FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Olomouc - 1. září 2019   19:00

Sparta
20' Kozák  • 52' Hložek (M. Hašek) • 57' Kanga (Plavšić)
3:3
(1:2)
Olomouc
28' Hála  (Falta) • 36' Plšek   • 75' Plšek  (Falta)

Nita – Sáček, Štetina, Hancko, Matěj Hanousek (46. L. Krejčí) – Mandjeck – Hložek (81. Tetteh), M. Hašek, Kanga, Plavšić (90+1. Graiciar) – Kozák (C).
Heča – Semih Kaya, L. Krejčí, Trávník, Moberg Karlsson, Graiciar, Tetteh.
Proske – Caletka, Melichar
Generali Arena, Praha-Bubeneč
9407 diváků
Reichl – Hála, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Pilař, Plšek, Greššák (63. Zmrzlý), Houska, Falta (85. Štěrba) – Nešpor (76. Zahradníček).
Mandous – Látal, Štěrba, Zmrzlý, Yunis, Kerbr, Zahradníček.
žlutá karta

SESTŘIH: Sparta - Olomouc 3:3. Bláznivé drama plné zvratů, domácí o výhru připravil Plšek

Reprezentační přestávku Sparta stráví na sedmém místě se ztrátou devíti bodů na první Slavii, za druhou Plzní už zaostává o šest bodů. Sigma zůstává za Spartou v těsném závěsu jen o skóre.

Červené karty: 0 – 0
Spartu poslal do vedení ve dvacáté minutě po rohovém kopu Libor Kozák, hosté pak ale ještě do přestávky vytěžili z minima maximum a jediné dvě své střely v prvním poločase proměnili v obrat na 2:1.

Po přestávce Sparta na svého soupeře vtrhla, během dvou minut zahodila tři obrovské šance, přesto se domácím podařilo brzy zápas také otočit ve svůj prospěch, když se trefili Adam Hložek s Guélorem Kangou.

Vyrovnat mohl nejdříve Martin Nešpor, ten ale zakončoval do břevna, nedlouhé poté ale skóroval Jakub Plšek a postaral se tak o dělbu bodů za divokou remízu 3:3.
Fotbalisté Sparty v jednom z vrcholů dosavadní ligové sezóny po strhujícím průběhu remizovali se Sigmou Olomouc 3:3.

Na Letné jsme viděli šest branek, čtyři zásahy brankové konstrukce a řadu dalších šancí, které zůstaly neproměněny. K obrovské radosti hostujícího týmu se body nakonec dělí.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Michal Reichl (SK Sigma Olomouc).

Olomoucký brankář je potrestán za zdržování při odkopu od branky.
90+3'
Po Kangově kratším centru Tetteh prodlužoval míč "do ohně", Martin Graiciar pak střelu přes hlavu nasměroval výrazně vedle olomoucké branky.
90+3'
Benjamin Tetteh tentokrát byl faulován u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Spartu.
90+2'
Po souboji s Tettehem odpadl Václav Jemelka a také ghanský útočník Sparty si prohlíží žlutou kartu.
90+1'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Martin Graiciar.
90+1'
Rozhodčí Proske oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Martin Hašek v osobním souboji povalil k zemi Zmrzlého, píská se proti Spartě.
89'
Po centru Václava Pilaře Jakub Plšek hlavičkuje mimo sparťanskou branku.
88'
Hosté přenesli hru po levé straně k pokutovému území a také oni získali rohový kop.
87'
Nitův výlet o nervy! Šanci hostů zastavil až za půlící čarou
87'
Po Kangově centru se míč odrážel po mnoha hlavách hráčů před olomouckým brankářem, sparťané ale zakončit nedokázali. Po odrazu míče do středu pole brankář Nita vyběhl nečekaně až na olomouckou polovinu, kde se mu povedlo před Faltou ukopnout míč do zámezí.
87'
Po souhře s Kangou Tetteh vybojoval rohový kop, domácí hlavičkáři už běží před Reichla.
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Jan Štěrba.
84'
Žlutou kartu dostává Libor Kozák (AC Sparta Praha).

