FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Jablonec - 30. května 2020   20:00

Slavia
21' Stanciu  • 29' Holeš (Tecl) • 56' Provod (Stanciu) • 61' Tecl (Stanciu) • 78' Júsuf Hilál
5:0
(2:0)

O. Kolář – Bořil (C), Kúdela (76. Frydrych), Zima, Coufal – Takács, Holeš (65. Traoré) – Masopust (65. Hellebrand), Stanciu (73. Júsuf Hilál), Provod – Tecl (65. Musa).
Kovář – Frydrych, Hellebrand, Oscar, Musa, Júsuf Hilál, Traoré.
Královec – Nádvorník, Mokrusch (Ginzel)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
V. Hrubý – Li. Holík, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hämäläinen (77. R. Acosta), Považanec (C) – Pleštil (86. Černák), T. Pilík, Kratochvíl – Chramosta (66. Dočekal).
Hanuš – R. Acosta, Černák, Breda, Peřina, Dočekal, Velich.

SESTŘIH: Slavia - Jablonec 5:0. Jasná záležitost, Stanciu se opět zaskvěl

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a zítra se budu z Ďolíčku u zápasu Bohemians těšit na počtenou.
Brankář Ondřej Kolář si dnes připsal jeden velice dobrý zákrok a i díky němu si připsal další nulu a osamostatnil se tak na čele historické tabulky. Nyní je brankářem, který za jedinou sezonu dokázal udržet nejvíce nul v historii ligy.
Utkání je u konce. Slavia zcela zdemolovala svého soupeře a po vzoru Plzně si po drtivém vítězství připisuje tři body. Slávisté vedli už po první půli o dvě branky, ve druhém poločase už Jablonec zcela vyklidil pole a slávisté pokračovali v koncertu. Gólostroj domácích se nakonec zastavil na čísle pět a v domácím táboře tak musí jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem panovat úplná spokojenost. Jablonečtí měli pár náznaků v prvním poločase, ovšem ve druhém už Slavii ničím nezaskočili a z Edenu tak odjíždějí s debaklem.
90+2'
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Slávisté zkusili ještě zaútočit po levém křídle, přetažený balon našel Traorého, jenž vracel balon z první do vápna, tento pas přesný nebyl.
87'
Poslední minuty už polevili i slávisté, oba celky už hlavně na jistotu kombinují a nikam se neženou.
86'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Michal Černák.
85'
Dočekal při napadání velice ostře dohrál skluzem Coufala, který zůstává v bolestech na trávníku a je ošetřován. Dočekal dostává po právu žlutou kartu, možná spíše oranžovou.
83'
Slávisté si šikovně prostrkávali balon až těsně před vápno, tam Traoré trochu zazmatkoval a svou zcela nepřesnou přihrávkou jen odevzdal balon soupeři.
82'
Pas středem hřiště za obranu hostů byl asi o půl metru delší, než bylo třeba. Hrubý míč sebral ze země a hosté rozehrávají.
81'
Na obrazu hry se nic moc nemění. Slávisté nadále obléhají obranný val Jablonce, hosté už se zmůžou jen na pasivní odpor.
79'
Slávisté jsou při chuti. Júsuf se hnal do další šance středem, v souboji jeden na jednoho míč udržet nedokázal.
78'
Júsuf suverénně proměnil pokutový kop, 5:0!
78'
Slavia právě vstřelila branku!
Vzhledem k rozhodnutému stavu se hned několik domácích hráčů hnalo k balonu, přece jenom šlo o jednoduchou příležitost, jak si zlepšit bez většího tlaku osobní statistiky. Exekuce se nakonec ujal JÚSUF HILÁL, který poslal míč nechytatelně do šibenice. Gólman Hrubý i tentokrát tipl stranu správně, i tentokrát byl však úspěšnější střelec.
77'
Štěpánek nemotornými saněmi smetl Traorého, penalta!
77'
Druhá penalta pro Slavii. Traoré si hezky naběhl za obranu, záhy trochu váhal, co s balonem, vše nakonec vyřešil Jeřábek, který skluzem Traorého poslal k zemi.
77'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Kasper Hämäläinen, přichází Rafael Acosta.
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Kúdela, přichází Michal Frydrych.
76'
Hellebrand měl potíže se zpracováním balonu na polovině hřiště, a tak se pokusil míč získat Kratochvíl, se svou snahou to ovšem přehnal, neboť se píská faul.
