FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Hr. Králové - 11. března 2023   15:00

Zlín
5' Čanturišvili (R. Hrubý) • 45+5' L. Kozák (Vukadinović)
2:2
(2:1)
Hr. Králové
38' Koubek  (Smrž) • 72' Vašulín  (Gabriel)

Rakovan – V. Procházka (C), J. Kolář, Simerský, Cedidla – R. Hrubý, Hlinka – Čanturišvili, Vukadinović (84. Y. Dramé), Slončík (53. Janetzký) – L. Kozák (66. Balaj).
S. Dostál – Didiba, M. Jeřábek, J. Hellebrand, Tkáč, Reiter, Kovinić.
Berka – Kříž, Hádek
Stadion Letná, Zlín
Reichl – Ja. Klíma, Kodeš (C), Čech – Gabriel, J. Kučera (46. Rada), Smrž, Harazim (59. Vašulín) – F. Kubala (90+4. Pudhorocký), Koubek, Ryneš.
Reichl

SESTŘIH: Zlín – Hradec Králové 2:2. Hosté dvakrát dotahovali, bod zařídil Vašulín

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:10. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:11.
Dnešní zápas nakonec přinesl remízu, která není výhrou ani pro jeden tým. Ševci totiž většinu zápasu vedli, zatímco Votroci byli skoro celou dobu o něco aktivnější. Nakonec mohou být o něco spokojenější hosté, protože vyrovnali necelých dvacet minut před koncem zásluhou Daniela Vašulína. Následně se hra přelévala ze strany na stranu, ale další úspěšnou střelu už jsme neviděli. Závěr utkání ještě zpestřila červená karta pro Jakuba Koláře, na konečný výsledek to už ale vliv nemělo. Oba týmy proto berou po bodu, Zlín se díky tomu dostává z posledního místa.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Petr Pudhorocký.
90+3'
Votroci chtějí tři body, ale další rohový kop jim k tomu nepomohl. Celá útočná akce je navíc zastavena kvůli útočnému faulu.
90+1'
Hradec Králové mohl definitivně rozhodnout, obrovskou šanci ale nevyužil! Matej Rakovan už byl mimo pozici a před Petrem Kodešem stál už jen jeden obránce, ale hráč hostů nastřelil připraveného beka. Vzápětí ještě dorážel Matěj Koubek, ale ten bránu jen přestřelil.
90'
Jakub Kolář si musel pomoci nedovoleně, protože mu unikal protihráč. Možná si to ale měl rozmyslet, protože to pro něj znamená druhou žlutou kartu, a tím pádem v zápase končí.
89'
Vachtang Čanturišvili se do toho opřel na hraně pokutového území, střela se mu ale hodně nepovedla, protože skončila několik metrů nad hradeckou bránou.
88'
Oba týmy pořád střílí zejména za pomoci hlavy. Nyní tak pálil Matěj Ryneš, ale měl těžkou pozici, takže mířil jen mimo.
86'
Václav Procházka z levé strany poměrně dobře odcentroval, ale stejně našel jen protihráče, který uklidil míč na rohový kop.
85'
Dominik Simerský nepříjemně trefil Daniela Vašulína, čímž protivníkovi daroval nebezpečnou standardní situaci. Jakub Rada ale svým centrem nenašel správného adresáta.
84'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Youba Dramé.
84'
Domácí přece jen nabrali všechny své zbývající síly a aktivně se vrhají do napadání, čímž působí soupeři pořádné problémy při rozehrávce.
82'
Střídající Filip Balaj byl poprvé v centru dění, protože se ve vápnu málem dostal k nebezpečnému zakončení, nakonec z toho ale nic nebylo.
81'
Matej Rakovan dostává žlutou kartu, protože opakovaně mu rozehrávka trvala příliš dlouho.
80'
Do konce základní hrací doby už zbývá jen deset minut a na koni jsou stále hradečtí fotbalisté. Při svém dalším útoku sice neuspěli, ale míč mají stále pod kontrolou.
78'
Hosté v klidu kombinují poblíž pokutového území soupeře a protihráči ani nejsou příliš aktivně napadáni. Opět tak přišel pas před bránu, tam to ale tentokrát ševci uhlídali.
77'
Robert Hrubý adresoval rohový kop na vzdálenější tyč, odtud skutečně přišla hlavička, kterou se prezentoval Jakub Kolář, ale mířil jen hodně nepřesně.
