FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Opava - 29. září 2019   15:30

Karviná
7' Rundić
1:1
(1:0)
Opava
50' Sus  (Žídek)

Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Lingr (88. Jan Moravec), Smrž, Marek Hanousek, Ba Loua (78. Putyera) – Petkov, Petráň.
Pastornický – Vlachovský, Puchel, Putyera, Krivák, Jan Moravec, Weber.
Zelinka – Hock, Vlček
Městský stadion Karviná, Karviná
3627 diváků
Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Schaffartzik, Jursa (80. Souček) – Manzia (46. Sus), Šulc, Mondek (90+1. Kuča) – Dedič.
Šrom – Helebrand, Jan Řezníček, Souček, Darmovzal, Kuča, Sus.
Fendrich

SESTŘIH: Karviná - Opava 1:1. Hosté po výměně kouče bodovali, pomohla jim i dvě břevna

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek víkendu. Na viděnou.
Tým trenéra Straky se v příštím kole představí na horké půdě pražské Sparty. Opava bude v Městských sadech hostit Teplice.
Karviná si remízou polepšila na jedenáctou příčku a prodloužila svou sérii ligové neporazitelnosti na pět utkání. Opavští se díky bodu odlepili z poslední příčky, kam spadl nováček z Českých Budějovic. Ten však má svou pondělní dohrávku na půdě Liberce teprve před sebou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:2.
Slezské derby mezi Karvinou a Opavou končí po výsledku 1:1 dělbou bodů. Atraktivní fotbalová podívaná začala lépe pro domácí, které poslal ze značky pokutového kopu do vedení již v sedmé minutě kapitán Rundić. Slezský FC srovnal krok po změně stran, když se po Žídkově pasu z levé strany prosadil z otočky střídající Sus. Oba celky měly i další zajímavé šance, z nichž největší se zrodila v samém závěru nastavení. Moravec obdržel ve vápně míč z pravé strany, který napálil jen do obránce. Od toho se však balon odrazil k dobíhajícímu Hanouskovi, který dělovkou rozezvučel břevno! Branková konstrukce koneckonců zachránila Opavské v utkání hned třikrát, byť se krátce po jednom zásahu kopala penalta.
90'
Hanouskova rána se od břevna taky odrazila před bránu
90+3'
90+3'
Tak ne! Karviná se ještě zmocnila míče a jen centimetry ji dělily od tří bodů! K odraženému míči se po zásahu Moravce dostal ve velkém vápně Hanousek, jenž svou dělovkou rozezvučel pouze horní tyč! Teď stáli při Opavě všichni svatí!
90+2'
Petráň fauloval Svozila, poslední slovo zřejmě budou mít Opavští.
90+1'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Dominik Kuča.
90+1'
Nastavení zatím přináší boj o balon v prostoru mezi oběma šestnáctkami.
90'
Slezské derby mezi Karvinou a Opavou bude nastaveno o dvě minuty.
89'
Kouřilova hlavička po rohovém kopu zamířila těsně nad bránu!
89'
Čonkův centr dopadl na hlavu stopera Kouřila, 202 centimetrů vysoký obr ale poslal míč kousek nad břevno!
89'
Ndefe vybojoval na pravé straně hřiště rohový kop. Těch kopala Karviná v posledních minutách opravdu hodně.
88'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Jan Moravec.
87'
Souboj na polovině hřiště končí odpískaným faulem Mondeka. Balon pro Karvinou, která je v závěrečné fázi zápasu lepším celkem.
85'
Opavští si poradili s dalším rohovým kopem Čonky – tentokrát z druhé strany hřiště. Opět sehrál důležitou roli brankář Fendrich, jenž si dnes střeží svůj vzdušný prostor poměrně spolehlivě.
85'
Na trávníku leží opavský kapitán Žídek, který zřejmě inkasoval nějaký úder do obličeje. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
84'
Lingrův přímý kop byl sražen na rohový kop z levé strany.
83'
Hrabina si při bránění akce pomohl držením a Karvinští tak budou zahrávat standardku z hodně zajímavé pozice.
82'
K drzému průniku středem hřiště nasadil mladík Šulc, jenž byl ve středovém kruhu poslán k zemi, sudí Zelinka ale nedovolený zákrok nepíská.
81'
Mondek ztratil u postranní čáry balon v souboji s přesilou, následný pokus o rychlý protiútok hasil Svozil.
80'
Opavští vybojovali autové vhazování kousek od karvinského rohového praporku.
80'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Filip Souček.
78'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Oliver Putyera.
77'
Aktuálně se nehraje. Oba týmy využívají u svých střídaček krátké pauzy na občerstvení.
76'
Dnešní utkání sleduje 3627 diváků.
75'
Po něm byl ve vápně faulován jak Fendrich, tak i Svozil. Karvinské útočné snažení je tak pro tuto chvíli u konce.
74'
K odraženému míči se dostal Smrž, jehož dělovku se snažili tečovat ještě Lingr s Petráněm. Infarktový závar je nakonec opavskou obranou odvracen na další rohový kop.
