FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Zlín - 2. června 2020   18:00

Ml. Boleslav
24' Budínský (Jiří Klíma)
1:1
(1:1)
Zlín
21' Tatajev (vl.)

Stejskal – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (62. Krobot), Túlio (86. Hubínek) – Douděra (46. Mašek), Budínský (C), Ladra – Jiří Klíma (74. Wágner).
Šeda – Mazuch, Hubínek, Wágner, Fulnek, Krobot, Mašek.
Zbyněk Proske – Radek Kotík, Radim Dresler
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
S. Dostál – Cedidla, P. Buchta, Simerský, Matejov (66. Bartošák) – Fantiš (66. Džafić), Hlinka (57. Conde), Jiráček (C), Čanturišvili – Janetzký (77. Azackij), Jawo (46. Poznar).
Rakovan – Azackij, Conde, Džafić, Martínez García, Bartošák, Poznar.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 1:1. Po vlastním gólu domácích srovnal Budínský

Z Mladé Boleslavi je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:4.
Je dobojováno a zápas nakonec končí dělbou bodů. Ve druhém poločase byli Středočeši jasně lepší a svého soupeře tlačila, nicméně ke gólu to nakonec nevedlo. Naopak Zlín se pouze bránil, a z Mladé Boleslavi tak nejspíše pojede spokojený.
90'
Cedidla strčil Maška, sudí penaltu nepískl
90+5'
90+4'
Cedidla ve vápně zezadu srazil Maška a Boleslavští se dožadovali penalty, avšak arbitr Proske zůstal v klidu.
90+3'
Conde se pokusil vysunout do útoku Poznara, ovšem gólman Stejskal celou situaci dobře přečetl, vyběhl z brány a míč před hostujícím útočníkem odkopl.
90+2'
Zelený sice svým nákopem našel Wágnera, jenže ten byl tísněn Buchtou a jeho sklepnutí doputovalo až do autu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Boleslavský tlak po vystřídání Túlia opadl a naopak hosté teď kombinují na polovině soupeře, což jim samozřejmě vyhovuje.
89'
Žlutou kartu dostává Michal Hubínek (FK Mladá Boleslav).
88'
Brankář Boleslavi zasáhl i o chvilku později, kdy si v pohodě ze vzduchu stáhl nepovedenou hlavičku Poznara.
87'
Džafić zatáhl míč po lajně a poté nabil sbíhajícímu Poznarovi, jehož nepovedenou střelu bez problému lapil Stejskal.
86'
Nepříliš razantní střelu Poznara sebral Stejskal
86'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marco Túlio, přichází Michal Hubínek.
85'
Na hrací ploše byl ošetřován Túlio, který odešel do zámezí s krvavým šrámem na hlavě. Za postranní čárou už se do hry připravuje Michal Hubínek.
84'
Žlutou kartu dostává Cheick Oumar Conde (FC Fastav Zlín).
83'
Po rohovém kopu hlavičku Budínského lapil Dostál
83'
Zelený přenechal míč Budínskému, tomu sebral radost blokující Azackij
83'
Zelený se protáhl po levé straně a poté předložil míč Budínskému, jehož střelu z hranice penaltového puntíku ve skluzu zblokoval Azackij.
82'
Krobot se teď velmi odvážně vrhl mezi tři protihráče a málem z toho vyšel jako vítěz, ovšem na poslední chvíli mu balon vypíchl Buchta.
81'
Žlutou kartu dostává Marco Túlio (FK Mladá Boleslav).
80'
Ladra přenechal míč Krobotovi a ten si poté píchl okolo Bartošáka. Poté se k němu stál Azackij a přes toho už boleslavský hráč odcentrovat nedokázal.
78'
Tatajev nyní po souboji s Poznarem nekontrolovaně spadl na zem a na první pohled se nejednalo o nic hezkého. Po krátkém ošetření se ale ruský stoper oklepal a zdá se, že nebude zapotřebí střídat.
77'
Mašek z úhlu mířil hodně vedle
77'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Olexandr Azackij.
76'
Hosté se momentálně snaží hru uklidnit a jen si přihrávají na vlastní polovině.
75'
Budínský nacentroval do vápna a na jeho nabídku si naskakoval Zelený, před kterým ale lehce přizvedl balon Buchta.
74'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Tomáš Wágner.
73'
Budínský vysunul Krobota, tomu ale střela nesedla
