FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Č. Budějovice - 17. února 2024   15:00

Jablonec
8' Čanturišvili  • 47' Martinec (Nebyla) • 58' Tekijaški (Nebyla) • 72' Nebyla (Kratochvíl) • 90+1' Drchal (Houska)
5:2
(1:1)
Č. Budějovice
18' P. Hellebrand  (Králik) • 62' Suchan  (Trummer)

Hanuš – Hurtado, Tekijaški, Martinec (82. Štěpánek) – Pleštil (73. Kanakimana), Kratochvíl (C), Nebyla, Polidar, Černák (90. Drchal) – Čanturišvili, Chramosta (73. Houska).
Fendrich, Kotlín – Hübschman, Náprstek, Alégué, Karban.
Machálek – Antoníček, Dohnálek
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 443 diváků
Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Suchan, Čermák (79. Tranziska), P. Hellebrand – Šigut (73. Osmančík), Ondrášek (C), Alli (73. Polanský).
Šípoš

SESTŘIH: Jablonec - Č. Budějovice 5:2. Přestřelka a první jarní výhra pro Severočechy

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Zajímavé fotbalové představení je u konce! Také druhý jarní zápas Jablonce nabídl přestřelku, tentokrát už ale s vítězným koncem pro tým trenéra Látala. Zelenobílí po dominantním výkonu ve druhém poločase porážejí České Budějovice 5:2! Pět vstřelených branek si navíc rozdělilo pět různých střelců – Čanturišvili, Martinec, Tekijaški, Nebyla a Drchal. Za hosty se prosadili Hellebrand se Suchanem.
90'
Drchal přetlačil obránce a propálil Šípoše, 5:2
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (David Houska).
90+2'
Na balon si ještě sáhnul také jablonecký brankář Hanuš, když bez problému zachytil nepřesný centr.
Dnešní utkání sleduje 1 443 diváků.
90'
90+1'
Jablonec právě vstřelil branku!
Tak přece jenom se Severočeši dočkali pátého gólu. Houska v pokutovém území posunul míč na nově příchozího VÁCLAVA DRCHALA, který si ho výborně pokryl a z už poměrně ostrého úhlu levačkou překonal Šípoše.
90'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Michal Černák, přichází Václav Drchal.
89'
Po faulu na Suchana budou hosté rozehrávat z vlastní obranné poloviny.
88'
České Budějovice tedy zůstávají na manku dvou gólů a snaží se ho zmenšit. Jejich snaha nicméně aktuálně končí před vápnem.
87'
Kanakimana už slavil, gól nakonec kvůli ofsajdu neplatil
87'
Už to vypadalo na pátý gól Jablonce, ale radost nakonec byla předčasná. David Houska krásnou kolmicí vyslal do samostatného úniku Bienvenueho Kanakimanu, který chladnokrevně zakončil mimo dosah Šípoše. Útočník z Burundi byl ale v těsném ofsajdu a branka neplatí.
86'
Zatím to vypadá, že se žádný velký závěrečný nápor hostujícího celku nechystá. Jablonec drží míč na útočné polovině, zatímco Jihočechům se už začíná krátit čas.
85'
Zdeněk Ondrášek na polovině hřiště fauloval Housku. Vše končí podáním rukou obou aktérů.
84'
Patrik Hellebrand to vzal na sebe, skákavá střela z pětadvaceti metrů se nicméně stala bonbonkem pro gólmana Hanuše.
83'
Na první pohled krásná kombinace Jablonce, na druhý ale proti pravidlům. Matěj Polidar už centroval z ofsajdové pozice, a tak už bylo následné zakončení Kanakimany navíc.
82'
ze hřiště odchází Jakub Martinec, přichází David Štěpánek.
81'
David Houska se snažil vtipným dloubáčkem nalézt Vachtanga Čanturišviliho. Tomu v pokutovém území chyběl krok nebo dva.
80'
Miloš Kratochvíl teď výborně přistoupil k rozehrávajícímu Suchanovi a bude z toho aut pro Jablonec.
79'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Jakob Tranziska.
78'
Jakub Martinec podstoupil další vzdušný souboj, který znovu vyhrál, ale tentokrát to odnesl i nějakým šrámem.
77'
Marcel Čermák ukázkově stihl míč na hřišti, jenže pak se nedohodl se spoluhráčem a snaha Dynama skončila u lajny. Když se k tomu navíc přidal důrazný obranný zákrok Černáka, otočili domácí hru.
76'
Jan Suchan svým centrem po zemi z pravé strany hledal Ondráška, jenže tomu se dnes příliš nedaří a ve hře prakticky není vidět. Nic se na tom nezměnilo ani teď, když mu míč odkopl Houska.
73'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází David Houska,
ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Bienvenue Kanakimana.

ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Robin Polanský,
ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Pavel Osmančík.
72'
Nebyla zamířil přesně a oslavil první gól v lize, 4:2
72'
SEBASTIÁN NEBYLA je ve své domácí premiéře při chuti a ke dvěma asistencím přidává i gól! Miloš Kratochvíl mu připravil střeleckou pozici v pokutovém území, slovenský záložník pak vypálil levou nohou po zemi na přední tyč. Dávid Šípoš byl na ideálně umístěnou střelu krátký.
71'
Vachtang Čanturišvili si pomohl s Matějem Polidarem a po narážečce přišel centr prvního jmenovaného. Míč hlavou dobře odvrátil Martin Sladký.
70'
Jakub Martinec si na útočné polovině pomohl nedovoleně, míč pro Dynamo.
69'
Miloš Kratochvíl vypálil z nějakých dvaceti metrů. Střela mu nesedla podle představ a projela v bezpečné vzdálenosti od českobudějovické tyče.
67'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje. Jeden z hostujících hráčů si teď vyžádal lékařské ošetření.
66'
A České Budějovice teď nebyly vůbec daleko k vyrovnání! Po hezké narážečce pálil z pozice na ose hřiště Marcel Čermák, z první ale přestřelil bránu. Škoda pro Dynamo, že si možná nezkusil míč ještě zpracovat.
65'
Akce Dynama skončila útočným faulem.
63'
Jablonec měl vzápětí k dispozici rohový kop a také si zkusil poslat přihlášku do přehlídky nejhezčích momentů kola. Domácí to sehráli za vápno na Chramostu, do jehož voleje se postavil protihráč.
62'
Suchan krásnou střelou rychle snížil, 3:2
62'
Dynamo právě vstřelilo branku!
To byla fotbalová paráda! Vincent Trummer v souboji udržel míč na hřišti a z úrovně brankové čáry ho ještě vrátil na hranici pokutového území. Tam si ho ke střele připravil JAN SUCHAN, který krásnou technickou střelou do horního rohu Hanušovy brány vrátil Dynamo na kontakt.
61'
Jan Hanuš si připravuje balon k výkopu od jablonecké branky.
59'
Jablonec má bezpečnější náskok a aktuálně se baví fotbalem. Hráči své fanoušky potěšili efektní kombinací na levé straně hrací plochy.
58'
Jablonečtí nejprve nevyužili velice nadějně rozjetý brejk, mrzet je to však nemuselo. V následné akci totiž Sebastián Nebyla posadil měkký centr přímo na hlavu NEMANJI TEKIJAŠKIHO, který se dostal nad svého strážce a výbornou hlavičkou do horního rohu rozvlnil síť!
57'
Tekijaški si našel Nebylův oblouček a zvýšil na 3:1
57'
Vachtang Čanturišvili nabíhal do pokutového území a rukou si ukázal, kam by od Kratochvíla chtěl míč. Ten k němu ale pak nedoputoval.
56'
Martin Králik dobře vystoupil před Martince a uklidil balon na tribunu. Severočeši budou vhazovat na útočné polovině.
54'
Marcel Čermák rozehrával roh z levé strany a domácí si sami trošku zavařili. Jakub Martinec totiž hlavou nedokázal míč odvrátit a Dominik Pleštil ho pak musel odkopávat do zámezí.
53'
Nízký centr Jana Chramosty na přední tyči ještě patou tečoval výborně hrající Martinec. Dávid Šípoš měl co dělat, aby nenechal míč proskákat až do malého pokutového území.
52'
Matěj Polidar nakonec jen dloubl balon do pokutového území, jenže tenhle signál domácím vůbec nevyšel.
51'
Jablonec bude mít k dispozici standardku z osy hřiště, zároveň však z velké dálky. Uvidíme přímou střelu?
50'
Jakub Martinec si mohl ke gólu připsat i asistenci. V pokutovém území ještě přihrávkou pod sebe chytře hledal Dominika Pleštila, také hostující defenziva teď ale zaslouží pochvalu.
49'
Na druhé straně se předvedl Wale Musa Alli, který využil své rychlé nohy a dostal se okolo bránícího hráče. Škoda pro Dynamo, že následná přihrávka až k Ondráškovi nedoputovala.
47'
Martinec na zadní tyči dotlačil míč do sítě, 2:1
47'
Severočeši ale měli po předchozí akci k dispozici ještě rohový kop a ten využili parádně. Centr Sebastiána Nebyly proskákal skrz pokutové území až k JAKUBU MARTINCOVI, který ho kolenem usměrnil za brankovou čáru!