73'
Neuvěřitelné, co nyní udělal Schaffartzik. Nikým neatakovaný balon směřoval za brankovou čáru, hostující záložník ale za ni míč nakopl a školáckou minelou tak domácím doslova daroval roh!
72'
Čonka fauloval podruhé v krátkém sledu Suse, následný Jursův přetažený centr se ale neujal.
70'
Simerského ránu srazil Rundič těsně před bránou do zámezí
70'
Přetažený centr vrátil před branku Dedič, kde ze skrumáže pálil vedle levé tyče Simerský.
69'
Čonka dohrál u krajní lajny Suse a za zbytečný zákrok dostává zaslouženou žlutou kartu.
68'
Rundić bude rozehrávat z vlastní poloviny. Karviná může nadále útočit.
66'
Ba Loua vyslal na penaltový puntík z pravé strany zajímavý pas, který Petráň, jenž byl tísněn Hrabinou, poslal metr vedle levé tyčky.
65'
Tutovka domácích, Petráň z první po pěkné kombinaci těsně minul bránu!
65'
Také tentokrát byly u míče včas Fendrichovy rukavice. Následovala zblokovaná střela zpoza vápna.
64'
Smržovu táhlou ránu vytáhl Fendrich
64'
Z velké dálky se opřel do míče Vojtěch Smrž, jehož překvapivou pumelici vytěsnil Fendrich tygřím skokem vedle levé tyčky.
63'
Vzdušný balon vyboxoval mimo velké vápno brankář Fendrich.
63'
Hanousek vyslal výbornou přihrávku na Lingra, který z pravé strany odcentroval na Petráně. Karvinský útočník ale v tísni zakončoval nad branku. Bude z toho však roh.
62'
Po nepřesném zakončení Dediče bude rozehrávat brankář Hrdlička.
61'
Souboj Šulce s Čonkou končí autovým vhazováním pro Slezský FC.
60'
Pro smích je momentálně karvinský Ba Loua, který se pokoušel nasimulovat faul. Jeho teatrální pád bez cizího přičinění je "oceněn" žlutou kartou.
59'
Karvinským se v posledních minutách daří čím dál více eliminovat opavský tlak, v jehož znamení se hrálo zhruba úvodních deset minut druhé půle.
57'
Dlouhé vhazování Ndefeho skončilo pouze na hlavě Svozila.
56'
Ba Loua poslal u postranní čáry k zemi Mondeka. U míče zůstanou žlutomodří.
55'
Krátce po autovém vhazování vybojovali Opavští rohový kop z pravé strany hrací plochy. Po něm hlavičkoval jeden z hostů vysoko nad branku.
54'
Z toho Karvinští nic nevytěžili, naopak je velmi rychle pískáno. Míč pošle dopředu Fendrich.
53'
Z levé strany střílel Petráň, jeho ránu ale vyrazil Fendrich na rohový kop.
52'
Jursa si navedl balon na pravačku a hledal vzdušným pasem Šulce, ten však hlavičkový souboj na malém vápně prohrál.
50'
Studená sprcha pro domácí, střídající Sus hned vyrovnává na 1:1!
50'
Opava právě vstřelila branku!
Mondek našel patičkou na levém okraji velkého vápna Žídka, který odcentroval na MARTINA SUSE. Novic v opavské sestavě dostal až příliš mnoho prostoru a střelu z otočky poslal k levé tyči, kam se Hrdlička natahoval marně!
49'
Teď už je ale pískán nedovolený zákrok na Dediče, po němž budou Opavští rozehrávat z vlastní poloviny.
47'
Nový muž na hřišti Sus se uvedl dvojím autovým vhazováním. Po chvíli poslal do šestnáctky dlouhý centr, po kterém Opavští reklamovali faul. Sudí Zelinka ale do píšťalky nefoukl.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bidje Manzia, přichází Martin Sus.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Slezské derby mezi Karvinou a Opavou nabídlo v prvním poločasu zajímavou podívanou s množstvím šancí na obou stranách, avšak pouze jediným gólem. O ten se po Žídkově faulu postaral již v sedmé minutě přesně zahraným pokutovým kopem domácí kapitán Rundić. Slezský FC byl nejblíže srovnání stavu o šest minut později, kdy pálil po Šulcově přihrávce do tyče Dedič.
45+1'
45+1'
Opavští měli k dispozici autové vhazování od vlastního rohového praporku. Míč dostal na Manziu Hrabina.
45+1'
Bude to jedna minuta.
45'
Hrdlička nyní vůbec nepospíchal se svým odkopem. Za pár chvil se dozvíme údaj o nastaveném čase.
43'
Petkov dostal míč až do sítě, jenže už byl v ofsajdu
43'
Ba Loua nahrával volnému Petkovovi, jehož rána k levé tyči skončila až v síti! Jeho trefa ale uznána nebude, neboť byl již o něco dříve pískán ofsajd.
42'
Petráň se uvolnil za obranu, ale střílel mimo tři tyče
42'
Na pravé straně vápna si zpracoval balon Petráň, jeho přízemní střela na zadní tyč byla ale hodně nepřesná.
41'
Petkov si udělal prostor ke střele, jeho rána byla nepřesná
41'
Petkov si zpracoval na hrudi Ndefeho přihrávku, bulharský útočník ale z otočky napálil balon nad branku.
40'
Další tvrdý zákrok, po kterém je Dedičovi zatím jen důrazně domlouváno. K zemi se poroučel domácí kapitán Rundić.
