvíli zastavena obranou.
77'
Slavia se fotbalem baví, a platí to jak pro hráče na trávníku, tak i pro fanoušky, kteří neúnavně povzbuzují a vytváří skvělou atmosféru.
75'
Souček střílel, Piroch vykopával před brankovou čárou
75'
Souček to zkoušel z ostrého úhlu a moc nescházelo, aby si Piroch srazil míč do vlastní sítě.
75'
Stoch je dnes opravdu velmi aktivní jeho centr z levé strany ale pouze přelétl vápno.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Alexandru Baluta.
74'
Střelou na první tyč to zkusil Stoch, obstřelil sice karvinskou zeď, poté ale trefil pouze boční síť Berkovcovy branky.
73'
Na hranici pokutového území došlo k faulu na Sýkoru, provinil se Janečka. Tohle bude nebezpečná standardka pro Slavii.
72'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Tomáš Weber.
71'
Na domácí straně odchází Vladimír Coufal, který má zdravotní trable a lehce kulhá, místo něj si zahraje Michal Frydrych.
70'
Chystá se hned dvojí střídání, po jednom na každé straně. Zatím se čeká na přerušení hry.
69'
Vše ale skončilo k nelibosti publika nedovoleným zákrokem, provinil se Škoda.
69'
Lingrův nepříliš vysoký centr skončil u obrany Slavie, ta vyráží do rychlého protiútoku.
68'
Karviná po delší době na větší časový úsek u míče, jenže daleko od Kolářovy branky.
66'
Tak to byla velká paráda. Hušbauer si sólem podal karvinskou obranu, 3:0
66'
A patrně je definitivně rozhodnuto. Stoch posunul na JOSEFA HUŠBAUERA, ten si povodil hned čtveřici hráčů soupeře, od středu se probil na pravou stranu a poté se mu povedlo po zemi prostřelit i Berkovce. Slavia vede 3:0!
64'
Další povedený Sýkorův projektil, Berkovec byl pozorný
64'
Berkovec se nyní rozhodně nenudí, právě jej prověřil Sýkora. Ten zleva tlačil míč k tyči, brankář Karviné předvádí skvělý výkon.
63'
Centr od rohového praporku skončil u Berkovce, ten si situaci zvládl bez problémů pohlídat.
62'
Stoch si pohrál s obráncem a ihned poslal centr na Zmrhala. Před ním na poslední chvíli zasáhl Letić a uklidil míč na roh.
61'
Skvělá souhra sešívaných, Zmrhala vychytal Berkovec
61'
Obrovská šance Slavie na navýšení náskoku. Zleva se do vápna dostal Zmrhal a rázem stál proti Berkovcovi. Snažil se umístit míč na první tyč, gólman Karviné ale zvládl vykopnout pravou nohou!
60'
Jeho centr ale postrádal přesnost, skončil přímo u Koláře, který se tak při řešení příliš nezapotil.
59'
Přímý kop pro Karvinou, zprava bude centrovat Letić. Rozhodčí mu ukazuje, že má čekat na pokyn píšťalkou.
57'
Už se zase hrálo na druhé straně. Na dobrý centr si naskakoval Souček a scházely mu možná centimetry.
57'
Karviná se po delší době dostala na útočnou polovinu a Kolář se alespoň protáhl při sbírání vysokého centru.
56'
Slavia rozehrála rohový kop, jenže tohle bylo hodně nepřesné. Prudký a vysoký centr přelétl vápno a skončil v zámezí.
54'
Coufalův centr hosté odvrátili kousek za pokutové území, kde se do míče opřel Zmrhal. Jeho rána skončila mezi diváky za Berkovcem.
53'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Ondřej Lingr.
53'
Na levé straně si udělal prostor na cent Stoch, jeho pas prodloužil Bořil, ale míč poté skončil mimo hrací plochu.
52'
Ngadeu neodhadl centr od rohového praporku, míč poté propadl na malé vápno a hosté jej odkopli.
51'
A další Stochův pokus. Ten je v posledních okamžicích velmi aktivní a věděl co dělá. Dobře míněnou ránu mu hosté srazili na roh.
49'
Stoch se nyní zjevil na levé straně, měl to ale na dlouhou nohu a těsně před gólmanem jej zakřižoval Piroch. Berkovec zvedl míč ze země a ihned rozehrál.
48'
Z velké dálky pálil Stoch a jeho táhlý pokus skončil jen kousek nad Berkovcovým břevnem.
48'
Slavia i v úvodu druhého poločasu pokračuje v nátlakové hře, Karviná se pouze brání.
47'
Další nedovolený zákrok na Škodu, nyní se provinil Mertelj. Slavia rozehrává přímý kop.
46'
Po souboji s Pirochem zůstal na chvíli ležet Škoda, není to ale nic, co by mu mělo znemožnit pokračovat v utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
Máme za sebou první poločas, který prakticky přinesl hru na jednu branku. Slavia se od úvodu pustila do útoku, zatlačila soupeře k vápnu a Berkovec si musel dávat velký pozor na centry a střely. Poprvé inkasoval ve 13. minutě, kdy Milan Škoda proměnil pokutový kop za faul na Coufala. No a Milan Škoda přidal i druhý gól, to využil Hušbauerův centr na zadní tyč a hlavou upravil na současných 2:0. Karviná toho předvedla opravdu málo, Kolář si po většinu času mohl užívat sluníčka.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Slavia hraje v naprosté pohodě, zkouší si rychlé kombinace. V tuto chvíli to nevyšlo, Souček přihrával do míst, kde neměl žádného ze svých spoluhráčů.
43'
Coufalova přihrávka mezi dva karvinské obránce byla příliš prudká, míč skončil v zámezí a Berkovec může rozehrát.
42'
Krásný protiútok sešívaných táhl Sýkora
42'
Domácí vystihli Berteljovu přihrávku, vznikl z toho rychlý brejk, který už mohl Milan Škoda sám zakončit. Rozhodl se ale pro přihrávku na střed na Sýkoru, jenže ten zblízka Berkovcovu branku minul.
40'