75'
Po zisku balonu se po levém křídle rozeběhl Pilík, kterého bez větších problémů na první dobrou odzbrojil Kúdela.
74'
Jablonečtí už působí odevzdaně. Brání jen v bloku a čekají, co slávisté vymyslí.
73'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
71'
Dočekal dostal poměrně dost prostoru při přechodu do útoku na polovině hřiště. Jablonecký útočník zkusil míč naslepo sklepnout pod sebe, ovšem tento pas nebyl přesný, a tak zase kombinuje Slavia.
70'
Pražané se dopustili několika drobných faulů na polovině soupeře. Hrají tak hosté.
69'
Také Jablonečtí se snaží dopředu něco vymyslet, ve druhém poločase je ale sešívaní, kteří dobře brání, do žádné větší šance nepustili.
68'
Musa z voleje napálil boční síť
68'
Další šance sešívaných. Po centru z levé strany vyplaval na zadní tyči neobsazený Musa. Ten musel zakončovat v obtížné pozici a zřejmě zejména proto skončil balon mimo.
67'
Slávisté mohli pomýšlet na pátý gól. Bořil se ocitl v náběhu na levém křídle, hezky se uvolnil, nabízelo se vypálit, ovšem krajní bek Slavie zvolil pas do vápna, který se s přesností ani trochu nepotkal.
66'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Tomáš Dočekal.
65'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Patrik Hellebrand.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Petar Musa.
64'
Masopust poslal do vápna hostů zprava střílený centr. Jeden z beků Jablonce míč srazil příhodně pro Hrubého a gólman Severočechů balon lapil do svých rukavic.
63'
Z rohu se nic neurodilo. Sešívaní se ubránili a zakládají protiakci.
62'
Jablonečtí i přes debakl, který utržili, nadále myslí také dopředu a vybojovali roh.
61'
Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
61'
STANISLAV TECL je za svůj dnešní velice dobrý a také velice bojovný výkon odměněn gólem. Stanciu si počínal velice rozvážně, když postupoval na bránu tváří v tvář Hrubému z levého křídla a ostrého úhlu. Nezazmatkoval totiž, adresoval přesný pas napříč malým vápnem na zadní tyč, kde měl Tecl opravdu snadnou úlohu a placírkou uklidil míč jednoduše do sítě.
59'
Bořil se pokoušel cosi vymyslet na levém křídle, ovšem podklouzl a Jablonečtí balon odkopávají.
58'
Pražané si nadále vyměňují krátké pasy a postupně postupují blíže a blíže k vápnu fotbalistů ze severu Čech.
57'
Sešívaní opět srazili elán jabloneckých fotbalistů o trochu níže a nyní bezpečně kombinují na vlastní polovině.
56'
Provod využil přesného centru a přidal pojišťovací gól, 3:0!
56'
Jako kdyby si Nico Stanciu četl tento textový přenos a má slova o nepřesnosti chtěl vyvrátit. Rumunský fotbalista si totiž převzal míč ve středu hřiště a milimetrově přesnou přihrávkou vzduchem našel za obranou Jablonce v perfektně načasovaném náběhu LUKÁŠE PROVODA, který postupoval sám na bránu a zakončil zcela přesně a nezištně. Hrubý byl na jeho pokus krátký a Slavia vede 3:0.
55'
Ve druhé půli zatím sledujeme méně zajímavou podívanou než v té první. Oba celky si často počínají dost nepřesně.
54'
Slávisté opět trochu zazmatkovali v rozehrávce. Nepřesně si ihned na to počínali také Severočeši, a tak se balon vrátil na kopačky Pražanů.
53'
Další akci Jablonce zmařil nepřesný dlouhý pas. Míč doputoval do zámezí a hraje Kolář.
52'
Slávisté neodvrátili roh dvakrát jistě, ze svízelné situace je vysvobodila píšťalka rozhodčího signalizující útočný faul jednoho z hostujících hráčů.
51'
Slávisté si nerozuměli v rozehrávce a trestat mohl dnes také velice aktivně hrající Pleštil. Balon si navedl do vápna zprava, výborně se však stačil vrátit Holeš, jenž míč odvrátil na roh.
50'
Další akci Slavie zastavil ofsajd.
49'
Za obranu Jablonce si zaběhl Masopust. Na pravé straně se z první opřel do skákavého balonu a opravdu těžko říct, co zamýšlel, každopádně míč skončil vysoko a daleko na jižní tribuně.