40'
V přerušené hře vyfasoval vůbec první žlutou kartu tohoto střetnutí Tomáš Jursa, jenž v minulosti působil i právě v Karviné.
39'
Na chvíli se nehrálo, Lingr tvrdě fauloval Hrabinu. Karvinští posléze sportovně vracejí balon.
38'
Schaffartzik vyslal prudkou přihrávku na Hrabinu, která končí v zámezí. Slezský FC je aktivní, v jeho hře je však až příliš mnoho nepřesností.
37'
Po Žídkově vhazování končí balon až za karvinskou brankou. Hrdlička tak uvede míč do hry odkopem.
35'
Manzia reklamoval Lingrův faul, který Zelinka správně neodpískal.
34'
Dedič z dálky těsně minul branku domácích
34'
Ze střední vzdálenosti zkusil štěstí Dedič, zamířil ale vedle levé tyčky.
33'
Čonkova rána zpoza vápna zamířila mimo bránu
33'
Lingr obešel na pravé straně vápna hned dva protihráče. Po jeho průniku se odrazil míč na Čonku, který ho zpoza šestnáctky poslal nad břevno.
32'
Jursa centroval balon na zadní tyč, kde si nabíhali Dedič se Svozilem, ani jeden z opavských hráčů však balon netrefil.
31'
Manzia byl faulován Hanouskem a Zelinka píská Opavě standardní situaci.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry, při níž byly k vidění šance na obou stranách. Slezské derby zatím nabízí poměrně zajímavou fotbalovou podívanou.
28'
Byl už míč za čarou? Ba Loua z ostrého úhlu šikovně přeloboval Fendricha
28'
Na druhé straně vykouzlil technické zakončení na zadní tyč Ba Loua, jehož dloubáček odvracel z brankové čáry hlavou pohotový Svozil.
27'
Šulc odcentroval na Manziu, který zkoušel na penaltovém puntíku vystřihnout nůžky. Akrobatické zakončení ale Konžanovi nevyšlo podle představ.
25'
Svozil ve snaze odvrátit balon hlavičkoval do Simerského, od něhož se míč odrazil k Fendrichovi. Komická situace Opavě újmu na skóre nepřivodila.
23'
Domácí se o balon připravili přetaženým pasem na Ba Louu. Po chvíli je Dedič udeřen do hlavy Rundićem, vše se ale obešlo bez žlutého napomenutí.
22'
Petkov byl ve výskoku faulován Jursou. Rozehrávat bude Karviná.
20'
Další akce Opavy končí zdviženým praporkem pomezního, který si všiml, že Schaffartzik byl v době Manziovy přihrávky v postavení mimo hru.
19'
Slezský FC má územní převahu. Jursa nyní hledal Šulce, míč byl ale o něco delší, než by bylo zdrávo. Doputoval tak pouze k Hrdličkovi.
18'
Dedič si ve vápně narazil míč se Šulcem, poté ale zaúřadovala pozorná karvinská obrana.
17'
Petkov se odhodlal ke střele, ale rána mu nesedla
17'
Karviné se naskytlo zajímavé přečíslení. Petkov volil místo přihrávky přízemní střelu, ta ale postrádala razanci, a tak se stala snadnou kořistí Viléma Fendricha.
16'
Derby se hraje ve výborné kulise, k čemuž kromě domácích přispívají také fanoušci Opavy, kteří vyprodali hostující sektor.
14'
Opavský stoper Svozil má po souboji s Petráněm zdravotní problém a musí být ošetřen za postranní čárou.
13'
Šulc skvěle vyslal Dediče, ten napálil tyč!
13'
Šulc poslal šikovnou prostrkávačku na levém kraji vápna opět na rozběhnutého Dediče, který tentokrát střílel do tyče!
12'
Dedič lízl míč hlavou těsně vedle!
12'
Opava poprvé zahrozila! Z levé strany odcentroval na hlavu Dediče Žídek, slovenský útočník ale poslal míč kousek vedle pravé tyče.
11'
Tradiční rozehrávač standardek Pavel Zavadil dnes Slezskému FC chybí, a tak poslal míč do vápna Jursa. Karvinská obrana ale balon ihned odvrátila do bezpečných míst.
10'
Opavští po inkasovaném gólu přidali. Hosté budou rozehrávat standardní situaci.
8'
Dedič vybojoval na polovině Karviné autové vhazování, po kterém se do náběhu dral Manzia. K míči měl ale o něco blíže brankář Hrdlička.
7'
Rundič přesnou ranou k tyči proměnil penaltu a domácí vedou 1:0!
7'
Karviná právě vstřelila branku!
Míč si postavil MILAN RUNDIĆ a poslal jej levačkou přesně k pravé tyči! Fendrich vystihl stranu, na balon ale nedosáhl.
5'
Lingr si navedl míč na pravačku a rozezvučel střelou z hranice šestnáctky břevno! Následně upadl v pokutovém území Petráň, do něhož vletěl Žídek, a domácí budou velmi rychle zahrávat pokutový kop!
3'
Ba Loua poslal do opavského vápna prudký centr, míč si ale stáhl do rukavic pozorný Fendrich, jenž dnes dostal přednost před v minulých zápasech chybujícím Šromem.
1'
Průniková přihrávka na Mondeka byla příliš dlouhá, a tak ji slovenský záložník na hřišti nezastihl.
1'
Domácí vstoupili do slezského derby v bílých dresech, hosté hrají v tradičních žluto-modrých.
1'