76'
Pořád se ale hraje lépe hostům, kteří tak opět pořádně zahrozili hlavičkou. Zakončení Vojtěcha Smrže ale zlikvidoval Matej Rakovan na brankové čáře.
74'
Zlín nyní samozřejmě musí začít být o něco aktivnější, což chtěl domácím příznivcům potvrdit Vachtang Čanturišvili. Jeho centr ale žádného spoluhráče nenašel.
72'
Centr Gabriela umístil hlavou do brány Daniel Vašulín, 2:2
72'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Hradec Králové je odměněn za svou aktivitu a opět vyrovnává stav utkání! Asistencí se blýskl Adam Gabriel, který vymyslel parádní centr na DANIELA VAŠULÍNA. Ten se s tím vůbec nemazal a hlavou zakončil neomylně k bližší tyči, Matej Rakovan se natahoval marně. Asistence: Adam Gabriel.
71'
Jakub Klíma přihrával na hranici pokutového území, tam to ale domácí měli velmi dobře pohlídané a hned uklidili míč pryč.
70'
Robert Hrubý byl na levém křídle moc pomalý, Jakub Klíma tak proti němu šel do skluzu a tím uklidil míč mimo hrací plochu.
69'
Nadějný nákop za obranu Hradce málem stihl jeden ze zlínských hráčů, nakonec byl ale nejrychlejší Jakub Klíma, který tak zabránil nebezpečné příležitosti soupeře.
68'
Votroci se drží poblíž pokutového území a každým okamžikem jsou blíže k zakončení, nakonec to ale domácí obrana nějak zvládla a dostala míč na polovinu hřiště.
66'
ze hřiště odchází Libor Kozák, přichází Filip Balaj.
66'
Hosté už pomalu začínají být zoufalí, a proto střílí z každé možné pozice. Nyní se takovou střelou prezentoval Petr Kodeš, ale bránu netrefil.
64'
Vzápětí mohl Libor Kozák navýšit vedení, jenže při zakončení klopýtl a po přihrávce Vukadina Vukadinoviće nakonec ani nevystřelil.
63'
Matej Rakovan si dává s odkopem na čas, následně míč posílá až na útočnou polovinu, kde našel své spoluhráče.
61'
Jakub Rada šel do souboje moc tvrdě, rozhodčí mu proto píská útočný faul a i další hradecký tlak končí neúspěchem.
60'
Vstupujeme do poslední třetiny duelu a domácí stále drží hubený jednobrankový náskok. Proto jsou aktivnější Votroci, kteří stále mají dost času na vyrovnání.
59'
ze hřiště odchází Štěpán Harazim, přichází Daniel Vašulín.
58'
Domácí zkoušeli zaútočit přes levou stranu, tam to ale nakonec zastavili a pomohli si přihrávkou až na svou vlastní polovinu.
57'
Vachtang Čanturišvili výborně pomohl při bránění a zastavil dost nebezpečnou přihrávku, následoval ale zlínský odkop, takže se stále bude muset bránit.
55'
Marek Hlinka svým centrem za obranu nenašel žádného spoluhráče, míč tak skončil až mimo hrací plochu a rozehrávat bude hradecký brankář.
54'
Zlín uklidňuje hru na vlastní polovině, což se nelíbí domácím příznivcům, kteří chtějí, aby ještě zaútočili. Proto se o to pokouší, ale téměř hned z toho byla ztráta míče.
53'
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Jakub Janetzký.
52'
Při rohovém kopu na zadní tyči číhal Matěj Koubek, který se nakonec dostal až k zakončení, ale pod tlakem mířil jen vysoko nad bránu!
51'
Zlín v ponechané výhodě nic nevymyslel, protože mu nevyšla riskantní přihrávka, do hry se tak musel zapojit Michal Reichl, který pomohl s rozehrávkou.
50'
Adam Gabriel si řekl o přihrávku na hraně ofsajdu, nakonec mu to ale prošlo, takže získal aspoň autové vhazování.
49'
Petr Kodeš vystihl přihrávku a odstartoval tak nadějný protiútok, následně předal míč Matěji Rynešovi, který se pokoušel o centr, ale ten přes obranu neprošel.
48'
Hradec Králové samozřejmě hned od začátku poločasu aktivně útočí a hledají cestu k zakončení, zatím je to ale marné.
46'
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Jakub Rada.