73'
Poznar měl spoustu času na to, aby si rozmyslel, co udělá s míčem. Jenže dlouho váhal a poté se k němu stáhl Mašek, jenž ho dokázal odzbrojit.
72'
Zelený si nyní neporozuměl s Maškem a po jejich neshodě uvede balon do hry Dostál. Ten s rozehrávkou příliš nespěchá.
71'
Žlutou kartu dostává Adnan Džafić (FC Fastav Zlín).
71'
Fastav se na chvilku osvobodí, Túlio totiž fauloval Jiráčka a hosté budou moct v klidu rozehrávat.
70'
Zlín je teď pod velkým tlakem, dočkáme se v následujících minutách branky v jeho síti?
69'
Po něm se sice nikdo z mladoboleslavských hráčů k zakončení nedostal, ovšem domácí i nadále drží míč.
68'
Krobotova rána levačkou byla zblokována jedním z obránců žlutých a následovat bude rohový kop.
67'
Buchta podstoupil velmi těžký a důležitý souboj s Jiřím Klímou, který nakonec zvládl a uchránil svůj tým od velkých starostí.
66'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Adnan Džafić.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Lukáš Bartošák.
65'
V posledních minutách je Boleslav daleko aktivnější a defenziva Fastavu má plné ruce práce.
64'
Boleslav se přes lehký tlak ke střele nedostala a poté se dopředu vydal Zlín, avšak ani v tomto případě k přímému ohrožení brány nedošlo.
63'
Túlio lehkým bochánkem uvolnil Maška, jenž se chtěl položit do střely z první, avšak na balon nedosáhl.
62'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Ladislav Krobot.
61'
S chutí hrající Túlio si navedl balon na střelu a znovu vypálil, jenže trefil před sebou stojícího Buchtu.
60'
Ve vápně se po kontaktu s Tatajevem poroučel k zemi Janetzký a hosté se dožadovali pokutového kopu. Ten ale hlavní rozhodčí nenařídil.
59'
Jakub Klíma poslal pomalou nahrávku Křapkovi a ten musel balon zakopnout do autu, jinak by do útoku rychle postupoval Čanturišvili.
58'
Buchta zaváhal a Ladra se málem dostal do samostatného úniku, ale stoper Fastavu stačil svého soupeře lehce rozhodit a pro míč si následně došel Dostál.
57'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Cheick Oumar Conde.
57'
Nákop Buchty doletěl přesně na nohu Poznara a ten mohl postupovat vpřed, nicméně jeho akci zastavil signalizovaný ofsajd.
56'
Ten ale žádné vzrušení nepřinesl, nabídku Čanturišviliho totiž bez sebemenších problémů odhlavičkoval Jakub Klíma.
55'
Mašek u postranní čáry zajel do Hlinky a po jeho zákroku uvidíme volný přímý kop také v podání hráčů Zlína.
54'
Janošek chtěl dlouhým pasem vyslat do šance Ladra, ovšem k tomu balon nepustil dobře postavený Simerský.
53'
Brazilský fotbalista zakončoval nyní podruhé během krátké chvíle. Tentokráte se do balonu opřel z pětadvaceti metrů, jenže vysoko přestřelil.
52'
Budínský nadýchaným centrem našel Túlia, jenž ale z dobré pozice hlavičkoval pouze nad bránu.
51'
Čanturišvili zahrál před vápnem rukou a domácí budou mít k dispozici standardní situaci.
50'
Boleslav vstoupila do druhého poločasu velmi dobře a nyní se hrajeme víceméně pouze na polovině Zlína.
49'
Poznar se sice po souboji s Tatajevem poroučel k zemi, nicméně dle názoru hlavního rozhodčího to byl právě on, kdo si počínal v rozporu s pravidly.
48'
Křapka vybojoval pro svůj tým roh, který rozehrál Budínský. Jeho nabídka mířila na přední tyč, odkud jej dokázal odklidit Hlinka.
47'
Střídající Mašek se hned vydal napadat rozehrávku soupeře a nakonec donutil Buchtu odehrát míč do zámezí.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Dominik Mašek.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Tomáš Poznar.
46'