Kozák vidí žlutou kartu za zásah loktem do Beneše v hlavičkovém souboji.
83'
Úplně volný Tetteh hlavičkoval mizerně a mimo bránu
83'
Lukáš Štetina perfektním centrem od pravé postranní čáry vyzval k hlavičkovému zakončení Tetteha, jeho hlavička míří nad horní roh olomoucké branky!
82'
Benjamin Tetteh potáhl míč z vlastní poloviny až k pokutovému území, pak ale podklouzl a balónu se ujali hosté.
81'
Martin Hašek střelu z dobrých pětadvaceti metrů nasměroval přímo do středu branky, Michal Reichl míč s jistotou zachytil.
81'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Benjamin Tetteh.
80'
Pěknou kombinaci hostů zakončila slušná Houskova rána
80'
Hosté znovu nebezpečně zahrozili! Po přízemní kombinaci Falty s Plškem na levé straně hřiště zakončoval z hranice pokutového území David Houska, jeho střelu k bližší tyči likviduje brankář Nita.
78'
Po střetu Kangy s Houskou rozhodčí uděluje žlutou kartu domácímu fotbalistovi. Kanga podle rozhodčího Proskeho došlápl na Housku po skluzu hostujícího fotbalisty.
77'
Sigmě se podařilo přesnými přihrávkami dobrou půlminutu udržet míč na sparťanské polovině, do koncovky se ale hosté nedostali.
76'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Tomáš Zahradníček.
76'
Sigma v dnešním zápase čtyřikrát vystřelila, vstřelila tři góly a tu další ránu Martin Nešpor nasměroval do břevna.
76'
Sparťané už se zase natlačili k pokutovému území Sigmy, Guélor Kanga z hranice pokutového území střílí doprostřed branky, kde zasahuje Michal Reichl.
75'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté znovu vyrovnávají! Šimon Falta pronikl po levé straně, naservíroval centr ke vzdálenější tyči, kde se zjevil naprosto osamocený JAKUB PLŠEK a hlavou z ostrého úhlu pokořil brankáře Nitu!
74'
Plšek vrací úder! Na zadní tyči zakončil z ostrého úhlu, 3:3!
74'
Haškova střela z první protáhla Reichla
74'
Další z mnoha zákroku si brankář Reichl připisuje proti pohotově střele Martina Haška.
74'
Rohový kop Sparty, Plavšićově centru se hosté ubránili, Sparta ale zůstává nastěhována vepředu.
73'
Po Plavšićově přihrávce do pokutového území Hložek pustil míč lépe postavenému Mandjeckovi, ten si ale na střelu netroufl a přihrál zpět za pokutové území.
72'
Dávid Hancko se šikovně uvolnil u postranní čáry, pak ale svým centrem trefil jen bránícího Pilaře.
71'
Jemelka i Kozák už jsou na nohou a oba zamířili k pokračování ošetření za postranní čáru.
70'
Po Nitově výkopu došlo k velmi nepříjemné srážce Kozáka s Jemelkou, oba aktéři musí být okamžitě ošetřeni.
69'
Dnešní souboj na Letné ve velmi nevlídném počasí sleduje 9 407 diváků.
68'
Nešpor mohl zmrazit Letnou, v další tutovce napálil břevno!
68'
Mandjeck trestuhodně chyboval při jednoduché přihrávce ve středu hřiště a hosté rozjeli rychlý brejk, na jehož konci je Nešporova tvrdá rána do břevna!
67'
Srdjan Plavšić byl tvrdě sražen ve středu hřiště Hálou a těžce se zvedá z trávníku, ránu pak dostal i Kanga, píská se ale už Hálův nedovolený zákrok.
66'
Kanga tentokrát zakombinoval s Haškem, jeho následná přihrávka před branku se neujala, sražena je poté i Hanckova rána bez přípravy.
65'
Ladislav Krejčí se při souhře s brankářem Nitou dostal trochu pod tlak, Nešpor mu ale ukopl míč jen do zámezí a Hancko může uklidnit hru autovým vhazováním.
63'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Ondřej Zmrzlý.
62'
Parádní dalekonosná Haškova rána, Reichl s problémy kryl
62'
Martin Hašek vyslal velmi jedovatou střelu z dálky, s niž měl brankář Reichl potíže, nakonec ale dokázal míč zkrotit pod svoji kontrolu.
61'
Úvodní čtvrthodina druhého poločasu se proměnila v nevídanou dominanci Sparty, která nejdříve zahazovala jednu šanci za druhou, pak ale už dokázala vývoj zápasu zase otočit.
60'
Mandjeck vyslal Kozáka, který prostřelil Reichla! Ale už byl v ofsajdu
60'
Hosté absolutně nestíhají! Libor Kozák dostal přihrávku za záda olomouckých zadáků a prostřelil brankáře Reichla, Sigmu zachránil zdvižený praporek pomezního rozhodčího Melichara, jenž viděl Kozákův ofsajd.
59'
Kozák před bránou promáchl míč, Hanckovy nůžky si Reichl pohlídal
59'
Sparťané pak ještě zůstali usazeni v pokutovém území, při Mandjeckově sražené střele se Hancko pokusil o zakončení přes hlavu, míč ale nasměroval jen k brankáři Reichlovi.
59'
Kanga je při chuti, tentokrát parádní přihrávkou vysunul po levém křídle Plavšiće a na jeho pas před branku jen těsně nedosáhl Libor Kozák!
57'
Kanga krásnou ranou otáčí na 3:2!
57'
Sparta právě vstřelila branku!
Jak rychle Sigma v prvním poločase otočila zápas ve svůj prospěch, tak ještě rychleji jej ztrácí!