46'
V prvním poločase jsme byli svědky pořádné přestřelky, které započala již v páté minutě, kdy se o úvodní branku postaral Vachtang Čanturišvili. Od té doby ale byli aktivnější hosté, kterým se však směrem dopředu příliš nedařilo. I možná proto se z brejku prosadil Tom Slončík, jeho branka ale nakonec neplatilo. A to byla voda na mlýn pro Votroky, kteří vzápětí zásluhou Matěje Koubka přece jen vyrovnali. Nakonec ale do šaten stejně nemůžou odcházet spokojení, protože v samotném nastavení se prosadil ještě Libor Kozák, který tak svůj tým zase o něco přiblížil k zisku tří bodů.
Druhý poločas začne přibližně v 16:08.
45+7'
45+5'
Zlín právě vstřelil branku!
Gól do šatny je vždycky hodně nepříjemný, což nyní na vlastní kůži zažijí hradečtí fotbalisté. Vukadin Vukadinović totiž z pravé strany vymyslel povedený centr do malého vápna, kam skluzem najel LIBOR KOZÁK, který se štěstím dostal míč do sítě od tyčky. Asistence: Vukadin Vukadinović.
45+3'
Vojtěch Smrž zkusil štěstí z velké dálky, přičemž jeho střela nevypadala vůbec špatně, ale nakonec přece jen zaplula těsně vedle levé tyče.
45+2'
Domácí si při kombinaci na malém prostoru počínali příliš tvrdě, píská se tedy faul a rozehrávat bude hradecký gólman.
45'
Martin Cedidla zblokoval centr Štěpána Harazima, i když to bylo hodně bolestivá záležitost, protože to schytal do slabého místo. Musí to rychle vydýchat, protože hosté poté budou rozehrávat roh.
44'
Libor Kozák nedokázal zpracovat autové vhazování a míč srazil jenom zpátky do autu, na druhé straně tak vhazuje František Čech.
43'
Zlínská útočná akce nakonec skončila kvůli ofsajdu, hosté tak rychle rozehrávají a míří dopředu.
42'
Domácí na sobě nedávají znát žádnou nervozitu a naopak rozvíjí útočnou akci na pravé straně. Tam je to ale hodně těžké, protože Votroci prostor včas zahustili.
40'
Hosté jsou nyní samozřejmě v lepším psychickém rozpoložení, čehož určitě zkusí využít. Času už sice není moc, ale minimálně do přestávky může být zlínská obrana dost rozhozená.
38'
Vyrovnání na 1:1 zařídil hlavičkou Matěj Koubek
38'
Velký šok pro domácí fotbalisty, kteří ještě před chvílí vedli o dvě branky, ale najednou je vyrovnáno! Hostům to konečně vyšlo vzduchem, i když první centr Marek Hlinka ještě odvrátil. Míč ale ihned vrátil před bránu Vojtěch Smrž, který tak našel MATĚJE KOUBKA, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Adam Gabriel.
35'
Vukadinovič přihrál Slončíkovi, který uklidil míč do sítě, ale branka neplatila
35'
Druhá zlínská branka nakonec neplatí, protože buď přihrávající Vukadin Vukadinović nebo střílející Tom Slončík byli v ofsajdovém postavení. Mladá zlínská puška si na úspěšnou trefu bude muset ještě počkat.
35'
Po zlínském autu dokonce přišlo zlínské zakončení, o které se postaral Libor Kozák, ale ten byl při hlavičkovém souboji pod velkým tlakem, a proto nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
34'
Hradec Králové po opravdu dlouhé době vyklidil útočnou polovinu a musí se soustředit také na bránění. To nakonec zvládl, i když se přitom pořádně nadřel.
33'
Jeden z hradeckých hráčů nyní upadl v pokutovém území, ale penaltu nezískal, hlavní sudí hned signalizuje, že se o faul nejednalo.
32'
Matěj Ryneš nedosáhl na dlouhou přihrávku po levém křídle, balón tak skončil až v zámezí a po delší době budou moci hrát také domácí.
31'
Zlín cítil velký tlak, takže raději míč uklidil na druhou polovinu hřiště odkopem. Hrát tak může Michal Reichl, který s rozehrávkou příliš nespěchá.
30'