Je za námi úvodní dějství a hráči odcházejí do kabin za nerozhodného stavu. Zatím sledujeme vcelku pohledné utkání a dokonce jsme se dočkali dvou branek. Hosté se dostali do vedení ve 21. minutě, kdy si Jawovu přihrávku srazil do vlastní brány Tatajev. Boleslav se ale okamžitě oklepala a hned za tři minuty bylo srovnáno, po rychlé kombinaci s Jiřím Klímou přidal svou jubilejní desátou branku v sezoně Budínský.
45+2'
45+1'
Budínský se uvolnil před šestnáctkou a zkusil své štěstí ze střední vzdálenosti, jenže bránu přestřelil.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Na druhé straně postupovali hosté do brejku, jenže Čanturišvili postrádal podporu spoluhráčů, a proto raději celou akci zbrzdil a poté nahrál dozadu Jíráčkovi.
44'
Túlio tentokráte centroval a jeho pas vracel před bránu Douděra, nicméně míč odklidil do bezpečí Buchta.
43'
Po něm nastaly v pokutovém území Zlína lehčí zmatky, které přerušil až hvizd sudího. Jakub Klíma totiž fauloval Čanturišviliho.
42'
Dělovka Marca Tulia skončila nad bránou
42'
Ladra našel na vápně volného Túlia a ten tvrdě vypálil pravačkou. Střelu ještě mírně přizvedl Jiráček, díky jehož zásahu vyletěl míč na bránu.
41'
Budínský si vyměnil míč s Jiřím Klímou a poté ho vracel před bránu, avšak poslal ho jen do náruče Dostála.
40'
Křapka špatně rozehrál a Zlín následně chvilku obléhal šestnáctku Boleslavi, ovšem přetažená nabídka Matejova doletěla až do zámezí.
39'
Budínský se stihl vrátit s Buchtou a stačil mu vypíchnout míč, čímž zbrzdil akci soupeře.
38'
Budínského centr doputoval k úplně volnému Tatajevovi, který ale v záklonu nedokázal zakončit dostatečně důrazně a Dostál si proti jeho hlavičce připsal rutinní zákrok.
37'
Hlavičku Klímy pohlídal Dostál
37'
Ladra byl sražen k zemi Cedidlou a Mladá Boleslav bude mít k dispozici volný přímý kop.
36'
Po spolupráci Jiřího Klímy a Lukáše Budínského se málem dostala do šance, ale přihrávka prvně jmenovaného nakonec ke svému adresátovi nedoputovala.
35'
Fantiš dokázal odcentrovat přes Zeleného a Jawo se chtěl do jeho nabídky položit s první, jenže na ní o kousek nedosáhl.
34'
Středočeši podnikli rychlý brejk a po přiťuknutí Jiřího Klímy zakončoval Ladra, kterému ovšem do střely skočil Simerský a nasměroval míč do autu.
33'
Ránu Ladry zablokoval Simerský
33'
Na Zeleného velmi aktivně dotíral Fantiš a domácímu obránci nakonec nezbylo nic jiného než nahrát dozadu na Stejskala.
32'
Ten si vzal na starost Jiráček, který poslal míč do dobrého prostoru, jenže nejvýše ze všech si naskočil Jakub Klíma a ten dostal balon mimo šestnáctku.
31'
Matejov zabojoval o téměř ztracený balon a nakonec byl za svou snahu odměněn, Zlín totiž bude zahrávat rohový kop.
30'
Výborně to teď udělal Janošek, který elegantní patičkou uvolnil Túlio a ten následně rozehrál do lajny na Křapku.
29'
Janošek s Budínským zakombinovali na levém křídle a poté centroval Zelený, jenž ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
28'
Žlutou kartu dostává David Douděra (FK Mladá Boleslav).
27'
Čanturišvili si chtěl narazit s Jawem, ale zpětný pas zlínského útočníka se s přesností nepotkala.
26'
Douděra si chtěl obehrát Matejova, jenže sám do svých kliček zamotal a poté i s balonem vycestoval mimo vyznačené území.
25'
Hosté se ihned po rozehrávce vrhli do útoku, nicméně defenziva domácích se s průnikem Fantiše poradila.
24'
Pěknou kombinaci Středočechů zakončil Budínský vyrovnávacím gólem, 1:1
24'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
O chvilku později už je ale vyrovnáno! Po autovém vhazování si boleslavští fotbalisté několikrát vyměnili balon a Jiří Klíma poté uvolnil LUKÁŠE BUDÍNSKÉHO, jenž tváří v tvář Dostálovi nezaváhal.
23'
Křapkův centr sice ani tentokrát neprošel do vápna, nicméně poté, co byl zblokován Buchtou, uvedou bílí míč do hry autovým vhazováním.