MFK Karviná: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Lingr, Smrž, Marek Hanousek, Ba Loua – Petkov, Petráň.
Náhradníci: Pastornický – Vlachovský, Puchel, Putyera, Krivák, Jan Moravec, Weber.

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Schaffartzik, Jursa – Manzia, Šulc, Mondek – Dedič.
Náhradníci: Šrom – Helebrand, Jan Řezníček, Souček, Darmovzal, Kuča, Sus.

Rozhodčí: Zelinka – Hock, Vlček.
Hlavním rozhodčím utkání bude Miroslav Zelinka. Na čarách mu budou asistovat pánové David Hock a a Matěj Vlček. Roli čtvrté rozhodčí zastane Jana Adámková.
V loňské sezóně spolu oba celky odehrály celkem tři vzájemná střetnutí. Opava nejprve prohrála s Karvinou v brněnském azylu 1:3, v Karviné se pak zkraje jarní části zrodila remíza 1:1. Třetí duel se uskutečnil v nadstavbě, kde se pro změnu radovala po těsném triumfu 1:0 Opava.
Na straně Karviné i Opavy nalezneme po jednom třígólovém střelci, přičemž o obou platí, že ještě na jaře kopali druhou nejvyšší soutěž. V případě Karviné jde o sedmadvacetiletého záložníka Michala Petráně (dříve Pardubice), v Opavě se pak střelecky daří nejlépe o rok mladšímu útočníkovi Renému Dedičovi (naposledy Třinec).
Opava je na tom ještě hůře. Po skvělém vstupu do soutěže přišlo vystřízlivění a již osmizápasové čekání na ligové vítězství. Naposledy Slezané remizovali na domácí půdě s Libercem 1:1. Vizitka nejhoršího útoku i obrany soutěže (spolu s Příbramí a Bohemians) přiměla klubové vedení k odvolání kouče Ivana Kopeckého. V Karviné tak Opavu z lavičky povedou manažer Alois Grussmann s asistentem Josefem Dvorníkem. Ti se budou muset obejít bez jednačtyřicetiletého špílmachra Pavla Zavadila, jenž nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu.
Karviné patří v tabulce dvanáctá pozice. Po špatném startu se slezský celek pod vedením Františka Straky v posledních kolech zvedl. Důkazem budiž čtyřzápasová série bez porážky, z níž vytěžili Karvinští osm bodů z celkových deseti. Naposledy se MFK představil minulý týden v Příbrami, kde po gólech Smrže a Ndefeho zvítězil 2:0. Na desátou Bohemku, která je posledním celkem, jenž figuruje v prostřední skupině, ztrácí aktuálně Karviná dva body.
Příjemné nedělní odpoledne. Fotbalisté MFK Karviná přivítají v utkání 11. kola nejvyšší české soutěže trápící se SFC Opava. Papírovými favority budou v tomto záchranářském duelu domácí, kteří se pokusí navázat na výhru z Příbrami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.