FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Bohemians - 22. února 2020   14:30

Liberec
16' Mara  • 36' Kuchta (Mara) • 50' Kuchta (Malinský)
3:1
(2:1)
Bohemians
27' Nečas  (Schumacher)

Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Karafiát, Hybš – Alibekov (68. Hromada), Mara – Malinský, A. Baluta (87. Beran), Pešek – Kuchta (55. Rondić).
Knobloch – Fukala, Koscelník, Hromada, Michal, Beran, Rondić.
OREL – Vodrážka, Leška
Stadion U Nisy, Liberec
3999 diváků
P. Le Giang – Köstl, Hůlka, Šmíd, Schumacher – Hronek (72. Bartek), Bederka, Jindřišek (C), Vaníček (79. Mosquera) – Nečas (46. Keita), Puškáč.
Valeš – Bartek, Ljovin, Keita, M. Dostál, Mosquera, Květ.
Le Giang

SESTŘIH: Liberec - Bohemians 3:1. Liberec slaví další výhru, dva góly dal Kuchta

Je za námi utkání 22. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí Liberec porazil tým Bohemians 1905. Za Liberec skóroval z penalty Kamso Mara, poté ve 27. minutě vyrovnával střelou z malého vápna Jakub Nečas. Pak se ke slovu přihlásil dvakrát Jan Kuchta, který se prosadil jednou v poločase prvním a jednou ve druhém. Navíc vybojoval i zmiňovanou penaltu, když ho fauloval brankář Le Giang. V souboji katů pražských "S" byl tak úspěšnější domácí Slovan Liberec, který si připisuje i druhé vítězství v druhém jarním kole. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
90'
V závěru mohl Liberec navýšit vedení, skóre se ale neměnilo
90+3'
90+3'
Na druhé straně centroval Keita. Hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů, ale u brankáře stál Puškáč v ofsajdu.
90+2'
Tempo utkání nabírá v nastavení na obrátkách! Domácí Jakub Pešek si naběhl za obranu a prudkou ranou prověřil Le Gianga. Následně přihrával odražený míč Beran na Rondiće, který si míč ale zpracovával příliš dlouho a nedokázal zakončit.
90+1'
V první minutě nastavil centroval Schumacher pouze do zámezí.
90'
Druhý poločas se nastavuje o tři minuty.
89'
Šance Mosquery, Nguyen ho vychytal
89'
Klokani se nevzdávají! Jhon Mosquera si zasekávačkou položil Mikulu a vypálil. Filip Nguyen jeho pokus vyrazil. K dorážce už se Keita nedostal, jelikož šlapákem fauloval Chaluše.
88'
Pešek uháněl na prázdnou bránu, rozhodčí akci zastavili kvůli ofsajdu
88'
Jeho protějšek Filip Nguyen vyboxoval míč a trio libereckých hráčů se hnalo na dva obránce a prázdnou bránu. Jakub Pešek si ale nepohlídal ofsajdovou past a nemohl tak skórovat do odkryté brány.
88'
Till Schumacher nedostal míč přes Mikulu. Je z toho ale rohový kop pro hosty. Do vápna běží také brankář Le Giang.
87'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Alexandru Baluta, přichází Michal Beran.
86'
Klokani se hnali do rychlého protiútoku, který zastavil na půlící čáře nedovoleně Matěj Hybš.
85'
Míč po rohovém kopu se odrazil k Malinskému, který si to namířil mezi dvojici hráčů, ale ukousl si příliš velké sousto. Liberec následně ještě vybojoval míč a Jakub Hromada byl faulován.
84'
Imad Rondić hlavou posunul míč na sprintujícího Peška. Liberecký záložník vybojoval alespoň rohový kop pro domácí.
84'
Dlouhý míč Jindřiška končí opět až u Nguyena.
83'
Na opačném konci hřiště zahrál vysokou nohou také Baluta.
82'
Žlutou kartu za protesty vidí také asistent trenéra Erich Brabec (Bohemians Praha 1905).
80'
Keita dopravil míč do sítě, gól ale neplatí
80'
Bohemians se dočkali druhé branky v utkání. Ta ale neplatí, jelikož Jhon Mosquera přihrával na Keitu v době, kdy jeho noha atakovala hlavu Matěje Chaluše. Rozhodčí tak hru přerušil ještě před dosažením branky.
79'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Jhon Mosquera.
79'
Se žlutými kartami se nám ve druhém poločase roztrhl pytel. Žlutou kartu, tentokrát za simulování, dostává Alexandru Baluta (FC Slovan Liberec).
78'
Jakub Pešek centroval opět nepřesně.
77'
Daniel Köstl (Bohemians Praha 1905) v akci na druhé straně. Malinského zastavil nedovoleně a tento zákrok je navíc oceněn žlutou kartou.
76'
Filip Nguyen si až v 76. minutě připisuje první zákrok v tomto utkání. S hlavičkou Köstla nemohl mít sebemenší problém.