47'
Vachtang Čanturišvili z levé strany centroval na vzdálenější tyč, kde musel velmi dobrý obranný zákrok předvést Vincent Trummer.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Po prvním poločase platí na Střelnici nerozhodné skóre 1:1. Jablonec měl v úvodním dějství lehce více ze hry, nicméně Jihočeši ze standardní situace srovnali krok. K vidění je zatím poměrně útočný a zajímavý fotbal.
45+3'
45+2'
Teď ale hostům pomáhá útočný faul, po kterém budou moct v klidu rozehrávat. Dávid Šípoš už se chystá nakopnout balon daleko na soupeřovu polovinu.
45+1'
Jablonec začíná tříminutové nastavení náporem, útočí ale do staženého bloku. Dynamo je teď naopak hodně pasivní.
44'
Matěj Polidar poslal své autové vhazování až před bránu, kde se míč odrazil přímo do rukavic připraveného Šípoše.
43'
Budějovice si vytvořili slušný tlak. V pokutovém území se několikrát jen těsně nedostaly ke střele z dobrých pozic, zpoza vápna to pak tedy zkusil alespoň Marcel Čermák, jehož rána byla zblokovaná.
42'
Od rohového praporku rozehrával Sebastián Nebyla, jehož centr se po teči dostal za pokutové území ke Kratochvílovi. Jablonecký záložník to zkusil z voleje, hodně těžkou střelu ale poslal vysoko nad.
41'
Patrik Hellebrand chtěl u vlastního vápna řešit situaci až moc fotbalově a daroval domácímu týmu roh.
39'
Martin Sladký poslal z vlastní obranné poloviny balon daleko mimo dosah všech svých spoluhráčů. Míč má ve své moci Jan Hanuš.
38'
Jablonec rozehrál standardku dozadu, Matěj Polidar ale následně poslal nákop do vápna a domácí si vytvořili nadějnou šanci. Dominik Pleštil dobře sklepl míč proti noze Chramosty, jenže ten při snaze o střelu uklouzl.
37'
Jan Chramosta zatím hraje netypicky spíše z křídla. Teď mu při kličce zavadil o nohy bránící Martin Králik, píská se faul.
36'
Po střetu před vlastní bránou zůstal chvíli ležet na zemi Matěj Polidar. Měl by ale být v pořádku.
35'
Miloš Kratochvíl dloubl míč do šestnáctky na nabíhajícího Sebastiána Nebylu. Slovenský záložník to pak měl proti přesile složité a k finální fázi se nedostal.
34'
Matěj Polidar svým centrem z levého křídla hledal Martince, který znovu operoval na hrotu. Situaci dobře přečetl Šípoš, který včas vyrazil z branky a centr chytil.
33'
Alli se rukou lehce opřel o Černáka, píská se faul křídelníka Dynama.
31'
Černák na pravé straně výborně zakombinoval s Pleštilem, po jehož centru se domácí hned několikrát pokoušeli o zakončení. Poslední slovo měl Matěj Polidar, který z těžké pozice zacílil vysoko nad.
30'
České Budějovice se držely na útočné polovině, zároveň se jim však nedařilo vymyslet nic nebezpečného. Marcel Čermák pak spíše z nouze nakopl míč do pokutového území, kde si ho sebral Jan Hanuš.
29'
Jakub Martinec je v posledních minutách při chuti a podporuje útok. A teď mu scházelo jen pár centimetrů, aby Jablonec posunul zpátky do vedení! Na přízemní centr Polidara na zadní tyči ve skluzu těsně nedosáhl.
28'
Matouš Nikl sklepával balon hlavou pro Šípoše, kterému tím ale trošku zavařil. Brankář Dynama musel vyběhnout až na hranici vápna a rukou zahrál opravdu jen těsně v šestnáctce.
27'
Hezká útočná akce Severočechů ztroskotala na nepřesnosti ve finální fázi v podání Martince.
26'
Michal Černák teď neměl úplně ideální přehled o situaci a trošku lacino zahrál pouze na roh. Ten rozehrál Marcel Čermák, jehož centr odvrátil Tekijaški jen do hlavy spoluhráče Martince. Domácí teď měli štěstí, že Martincův odraz mířil přímo do rukavic připraveného Hanuše.
25'
Nebyla se na útočné polovině dostal do kontaktu se Suchanem a rozhodčí píská nedovolený zákrok jablonecké zimní posily.
24'