Hosté každým okamžikem zvyšují tempo hry, ale stále marně hledají cestu k nějakému nebezpečnému zakončení. Je to nejspíš kvůli tomu, že domácí výborně hlídají vzdušné přihrávky.
27'
Po přímém kopu Votroků byl v domácí šestnáctce velký zmatek, Zlín ale přežil i tuto nepříjemnou situaci a nakonec bude rozehrávat Matej Rakovan.
26'
Jakub Kolář trochu zaspal při bránění a kvůli tomu se před něj dostal Adam Gabriel. Žádnou šanci mu ale nechtěl dopřát, proto ho zezadu poslal k zemi a vysloužil si tak žlutou kartu.
25'
Martin Cedidla vhazuje na pravé straně a míč posílá co nejvíce dopředu, Libor Kozák ale s dvěma protihráči souboj nezvládl, takže rychle přišel o míč.
23'
Jakub Klíma šel do souboje příliš tvrdě, proto mu hlavní rozhodčí píská nedovolený zákrok, takže končí tlak Hradce Králové.
22'
Přece jen hosté donutili soupeře k nepřesnému nákopu, proto sami mohou založit útočnou akci. Na konci této akce byl centr Jakuba Kučery, ale ten skončil přímo v náruči zlínského brankáře.
21'
Domácí uklidňují hru na své polovině, protože se v posledních minutách dostávali pod tlak. Pořád ale musí být obezřetní, protože protihráči aktivně napadají.
20'
Filip Kubala vystřelil z přímého kopu z velké vzdálenosti, střela se mu ale hrubě nepovedla a skončila až na tribuně na zlínskou brankou.
18'
Libor Kozák si při souboji přivodil nějaké menší zranění ruky, musel to proto chvíli rozdýchat, ale nakonec to na nic vážnějšího nevypadá, takže se může pokračovat ve hře.
17'
Michal Reichl vyběhl daleko z branky proti nákopu protihráčů, nejspíš by ani nemusel, ale chtěl mít jistotu, takže míč odklidil do bezpečné vzdálenosti od jeho branky.
16'
Vukadin Vukadinović na pravém křídle nasadil slušné tempo, avšak protihráči neutekl, i když nakonec si vynutil aspoň nedovolený zákrok.
14'
Matej Rakovan musel zase do akce po další hlavičce protihráče, opět to ale nebylo příliš nebezpečné. Vzduchem to zatím hostům příliš nejde.
13'
Hromadný souboj na středu hřiště vyhráli Východočeši, následně zkusili zrychlit hru, ale to se jim vůbec nepovedl, protože přihrávku vystihl hráč ve žlutém dresu.
12'
Mladý Tom Slončík se mohl poprvé zapojit do hry, přihrávku ale dostal daleko před sebe a kvůli tomu se míč nezpracoval.
11'
Matěj Ryneš se nakonec dostal k zakončení hlavou, mířil ale vysoko nad, takže může hrát Matej Rakovan.
10'
Hosté po inkasované brance hrají mnohem aktivněji a docela dlouho se drželi na útočné polovině, nakonec si ale nerozuměli při kombinaci a míč poslali do autu.
9'
Gól platí a po skoro čtyřminutové přestávce se bude pokračovat ve hře.
7'
Celá situace se ještě přezkoumává u videa, ofsajd ale brance rozhodně nepředcházel.
5'
Čanturišvili si poradil s obranou a střelou k tyči otevřel skóre, 1:0
5'
Ševci využívají hned svou první větší příležitost a jdou do rychlého vedení! Celou akci na levé straně nakopl Robert Hrubý, který pak v šestnáctce uvolnil VACHTANGA ČANTURIŠVILIHO. Ten se zakončením nějakou chvíli čekal, nakonec ale našel odvahu a vyplatilo, protože se střela odrazila od bránícího hráče mimo dosah Michala Reichla. Asistence: Robert Hrubý.
4'
Vachtang Čanturišvili rozehrává první rohový kop svého týmu, domácí ale také zakončení nevymysleli, ale míč aspoň udrželi pod kontrolou.
3'
Ševci poprvé v zápasu kombinují a také to zkouší přes pravé křídlo, tam to ale Votroci včas zahustili a soupeři nic nedovolili.
2'
Hradec z rohu nic nezískal a o chvíli později další vzdušný pas vymyslel Štěpán Harazim. Následovalo zakončení hlavou, ale to bylo dost pomalé a kvůli tomu snadno zasáhl Matej Rakovan.
1'
Hosté obstarali úvodní výkop a hned se vrhli dopředu po pravé straně, kde získali rohový kop.
1'