48'
Tecl dnes svádí spoustu osobních soubojů, ten poslední na hranici vápna skončil víceméně nerozhodně, balon se odrazil k Takácsovi, který záhy ztroskotal na obraně hostů.
47'
Jablonečtí se vydali poměrně rychle na polovinu sešívaných. Pleštil zkoušel střílený centr z pravého křídla, Kolář si křikl a ukryl míč do rukavic.
46'
První poločas je za námi. Zcela objektivně lze konstatovat, že koronavirová pauza není na hřišti příliš znát. Zejména Pražané působí svěžím dojmem a předvádějí pohledný fotbal, rovněž zaslouženě vedou. O první branku se postaral Nicolae Stanciu, který proměnil pokutový kop, druhý gól Slavie zařídil po pasu z pravého křídla Tomáš Holeš. Slavia je lepším celkem, své šance měl ale i Jablonec, doufejme tedy, že nás čeká podobně zajímavých pětačtyřicet minut také ve druhém poločase. Ten začne přibližně ve 21:12.
45'
Takácsovi rána nesedla, Hrubý si ji pokryl
45+2'
45+1'
V závěru první půle si ještě jeden úprk po lajně připravil Tecl. Přetaženým balonem následně hezky našel na vzdálenější tyči Stanciua, který sklepl pod sebe a záhy mohl z dobré pozice pálit Takács. Ukázalo se však, že nejde o ortodoxního střelce, jeho slabá střela skončila jen v náručí brankáře Hrubého.
45'
Nastavují se dvě minuty. Jablonec v posledních minutách kombinuje na polovině Slavie.
44'
Sešívaní si trochu nerozuměli v rozehrávce, a tak Pleštil vybojoval rohový kop. S ním si obrana domácího celku poradila.
43'
Ve vápně Jablonce byl povalen Tecl, dle mého názoru šlo znovu o penaltu, hlavní rozhodčí ji však neodpískal.
42'
Pleštil skvělým sólem vyřídil tři slávisty, Chramosta ale nevystřelil přesně
42'
Pleštil se blýskl pohledným individuálním průnikem po levém křídle, svým prudkým pasem do vápna našel přesně Chramostu, balon mu ale doputoval spíše na paty, a tak krkolomné zakončení k úspěchu nevedlo.
41'
Za dlouhým balonem na polovinu Slavie směřoval Chramosta, ovšem také brankář Kolář. Ten byl u míče jako první, balon si zpracoval a v poklidu rozehrál.
40'
Viděli jsme znovu rozehrávku na krátko. Tentokrát mohl po několika pasech Stanciu pálit z levé strany. Rumunský technik se pokusil zakroutit balon na zadní tyč, technická rána se mu nepovedla ani maličko a balon skončil jen na tribuně.
39'
Sešívaní kombinovali na krátko, Stanciuovi balon odskočil a uvidíme další roh.
38'
Takács se zmocnil míče na polovině soupeře, zdálo se ale, že je z toho poměrně překvapen, a tak se záhy spokojil s možností nechat balon doskákat na rohový kop.
37'
Tecl znovu bojoval o míč ve vápně Jabloneckých, tentokrát vzešel ze souboje jako vítěz hostující Jeřábek.
36'
Slávisté kombinovali na levém křídle na malém prostoru. Po několika prostrkávačkách se pokoušel uvolnit individuálně Masopust, míč ale ztratil.
35'
Unikajícího Bořila po levém křídle zastavil Pleštil, míč ale odehrál jen na rohový kop.
34'
Hosté to zkusili dlouhým pasem na pravé křídlo. Tentokrát scházela přesnost. Míč se dokutálel až za brankovou čáru a Kolář bude vykopávat.
33'
Další faul slávistů. Jablonečtí kombinují ovšem jen hodně daleko od vápna Pražanů.
32'
Za obranu se zabíhal Tecl, Kúdela ihned zkoušel vyslat dlouhý pas, stopeři Jablonec byli ale pozorní a přihrávku zneškodnili.
31'
Zima ostře srazil k zemi Chramostu. Jablonečtí rozehrávají na krátko a kombinují na polovině svého soka.
30'
Další centr zprava skončil jen v rukavicích gólmana Jablonce.
29'
Holeš po Teclově pobídce doklepl míč do sítě, 2:0!