Patriku Hellebrandovi se příliš nevydařil centr z levé strany. Všichni spoluhráči totiž nabíhali spíše na přední tyč, zatímco českobudějovický špílmachr svoji pobídku směřoval k zadní.
23'
Vypadá to, že po ošetření už je Šípoš připraven pokračovat ve hře.
21'
Dávid Šípoš musel znovu do akce a vypadá trošku otřeseně. Dobře se sice dostal na prudký centr Nebyly, ale zároveň při tom utržil nějaký šrám.
19'
Na druhé straně se okamžitě pokoušel o odpověď Vachtang Čanturišvili, jehož střela zpoza šestnáctky mířila přímo doprostřed brány, kde kraloval Dávid Šípoš.
18'
Propadnutý míč po rohu uklidil za Hanuše Hellebrand, 1:1
18'
Je vyrovnáno! Další centr Suchana od rohového praporku propadl k PATRIKU HELLEBRANDOVI, který chytrou placírkou skrz houštinu těl před Hanušem uklidil míč po zemi přesně k tyči.
18'
Po centru Jana Suchana bude Dynamo zahrávat už třetí roh během pár desítek sekund.
17'
Z rohového kopu hostující tým vážněji nezahrozil, nadále však okupuje útočnou polovinu.
16'
Následuje českobudějovický roh.
15'
Dynamo teď vůbec poprvé v utkání déle drží balon na kopačkách a kombinuje. Sympatickou pasáž hostů zakončil ošemetný centr Alliho, jehož střílený míč se stáčel ke vzdálenější tyči. Ke štěstí Jablonce do brány nesměřoval a ani nedošlo k teči.
14'
Po hezkém uvolnění vysílal další centrovaný míč Michal Černák. Vachtang Čanturišvili se k zakončení dral s takovou vervou, že si pomohl útočným faulem.
13'
Obrovský tlak Jablonce! Chramostův volej prolétl malým vápnem, akce ale ještě pokračovala. V krátkém časovém sledu centrovali Polidar a Tekijaški, českobudějovická obrana má plné ruce práce.
12'
Zelenobílí si dobře poradili na pravé straně hřiště. Jan Chramosta měl pak otevřenou cestu až na kraj pokutového území, následnou přihrávku nicméně srazil protihráč.
11'
Severočeši jsou po vstřeleném gólu i nadále při chuti a pokračují v útočném snažení.
8'
Nevyužitá šance Alliho teď může Jihočechy mrzet dvojnásob, ještě v téže minutě totiž inkasují. VACHTANG ČANTURIŠVILI byl ve správný čas na správném místě a poté, co brankář Šípoš vyrazil předchozí hlavičku, snadno dopravil míč do odkryté brány.
8'
Obrovská šance Budějovic, jako blesk z čistého nebe se za obranou objevil Wale Musa Alli! V cestě už mu stál jen brankář Hanuš, který ovšem nakonec vůbec nemusel zasahovat. Alli totiž těsně minul horní roh.
7'
Dominik Pleštil měl na pravé straně volný prostor a s míčem se dostal blíže k hranici pokutového území. Přihrávkou pod sebe pak oslovil Miloše Kratochvíla, jehož střelu nad branku srazil vlastní spoluhráč Čanturišvili.
6'
Nemanja Tekijaški pravděpodobně obdržel úder do choulostivých míst, po krátkém přerušení je připraven pokračovat ve hře.
5'
Dávid Šípoš si teď vyběhl až na samotnou hranici pokutového území, aby schoval balon do rukavic před dobíhajícím Pleštilem. Právě jablonecká čtyřiadvacítka je v úvodu duelu hodně aktivní.
4'
Wale Musa Alli si špatným prvním dotekem vytvořil v souboji s Černákem nevýhodnou pozici. Jablonec sebral míč a ten hned letěl na polovinu hřiště, kde byl Martinec faulován Králikem.
3'
První útočný výpad podniklo také Dynamo. Na levé straně ale Jihočechům utekl míč těsně do zámezí, což odhalil postranní rozhodčí.
2'
Jablonečtí se hezky prokombinovali až do pokutového území. Tam se míč odrazil na pravačku Dominika Pleštila, který měl slušnou šanci! Domácí záložník pálil z první placírkou, Dávid Šípoš se hned na úvod zahřál těžkým zákrokem.
2'
Nemanja Tekijaški si poradil s dlouhým nákopem soupeře a předal míč Pleštilovi, který rozjel útočnou akci středem hřiště.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Hurtado, Tekijaški, Martinec – Pleštil, Kratochvíl (C), Nebyla, Polidar, Černák – Čanturišvili, Chramosta.
Náhradníci: Fendrich, Kotlín – Hübschman, Štěpánek, Houska, Kanakimana, Náprstek, Drchal, Alégué, Karban.