FC Trinity Zlín: Rakovan – V. Procházka (C), J. Kolář, Simerský, Cedidla – R. Hrubý, Hlinka – Čanturišvili, Vukadinović, Slončík – L. Kozák.
Náhradníci: S. Dostál – Didiba, M. Jeřábek, J. Hellebrand, Tkáč, Reiter, Janetzký, Y. Dramé, Kovinić, Balaj.
Trenér: Pavel Vrba.

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Kodeš (C), Čech – Gabriel, J. Kučera, Smrž, Harazim – F. Kubala, Koubek, Ryneš.
Náhradníci: Vízek – Pudhorocký, Novotný, Rada, Vašulín, Trusa, P. Dvořák.
Trenér: Miroslav Koubek.

Rozhodčí: Berka – Kříž, Hádek.
FC Hradec Králové
Votroci na jaře střídají povedený zápas s nepovedeným. Jaro totiž zahájili výhrou na trávníku Plzně, následně ale padli s Bohemians a takto se to střídá. I kvůli tomu se Hradec Králové propadl až sedmé místo, což by ho aktuálně poslalo do prostřední skupiny. Minulé utkání si navíc dnešní hosté za rámeček nedají, protože od Jablonce utržili čtyřgólový výprask a dnes tak určitě mají velkou motivaci k reparátu.

Poslední tři utkání
Hradec Králové vs. Jablonec – 1:4
Ostrava vs. Hradec Králové – 0:2
Hradec Králové vs. Mladá Boleslav – 0:1
FC Trinity Zlín
Zlínu se ani po příchodu Pavla Vrby na lavičku příliš nedaří a na jaře se dokonce propadl až na úplně poslední místo tabulky. Může za to především nepovedený zápas v Pardubicích, kde ševci se svým aktuálním hlavním rivalem prohráli 1:2. Žlutomodří ale rozhodně jenom neprohrávají, v jarní části získali pět bodů za šesti zápasů a boj o záchranu určitě nevzdávají. Naposledy si připsali poměrně cennou remízu s Brnem, takže na to dnes budou chtít navázat.

Brno vs. Zlín – 1:1
Zlín vs. Sparta – 2:3
Pardubice vs. Zlín – 2:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Společně se mnou dnes budete moci sledovat zápas 23. kola FOTUNA:LIGY, ve kterém na sebe narazí Zlín a Hradec Králové. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.