Srdjan Plavšić potáhl míč pokutovým územím, ke střele se neodhodlal, musel míč zaseknout a pak přihrál GUÉLORU KANGOVI, jenž prvním dotykem míč zpracoval a druhým jej nezadržitelně poslal do protipohybu Michala Reichla!
57'
Adam Hložek se pokusil proniknout po pravém křídle, pak jej ale při kličce zradil podmáčený trávník.
56'
Hosté po zisku míče přenesli hru na útočnou polovinu, Vepřekův centr stáhl ze vzduchu Florin Nita.
55'
Sparťané už zase kombinují na útočné polovině a hledají cestu do olomoucké "šestnáctky".
54'
Martin Nešpor na útočné polovině fauloval Mandjecka, sparťané rychle rozehráli míč z klidu.
52'
Hložek si skvěle naběhl na Haškovu kolmici a srovnal na 2:2!
52'
Sparťané získali míč u vlastní branky, rychle přenesli hru do středu hřiště na Martina Haška, jenž průnikovou přihrávkou vysunul do brejku ADAMA HLOŽKA, jenž se trefil přesně mezi Reichlovy nohy!
52'
Olomouc vyrazila do rychlého brejku, Šimon Falta potáhl míč až do pokutového území, do střelecké pozice jej ale nepustil Krejčí a Falta pak proti početní přesile míč neudržel.
51'
Kangův centr nenašel nikoho v rudém.
50'
Sparta bude moci zůstat v tlaku, Martin Hála nedovoleně odstrčil Libora Kozáka a domácí budou rozehrávat z levého křídla.
49'
Kozák z bezprostřední vzdálenosti trefuje tyč!
49'
Neuvěřitelný nástup Sparty do druhého poločasu! Po souhře s Kangou Adam Hložek posadil míč na hlavu Libora Kozáka a domácí kapitán hlavičkuje do tyče!
48'
Kanga sám před Reichlem! Ale selhal, stejně jako hned potom i Hložek
48'
O pár sekund později po Haškově centru Adam Hložek snad ze dvou metrů přestřelil odkrytou část olomoucké branky!
48'
Guélor Kanga pohrdl obrovskou šancí k vyrovnání! Libor Kozák potáhl míč po pravém křídle a pak naservíroval výbornou přihrávku Kangovi, ten si ale chtěl levačkou zpracovat míč a ten mu odskočil k Reichlovi!
47'
Standardní situace pro Spartu, Plavšićův centr ale hosté odrazili do středu hřiště.
46'
Sparta pokračuje s Ladislavem Krejčím na postu stopera, Dávid Hancko se posunul doleva.
46'
Do druhého poločasu vyběhl na trávník Ladislav Krejčí místo Matěje Hanouska.
Déšť přes přestávku neustal, ba naopak možná dokonce ještě zesílil.
Sparta po atraktivním prvním poločase prohrává se Sigmou Olomouc 1:2, když Hanáci už během úvodního dějství dokázali otočit stav zápasu ve svůj prospěch.