75'
V této části zápasu je hra rozkouskována častými fauly na obou stranách.
72'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází David Bartek.
71'
Pešek nepřihrál přesně a musel zapnout, stejně jako spoluhráči, zpětný chod. Klokani se hnali do rychlého brejku, ale finální přihrávka jim opět selhala.
70'
Po třetí brance Liberce tempo hry výrazně opadlo a zajímavých šancí je jako šafránu.
70'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Keita (Bohemians Praha 1905). Hráč pražanů ukázal novému muži na hřišti Hromadovi, že zápas bolí, když ho atakoval loktem do obličeje.
68'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Achmed Alibekov, přichází Jakub Hromada.
68'
Na liberecký stadion si našlo cestu 3 999 diváků.
67'
Ze standardní situace nic nebylo. Naopak Schumacher na druhé straně zastavil Peška taktéž nedovoleně.
66'
Ondřej Karafiát si v souboji s Puškáčem pomohl pažemi a hlavnímu arbitrovi tento fakt neunikl. Přímý volný kop pro Klokany.
65'
Achmed Alibekov nemá svůj den. Už poněkolikáté mu uskočil míč od nohy.
63'
Teď si nerozuměli Matěj Hybš s Kamso Marou. První jmenovaný zůstal stát, kdežto ten druhý ho svou přihrávkou vybízel k běhu za obranu.
61'
Till Schumacher centroval už zpoza brankové čáry. Zakončení Puškáče se tak do statistik počítat nebude.
61'
Liberecký Imad Rondić napadal vysoko. Míč ale nezískal.
59'
U autové čáry byl odpískán faul Tomáši Malinskému.
58'
Hosté reklamovali ruku, sudí Orel ale nechal hru plynout
58'
Ve vápně domácích teď nejspíš zahrál jeden z hráčů v modrém rukou. Rozhodčí Orel rozpažil.
57'
Matěj Hybš si zkušeně udržel na zádech dotírajícího protihráče a nechal míč přejít do zámezí.
56'
Matěj Chaluš se sice zlobí, ale míč se nejspíše od jeho nohy za brankovou čáru. Roh pro zeleno-bílé.
55'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází dnes dvougólový Jan Kuchta, přichází Imad Rondić.
55'
Kuchta vybídl Jakuba Peška. Liberecký štírek pálil z úhlu pouze do boční sítě.
52'
Jiřímu Bederkovi (Bohemians Praha 1905) toto utkání nevychází. Za zákrok na Maru vidí kartonek žluté barvy.
50'
Další krásná akce domácích skončila gólem, Kuchta se trefil na 3:1
50'
Žlutou kartu za následné přetažení dresu přes hlavu dostává autor branky Jan Kuchta (FC Slovan Liberec).
50'
Liberec právě vstřelil branku!
To byl rychlý protiútok! Kuchta na polovině sklepl míč Balutovi, který z první vybídl Malinského k úniku. Ten potáhl míč a přihrál do do vápna, kde už to vypadalo, že Bederka má míč v moci. Kulatá věc mu ale prošla mezi nohami a JAN KUCHTA byl ve správný čas na správném místě a z touto příležitostí si zkušeně poradil a střílí tak svůj druhý gól v utkání.
47'
Ibrahim Keita se dopustil útočného faulu na Matěje Chaluše.
46'
Žlutou kartu dostává Petr Hronek (Bohemians Praha 1905), který si nepohlídal svůj loket v souboji s Malinským.
46'
Střídání do druhého poločasu v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází autor branky Jakub Nečas, kterého nahrazuje Ibrahim Keita.
46'
Prvních 45 minut hry je za námi a viděli jsme hned tři branky! Jako první se prosadil z pokutového kopu Kamso Mara, který se nemýlil střelou pod břevno. O vyrovnání se postaral Jakub Nečas, který propálil z malého vápna Nguyena střelou mezi nohy. Liberec si vzal ale své vedení zpět, když se ve 36. minutě prosadil tváří v tvář brankáři aktivně hrající Jan Kuchta. Do kabin se tak jde za stavu 2:1. Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
45'
Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu a první poločas končí.
45'
Hosté jsou nastěhovaní na útočné polovině. Do šance ale mají daleko.
44'
Lukáš Hůlka dostál míč proti noze, ale jeho pokus o střelu končí autem pro domácí.
44'
Kuchtova přihrávka mířící na Malinského skončila na prvním obránci.
42'
Dlouhý míč Jindřiška končí až u Nguyena.
40'
Po hektických chvílích se hra na chvíli uklidnila. S míčem teď hrají více hosté z Vršovic.
38'
Z rohového kopu liberečtí nic nevytěžili.
37'