29'
Sešívaní jdou do dvoubrankového vedení! Pohledná akce vedla po pravé straně, Tecl stříleným centrem našel ve vápně nepokrytého TOMÁŠE HOLEŠE a ten měl už poměrně snadnou úlohu, s níž si poradil náležitě, míč totiž uklidil bezpečně za záda přesouvajícího se Hrubého.
28'
Tecl výborně umístil hlavičku, Hrubý ale skvěle zasáhl
28'
Tecl je dnes vskutku při chuti. První centr se neujal, záhy ale přilétl do šestnáctky hostí další, na nějž naskočil právě Tecl a Hrubý se musel pořádně natáhnout, aby jeho hlavičku k levé tyči vytěsnil mimo – výborný zákrok.
27'
Pražané rozehrají rohový kop.
25'
Žlutou kartu dostává Miloš Kratochvíl (FK Jablonec).
24'
Chramosta šel sám na bránu! Kolář ho ale vychytal
24'
Velikou šanci na vyrovnání měl Chramosta. Hostující útočník nasprintoval do šestnáctky z levého křídla, na poslední chvíli ho ve skluzu křižoval Takács, míč se však odrazil jen zpět na kopačky prvně jmenovaného a výborný zákrok musel předvést brankář Kolář, jenž míč vytěsnil zřejmě ramenem reflexivně mimo.
23'
Domácí fotbalisté uklidňují hru, v rozehrávce se nyní vrátili až k vlastnímu brankáři.
22'
Ač se hraje bez fanoušků, zápas rozhodně nenudí. Pražané hrají útočně a diktují tempo hry. Jablonečtí ale rozhodně nepřijeli jen betonovat a kdykoliv mohou, vyrážejí do protiútoků.
21'
Stanciu proměňuje penaltu a sešívaní vedou 1:0!
21'
Penaltu si vzal na starost NICOLAE STANCIU, který nezaváhal. Míč poslal ze svého pohledu doleva a přestože Hrubý vystihl směr rány, neměl příliš šancí na míč dosáhnout, neboť šlo o skvěle umístěnou dělovku.
20'
Jeřábek složil Tecla, pokutový kop!
20'
Penalta pro Slavii! Velice aktivní Tecl byl nepovoleně sražen ve vápně soupeře.
19'
Hrubý po Teclově pokusu lovil míč z brankové čáry!
19'
Tecl dnes zatím hraje výborně. Domácí forvard se vydal na úprk po levém křídle, zbavoval se jednoho soupeře za druhým. Ve vápně nakonec přistrkával balon pod sebe a nechybělo mnoho, aby si míč jeden z hostujících hráčů srazil do vlastní brány, Hrubý jen tak tak na brankové čáře balon vyškrábl.
18'
Stanciův krásný trestňák prosvištěl nad břevnem!
18'
Pražané měli k dispozici standardní situaci z velice příhodného prostoru ke střelbě. Stanciu se pokusil překvapit Hrubého technickou střelou na jeho stranu, nikoliv přes zeď. To se mu také podařilo, Hrubý skutečně udělal úkrok za zeď, rumunský technik však míč zakroutil kousek nad.
17'
Po centru z pravého křídla se Pražané dožadovali penalty za hru rukou. Na první pohled vypadala situace minimálně hraničně, hlavní sudí se poradil s videorozhodčím a rozhodl, že se o penaltu nejednalo.
15'
Zahrál Chramosta rukou? Opakované záběry nejsou přesvědčivé
15'
Tecl svedl tvrdý souboj ve vápně Jablonce a míč následně skvěle posunul na střelu Stanciuovi. Rumunský záložník z první pálil a jeho dělovku musel zablokovat jeden z beků Jablonce. Stanislav Tecl se záhy dočkal také pochvaly od hlavního trenéra Slavie.
14'
Rychlé protiakce hostů vypadají v zárodku vždy poměrně zajímavě, i v tomto případě ale Severočeši celou akci zbrzdili až příliš a nakonec byli nuceni kombinovat směrem dozadu až k vlastnímu gólmanovi.
13'
Domácí hezky vyslali kupředu podél pravé lajny Coufala. Ten z první odcentroval, v pokutovém území však kralovali hráči Jablonce.
12'
Po několika soubojích ve středu hřiště slávisté pouze odkopli balon. Hrubý rozehrává.