Domácí byli aktivnějším týmem, měli územní převahu a dvakrát také nastřelili břevno, díky brance Libora Kozáka se také dostali do vedení. O vyrovnání Sigmy se postaral Martin Hála a vedoucí branku hostům nabídl svým zaváháním Lukáš Štetina, čehož beze zbytku využil Jakub Plšek.

Sigma se v prvním poločase prezentovala mimořádnou efektivitou, když z obou svých střel dokázala skórovat!
45+4'
45+4'
Hložkův přetažený centr před Kozákem znovu vyrazil brankář Reichl. To už se odehrálo i po avizovaném nastavení a rohový kop se tak ani konat nebude.
45+3'
Po Mandjeckově obloučku byl brankář Reichl u míče dříve než Libor Kozák a rukavicemi mu ustřelil míč od hlavy.
45+2'
Hru už začíná výrazně ovlivňovat silný déšť, neboť trávník je čím dál více podmáčený a míč už se po něm sotva kutálí.
45+1'
Rozhodčí Proske k úvodním pětačtyřiceti přidává tři nastavené minuty.
45'
Brankář Reichl trochu zaváhal při Jemelkově malé domů, pak ale dokázal šikovnou kličkou přelstít napadajícího Hložka.
44'
Po sparťanském rohu se pak odraženého míče ujal Michal Sáček, technickou ránu zpoza pokutového území nasměroval vysoko nad branku.
43'
Hložek přenášel míč před prázdnou bránu, ale skvěle zasáhl Jemelka
43'
Šance pro Spartu! Po rychlé kombinační souhře se na pravém křídle objevil naprosto osamocený Adam Hložek, ten místo střely volil přihrávku na Libora Kozáka a Václav Jemelka dokázal míč ve skluzu odvrátit do bezpečí!
42'
Následnému rohu Šimona Falty se sparťané ubránili a přenesli hru k brankáři hostů Reichlovi.
41'
Hosté znovu zahrozili! Jakub Plšek potáhl míč po pravé straně do pokutového území, pak jeho přihrávku na Nešpora Lukáš Štetina srazil těsně vedle vlastní branky.
40'
Martinu Haškovi po divokém zpracování odskočil míč od kopačky, sparťanský středopolař pak nedovoleně atakoval Davida Housku.
39'
Na Letné se zase pořádně rozpršelo.
38'
Branka je potvrzena a ve hře se může pokračovat.
37'
Rozhodčí Proske ještě konzultuje s videorozhodčím Emanuelem Markem, zda-li nedošlo k nějakému provinění.
36'
Štetina vyrobil další šílenou hrubku, Plšek prostřelil Nitu – 1:2!
36'
Lukáš Štetina vyrobil monstrózní chybu, když vůbec nezvládl odhlavičkování míče v roli posledního a vysunul JAKUBA PLŠKA zcela osamoceného na Florina Nitu, Rumun byl proti Plškovi bez šance a Olomouc se s obrovským přispěním Lukáše Štetiny ujímá vedení!
35'
Rohový kop pak sparťané rozehráli po zemi a Martin Hašek parádní ránu nasměroval do břevna! Míč se pak odrazil těsně před brankovou čáru a vyskočil směrem od branky!
34'
Hašek se odhodlal k tvrdé ráně, zastavilo ji břevno
34'
Sparťané elegantně vykombinovali olomouckou defenzivu, ve finální fázi akce Michal Sáček nápaditě přihrával před branku Martinu Haškovi, v poslední chvíli ale stačil do pasu vletět Martin Hála.
33'