Le Giang hrdinou okamžiku, konečky prstů poslal míč nad břevno
37'
Vzápětí to mohlo být o dvě branky! Jan Kuchta potáhl míč po levé straně a načechraným přesným centrem našel Balutu. Rumunský záložník střílel z první pod břevno, ale Patrik Le Giang jeho pokus skvěle vytáhl na rohový kop.
36'
Liberec právě vstřelil branku a bere si své vedení zpět!
Kamso Mara našel průnikovou přihrávkou JANA KUCHTU, který stál na hraně ofsajdu. Praporek ale zůstal dole a liberecký útočník střelou po zemi mezi nohy překonal brankáře Klokanů.
35'
Domácí si berou vedení zpátky, z nádherné akce zakončoval Kuchta, 2:1
35'
Odražený míč se dostal k Jindřiškovi. Kapitán pražanů střílel vedle.
34'
Bohemka po gólu hodně ožila a opět hrozila. Ani tento útok ale nedospěl až k zakončení.
32'
Klokani se už už dostávali z protiútoku do přečíslení, když Petr Hronek nepřesně nacentroval. Respektive místo centru letěl míč až za bránu.
31'
Míč se dostal až k Jakubu Peškovi mimo vápno. Ten jej centrem vrátil do "ohně", kde hlavičkoval Kamso Mara. Míč mu ale sjel po hlavě a z šance nebylo nic.
30'
Po půl hodině hry bude Liberec zahrávat rohový kop.
27'
První nebezpečná šance hostů skončila gólem! Nečas vyrovnal na 1:1
27'
Bohemians právě vstřelili branku a z ničeho nic je srovnáno!
Liberecká obrana podcenila přetažený centr z pravé strany, který byl vrácen Schumacherem na malé vápno, kde JAKUB NEČAS střelou mezi nohy propálil Nguyena.
27'
Jan Kuchta vystihl rozehrávku Bederky a střelou na vzdálenější tyč protáhl Le Gianga.
25'
Do dalšího útoku domácích se zapojila hned pětice hráčů. Posledním, kdo centroval, byl Jan Mikula. Míč ale našel pouze hlavu stopera.
24'
Šance domácích! Pokus Mary prosvištěl pouze nad břevnem
24'
Centr ale letěl přímo do náručí Nguyena, který založil rychlý protiútok, na jehož konci byla střela Mary ze střední vzdálenosti mířící vysoko nad.
23'
Achmed Alibekov neodhadl délku míče a celá situace vyústila v rohový kop Klokanů.
21'
Vzápětí druhý roh.
21'
Matěj Hybš našel průnikovou přihrávkou Malinského na hraně ofsajdu. Liberecký rychlík vybojoval roh.
20'
Kamso Mara zahrál rukou v hlavičkovém souboji. Míč pro zeleno-bílé.
19'
Jan Kuchta napadal velmi vysoko a málem vybojoval míč. Ten se ale odrazil od jeho nohy do zámezí.
16'
K míči se postavil pro některé možná trochu překvapivě KAMSO MARA, který střelou pod břevno nedal brankáři šanci. Liberec se tak ujímá vedení 1:0.
15'
Mara se postavil k pokutovému kopu a proměnil, 1:0
15'
Le Giang zbytečně fauloval Kuchtu, sudí Orel nařídil penaltu
15'
Teď už se faul píská a je to rovnou penalta! Jan Kuchta si hlídal vysoký míč, který směřoval na malé vápno a šel si pro něj. Brankář Le Giang se snažil míč vyboxovat, ale trefil hlavu libereckého útočníka a Pavel Orel ukazuje na puntík!
14'
Jan Kuchta se snažil dostat k míči přes Bederku. V poslední fázi souboje upadl, ale faul se nepíská.
13'
Po Balutově centru hlavičkoval Karafiát v tísni nad bránu.
12'
Liberec je nastěhován na útočné polovině a po ruce jednoho ze záložníků bude zahrávat přímý kop od pomezní čáry.
10'
Baluta jako první vystřelil na bránu, jeho pokus postrádal razanci
10'
A opět v akci rumunský záložník, který si připisuje první střelu na bránu. Jeho pokus zpoza vápna ale neměl dostatečnou razanci na úspěch a Le Giang míč chytil.
9'
Dlouhý aut klokanů nebyl problémem pro libereckou obranu. Alexandru Baluta odpálil míč mimo pokutové území.
8'
Alexandru Baluta sice prokličkoval mezi třemi obránci, ale s míčem se už dostal mimo hrací plochu.
7'
Petr Hronek se s tím nepáral a odražený míč napálil z voleje. Střela byla ale hodně nepřesná.
7'
Vracející se Baluta fauloval Hůlku. Bohemians zůstanou u míče.
6'
Jan Mikula přetáhl centr na nabíhajícího Malinského.
4'
Hostujícího Nečase před sebe nepustil Matěj Hybš.
3'
Domácí Slovan zatím drží míč na svých kopačkách, ale k bráně se nedostává.
1'
Domácí Liberec nastoupil v modré kombinaci s bílými štulpnami. Hosté jsou tradičně zeleno-bílý.
1'
Klokani mají právo úvodního výkopu.