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Suchan, Čermák, P. Hellebrand – Šigut, Ondrášek (C), Alli.
Náhradníci: Janáček – Broukal, Hák, Osmančík, Böhm, Polanský, Tranziska.

Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Dohnálek.
SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE

Také českobudějovičtí fotbalisté v prvním jarním kole svým výkonem zaskočili favorita. Na rozdíl od Jablonce z toho ovšem vytěžili tři body do tabulky! Dynamo se do tvrdé záchranářské práce naladilo zaslouženým domácím vítězstvím 3:0 nad Ostravou, díky kterému se aktuální ztráta na předposlední Zlín ztenčila na jediný bod. Už v sobotu tedy Jihočeši mají šanci uniknout z nejnižšího stupínku tabulky.
FK JABLONEC

Severočeši mají v jarní části co napravovat, po podzimu totiž vězí na příčkách, které by je odsoudily k účasti ve skupině udržení. V prvním jarním kole se předvedli ve velmi dobrém světle, když odehráli vyrovnanou partii na hřišti Slavie, kde padli 3:4 až brankou v nastavení. Pro Jablonec to bylo teprve druhé utkání v ligové sezóně, ve kterém dokázal vstřelit více než dva góly. Přenese si střeleckou formu i do domácího střetnutí s posledním Dynamem?
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. FORTUNA:LIGA má o víkendu na programu 21. kolo, v rámci kterého do Jablonce přijedou České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.