21'
Tatajev smolně protečoval Jawův pas do vlastní sítě, 0:1
21'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín se po jednadvaceti minutách dostává do vedení a nutno říct, že s velkou dávkou štěstí. Jawo se zbavil Jakuba Klímy a poté chtěl nacentrovat míč do vápna, jenže ke smůle domácích trefil ALEXEJE TATAJEVA a od něj se balon odrazil přesně k pravé tyči marně se natahujícího Stejskala.
20'
Zelený v souboji sestřelil Fantiše a ten musel být dokonce ošetřován. Poté ale odešel za postranní čáru po svých a nyní už je připraven znovu se zapojit do hry.
19'
Paníkovi svěřenci sice po většinu času drží balon na svých kopačkách, nicméně zatím se jim vůbec nedaří dostat se do nějaké slibné palebné pozice.
18'
Tentokrát už hosté balon do vápna dostali a na zadní tyči zakončoval Cedidla. Ten byl však v těžké pozici a bránu minul.
17'
Hosté se snažili projít přes levou stranu, ale Křapka nakonec dokázal Čanturišviliho ubránit.
16'
Tatajev zastavil akci Fastavu a ihned poté chtěl vyslat do šance Jiřího Klímu, pro kterého však pas ruského obránce byl příliš dlouhý.
15'
Douděra vybojoval míč pro Budínského, který se znovu pokusil ohrozit Dostála. Ani jeho druhý pokus si však cestu mezi tři tyče nenašel.
14'
Budínského oblouček skončil vedle
14'
Pohledná kombinace vedla až k centru Ladry, jehož nabídku musel před Jiřím Klímou odklidit Buchta.
13'
Po zblokované ráně Túlia rozehrávala Boleslav od rohového praporku, jenže této standardky nedokázala vůbec využít. Budínský rozehrál nakrátko s Janoškem, jenž mu poté nedokázal balon vrátit přesně a bude z toho aut pro Zlín.
12'
Douděra si narazil s Budínským a poté postupoval do šestnáctky, ovšem tam ho ze střelecké pozice vytlačil Simerský.
11'
Aktivní Čanturišvili se znovu chtěl protáhnout po křídle, avšak tentokrát mu stopku vystavil důrazný Křapka.
10'
Janetzký odzbrojil nepozorného Túlia a následně přenesl hru na Čanturišviliho. Gruzínský fotbalista si balon potáhl a poté hledal své spoluhráče ve vápně, nicméně nikdo z nich se k zakončení nedostal.
9'
Žlutí měli k dispozici první rohový kop zápasu. Čanturišvili ovšem téměř vůbec nezvedl balon a trefil před sebou stojícího Douděru.
8'
Brankář Boleslavi musel být v pozoru také o chvilku později, kdy musel vyběhnout z brány a odklidit míč před dotírajícím Čanturišvilim.
7'
Cedidla to zkoušel vzduchem na rozběhnutého Jawa, jenž ale nemohl jeho dlouhý pas zastihnout. Stejskal bude vykopávat od brány.
6'
Přízemní jedovku Čanturišviliho zkrotil Stejskal
6'
Středočeši teď velmi aktivně napadali hráče s míčem a nakonec se jim podařilo dostat balon na polovinu soupeře.
5'
Zeleného nabídka se po několika odrazech zjevila u Budínského. Ten pálil z první, nicméně Dostálovu bránu netrefil.
4'
Po hlavičkovém souboji s Buchtou zůstal na chvilku ležet Jiří Klíma a hra byla přerušena. Forvard domácích se ale rychle oklepal a bude moct pokračovat.
3'
Jiří Klíma dostal velmi těžkou přihrávku do lajny, a jelikož se mu nepovedla jí zpracovat, tak hrát znovu mohou hosté.
2'
Simerský krátce po rozehrávce hledal Jawa, ovšem před ním stačil zasáhnout Zelený.
1'
Arbitr Proske poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Zlína, kteří nastupují ve žlutých dresech. Jejich soupeř pro změnu zvolil bílou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek, Túlio – Douděra, Budínský (C), Ladra – Jiří Klíma.
Náhradníci: Šeda – Mazuch, Hubínek, Wágner, Fulnek, Krobot, Mašek.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Cedidla, P. Buchta, Simerský, Matejov – Fantiš, Hlinka, Jiráček (C), Čanturišvili – Janetzký, Jawo.
Náhradníci: Rakovan – Azackij, Conde, Džafić, Martínez García, Bartošák, Poznar.