Z následného rohu Sparta nedokázala nijak zahrozit, i nadále se ale rudí tlačí k pokutovému území soupeře.
33'
Penalta se znovu nekoná, Jemelka čistě ukopl míč Kozákovi od kopačky.
32'
Kozák spadl ve vápně, znovu se ale penalta nepíská
32'
Po Plavšićově přihrávce do pokutového území Kozák padl k zemi po souboji s Jemelkou a brankářem Reichlem, rozhodčí Proske řeší situaci s kolegou Markem u videa.
31'
Plavšič si seběhl ke střele, pokus si pokryl Reichl
31'
Srdjan Plavšić u postranní čáry převzal Kangovo přenesení hry, pak potáhl míč do pokutového území a pravačkou prověřil pozornost brankáře Reichla, ten nadvakrát zkrotil míč do svých rukavic.
29'
Jemelka se vytáhl ze stoperské dvojice výrazně nahoru, ovšem fauloval Guélora Kangu.
28'
Úplně volný Hála po skvělé Faltově pobídce srovnává na 1:1!
28'
Vyrovnáno! Hosté zaútočili po levé straně hřiště, Faltova přihrávka prošla klubkem těl v pokutovém území a našla zcela osamoceného MARTINA HÁLU a hostující bek prudkou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
27'
Sparťané rychle přenesli hru na útočnou polovinu, Plavšićův centr našel hlavu Kozáka, ten ale zády k brance míří výrazně vedle olomoucké branky.
26'
Michala Sáčka u sparťanského pokutového území podkopl Michal Vepřek, píská se další faul.
26'
Balón se pak dotkl rozhodčího Proskeho, ten tak hru přerušil a navazuje míčem rozhodčího, hrát může Sigma.
25'
Hosté se dopustili ztráty míče ve středu hřiště, Kanga pak nedokázal využít slibně se rozvíjejícího protiútoku a o míč před pokutovým územím přišel po zásahu Jemelky.
25'
Kangův centr pak doplachtil do rukavic Michala Reichla.
24'
Dalšího nedovoleného zákroku na Kangu se dopustil David Houska, sparťané budou rozehrávat volný kop v hloubi útočné poloviny.
23'
Hlavní arbitr už udělil pokyn k pokračování ve hře autovým vhazováním.
22'
Greššák odstavil Haška, sudí Proske ale penaltu nepískl
22'
Martin Hašek byl sražen v pokutovém území, rozhodčí Proske sice nechal pokračovat ve hře, při následném přerušení ale konzultuje situaci s kolegy u videa.
21'
Sparťané jsou při chuti a už se zase tlačí na útočnou polovinu, po Vepřekově zásahu bude vhazovat Hložek.
20'
Kozák prolomil čekání na Letné a posílá domácí do vedení 1:0!
20'
Srbův centr k bližší tyči Hložek parádně patičkou prodloužil před branku, kde LIBOR KOZÁK dotlačil míč za záda brankáře Reichla a k radosti obecenstva otevírá skóre zápasu!
19'
Po souhře Kangy s Hložkem hosté srazili Sáčkův centr na rohový kop a k praporku už spěchají Kanga s Plavšićem.
18'
Další nedovolené zákroky, nejdříve se ve středu hřiště provinil Lukáš Greššák, po rychlé sparťanské rozehrávce fauloval u postranní čáry Adam Hložek, jemuž ukopl míč od kopačky Vepřek.
16'
Neúspěšná sparťanská souhra na levé straně hřiště Hanckův oblouček byl příliš dlouhý pro Martina Haška.