11'
Další brejk Jablonce už vypadal o poznání zajímavěji. Po několika krátkých pasech před šestnáctkou se ale sešívaní nakonec stačili vrátit v dostatečném počtu a Holíkův centr zprava odvrátili.
10'
Pilík se vydal na odvážný výlet po levém křídle, proti přesile slávistů si poradit nedokázal a o míč přišel.
9'
Bořil v souboji o míč na polovině hřiště povalil protihráče a píská se proti domácímu celku.
8'
Parádní patička Stancia, Takács zakončil nádhernou bombou z voleje
8'
Balon se odrazil před šestnáctku, kde se do něj z první opřel zřejmě Masopust. Míč proletěl jen těsně nad břevnem natahujícího se Hrubého.
7'
Bořil si zpracoval míč na levém křídle, nic víc ovšem nestihl a o balon byl záhy obrán.
6'
Pražané zatím podstatně hojněji využívají k útočení pravou Masopustovu stranu, tentokrát šanci zamezil na poslední chvíli přesným skluzem Štěpánek.
5'
Fotbalisté Jablonce se pokouší rovněž zaútočit, zatím se jim však ale s balonem u kopaček na polovině soupeře příliš nevede.
4'
Stanciova střela z otočky nezamířila na bránu
4'
Také další slávistická akce vedla přes Masopusta, ten dokázal najít ostrou přihrávkou ve vápně Stanciua. Rumunský záložník byl v tísni a také zády k bráně a dle toho také vypadal projektil z jeho kopačky – míč skončil vysoko nad.
3'
Masopust si pohybem řekl o pas na pravou stranu a z druhého dotyku chtěl vyslat za obranu Stanciua, přihrávka mu vůbec nevyšla a míč skončil v rukavicích Hrubého.
2'
Sešívaní se ihned vydali kupředu. Holeš se uvolnil na levém křídle a centroval, hosté se ubránili.
1'
Zápas začal rozehrávkou slávistů, ještě jednou připomínám, že se utkání hraje bez diváků, respektive s tolika diváky, aby nebyl překročen maximální počet 300 lidí na stadionu.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bořil (C), Kúdela, Zima, Coufal – Takács, Holeš – Masopust, Stanciu, Provod – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Frydrych, Hellebrand, Oscar, Musa, Júsuf Hilál, Traoré.

FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hämäläinen, Považanec (C) – Pleštil, T. Pilík, Kratochvíl – Chramosta.
Náhradníci: Hanuš – R. Acosta, Černák, Breda, Peřina, Dočekal, Velich.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch (Ginzel).
FK Jablonec
Také Jablonec v prvním pokoronavirovém kole bodoval naplno. Doma si Severočeši poradili se Zlínem po stejném výsledku jako Slavia s Mladou Boleslaví. Nejtěsnější vítězství domácím vystřelil Libor Holík. Většinu druhého poločasu pak jablonečtí fotbalisté dohrávali bez vyloučeného Plechatého. Dá se říci, že svěřenci Petra Rady mohou v Praze pouze překvapit, na druhou stranu jejich postavení v tabulce napovídá tomu, že by mohli Slavii alespoň potrápit, Jablonec je totiž třetí se čtyřbodovým náskokem na Liberec. Dočkáme se překvapení, nebo se budou radovat červenobílí?
SK Slavia Praha
Červenobílé nečekalo po přerušení soutěže nic snadného, na úvod se totiž představili v Mladé Boleslavi. Jedinou branku duelu, v němž byli sešívaní mírně lepším celkem, vsítil hlavou Petr Ševčík a Slavii tak zařídil na prvním místě jedenácti bodový náskok na dotírající Plzeň. Ta hned druhý den stáhla rozdíl zpět na osm bodů, když vyhrála na Spartě. Trpišovského družina jde do duelu s Jabloncem pochopitelně jako favorit, dvě hodiny před výkopem v Edenu se utká Plzeň s Mladou Boleslaví, takže Pražané budou mít informaci o tom, jak se Západočechům v tomto kole dařilo, již před výkopem.
Dobrý den ještě jednou. Je mi ctí vás přivítat u přímého přenosu zápasu mezi Slavií a Jabloncem.

Jde o druhé kolo od koronavirového přerušení ligy. Samozřejmě se hraje bez diváků, na stadion mají ovšem umožněný přístup zástupci médií, a tak i onlajn bude psán přímo z Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.