Rozhodčí: Zbyněk Proske – Radek Kotík, Radim Dresler.
Poslední vzájemné ligové utkání

19.10. 2019 – FC Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav 0:2

Branky: 26. Komličenko, 89. Bucha (Budínský)

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, P. Buchta, Hnaníček (46. Cedidla), Bartošák – Folprecht, Jiráček (C), Podio – Fantiš, Železník, Džafić (75. Janetzký).

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka – Hubínek, Budínský, Matějovský (C) (46. Bucha), Fulnek – Mešanović (61. Jiří Klíma), Komličenko (86. Hašek).
Mladá Boleslav se i proti Zlínu bude muset obejít bez zraněného kapitána Marka Matějovského, s kterým na mordce dále zůstávají také Pech a Wiesner. Naopak po dvouzápasovém trestu bude k dispozici Alexej Tatajev, jenž na podzim podával kvalitní výkony. Na druhé straně Zlín takové ztráty nemá a k dispozici zatím není pouze po zranění se vracející Lukáš Vraštil.
FC Fastav Zlín

Ani Zlín si momentálně nemůže moc vyskakovat, nicméně v porovnání se svým dnešním soupeřem na tom je ještě o poznání hůře. Po šestadvaceti odehraných kolech mu patří čtrnáctá pozici a už nyní je téměř jisté, že v nadstavbové části bude bojovat o záchranu. Fastav měl na podzim poměrně velké starosti se střílením branek, a proto vedení v lednu přivedlo několik ofenzivních posil. O góly by se měli starat nově příchozí Ikaunieks s Jawem a myšlenku by pak celé hře měl dát španělský špílmachr Pedro Martínez, jenž přišel ze slovenských Michalovců. Na jaře se sice ofenziva lehce zvedla, ovšem k zisku bodů to zatím příliš nevede. Svěřenci kouče Páníka totiž naposledy v lize vyhráli čtrnáctého prosince a od té doby si připsali čtyři prohry a dvě remízy. Jedna z nich se zrodila i v posledním utkání proti Baníku Ostrava, kdy za ševce v devadesáté minutě srovnal Adnan Džafić. Zlín v následujících kolech čekají velmi těžké a důležité zápasy, a pokud chtějí setrvat mezi českou elitou, tak v nich musí urvat nějaké body.
FK Mladá Boleslav

Po velmi slibném podzimu se Boleslavi na jaře přestalo dařit a momentálně se potácí v herní i výsledkové krizi. Vedení se po odchodem Komličenka, Buchy a Mešanoviće nechtělo pouštět do nějakých zběsilých nákupů a pokusilo se na jejich místa dosadit hráče, kteří už v klubu byli. A to se nakonec Středočechům nevyplatilo. Na jaře totiž svěřenci kouče Webera dali pouze čtyři branky, přičemž tři z nich nastříleli ostravskému Baníku. Ideální stav nepanuje ani v zadních řadách. Ty byly v lednu doplněny o zkušeného Ondřeje Mazucha, jenž měl vytvořit silnou stoperskou dvojici s Danielem Pudilem. Oba spolu zatím nastoupili jen jednou a to v posledním zápase v Plzni, kde Boleslav dostala sedmigólový příděl. S defenzivou mají však modro-bílí problém celou sezonu, vždyť jako jediní z elitní osmičky mají záporný rozdíl ve skóre a jejich obrana je druhá nejhorší v celé soutěži. Situace mohla být i daleko horší, kdyby Boleslav v několika zápasech nepodržel gólman Šeda, jenž podal velmi kvalitní výkony proti Slavii a paradoxně také proti Plzni. Celek z města automobilů má zkrátka co napravovat a bude zajímavé sledovat, jak se hráči s touto složitou situací vypořádají.
Hezký úterní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Do konce základní části FORTUNA:LIGY už moc zápasů nezbývá a pomalu začíná jít do tuhého. V těchto dnech je na programu sedmadvacáté kolo, v jehož rámci na sebe narazí Mladá Boleslav a Fastav Zlín. V Lokotrans Aréně je výkop naplánován na 18:00.