16'
David Houska ve středu hřiště srazil rozběhnutého Adama Hložka a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou tohoto utkání.
14'
Faltově centru se Sparta ubránila, pak ještě vracel míč před branku Martin Hála, to už ale byl pískán nedovolený zákrok Martinu Nešporovi na Lukáše Štetinu.
13'
Mandjeck se provinil u postranní čáry v souboji s Pilařem, následovat bude standardní situace pro Sigmu.
12'
Nepovedená souhra Kangy s Hložkem, druhý jmenovaný nedokázal zpracovat Gaboncovu rozehrávku a pokračovat se bude odkopem od hostující branky.
11'
Centr Šimona Falty od rohového praporku přeletěl všechny fotbalisty před sparťanskou brankou.
10'
Centr Davida Housky sice nenašel před brankou žádného spoluhráče, hosté se pak ale ujali míče a posléze vybojovali rohový kop. Mohou tedy zůstat nastěhováni před Nitou.
9'
Po zákroku Hložka na Vepřeka budou hosté rozehrávat u středové čáry.
8'
Plavšičova pohotová rána z první skončila na břevně!
8'
Srdjan Plavšić po standardní situaci zůstal na pravé straně a pak jej v pokutovém území výborně našel Libor Kozák, Plavšić ránu bez přípravy nasměroval do břevna olomoucké branky!
8'
Centr Srdjana Plavšiće nenašel před brankou nikoho v rudém.
7'
Po Plškově zákroku na Kangu bude Sparta zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
6'
Znovu v akci Adam Hložek, ten v pokutovém území převzal Haškovu přihrávku a pak se pokusil propasírovat zpětnou přihrávku na Haška mezi dvěma protihráči, míč už ale k synovi někdejší sparťanské opory nedorazil.
5'
Po Kangově skvělé přihrávce napříč útočnou polovinou se na levém křídle rozběhl Matěj Hanousek, jeho přetažený centr našel Adama Hložka, mladý talent ale v krkolomné pozici jen lehce nasměroval míč k brankáři Reichlovi.
4'
Od praporku sparťané nedokázali nijak zahrozit, ve středu hřiště se pak ale zase ujali odraženého míče.
4'
Po nepovedeném Plavšićově centru došlo k nedorozumění Beneše s Jemelkou, po němž Sparta dostává takřka zadarmo rohový kop.
3'
Hála se tentokrát zapojil do defenzivy, srazil Kangovu přihrávku na Plavšiće do zámezí.
2'
První olomoucký útok končí velmi nepovedeným centrem Hály, který doletěl daleko za sparťanskou branku.
2'
Olomoučtí zaútočili po pravé straně, po odrazu míče za postranní čáru může vhazovat Martin Hála.
1'
Úvodního výkopu se ujal Jakub Plšek a je rozehráno!
1'
Oba týmy se představí v tradičních barvách, sparťané tedy v rudé a Hanáci oblékli modrou sadu.
Za tónů klubové hymny "Zpívej, kdo jsi sparťanem!", rozhodčí Zbyněk Proske s asistenty Caletkou a Melicharem přivádějí hráče na tradičně výborně připravený trávník, byť je v Praze dnes deštivý podvečer a místy se objevily i blesky.
Do sparťanské sestavy se vrací trojice Štetina, Mandjeck a Kanga, na hrotu se při rotaci objeví Libor Kozák.