Hosté poprvé střídají. Pavel Dreksa kulhá a zápas tak pro něj končí. Místo něj nastoupil Jiří Piroch.
39'
Hušbauer krásně našel Součka, ten pálil mimo bránu
39'
Za hostující obranu si naběhl Souček, z pozice proti Berkovcovi ale branku minul a navíc, jak se hned poté ukázalo, byl v ofsajdu.
38'
Stoch sice poslal spoluhráči přihrávku na paty, nicméně Slavia pokračuje v útoku.
37'
Samotná standardní situace domácím nevyšla, nemusí je to ale trápit, neboť Karviná o míč přišla hned po několika sekundách.
36'
Táhlá rána Součka, Berkovec ji špičkami prstů kontroloval
36'
Další skvělý moment domácích. Souček natáhl k prudké střele a jeho křížný pokus Berkovec konečky prstů vyrazil na roh.
34'
Ta je už u svého konce, v ofsajdovém postavení se totiž na levé straně ocitl Jan Bořil.
33'
Po opětovném uvedení míče do hry se Slavia zmocnila míče a už zase buduje postupný útok.
32'
Sešívaní vedou 2:0, Hušbauer skvěle našel Škodu
32'
A je to 2:0. Po rozehrání přímého kopu měl Hušbauer mraky času na prohlédnutí si situace v pokutovém území, následně poslal centr na zadní tyč, kde MILAN ŠKODA hravě překonal Budínského a poslal míč do sítě.
31'
Z velké dálky to zkusil Josef Hušbauer, jeho rána však skončila vysoko nad Berkovcovou brankou.
30'
Domácí v postupném útoku, pryč je obrovský tlak tohoto týmu z úvodu utkání.
29'
Karviná u míče, akci ale schází rychlost a okamžik překvapení. Tusjakův centr pak skončil u prvního hráče Slavie.
27'
Faul Tusjaka na Coufala, je tu další možnost pro domácí ohrozit branku Karviné centrem.
26'
Berkovec rozehrával od vlastní branky, dlouhým výkopem však našel pouze Deliho.
25'
Slavia předvedla rychlou akci, finální fáze pak přišla z levého křídla. Berkovec ale situaci předvídal a centr skryl v rukavicích.
24'
Budínského centr skončil na zadní tyči, kde si naskakoval Wagner. Jeho hlavička šla mimo.
23'
Karviná si dá roh, Tusjak neodcentroval přes Coufala. Kolář ale bude muset dávat velký pozor.
21'
Slezané zahrozili, Budínský hlavičkoval nad bránu
21'
No, ke slovu se dostali i hosté. Zleva nacentroval Tusjak a na hranici malého vápna našel nabíhajícího Budínského. Jeho hlavička prosvištěla těsně nad Kolářovým břevnem.
20'
O chviličku později musel Berkovec opět do práce, tentokrát na něj vyslal táhlou střelu Coufal. Brankář Karviné uspěl i v tomto případě.
19'
Kombinace jako z Liberce. Sýkora po Coufalově přihrávce protáhl Berkovce
19'
Tohle byla dělová rána. Na pravé straně dostal přihrávku Sýkora, trochu si potáhl na střed a vyslal tvrdou ránu levou nohou. Berkovec jen tak tak vyrazil na roh.
19'
Zády k brance zpracoval Škoda míč na prsa, bleskurychle se otočil a vyslal střelu. Ta byla zblokována.
18'
Po signálu s dvěma přeběhy přes míč pálil Hušbauer, jeho rána byla ale sražena na autové vhazování.
17'
Faul na Hušbauera, provinil se Kalabiška. Slavia má k dispozici docela zajímavý přímý kop.
17'
Janečka nadělal Berkovcovi trochu problémy malou domů, gólman Karviné odkopával pouze do autu.
15'
Slavie nyní odvrátila centr z levé strany, obranný zákrok předvedl Ngadeu. Karviná ovšem pokračuje v náznaku útoku.
14'
Po dlouhé době se hosté dostali alespoň k polovině, Janečka s Letićem se ale zatím dále nedostali.
13'
Míč si na penaltový puntík postavil MILAN ŠKODA a i když svou ránu neumístil zrovna nejlépe, podařilo se mu otevřít skóre. Berkovec totiž zůstal stát a po míči vůbec nešel. Slavia vede 1:0.
12'
Penalta pro sešívané, Škoda je poslal do vedení 1:0
12'
Pokutový kop pro Slavii! Coufal si zprava naběhl do vápna a po souboji s Tusjakem upadl. Rozhodčí si všiml přišlápnutí a okamžitě pískal.
10'
Sýkora hledal na levé straně Bořila, jenže mu poslal nechytatelnou přihrávku. Karviná vhazuje v hloubi vlastní poloviny.
9'
Hosté se u míče moc dlouho neohřáli, Hušbauer se Sýkorou už budují další akci Slavie.
8'
Karviná je pod velkým tlakem, před Berkovce létají centry z levé i pravé strany.
7'
Stochův centr se stáčel na malé vápno, nejlépe se zorientovali hráči Karviné a odhlavičkovali mimo vápno.
7'
Centr z pravé strany před Berkovce uklidil Moravec na první rohový kop utkání.
6'
Ngadeu byl trochu pod tlakem, situaci ale vyřešil malou domů na Koláře. Ten pak ihned rozehrál.
5'
Po narážečce se do pokutového území Karviné vřítil Hušbauer, následná střela z úhlu ale skončila o notný kus mimo.
4'
Karviná se od úvodní minuty prakticky nepotkala s míčem, Ngadeu zakládá další akci.
3'
Stoch už napřahoval ke střele z dálky, nakonec si to ale rozmyslel a raději rozvinul akci do šířky.
2'
Slavie opět u míče, nyní sledujeme takové menší obléhání pokutového území soupeře.
1'
Na druhé straně poslal Hušbauer dlouhý nákop na Bořila, jenže mu dal až příliš prudkou přihrávku a míč skončil v zámezí.
1'
Hosté se ihned vydali do útoku a výsledkem byl pas do pokutového území. Kolář si poprvé osahal míč.
1'
O výkop se postarali hráči Karviné.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Zmrhal, Hušbauer, Souček, Sýkora, Stoch – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Tecl, Zelený, Kúdela, Baluta, Frydrych, Pokorný.

MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Dreksa, Janečka (C), Letić – Kalabiška, Mertelj, Suchan, Tusjak – Budínský – Wágner.
Náhradníci: Pastornický – Čolić, Piroch, Šisler, Lingr, Weber, Ramírez.

Rozhodčí: Petr Ardeleanu – Tomáš Mokrusch, Jakub Hrabovský.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas uvidí EDEN ARÉNA a začne se v 19 hodin. Nic si tedy na tento čas naplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Petr Ardeleanu, kterému budou na pomezí asistovat Tomáš Mokrusch a Jakub Hrabovský. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Tomáš Klíma.
Poslední vzájemné ligové zápasy

01.10.2016 Slavia – Karviná 1:0
08.04.2017 Karviná – Slavia 1:2
14.10.2017 Karviná – Slavia 0:2
13.04.2018 Slavia – Karviná 3:2
MFK Karviná

Karvinští zahájili nový ročník zápasem v Liberci a byť si nevedli úplně zle, nebyli lepším týmem a domů odjeli s prázdnou. O jedinou branku utkání se v 85. minutě postaral Jan Pázler a zajistil tak libereckým tři body do tabulky. Karvinští tak musí na svůj první bodový zisk čekat a nutno říci, že dnes to budou mít velmi těžké. Favorit je jasně dán, ale MFK se zajisté pokusí o překvapení.
SK Slavia Praha

Pražský tým vstoupil do nového ročníku úspěšně, v Olomouci předvedl výtečný výkon a už po poločasu nebylo co řešit. Slavia v první pětačtyřicetiminutovce dvakrát skórovala, když se trefili Stanislav Tecl a Miroslav Stoch a ukázala, že tento mančaft má opravdu sílu. Po přestávce se ještě trefil Vladimír Coufal a ze stadionu Sigmy si odvezl všechny body za jasnou výhru 0:3.
Dobrý podvečer u druhého kola české Fortuna Ligy. Společně se podíváme na utkání mezi týmy SK Slavia Praha a MFK Karviná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.