FC SLOVAN LIBEREC – VÍTĚZSTVÍ PROTI SPARTĚ A FORMA MALINSKÉHO

Slovanu se tradičně doma proti Bohemians 1905 daří, ještě s nimi na stadionu U Nisy neprohrál. Z celkových 35 zápasů získal 18x všechny tři body, osmkrát klání mezi těmito dvěma soupeři nenašlo vítěze. Z posledního měření sil lépe vyšli Klokani, když Liberec v Ďolíčku porazili 2:1, na dvě branky Jana Vodháněla odpověděl jednou trefou Oscar, který již v Liberci nepůsobí.

Slovan ukázal, že se na 21. kolo FORTUNA:LIGY proti Spartě dobře připravil. Přestože se až do druhého poločasu hrálo bez branek, modrobílí dokázali využít rychlé brejky a nakonec zvítězili 2:0. Mužem zápasu se stal Tomáš Malinský, který nadvakrát unikl obráncům Sparty a proti Hečovi nezaváhal. Díky výhře si Liberec připsal 3 body a na čtvrtý Baník Ostrava ztrácí pouze 4 body.

Liberečtí i v tomto přestupním období přišli o řadu důležitých hráčů. Petara Musu, se sedmi góly druhého nejlepšího střelce týmu, si stáhla zpět z hostování mateřská Slavia. K sešívaným také putoval Oscar, který taktéž hostoval na podzim v Liberci. Dalším hráčem, který Liberec opustil, je Roman Potočný, s devíti trefami nejlepší podzimní střelec týmu. Ten zamířil za novou výzvou do Baníku Ostrava. Potočný s Musou nastříleli hned 16 z 33 gólů Slovanu, což je skoro polovina.

Když už se zdálo, že odchody jsou u konce, v týdnu změnil působiště také bývalý kapitán Slovanu Radim Breite. Spekuluje se o neshodách s trenérem Hoftychem, každopádně ve středu byl zveřejněn jeho přestup do Sigmy Olomouc. S Potočným a Breitem odešli lídři kabiny. Určitě bude zajímavé pozorovat, jak se Severočechům dále povede.