V dresu Sigmy se poprvé v ligovém zápase od konce července představí Michal Vepřek, do pořádku už se plně dal i Lukáš Greššák.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Štetina, Hancko, Matěj Hanousek – Mandjeck – Hložek, M. Hašek, Kanga, Plavšić – Kozák (C).
Náhradníci: Heča – Semih Kaya, L. Krejčí, Trávník, Moberg Karlsson, Graiciar, Tetteh.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Pilař, Plšek, Greššák, Houska, Falta – Nešpor.
Náhradníci: Mandous – Látal, Štěrba, Zmrzlý, Yunis, Kerbr, Zahradníček..
SK SIGMA OLOMOUC

Sigma vstoupila do nové sezóny s bilancí zcela shodnou té sparťanské, tedy třem výhrám, jedné remíze a třem porážkám.

Hanákům se daří zejména na svém stadiónu, kde kromě překvapivé remízy 1:1 s Karvinou oba další zápasy vyhrály bez inkasované branky (Zlín 1:0, Teplice 2:0). Na trávnících soupeřů Olomouc nejdříve neuspěla u favoritů z Plzně (1:3) a Slavie (0:1), pak přivezla cennou výhru 1:0 z Liberce a před dvěma týdny neudržela dvougólové vedení na Bohemians, kterým podlehla 2:3.

Zdravotní potíže týmu komplikovaly situaci v posledních týdnech i olomouckému trenéru Látalovi, byť v podstatně menších rozměrech. Do tréninkového procesu už se ale vrátili Kerbr, Vepřek, Texl i Greššák, Zahradníček s brankářem Milošem Buchtou navíc odehráli i pohárové utkání v Rosicích, které Sigma vyhrála 5:1. Hostům by tak měl chybět jen Martin Sladký, jenž je po operaci.

V Olomouci navíc zatím nadále zůstává Jakub Plšek, na nějž podle médií dorazila z maďarského týmu Puscás Académia zajímavá dvacetimiliónová nabídka.

Sigma na Letné prohrála čtyřikrát v řadě, loni Sparta otočila nepříznivý výsledek 0:1 dvěma proměněnými penaltami Guélora Kangy. Hanáci naposledy bodovali na Spartě v září 2012, kdy naopak oni v závěrečné půlhodině otočili stav díky dvěma brankám Michala Ordoše.
AC SPARTA PRAHA

Sparťany letos trápí zejména defenziva a zranění. I proto do dnešního zápasu proti Sigmě vstupují až ze sedmé příčky, když v úvodních sedmi kolech uhráli deset bodů (3-1-3, skóre 13:11).

Na úvod sezóny Sparta senzačně podlehla Slovácku 0:2, ovšem od tohoto duelu v dalších třech ligových střetnutích na Letné pokaždé vyhrála bez inkasované branky (Jablonec 2:0, Příbram 3:0, Ostrava 2:0). O poznání horší je to na hřištích soupeřů, kde Sparta ve třech zápasech inkasovala už devětkrát (2:2 v Českých Budějovicích, 3:4 v Mladé Boleslavi a 1:3 v Liberci)!

Učinkování v evropských pohárech už má Sparta za sebou, když třetí sezónu po sobě skončila v kvalifikaci o Evropskou ligu hned na prvním možném soupeři. Letos ale poprvé nebyla v dvojzápase favoritem, tureckému Trabzonsporu podlehla po výsledcích 2:2 v Praze a 1:2 v Turecku.

Trenér Jílek, jenž mimochodem přišel na Letnou v létě právě z Olomouce, se musí obejít bez dlouhodobě zraněných Zahustela, Panáka, Ben Chaima, Vindheima, Dočkala, Frýdka, Kadlece, Drchala a Pulkraba. Dobrou zprávou pro Spartu je, že k dispozici by měl být Guélor Kanga, jenž nenastoupil v posledních dvou zápasech a do herního režimu se pomalu dostávají Tal Ben Chaim s Andreasem Vindheimem, oba se dnes již představili v základní sestavě sparťanské rezervy při utkání ČFL proti Houstoni.
Hezký večer z pražské Letné, kde osmé kolo fotbalové FORTUNA:LIGY dohraje domácí Sparta se Sigmou Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.